Uit de Rijnstreek IEIDSCH DMBLAD - Vierde Biad Woensdag 5 April 1939 KERK- EK SCHCO'MW! gevraagd BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Meisje verdronken AANGEBODEN MWI I HW 'VH— PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noord wijk aan Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Heden nam. halfacht, de heer van Heusden van Rotterdam. VOOR DONDERDAG. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19): Donderdag nam. 8 1/4 uur, Vespers en Lof. Boskoop Geref. Gem.: Donderdag nam. halfacht, ds. Heykoop van Utrecht. VOOR VRIJDAG 7 APRIL. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur ds. Klüsener. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Dam. Geref. Gemeente: Nam 7 uur leesdlenst. Ev. Luth Kerk: Nam. 7 uur ds. Gronloh (Ged. H.A.). Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk. Hoofd dorp: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven ds. Salverda. Lijnden: Nam. 7 uur, de heer v. d. Berg Badhoevedorp: Nam. 7 uur (H.A.) ds. H. Bakker van A'dam. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur ds. Klehl. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Heuzenveldt. Hlllegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Stolk van Schevenirrgennam. 7 uur iH.A.), ds. Eerhard. Geref. Kerk: Nam. halfacht. ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht. leesdlenst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.), ds. Streeder. Koudekerk Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. dr. J. Koopmans; nam. 7 uur (H A ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan): Voorm. halfelf, de heer C W. Corts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Nam. halfacht. ds. Boukema. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer de Witt; nam. 7 uur. de heer v. d. Meer. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Smilde. Chr. Gerei. Kerk' Nam. 7 uur. ds. Prins van Nieuwendam. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Speelman uit Nieuwveen. Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.) ds. van Noort. Oegslgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur. J. Streefland. Pauluskerk: Nam. 7 uur <H. Avondmaal), ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden <W. de Zwijger- kerk): Nam. 7 uur, dr. Boersema. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krykamp. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. de Bruine. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G. West- mijse van R'dam. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur ds. Ottevanger van Leiden. Geref. Kerk: Nam. halfacht. ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. v. d. Kraats. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Gebouw Chr Belangen. Schoolstr.)Voorm. 10.05 uur en nam halfacht <H.A.), dr. Hondcrs. Kievietkerk: Nam. halfacht (HA.) ds ten Kate. Sed. Prot. Bond: Nam. halfacht. ds. G. West- mijse van R'dam. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Sam. 7 uur (H.A.), ds. Ekijman. NED. HERV. KERK. Beroepen te Idaard (toez.) P. Inberg te Grollo. GEREF. KERKEN. ...Blroepen tc Kampen C. B. Bavlnck te O en W. Souburg. Aangenomen naar Krommenie O v. Noort te Schoonrewoerd. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Barendrecht P. de Smit te Utrecht en H. Visser te Bunschoten. Bedankt voor Nieuwpoorl. D. Henstra van Haarlem-N. Ds. J. M. LAMMERS. A.s. Zondag herdenkt ds. J M. Lammers. Ned. Herv. predikant te Kattendyke, den dag waarop hij voor 40 Jaar het predikambt aanvaardde. D5, Jub|laris werd in 1873 geboren en in 1893 candidaat in Zeeland, om 9 April het predik- Sïïf tt.1afnv,**£den Goedereede. Vandaar vertrok hb in 1902 naar Dirksland, welke stand - plaats hij hi 1910 met Rhenen verwisselde In en lnWioio 5 IS Predikant te St. Pancras fntrwip in ?ooeod h«utc biJ Duurstede zijn ril oom 1922 verbond ds. Lammers zich aan SSSSi Van ^unspeet. waar hy in 1927 2ÏÏ. ne„d Sg neerlegde. Na 10 jaar stelde hy beroepbaar en 10 Oct. 1937 ver- Hpf ic aan teÉ>enw°ordige gemeente. croHo^jf„d wensch van ds. Lammers dat zijn gedenkdag onopgemerkt voorbijgaan zal. GEBOREN: Johannes, zn. van M. Seller en R. C. Gras man Pranciscus Cornells, zn. van j. T. H. Hakkaart, en A. M. A Kiel. Barbertje Katrina D. van A. W. Ausems en B. C. de Haas Jannetje, D. van A. Delfos en M. Overvliet Cornells, Z. van J. Hoogendoorn en P. Bekebrede Johanna, D. van W. Veer man en M. E. Ciere Elisabeth Jannetje. D. van J. J. Roosendaal en A. Plezier Johannes Jacobus. Z. van A A. Langeveld en D. v. Steen bergen Abraham, Z. van A. Zirkzee en G v. d. Nieuwendijk Pieter Sybren. Z. van J. M. Verhoeven en B. Slippens Augusta Cor nelia, D. van J. I. v. d. Meer en Th. Schutten- helm Christina. D. van J Langbroek en C. Müffler Antonie Pieter. Z. van S. Glas bergen en M v. d. Eijkel Carl Wilhelm Jo- hann. Z. van S. H Aarts en G. Pawlaszczvk Maaltje. D. van C. Meijvogel en W. v. Dron- gelen Antonius. Z. van W. H. v. d. Kraan en P. W. v d. Zwart Elisabeth Stephanie Gemma M-tria D. van H. P. A. Kemperman en D. J. Reiehert Jacoba. D. van P. de Vos en J. Bodijn ONDERTROUWD: C C. Verhey van Wijk. jm. 25 j. en M. U. Vermeer, jd. 25 j. P. Rijnardus. wedn. 56 j. en A. C. Noordermeer. jd. 54 J. J. H. Petiet. jm. 27 j. en M. C Pret. ld. 23 J. W. de Meii. jm. 23 j. en J. J. Spierenburg, jd. 20 J. J. P. Verstraten, jm 24 .i. en P. Onvlec, jd. 19 j. P J. Huisman, jm. 26 j. en D. E Binnendijk, jd. 25 j. H. Jong. jm. 24 j. en A. van Roon. jd. 22 jaar. GEVESTIGD: C. A. Bernard. Hooigracht 31 K. de Blan ken. Qienstboae. Boernaaveiaan 16 Tn. bnriK en fain., contr. umewinkeimy., Stieltjesstr. o3 ta. brood. reel, teekenares. Rijnsb.weg 145 H. A. C lmmink—Brouwer, Spieghelstr. 34 H. Buitendijk. Os- en Paardeniaan 19 J. C. Dagelinckx en fam., milit. kleermaker. Bre- deroóestr. 23 C. F. J. M. v. Diesen en fam.. adjudant V.A., Stieltjesstr. 56 M. v. Dijk en fam., stucadoor, Coornhertstr. 21 C. Th. de Groot, kapper. Heerensteeg 21 J. J. Hamee- teman en fam.. inspecteur S L.F., H. de Vries- straat 80; Wed. W. C. A. v. d. Geest—Hamer slag. hoofd v. d. huish. Witte Singel 27 E. A. M. Hei mens. kapster, v. d. Waalstraat 6; J. Hoogenboom. broodbakker. Nieuwe Rijn 64 J. de Jonge en fam.. fillaalh.. Hoogewoerd 18 T. Kalshoven. bakker. Nieuwe Rijn 106 D. M. Koudijs. banketbakker. Rijnsb.weg 119 J. Kuperus. hulp i.d. huish., Hoogewoerd 12 M. A. de Langen, graalleidster, Hoolgr. 31 J. J. v. d. Mee. loswerkman. Oude Singel 50 P, v. d. Meulcn, huishoudster. Lammensch.weg 19 A S. Peters, chauffeur huiskn.. Oost- dwarsgracht 17 C. B. Pley. Roodenb.str. 72 W. de Ruiter en famkantoorbediende, v. Oldenb.str. 14 H P. SchaaiJ. boekbinder. Niemvsteeg 16 J. F. Taat. Morschweg 44 a. W. Taselaar en fam.. boekh. sajetfabr.. Tib. Siegenb^tr. 9 P. J. Uijttewaal. dienstbode. H Rijndijk 118; N. J. Verklei), winkelier in botor en kaas. Haarlemmerstraat 207 S. Visser en fam. schilder, de Sitterlaan 79 «L G. v. d. Vlugl en fam., schipper, Voorstraat 2 A. E. M. Willemse, hoofd v, een school. Breestr. 105 J. Willemsen, winkelbediende. Rijnsb. Singel 37a M J. de Wit. kantoorbediende, Hooigr. 31 G. J. Wouters, Maredijk 147. VERTROKKEN: D. Admiraal, den Haag, Zuidwal 83 M. A. Backer, Bloemendaal, H. Duin en Daalschew. 8 A. v. Biemen, Barsingerhorn, A 103 P. H. Boshofi en fam., Oegstgeest, A. v. Buerenlaan 2 A. Bot. apotheker, Nassaukade 372 I P. F. W. Böving en lam., Northeim. Gutherbahn- hofstraat 35 F. H. J. Bruljns, Zutphen, Groenmarkt 16 J. B. Coster, Haarlem, Haze- paterslaan 24 G. A. Dalhuisen. Apeldoorn, Ericalaan 30 W. J. H. Deeterink, Noordwijk Lijnbaanweg 7 L. F. Dingemans, Gorinchem Eind 18 P. Duin. Den Haag, Alkemadelaan M. v. Egmond, Leiderdorp, Dr. v. Rhynstr. 7 A. C. Erades. Noordwijk. Langeveld 29 J. Galjaard, Haarlem. Minahassastraat 85 F. Glastra. Rotterdam, de Sav. Lohmanlaan 69b J. C. Gülcher, Hilversum. Laan v. Voge lenzang 8 W. F. Harmsen, Den Haag. Ie de Riemersstraat 19 K. v. Hellemond. Ede, Sta tionsweg 59 M. S. Holster. Haarlem, Am- sterd.vaart 102 rd N. v. Hooidonk, Wagenin- gen, Robbenhofstraat 17a D. R. Hudig, Pre toria F. v. Iterson en fam., arts. Voornsche- vliet 7c J. de Jong. Meppel, Hoogeveensche- weg 38 C. Kuijpers, Rotterdam, Pleinweg 177b M. G. P C. v. Leentv. d. Laar. Oegstgeest. Emmalaan 49 A. J. C Lach de Bère. Oegst geest, Emmalaan 49 J. G. Lecker, Dordrecht Oranjelaan 75a A. J. Lemmers. Amsterdam P. Aertsstraat 77 hs J. Lighaam, Ridderkerk Boezemstraat 19 B. Lindeijer, Den Haag. Stastokstr. 70 J. C. Makkes v. d. Deijl, Den Haag. v. Imhoffstr. 1 J. Merkelijn, Wasse naar. Calcarlaan 13 J. C. Metsger. Voorburg. Pr. Mariannelaan 282a E. Moerel. Vlissingen, Oprit 22 F. J. Mol, Utrecht, Fred. Hendrik straat 96 R. P. H. Mulder. Velsen, Meer- vlietstr. 3 A. Niehot. Vlissingen. H.M. Wacht schip A. Nubbemeijer. Wassenaar. Wittenb.- weg 132 A. Ober. Rotterdam. Zinkerstraat 27b N Overduin. Delft. Oude Delft 56 H. M. Oostveen. Bloemendaal. Brederodel. 54 E. J Pauls. Reusrath, Bilchenberg M. Pedak. Wattenscheid. Wasserstr. 5 M. J. Pel- zer. Oegstgeest. Geverstr. 56 J. W. Roeloffs Batavia E. v. Santen. Amsterdam. Alb. Du- rerstr. 1 J. v. Schelven, Baarn. Wilhelmina- laan 3 Wed. J. H, SchuurmanScholte, Amsterdam Roel. Hartplein 4 G. H. H Schroder. N. O.-Indië W. M Schuil. Den Haag. Beeklaan 503 W. BrokaarSimonis. O.- en W.-Souburg. Kanaalstr. 18 B. M Stindonk Wassenaar Julianawee 12 K. H Thiel. Mülheim a Ruhr H. Tillema. Baarn. Schoolstr. 46 C. P. M. v. Veldhuizen. Den Haag. Newtonstr. 42 S. M. v Vliet. Oegst geest. Pr. Hendriklaan 3 J. Voerman. Oegst geest. Terweeweg 66 C. Vogelesane. Am sterdam, v. Baerlestr. 112bov. G. W. v. d. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina, D. van Pieter Raap horst en Johanna Anthonia Ottolina Amers foort. Johannes. Z. van Jan Beider en Antje van der Drift. Overleden: Hendrik van Varik 59 j., gehuwd met Jannetje Willemke Prenzler Pieter Oosterom 87 J„ weduwnaar van Lambertje van Veltmaat. zich noemende Van der Rots. Gehuwd: Jacobus van Ofwegen 28 j. en Hen- drika Oostenbruggen 28 j. Jan van Zwieten 33 j. en Cornelia van Dam 32 j. Overleden: Wilhelmina Ouwersloot 83 j.. we duwe van Boudewijn Verhoef Petrus Quirinus Suijkerland 68 J. (weduwnaar van Catharina v. Stijn). Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrika van Gils, Goem. Bor- gesiusstraat 4 Lourens van Leiden. Vlnke- buurt 82 Anthony P. Heestermans. De I Smethstraat- 13. i Vertrokken: Naar Koudekerk a. d. Rijn. La- gewaard C 27. Johannes F. Wiegman Leiden. Apothekersdijk 14. Hendrika P. Steehouwer I Winkel N. H, Vries Vierbergen Barneveld. I Speurlaan 140. Barend van Ginkel IJssel- horst 182. Duitschland, Dirk A. H. Veenendaal. Gevestigd: Jacob van Dorp en gezin, contro leur A.V.M.. v. Boetselaerstr 58 Johannes Mulder. Achterm.weg 6 Dirk van Leeuwen. Korst.weg 28 Johanna E. Kouwenberg. Hooft- straat 86 rood. Vertrokken' Naa>- 's-Gravenhage. J. Israël- laan 26. Catharina E. cwaanenburg Zwam- merdam, Langebrug 12 B. Jan Rademaker. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Zooals reeds gemeld is de candidaatstel- ling voor de Gemeenteraadsverkiezing in onze Gemeente bepaald op 9 Mei a.s De verkiezing voor den gemeenteraad is thans bepaald op Woensdag 14 Juni. Voordrachtavond Mulo-school. Voor de ouders van de leerlingen der Muloschool met den Bijbel afd. opleidings- school hoofd de heer P. Stouthamer werd I een voordrachtavond gehouden. De belang stelling van de zijde der ouders was zeer groot, zoodat de gymnastiekzaal bijna ge heel was gevuld, toen de avond door het hoofd der school met gebed werd geopend. Na gemeenschappelijke zang, deed hij ver schillende mededeelingen over het huiswerk etc. der leerlingen. Afwisselend werden door de leerlingen zeer mooie zangstukjes, voor drachten en enkele keurige gymnastiekoe feningen uitgevoerd overeenkomstig de da- gelijksche opleiding aan de school. Het ge heel werd zeer goed uitgevoerd, waarbij leerlingen en personeel veel succes oogstten. Na afloop dankte het hoofd der school, bestuur, personeel en leerlingen, waarna de voorzitter de heer J. B. Samsom een kort slotwoord sprak, waarin hij wees op de be- teekenis van een school met den bijbel en op de groote zegeningen die deze school sinds haar oprichting steeds ten deel zijn gevallen, daarvoor God dankende en de ouders opwekkende ook de school en perso neel steeds in hun gebed te gedenken. Daar naast dankte hij het hoofd der school voor dezen mooien avond. Na gemeenschappelijk zigen eindigde hij met, .dankgebed en be stond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en Zich nWjt het personeel te onderhouden. Van dez£*£èïegenheid werd door velen een druk gebruik gemaakt. De eerstvolgende vergadering van de Raadsvergadering is bepaald op Maandag 17 April a.s. In een daartoe gehouden vergadering, is na uitvberige discussiè besloten tot ont binding van de St. Joseph-vereeniging. omdat deze niet onder bescherming stond van een of ander vereenigingsverband. In plaats van deze vereeniging is nu opgericht een afdeeling van de K.J.M.J. en St. Jo- zeph gezellen. aanwezige wisselgeld, dat waarschijnlijk niet meer dan f. 5 bedroeg, alsmede eenlge flesschen wijn en enkele blikjes sigaren werden medegenomen. Tenslotte is een be zoek gebracht aan de boerderij van den heer C. v. d. P. Bij dit laatste bezoek viel een waardevol gouden horloge den dieven in handen. Het onderzoek der politie heeft nog geen resultaat opgeleverd. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Zanten, B 459: A. M. Zoet. A 212; G. W. Koek. A 138: A. C. Jansen. D 85; A. J. M. van Haastrecht, F 9; E. M. van Vel- zen, C 4; J. B. C. Bakker, B 424; B. van Berkum en gezin. A 209: A. A van Ben ten. A 20; C. J. j Koevoet en gezin, 8 444; P. St. Beemsterboer. D 205; A. M. van der Pouw Kraan. D 170; J. van Houten. A 184: J. J. de Groninger. B 53; C. A. Gazelles, D 44. Vertrokken: P. G Huigslout naar Woubrug^e 1 B 214. M C. Zwetsloot naar Leiden, Havenkade 17; D. W. Botterhuis naar Eibergen. Hupsel C 46; J. H. G. Wortman en g'rzin naar Leiden. Waardgracht 14; J. van Heek en gezin naar Leiden. Morschweg 8ld; K. J. H. Hoff en echt- genoote naar Den Haag. Kranenburgerweg 51; W. Wassenburg naar Haarlemmermeer. Hille- gommerdijk 328; N. J. I. Ridewyk naar Leiden, Heerenstraat 43b; J. Groen. Hazerswoude A 77; A. Th. van der Meer naar Den Haag. Witte de Withstraat 51; W. Spaargaren naar barmond. Heerenweg A 138; E. A. Reinink naar Voorburg Noordenburglaan 48. E. Vellekcop naar Rotter dam, Goudschcrijveg 117; c. Diseraad en echt genoot? naar Leiderdorp. Koningsstraat 13; J. G. van der Vlugt en gezin naar Leiden. Voor straat 2. Toen de bestuurder stopte, gewaarschuwd door den broodbakker C. v. VI., bleek, dat een der wielen over één der handjes van het meisje was gegaan. De hand was vrij ernstig bezeerd, doch wonder boven won der had het kind verder geen letsel be komen. De prijs der melk is in deze gemeente 1 ct. verlaagd, zoodat deze nu 10 cent per L. bedraagt. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van A. Karstens en Chr. ten Braak. Ondertrouwd: G. van Diggele, 26 j. en D. H. Hakker, 24 j. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Vlaardingerbroek en gez. Hoofd straat 4 J. Meyer en gez Groenendijkstr 7 J. Kieft en gez.. Koningstr. 20 A. G. Roe- ders en gez.. Acacialaan 8 C. Windhorst, Hoofdstr. 206 K. van Oostveen en gez. Zijl- dijk 14 A van Fruchten, Hoogmadescheweg 46 Z. van de Groep en gez. Resedadastr. 10 VV. Benning engez. Zij liaan 4 G. Schouten en gez., Zijllaan 2 K. Klijn, v. d. V. Boumanweg 34 'in.) F. J. Hilpisch en gez.. Spanjaards laan 17 P. J. H. Pijnaker en gezin, Acacialaan 22 B. J. Doekes en gez,. Resedastr. 2 C. Diseraad en gez.. Koningstr. 13 J. van der Vaart. Koningstr. 70 (inw.) C. W. Th. Rieze- bos. Dr. de Bruijnestr. 1 C. de Haas en gezin, Hoogm.weg 16. Vertrokken: P. S. G. den Hollander en gezin n. Leiden. Tollensstraat 7 H. G. Snijders en G. Duijvetter n. den Haag. Pippelingstraat 95 A. de Lange n. Zaandam, van Wessemstr. 81 C. de Gier n. Zoetermeer. Zegwaartsche- weg 33 Wed. JoostenOvervliet n. Leiden Lammenschans weg 35 A. van Winkel en gez. n. Den Haag. Trompstraat 18. BOSKOOP. Aan het jaarverslag van de openbare Leeszaal te Gouda ontleenen wij dat het correspondentschap „Boskoop" op 1 Jan. j.l. 113 leden telde terwijl gedurende dat jaar 5608 boeken in deze gemeente werden uitgeleend. Burgerlijke Stand. Geboren: Alphonse Maria. z. van W. G. i Mathot en M. A. L. Marynissen Elisabeth I Helena Maria, d. van J. Vermeulen en S. 1 Brauers Gijsbertus Jan. z. van J. Middelkoop en J. Versteeg. Ondertrouwd: H. G. Westman en A. C. Koster. I Getrouwd- D. S. Niermeijer 30 j. en H. W. van der Sluis, 25 j. Overleden: KI. Hoogendoorn, wed. van C. van Hoff. 63 j. Hendrik Windhorst 21 J. ALKEMADE. Nachtelijke inbraken. Des nachts is te Oud-Ade op niet min der dan 4 plaatsen ingebroken. De vier bezochte woningen lagen alle vlak bij el kaar. In de eerste plaats is een bezoek ge bracht aan de pastorie. Hier had men ech ter niet binnen kunnen komen. Vervolgens werd de woning van 't hoofd van de school bezocht. In de benedenkamer is alles over hoop gehaald. Een spaarpot met ongeveer vier gulden, was hier de buit. Daarna of tevoren dat is nog niet bekend is men aan de achterzijde binnengedrongen in de woning van den banketbakker den hr. Uljee Door een plank over een sloot te leggen heeft men een achterplaats bereikt. In een der ruiten is een stukje uitgesneden en vervolgens heeft men de deur kunnen ope nen. Het geheele huis doorloopende is men in den winkel terecht gekomen, waar het Vorm. Den Haag. Columbusstr. 260 F. H. M M. v. Vorst, Voorburg, West Einde 58c B. v. d. Weijden. Nieuwkoop. Zuideinde A 3 M. de Winter. Uithuizen. Schoolstr. B 150 W. C. H. de Wijs. Vlissingen. Boul. Evertsen 20b G. W. Zandvoort en fam.. Amsterdam. 1ste J. v. Campenstr. 58II M. H. Zonderop. Ha zerswoude, Groenendijk A 60. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Wilhelmina. D. van Th. Wansink en A. J. Mesman Jacoba Maria Theresia. D. van A. van der Heiden en M. G. Ammerlaan. Overleden:. Adriana Vellekoop 81 j., wed. van H. Niemants'verdriet. Ver. v. Chr. Onderwijs. De Ver. voor Chr. Onderwijs (hoofd de heer B. Offringa) vergaderde in het ge bouw achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer Y. Bol opende het samenzijn met schriftlezing eri gebed, en wees op de groote voorrechten, welke ook in het afgeloopen jaar de schoolvereeniging heeft genoten De secr. de heer Adr. van der Linde las de notulen en bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarna de penningmeester, de heer W. Slootweg, rekening deed van den bevredigden stand der financiën Het lid der financieele commissie, de heer W. J Dekker rapporteerde dat reke ning en bescheiden in accurate orde waren bevonden, waarna deze rekening werd goed gekeurd. en allen functionarissen dank werd gebracht voor al den verrichten ar beid. De heer Y. Bol werd als bestuurslid herkozen, waarna tot leden van de ouder commissie werden gekozen, de heeren B. Slappendel en C. van Veen Pzn. Tot leden van de fin. commissie werden benoemd de heeren J. Blij leven en W. Kraayenveld. Medegedeeld werd dat 34 nieuwe leden en 24 begunstigers tot de schoolvereeniging waren toegetreden. Na rondvraag, eindigde de heer Offringa met dankgebed. ZOETERMEER. De pl. afd. van Pro Rege hield in het wijkgebouw der Ned. Herv Kerk een re creatieavond De heer J. A. Kardol, voor- zitter opende. De heer Jansen zette de plichten en rechten van een .soldaat uit een. Na de rede werd gelegenheid geboden i vragen te stellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan z. van J. Arends en J. den j Hertog: Jacoba Josephina d. van J. Muyen en H. Broodman; Christiaan Franciscus z. van J. Hitters en F. van Hagen. Ondertrouwd: B. J Sloot 28 jaar en J. C. Gouweleeuw 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. M. v. Hage, v. O-Vossemeer; P. Scheer van Wageningen; W. Hofman van Pfjnacker; M. A. Jansen van Haarlemmermeer; J. J. Zonderop van Berkel en Rodenrijs; W. Dorst van Leidschendam. Vertrokken: M. Boelhouwer van Ouder - Amstel; J. D. B. Tobé naar Rotterdam; J. W. Visser naar Leimuiden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Loop der Bevolking. Gevestigd: B 146, Aartje de Groot: A 5. Jan v. Heek en gezin: C 30. Hubertus Gelb van Leeuwen. Vertrokken: Johanna Mesman naar Alphe.n a d. Rijn, Raadhuisstraat 267: Arend Stoffer n. Sliedrecht, Burg. Brijbespl. 40; Dirk Jan Knik ker naar Bodegraven. Weipoort 40: Adrianus Bervoets naar Leiden. Hooigracht- 55; Jacob Duiker naar Hazerswoude A 135a: Willem van Strien naar Noordwijk, Zwarteweg 20. Meisje overreden. Het 7-j. dochtertje van J. N. v. W. in de Hoogewaard. dat op het voetpad speelde, kwam onder de vrachtauto van den graan- handelaar T. uit Den Haag terecht, tenge volge van het feit, dat de bestuurder, zon- j der op te letten, achteruit reed. ZWAMMERDAM. Toen de 66-j. groentekweeker J. S. in den Tempelpolder eenige werkzaamheden in zijn tuin verrichtte, waarbij hij gevolgd werd door zijn 3-jarig kleindochtertje M. Chr. B., uit Reeuwijk. dat met haar moe der tijdelijk bij haar grootouders vertoefde, is het meisje onopgemerkt in een sloot, die langs dien tuin loopt, geraakt. Toen de be jaarde man na eenigen tijd het kind niet meer zag. ging hij zoeken en vond de arme kleine levenloos in 't water. Ofsohoo:n dr. B. zeer spoedig ter plaatse verscheen en nog pogingen aanwendde om de levens geesten op te wekken, mocht dit niet meer gelukken. Lezing van den heer Lode van Gent. Het plaatselijk Nutsdepartement heeft dit seizoen besloten met het optreden van den heer Lode van Gent, bekend schrijver, natuurvorscher en wereldreiziger, die over ..Indo-China" sprak. Opgeluisterd met lichtbeelden en inheem- sche muziek, maakte hij op vlotte, inte ressante en geestige wijze, als het ware een reis met zijn gehoor door dat prachtige land. Overweldigend waren de schitteren de natuurtafereelen en de schoonheid van de rijke cultuur van Indo-China. Speciaal het bezoek van den heer Lode van Gent aan den keizer van Annam. waarbij hij in terieur-foto's van het paleis toonde, maak te diepen indruk. De voorz. van het departement, de heer C. F. Blok. dankte den spreker hartelijk voor zijn buitengewoon mooie lezing en wenschte hem veel geluk en voorspoed toe op zijn a.s. reis naar Afrika. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Theodora, d. van Theodorus Franciscus Peters en Maria Selten Cornelia Anna. d. van Hendrik Jan Wierenga en Neeltje Slotboom. Overleden: Pieter Overvliet. 56 j. echtgenoot van Geertje Uittenbogaard. Ondertrouwd: Matthijs Struik. 24 j. te Bos koop en Dina Gazina Oppelaar. 22 j. Fran ciscus Theodorus Stolwijk. 28 j. en Anna Jacoba van Dieyen. 26 j. te Bodegraven. BIJLESSEN Leerlinge vraagt bijlessen In Engelse en Duitse Han delscorrespondentie. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 9961 k. HEERENRIJWIEL Te koop gevraagd een 2de h. heerenrijwlel. Br. met prijsopg. aan het Bur. v. d. Blad onder No. 16k. BUNDER LAND te huur gevraagd voor groententeelt. Ook nateelt van tulpenland komt In aanmerking, door: T. DE MOOY, Brouwerstraat 120, Rijnsburg. BOEKENKAST Te koop gevraagd een open elkenh. boekenkast, breedte ongeveer 2.40 M.. hoogte ongev. 3.30 M. Aanbiedin gen: Rapenburg 61. 500 GULDEN ter leen gevraagd tegen 51 afbet. I. 10 p. w. of f. 50 gmnd. Br. Bur. van dit lad onder No 9997k. EENRUITERS Ter overname gevraagd 30 a 35 gebruikte éénrulters. In goeden staat zynde. door: JACOB L. VELD- HUYZEN v. ZANTEN. N.V- Llsse VOUWWAGENTJE ter overname gevraagd, of wandelwagentje ln goeden staat, liefst- lichte kleur en kogellagers. Br Bur. v. d. Blad onder No. 9981k. MOTORRIJWIEL te koop gevraagd. 200 a 250 c.c. Brieven met uitv. Inl. Cn uitersten prijs aan het Bur. v. d. Blad onder No. 9922k. WATERSPORT Gevraagd voor het geheele seizoen boot met aan- hangmotor, ln prima staat. Brloven met opgaaf van prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 9737k. WOONSCHUIT JE of Ijzeren vlet voor opbouw te koop gevraagd. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 9738k. Gouden horlogeketting Gevraagd door particulier een gouden horlogeketting Briefje van bank van lee ning geen bezwaar. Brieven Bur. van dit BI. onder No 9654k. Heeren- en Damesrijw. Te koop gevraagd: goed onderhouden heeren- en damesrijwlcl. liefst merk Fongers. Br. met prijsop gave aan het Bur. v d. BI. onder No. 9918k. ZEILBOOT Te koop gevraagd: een ln zeer goede staat verkeren de 16 M2 B.M. met toebe horen. billijk. Br. Bur v. d. Blad onder No. 9667k. BOEKHOUDEN 196 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O.". ..Federatie" (Mer- curlus) ..Vereeniging van Leeraren". Condities f.5.- p mnd per wekel. lesuur J. A JANSEN. Kamerllngk Onneslaan 15, (Kerkplein) I Lelden, Tel. 2811. Inrich ten, bijhouden, controlee- j ren, adviezen. FIAT 500 Vol gas via den Haag— Berlijn en terug voor f. 11.- met twee volwassen man nen en 78 KG. bagage, snelheid rijksautobanen ln 1 uur en 56 minuten, onge loofeiyk, 85 7 K M. p uur. Pr(js a f 995. Bovengarage. van Olden- barneveltstraat 37. E. H. F. PASSIER. Agent Fiat. KIEST KIEST uw voordeel en koopt uw costuum. demi. pantalon, dames of heeren gabardi ne regenjas, smoking of rokcostuum In het Klee- dlngmag. „De Concurrent" Hoogl. Kerksteeg 1012. Speciale verhuurlnrichtlng voor geheldsh. costuums met hooge hoeden. FIAT 500 f. 995.de meest econo mische auto ter wereld is door Nortier Topy-volgas genoemd en met gulden letteren in de roadtest ko lommen van de Motor in geboekt. Hfl was het die voor f.11.via den Haag en terug reed. E. H. F PASSIER. Agent Flat, v. Oldenbarneveltstr. 37. RIJWIELKOOPJES Te koop: Engels Damesrij wiel met V T.-lamp. niet gelakt voor f. 15.en een Magneet Jongensrijwiel 114 L. ERADES Jr.. Hooge woerd 158. bij Plantage. Telef. 3494. Let op het Juiste adres! GASFORNUIS Ter overname aangeboden een ln goeden staat ver- keerend gasfornuis, tegen elk aann. bod. Te zien: 's avonds tusschen 6-7 uur Zeemanlaan 45. BUITENMODEL Te koop: buitenmodel mi litair uniform, m. blauwe bies voor f. 12.50 Hoogewoerd 158. MOTORDRIEWIELER te koop. Simplex. 250 c.c., waterkoeling met gesl. bak. laadverm. 500 K.G.. als nieuw, lagen prijs f. 175.-. C. v. d. ZON. Motorhan del, Llsse, Heereweg 462. MOTORRIJWIELEN te koop. Ariel 350 c.c. k k.. 1935 met le kl. duo. zeer snel en gerulschloos f. 175. New Imperial, 500 c.c., z.k prima f. 85.Gazelle on der 60 K G., zeer zuinig. 1934. f 60 C. v. d. ZON. Motorhan del. Llsse, Heereweg 462. B.M. ZEILBOOT Te koop: verbreede B. M - zellboot (blank) op werf gebouwd. 3 jaar oud. I G. FELIX. Delfgauwsche- I weg 106, Delft D.K.W. belastingvrij, wegens aan schaffing van zwaardere, als nieuw, weinig bereden, j J. CRAMA, N. Rijn 100. OPKLAPBEDDEN l-pers. 10.50. 2-pers. 15 1 pers Eng ledikanten 3.50. matrassen. lakens, sloopen. wollen dekens 4.-, waschcommodcs. divanbed den. gezondheldssplralen. dressoirs, ronde salontafels theemeubels, enz. enz Al leen* bijP. G. BOUMAN, l;>r. Veer 1. hoek Kraaler- straat. Ford Sedan de Luxe '31 Ford bestelwagen. l2 tons 1931. Prima in orde. P. DEVILEE. Leliestraat, Leiden, Telef. 3234. Begonia's - Dahlia's Gladiolus. Anemonen. Ra- I nonkels, Montbretla's. Kaapsche Hyacinthen en Lelies steeds voorradig ln extra mooie soorten. Vaste planten en Rotsplanten ln groot sortiment per stuk f 0.12. W SEGAAR Czn. Zaad- handel Dlefsteeg 8 Tel. 1195 Bewaar LT dit adres Indien u voor biliyken I pr(js wilt koopen een pri- 1 ma colbert-, sport- of plus four costuum. dames- hee renregenjas, enz., komt u i dan eerst kilken byJAN J SLOOS. Stille RUn I (gesloten huls). Lelden. VOOR GOEDE nieuwe meubelen tegen zeer concurr. pryzen, als mede voor zaal- en café- stoelen ls het bekende adresDREEF. Hooigracht 47. hoek Groenest. Groote en kleine partijen stoelen en tafels te huur. Radio f.650 Path, f2.50 Muziek-, zang- en dans- platen vanaf 10 ct. Luid- I sprekers f. 1.50. accuvullers. i plaatstroom, lampen, on derdeden. enz. spotgoed koop Koffergramofoons. harmonica's en radiolam pen te koop gevraagd. Janvossenst. 41. Leiden. BLOEMZADEN I Lathyrus ln aparte kleuren 1 Dubbele O.I Kers. Dahlia- bloemlge Zinnia's, Unicum Asters, lage donkerroode O I. Kers en nog 100 an dere mooie soorten bloem- I zaden vindt u bij: W SEGAAR Czn Zaad- handei Dlefsteeg 8 Tc!. lln HONDENHOK Te koop: flink hondenhok en -mand. ook afzonderlijk Bllstraat 5, Oegstgeest. Ford V 8 1934—'33 Sedan de Luxe. in staat van nieuw P DEVLEE, Leliestraat. Lelden. Telef. 3234 GROENTEZADEN oorkomt ergernis en te leurstelling. Zorgt dat uw werk eu moeite goed o?- loond worden. Onze Eiite- zaden komen betet op, groeien vlotter door en ge ven een grootere opbrengst W. SEGAAR Czn., Dlef steeg 8. JONGE HOND .Te koop: een Jonge hond waaksch en lief voor kin- deren, soort herder. Prijs billijk. Borneostraat 23, Oegst- j geest. PLANTEN-POTERS Dagelijksch versch voorra- I clig mooie bloemkoolplan- ten, kropslaplanten groo- teboonplanten. Extra gese lecteerde pootaardappelen van Eerstelingen. Bevelan ders. Eigenheimers en Red I Star Kunstmest voor groen ten 10 kilo 70 ct. W. SEGAAR Czn.. Zaad- I handel. Dlefsteeg 8. PERMANENT Een Permanent bij Marcel geeft u 100voldoening, vebc^l oliebehandellng com pleet f. 2.50 Geen kroes, I geen verbrande haren. Mal son MARCEL. Nieuwe Ryn 54. naast Droglstery De Jong Telef °768. STR'NCÏAS met foi'-Trt' billijk tc koop as^trebnden: Tesselschadestr. 21 a. na 8 uur nam. 3—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15