BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 30 Maar! 1939 Algemeene Toestand De verdediging der koloniën Duitschland biedt verontschuldigingen aan De „Hofstadbloem' Houtrust op Geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen (Segoba) Buitenland Duitschland en Polen Mussolini te Cosenza BEURSOVERZICHT WAiKI fc. BHKIITIN^W Fransche, Engelsche en Amerikaansche instemming met Daladier's gespierde rede. Voor het wereM-forum heeft de Fransche premier Daladier het antwoord aan den Duce gegeven. Per radio, later In het En- gelsch. Duitsch, Itallaansch, Spaansch en Arabisch nog eens herhaald De rede ls waardig, fier en krachtig. Juist door haar betrekkelijken eenvoud. Zonder luwe uitvallen, zender scherpe aanvallen, louter defensief, maar nu en dan toch fel van inhoud. Men zie het 3e Blad. Het Fransche standpunt werd glashelder uiteengezet. Wanneer Italië wenschen heeft, laat het dan komen praten, doch Frankrijk, dat zelf niets van anderen heeft te eischen, zal niet den eersten stap doen. En laat Italië er dan wel aan denken, dat Frankrijk geen duimbreed grond zal af staan of van eenig recht zal afzien! Tot praten ls het echter te allën tijde bereid, gelijk ook ln het verleden. De deur is dus voor Italië nog open! Zal het daarvan gebruik maken? De Fransche bladen, van uiterst links tot uiterst rechts, keuren onverdeeld de rede goed. Bailby schrijft in „Le Jour", dat Frank rijk zich niets te verwijten heeft. Het heeft tegen niemand een animositeit. „Le Jour nal" schrijft, dat alle Franschen de rede van den minister-president zullen goed keuren. De rede ls geen uitdaging. Frankrijk weigert niet te onderhandelen over wet tige en eerlijke eischen, doch het zal niet dulden, dat iemand het de wet oplegt, Leon Blum schrijft in de „Populaire" dat de rede van Daladier om twee redenen wordt goedgekeurd. Op de eer ste plaats gelooft Blum niet, dat ln de huidige omstandigheden het mogelijk is een regling tusschen twee mogendheden afzonderlijk tot stand te brengen. Een rege ling tusschen Frankrijk en Italië kan slechts tot stand komen in het kader van een "algemeene regeling van den Europee- schen vrede op grand van economische samenwerking der volken en algemeene ontwapening. De tweede reden is, dat om den weg te versperren voor de toenemende gevaren van oorlog alleen een kalme, vast beraden houding van de vredelievende mo gendheden kan dienen. In „llfumanlté" schrijft Darnar dat in dien de vastberaden rede niet leidt tot di plomatieke besprekingen, toch in geen ge val eenig Fransch recht tekort zal worden gedaan. Tenslotte schrijft Maurras in de ..Action Fran false" dat Daladier bij de verzekering, dat Frankrijk de onaantastbaarheid van het imperium en zijn rechten zal weten te handhaven, heeft verklaard, dat de deur tot onderhandelen niet is gesloten. In Engeland heeft de rede diepen indruk gemaakt. Men hoopt dat Rome de geboden gele genheid te baat zal nemen om Parijs voor stellen te doen, welke ln staat zullen stel len de tusschen belde landen hangende kwesties definitief te regelen. Wat Duitschland aangaat, het nieuwe dogma der noodzakelijkheid van „levens ruimte", hetwelk in de plaats komt van dat van het ras, werd ln de laatste dagen vol doende veroordeeld om te kunnen bewe ren, dat de woorden van Daladier het oor deel van Engeland evenzeer weergaven als de gedachte van Frankrijk. Ook de eerste reactie in Amerika is een warme goedkeuring. De radio-omroepen leverden den eersten commentaar en noem den de rede kalm, waardig, vastberaden en gematigd. Men maakte een vergelijking tusschen den waardigen toon van Daladier en de „heftige demagogie van de dictatoren". In kringen van het ministerie van bul- tenlandsche zaken wordt gezegd, dat men de houding van Frankrijk ten aanzien van de Italiaansche eischen volledig goedkeurt. Deze houding ls gebaseerd op een stand punt, dat alle vredelievende landen moet vereenigen. Men is verder van oordeel, dat de rede een keerpunt vormt in de ontwikkeling van de houding van Frankrijk sedert de jongste gebeurtenissen. Ook de Amerikaansche pers brengt hulde aan Daladier. De „New York Times" schrijft o.a., dat op de rede van Mussolini gisteren twee antwoorden zijn gegeven, nl. de rede van Daladier en de verdubbeling van het leger in Engeland De „Herald Tribune" is van oordeel, dat thans Frankrijk en Engeland erin zullen slagen Europa ln evenwicht te brengen en hun vrijheid te bewaren. De rede is in de Italiaansche ochtend bladen in zeer verkorten vorm opgenomen en commentaar wordt er nog niet op ge leverd. De ..Messagero" schrijft echter bo ven het uittreksel: „Daladier zet zijn reeds lange reeks van „nooit" voort." De verwijzing van Daladier naar de not- waarbij Italië de overeenkomsten van 1935 heeft opgezegd, zal waarschijnlijk tot com mentaren en polemieken der fascistische pers aanleiding geven. De „Giornale d'Italia" is trouwens al be gonnen. Het blad zegt o.a Men staat te genover een poging om door nuttelooze subtiliteiten te ontsnappen aan de erken ning van duidelijke beloften, die door Frankrijk aangegaan waren jegens Italië in de Abessvnsche kwestie. En van zeer groote importantie is voorts de aankondiging van Chamberlain, dat Engeland het territoriale leger op 340.000 man zal brengen, zij het volgens systeem van vrijwilligen dienstplicht. Als iets bewijst, dat Engeland met zijn voorstellen niet alleen papieren voorstel len beoogt, dan is het deze maatregel. Op nieuw hoort men reeds de geruchten óver besliste toezeggingen aan Polen en Roe menië. De parlementaire club van het kamp der nationale eenheid, heeft te Warschau een bijeenkomst gehouden, waarin de maar schalk van den senaat, kolonel Miedzynski gesproken heeft. De vergadering was- ge- heim, zoodat niet bekend is, wat er werd verhandeld. Volgens niet-officieele mede- deelingen van personen, die de bijeen komst hebben bijgewoond, aldus Reuter uit Warschau, heeft Miedzynski zijn toe hoorders te verstaan gegeven, dat, hoewel Duitschland geen eischen had gesteld, eischen van die zijde te verwachten waren en dat Polen daarop zou antwoorden met een krachtig „neen". Met belangstelling ziet men het bezoek van Beek aan Londen op 3 April a.s. tege moet! FRANKRIJK. Minister Mandel heeft, zoo verneemt men, ln de koloniale Kamercommissie uit eengezet. dat de sterkte van het koloniale leger ln een jaar tijds verdubbeld ls, waar door de verafgelegen bezittingen tegen ver rassingen behoed zijn. Bovendien worden zekere punten in het koloniale gebied ver sterkt door de vorming van afdeelingen goedgeoefende Inboorlingen. Indo-Chtna heeft de beschikking over talrijke vliegtui gen en binnenkort zal een fabriek gereed komen, die jaarlijks 150 vliegtuigen en 400 motoren, uitsluitend voor gebruik van Indo China zelf, zal kunnen leveren. STICHTING TOT BEV. DER BELANGEN VAN DEN HORTUS. Jaarverslag over 1938. Het jaarverslag over 1^38 van de Stich ting tot Bevordering van de belangen van den Hortus Botanicus te Leiden" (secreta resse mevrouw Byvanck. penningmeester de heer van Hoogenstratengeeft benevens de opsomming van de gehouden voordrachten en excursies voor hare leden, ook de mede- deeling van het verschijnen van het Hor tus-Gedenkboek, dat wegens omstandig heden werd u-'tgestedd tot het najaar 1938 en nu samenviel met de openingsplechtig heid van het- nieuwe kassencomplex. Dit gedenkboek bevat illustraties naar motieven uit den Hortus door verschillende artisben, teeken'ngeh volgens historische gegevens door Jo Spier en een uitgebreiden tekst, geschreven door den hoogleeraar L. G. M. Baas Becking d'recteur van den Hor.us en den heer H. Veendorp hortu- lanus. Gedurende het afgeloopen winterseizoen werden verschillende interessante voor drachten eehouden en excursies gemaakt. Voor jongeheren was een kwerkwed'trlld ut geschreven; de winnaars der beste exemplaren werden met prijzen beloond. Tot slot wordt, de projectie van een bijenfilm genoemd, welke gegeven werd ln combinatie met de Vereenlglra voor Bijen cultuur en waarbij de voorzitter van de afdeeling Amsterdam intereseante toelich tingen gaf. MIDDEN-AMERIKA. Ex-president Machado van Cuba overleden. Gerardo Machado. Generaal Gerardo Machado, ex-president van Cuba, die na een revolutie in 1933 naai de Vereenigde Staten was gevlucht, is op 05-jarigen leeftijd te Miami in Florida overleden, toen hij zich onder narcose be vond voor het ondergaan van een operatie. Machado is gedurende 8 jaar, van 1925 tot 1933, president van Cuba geweest. BELGIË. Naar vernomen wordt, heeft de Duitsche regeering den Keulschen zender opdracht gegeven, de uitzendingen betreffende Eupen en Malmedy te staken. De Duitsche autoriteiten hadden niet verondersteld, dat de gewraakte uitzending het cultureele ka der te buiten ging. De Duitsche ambassadeur heeft de ver ontschuldigingen van zijn regeering aan geboden. 'EUppMTdOF STATEN. De neutraliteitswet De Senaatscommissie van buitenlandsche zaken heeft eenstemmig besloten een on derzoek in te stellen naar de kwestie van GROOTE VERZAMELING BLOEMEN EN PLANTEN. Vandaag ls de tweede bloemententoon stelling, georganiseerd door de stichting „De Hofstadbloem" in de hallen van het Houtrust-gebouw te Den Haag geopend. Aile provinciën van Nederland, waar de bloemencultuur beoefend wordt, zijn hier vertegenwoordigd Ook is er een prachtige Belgische Inzending van Azalea's. De laatste dagen ls er heel hard gewerkt om het aan zien zoo frisch en fleurig mogelijk te doen zijn. Den afgeloopen nacht was een legertje tuinlieden nog bezig met de verzorging van bloemen en planten en den aanleg der paden, waarlangs de bezoekers een rond wandeling kunnen maken. Vele buitenland sche deskundigen, die het Fleurop-congres, dat in de tentoonstcllingsweek zitting houdt, zullen bijwonen, hebben de Hof stadbloem al bezocht en waren vol lof voor hetgeen hier te zien is. Ben bijzonder cachet wordt aan deze tentoonstelling verleend door een serie beeldhouwwerken, verdeeld over verschil lende Inzendingen Men vindt op deze tentoonstelling o. a. Amaryllis in velerlei variëteiten, bloeiende planten en heestergewassen, de nieuwe aanwinsten van seringen, z.g. winterharde Camelia's, verschillende toepassingen van bloembollen, o.a. ln een omgeving van Co niferen en rotsplan ten, een groote groep bloemen uit het Westland, welke tot de al lerbeste van de tentoonstelling wordt be schouwd en een zeer fraai aangelegde rots partij met plantjes in zachte pasteltinten. De Orchideeën zijn zeer fraai vertegen woordigd. Als een van de hoogtepunten der tentoonstelling geldt de bloembindkunst. waarvan de bloemisten in het restaurant een demonstratie geven. INSTALLATIE DOOR MINISTER ROMME. Gisteren heeft ten departemente van sociale zaken de installatie-vergadering plaats gehad, onder voorzitterschap van minister Romme. van het landelijk comité voor geestelijke en lichamelijke ontwikke ling van werkloozen, kort genaamd het Segoba-weric. Daar de minister nog zeer onlangs in een uitvoerige radio-rede zijn plannen had uiteengezet, kon hij volstaan met een kort woord ter installatie, waarin hij om. mededeelde, dat reeds van onder scheidene gemeenten gebleken is, dat zij met spoed deze zaak zullen aanvatten. Spoedig ken het comité overgaan tot den arbeid. Men heeft zich op deze eerste ver gadering beperkt tot een algemeene be spreking van wat reeds ter beschikking staat, van de wijze van organisatie en van de aanbiedingen, die naar aanleiding van 's ministers radiorede reeds zijn gedaan. In dit verband zij opgemerkt dat reeds ver schillende menschen zich hebben bereid verklaard om medewerking te verleenen: tooneelgezelschappen, zangers, personen, die zich bezighouden met lichamelijke ont wikkeling enz. Vervolgens werd overgegaan tot de in stelling van een werkcommissie onder herziening der neutraliteitswet. Dit onder zoek zal op 5 April beginnen. Er is een ondercommissie benoemd, bestaande uit Borah, Pittman en George, die de personen zal aanwijzen, welke van advies moeten dienen Het onderzoek zal ongeveer twee weken duren. LETLAND. Duitsche besprekingen afgebroken De onderhandelingen tusschen een Duit sche regeerlngsmissie en de Letlandsche re geering betreffende de levering van ver schillende houtproducten aan Duitschland in 1939 zijn afgebroken. De Duitschers drongen aan op een korting van 10 pCt. in de prijzen van verleden jaar, terwijl de Letlandsche regeering minstens dezelfde- prijzen verwacht had. Het is nog niet zeker of de onderhandelingen hervat zullen wor den, maar naar verluidt zal de Letlandsche regeering de komende weken een verzoek uit Berlijn ontvangen om aldaar de be sprekingen te hervatten. voorzitterschap van den heer G. W. F. van Hoeven, chef van den socialen Jeugddienst van het departement van sociale zaken. Deze werkcommissie krijgt tot taak plan nen te ontwerpen voor de geheele organi satie. zoowel met het oog op de georgani seerde als de niet-georganlseerde arbeiders, voor de financiering van het Segoba-werk en voor de propaganda. Deze propaganda is noodzakelijk met het oog zoowel op deel neming van arbeiders als op de offervaar digheid van het Nederlandsche volk en eventueele medewerking in anderen dan flnancieelen zin. Hierbij moet worden ge dacht aan het zich beschikbaar stellen voor de leiding van speciale onderdeelen er.z De eerste vergadering van dit comité zal reeds Dinsdag 11 April plaats hebben Het docr het werkcomité op te stellen schema zal aan de algemeene commissie worden voorgelegd ter nadere beslissing. ERGERLIJK GEVAL VAN WRAAKNEMING TE DEN HAAG. In de Vreeswijkstraat en de Rhenen- straat te Den Haag heeft zich hedennacht een ernstig geval van zaakbeschadiging voorgedaan. Negen pereeelen, meest leeg staande woningen, werden met carboli- neum besmeurd en tal van ruiten werden vernield. Vele steenen van muren en por tieken werden door het scherpe goedje danig aangetast, zoodat de schade niet ge ring is. Op den muur van een der pereeelen stond geschreven: „In dank voor hulp voor mij en mijn gezin". Men heeft dus waar schijnlijk met een wraakneming tegen den huiseigenaar te doen. De vermoedelijke dader is bekend. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 77 cent per K G. ENGELAND. Diner bij Chamberlain. Gisteravond hebben de koning en de koningin in Downingstreet 10 gedineerd bij Chamberlain en diens echtgenoot?. Aanwe zig waren o.m. met hun dames de lords Maugham. Lothian, Londonderry, Halifax, Swinton, Chatfield, sir John Simon en sir Samuel Hoare. Bootwerkersstaking: te Glasgow. Te Glasgow zijn 30.000 havenarbeiders naar aanleiding van een loongeschil in staking gegaan. Het werk ligt op 30 schepen in de haven stil. JAPAN. Noch totalitair noch democratisch. Minister-president Hlranoema heeft in een interview verklaard, dat Japan noch tot het totalitaire blok, noch tot. het de mocratische kamp behoort en dat het geen van beide tegen zich wil opzetten. De premier zinspeelde echter op verster king van het anti-kominternpact en zeide aan den anderen kant, dat de betrekkin gen met Engeland, de Vereenigde Staten en Frankrijk herziening behoefden. Het officieele orgaan van de nationaal- socialistische partij te Danzig heeft in een hoofdartikel een waarschuwing gericht tot Polen. ,,Het groote Duitsche r(jk kan niet steeds blijven zwijgen indien Warschau voortgaat met te dulden dat zich anti-Duitsche rel letjes voordoen op een wijze, dat men zou kunnen meenen, dat het Duitsche rijk, dat waarde hecht aan zijn eer, niet bestaat. De houding van Warschau ten aanzien van zekere politieke opvattingen van Wes telijke mogendheden doen veronderstellen, dat de Poolsche regeering ook bereid is, de overeenkomst van 1934 te erkennen als grondslag voor de betrekkingen met Duitsch land. Indien Polen niet wenscht, dat een grondige wijziging wordt gebracht in de politiek jegens Duitschland, dan moet een einde komen aan de anti-Duitsche strek king van officieele redevoeringen en aan de oorlogs-psychose, welke door zekere op roepen wordt gewekt. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau ko men ook in Oostelijk Opper-Silezië steeds meer uitspattingen van leden van chauvi nistische Poolsche bonden tegen de Duit sche minderheid voor. Zoo hebben Dinsdag avond te Rybnik leden van Poolsche bonden „jacht gemaakt" op jeugdige voetgangers, die witte kniekousen droegen, hetgeen door de Polen algemeen als bewijs van het lid maatschap van Duitsche organisaties wordt opgevat. Daarna begaven de Poolsche be- toogers zich naar .een koffiehuis, waar zij de aanwezige Duitschers lastig vielen. Een Duitscher, die zich ondanks dreigementen van de Duitsche taal bleef bedienen, werd met stoelen neergeranseld, aldus het D.N.B., dat ook nog van andere Incidenten .te Ryb nik melding maakt. Mussolini heeft op weg naar Calabrie te Cosenza een korte rede gehouden, waarin hij. na erop te hebben gewezen, dat de „dolzinnige en armzalige voorspellingen van de linkschen ten aanzien van Spanje" door den wil en het geloof van het Italiaansche volk" waren geloochenstraft, zeide, dat Italië geenszins de bedoeling heeft in de Middellandsche Zee gevangen te blijven. INVLOED VAN GAJDA STERK GESLONKEN. Generaal Gajda, de leider van de Tsje chische fascisten, heeft, naar de „Times" uit Praag meldt, een manifest, dat op groote schaal op het platteland was verspreid, en waarin zijn naam werd genoemd, officieel verloochend. In dit manifest werd het ge zag van de autoritaire partij van president Hacha betwist, een beroep op het volk ge daan om plaatselijke fascistische groepen te vormen en medegedeeld, dat generaal Gajda over volledige machtsbevoegdheden beschikte. Door de verloochening van het manifest, is de invloed van Gajda. die een paar we ken geleden van tactische beteekenis was, tot een minimum ingekrompen, en zijn op treden kan als een vrijwillige ontbinding van de fascistische partij worden be schouwd. LITHAUEN KEURT VERDRAG MET DUITSCHLAND GOED. In de hedenochtend gehouden bijeen komst van de Lithausche Sejm heeft deze de vereischte toestemming gegeven voor de ratificatie van het Duitsch-Lithausche ver drag, nadat de minister van buitenlandsche zaken Urbsys hierover ln het kort verslag had uitgebracht. AMSTERDAM, 30 Maart. De beurs onderscheidde zich heden door een vrijwel algeheele afwezigheid van handel. In verband met. den politieleen toestand is alle ondernemingslust verdwenen. Niemand dacht er heden blijkbaar over om te koopen. doch daartegenover was er ook zoo goed als geen aan bod, met het gevolg, dat de affaire vrijwel ge heel stagneerde. Een bepaalde stemming kon eigenlijk niet worden opgegeven. Aanvankelijk zag het er naar uit alsof de koersen slechts moeizaam gehandhaafd zouden kunnen blijven, doch later bleek, dat de markt gemakkelijk op peil kon blijven. De koersen waren echter ten opzichte van gisteren zoo goed als niet ver anderd en tijdens de middaguren werden slechts zeer kleine schommelingen meegemaakt. Zelfs de toonaangevende aandeelen, die door gaans nog wel eenig leven in de brouwerij brengen, gaven thans amper blijken van aan wezigheid. De hoek. waarin Koninklijken werd verhandeld, was nu en dan geheel verwaar loosd. Het toonaangevende petroleum-aandeel werd iets beneden de vorige slotprijzen ingezet, doch trok onder beurstijd langzamerhand een paar punten aan en gedroeg zich geheel zoo als gisteren, terwijl de koers in doorsnee vrij wel onveranderd bleef. Van de Amerikaansche soorten werden kort na de opening eenige af faires gedaan in Shell Unions. De Industrie-afdeeling lag verlaten. De Phi- lips-aandeelen, die vaak de leiding nemen, schenen van het tooneel te zijn verdwenen. De koers was zoo goed als ongewijzigd en bleef tijdens den beurstijd volkomen onbewogen. Uni levers werden iets lager ingezet en kropen bij minimale affaire lichtelijk naar boven. A.K.U.'s waren onveranderd. In Rubberaandeelen was büna niets te doen. Zelfs Amsterdam Rubbers gaven nauwelijks teekenen van leven. In hoofdzaak werd gehan deld op ongeveer het peil van het laagste niveau van gisteren. Voor diverse incourante soorten kwamen iets lagere noteeringen tot stand. De Tabaksafdeeling was geheel verlaten. Van de Sumatra-aandeelen was niets te bespeuren. De Scheepvaartmarkt was stjl en weinig ver anderd. Suikeraandeelen waren prijshoudend. H.V.A.'s bewogen zich aanhoudend juist even boven de 400 grens. De affaire in Amerikanen, was van geringen omvang. In de ochtenduren had zich voor En gelsche rekening eenige vraag geopenbaard. Voor Nederlandsche rekening was echter nogal wat materiaal aan de markt. Bij de opening waren de koersen ten opzichte, van gisteren niet veel veranderd. Doch rekening houdende met de prijsbeweging in New--York, was de stemming nauwelijks prijshoudend. Later op den middag evenwel viel eenige kooplust te bespeuren en werd een opwaartsche koersrich- ting gevolgd, zoodat het slot in de meeste gevallen op ongeveer het hoogste punt van den dag kwam, en juist iets höoger was dan gisteren. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland sche staatspapieren waren bijna onveranderd, doch toch eenigszins aan den gedrukten kant. De omzetten waren onbeteekenend. De Duit sche markt was stil en prijshpudend. Fransche fondsen waren verwaarloosd. Braziliaansche waarden werden een fractie lager afgedaan. WISSELKOERSEN. Londen 8.82 (8,821/8); Berlijn 75.57' (75.57,/2); Parijs 4.99 «4.99»; Brussel 31.71 (31.71); Zwitserland 42.30 (42.34 Kopen hagen 39.40 (39.40;Stockholm 45.47'/* (45.50); Oslo 44.32'(44.32!/'*); New York 1.88 7/16 (1.88 7/16); Lire Bankpapier 6.05 (6.05). Prolongatie Part. disc. 5/8; Dag geld 1/4. Registermarken 39.3/4; Handels- Sperrmarken 7 3/4: Reismarkéri 47'/*; Bankpapier 24 Tusschen haakjes zijn de koerseiv van gisteren. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. IV LEIDEN, 29 Maart. Coöp. Groenten-. Fruit en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Sav. kool 9.30; Boerenkool 1213; Prei 13.60—18.90: Kroten 0.90—3.20; idem ge kookt 3—8; Uien 2.80—5.10; Peen 3.90—10.50; Andijvie 14—29; Sla 17—18: Witlof 8v-27; Spi nazie 713. Per 100 stuks: Salade 5.50—10.90. Per 100 bos: Pieterselie 4.90; Radys 1.60^-2.90; Selderie 56.60; Rabarber 513; Raapstelen 1—1.60. BOSKOOP. 29 Maart. Coöp. Ver. ..De Bos- koopsche Veiling" Rozen per bos: Butterfly 1.311.59; Briarclif 5765. Diversen:' Babrozen 3658; Seringenbloemen 0.881.20; Cerasus Hlsakura (kers» 1.702.60; Prunus Triloba- takken 3654; Rhododendronbloemen 3580; id Pink Pearl 1; Lelie's 20; Azalea Mollus- takken 1.702.30; Andromea 15; Mahoniablad 913. GOUDA. 30 Maart. Veemarkt Aanvoer 1785 stuks vee. 51 Slachtvarkens 2024. TeVend 2r< korting; 526 Mag. varkens 2640; 717 Big gen 9—14; Geldersche biggen-1417; 8 Runde ren 160250; 472 Nucht. kalveren 36; 10 Bok ken en geiten 25. Handel matig Algemeene markt 102 Part. kaas. le kwal. met R.M 22—23 2e kwal. met RJM. 20—21. Crisisaftrek 8.2 ct. Handel traag. 554 Ponden Boter. Goeboter 6065: Weiboter 5560. Han del vlug. 199.000 stuks eieren. Kippeneieren 3.20 3.60; Eendeneieren 2.603. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling G. A. iC.Z.H.E.) Aanvoer 186.500 Kippeneieren: 56'58 Kg. 3.30—3.35; 58/60 Kg. 3.35—3.40; 60 62 Kg. 3 40 —3.45; 62 64 Kg. 3.45—3.80; Bruine 58 60 Kg. 3.404.10; Kleine eieren 3 203.30. Aanvoer 1500 eendeneieren 2.502.80. KATWIJK a. d. RIJN. 29 Maart. Groenten- veiling Uien 3.50—4.50; Prei 19—21; Witlof 1623; Waschpeen 12.20; Kroten 4060. NAALDWIJK. 29 Maart. Bond Westland Postelein 28—32; Spinazie 9—14; Witlof 22; Aardappelen 43; Poters 56: Sla 5.909.80. 2e srt. 2.70—4.90; Kelei 1.20—2.10; Peterselie 9.50; Ra barber 613; Seldery 67; Eieren 3.303.60; Stoofsla 1.10—1.25. NAALDWIJK 29 Maart Coöp Centr. Westl. Sny bloemenveiling Anjers 4.509: Gerbera 6.80—790; Calla 15; Amarilly 8—11; Witte 13— 15; Plumosa 1943; Sprengerie 18—40; Lathy rus 3853; Irissen 20—35; Copland 2228; William Pitt 28—36; Vera 22—25; Albino 54— 61; Moore 18—19. RIJNSBURG. 29 Maart. Bloemenveiling Blauwe druifjes 40—60; Convellarig 1.802.20; Anemonen 23.20: Lelies Tiliplium 2.404.80; Rubra 4.20—9; Tltiaan 2023; Couronne d'or 2024; Gele Prins 1620; Haakon 16—24; Car naval 24—32; Pitt 20—24. Bartigon 18—25; Copland 1824: Couleur Cardinal 21—26; La Reine 1520; Prins van Oostenrijk 18—21; Cra- moisie Brillant 1618; Murillo 13—20; Van der Hoeff 20—27. RIJNSBURG 29 Maart. Groentenveiling Aardapeplen 60—70; Kroten 40—60; Wasch peen 1.201.80; Roode kool 8—10; Uien 2.50 3.50; Knolseldéry A 16—22; Witlof 18—25. TER AAR. 29 Maart. Centrale Veiling Spi nazie 26—51: Witlof 16—22; Radijs 0.60—1 S0; Dunsel 40—56, Seldery 6; Raarrteten l.JO_i *o. VOORSCHOTEN 29 Maart Veiling VP V. Kippeneieren 3 40—3 80; Eendeneieren 2— 3.10; Konijnen 2.20; Eenden 38;Duiven 40. WADDINXVEEN. 29 Maart. Eierenveiling -• Aanvoer 574 stuks. Kippeneieren 3.10—3.40; Eendeneieren 2.25.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3