LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Dinsdag 4 April 1939 RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS Bijna dertig inbraken opgehelderd #WIJ GEVEN MIDZA-BONS Hier is het antivoord! HAAKLEMSCHE POLITIERECHTER. Kindermishandeling. Gisteren stond voor den Haarlemschen Poiit erechter terecht een ongeveer 30- jarige onderwijzer uit Hillegom werkzaam op der R.K. Scholen aldaar Hem was mis handeling ten laste gelegd. Sinds geruimen tijd werd verdachte door enkele school jongens la:tig gevallen. Telkens wanneer de jongens verdachte tegen kwamen werd hü met steenen gegooid en uitgescholden. Od zekeren dag was verdachte zoo m woede ontstoken dat hij een der jongens, den 11-jarigen M K. uit Haarlem met het hoofd tegen de straat sloeg en hem boven dien eenige schoppen en trappen gaf. De mishandelde kreeg zoowel van den officier van justitie als van den politierechter een geduchte uitbrander. De officier van justitie gaf verdachte den raad om in het vervolg eerst de politie te waarschuwen. In 1931 is de onderwijzer ook reeds wegens mis handeling veroordeeld. De officier van justitie wilde ditmaal nog geen gevange nisstraf eischen. Een strenge straf is echter op zijn plaats. Spr. eischte een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter vond het feit eveneens zeer ernst'g en meende dat verdachte het ver keerde van zijn daad n;et voldoende inziet. Spr. veroordeelde tot een geldboete van f75 subs. 40 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Aanvaring. Voor den Haarlemschen kantonrechter 6tond terecht een 53-jarige schipper uit Katwijk aan Zee, die met zijn motorschuit in aanvar.ng is gekomen met de Benne- broekerbrug in de Haarlemmermeer. Als getu ge werd gehoord de nachtbrugge- wachter A. J. W. uit Haarlemmermeer, die mededeelde dat verdachte zich zeer on behoorlijk heeft gedragen en bovendien gedreigd heeft. De ambtenaar eischte f. 5 subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 5 subs. 3 dagen hech tenis. Overtreding der vuurwapenwet. Een 54-jarige caféhouder uit Haarlem mermeer stond terecht daar hij op 26 Febr. j.l. in een schuur aan den Huigsloterdijk een dubbelloopsjachtgeweer en 25 patronen heeft gehad zonder vergunning. De ambtenaar van het O.M. eischte voor het eerste feit een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis en voor het tweede een geldboete van f. 5 subs. 2 dagen hechtenis en met verbeurdverklaring van het in be slag genomen geweer en de patronen. De kantonrechter veroordeelde overeenkomstig den eisch. Aan een rijdende auto zich vastgehouden. Een 27-jarige schilder uit Aalsmeer stond terecht omdat hij zich op 8 Febr. jj. met zijn rijwiel op den Oosteinderweg door een auto heeft laten trekken. De ambtenaar e'schte f. 6 subs. 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot f3 subs. 2 dagen hechtenis. Geen richting aangegeven. Een 71-jarige los werkman uit Hillegom stond terecht omdat hij op 7 Maart toen hij met zijn rijwiel in de Weeresteinstraat aldaar reed geen lichting heeft aangege ven. Tengevolge hiervan was verdachte door een passeerende auto aangereden. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f.3 subs. 2 dagen hechtenis. WETHOUDER LIET ZICH OMKOOPEN. Een voorwaardelijke straf geëischt. De oud-wethouder van Hellevoetsluis. D. de B.. was door de rechtbank te Rotterdam tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij zich heeft laten omkoopen, om in strijd met zijn plicht, iemand aan te bevelen voor directeur van de waterleiding. De koopman A. B.. ambieerde deze po sitie en hij heeft den wethouder gevraagd bij verschillende menscher een goed woordje voor hem te doen. Hij liet deze verzoeken vergezeld gaan van een geldelijke gift. B. was ten slotte benoemd tot direc teur. doch had de betrekking niet aan vaard. Verdachte legde voor het Haagsche Hof een volledige bekentenis af. doch verzocht, onder tranen, het Hof een clement vonnis te wijzen. De gevangenisstraf zou hij op zijn leeftijd niet meer kunnen dragen. De advocaat-generaal, mr. J. U. Polman, hield verdachte het zeer laakbare van zijn handelingen voor. doch vroeg met het oog op diens leeftijd, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes weken. RIJKSKANSELIER HITLER BELEEDIGD. Elf werkloozen voor het Haagsche Hof. Elf werkloozen, die een pamflet verspreid hebben, waarvan de inhoud beleedigend voor rijkskanselier Hitier geacht werd. heb ben voor den Rotterdamschen politierech ter terechtgestaan. De hoofdpersoon, die de verantwoorde lijkheid voor den inhoud op zich nam, is tot een geldboete van f. 25 plus een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand ver oordeeld: zeven anderen, die den inhoud van de pamfletten gelezen hebben en ze daarna hebben verspreid, kregen een geld boete van f. 10 plus een week voorwaarde lijke gevangenisstraf en ten slotte werden er drie vrijgesproken, daar zij beweerden, den inhoud niet te hebben gekend. Allen waren in hooger beroep gekomen. Tegen de vrijsprekende vonnissen heeft de officier van Justitie appèl aangeteekend. De hoofdpersoon J. H. moest eerst te rechtstaan. De president, mr. Van Ro- mondt, hield hem voor, dat men in dezen tijd voorzichtig moet zijn met uitlatingen daar zij licht tot internationale politieke verwikkelingen kunnen leiden. De advocaat-generaal, mr. J. U. Polman, vond geen termen om de opgelegde straf te veranderen en vroeg bevestiging daarvan. De verdedierer, mr. G. C. A. Oskam te Rot terdam. zeide. dat de verdachte zich niet bewust is geweest beteediginren te hebben geschreven Hierna moesten de andere tien terecht staan. van wie er negen verschenen waren Drie ontkenden den inhoud te hebben ge lezen, de anderen gaven dat toe. De advocaat-generaal kon zich echter niet voorstellen, dat men klakkeloos een pamflet gaat verspreiden en vroeg ook ver oordeeling van de drie vrij gesprokenen. Tegen de anderen vroeg hij bevestiging van het door den politierechter gewezen vonnis (een week voorwaardelijke gevange nisstraf en een geldboete van f. 101. Mr. Oskam zeide in deze zaken, dat het goed te begrijpen is. dat leden van een partij pamfletten verspreiden, die ze van het bestuur hebben gekregen, zonder zich van den Inhoud daarvan te vergewissen. Voorts achtte pleiter de opgelegde boete vrij hoog, in aanmerking genomen, dat het hier werkloozen betreft. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De mooie vechtpartij. Een student was in Leiden in feeststem ming. Daartoe scheen de drank ook wel wat bijgedragen te hebben. In die feest stemming waren den student bloemen aange boden, hetgeen echter niet werd geappre cieerd. De student sloeg den bloemenkoop- man, en daarvoor trok een andere student partij. Toen kreeg ook deze er van langs. Wegens mishandeling stond de student nu terecht en hij vertelde zelf ook slagen ge ïncasseerd te hebben. Dat werd bevestigd door den vader van verdachte, een arts. die zei, dat zijn zoon een diepe snij wond had. Een van de studenten diende een civiele vordering voor zijn vernield gebit in tot een bedrag van f. 200. Maar de Politierech ter gaf den raad om dit bedrag langs civie- len weg te vorderen. De officier vond, dat de agressie van verdachte is uitgegaan, en meende dat van noodweer geen snrake is. Hij vorderde f. 75 boete subs. 75 dagen. De politierechter verleende ontslag van rechtsvervolging. Het handgeld. De koopman A. L. de B. uit Zoeterwoude, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring. zou tweemaal oplichting hebben ge pleegd. Dat hield verband met den koop van een auto, waarover al eerder het een en ander te doen is geweest. De koopman J. H. uit Zoeterwoude was nu in deze zaak getuige, en hij vertelde aan verdachte f. 10 te hebben gegeven om te betalen aan dengene, van wien H. een auto zou koopen. Van de f. 10 stak De B. f. 2.50 in zijn zak. Nu beweerde De B. dat het handgeld voor hem persoonlijk was, doch deze verklaring geloofde de officier niet, en vorderde drie maanden gevangenisstraf, omdat De B. on gunstig bekend staat. De Politierechter legde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis op. Na vrijspraak, veroordeeld. In een vorige zitting had de officier voor een koopman uit Leiden vrijspraak ge- eischt, omdat het bewijs voor erf vredebreuk welke hij zou hebben gepleegd, niet was geleverd. De zaak werd toen aangehouden en thans vervolgd, waarbij verdachte ver stek liet gaan. De officier zag nu veranderde omstan digheden en eischte tegen verdachte, in verband met een gunstig rapport, twee maanden gevangenisstraff voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. Vernieling. Wegens vernieling van de ruit van een auto. heeft een juffrouw uit Nieuwkoop terecht gestaan. Dat was niet de eerste keer, want, ook in andere zaken had de juffrouw de Justitie al eens aan het werk gezet. Er was over verdachte een psychiaters rapport uitgebracht, dat concludeerde tot toereken vatbaarheid. De officier vordedde f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De politierechter bepaalde de straf alleen op f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De ingewikkelde geschiedenis. Het was een heel ingewikkelde geschie denis, waarin een koopman uit Leiden als verdachte een rol speelde. Een kwitantie zou hij vervalscht hebben, en die kwitantie had betrekking op een radiotoestel. Nu werd de zaak uitgeplozen, waarbij bleek, dat het geleverde toestel zeker geen lager waarde had, dan op de kwitantie was ver meld. De officier zag geen bewijs en vorderde vrijspraak. De verdediger kon hiermede wel accoord gaan en de nolitierechter deed dienover eenkomstig uitspraak. Het ongunstige rapport. J. P. S. uit Leiden heeft terecht gestaan wegens erf vredebreuk. Hij was des nachts te Oegstgeest aangetroffen door den nacht waker De Wit op het erf bij een woning. Toen beweerde S„ dat hij wat wilde drin ken, doch er waren redenen om te vermoe den, dat hij het op kippen voorzien had. Er was een rapport over S. gevraagd en dat luidde heel ongunstig. Om die reden vorderde de officier twee maanden gevangenisstraf. De verdachte wilde graag een voorwaar delijke straf, doch de politierechter ver oordeelde conform den eisch. Diefstal. Terzake diefstal heeft zich te verant woorden gehad een arbeider uit Katwijk aan Zee. De verdachte had bekend, doch om een reclasseeringsrapport in te winnen, was het vonnis door den politierechter aange houden. Het rapport was nu verschenen, en in de gunstige antecedenten, die opgesomd wer den, vond de officier aanleiding een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden te eischen met een proeftijd var drie jaar. De verdachte had daar vrede mee en dp politierechter veroordeelde conform den eisch. Ter zitting gearresteerd. J. V. uit Alphen aan den Rijn had zich aan verduistering van twee fietsen schul dig gemaakt, en om de strafmaat te be palen. had de politierechter een reclassee ringsrapport aangevraaed. Dat bracht vooi V. echter niet veel goeds, want men wac over hem s'eeht te spreken Dat. kan V. zich niet begrijpen, maar de politierechter citeerde dat V. nu o.m. nog een sigarenwinkelier te pakken heeft ge had. V hield beslist vol niet zoo kwaad te zijn als het rapport van hem zei, doch de officier vond, dat V. vier maanden gevan genisstraf moest hebben. ..'k Ga in hooger beroep," beet V. den politierechter toe. „Dat is best," repliceerde deze. maar van wege het onbehoorlijke optreden, gelastte deze de onmiddellijke gevangenneming van V. op grond van vrees voor verstoring der maatschappelijke orde, en legde voorts de vier maanden gevangenisstraf op. V. werd toen meteen ter zitting gearres teerd en ingesloten. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken achter het stuur. Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier terechtstaan een vischverkooper uit Katwijk aan Zee, omdat hij te Noordwijkerhout op den Heerenweg een vischauto had bestuurd, terwijl hij' zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden een auto naai- behooren te besturen. Verdachte erkende dronken te zijn geweest. J. C. Broekhof uit Noordwijkerhout had verdachte zig-zag over den Heerenweg zien rijden. A. Sprokkelenburg uit Noordwijkerhout had ver dachte op den Zilkerduinweg zig-zag zien rijden; een personen-auto, die geheel rechts van den weg reed. had nog gestopt, maar ver dachte had toch deze auto aangereden en in het prikkeldraad geduwd. L. de Jong, agent van politie te Katwijk aan Zee verklaarde dat hij verdachte op verzoek van de politie te Noord wijkerhout had aangehouden. Verdachte was tweemaal tegen een muur opgereden; toen hij uit de auto stapte, kon hij amper op zijn bee- nen blijven staan. Het O.M. vond deze over tredingen bijzonder ernstig, daar dronken auto bestuurders een ernstig gevaar voor het weg verkeer zijn. Volgens een rapport van den bur gemeester van Katwijk maakt verdachte meer malen misbruik van sterken drank. Eenigen tijd geleden stond verdachte voor dezelfde over treding terecht; wegens gebrek aan bewijs is hij toen vrijgesproken. Niettegenstaande de ern stige waarschuwing is verdachte met het drin ken doorgegaan en daar verdachte een zeer groot gevaar voor den weg oplevert is een zeer strenge straf op zijn plaats waarom het O.M. een maand principale hechtenis eischte en in trekking van het rijbewijs voor een jaar. Ver dachte verzocht het rijbewijs niet in te trekken daar hij dan broodeloos wordt. In dit verband veroordeelde de kantonrechter verdachte tot 14 dagen principale hechtenis zonder intrekking van het rijbewijs op voorwaarde dat verdachte niet meer zal drinken, hetgeen hij beloofde. Overtreding Crisis-Zuivelwet. Een Leidsche slager moest terechtstaan wegens overtreding van de crisis-zuivelwet. Op 12 Jan. 1939 had de heer H. Schouten, contro leur bij de crisiszuivel-centrale te Den Haag bij verdachte een groot aantal pakjes gesmolten spijs (rund) vet van 1/4 K.G. aangetroffen zon der banderolles. De heer Schouten, verklaarde, dat terwijl zyn collega in de werkplaats een onderzoek instelde, hij door een ruif" zag. dat de dienstbode in de kamer rundyet in haar schort verborg. Bij een later onderzoek, waren vet en kruimels vet in de kamer gevonden, maar vet was er niet meer aanwezig; wel \Terd in de gang en in de keuken in een emmer ge smolten vet. aangetroffen evenals in de werk plaats. In het geheel was 14 K.G gesmolten rundvet aangetroffen en in beslag genomen. Het OM. eischte hierop f. 25 boete of 14 d. hechtenis met. verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen rundvet. Uitspraak f. 15 boete of 5 d. hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen rundvet. Een andere slager' mÖÊfsfc" voor dezelfde over treding terecht, staan. Op 14 Febr. '39 had de heer F. K. Tijssen, controleur bij de Orisis- Zuivelcentrale alhier, bij verdachte 75 Kg. ge smolten spijs (rund) vet aangetroffen zonder banderolles. Verdachte verklaarde dat er 50 Kg. technisch vet bij was geweest. De heer G. J. Martens, controleur bij de Crisis-Zuivelwet uit Rotterdam, verklaarde dat bij onderzoek ge bleken was. dat er 50 Kg. technisch vet aan wezig was bij de 75 Kg. Als deskundige ver klaarde hij. dat dit vet volgens het. Crisis- besluit ook als spysvet gerekend wordt. Ook was de hoeveelheid vet. die verdachte voor handen had. te groot geweest. Eisch O.M. f. 15 boete of vfjf dagen hechtenis en verbeurdver klaring van het in beslag genomen vet. Uit spraak f. 5 boete of 2 dagen hechtenis en ver beurdverklaring van het. in beslag genomen vet Een huis aangereden. Een chauffeur uit Gouda moest terecht staan omdat hfj met. zijn vrachtauto op den Lange- weg te Alkemade zonder noodzaak geheel links dezen weg gepasseerd was waardoor hij tegen de serre van den manufacturier P. v. d. Geest was opgereden, waardoor deze serre was ver nield en het huis ontzet werd. De heer v. d. Geest, die een civiele vordering van f. 39,35 in diende. verklaarde dat alle ruiten vprnield waren. Dit was dan ook een rekening van den schilder; voor de onkosten van het metselwerk had hij geen vordering ingediend. Het O.M. eischte f 15 boete of vijf dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering k f. 39.35. Ver dachte verzocht clementie, hij is niet verzekerd en moet alles zelf betalen. Uitspraak f. 10 boete of vier dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering f. 39.35. Onvoorzichtig gereden. Een stadgenoot, moest terecht staan, omdat hij met zijn vrachtauto op den Leidschen weg bij de Vink rechts gepasseerd was. terwijl mevr. N. E. Moll van Charante met haar auto de brug van haar tuin op reed. waardoor een bot sing was ontstaan. Verdachte beriep zich er op. dat mevr. M. v. C. te laat haar richting wijzer had uitgestoken, hetgeen dnor haar be twist werd. Het O.M. wees er op, dat verdachte niet rechts had mogen passeeren en eischte f. 2.50 boete of één dag hechtenis. De kan tonrechter kon zich met deze lichte boete niet vereenigen en veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of vijf dagen hechtenis, terwijl een ci viele vordering werd afgewezen, omdat deze te laat werd ingediend. Overtreding Arbeidswet. Een Leidsche slager alhier moest terecht staan wegens overtreding van de arbeidswet. Op 18 Februari om 10.45 uur nam. hadden twee jongens beneden 18 jaar in de werkplaats nog arbeid verricht. Het O.M. wees er op, dat ver dachte op 10 Jan. '39 b(j derde herhaling tot f. 7.50 boete was veroordeeld. Het O.M, eischte twee maal f.- 15f. 30 boete of twee maal vijf dagen hechtenis. Uitspraak twee maal f. 10 boete om twee maal vier dagen hechtenis. Een andere slager moest voor eenzelfde over treding terecht staan. Op 11 Febr. om 5.40 uur v.m. had een Jonge man reeds arbeid verricht. Het O.M. wees er op, dat nog geen twee jaren verloopen zijn. sinds verdachte op 5 Juli 1938 v/egens overtreding der Arbeidswet tot f. 8 boete was veroordeeld. Het O.M. eischte nu f 15 boete of vijf dagen hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of vier dagen hechtenis. Bloembollen geteeld zonder vergunning. Een stadgenoot moest terechtstaan, omdat hy zonder vergunning van den minister van landbouw en zonder aangesloten te zyn by de Ned. Sierteeltcentrale bloembollen had geteeld. Ook in 1936 en 1937 was hij hiervoor vervolgd. De heer J. J. Bosman, afdeelingschef by de Ned. Sierteeltcnetrale deelde mede. dat ver dachte drie maal tot f. 7.50 boete veroordeeld was en de f. 21.60. aan de Crisiscentrale ver schuldigd. nooit voldaan had. Het OM. wees er op dat. verdachte zich nergens wat van aan trekt en rustig voort blfift teelen, waarom het O.M. f. 75 boete of 25 dagen hechtenis eischte. Uitspraak f. 50 boete of 20 dagen hechtenis. 22 ARRESTATIES TE ROTTERDAM. De recherche van de Rotterdamsche politie heeft in de afgeloopen maand goed speurderswerk verricht. Zij is in enkele weken een serie van tenminste dertig bru tale inbraken, gepleegd door twee jongelie den. den 21-jarigen metaalbewerker F. M. M. en den 24-jarigen schoenmaker A. V. Jr. op het spoor gekomen. In totaal werden 22 arrestaties verricht: elf verdachten on der wie 9 helers, werden naar het Huis vain Bewaring overgebracht. De vader van V. Jr.. de 47-jarige reiziger A. V. Sr. heeft in deze zaak als heler een groote rol gespeeld, evenals zijn vrouw, de 48-Jarige M. V. S.. zijn dochter de 22-jarige C. R. V. en haar man de 25-jarige timmer man A. P. Voorts werden nog 14 personen aange houden. die allen een of ander van de ont vreemde goederen gekocht hebben. Bij een firma aan den Goudschen Rij weg werd voor f500 aan vloerkleeden ge stolen. bij een stoffenhuis aan den Goud- scheweg voor f. 150 damesstoffen. in den Iood van den tijd leverden diverse, deels kleinere inbraken, artikelen van den meest u'teenloopenden aard op.. Deze groote serie heeft de politie thans op het spoor gebracht van weer andere inbraken o.a. een diefstal van bontvellen en een inbraak 'n een goud smidswinkel Mesn vermoedt, dat deze zalken en nog eenige. die in behandeling zijn door dezelf de combinatie op touw zijn gezet. ZWEEFVLIEGER MAAKT GEDWONGEN LANDING TE ABBENES. Toestel licht beschadigd. Van het vliegveld Ypenburg is de heer Tepe gistermiddag opgestegen met een Gru- nau Baby om te trachten met dit zweeftoe stel naar Den Helder te vliegen. Aanvanke lijk was het weer zeer gunstig voor deze zweefvlucht maar in het late middaguur werd de heer Tepe gedwongen bij gebrek aan thermische luchtstroomingen een lan-' ding te maken. Het toestel kwam terecht op den akker van den landbouwer Kroon aan den Hoofdweg te Abbenes, waarbij het zeer licht beschadigd werd. De zweefvlieger stapte ongedeerd uit het toestel. JONGENTJE UIT HEEMSTEDE SPOORLOOS VEDWENEN. De ouders van het 4-jarige jongetje Piet de Groot, wonende aan de Havenkade te Heemstede, verkeeren sinds Zaterdagmiddag halfvijf in groote ongerustheid, aldus de Telegr. Het kind is spoorloos verdwenen en hoewel de politie met behulp van politie honden de omgeving heeft afgezocht, terwijl in de haven en de vaart geruimen tijd is ge dregd, heeft men het jongetje nog niet ge vonden. Een vriendje heeft verteld, dat het kind bij de Havenkade had gespeeld en toen met de beentjes in het water zat. Het zou toen bang geweest zijn voor een standje en moet hebben gezegd: „Ik loop ver weg". In dien dit alles werkelijk zoo is gebeurd dan heeft de verklaring waarde van een groote- r'en jongen, die het knaapje het laatst heeft gezien op de Heemsteedsche Dreef, loopend in de richting Haarlem. STUURINRICHTING RAAKTE DEFECT. Gistermiddag om kwart voor zes reed de 52-jarige A. F. M. met zijn auto op de Stad houderslaan te Den Haag. Vermoedelijk door het defect raken van de stuurinrichting reed hij tegen twee boomen op. Hij kreeg een ribfractuur en inwendige kneuzingen. In de auto zaten nog twee dames, de 75-ja- rige mevrouw J. C. B. en haar schoondoch ter de 37-jarige mevrouw H. F. B., beiden wonende in de Frankenstraat. De twee da mes kregen een hersenschudding en wonden aan het gelaat. De geneeskundige dienst vervoerde hen naar het ziekenhuis Zuidwal. Hun toestand is niet ernstig. KIND DOOR AUTO OVERREDEN. Gisteravond te ongeveer zes uur had te Everlo. gemeente Helder, een ongeluk met doodelljken afloop plaats. Bij het overste ken van den provincialen weg werd het vierjarige zoontje van de familie Hendriks door een uit de richting Noord-Brabant komende auto gegrepen en ernstig gewond. Het kind is hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden. „Hoe vaak moet ik je toch zeggen, Marie dat je me bij mijn werk niet moet op bellen Een bloembollenreiziger uit Voorhout moest voor eenzelfde overtreding terecht staan. Ver dachte had zonder aangesloten te zijn geweest voor i. 100 gladiolen geteeld en verkocht. Ver dachte wist niet dat dit verboden was. Eisch O.M. I, 20 boete of acht dagen hechtenis. Uit spraak conform. Een bloembollenkweeker uit Noordwijkerhout moest ook voor eenzelfde overtreding terecht staan De heer Bosman verklaarde dat de rech ter hem al eerder f. 100 boete had opgelegd; van deze boete was f. 15 betaald. Verdachte had de tulpen voor f. 10 per hectollte verkocht en ongeveer f. 360 ontvangen. Eisch O M. f. -10 boete of twintig dagen hechtenis. Uitspraak f. 30 boete of tien dagen hechtenis Een bloemist uit Riinsburg werd tot f. 10 boete of vijf dagen hechtenis veroordeeld. Een andere bloemist te Rijnsburg werd tot f. 30 boete of tien dagen heohtenis veroordeeld. Moeder laat de jeugd van Uw kinderen ook wérkelijk jeugd zijn. Be waar hen voor dat eeuwige „Keesje pas op je goed". Geef hun die 'fijne, onge dwongen, oersterke kinderkieeding van De Faam. Die staat fijn, die is sterk, die Iaat de ledematen vrij, die kan tegen een stootje. In kleeding van De Faam voelen Uw kleintjes (en ook de grooteren) zich blij en ongedwongen. Toch is kleeding van De Faam laag in prijs. HOOGSTRAAT 1-2 LEIDEN 2361 (Ingez. Med.) DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD VAN DE „PARKLAAN". Gisteravond omstreeks 10 uur is op het terrein van de Rotterdamsche droogdok- maatschappuj te Rotterdam een ernstig on geluk gebeurd, dat den 18-jarigen nagel jongen P. Boon uit de Gaasbeekstraat al daar, het leven heeft gekost. B. was aan het werk op de Parklaan". Tengevolge van de duisternis stapte hij in een openliggend luik en viel in de bunker ruimte. De jongeman viel 5 meter omlaag en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij den nek brak en op slag dood was. LAFFE AANSLAG OP WIELRIJDER. Een inwoner van Hilversum, zekere J. Smit, die in den nacht van Zondag op Maandag per fiets van Baam naar zijn woonplaats terugkeerde, is op den Provin cialen weg BaarnHilversum bii het lajnd- goed „Hooge Vuursche" door vier onbekend gebleven mannen van zijn rijwiel geslingerd en met een boksbeugel bewusteloos gesla gen, waarbij hij verschillende verwondingen aan het gelaat opliep, o.a. werd zijn kin verbrijzeld. Het slachtoffer bleef eenigen tijd bewusteloos liggen, doch heeft, nadat hij was bijgekomen, kans gezien zijn woning te bereiken. Het schijnt, dat de onverlaten het niet op den heer S. hadden gemunt en hem met een ander hebben verwisseld. BUITENLANDSCH GEMENGD. EIWIT UIT MELK EEN NIEUWE UITVINDING. Aangezien de eigen productie niet vol doende is om de behoefte te dekken, ls Duitschland steeds genoodzaakt geweest om eieren uit het buitenland in te voeren. In 1937 werd bijv. voor ee bedrag van bijna 10 mlllioen mark ingevoerd om het sedert 1933 met meer dan 10 procent gestegen eierenverbruik te dekken, en daar het land zuinig moet zijn met zijn deviezen is naar middelen gezocht, waardoor de invoer zou kunnen worden beperkt. Men schijnt er thans in geslaagd, eiwit langs kunstmatigen weg te vervaardigen, en wel uit 'n melkpro duct dat „milei" gedoopt is, wordt gewon nen uit wei en ondermelk. Na een zuive ringsproces verkrijgt men een meik-elwit- poeder dat, naar men zegt. gelijke kwali teiten bezit als het kippen-eiwit. Milei kan tot schuim geklopt, gebakken en gekookt worden, heeft een fijnen melksmaak en is daarbij veel goedkooDer dan versch eiwit. Van dit product worden dan ook hooge verwachtingen gekoesterd, te meer omdat de melkproductie in Duitschland ruim schoots voldoende is. 1 Pulchri Studio beteekent: Uit liefde tot het Schoone. D't is o.m de naam van een bekende vereeniging van kunst schilders in Den Haag. 2 Wanneer het in Nederland 12 uur is. is het in Eneeland 11 uur 40 in Duitschland 12 u 40 en in Frankrii'.' 11 uur 40 (evenals in Engeland dus\ 3. Juist is: ten allen tijde. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10