Een goed humeur: dat bezit de stuurman van de „Grietje" LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 11 April 1939 SPORT Uit de Rijnstreek Hel 40-jarig AmblsjuM'e'im van ds. H. G. Brink Uit de Omstreken Hij moppert alleen, wanneer de roerganger onder zijn oogen niet precies volgens den koers vaart, of wanneer de kok te laat is met het opdisschen van het eten. Hij mopperde ook op den dag, dat hij 25 jaar getrouwd was, zon der in de gelegenheid te zijn, zijn vrouw telegrafisch geluk te wenschen. (V.) (Van onzen specialen verslaggever) Even voorstellen: Jannis A. Vermeulen, stuurman op den Groningschen kustvaarder „Grietje", een man van 48 jaar, die een levende reclame is voor den slagzin „Schep vreugde in 't leven!" Dat doet-ie, zelfs De stuurman van de „Grietje", Jannis A. Vermeulen, uit Vlissingen, een man met een onverwoestbaar goed humeur, op de dagen, dat de geheele bemanning, de passagier incluis, over het bar slechte weer op de réis naar Ierland zit te kankeren. Een Zeeuw, die tot tweemaal toe den lokkenden roepstem van de zee niet heeft kunnen weerstaan. Eerst in zijn jonge jaren, toen varen beduidde hard ploeteren aan boord van Zeeuwsche klippers, tegen een belooning die nu niet bepaald schit terend was. Van 1914 tot 1920 is stuurman Vermeulen aan den wal gebleven. In de mobilisatiejaren moest hij in dienst, in 1919 kon hij een aanstelling krijgen als politie agent in Vlissingen. Zeven jaar lang heeft hij zich in Vlissingen toegelegd op het handhaven van de openbare orde. Toen werd hij overcompleetOp dat mo ment nam Vermeulen ten tweede male het besluit om te gaan varen. Hij moest voor zijn vrouw en zijn acht kinderen zorgen. En dus liet hij het aan moeder de vrouw over om vader en moeder tegelijk te spelen. Eerst trok hij weer met een klipper het zeegat uit. maakte toen een reis met een baggermolen naar Zuid-Afrika: een reis van drie maanden. Tenslotte is hij in de kust vaart verzeild geraakt. En met zijn onver woestbaar goed humeur doet hij thans op de „Grietje" al datgene, wat tot zij n werk behoort: het bijhouden van het scheeps- dagboek, toezicht houden bij het laden en lossen, de wacht indeelen en zelf wacht loopen Er zijn aan boord maar twee dingen, die hem gloeiend kunnen maken. Het eerste is, wanneer de roerganger, onder zijn oogen uit den koers raakt. Dan is hij tot in het diepst van zijn zeemanshart gewond. En het tweede? Dat hangt van den kok af. De .Stuur" kan er niet tegen, dat het eten. al ls het maar een paar minuten, te laat wordt opgedischt. In zoo'n geval is de kom buis voor hem en den kok te klein. Geluk kig staan de roergangers, wanneer de „stuur" op de brug is, nooit te slapen. En de kok, die zijn pappenheimers ook kent, zorgt er zooveel mogelijk voor, dat de man, die na den kapitein de verantwoordelijk heid draagt voor bemanning, schip en la ding. maar heel weinig behoeft te mop peren. DE BRUIGOM. De stuurman mopperde ook toen het, op den vijfden nag na het vertrek uit Rot terdam de „Grietje" stoomde langs Ier- lands onherbergzame, rotsachtige Westkust steeds duidelijker werd, dat het schip onmogelijk om 6 uur in Sligo zou kunnen zijn, voorwaarde voor het naar binnen loodsen. Op dien dag was de stuurman vijf en twintig jaar getrouwd. En hij had er vast op gerekend de bruid en de kinde ren in Vlissingen te kunnen verrassen met een telegrafischen gelukwensch. Heiaas, pas om half acht kon de kapitein van de orug af naar voren roepen: „Lékkó, an chor!", een verbastering van het Engelsche „Let go. anchor De „Grietje" dobberde op dat moment recht tegenover het eiland in de Baai van Sligo, waar de loods huist. Vijf minuten luier kwam het eerste contact met Ierland tot stand. Een lichtsignaal van den Neder- landschen kustvaarder af gegeven met een in petroleum gedrenkte flambouw, werd door een lichtsignaal van het loodshuis be antwoord. „We" waren opgemerkt. Han denwrijvend zei de kapitein: „Morgenoch tend half zes binnenvaren!" En de brui gom? Die mopperde maar door, besloot de ankerwacht zelf te loopen. „omdat hij dan meteen gelegenheid had zijn wasch te doen." De „kap" was tevreden, omdat de „Griet- tje" ondanks het slechte weer. de verre reis in goed 5 etmalen had volbracht. De .stuur" zat met zijn gedachten in Vlissin gen, stampte nijdig op het voordek met den stamper in zijn waschje. Totdat ook hij zich gewonnen moest geven bij de ge dachte, dat hij over enkele uren toch zijn telegram zou kunnen verzenden! Het is een Zaterdagavond geworden Onbeschrijfelijk. De „kap" ging zich, na de avondchocolade, wasschen en scheren. De passagier dito, dito, met een sterretje. Een baard van vijf dagen geeft iemand het uiterlijk van een schurk uit een melo drama. Met een waar genoegen heb ik mijn koffer onderste boven gehaald, genietend van den fijnen geur der toiletzeep, nog meer genietend bij het zien van het veiligheids scheermes, dat zoo lang tot werkloosheid gedoemd was. En ik schoot werkelijk in een hartelijken lach toen ik de zoo in een verborgen hoekje weggestopte reclamepil letjes tegen de zeeziekte vond. Die had ik totaal vergeten Een lang aangehouden sirenegeloeiop de „Grietje" is om half zes Zondagochtend alles en iedereen in actie. Het is nog don ker en op het eiland waar de loods van daan moet komen, geeft geen lichtschijn sel aan, dat men ook daar aanstalten maakt om ons binnen te loodsen. Weer loeit de sirene klagend. Het anker is op gehaald, de trouwe machine, wier dof ge stamp de passagier den geheelen nacht gemist heeft, zoemt al weer. Waar blijft de loods? Eindelijk, wanneer de „Grietje" al twee keer een eind is opgestoomd, verraadt een dansend lichtje, dat ook de loods in aan tocht is. Tegen half zeven komt hij. met fiets en al, aan boord. Een klein kereltje, uit wiens ooren twee toefjes grijs haar groeien. Hij sprekt een voor mij onbegrij pelijk kustdialect. Slechts de woorden „bakboord" en „stuurboord" zijn te ver staan. Op de rest van zijn betoog wordt een paar keer op goed geluk „ja" geknikt of nee geschud Langzaam kruipt het morgenlicht over de baai, zet de kust in een steeds helder der schijn. We zien, na 5 dagen en nach ten varen, huizen, groene weiden, rotsen.. Dan nadert een roeiboot de „Grietje". De rivierloods komt aan boord. Onder sirene geloei komt de kustvaarder, met aan den achtersteven het fiere rood-wit-blauw wap perend, steeds verder de rivier op. Een kleine, gespierde Ier heeft op een wenk van den loods het stuurrad in handen geno men. Zóó worden we gebracht naar den steiger, waar we bijna drie dagen gemeerd zullen blijvenDaar wachten de doua ne-beambten reeds. Zij zijn als we einde lijk liggen, de eersten, die zich aan boord begeven. De sigaretten- en tabakscontrole, benevens die van den voorraad sterken drank, vangt aan. Niemand mag meer dan een bepaald aantal sigaretten in zijn bezit houden. En drank is heelemaal taboe. En fin. de kapitein heeft al weer zoo vele ma len met dat bijltje gehakt, dat het ook nu vlot verloopt. Een kast, welke met een prachtig lakzegel gesloten wordt, staat den heeren ter beschikking. Daarin kan de voorraad tabak, sigaretten en drank, welke achter slot en grendel moet, ondergebracht worden. En danligt Sligo, ligt Ierland voor ons open, kunnen de leden van de beman ning, kan de passagier aan land gaan. net alsof zij in Nederland zijn. De eerste, die deze vrijheid benut is de stuurman. Op haastige voeten begeeft hij zich naar het postkantoor. Het geld, bestemd voor een telegram met gelukwenschen aan vrouw en kinderen, brandt Jannis, die gisteren de bruigom was, in de hand (Nadruk verboden) VOETBAL. D.S.O. I—WASSENAAR I 1—2 Reeds in de eerste minuten namen de gasten door hun rechtsbuiten de leiding 01. Wel kwam D.S.O. langzamerhand in de meerder heid maar met het schieten had zij geen geluk. Bij een doorbraak van de gasten kwam de midvoor alleen voor Kamp maar zijn schot ging juist naast. Steeds ging D.S.O. op het doel af maar tot doelpunten kon de voorhoede het niet brengen en zoo kwam de rust met 01. Na de pauze maakte D.S.O. spoedig gelijk 11. Even voor het einde gelukte het den gasten opnieuw de leiding tc nemen 12 en met dezen stand kwam tevens het einde. De leiding was bij den heer Stakke in goede handen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Arie. z. van P v. d. Wolf en A. den Drijver; Cornelis Anthonius Fran- ciscus. z. van C. Th. Verbij en A. M. Sanders; Anthonius Adrianus Maria. z. van G. P. Rijn beek en G. C. Bunnik; Martlen, z. van J. P. v. d. Broek en P H. HoogendoornWilhel- mina Geertruida, d. van C. den Dunne en G. Lamens; Johanna Maria, d van A. Boer en J. P. Maree; Lysje, d. van A. v. Doorn en L. G Grootendorst. Ondertrouwd: H. Groenendijk en C. E. Ver heul. Getrouwd: M. Struik. 24 jaar en D. G. Oppe- laar. 22 jaar. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, z. van C. J. Over- devest en J. C. Duivenvoorde. Ondertrouwd: G. Siera. lm. 24 jaar en F. C. Brouwasser, jd. 20 jaar. Overleden: C. v. d. Eist, 79 jaar, echlg. van C. v. d. Ing; J. de Lange. 75 jaar. echtg. van S. Spek. NIEUWVEEN. UIT AALSMEER. De uitslagen van de vriendschappelijke wed strijden waren als volgt: Argonout IIIAals meer IV 06; Argonout adspiranten—Aalsmeer adspiranten 41. DE PLECHTIGE HERDENKING. Zondagmiddag is op plechtige wijze het 40-jarig Ambst jubileum gevierd van ds. H. G. Brink. Het Ned. Herv. Kerkgebouw was tot bijna de laatste plaats bezet. Onder de talrijke aanwezigen merkte wij o.a op: de Gemeente-Secretaris, de heer J J Roovers, weth. H. S. Ran, het raads lid de heer P. v. Ankeren, prof. W. v. d. Woude, uit Leiden, ds. C. de Jong, uit Gor- eum, ds, A. de Koe uit Lochem, ds, Kants uit Stolwijk, ds. Oannegieter met een ou derling uit Oudshoorn, ds. J. A. Patist en ds. Boer uit Den Haag. Namens den Ring Woerden, ds. v. Beusekom, Aarlanderveen en ds. v. Wijngaarden uit Nieuwkoop. Voorts was een groot aantal belangstellen den overgekomen uit Andijk, de vorige ge meente van ds. Brink. Als waardig en fees telijke inzet van deze indrukwekkende bij eenkomst, liet ds. Brink zingen ps. 100: 14, waarna gelezen werd ps. 146 Als tekstwoord had de jubilaris gekozen ps. 36: 10b. „In Uw Licht zien wij het Licht". Ds. Brink wees er op, dat het een groote gave van God voor spr. is, dat hij dezen gedenkwaardigen dag mag geden ken. Veel is over mij heengegaan, aldus spr., ja zelfs dat mijn leven bedreigde! Daarom zijn wij hier om onzen dank uit te spreken en te zeggen „In Uw Licht zien wij het Licht." Na zijn preek uitgewerkt te hebben, sprak ds. Brink tot de Gemeente en spe ciaal tot dr. Nout. die tot dezen dienst bij droeg en tot den Kerkeraad. Ook herdacht spr. den Vrijz. Jongerenbond, deze immers, wil het Vaandel overnemen van de Oude ren. Tot de burgerlijke autoriteiten weth. Ran en secretaris J. J. Roovers richtte hij eveneens het woord, alsmede tot de afge vaardigden van den Ring, Ondanks ver schil van dogma, reiken wij elkaar de hand, in het belang der Ned. Herv. Kerk, die nog altijd is „De Groote Kerk" Zeer erkentelijk was spr. voor aller tegenwoor digheid. Vervolgens sprak ds Brink tot de vele belangstellenden van Andijk, tot de geestverwante predikanten, en tot de pre dikanten die voor hem hier gestaan heb ben, als ds. de Koe, ds. de Jong en tot prof. v. d Woude richtte hij woorden ter herinering aan vroegeren vriendschap. Hierop nam dr. Nout. namens het huldi gingscomité, het woord en wenschte ds. Brink geluk met dezen heugelijken dag. Gij zijt de eerste, die hier zoo'n langen staat van dienst achter zich heeft. Wij zijn overtuigd, dat gij met uw wankele gezond heid, hier gewerkt hebt zooveel als U kon, in het belang der Kerk, van de Ver. Vrijz. Hervormden, den V.C.J.B.. en het Zang koor. Hierna zong het Kerkkoor zeer ver dienstelijk, „Lof Zij Den Heer', waarna dr. Nout, namens de gemeente den jubilaris aanbood, de Encyclopaedic „Het nieuwe Zoeklicht" onder Redactie van dr. T. P. Sevensma. Aan mevr. Brink werd een bloemen mand aangeboden. Namens den Ring, sprak ds. v. Beuse kom, die de hartelijke gelukwenschen van den ring overbracht. Een stoffelijk blijk van waardeering hebben wij nog niet me degebracht, maar dit zal voor U nog een verrassing zijn. aldus spr. Namens den Vrijz. Chr. Jongerenbond. bood mej Nel. Meijers, een leesbak aan. Nog voerden het woord: ds. de Koe, ds. de Jong en Ds Cannegieter zeide tot ds. Brink, dat zij samen moeilijke oogenblikken hebben doorgemaakt eenige jaren geleden. Het verheugde spr. buitengewoon dat hij hier kon zijn en wenschte den jubilaris van harte geluk. Nadat ds. Kanis het woord gevoerd had, dankte ds. Brink allen harte lijk voor hun opkomst en vriendelijke woorden, en sloot deze bijzonder indruk wekkende plechtigheid, door te laten zin gen Gez. 267: 1 en 6. Na afloop hield de jubilaris in de Consis toriekamer een receptie. Zeer velen maak ten van deze gelegenheid een dankbaar gebruik, om den jubilaris en zijn familie geluk te wen»,:hen Ds. Brink mocht talrijke brieven, zoowel uit binnenland, als buitenland, in ont vangst nemen, alsmede vele bloemstukken. Het was voor ds. Brink en zijn familie, een gedenkwaardige en blijde dag! Tot candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad zijn door de leden van de Anti Rev. Partij gekozen: P. Stam, J. van Tienhoven. P. Kapteijn, H. Rigte- ring, H. van Haselen en T. B. Schouten. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. C. Verhage, 30 jaar en A. van Leeuwen, 28 jaar. R1JNZATERWOUDE. In het Nutsgebouw had een tentoon stelling plaats, van de voorwerpen, ver vaardigd door de kinderen, die de handen- arbeidslessen volgden van mej. E. C. An- déla uit Alphen a/d. Rijn, onderwijzeres aan de O.L. School alhier. Tot besluit van het winterseizoen had zij eerst een feest middag belegd, waaraan ongeveer 60 kin deren deelnamen. De voordrachtjes, sa- menspraakjes en zangstukjes, die onder haar leiding ingestudeerd waren, werden vlot afgewerkt. Ook de tentoonstelling gis teravond mocht zich in een druk bezoek verheugen. De jury had een moeilijke taak. Alle kinderen kregen fraaie prijzen. WADDINXVEEN Verzoek van het Ned. Herv. Schoolbestuur. Vanwege het Ned. Herv. Schoolbestuur is aan de gemeente verzocht voor de op 1 Mei a.s. te openen school de benoodigde leer middelen aan te schaffen tot een bedrag van f. 5226,49. De begrooting goedgekeurd. De begrooting van deze gemeente voor 1939 is door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd terug ontvangen. Gevaarlijke koe. De landbouwer v. D„ wonende aan den Henegouwerweg. werd door een koe met de horens zoodanig in het oog gestooten, dat operatief Ingegrepen moest worden. Het oog is verwijderd. Het bestuur van de bestaande scholen voor Chr. Nat. Schoolonderwijs heeft aan de gemeente teruggevraagd de waarborg som die indertijd gestort is voor de school aan den Onderweg, daar deze school wordt geconcentreerd met de school aan de Oranjelaan, uitgaande van dezelfde ver- eeniging. ZOETERMEER. C. H. Kiesvereeniging. Li het Wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk hield de Chr. Hist. Kiesvereeniging een vergadering onder voorzitterschap van den heer J. N. van Reeuwljk. De voorzitter opende, waama de secretaris de heer M de Groot de notulen las De heer Reinders gaf een uiteenzetting over de werking van de kieswet. Hierover werden verschillende vragen gesteld. Ver volgens werd in beginsel besloten samen te werken met de Protestantsche groepen in verband met de a.s gemeenteraadsver kiezing. De candidatenlijst werd als volgt vastgesteld: 1. G. van Straalen; 2. J. N. van Reeuwijk; 3. P. Baxmeier; 4. M, de Groot; 5. A. van Beek; 6. J. Akkerman; 7. J. Piso. ZUIDERKWARTIER III—A.Z.L. I 1—2. Zuiderkwartier verscheen volledig; A.Z.L. met 9 man. Voor de rust wogen de partijen aardig 1 tegen elkaar op. maar de verdedigingen wisten doelpunten te voorkomen. Na de rust speelde A.Z.L. met 10 man en kwam daardoor meer in den aanval, wat Meurs i in een doelpunt uitdrukte. Zuiderkwartier wist van een fout in de A.Z.L.-defensie gebruik te j maken en maakte den stand gelijk 1—1. Bij een goeden A.Z.L.-aanval werd J. Labrujere op un faire wijze ten val gebracht waarvoor de scheids rechter terecht een penalty gaf. die door v. d. Star in een doelpunt werd omgezet, tl2). Scheidsrechter Swanenburg leidde goed. HANDBAL. TOURNOOI TE AALSMEER. Onder veel belangstelling uit de sportwereld, mede dank zij het uitstekende weer werd te Aalsmeer op het sportterrein van „Aalsmeer" eersten Paaschdag een handbalstedentournooi gehouden, waarvan de resultaten als volgt waren: Aalsmeer—Amsterdam ruststand 13. eind stand 43; Haarlem—Zaandam, ruststand 63, eindstand 10—5: Amsterdam—Zaandam, rust stand 20. eindstand 31. Eindv/edstrijdAalsmeerHaarlem, ruststand 21, eindstand 52. De handballer van Aals meer kwamen dus als overwinnaars van dit stedentournooi uit het strijdperk. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. De omstandigheden waalonder de snij bloemenhandel aan de veilingen in deze gemeente gedurende de afgeloopen week plaats had, konden heel bevredigend wor den genoemd. Het Paaschfeest bleek ook nu weer, evenals in voorgaande jaren, een zeer gunstigen invloed uit te oefenen op de vraag naar snijbloemen en massa's pro ducten zijn zoowel naar het binnen- als buitenland verzonden. Aan de veilingen heerschte steeds veel drukte en bedrijvig heid, wat gelukkig was. daar het aanbod van verschillende bloemsoorten sterk was toegenomen; de kweekers hadden blijkbaar zooveel als in hun vermogen lag op de feestdagen gerekend in de hoop, dan nog weer eens wat extra's te kunnen verdie nen. Hoewel het seizoen der seringen al weer voor een groot gedeelte verstreken is gewoonlijk omstreeks de eerste helft van de bloeimaand waren er geduren de de afgeloopen week toch steeds nog flinke hoeveelheden aanwezig, welke voor zoover het de goede kwaliteit lange takken en kortstelige betrof, een bevredigende op brengst gaven. De middelsoorten waren als regel laag in prijs. Zaterdag noteerden de seringen nog, nadat ze in verhouding tot vorige dagen iets waren gezakt: Legraye van 916, Stepman van 1534, blauwe van 1021, kortere takken (per 10) van 3075 ct. Rozen en Am. anjers waren aanvanke lijk iets oploopend, doch in het laatst der week vielen zij weer in prijs terug. Voor deze bloemsoorten werden de weersomstan digheden (meer zonneschijn) heel wat gunstiger, zoodat er flink aanbod kwam. Er werd betaald voor de rozen van 48'/i, voor de Am. anjers van 410 ct. per stuk. Prunus is uit het sortiment verdwenen; de Jap. kers nadert snel haar einde. De Jap. leliekelken beginnen er nu wat te komen; voor deze bloemen werd tot 26 et. per stuk betaald. De amarylliskelken noteerden van 68'/i, de anthuriums van 471/:. de calla's van 920, de clematis van 3050 en de orchi deeën van 3068 cent per stuk. Bolbloemen (tulpen, narcissen, hyacinthen) bewogen zich, wat de prijzen betreft, in dalende lijn; de irissen en anemonen bleven vrij con stant in opbrengst. Men betaalde per 12 stuks: voor de tulpen van 1630, voor de narcissen van 615, voor de hyacinthen ip. stuki van 1—3, voor de anemonen van 1430 en voor de irissen van 1022 cent. De prijzen der freesia's bewogen zich in eenigszins dalende lijn, per 10 stuks worden ze verhandeld van 14—48 cent (wit, geel, lila). Aan de veilingen van potbloemen en -planten heerschte steeds een levendige handel, terwijl ook aan deze afdeeling een flink aanbod van velerlei producten kon geconstateerd worden. Dinsdag werden als regel uitstekende prijzen besteed voor goede producten, waarbij ook de perkplanten een ruim aandeel hadden. De azalea's beginnen nu wat te minderen, doch de hortensia's ea velerlei andere producten nemen ruim schoots haar plaats in. In den loop van Donderdag daalden de prijzen, voor ver schillende producten heel beduidend en ook Zaterdag was een dalende lijn ln de opbrengsten waar te nemen. Voor de hor tensia's werd toen besteed van f. 0.401.10, azalea's f. 0.702.00, cineraria's 2048, deutzia's 1532. primula obc. 1835 ct. en clivia's f. 0.701.15. Per bak werd voor de perkplanten betaald: violen 7095 ct., pri mula wanda f.0.701.50 en primula veris f. 0.70—1.30. Dc omzet der Centrale Veiling. Aan de Centrale Velling werd gedurende het 1ste kwartaal 1939 omgezet aan snij bloemen: Januari f. 236.308,04, Februari f. 229.061,08, Maart f. 224.985,45. totaal f. 690.354.47. In dezelfde periode van 1938 waren deze cijfers resp. f. 242.445,32, f. 233.336,97 en f. 220.394,34, tot. f696.176,63. Potbloemen 1ste kwartaal 1939: Januari f. 61.120,48. Februari f. 68.287,93, Maart f. 94 438,02, totaal f. 223.846,43. Dezelfde pe riode: Jan. f. 40.504.94, Febr. f42.419,32, Mrt f. 84.141,88. totaal f. 167.066,14. De omzet was dus totaal in het 1ste kwartaal 1939 f. 914.201, ln 1938 f. 863.242,77. Meerdere omzet in 1939 f. 50.958,23. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. P. Wijfje van Nieuwveen. Vertrokken: A. Domburg en gezin naar Amsterdam. In de vergadering van den R.K. Volks bond. trad als spreker op de heer J. W. v. d. Akker, voorzitter van den bond, die over het onderwerp „De Kerkvervolging" sprak. Als afgevaardigde naar den Centralen Raad, werd gekozen de heer C. J. v. Veen. NAGEKOMEN. RotterdamZ. Amerika Lyn ALKAID, uit reis, 9 April te Montevideo ALHENA, thuis reis. 8 April van Bahia. Java-New York Lijn KOTA GEDE. 8 April van Hampton Roade te New Orleans SI- MALOER. New York n. Java. 8 April te Dur ban TABINTA, 7 April van Singapore naar New York BRASTAGI. 9 April van Singa pore n. Batavia TALISSE, 10 April van Singapore n. Batavia. Rott. Lloyd BALOERAN, thuisreis. 10 April van Aden BLITAR. thuisreis. 10 April van Odessa KEDOE, uitreis, pass. 8 April 's nachts 12 u. Perim KOTA BAROE, thuis reis 10 April van Sabang SIANTAR. thuis reis, pass. 10 April Gibraltar; wordt 14 April n.m. 6 u. te R'dam verwacht WELTEVRE DEN, uitreis, 9 April te Londen. Holland-Amerika Lyn DELFTDIJK. 9 April van Vancouver te Portland EDAM, uitreis 9 April te Puerto Mexico ZAANDAM, 10 April van R'dam te New York BINNEN DIJK. uitreis 10 April te Boston NOOR- DAM. 10 April van New York to R'dam NIEUW AMSTERDAM, toeristenreis. 11 April te R'dam. Kon. Paketv. Mij. LEMATANG, 10 April van Lorenzo n. Durban BOISSEVAIN. 9 April van Manilla n. Saigon RUYS, 9 April van Hongkong to Lorenzo Marques. Java-China-Japan Lyn TJIMANOEK. 5 April van Batavia n. Japan TJIBADAK, 6 April van Batavia n. Honkong Kon. Ned. Stoomb. My. ARIADNE. 10 April van Napels n. Algiers v.o. BOSKOOP, thuis reis. 8 April van Callao BERENICE, naar Amst., pass. 9 April Gibraltar BODEGRA VEN. thuisreis, pass. 9 April de Azoren CRYNSSEN. 10 April van W. Indië to New York CALYPSO. 10 April van W. Indië to New York AMOR. 8 April van New York n. W. Indië EUTERPE.. naarCaynia. pass. 10 April Holtanau JUNO .9 April van Gibraltar n. Algiers v.o. MARS. 10 April van Haifa n. Antwerpen MEROPE, 10 April n.m. 4 u. 15 van Amst. te Hamburg ORION 9 April van Patras to Piraeus PLUTO. 10 April Kopenhagen te Stettin PYGMALION. 8 April van Izmir n .Malta RHEA, naar Middl. Zee, pass. 9 April Gibraltar THE SEUS. 11 April van Stettin te Amst. SO CRATES, thuisreis. 9 April 's nachts 12 u. to Havre; wordt 12 April tusschen 56 u. n.m. te Amst. verwacht STELLA, naar Amst. pass. 10 April n.m. 8 u. 50 Lydd TIBERI US, 10 April van Panderma n. Rodosto TRAJANUS, naar R'dam. pass. 8 April n.m. 9 u. Finisterre VESTA. 10 April v. Triest to Fiume GANYMEDES. 11 April van Amst. to R'dam. Mij. Nederland POELAU TELLO. thuisreis 10 April van Genua BINTANG. thuisr., pass. 8 April Gibraltar SOEMBA. thuisr., pass. 10 April Gibraltar TAWALI thuis reis, pass. 10 April Aden. Holland-W. Afrika Lyn LETO, thuisr.. 10 April te Havre; vertr. 13 April n. Duinkerken REGGESTROOM. uitreis, 9 April te Free town J A ARSTROOM. uitreis, 9 April te Sassandra. Holland-Afrika LU» BLOEMFONTEIN. 10 April n.m. 5 uur te Bremen BOSCHFON TEIN, 10 April n.m. 3 uur van Durban n. East London JAGERSFONTEIN. 8 April n.m. 4 uur van Dakar n. Kaapstad MELIS- KERK, 10 April v.m. 4 uur van Port Soudan n. Suez RANDFONTEIN. 10 April v.m. van Durban n. Lorenzo Marques SPRING FONTEIN. n. Antwerpen, pass. 10 April v.m. 4 uur Ouessant. Holland-Australië Lijn GAASTERKERK, thuisreis, 9 April v. Port Plrie. Holland-O. Azië Lyn TJIKEMBANG, thuisreis. 11 April van Port Said ABBE- KERK. uitreis, 7 April van Manilla. Kon. Holl. Lloyd AMSTELLAND, uitreis, 10 April te Rio Janeiro CERES, thuisreis, 10 April v. Santos SALLAND. thuisreis. 9 April van Rio Janeiro WESTLAND 13 April v.m. 3 uur van Z. Amerika to IJmuiden verw. WATERLAND, uitreis, pass. 8 April Ouessant. Silver-Java-Pacific Lyn SALAWATI. 9 April v. Vancouver te Bombay MADOERA, 6 April v. Colombo n. Calcutta SALA- BANGKA, 8 April v. Savannah naar New Orleans. Diverse Stoomvaartberichtcn AALSUM, 9 April v. St. Vincent n. Hull LEERSUM, n. Londen, pass. 10 April Fernando Noronha FARMSUM n. B. Aires, pass. 9 April Fini sterre SOESTERBERG. 10 April v. New port News n. Port of Spain WINSUM. 11 April v Rotterdam te B. Aires WA- LENBURGH. 10 April v. Rotterdam te Aber deen ST ANNALAND. 9 April v. Rotter dam te Leith IJSTROOM, 10 April v. Am sterdam te Leith JEANNETTE. 10 April v. Gent te Middlesbro PRINS MAURTTS 10 Aoril van Rotterdam te Londen AMSTEL- STROOM 10 April v. Amsterdam te Londen HONTFSTROOM10 Aoril v. Amsterdam te Londen ORANJEPOLDER, 10 April v. Rotterdam te Londen EXPORT 10 Aoril van Delfzijl te Londen GROENLO. n, Ge nua. pass. 11 April Ouessant JONGE JO HANNA. 9 April v. Port Said të Port Soudan.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16