L.F.C. won met moeite van Siod (2-1) Wimbledon F.C. slaat U.V.S* met 3—0 Om het landskampioenschap LEID5CH DAGBLAD, Dinsdag 11 April 1939 Vierde Blad No. 24245 De competitie van den K.N.V.B. SOsfe Jaargang De Kampioensploeg gehuldigd Beslissingswedstrijd B.E.C.Quick noodzakelijk. Uitslagen der Paaschdagen V.D.S.-Lugdunum 1-2 Jubileumwedstrijd Alphen I—Feijenoord Comb. 2-1 Leidsche voorhoede kon niet scoren Achilles boekt haar tweede nederlaag D.W.S. zegevierde met 21. N.E.C. begint goed Foto Van Vliet. Het L.F.C.-elftal (links naar rechts), staande: Van Leeuwen, Ouwerkerk, Bijl, Nagtegeller en Herruer. Daarvoor knielende: Kukler en Zwannenburg en op de voorste rij: Koning, Duffels, Crama en Nieuwenburg. Zondag speelde L.F.C. op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel tegen het Rotterdam se he S I OJD. Begrijpelijk is het dat aan dezen wedstrijd van de kampioenen een huldiging voorafging. Immers zij. die het oude L.F.C.de geel-zwarte kleuren zijn trouw gebleven, en dat zijn er nog velen, wilden aan hun vreugde en hun waardeering voor de keurige prestaties der ploeg uiting geven en hoe kan dal beter en mooier dan op de wijze waarop dit op het middenveld, voor den aanvang van den wed strijd geschiedde. Door mevr. Langezaal werd daar, als presidente van een dames-comité, namens spelers, leden en oud-leden hulde ge bracht voor de schitterende wijze waarop het kampioenschap in dit seizoen is behaald en als blijk van waardeering werd een kampioensvlag in de geel-zwarte kleuren aangeboden waarop de behaalde kampioenschappen van de seizoe nen 1937—'38 en 1938—'39 staan vermeld. Spreekster wenschte L.F.C. veel geluk toe in de komende promotie-wedstrijden. De heer ir. Stokhuyzen bood als voorzitter van de Sportstichting aan LJF.C. zjjn geluk- wenschen aan met het behalen van het kam pioenschap en liet deze vergezeld gaan van een herinneringsmedaille. Namens het Leidsche Cabaret en Revue gezelschap werden door den heer C. v. d. Lin den met een toepasselijk woord bloemen aan geboden en er schalden drie hoera's voor het elftal toen de aanvoerder C. Zwanenburg deze bloemenhulde aanvaardde. Zeer sportlef had S.I.O.D. eveneens voor een bloemenhulde zorg gedragen, hetgeen weer een driewerf hoera voor deze sportieve oranje hemden ontlokte. Na de huldigingen en het nemen van enkele foto's van elftal en bestuursleden, kon met den wedstrijd een aanvang worden gemaakt. Of de spelers van L.F.C. zich al deze hulde betuigingen nu zoo bijzonder hadden aange trokken. of dat er andere oorzaken waren, we weten het niet, maar van een kampioenswed strijd is er in deze vertooning tegen S.I.O.D. al heel weinig terecht gekomen. Vergeleken met de wedstrijden, die achter den rug liggen, leek het deze maal op niets. Gelukkig weten wij dat de kampioenen in de a.s. wedstrijden van de promotie-competitie nog uit andere vaatjes kunnen tappen, anders zou het er niet roos kleurig uitzien. S.I.O.D. speelde ditmaal over alle linies beter voetbal, was sneller en plaatste beter. Dat de kanaries ten slotte nog hebben gewonnen, hebben zij te danken aan de min der goede afwerking door de voorhoede der gasten. De eerste goal kwam na twintig mi nuten aan den kant waar hij niet verwacht werd. S.I.O.D. had herhaaldelijk L.F.C.'s veste bestookt, doch de thuisclub nam plotseling door Bijl de leiding. SJ.O.D. behield hierna het beste van het spel. De tweede helft gaf nagenoeg een zelfde spelbeeld. Lang duurde het nog voor de keurig spelende linksbinnen der Rotterdammers zijn rechtsbuiten in de gelegenheid kon stellen den gelijkmaker in het door Duffels moedig be waakte L-F.C.-doel te deponeeren. 1—1. Het zag er naai- uit dat de Oranjehemden zouden gaan winnen. LJF.C. zag dat echter in. Er kwam wat meer fit in bij de Kanaries. Her ruer rende eenige malen keurig langs de lijn en wist goed voor te zetten. Om beurten kwamen nu de doelen in gevaar en beide keepers kon den steeds met succes hun talenten toonen. Eenmaal was echter nog het succes aan L.F.C.'s kant. Na een goeden aanval wist Ouwerkerk met een hard schot het winnende doelpunt te scoren. Nog zette S.I.O.D. er alles op om ge lijk te maken, in welke periode Duffels bij een uitval wat ongelukkig terecht ktfam en zijn plaats in de laatste minuten nog aan Heusden moest afstaan. Voor den K.N.V.B. zijn met Paschen de vol gende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: Achilles D.W.S. 1—2; Eindhoven—N.E.C. 2—3. Afdeeling I. Ie klasse: XerxesSparta 83; H.B.S.Stormvogels 3—2. 2e klasse A: R.C.H.—E.D.O. 1—0; Hü.C.- West Frisla 1—1. Afdeeling II. Ie klasse: D.O.S.—D.H.C. 3—3: D.F.C.Haarlem 36. 2e klasse A: B.E.C.-U.V.V. 1—1. 2e klasse B: HollandiaanExcelsior 42; D.C.L.—Fluks 3—2. 3e klasse A: V.D5.Lugdunum 12. 4e klasse A: SportmanBodegraven 23; D.S.O.Wasenaar 13. 4e klasse B: KranenburgDe Ooievaars 13. 4e klasse C: SchoonhovenDelft 10. 4e klasse D: W.I.K.—S.O.A. 3—1. 4e klasse E: L.F.C.—S.I.O.D. 2—1; D.V.C.— S.M.V4—4; CeleritasS.F.C. 5—2; Ursus— V.N.D. 4—1. Res. 2e klasse: D.H.C. III—Gouda II 1—1; Alphen II—A.D.O. IV 2—2; V.U.C. in—Quick II o1. Res. 3e klasse A: U.V.S II—Alphia II 4—0; Lugdunum II—A.S.C. II 0—1. AWeeüng III. Promotic 2e klasse: Z.A.C.— o.L.H. 42. 2j\IdecUng IV. Ie klasse: Willem II—P.S.V. Van Overal. Op de be'de Paaschdagen is de kam- tuoenscompetitie voortgezet met een twee tal wedstrijden D.W.S. was bh Achilles op e? N.E.C. bil Eindhoven en beide oezoekende clubs wonnen met den oneven I™ tr^fp' 2—1 en 3—2- De zeüe van de was het spel In de tweede helft, wel verdiend, terwijl N.E.C bewees een geducht woordje te zullen gaan meespreken in den strijd om den hoogsten titel. Want Eindhoven op eigen veld te slaan duidt toch wel op kracht. De stand in de kampioenscompetitie luidt: D.WS. Ajax N.E.C. Eindhoven Achilles 4—3 3—0 3—2 4—5 1—5 Voor de gewone competitie vonden er weinig belangrijke wedstrijden meer plaats. Een uitzondering maakt die te Delft tus- schen B.E.C en U.V.V.. welke na zeer ruw spel eindigde met 11 B.E.C. en Quick hebben dus beiden elf punten uit 18 ont moetingen, zoodat in een beslissingswed strijd op onzijdig terrein moet worden uit gemaakt wie van deze clubs degradatie wedstrijden moet spelen tegen A.S.C. en Vios. In de 4e klasse B won Ooievaars met 31 van Kanenburg. waardoor zij kam pioen is geworden. Groenwit heeft aan den Fruitweg te Den Haag nog ernstigen tegenstand ontmoet van het onderaanstaande V.D.S. Het felle vooral afbrekende spel der Hage naars. gaf Lugdunum. dat met drie invallers speelde, geen gelegenheid haar goede combina tiespel tot uitvoering te brengen. De betere techniek der groen-witten verschaft hen wel een veldmeerderheid maar voor de rust kon dit niet in de noodige goals uitgedrukt worden. De weinige goede V.D.S.-aanvallen leverden voor de hechte Lugd.-defensie waarin invaller C. de Roo uitblonk, geen gevaar op zoodat met dub- belblanken stand gedraaid werd. Ongeveer tien minuten in de tweede helft gaf Vermond een goede pass en midvoor Koolloos opende onhoudbaar de score. Groen-wit ver slapte hiernaar waardoor V.D.S. wat in den aanval kwam, en verdiend gelijk maakte. Lug- nunum's middenlinie pakte hierna energiek aan en weldra kreeg de V.D.S.-doelman tal van schoten té verwerken. Op prachtige wijze ver dedigde de Haagsche doelman. Als Brom- mijer een scherpe pass aan rechtsbuiten v. Ber- kel geeft schiet deze van dichtbij volkomen onhoudbaar in. V.D.S. kwam niet meer uit den Lugdunum-greep en toen v. Berkel andermaal fraai inschoot annuleerde de scheidsrechter ten onrechte deze goal. Groen-wit probeerde den stand nog op te voeren, maar de V.D.S.-keeper belette door zijn prachtig werk een verhooging der score. De leiding van arbiter v. d. Mark was. gelijk de wedstrijd zeer matig. Voor het spelen van een jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der vereeniging „Alphen" had het bestuur de mede werking ingeroepen van het Feyenoord-bestuur. Dat geen vergeefsch beroep gedaan is op deze vereeniging bleek wel uit de combinatie, die voor het spelen van den jubileumwedstrijd naai Alphen gezonden is geworden, want niet min der dan zes eerste elf tal-spelers merkten wij hierin op, o.a. v. Male, v. Heel. Linsen, Vrauw- dcunt, v. d. Heijden en De Groot. Dat deze geste van het Feyenoordbestuur gewaardeerd werd bleek wel uit de buitengewoon groote op komst van het publiek. Ook al natuurlijk door het fraaie weer en het feit. dat bij Alphen weer eens de vroegere middenvoor en aanvalsleider v. Kooijk van de partij zou zijn. hadden tal van voetballiefhebbers zich naar het Sportpark begeven. Het veld was dan ook bij het aan- vangssignaal van scheidsrechter Graafmans door een duizendkoppige menigte omzoomd, die van een frisch partijtje voetbal genoten heeft. Al zal het spel der bezoekers bij velen wellicht een kleine teleurstelling achter gelaten heb ben. vooral wat het scoren van doelpunten be treft. voor den waren voetballiefhebber viel er in het veldspel der Rotterdammers voldoende te genieten. Het medespelen van v. Kooijk gaf kennelijk het geheele Alphen-elftal een zelfvertrouwen, dat het spel ten goede kwam. Er werd ten minste aandacht besteed aan het plaatsen van den bal en het vrijloopen, positiekiezen van de spelers, factoren die wij in de laatste compe titiewedstrijden in het geheel niet meer op merkten. Voor den aanvang werd het Feyenoord-elftal door den vice-voorzitter van ..Alphen", den heer v. Zwieten. met een enkel woord toege sproken en dank gebracht voor de komst naar Alphen, waarna alle spelers iets specifieks Alphensch ontvingen, n.l. een blik Alphensche revuewafels. Voor Feyenoord sprak Bas Pauwe die in korte bewoordingen „Alphen" feliciteerde en bedankte voor de prettige ontvangst. Het is ruim half drie als v. Kooijk voor Alphen" den bal aan het rollen brengt. Reeds direct moet v. Male in het Rotterdamsche doel handelend optreden. Geruimen tijd blijft het spel dan op het middenterrein. Als de wedstrijd twintig minuten oud is brengt Beze- mer. die weer als in zijn beste dagen speelt, het leder snel op. Zijn voorzet belandt bij van Leeuwen, die op zijn beurt met een listigen pass v. Kooijk in staat stelt keihard te scoren, 10. Vrij spoedig weet Feyenoord echter weer gelijk te maken. Als Linsen een goeden voor zet geeft is het Vrauwdeunt. die Mulder pas seert en langs den uitgeloopen Britsemmer in schiet. 1—1. Alphen blijft goed partij geven en als Schellingerhout den bal goed doorspeelt naar Vriesekoop snelt deze er mede op v. Male af en weet hij hoog in het net te schieten, 21. In de tweede helft is het vrijwel steeds een strijd geweest op het middenterrein, waar bij zelfs Alphen een tikje sterker was dan de bezoekers. Dank zij uitnemend keepwerk van v. Male echter bleven doelpunten uit. Tegen het einde werd Feyenoord sterker en trachtte zij den stand nog gelijk te maken. Alphen ver dedigde hardnekkig, waarbij vooral Britsemmer en Goedhart op den voorgrond traden. SPORTMAN—BODEGRAVEN 2—3. De gasten waren sterker. Deze wedstrijd is in een volkomen verdiende 32 zege voor Bodegraven geëindigd. Vooral in de eerste helft was Bodegraven, gesteund doot den vrij sterken van doel tot doel staanden wind verreweg het meest in den aanval en wist zü haar overwicht in een drietal doel punten uit te drukken. Met een onhoudbaar diagonaal schot gaf de rechtsbuiten van Bode graven zijn club de leiding, waarna tien minu ten later de linksbuiten een schot inzond, waarbij de doelverdediger van Sportman wel naar den bal viel. maar deze niet in zijn macht kon krijgen. Integendeel, de op de doellijn liggende bal werd door hem nog een eindje verder in het doel gewerkt en zoo leidde Bode graven met 20. Het was tenslotte de rechts binnen van Bodegraven, die met een kopbal den stand op 30 bracht, met welken stand werd gedraaid. Na de hervatting gaf aanvan kelijk de thuisclub den toon aan en spoedig verkleinde zij haar achterstand tot 31. Als Sportman even later een corner te nemen krijgt en twee Bodegravenspelers een Sportmanspeler alhouden. geeft de scheidsrechter strafschop, 23. Doch vanaf dit moment is het weer Bode graven. dat het offensief overneemt en zich enkele goede kansen weet te scheppen doch thans het geluk niet met zich heeft. Tot twee maal toe scheert bij een schot van den rechts binnen de bal de lat. De strijd wordt vinniger en een Bodegravenspeler heeft wegens inmen ging in de leiding een waarschuwing in ont vangst te nemen, terwijl de aanvoerder van Sportman wegens trappen naar de kleedkamers wordt verwezen. Het laatste kwartier is geheel voor Bodegraven, doch gedoelpunt wordt er niet meer. zoodat het einde komt met een 3—2 zege voor Bodegraven. De Wimbledon Football Club is. voor zoover ons bekend, de eenige Engelsche amateurclub. die met een zekere regelmaat het continent bezoekt, waarbij met name ons land de eer van dat bezoek wordt waardig gekeurd. Vergissen wij ons niet, dan dateert het eerste bezoek dezer ploeg uit de jaren 1922 of '23, toen os. A.S.C. als tegenpartij fun geerde. Na de verdwijning van rood-zwart uit de hoogere voetbalregionen. bleef de Sleutelstad lange jaren verstoken van Britsch voetbal, totdat U.V.S. dezelfde sym pathieke vereeniging uitnoodigde voor een jubileumwedstrijd als inzet van de feeste lijkheden ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De voetbalminnende Leidenaars zullen U.V.S. daarvoor dankbaar zijn hun tal rijke opkomst (naar schatting circa 2500 mam bewees het trouwens omdat En- gelsch voetbal altijd interessant is. Inte ressant, ook al hadden de gasten behalve een slapeloozen overtocht in drie dagen tijds reeds twee vermoeiende wedstrijden achter den rug, zoodat de ploeg meerdere invallers telde en derhalve bezwaarlijk haar besten vorm kon vertoo'nen. Desondanks hebben de eilandbewoners een gave partij voetbal vertoond, waarte gen menige eerste klasser evenmin opge wassen zou zijn geweest als dat met U.V.S. het geval bleek te zijn. Vooral het positiespel was bij de Londe- naars veel beter verzorgd dan bij de Lei denaars, die hun gelederen versterkt had den met Piet Kantebeen op de rechts- en Eef Ruisch op de linksbinnenplaats, ter wijl ook in balbehandeling de gasten over het algemeen hun gastheeren de baas waren. De Engelschen hadden echter, vooral In de eerste helft, moeite om zich aan te pas sen aan de eigenaardigheden van het U.V. S.-terrein, dat merkwaardig weinig veer kracht bezit, waardoor de bal na een hoo- gen trap slechts heel weinig stuit en veelal „dood" blijft liggen. Deze omstandigheid speelde den Engelschen doelman in het begin van den strijd bijna parten, toen hij den bal in het' strafschopgebied wilde laten stuiten en het leer tot zijn verwon dering nauwelijks van den grond kwam. Wij hebben hem deze manoeuvre nadien niet meer zien herhalen! De U.V.S.-ers, die aan deze eigenschap uit den aard der zaak gewend zijn, hielden er rekening mee en ondervonden er daardoor aanmerkelijk minder hinder van. De overwinning, waarmede de Engel sche amateurs Albion-waarts keerden, was stellig verdiend, doch de cijfers: 30 waren even stellig in hun voordeel geflatteerd en gaven de verhouding in het veld niet juist weer. Beide elftallen wogen gedurende het grootste deel van den wedstrijd vrijwel tegen elkaar op en zelfs waren er perioden, waarin U.V.S. het meest in den aanval was. Edoch, de voorhoede der voor deze ge legenheid in witte shirts gestoken thuis club. was onmachtig tot scoren, of schoon zich daarvoor verscheidene kansen voordeden. Het zij toegegeven, dat het den Leide naars niet altijd meezat. Zoo noteerden wij in de eerste helft een prachtig schot van Kantebeen, dat het besluit vormde van uitstekend combinatiespel met Oosterom en waaruit doelman King den bal nog juist over de lat kon stompen. Er waren momenten, dat het leer meermalen achter een naar den Engelschen doelmond werd ingesohoten en dat een been of hoofd slechts op het laatste nippertje redding bracht, doch er waren ook oogenblikken, waarop de scoringskans bijzonder gunstig leek, maar het schot volkomen faalde. U.V.S. miste ook gisteren weer een schut ter in haar voorhoede. Geen enkel doel punt schonk haar de stimulans om den wedstrijd een ander verloop te doen ge ven en zoo bleef Wimbledon meester van het terrein zonder dat wij den indruk kre gen, dat de gasten zich tot het uiterste in spanden. Het Engelsche spel, schreven wij hier boven, ls interessant om te zien, vooral door het goede positie kiezen der spelers en hun uitnemende baltechniek. Toch hield het geen groote verrassingen in zich en van de drie doelpunten, welke zij scoorden, was eigenlijk alleen het tweede van goede kwaliteit. Het eerste, dat een kwartier na den aanvang ter wereld kwam, was het gevolg van een schromelijk misverstand in de Leidsche defensie, waarvan de rechts binnen Stannard dankbaar profiteerde door in het verlaten doel te schieten. Het tweede ontstond in de laatste minuut voor de rust, toen rechtsbuiten met een listig boogje den bal voor het doel plaatste en de toestormende linksbuiten Stevens fraai inkopte. En het derde volgde acht minuten voor het eindsignaal uit een kopbal van Fuce, toen de Leidsche achterhoede ver zuimde in te grijpen bij een uitstekend door Stevens genomen hoekschop. Onder leiding van den heer C. Aarsen. stelden de elftallen zich als volgt op: (vj.n.r.): U.V.S. doel: Kramp: achter: Delfos en Burgy; midden: v. d. Reyden, Wallaart en Regeer; voor: Onvlee, Ruisoh,van Egmond, P. Kantebeen en Oosterom. Wimbledon: doel: King; achter: George en Fisher; midden: Blanche, Burnell en Fennel; voor: Stevens, Roberts, Head, Stannard en Fuce. U.V.S. won de toss en koos eerst wind mee. De gasten ondernamen direct van den aftrap een aanval op den rechtervleugel, welke een corner opleverde. Uit de daar op volgende scrimmage kreeg Head de eer ste scoringkans doch zijn zachte schuiver gaf Kramp geen moeite. Daarna nam U.VB. het offensief over en eenige goede schoten van Ruisch gingen vlak naast het Engel sche doel. Na een kwartier spelen nam, Wimbledon op fortuinlijke wijze de leiding, toer. twee Leidsche verdedigers elkaar in den weg iiepen en Stannard het leer in het verlaten doel tikte. U.V.S., gesteund door den wind, bleef tot de rust het meest in den aanval, doch het schot was zoek. terwijl doelman King op een tweetal kri tieke momenten uitstekend ingreep. De aan vallen van de gasten, meestal geleid door Fuce, bleven de volle aandacht der Leid sche defensie vragen. Een halve minuut voor het verstrijken der eerste speelhelft. gaf Fuce een prachtigen voorzet, waaruit Stevens met een magnifieken kopbal het leer voor de tweede maal langs Kramp joeg. De tweede speelhelft was nog slechts enkele minuten oud, toen de Engelsche midhalf Burnell bij een botsing verwond werd en moest worden vervangen. Morris kwam het elftal, waarvan de op stelling eenigszins gewijzigd werd, als linksbinnen completeeren. De strijd bleef zich verder voornamelijk op het middenterrein afspelen met Wim bledon iets meer in den aanval. Toch kreeg U.V.S. de beste scoringkansen. doch zoowel Onvlee als Oosterom faalden. Een corner leverde 8 minuten voor tijd het derde Engelsche doelpunt op. Met Wimbledon in het offensief kwam het einde van dezen aantrekkelljken en. bovenal sportleven kamp. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Gedurende de Paaschdagen zijn tal van vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. FeyenoordLiersche SE. 44; AdoWim bledon 2—5. Paaschtournooi te Amsterdam: Blauw Wit— Mechelen 3—1: Ajax—Nemzeti 4—3: Nemzeti— Mechelen 1—2; Ajax—Blauw Wit 0—2. De goede start, welke Achilles de vorige week in Amsterdam tegen Ajax had, deed het beste voor de Noordelijke kampioenen verwachten en inderdaad had de thuisclub bij de rust niet aleen een 1—0 voorsprong genomen, maar bo vendien een spel gedemonstreerd, dat. mis schien technisch niet zoo goed verzorgd was als dat van D.W.S.doch de verdediging der gasten handen vol werk gaf. En indien deze aanvallen resoluter waren af gewerkt. dan had het er voor de Westelijke kampioenen bij halftime niet best uitgezien. Maar even optimistisch als de duizenden be zoekers op dat tijdstip waren, even ontgoocheld zullen zij in de tweede helft zijn geworden, toen Achiles door het steeds beter wordende spel van D.W.S. zoo goed als geheel in de verdedi ging werd gedrongen, waardoor speciaal D.W.S.' rechtervleugel meerdere openingen in de thuis club verdediging kon maken en Steenmetz en zijn nevenspelers kans op kans kregen om doel man Brons te passeeren. Dat het in die periode slechts twee doelpun ten beperkt bleef, doet voldoende blijken, dat ook het aanvalsspel van D.W.S. slecht ver zorgd was. Uit dit alles valt gemakkelijk te concludeeren. dat deze wedstrijd er een was met twee geheel verschillende speelhelften. De Asser aanhang behoefde niet lang op het eerste doelpunt te wachten. Er was juist tien minuten gespeeld, toen een hands van spil Melchers Achilles aan een vrijen trap hielp, die door van Zant tegen den paal werd geschoten, waarna Kamphuis het leer opving en onhoud baar langs Bruist schoot. Achilles bleef gevaarlijker. hoewel D.W.S. zich technisch beter onderlegd toonde. In de laat ste minuten van de eerste speelhêlft demon streerde de D.W.S.-voorhoede nog enkele kee- ren haar schotloosheid, zoodat de rust met een alleszins verdienden 10 voorsprong voor de thuisclub aanbrak. De tweede helft bracht echter een groote ommekeer. Na den aftrap werd Draeger aan het werk gezet: een afgemeten voorzet volgde en een groote dekkingsfout van de Achilles verdediging waarvan Wiertz dankbaar profiteerde, werd de thuisclub reeds noodlottig. Hard schoot Wiertz. onder den vallenden Brons door, in de Asser touwen. 11. Na een kwartier namen de Amsterdammers een 12 voorsprong, toen Draeger het leder kreeg toegespeeld en Brons met een hard dia gonaal schot geen schijn van kans gaf. De meeningen of Draeger het leder in buitenspel- positie kreeg toegespeeld, liepen nogal uiteen, maar de heer Metz kende het doelpunt reso luut toe. Over alle linies was D.W.S. de meerdere en de keeren, dat Achilles aanviel, waren te tellen, totdat de laatste tien minuten de thuisclub weer iets beter in haar spel kwam. EINDHOVEN OP EIGEN VELD MET 3—2 GESLAGEN. In een wedstrijd, waarin slechts bij vlagen het eerste klassepeil werd bereikt, is de tech nisch betere Zuidelijke kampioensclub op eigen veld met de oneven goal geklopt, door de wat primitief voetballende Oostelijke titeldraagster. die echter bijna alle kansen, die zij kreeg, in doelpunten wist om te zetten. In techniek, in positiespel en in tactiek was de thuisclub verre de baas. Van de zes kwar tier is de Eindhovensche ploeg er bijna vijf in den aanval geweest. Doch in die vijf kwartier kon de E.V.V. (een strafschop inbegrepen"» slechts twee doelpunten maken, terwijl de Nijmeegsche combinatie in het eene kwartier, waarin zij in de meerderheid was, drie doel punten scoorde. Het zag er aanvankelijk naar uit. dat de Zui delijke kampioenen vlot en met groote cijfers zouden gaan winnen: steunend op een technisch overwicht en op beter teamwork, ontwikkelde Eindhoven direct na den aftrap zulk een meer derheid. dat de Nijmeegsche ploeg zelfs met een versterkte verdediging de stormloopen der blauw-witten niet kon stuiten. Toen N.E.C. eindelijk eenige „lucht" kreeg, kon men ook met het aanvalsspel der Oostelij ken kennis maken. Bij een schijnbaar onge- vaarlijken aanval trok linksbuiten Schroth den bal uit moeilijke positie voor de goal. Scham pers mist. en ten Velde kopte het leer zuiver in (0—1). Op normale wijze bleek Eindhoven niet in staat om den gelijkmaker te scoren. Deze kwam pas ter wereld, toen de thuisclub een penalty kreeg toegewezen voor een zuiver handsgeval van van Eek. De Zeeuw nam toen, na 36 minu ten spelen, zijn kans waar: 11. Vlak voor de rust namen de Oostelijke kam pioenen de leiding. Schampers speelde den bal onoordeelkundig terug. Lodensteyn was er iets eerder bij dan van Veghel. Hij trapte het leder bij een poging om den Eindhovenschen keeper te passeeren. vooruit en tusschen de beenen van den doelwachter door rolde de bal over de lijn. (1—2). N.E.C.'s zelfvertrouwen bleek, tengevolge van Eindhovens falend aanvalsspel. zoodanig te zijn toegenomen, dat de Nijmeegsche ploeg in de eerste tien minuten van de tweede helft de ba lans ongeveer in evenwicht wist te houden. Eindhoven wist echter geleidelijk het heft weer in handen te krijgen en reeds na 11 minuten kreeg de thuisclub een prachtige gelegenheid om de partijen weer op gelijken voet te bren gen. Wederom werd haar, voor hands van van Eek, een penalty toegewezen, doch ditmaal was zelfs deze kans rüet groot genoeg de Zeeuw schoot den bal een paai- meters naast. Na 17 minuten spelen kwam eindelijk de gelijkmaker: bij een voorzet van van Liempd was Nachte gaal uit zijn doel gekomen, de Gier bracht het leer opnieuw voor doel en de toestormende Muilekom profiteerde van de verwarring door den bal in het net te koppen. (22). Ondanks de aanmoediglngskreten van hun supporters slaagden de Eindhovenaren er niet in de leiding te veroveren. De Nijmegenaren echter bleken daartoe ook ten derde male in staat te zijn: twee minuten voor het einde on dernam de linkervleugel een uitval. Schroth zette hard voor en de invaller rechtsbinnen ver richtte zijn „goede daad" door den bal via de lat in het net te jagen. (2—3).

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13