Oplossingen RAADSELS ANEKDOTEN Pop is verkouden Goede oplossingen Annie A.100 Ik zette natuurlijk groote oogen op, dat je brief uit Utrecht kwam. Dat was nog eens een ongewoon Zondagje, ongewoon prettig, hè? Je neefje is een echte „Dik". Stond Joh. om 7 uur op zijn post? Groet hem van mij. Zusjes Verlind Nu, Coba, de tijd schiet al op. Elsje, voor jouw leeftijd schrijf je mooi. De hoofdletters geef ik Je nog een poosje cadeau. Lydia Botermans Ik hoop van ganscher harte, dat jullie je wandeling naar V. zult kunnen maken met Paschen. Niek Bakker Zoo is het leuk, als jullie afwisselend schrijven. Jullie zijn al goed bedacht. Ik ken dit boek niet. Een groetje terug aan Marti. Annie Lek Je hebt bijna alle oplossin gen goed. zooals je ziet. Het is best, je raad sel eind April in te sturen. Heeft je horloge nu geen kuurtjes meer? Annie Olivier Je broertje had het ook leelijk te pakken. Ik hoop, dat hij intusschen wee'" oneeknaot is. Bedankt voor je anek dote. Dickie Oskam Ook hartelijk welkom. Je bent dus in Leiden op school? Je mag ook alléén oolossineen inzenden; een briefje is niet noodzakelijk. Dat doe je alleen, als je er lust in hebt en wat te schrijven weet. Jannie Lek Wat je vraagt is niet „erg", geen van beiden. En vind jij het erg, dat je niet bij Annie staat dezen keer? Annie Bekoov Je vertelt me wel. hoe je het vond Dinsdag? Wat het weer betreft, ik wensch het met je mee. En, daar je fiets niet alleen trappen kan, trappel jij van on geduld voor haar. Greetje Herreur Ach, ach, heb jij het ook weer te pakken! Gelukkig, dat Bobby er is om je een beetje op te vroolijken. Heeft hij geen nieuwe stoutigheden uitgehaald? En hoe gaat het met de kanarie? Verder hoop ik. dat je weer opgeknapt bent. Jannie van Kampenhout Feliciteer je Vader met zijn prijs. Nu heb je weer een feestavond achter den rug. Jullie brachten een mooien Drijs mee voor de verloting. Suusje de Wekker En heb je Zondag avond genoten, al kon je nu je eigen stem metje niet laten hooren? Weer 6 oplossin gen goed. Hannie de Wekker Beide zusjes zijn dus dien Vrijdag terecht gekomen, al was het wat laat! Vond je het ook fijn, nu eens stil te zitten luisteren? Ik begrijp, dat jullie nu weinig tijd hadden. Jannie van Biezen Het zijn moeilijke dagen voor M. Ik hoop, dat zij nu wat beter ls. Groet haar hartelijk van mij en geef haar mijn beste wenschen voor een spoedig herstel. Marietje Laman Geen wonder, dat Wippie dol op jou is. Het is leuk, dat zoo'n diertje je zoo goed kent. Rie Smittenaar Ik neem het je niets kwaliik, integendeel. Zoo'n klein zusje g^eft veel drukte en neemt Moeders tijd in be slag. Ik zal het heel prettig vinden, haar later oer kiekje te zien. Nu. zie maar, of het lukt de volgende weken met je tijd. Neeltje van der Plas Gelukkig kan je brief nog net mee. Dat hij laat ls. is dezen keer natuurlijk buiten je schuld. Hoe gaat het nu met je Tante? Je hebt een goeden verjaardag gehad. Ina Biesheuvel Ik schrijf hier aan je als laatste: maar waarschijnlijk kom ik je als eerste feliciteeren met je verjaardag, dien je Woensdag, naar ik hoop, prettig zult vieren. Ook in onzen raadselkring zijn er deze weken vele patiëntjes van griep of flinke verkoudheid. Nogmaals: beterschap met alle zieken. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De letter m. 2. Rotterdam; r, non, aster, Inktpot, Rot terdam, voering, Wodan, pan, m. 3. Haring; ha, ring. 4. Gouda, goud. 5. Appelmoes; Appel, les, Els, soes, lepel, mes, sloep. 6. Ram; koe; adder; slang; sik. 7. Men vangt meer vliegen met stroop dan met azijn. 8. Een sigaar. (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van raadsel I mag voor twee goede oplossingen tellen: I. Ingezonden door Willie van der Laken. Mijn geheel ls een bekend spreekwoord van 40 letters. 1, 2, 3, 10 zit aan iedere wagen. 11, 12, 13, 14, 15 is iemand uit de adellijke stand. 18. 19, 20 zit aan ieders hoofd. Door een 35, 4, 5, 38 worden sommige spijzen fijngemaakt. 6, 21, 11, 33, 34 is een inwoner van Afrika. 24, 25, 40, 30 is een meisjesnaam 26, 18, 19, 28, 23 zit aan iedere rozestruik. 29, 30, 16 is een soort ton. 10. 24, 32 is een dunne, lange stok. 36, 37, 38 is een telwoord 8, 39 is een knolge was. 7, 8, 9, 10 is een diepte. 17, 22, 27, 31 ls niet weinig. II. Ingezonden door Herman Reyken. Mijn geheel ls een plaats in ons land van 6 letters. 1, 2, 3 is een huisdier en omge keerd zit ik aan een boom. 4, 5, 6 is een deel van een stad. ra. Ingezonden door Zusjes Schipper. Een deel des tijds is het eerste, Het tweede is 's mensen deel Om 't eerste goed te weten, Gebruikt men het geheel. IV. Ingezonden door Loes van Veggel. Ik dien tot steun en omgekeerd tot slui ting. Wie ben ik? V. Ingezonden door Geertrui de Groot. Wat is het verschil tussen spek en ham? VI. Ingezonden door Nelly Stouten. Met z vind je mij aan een zakdoek, met b sta ik dikwijls langs de weg, met 1 ben ik traag, met t hoor ik in een paardebek, met r ben ik lekker. VII. Ingezonden door Drietal van Vliet. Ik besta uit 12 letters en ik denk, dat jullie naar mij verlangen. Uit een 9, 2, 1 kan men drinken. 3, 4 is een deel van een wiel. 5, 12, 10 is niet mager. Bloemen staan in een 5, 6, 8, 4. 7, 12, 9, 10 is een geldstuk. 10, 11, 9 is een metaal. Ingezonden door Aukje van der Walle. Moeder: „Zeg eens, Frans, gisteren lagen er nog drie koekjes in de schaal en nu nog maar twee. Hoe komt dat?" Frans: „Ja, ziet U, het was zoo donker in de eetkamer, en toen kon ik de twee andere niet vinden". Ingezonden door Ineke Boterenbrood. Karei heeft voor het eerst in zijn leven een egel gezien. Nu vindt hij een kastanje, en roept: „Vader, ik heb een egelei gevon den". Ingezonden door Piet Martij n. Meester: „Wie kan mij zeggen, wat de wateren zijn, die langs Dordrecht stroo men?" Diepe stilte in de klas. Jan steekt zijn vinger plotseling op. Meester: „Weet jij het, Jan?'' Jan: „Nat, Meester!" Ingezonden door Joop Schouten. Nieuwe dienstbode: „Hoe laat wenscht Mevrouw morgenochtend gewekt te wor den?" Mevrouw: „Niet voordat ik gescheld heb". Pop Lijsje is verkouden, Zij hoestte van belang! De pappenmoeder hoorde 't En werd een beetje bang. Zij laat den dokter halen, Die troost haar al heel gauw: „U hoeft niet bang te wezen, Het ls een lichte kou." Zegt dokter Jan gewichtig Tot poppenmoeder Jet. „Ik zal een drankje schrijven En danmaar vlug naar bed, Met een paar warme kruikjes! Daar knapt ze wel van op! Nu, beterschap mevrouwtje Met de verkouden pop!" J. V. d. E.—S. ontvangen van: Willy van Rijn, Jo van Rijn, Annie van der Vos, Marietje Lieshout, Riek de Vos, Wim Nieboer, Rietje Brandt, T^-uusje van Weizen, Pim van Weizen, Dirk Weima, Wim de Wolf, Marietje Zaalberg, Jannie Werk, Henny van Vliet, Jan Bronsgeest, Alida.Stik- kelorum, Koosje Stikkelorum. Ria Holleman, Mien Versrtaaten, Marietje Hoppenbrouwer Henk Hoppenbrouwer, Jannie van Groe ningen, Rietje Pielanen, Teuna Ouwehand, Paul Rienstra, Wim Rienstra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Kora Key, Ton Te gelaar, Jopie Susan, Ida de Graaf, Gerard Knijnenburg, Annie Schipper, Adri Schip per, Loes van Veggel, Lena Prevo, Aukje van der Walle, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jopie van Gorsel, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Jilles de Vos, Marietje de Mooy, Alie Wilterdink, Tineke Marree, Hen drik Hanno, Nettie Biermasz, Nelly Stouten, Sjaantje Stouten, Henk Stouten, Flip Stou ten, Leny Moraal, Suze van der Lucht. Toos de Vos, Joke de Vos, Rie de Vos, Leny Neyen- huis, Riekje Leemans, Jopie Glasbergen, Agatha Glasbergen, Jeanne de Geus, Ineke Botere2.brood, Hansje Boterenbrood, Neeltje Langezaal, Marietje Lagerwij, Sofietje La- gerwij, Beb Oostveen, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Piet Martijn, brief met goede oplossingen zonder naam (dubbel velletje postpapier, wit) Lydi Boon, Frans Pison, Dini Nieuwendijk, Rika de Graaf, Leni de Graaf, Beppie Bouter, Jannie Kooien, Jo Kooien, Emile van Tuyn, Mientje de Water, Gerrie Sweris, Annie Gijzenij, Truusje Sluy- mer, Koos Hoek, Jan Bouw, Jack de Geus, Suze de Geus, Annie Schouten, Joop Schou ten, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, An nie van Winkel. Tiny Dee. Nellie Stafleu, Joke Zilvertant, Lies Olivier, Trientje Olivier, Corrie van Weizen, Cobi van Loon, Marietje Prefen, Willy Wiggers, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Henk van Eg- mond, Saam Star, Dikkie de Man, Jopie Poptie, Annie Klos, Ansje Eichhorn, Coba Verlind, Elsje Verlind, Lydia Botermans, Niek Bakker, Marti Bakker, Dickie Oskam, Annie Lek, Jannie Lek, Wim Lek, Annie Olivier, Anny Bekooy. Greetje Herreur, Jan nie van Kampenhout, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Riete Scheer, Tootje Scheer, Wim de Wit, Suze de Wit, Hans Chaudron, Jeanne Nievaart, Kees Nievaart, Jannie van Biezen, Hanny IJkema, Marietje Laman, Willem Laman, Paulus Laman, Rie Smittenaar, Neeltje van der Plas, Matje van Leeuwen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 26