Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Maart 1939 Werk aan den Winkel NOORDWIJKERHOUT. Onder zeer groote belangstelling heeft in de groote zaal van hotel Gouwen- berg pater Henri de Greve voor de K. J. M. v. gesproken over het onderwerp: Diepste, diepte." Voor den Land- en Tulnbouwbond trad ln het Parochiehuis als spreker op de heer Maohielse, leeraar aan de land- en tuinbouwschool te Bevenvijk. Deze gaf een uiteenzetting over de nieuwe pachtwet. NOORDWIJK BINNEN. Vergadering van den B.V.L. In de achterzaal van café „De Beurs" al hier werd door de pl. afd. van den B.V.L. een .samenkomst gehouden, waarop de prijsuitreiking plaats had van de gewonnen prijzen van den op 17 Maart gehouden schietwedstrijd, alsmede uitreiking van de wisselbekers. Burgemeester v. d. Mortel, voorzitter der pl. Landstormcommissie, opende. Spreker hoopte, dat de prijzen met opgewektheid en enthousiasme in ontvangst zullen worden genomen Spr. dankte de B.V.L.-ers voor hun medewerking tijdens de verduiste ringsproef, welke hij zeer op prijs stelde. De leider, de heer Goudrlaan. dankte bur gemeester v. d. Mortel voor zijn woorden en voor het dezen winter geschonken vaan del. Vervolgens deelde spr. mede, dat de afd. thans 210 leden telt, wat voor Noordwijk te weinig is. Spr. spoorde de leden aan, meer propaganda te maken, daar er nog vele dienstplichtigen zijn, die niet bij den B.VL. zijn aangesloten. Hij wekte alle leden tevens op vooral de schietavonden te bezoeken en de schiet oefeningen mede te maken. Verder dankte spr. de landstormers voor de prettige mede werking en de Noordwijksche burgerij voor het beschikbaar stellen der prijzen. Voor het deelnemen aan den afstandsmarseh (40 K.M.) kan men zich opgeven bij den plaatselijken leider, burgemeester v. d. Mortel. Spr. schetste den leider als de groote stuwkracht van den B.V.L. van Noordwijk, waarna allen staande het Wilhelmus zon gen. Hierna declameerde de heer J. Baai- bergen „Kleine Liesje" en „Julius Caesar", waarna eenige zeer aardige liederen geza menlijk gezongen werden onder leiding van den heer Alb. J. Meijers, begeleid op den vleugel door mevr. Van Spanje, die zich op verzoek beschikbaar stelde, aangezien de pianist tot groote teleurstelling van al len niet verschenen was. De heer Hoekstra hield een causerie over de „Historie van Leiden". De heer Gou- driaan dankte den heer Hoekstra, waarna de heer Baalbergen nogmaals declameerde en wel „Het Riitoertje" en ,De Man, die alles beter weet". Hierop volgde prijsuitreiking. Den heer Meijer en mevr. Van Spanje werd dank ge bracht voor hun belanglooze medewerking: laatstgenoemde had bloemen in ontvangst te nemen. De heer Goudriaan reikte den heer D. A. Lusdhen met een aardige toe spraak den wisselbeker over. De heer D A. Luschen behaalde over 13381939 het aantal punten 94 11/15 Scherpschutters en behaalde den titel van Koningschutter. De tweede wisselbeker werd overhandigd aan den heer T. Hegeman met het aantal pun ten 85 2/13 De schutters 1ste klasse en de scherpschutters A en B mochten in volg orde hun prijzen kiezen Na een gezellig samenzijn was deze mooie avond beëindigd. Onze plaatsgenoot A. Jansen behaalde het diploma voor modern haarverven. OEGSTGEEST. Vereeniging van Tuinliefhebbers. Voor leden en introducé's van bovenge noemde vereeniging werd een lezing ge houden met lichtbeelden in ,,Het Witte Huis", De belangstelling was gering. Als spr. trad op de heer E. H J. Cunaeus Sr.. die een causerie hield over „Sierplanten buiten- en binnenshuis". De voorzitter de heer A. J. M. v. Dük Azn. sprak een kort openingswoord en gaf daarna het woord aan den heer Cunaeus. Deze vertoonde een interessante serie lichtbeelden. Hierna werd het jaarverslag besproken, waaruit bleek, dat de vereeni- gingstoestand gezond ls en het geheel tot tevredenheid stemt. Tenslotte werden enkele plannen voor hetkomende seizoen besproken. RIJNSBURG. Chr. Middenstandsvereeniging „Belang en beginsel". Deae vereeniging vergaderde in de Kleuterschool onder leiding van den heer H. de Mooy Az. Breedvoerig werd gesproken over een te houden winkelweek met als resultaat, dat van 2 tot 8 Mei a.s. een uitgebreide reclame-actie gevoerd zal worden, met een vakoptooht. wedstrijden enz. Nadat verschillende bepalingen daar omtrent waren vastgesteld, sloot de voor atter de vergadering. A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Deze vereeniging vergaderde in Con cordia. Na opening door den voorzitter, den heer T. Kralt, sprak dr. Beekenkamp van Leiden over de as. verkiezingen voor de Prov. Staten. Hij besprak o.a. de CD U. en de H.GJS. en betreurde dat ook In C.H. krlftgen de strijd wordt toegespitst. Spr. wees op de vaste lijn der AR. beginselen, belichaamd ln Gods Woord. Naar die beginselen moet ons volk worden opgevoed. De voorzitter dankte den spreker, wekte op te stemmen op no. 1 van lijst 3. waar na ds. Broekstra met dankgebed sloot. SASSENHEIM. Vergadering Chr. Mist. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer Kingma van Lisse werd in het Vereeni- gingsgebouw een streekvergadering ge houden van de Statenkieskring Leiden der Chr. Hist. Unie. De heer Tijssen van Katwijk sprak over „Waar het om gaat". Spr. betreurde de versplintering van de Prot Volksgroep in Nederland. In het staatsherstel gaat het niet om de macht, maar om de autoriteit van Gods woord. Hij hekelde de belangenpolltiek en consta teerde dat regeeren met belangenpolltiek niet mogelijk ls. Als redelijke verlangens van de C.H. noemde spr. het Invoeren van het plan „Westhof" en oplossing van de wllde-bus- sen kwestie. Dc Ossche kwestie had, vol gens sprvóór de Statenverkiezing van de baan moeten zijn. Als tweede spr trad. wegens verhinde ring van ds. v. Nlftrlk, op de heer Wil brink uit Leiden, over het onderwerp „Christelijk Sociaal". Deze zelde, dat wij ln een woeligen tijd leven. De sociaal-democratie takelt ln het buitenland met rasschc schreden af. In ons land ls, naar de algemeene mee ning, het gevaar voorloopig ook voorbij. Het nat. socialisme wint echter aan be langrijkheid. In verband hiermede wekte spr. op, de pogingen de geestelijke vrijheid ln ons land te bestendigen, te steunen, daar dit groote geestelijke goed van onschatbare waarde ls. Hij bepleit samenwerking met de Prot. partijen. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing De Gemeenteraadsverkiezing is door B. en W. bepaald op 14 Juni a.s. EEN ONGEOORLOOFD PLEZIERRITJE. Dat slecht afliep.... Een vijftal jeugdige Hagenaars zag in de Obrechtstraat te den Haag een auto staan. Zij stapten ln en reden naar Amsterdam. Geen van hen was ln het bezit van een rijbewijs Op de terugrit werd nabij de Ringvaartbrug in den nieuwen Rijksweg onder onze gemeente door den chauffeur vermoedelijk een betonnen paaltje aange reden. De auto sloeg eenige malen over den kop. De bestuurder werd er uit ge slingerd en bekwam een hersenschudding en een gebroken been. Na door dokter Dommisse verbonden te zijn, werd hij ln emstigen toestand naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. De andere inzittenden werden door de politie uit onze gemeente aan die te den Haag overgegeven. Voor niet schoolgaande kinderen zal a.s. Woensdag In „Concordia" gelegenheid bestaan tot inenten tegen diphterie. Voor het diploma Costuumnaaien slaagden onze plaatsgenooten, de dames Rle Logher. Jo van Diest. Trijnje de Boer, Nelly v. d. Zaal en Lina Nicola. Voor het diploma Lingerie: de dames Jeanne v.d. Krogt, Jo van der Geest, Tiny v. d. Meij. Ria Homan, Marie Sikking, Ge- rarda Geurts. Rla de Zwart. Kate Dijkstra. Coba Wiepkema. Lyda v. d. Mey. Stilkje Bruinsma, Sare Keijzer, Maria Spruit, Greta v. Diggelen, Martha Vis, Ada Llmberg. Onze plaatsgenoot P. van Reisen ont ving het diploma der R.K. Tuinbouwwinter- school te Beverwijk imet zeer veel lof en aanteekening Fransch. Duitsch. Engelsch, Zweedsch, steno- en machineschrijveni Bij de stemming voor de eerste drie plaatsen der candidatenlfjst van de R.K. Staatspartij werden aangewezen: 1. H. Ba der. 2. J. C. Schrama en 3. J. W. Korte- kaas. VALKENBURG. Bijeenkomst Chr. Arbeiderspartij. In zaal de Vries vergaderde de Chr. Ar beiderspartij. De voorzitter de heer J. v. Dijk opende en las voor Mattheus 7. Na lezing der notulen werd de groslijst besproken en de volgende candidatenlijst vastgesteld voor de as. gemeenteraadsver kiezing: P. Zwaan, J. v. Dijk CJz.. P. J. v. Duijn, H. Imthorn Johz., A. v. d. Zwart, A. v. Delft, P. Visscher, B. Dobbelaar. Na een kort propagandawoord en rond vraag volgde sluiting met dankgebed. Vergadering der S.D.A.P. In ,,'t Wapen van Valkenburg" vergaderde de S.D.A.P. met het oog op de a.s. verkie zingen. De heer C. v. Rijs uit Katwijk opende en heette welkom den heer Emmens uit Naald wijk. die een rede hield, waarna hij ver klaarde deze verkiezing net zoo belangrijk als de Kamerverkiezing te vinden. De Prov. Staten dragen een zeer groote verantwoor delijkheid. Veel hebben zij tot stand gebracht. Spr. herinnerde aan den wegenbouw, de drink watervoorziening, het opruimen van krot woningen enz. Hij had hiervoor groote waardeering. hoewel spr. betreurde, dat het in zulk een langzaam tempo ging. Ook op het gebied van land- en tuinbouw onderwijs zou nog veel te bereiken zijn, in dien de welvaartspolitiek werd gevolgd. Aan de hand van het Plan van den Ar beid lichtte spr. zulks toe. De heer v. Rijs sloot hlema deze bijeenkomst. Jaarvergadering Valkenburg's Harmonie. In de zaal De Vries vergaderde Valken burg's Harmonie. De voorzitter, M. Grave- kamp, opende, waarna hij o.a. herinnerde aan het vertrek van oud-burgemeester Lotsy die 35 jaar lang het eere-voorzitterschap be kleedde en die zeer veel voor de Harmonie heeft gedaan. De deelneming aan het con cours te Soestdijk kwam ter sprake; ernstig werd aangedrongen op studie, vooral voor de jonge leden. Bij het financieel verslag bleek, dat met veel moeite de Inkomsten de uit gaven konden dekken. Men zal dan ook trachten de berooide kas te versterken, op dat enkele zeer noodzakelijk Instrumenten kunnen worden aangekocht. De aftredende bestuursleden, de heeren Abr. Teljeur en D. v. Duijn werden herkozen, terwijl de heer H. de Wit als bibliothecaris werd benoemd. Verder zal men trachten om, in overleg met het gemeentebestuur de muziektent te verplaatsen naar het plantsoen, daar haar standplaats thans geheel verkeerd is Be sloten werd aan burgemeester De Wilde het beschermheerschap aan te bieden, waarna sluiting volgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van A. Kerpershoek en H. v.d. Mey. VOORHOUT. Het uitbreidingsplan. Inzake een nieuw uitbreidingsplan onzer gemeente, stellen B. en W. den raad het vol gende voor: Bij uw besluit van 15 Juni 1938 is bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan voor deze gemeente in voorbereiding is. Dit besluit werd eertijds genomen omdat het wenschelijk werd geacht, in afwachting van de gereedkoming van het uitbreidingsplan, de bebouwing onmiddellijk te beheerschen. Nadien is, in overleg met uw college, de onderhandeling over het maken van een uit breidingsplan voortgezet met het Instituut voor Stad en Landschap in Zuid-Holland omdat het kostenvraagstuk een belangrijke rol speelt en de ervaring met een vroeger particulier plan, dat niet werd goedgekeurd, herhaling in die richting niet bemoedigt. Al leen om deze redenen hebben B. en W. het Instituut bereid gevonden, zich met het ont werpen van een uitbreidingsplan voor deze gemeente te belasten. In een uitvoerig rap port wordt de noodzakelijkheid van een goed uitbreidingsplan aangetoond en tevens aan gegeven, waaruit de werkzaamheden zullen bestaan. De kostenregeling kan zoodanig zijn, dat de gemeente gedurende een aantal jaren een last draagt, gelijk aan die, welke in de begrooting 1939 reeds is geraamd. Daar het ontwikkelen van de gemeente langs weloverwogen richtlijnen op den lan gen duur belangrijke financieele besparin gen met zich meebrengt, meenen B. en W. dat de opdracht tot het maken van een uit breidingsplan voor deze gemeente thans definitief aan het Instituut voor Stad en Landschap dient te worden verleend. De a.s. opzning van het nieuwe Postkantoor. Was de datum 1 Apil van het vorige jaar voor onze gemeente van belang met het oog op de openstelling van den watertoe voer van het gemeentelijk Waterbedrijf naar de buurtschap „De Zilk" te Noordwij- kerhout ook thans zal 1 April voor onze gemeentenaren van niet minder belang zijn. Het betreft ditmaal de openstelling van het nieuwe Postkantoor. Zooals men weet is de restauratie van de voormalige burge meestersambtswoning, welke voor dit doel ingericht wordt, ln vollen gang en thans ongeveer geëindigd. Over de verbetering kunnen wij met veel lof getuigen. De wachtzaal bevat twee loketten, een telefooncel, een schrijftafel voor het Dubliek, benevens een rustbank. Naar wij vernemen zal de overbrenging van de archieven geschieden op 1 April a.s., n.m, tusschen 3 en 6 uur. Het publiek wordt verzocht dien middag na 5 uur géén post meer in de oude bus te deponeeren. Bijeenkomst „D.V.V." In café „Boerhave" hield de Kleinveever. „D.V.V." haar jaarvergadering, onder lei ding van den heer H. G. Warmenhoven. Nadat de notulen van den secr. den heer Joh. v. Leeuwen waren vastgesteld, bracht de tweede penningm. de heer G. Bel het financieele verslag uit. Het boekjaar 1938'39 had de volgende resultaten: inkomsten f. 201.05, uitgaven f. 82.83, kassaldo f. 118.62.' De inkomsten der veiling waren f. 122.09, de uitgaven f. 103.03, batig saldo f. 19.06. De lste voorz. de heer H. G. Warmenhoven en de 2e secr. de heer P. v. Werkhoven, werden herkozen. In de plaats van den len pen ningmeester, die bedankt had, werd geko zen de heer J. v. d. Nouland Pzn. Na een verloting van konijnen, levens middelen en sigaren, ging een ieder voldaan huiswaarts. Burgerlijke Stand. Overleden: Jeroen Vink. 59 j gehuwd met M. Koek: Dammes Hoogdnljn, 71 Jr gehuwd met G. Rotteveel. Geboren: Petrus Johannes Jozeph, en Cor nells Hendrlcus Joseph, zoons van A. A. van Kampen en J. E. Berber. Raadsagenda. De raad komt Donderdag 30 Maart as. des nm. te twee uur bijeen: 1. Opening; 2. Beëdiging van het raads lid F. M. Angevaare; 3. Notulen der ver gadering van 21 December 1938; 4. Inge komen stukken en mededeelingen5. Vaststelling pensioen-grondslagen voor wisselvallig deel van Ambt. v. d. Burg. St. en gemeentedeurwaarder: 6. Opheffing zekerhstelling gemeente-ontvanger, we gens aansluiting bij de frauderisico-onder linge van Nederlandsche Gemeenten; 7. Voorstel tot opdracht voor het maken van een uitbreidingsplan aan het Instituut voor Stad en Landschap; 8. Voorstel tot intrekking van een voorschotsbesluit en van de daarmee in verband staande wijzi ging der begrooting van het woningbe drijf; 9. Voorstel tot verleening van voor schot art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1939 aan de besturen der bijzondere scholen; 10, Voorstel tot verleening van reisvergoe- ding voor buitengewoon lager onderwijs van A. A. v. Noort; 11. Voorstel tot verlee ning van reisvergoeding ingevolge art. 13 der L.O.-wet van 1920 voor A. de Groot; 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeeartebegrooting 1938; 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- begrooting 1939; 14. Rondvraag; 15. Ge heime zitting. VOORSCHOTEN. Oefening van den Luchtbeschermings dienst. As. Zaterdagmiddag tusschen 4 en 6 uur zal een luchtbeschermingsoefening ge houden worden op een terrein tegenover de Zilverfabriek. Alle diensten zullen opgeroepen worden en oefeningen worden opgedragen om uit te voeren. Gevonden. Een rijwielbelastingmerk, een hand schoen, een kleine portemonaaie, eten partij ruige mest. een damesrijwiel. Inlichtingen Mj de politie op werk dagen. WASSENAAR. Schietwedstrijd der Wasscnaarsche Korpsen. Door de drie Wassenaarsche korpsen t.w. de pl. afd. B.V.L., de Burgerwacht en de Wassenaarsche Politieschietvereen. werd opnieuw gekampt om den Wassenaar-Voor- uitwisselbeker, in het schietlokaal van den B. V. L. Voor dit jaar trad als gastheer der beide anderen op de afd. van den B.V.L., waar van de voorzitter de heer Th. H. Ruys bij de prusuitreiking in 't bijzonder begroette den burgemeester en de voorzitters der beide andere korpsen, de heeren jhr. W> K. von Weiier en A. S. Fofteloo. waarna hij het woord aan de plaatselijke leider der B V. L. den heer J. P. de Borst. Deze dankte de leden der wedstrijdcom missie voor r's uitmuntende organisatie van den kamp, welke in volmaakte harmonie werd gestreden. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marrigje Leentje, d. van Nicolaas Hermanus Hulscher en Jaantje Wllhelmina Vermeij. Ondertrouwd: Johannes Baart. 25 jaar en Hazerina Rooda, 21 jaar. Gehuwd: Leendert Sprelj. 52 jaar en Chris- tiane Gerhardine Heeren, 38 jaar: Jhim Jo hannes Cornells van Tol. 24 Jaar en Hendrikje Ambagtsheer. 19 jaar. Overleden: Elisabeth Gerardina Nagtegaal 47 jaar. gehuwd met P. M. Gaalswijk. Loop der Bevolking. Vertrokken: n. Bussum. Marconiweg 27^ Hugo Kruijt en gez.; n. Leiden. Boerhaavelaan 16. Klaasje de Blanken; n. Bodegraven. Noordstr. 38. Pietje de Groot; n. Oegstgeest. Endegeest, Hermien M. v. Woudenberg; n. 's Graveland. Schoonoord. Maria C. Grootendorstn. Gouda, Koninginneweg 251, Jannetje de Bruijn. De opbrengst van de voorjaarscollecte len bate van de Diaconie der N. H. Kerk bedraagt ruim f. 325. Door den heer B. is bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een hoeveel heid oud ijzer en koperen kranen. Voor den bouw van een rioleering en zuiveringsinrichting in onze gemeente is door het Werkfonds f. 128.700 beschikbaar gesteld. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter z. van J. Katsburg en H. Tukker. Overleden: T. Boerman 69 jaar wed. van H. van Klink: Theodorus Gerardus van Haaster 1 jaar: Cornelia van Iperen, 82 jaar wed. van M. van der Luit. Tot onderwijzeres aan de R.K. School te Oude Wetering is benoemd mej. H. M. de Leeuw te Culemborg. Aan de R.K. School te Rijpwetering is benoemd tot onderwijzeres mej. E. Vellekoop tot dusver als zoodanig werk zaam te Oudewetering. BODEGRAVEN. Vergadering Ziekenhuisverpleging. Alhier werd een goedbezochte ledenver gadering, tevens jaarvergadering gehouden van het Onderling Fonds van Ziekenhuis verpleging. Deze samenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer Jac. Groenen dijk, waarna de jaarverslagen werden uit gebracht. Uit het verslag van den secr., den heer W. Roerhorst bleek dat het ledental, 34 minder dan verleden jaar, 5057 bedroeg. De moeilijke financieele toestand maakte het tot een zorgelijk jaar. maar na de con- tributieverhooging die in Augustus van kracht werd. is het verlies weer ingehaald, terwijl verwacht werd dat de volgende jaren weer normaal zullen sluiten. Het fonds voor het tusschentarief bracht een aanzienlijk overschot op. Er was wrijving met het Maat schappij-ziekenfonds, maar gehoopt wordt op een betere samenwerking in de toekomst. De verpleging kostte dit jaar f.7605het vervoer f. 1789.75, verdere kosten f. 1700. tegen contributies rond f. 10.000.verlies f. 1282.In Augustus echter, vóór de con- tributieverhooglng, was er al een verlies van f. 2600.Niettegenstaande het nieuwe ver lies. is er nog een reserve van ruim f. 4000. plus een kapitaal van het tusschentarief van f. 1000Nadat deze verslagen waren goedgekeurd werd besloten de door de leden gemaakte kosten voor Röntgenfoto's voor de belde laatste jaren terug te betalen, waar voor het saldo van het tusschentarief kan worden gebruikt. De heeren C. Stoppelen burg en C. Bekker werden herkozen als be stuurslid. de heer B. J. Suringa als lid der Abritagecommissie. Filmavond Chr. Oranjevereeniging. Voor de Chr. Oranjevereeniging werd in samenwerking met de Ned. Chr. Filmcen trale gedraaid de nieuwe speelfilm „De laatste dagen van een eiland" het leven van de Urkers en het eiland Urk in de dagen der afsluiting van de Zuiderzee en daarna. De voorzitter de heer Karssen opende, waarna een goed verzorgd bijprogramma werd gedraaid, gevolgd door de inderdaad mooie hoofdfilm, waarvoor groote aandacht was.. Onder leiding van de leeraressen heb ben de leerlingen van de hoogste klasse der Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes, die bin nenkort de school zullen gaan verlaten een mooie en interessant vacantieuitstapje ge maakt naar Den Haag en' Scheveningen. BOSKOOP. B. en W. stellen den raad voor 'oij wijze van werkverschaffing verschillende werken te laten uitvoeren en wel: Het voltooien van den aanleg van het Artoretum; diverse werkzaamheden aam De burgemeester reikte den eere-prijs uit daarbij de samenwerking der drie organen prijzende die naar hij hoopt gehandhaafd zal blijven. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Wisselbeker met medaille gewonnen door het vijftal van de Burgerwacht; 2e, 3e en 4e prijzen werden gewonnen door vijf tallen van de Wassenaarsche Politie- en Sportvereeniging. De kanvpdoensprijzen werden behaald: le door P. A Hitzert; 2e G. Veldhuis. Personeele baan: le pr. P A. Hitzert: 2e W. van Valkenburg; 3e J. C. van Dongen. Vaste baan; le pr. de heer W. Re- court; 2e pr. de heer Engels; 3e pr. G. Veldhuis De 27-jarige van N. alhier werd aange houden ter zake van verduistering van geld in dienstbetrekking. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag 28 Maart a.s. des avonds te kwart over zeven bijeen 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Vaststelling van enkele pensioengrondslagen; 4. Begrootingswijzi- ging 1938; 5. Bouw woning voor groote gezinnen. het rosarium, spoorpark en Parklaan en diverse werkzaamheden aan de plant soenbeplantingen van de Boezemlaan en. het Julianaple'n; het veranderen van de wegbeplantinz van perceel Reijerskoop 83 tot en met Derceel 213; diverse werkzaam heden aan weegpaden en grasbermen, het opnemen en opnieuw leggen van tegel- trottoirs. trottoirbanden, goten en putten» of kolken; het verbeteren van den Weste- lijken oprit naar de Julianabrug en het' wijz'gen van het wegprofiel van de Wllhel- minalaan. De minister van Soc. Zaken heeft reeds medegedeeld in de arbeidsloonen, benevens In de kosten van regenverlet, rentezegels enz. een bijdrage toe te kennen uit het werklocsheidssubsidiefonds. Reglement van orde van den gemeenteraad. B. en W. bieden den raad aan een ent- werp van reglement van orde voor de ver gaderingen van den gemeenteraad. O.m. wil de meerderheid van B, en W. de Invoe ring van een ambtsgebed. Voorts stelt het college voor een com missie te benoemen, die na onderzoek, ver slag uit zal brengen over de wenschelljk- heid van het al of niet aannemen van de voorstellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman z. van KI. KooU en G. van Grieken. Ondertrouwd: W. A. Kleyn en A. J. Fase; M. Struik en D. G. Opelaar. Overleden: J. van Hoff. wed. van J. van den Bosch. 78 jaar: A. Luyt, echtgenoote van G. van Eek. 70 Jaar. De minister van Soc Zaken heeft zich in principe bereid verklaard subsidie te verleenen aan het in werkverschaffing dempen en rioleeren van de sloot achter de Nieuwstraat. Oostzijde. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering der Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereen. vergaderde in een der lokalen v. d. Herv. School alhier. De voorzitter, de heer Ant. v Egmond opende met schriftlezing en gebed. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een klein batig saldo. Mededeeling werd gedaan van de plannen voor oprichting van een C.H. Jongerengroep waarvoor het bestuur zijn volle medewer king toezegde. De heer F. v. Veen werd als bestuurslid herkozen, terwijl ter voorziening in de vacature, ontstaan wegens het vertrek van den heer A. Mieog tot bestuurslid ge kozen. de heer E. A. Bloem. Na de candi- daatstelling voor den gemeenteraad, volgde sluiting door den heer J. v. Sterre. TER AAR. Middenstandsactie. De deelnemers aan de Ter Aarsche Mid denstandsactie vergaderden in café Verhoef onder voorzitterschap van den heer G. D. Verhoef. Na de samenstelling en vaststel ling van een reglement, waarin de samen werking tusschen de comité's te Langeraar en te Aardam werd vastgelegd, kwam in, bespreking de verhouding tusschen de T.A.M.A en den RJC. Middenstandsbond. Na langdurige bespreking werd besloten, dat de beide comité's geen R.K. leden zullen aannemen, die niet tevens lid van de R.K. middenstandsorganisatie zijn. Uitvoerig werd voorts van gedachten gewisseld over de zegelactie. Men besloot dezen zomer reizen naar de H. Landstichting te Nijme gen en naar Artis op het programma te zetten, voor welke ook dit jaar waarschijn lijk wel evenveel animo zal bestaan als het vorige jaar bij de, tegen inwisseling van een aantal zegels, openstaande ..trips" het geval bleek. Niet voldoende animo voor den Luchtbeschermingsdienst. Aangezien zich tot dusver niet voldoende .geschikte hulpkrachten vrijwillig hebben opgegeven bij den Luchtbeschermings dienst er zijn ministens 150 a 175 per sonen noodig zal een aantal personen, die geschikt geacht worden, alsnog worden aangerocht. desnoods aangewezen, voor een dienstverband bij deze nuttige orga nisatie. Tot dusver hebben ongeveer 100 personen zich aangemeldMet de oefening van meerder hulpploegen zaL zoodra de eerste groep gereed is. worden aangevan gen. Thans worden wekelijksche oefeningen gehouden door de wïjkeommandanten. de 'leiders der diensten en de hulppolitie Bevorderd is van de le naar de 2e klasse dear R-K. Tuinbouwwtnterschool te Beverwijk onze plaatsgenoot L. Hoogen- boom. ZOETERMEER. Vergadering der Ver. „Door Veredeling Verbetering". De Pluimveever. „Door Veredeling Ver betering" vergaderde in de zaal van den heer A. v. Fraassen. De voorzitter de heer J. C. Swart opende waarna de notulen van den secretaris werden goedgekeurd. De penningmeester deed rekening en verantwoording, waaruit bleek dat het ba tig saldo bedraagt f. 15.52 Het totaal be drag met vorig saldo is f 138.50 met eenig materiaal als tentoonstellingshokken enz. De heeren A. Kirpenstein en J. Kerkhoven bevonden alles in de beste orde. Onder dankzegging werd den penning meester over zijn beheer décharge ver leend. Het jaarverslag werd door den secretaris gelezen waaruit bleek dat de vereeniging 54 leden telt en steeds vooruitgaande is. Het verslag werd goedgekeurd. De heeren J. C. Swart, C. M. v. d. Graaf. P. Vogelaar en T. Klos Gzn. werden als be stuursleden herkozen.' De heer C. M. v. d. Graaf deelde mede dat hij zijn benoeming niet meer wenscht te aanvaarden In diens plaats werd gekozen de heer L. Glas. Na rondvraag volgde sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7