Zorgvolle toestand van den tuinbouw LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 30 Maarf 1939 Uit de Rijnstreek Rede van den heer F. V. Valst ar FI ETS LIC HT UN/T ÏM UITEREN PE^j VAN ROSSUM DU CHATTEL TAFELZILVER DRIESSEN RECHTZAKEN Ift&ÉAAUÜM NOORDWIJK BINNEN. Vergadering der Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging vergaderde in hotel Royal onder voorzitterschap van dr. Nie- kerk; de opkorost der leden was matig. Na opening werden de notulen onder dank vastgesteld, waarna tot leden der kascom- missie werden gekozen de heeren E. de Groot, W. v. d. Kraan en G. Litjens. In zake de bespreking der feestelijkheden ln 1939, deelde de voorzitter mede dat het bestuur een voorlooplg plan had opgesteld, doch met het oog op de te verwachten blijde gebeurtenis in het begin van Augus tus, kan hierin wel «enige wijziging ko men. Het bestuur wil weer twee feestdagen organiseeren en wel op 30 Augustus voor de kinderen; des morgens optocht, waar na tractatie op de scholen, 's Middags kin derspelen, zoo mogelijk weer op het Sport park; 's avonds een verlichte optocht voor de kinderen. Op 31 Augustus het feest voor de grooteren. 's Morgens volksspelen, ge volgd door de groote Estafetteloop door Noordwijk om den wisselbeker van burge meester v. d. Mortel, 's middags groote op tocht en na afloop het traditioneele touw trekken op het terrein aan den Van Pan- huysweg 's Avonds wederom een groote verlichte optocht, waarbij het mogelijk zal zijn dat ook de kindergroepen zich hierbij aansluiten. De keuring der straatversiering zal plaats hebben op 30 Augustus. Het bestuursvoor stel houdt dus in dat 3 optochten zullen plaats hebben. Mochten er plannen komen tot een grootsche feestviering in het begin van Augustus, dan zal een der optochten zoo mogelijk in samenwerking met de O.V. van Noordwijk aan Zee bij die gelegenheid plaats hebben. Men hechtte aan een en ander zijn goed keuring en machtigde het bestuur, deze opzet nader uit te werken. Een flink aan tal leden gaf zich op om zitting te nemen in de verschillende commissies. Gevraagd werd of het mogelijk is enkele attracties in het dorp tydens de feestdagen te doen plaatsen, o.m. een draaimolen. Het bestuur zal dit verzoek in overweging nemen. Hierna volgde sluiting onder een woord woord van dank van den voorzitter. RIJNSBURG. Coöperatieve Boerenleenbank. Deze vereeniging vergaderde ln „Flora". De voorzitter, de heer T. Kralt, wees op de mutaties in het bestuur van den Centrale Bank. welke door overlijden waren ont staan. Voor de plaatselijke bank is 1938 een rustig jaar geweest. De grootste moei lijkheid gaf echter de kapitaal-toename, omdat daarvoor geen behoorlijk rende ment is te vinden. De Centrale Bank keert een zeer lage rente uit. De wnd. secretaris, de heer Jac. Krom hout, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht hij het jaarverslag uit, waarin gewezen werd op de interna tionale spanningen, welke ook op de Bank haar Invloed doen gelden. Door rentedaling is minder rente gemaakt. Aan rente keert de plaatselijke bank 2 3/4uit, terwijl de Centr. Bank slechts 7/8 pCt. vergoedt. Aan spaargeld werd 1. 13.333 meer ontvangen. Er zijn 807 spaarbankboekjes in omloop met een to taal tegoed van f. 372.746,93. Voor de reke ning-courant bestond als altijd groote be langstelling. 303 leden hebben een reke ning; 70 leden een vast voorschot. Dc om zet steeg tot boven de 7 millioen. Vijftien nieuwe leden traden toe; vijf zijn over leden en vijf vertrokken. Het totaal aan tal leden bedraagt 391 Er is ruim f. 5151 winst gemaakt Wordt die bij dc reserve gevoegd, dan stijgt deze tot f. 56.024,91. Dc secretaris,' de heer G. v. Delft, kan door ziekte nog steeds zijn werkzaam heden niet vervullen. Onder de bestuurs leden onderling heeft steeds een uitste kende verhouding bestaan. Een bijzonder Woord van dank werd gebracht aan den voorzitter voor diens vele werkzaamheden. Tenslotte wekt het verslag op tot eens gezindheid en vertrouwen. De voorzitter lichtte daarna de reke ning-courant en balans over het afgeloo- pen boekjaar post voor post toe en gaf uitvoerige inlichtingen. Na eenige vragen werden beide goedgekeurd. Eveneens werd besloten de gemaakte winst bij de reserve te voegen. De mede- deelingen van het bestuur betreffen alleen het afschrijven van de overleden en ver trokken leden. De gebruikelijke verkiezingen hadden tot resultaat, dat herkozen werd tot lid van het bestuur de heer J. de Mooy Dz.; tot lid van den Raad van Toezicht de heer P Kort Sr. en tot waarnemende bestuurs leden de heeren C. D. Kromhout en G. v. Vliet, allen aftredend. Zij namen hun herbenoeming aan. Hierop volgde sluiting. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Eindwedstrijd Koudekerksche Burgerwacht In de O. L. school alhier werd in tegen woordigheid van Burgemeester Kwint het schietseizoen van de Koudekerksche Bur gerwacht besloten met een eindwedstrijd om prijzen bestaande uit wisselbeker en huishoudelijke voorwerpen. De uitslag luidde als volgt: le pr. T. Basle 680 p., 2e pr. Jac. Ravens- bergen 675 p., 3e pr. C. de Wit 672 p.. 4e pr. L. Dorrepaal 667 p., 5e pr. L. v. Velzen 647 p„ 6e pr. H. Hogenes 647 p„ 7e pr. KI. Ver- gunst 647 p., 8c pr. G. de Wit 642 p., 9e pr. Jac. Verbree 642 p., 10e pr H. de Wit 63 p., lie pr. C. J. Guldemond 615 p., 12e pr. H. Lekx 610 p., 13e pr. C. W. Hoogeveen 592 p., 14e pr. J. de Wit 588 p., 15e pr. W. Hars kamp 581 p., 16e pr H Guldemond 575 p., 17e pr. P. Vergunst 553 p., 18e pr. P. A. Kok 311 p. Na afloop werden de prijzen door den Eere-Voorz. burgemeester Kwint aan de winnaars met een toepasselijk woord uit gereikt. Spr. wekte hierbij op, toch vooral veel te oefenen en als lid trouw de plich ten te vervullen en niet weg te blijven, doch steeds als hoogste roeping zijn plicht te verstaan en altijd paraat t« zQn. In de Jaarvergadering werden de Jaar verslagen uitgebracht. Na afdoening van enkele huish. zaken, waarbij besloten werd het bestuur met 2 leden uit te breiden volgde verkiezing van een bestuurslid we gens benoeming van den heer Jac. Ravens- bergen tot onder-commandant. In diens plaats werd tot bestuurslid gekozen de heer E. A. Bloem. Hierna volgde sluiting van dezen gezelllgen avond. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag 31 Maart des nam. te half acht bijeen. 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Voorstel tot het in onderhoud nemen van de brug bij C. v. d. Bijl en tot het ver- leenen van een bijdrage in de kosten van verbreeding. 4. Voorstel om in beginsel te besluiten tot het verleenen van subsidie ln de kos ten van verbetering van eenige arbeiders woningen, 5. Intrekking en opnieuw vaststelling Ambtenarenreglement. 6. Verzoek van het bestuur der Ned. Herv. school om medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 voor de aanschaf fing van leermidelen, schoolbehoeften en schoolmeubelen. 7. Benoeming leden stembureau voor de verkiezing van leden van de Provin ciale Staten en van den gemeenteraad. 8. Wijziging begrootingen diensten 1938 en 1939. Inbraak. Hedennacht hebben ongewenschte gas ten een bezoek gebracht aan de woning van den heer C. v. d. Bijl alhier. Door het oplichten van een raam door middel van een bijtel wisten de inbrekers zich toegang te verschaffen. De geheele benedenverdieping werd door zocht, doch het bleek, dat er alleen vermist is een bedrag van ongeveer f4.uit de lade van den Kruidenierswinkel. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de classikale Zendingscommissie heeft opgebracht f. 148.50. VALKENBURG. Vergadering Chr. Hist. Unie. In 't Wapen van Valkenburg vergaderde de Chr. Hist: Ulnie onder leiding van den heer de Jong van Rijnsburg, 2en voorzitter van den statenkring Leiden. Deze heette welkom de heeren de Witt uit Noordwiik en Hendriks uit Leiden. De heer Hendriks sprak over „Ons standpunt bij de Staten verkiezing". Als Chr. Historischen zien wij de gebeurtenissen van heden in het licht van hetgeen daaraan vooraf ging. Wij weten, dat de toekomst besloten ligt in het gebeuren van nu, In het verleden zien wij de leiding Gods. bij wien wij ons in het heden veilig achten, aldus spr. Na een terugblik in onze historie, merkte spreker op, dat ook in de toekomst voor de Prov. Staten een belangrijke taak is weggelegd ten aanzien van de belde meest actueele onderwerpen n.l. defensie en de werkloosheid Het komt er buiten gewoon op aan, welke vertegenwoordigers thans gekozen zullen worden. Ieder volk krijgt de regeering die het verdient, zegt een bekend spreekwoord. Thans is het woord aan de stemgerecht-gde Nederlanders en kunnen zij laten zien. wat zit waard zijn. Hierna sprak de heer de Witt van Noordwijk over het beginsel der C. H. Wanneer wli optrekken en onze menschen aansporen dan doen wii dat om onze C. H beginselen te laten doorwerken. Krachtens dat beginsel moeten wü Christus zien als de Weg de Waarheid en het Leven Wij moeten menschen in de Staten ■brengen die Christus óók durven belijden ZWAMMERDAM. Postbode v. d. Weide verlaat den dienst. De heer F. v. d. Weide, sinds 33 jaar als brievenbesteller alhier werkzaam, zal binnenkort den postdienst met pensioen verlaten. Vol ijver en plichtsbetrachting heeft deze ambtenaar zich gedurende deze lange reeks van jaren van zijn taak gekwe ten. Zoo spoedig mogelijk alles bestellen en daarom „vooruit" was steeds zijn devies! Oponthoud was wel zijn grootste vijand. Moge hem nog vele Jaren van rust gegeven worden in het hem zoo welbekend Zwam- merdam. waar hij blijft wonen. Op een nog nader te bepalen dag en uur zal hier in de verschillende wijken der gemeente gelegenheid bestaan tot koste- looze vaccinatie, te verrichten door de ge- meente-geneesheerendr A. Schreuder, dr. A. W. v. Beek en dr. J Batelaan. ZIJ, die hiervan gebruik wenschen te ma ken moeten daarvan vóór 31 Maart a.s. mededeeling doen ter Gemeente-Secreta rie. in het politieke leven. Dan kunnen wij pal staan tegenover de invloeden van het leven. Spr. heeft waardeering voor hetgeen voor de werkloozen werd gedaan, al is dit lang niet genoeg. Maar wij werken niet om in eigen kracht of gerechtigheid iets te be reiken, doch willen bouwen in de kracht van den almachtigen God. En dan kan veel bereikt worden. Na een zakelijke bespreking en het zin gen van den Avondzang volgde sluiting door den heer de Jong. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, heeft in hotel Deurloo de openbare verkooping plaats gehad van eenige per- ceelen tuingrond aan de Dijkhoflaan, nabij den Rijndijk, groot 1 HA. 92 A. 40 c A alles zonder teeltvergunning. Koopster: mevr. de wed. E. Vernède Koster te 's-Gravenhage voor f. 5000. Op Woensdag 5 April as., des namid dags halftwee is de gelegenheid openge- steld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe bij de doktoren H. J. Keecstra, C. J. Kerkhof en M, van der Stoel aan hun respectievelijke woningen aanmelden. De R.K. Volksbond vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer N. Lamboo. Kapelaan P. Th A. Perquin gaf aan de hand van de geschiedenis een over zicht van de rassen-diagnose der Joden. Na een gedachtenwisseling en nadat de voorzitter kapelaan Perquin dank had ge zegd voor zijn interessante lezing, volgde I sluiting. Vergadering Centr. Bureau van de tuinbouwveilingen. Vandaag is te Rotterdam de algemeene jaarvergadering gehouden van de vereeni ging „Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland". De voorzitter, de heer F. V. Valstar, opende de bijeen komst met een rede. waarin hij een uit voerig overzicht gaf van den zorgvollen toestand, waarin de tuinbouw nog steeds verkeert. De geringe stijging van de vei- lingomzetten in de laatste drie jaren en de ruimere steunverleening hebben wel gunstig gewerkt, maar waren niet toerei kend om .de moeilijkheden van den tuin bouw op te heffen. Weerstand heeft de tuinbouw niet meer. Daarbij komt nog de slag. welke den tuinbouw eind December door den vorst trof. Het stemt tot dank baarheid, dat uit de jongste steunuitkeering is gebleken hoe de regeering voor de ont stane situatie een open oog heeft, maar desondanks blijft de toestand zorgvol. Hoewel het verklaarbaar is, dat de roep om steun duizendvoudig herhaald op klinkt, kan de overheid in verband met allerlei maatregelen van het buiten land de moeilijkheden niet geheel op heffen en afwenden, doch slechts verzachten. De gevolgen van de ver hooging van het tarief van invoer rechten, waartoe de regeering tenslotte wel moest overgaan, zijn voor den tuinbouwexport nog niet te overzien, maar zullen zonder twijfel leiden t.ot in- schrompeling hiervan. In den achter uitgang van den uitvoer naar Duitsch- land, noch in het onbevredigend ver loop van den export naar andere lan den, kan niet worden berust. Het be richt, dat andermaal het betalingscon tingent voor groenten en fruit voor het eerstvolgende kwartaal belangrijk moest worden verminderd, kan de tuin bouw niet aanvaarden. Een betere afzet is voor de toekomst van den tuinbouw in zijn huidigen omvang de eenige be staansmogelijkheid. Financieel® steun, die de overheid verleent, hoe góed ook bedoeld en hoe ruim deze ook zij, kan de oplossing voor den tuinbouw niet brengen. De groote vraag, waar het om gaat, is, of het tuinbouwbedrijf zonder steun weer loonend kan worden ge maakt. Ais gunstige verschijnselen memoreerde spr. de toenemende belangstelling voor wetenschappelijke voorlichting. Spr. wees op het belang van de nauwe samenwerking met den handel en voelde niets voor zelfexport. Ook in het coöpera tief verwerken der producten zal de tuin bouw geen heil moeten zoeken, zoo lang de noodzaak daartoe niet dwingt, hoewel ten aanzien van de verwerkende industrie scherp zal moeten worden toegezien, dat de belangen van den tuinbouw niet door prijspolitiek en quoteering worden ge schaad. Wij zullen blijven veilen zoolang het maar eenigszins mogelijk is. omdat dit de juiste verkoopswijze voor de tuinbouw producten Is gebleken. Het te stichten strijdfonds voor den af zet zal de middelen verstrekken om deze actie te doen slagen. Voor alles zal echter noodig zijn het vertrouwen en de mede werking van alle veilingen cn de geheele organisatie. De BOSCH fietslomp - 'n juweel tje van hedendaagsche techniek voldoet aan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi helder, vèr- stralend licht. Steeds betrouwbaor. Prijzen i 6 Volt. 1.8 Watt F. 6 25 6 Volt, 3 Watt met Alnl- magneetstool F. 7.50. Let op het merk Rotodyn. Verkrijgbaor bi| den Erkenden Rijwielhandel. v N.V. WILLEM VAN RIJN ^AMSTERDAM |C.) KEIZERSGRACHT 171- ^TtllfOON 313 0 8 14 LUNENi: 8487 (Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. In de serie ..Tijdseinen", uitgave van de N.V. Drukkerij C. Blommendaal te den Haag is verschenen „Gezin en overheid" door A. Hij- mans. Juweliers Breestraat 95 Meest uitgebreide sorteering 1130 Nieuwste modellen (Ingez. Med.) HAAGSCH GERECHTSHOF. Zwager op bezoek. Een zwager uit 's-Gravenzande kon het niet erg best vinden met zijn zwager uit Alphen aan den Rijn. Ook het omgekeerde bleek het geval te zijn, en zoo leidde deze minder vlotte familie-verhouding tot een vechtpartij, waarbij de zwager uit Alphen aan den Rijn was mishandeld. De politierechter had den dader ervan veroordeeld tot f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hocger beroep kwam bij het Hof. Een los-werkman uit Alphen aan den Rijn, kwam als getuige mededeelen, dat zijn zwager hem bij den keel had gegrepen. De verdachte ontkende echter beslist zich aan mishandeling te hebben schuldig ge maakt. De adv.-generaal meende echter dat verdachte zioh zeker niet over de op gelegde straf heeft te beklagen, en vorder de bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 8 dagen. Diefstal. Een 64-jarige juffrouw, afkomstig uit Lelden, had een uniform van het Ned. Leger des Hells aangetrokken. Zoo uitgerust kwam ze bij een winkelier in Den Haag, en vroeg of deze iets in het busje wilde doen dat ze presenteerde. De winkelier weigerde, en de juffrouw vertrok, maar even later kwam ze terug, zorgde er voor niet op de mat voor de deur te stappen, omdat dan een bel ging, en haaide uit den winkel frujetta, drop, vijgen, enz. weg. De winkelier werd echter door iemand gewaarschuwd, en achter haalde de juffrouw, De politierechter had de juffrouw we gens den diefstal tot f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis veroordeeld, van welk vonnis zij in hooger beroep kwam. Ze ontkende den diefstal, en zei de lek kernijen in „onbekende winkels" te heb ben gekregen. De adv.-gen. gispte nog eens het optre den van het Ned. Leger des Heils, waar tegen al meermalen is gewaarschuwd. Hij eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak overs dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Baldadige jeugd. Een 9-jarige knaap drukte in Leiden op de claxon van een motorfiets. De eigenaar ervan, J. A. M„ maakte zich kwaad, en gaf den jongen een klap. Dat was „mishandeling", zoodat M. terecht stond. De knaap moest voor het hekje komen, en de politierechter gaf hem een standje voor zijn baldadigheid. Daar klaagde ook M. over. Eenige malen had hij zich in Leiden tot de politie ge wend, omdat gereedschap uit de motor- tasch weid gehaald etc. De eenige oplossing vond hij nu maar om den lastigen jongen een klap te geven. „Dat mag toch niet", zei de offi cier, die f. 10 boete subs. 10 dagen hech tenis eischte. De politierechter gaf een minimale boete, f. 1 subs. 1 dag hechtenis. Gaspijp op het hoofd. Toen ln Leidschendam mej. N. H. met haar moeder liep te wandelen, ontmoette zij een werkman, in diezelfde gemeente woonachtig. Er was een woordenwisseling ontstaan, die tot gevolg had dat de werkman zijn woning binnen snelde, een eind gaspijp haalde, en daarmee op het hoofd van mej, H, sloeg, die een flinke wonde op liep. Wegens mishandeling stond de werk man nu terecht, en hij betoogde dat de Juffrouw hem eerst in zijn gezicht had gekrabd, maar dat werd door de Juffrouw ontkend. De officier vorderde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Dat vond verdachte erg veel, want hij kon geen boete betalen. De politierechter veroordeelde toen tot twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar De ruit ingeslagen. Een juffrouw uit Leidschendam sloeg in de woning van S. een ruit in. Dat deed ze, omdat laatstgenoemde niet de waarheid had gezegd op een vraag van intiemen aard, die haar gesteld was. Wegens deze vernieling had de juffrouw zich te verantwoorden, en te ontkennen viel er niets, want de gebroken ruit leverde het bewijs. De officier vorderde f. 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. De politierechter vond dat te weinig, en veroordeelde tot f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. HAARLEM SC HE RECHTBANK. FRAUDE TE BEVERWIJK. Directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs veroordeeld. De Haarlemsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen den 30-jarlgen gewezen Directeur der Gemeen telijke Arbeidsbeurs te Beverwijk, thans gedetineerd ln het Huis van Bewaring, die terecht heeft gestaan, daar hij zich kas gelden zou hebben toegeëigend en boven dien in de boeken zou hebben geknoeid. Verdacht zou zich in totaal ongeveer f. 800 hebben toegeëigend. De officier van justitie had 1 jaar ge vangenisstraf geëischt, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 3 j. proeftijd en onder toezicht van het Consultatiebu reau voor Alcoholisten en met aftrek van voorarrest tot en met 13 April a.s. Ruzie gemaakt. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen een 47-jarigen bollen- handelaar uit Hillegom, die terecht heeft gestaan, doordat hij op 8 November van het vorige jaar met den caféhouder P. K. te Hillegom ruzie heeft gemaakt. Hij had K. met een stoel gedreigd. De officier van Justitie had 1 maand gevangenisstraf ge- elscht. De Rechtbank veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf. Aanrijding. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen een dame uit den Haag. die in hooger beroep terecht heeft ge staan van een vonnis van den Haarlemschen Kantonrechter, waarbij zij was veroordeeld tot een geldboete van f 15 subsidair 10 da gen hechtenis, daar zij op 6 September van het vorige jaar in de Haarlemmermeer met haar auto nabij den Schipholweg bij het inhalen van een motorrijwiel, bestuurd door den heer W. C. van Z. uit den Haag te snel naar rechts is gegaan, waardoor zij met het motorrijwiel in aanrijding is ge komen, tengevolge waarvan de heer en mevrouw van Z gewond werden. De offi- cier van Justitie achtte het bewijs niet geleverd en eischte vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter. De Recht bank sprak verdachte vrij. VOOR VRIJDAG 31 MAART. Hilversum I. 1875 en 301,5 M. 8.00 Vara; 10.00 Vpro; 10.20 Vara; 12.00 Avro; 4.00 Vara; 7.30 Vpro; 9.00 Vara; 10.40 Vpro; 11.00—12.00 Vara 8.00 Gram. muziek (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Orgelspel 10.45 Declamatie 11.00 „Esmeralda" en gram. muziek 12.00 Orgel en zang (Om 12.15 Be richten) 12.30 Gram. muziek 12.45 Avro- Amusementsorkest m.m.v. solist 1.30 Viool en piano 2.00 Piano-voordracht 2.30 Cau serie „Is de conversatie werkelijk morsdood?" 3.00 De Palladians en gram. muziek 4.00 I Gram. muziek 6.28 Berichten 6.30 Litte- raire causerie 6.50 Zang en orgel 7.00 Vara-kalender 7.05 Causerie ,.De levens waarden in verleden en heden" 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie ..Folkloristische ontmoe- tingen in de Paaschweek" 9.00 Do Ramblers en het Noviteiten-orkest m.m.v. solisten (opn.) 9.45 De Stem des Volks, de Haarlemsche Orkestvereeniging en solisten <opn.) 10.35 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwjjding 11.00 Berichten A.N.P. 11.05 Trioconcert 11.30 Jazzmuziek (Gram. platen) 11.5512.00 Gram. muziek. Hilversum II. 415.5 M. Alg. Programma, verzorgd door de Kro 8.009.15 Gram. muz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.00 Berichten 1215 Gram. muziek 2.00 Paul Wijnappel'a strijkensemble (2.45—3.00 Gram. muziek) 3.45 Gram. muziek 4.30 Piano-voordracht (4.45— 5.00 Gram. muziek) 5.15 Het Kro-orkest 6.00 Gram. muziek 6.20 De Kro-melodisten en solist (Om 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Onderwijshernieuwing 7.35 Gewijde muziek (Gram. platen) 8.00 Berich ten A.N.P. 8.15 De Kro-New Style Artists 9.00 Radiotooneel 10.00 Orgelconcert 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest 11.0012.00 Gram. muz. Droitwich. 1500 M. 11.40—11.50 Gram. muziek 12.10 Orgelspel 12.35 Sydney Kyte en zijn band 1.20 Causerieën „Èmpi're ex change" 1.352.20 Het Holst-strijkkwartet 2.453.05 Pianoduetten 4.20 Gram. muziek 4.55 Radiotooneel 5.20 Populair concert 5.40 Arthur Dulay's kwintet 6.20 Berichten 6.45 Theateroverzicht 7.05 Parlementair overzicht 7.20 Opero „11 Trovatore" 9.20 Berichten 9.45 Causerie „The Australian economy" 10.05 B.B.C.-Harmonie-orkest 10.35 Het B.B.C.-orkest 11.20 Joe Loss en zijn orkest 11.50—12.20 Dansmuziek (Gram. pl.) Radio Paris. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gram. muziek 11.20 Het Cantrelle-orkest 12.30 Zang 1.25 Fernand Warm's orkest 2.35 Zang 2.50 en 3.30 Gram. muziek 3.35 Cello voordracht 3.50 Zang 4.45 Gram. muziek 4.50 Zang 5.05 Piano voordracht 5.25 Het Andolfi-kwartet 7.20 Lucien Goldya orkest 8.35 Harpvoordracht 8.50 Radio tooneel 10.50 Harpvoordracht 11.2012.50 Orkestconcert m.m.v. solist. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muziek 6.30 en 7.50 Het. Omroep-Amusementsorkest 11.20 Sted. orkest van Recklinghausen 1.30 Popu lair concert 3.20 Leo Eysoldt's orkest en so listen 5.50 en 6.20 Gram. muziek 7.30 Volksliederenconcert 8.50 Cello en piano 9.35 Gram. muziek 9.50 Dresdensch klein- orkest en solisten 11.202.20 Populair con cert (opn.). Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 12.23 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest 1.502.20 en 5.20, 7.20 en 8.20 Gram. muziek 8.23 Het Omroeporkest 10.3011.20 Het Om- roepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest 1,502,20 Gramofoonmu- ziek 5,20 Het Radio-orkest 5,45 Piano voordracht 6.00 Vervolg Radio-orkest. 6,35 Gramofoonmuziek 7,00 Het van Heckekwar- tet 7,35 Gramofoonmuziek 8,20 en 9.35 Het Omroepsymphonieorkest 10,30 Cabaret- programma 11,1511,20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7,30 Litterair programma 7,50 Het Omroeporkest, m.m.v. soliste 8.50 Radiotooneel 9,20 Berichten 9,50 Orgel en blokfluit 10,05 Berichten 10.20 Blaasensemble van het Weensch Phil- harmonisch orkest (opn.) 11,0011,20 Gra mofoonmuziek. GEM RADIO-DÏSTRIBÜTIFBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRM.E. Voor Vrijdag 31 Maart, le Programma: TedereD dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uui K.R.O., N.C.R.V enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio PTT. N. of div. 10,00 Parijs Radio 10.40 Radio PTT. N. of div. 12.20 Brussel VI. 2,20 Motala of div. 2.40 Radio PTT. N. of div. 3.20 Keulen 5.20 Brussel Fr. 6.20 Droitwich 6,40 Keulen 7.15 diversen 8.20 Brussel Fr 9.20 Keulen 9.35 Brussel Fr. 10 20 Brussel VI. 10.30 Keulen. 4e Programma 8,00 Brussel VI. 9.20 diversen 10.35 London Reg. 12.35 Droitwich 1.20 London Reg. 5 20 Droitwich 6 20 London Reg 7.20 Droitwich 3,20 Gramo- foonr^izick GRD. of div. 10.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7