Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Maarf 1939 AGENDA WEERBERICHT. MUSEA. AALSMEER. Concert ..Kunst en Strijd." De Arbeiderszangver ...Kunst en Strijd" (dir. de heer P. Zwager) gaf een concert in de Doopsgezinde Kerk alhier. Medewerking terleenden de sopraan Coba Kuurstra en de leden van het Haagsche Blaas-kwintet. Een mooi programma werd afgewerkt en zoowel van den zang van „K. en S." als hetgeen Coba Kuurstra en het kwintet op instrumentaal gebied ten gehoore brach ten, werd veel genoten. Na afloop heeft de voorzitter van ..K. en S.", de heer Jb. Vos, een kort slot- en dankwoord gesproken en den medewerkenden bloemen aangeboden. De Snijbloemen handel. Aan de veilingen van snijbloemen in deze gemeente droeg de handel ook gedurende de afgeloopen week een meer of minder lusteloos karakter. Een gelukkige omstan digheid was zeker, dat de weersomstandig heden zoo koud bleven, waardoor het aan bod van verschillende kasproducten zoo goed als geen uitbreiding onderging. De se ringen, welke gedurende vele maanden het veilingbeeld hebben overheersoht, beginnen nu langzamerhand eenigszins op den ach tergrond te geraken. De kwaliteit dezer bloemtakken wordt, den reeds vergevorder den tijd in aanmerking genomen, over het algemeen nog zeer geroemd; dit wordt wel v.nj. op rekening gesteld van het doorloo pend koude weer. waardoor de planten in haar natuurlijke ontwikkeling eenigszins stagneeren. wat aan de bloemvordering ten goede komt. Hoewel als regel, wat de serin gen betreft, zeker niet van flinke prijzen gesproken kan worden, gaven deze produc ten toch in de betere kwaliteiten een heel goede "geldelijke opbrengst; voor de Mad. Fl. Stepman werd tot plm. 36 cent per tak betaald, terwijl de Marie Legraye en de blauwe variëteiten tot ongeveer de helft konden opbrengen. De tusschenkwaliteiten hadden echter als regel weinig waarde, ter wijl de noteeringen voor de kortere takken iper 10 stuks» van 2560 cent uiteenliepen. Van rozen breidde het aanbod, dat als re gel nog van beperkten onwang kan worden genoemd, zich weinig uit. Voor deze pro ducten was de stemming van den handel weinig opgewekt; er blijkt voor rozen te genwoordig heel moeilijk afzet over de grenzen gevonden te kunnen worden, wat de opbrengst als regel nadeelig beïnvloedt; KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Schoolvereenlging. De vereeniging voor Geref. Schoolonder- wijs hield onder leiding van den voorzit ter ds. H Meijerina haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord las de secre taris. de heer Jac. van Beelen de notulen waarna hij het jaarverslag uitbracht. Het ders zijn. Onze arbeid moet gepaard gaan met bidden. Het moet aan den buitenkant gezien worden, dat wij zijn een lichtend licht en een zoutend zout. Op dit onderwerp volgde een interessante bespreking. Na een korte pauze heeft de heer H. van 't Wout. Technisch-landbouw kundig adviseur van den CH.T.B. eenige practische vragen, betreffende den land voor de betere kwaliteiten werd. in verhou- »«i uW bouw beSDroken aan welker bespreking ding tot de soorten, van 5-12 ct .betaald. omlerwps had.een m^toord^ verloop. De £dg^wertTelgenomen 8 terwijl een enkel uitzonderlijk partijtje nog verhouding tusschen bestuur en personeel wel eens iets hooger prijs kon opbrengen. ls uitstekend. Het leerlingenaantal gaat Met de Am. anjers was het al niet beter vooruit en bedroeg over 1938 114 gesteld; le kwaliteit van de meer gewone soorten noteerde van 59 ct. Voor de pru nus-takken voor zoover nog van goede hoedanigheid, werd betaald van 610. De penningmeester de heer Joh. Korpels- hoek gaf een uiteenzetting van den toe stand der financien De balans gaf als eindcijfer f. 4450.12. De bescheiden waren voor Jap kerstakken van 3070, voor de nagezien en gecontroleerd door den boek- sneeuwbaltakken van 815 en voor de cal- houder den heer P. v d. Gugten Czn. en la's van 718 ct. per stuk. Voor bolbloemen I in orde bevonden. De rekening werd onder waarvan steeds flink aanbod, was veel be- can den penningmeester vastgesteld. 1 langstelling, terwijl de prijzen vast bleven. In de plaats van den heer C. de W't die Snijtulpen noteerden per dozijn ran 1630 verplicht aftredend was. werd als bestuurs- narcissen van 817, Irissen van 1420. 1 d gekozen dg heer J. Kranenburg, anemonen van 1226 en hyacinthen (per Na rondvraag volgde sluiting met dank- stuki van l'/«4 ct. De opbrengst van free- gebed. -va was ook heel bevredigend; per 10 stuks Stemming. mtte 18~37' gele 20-,319 De stemming door de leden van de R K. ai w Vgr0€n 8 Kiesvereniging Plicht en Eensgezindheid" 38 P?r A*n veilingen van pot- ^or ,je raneo,.de der definitive candi- VS datenlijst voor de as. gemeentereadsver- Barometerstand de azalia indica welke domineerden in het uitgebreide sortiment. Ook de hortensia's komen er steeds bij belangrijker hoeveel heden. terwijl verschillende soorten primu la's, ojn. de ahconica, de chinensis en wanda te kust en te keur te koop zijn. Voor de potplantenhandel waren de weersom standigheden wel wat koud, wat Dinsdag de prijzen als regel meer of minder ongun stig beïnvloedde. Donderdag trad weer eenig herstel in. Voor azalia's werd betaald van f. 0.702. hortensia's van f 0.401.75, cineraria's van 3050 en primula obc. van 1840 ct. per stuk. Hedenmiddag 2 uur: 760. BUITEKLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag ontwikkelde zich over Scan dinavië en de Poolzee een machtig gebied van hoogen luchtdruk. De hoogste barometerstan den worden in Lapland aangetroffen (Abisco 785.1 m.m.). In het Middellandsche Zee-gebied blijft de luchtdruk voortdurend laag. Warmere lucht- massa's stroomen om dit lagedruk-gebied heen. over den Balkan en Dultschland in de rich ting van ons land. Dit geeft aanleiding tot lichte neerslag in onze omgeving en het Oost- zeegebied. Ook in Hongarije is het zeer slecht weer, onder invloed van een nieuwe kleine storing, welke zich in Noordwestelijke richting naar Dultschland beweegt. In ons land nam de M- J- Weyers. HAARLEMMERMEER. Landbouwcursus. De door de Holl. Mij. van Landbouw geor ganiseerde landbouwcursus te Nieuw-Ven- nep is beëindigd met de traditioneele open bare eindles. Bü de uitreiking der diploma's waren te genwoordig de Rijkslandbouwconsulent uit Schagen, ir. Lienesch. de Commissie van toezicht, de heeren P. C. de Zeeuw. W. Nam- minga en L. van Reeuwijk en de voorzitter van de L.T.B., de heer De Wilde. Den onder wijzers, de heeren Stolp en Krüger werd dank gebracht. Het diploma ontvingen de leerlingen C. Buitenhuis. A. Bos. J. Kort, H. Groenvelt. A. Blom. C de Vlieger, O. Verkuyl. J. v. d. Heuvel, J. Blom. Th. de Wlldt, J. N. de Vlie ger. H. de Graaf, H. de Ruiter, B. Blom. Th. de Vlieger, N. G. de Vlieger. W. v. d. Marei, A. de Wlldt en A. A. v. Woerden. Namens de leerlingen dankte C. de Vlieger. Centraal Genootschap. Uit het jaarverslag van de afd. Hoofddorp van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies blijkt dat 30 kinderen in het afgeloopen jaar naar koloniehuizen zijn uitgezonden. De totale verpleegkosten bedroegen f. 785.98, de ont vangsten f. 655,71, een achteruitgang dus van f. 130. Het bestuur rekent op de volle medewer king van de Hoofddorpsche burgerij, opdat het werk voor het zwakke kind kan worden voortgezet. In het bestuur werden herkozen mevr. Slob. zr Feikema en de heer A. de Nijs; ge kozen werden mevr. Bijl en zr. Jansma. Tot lid van de fin. commissie werd gekozen de heer J. v. d. Helder, tot afgevaardigden naar de alg. vergadering de heeren J. J. Dinge- rlnk en A, de Nijs. Des nachts zijn bij den veehouder v. d. M. te Hoofddorp door honden twee schapen doorgebeten. Voor den eigenaar een flinke schadepost. HILLEGOM. Burgerlijke Stand, Geboren: Martin us Johannes Joseph z. van M. de Groot en J. C. v. d. Slot: Petrus Johannes Thomas z. van J. v. Houten en M. M. de Klerk; Anna Maria Cornelia d. van W. G. Tromp en windkracht af. in het Oostzeegebied nam de wind plaatselijk tot storm toe. De ochtend- temperaturen zijn over het algemeen hooger dan Zaterdag. Alleen op de Britsche eilanden werd het iets kouder. Behalve op IJsland is de temperatuur echter overal nog onder normaal. Op den Oceaan trekken storingen in Noorde lijke richting naar Groenland. Zij transportee ren warme lucht naar het Poolgebied en deden de temperatuur op IJsland tot ver boven nor maal stijgen. Deze storingen blijven echter op zoo grooten afstand, dat zij het weer ten onzent niet kunnen beïnvloeden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u, 20 voorin.) Den Helder: Lichte regen; Krachtige N.O. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 2 gr. C.. neerslag 4 m.m. Missingen: Betrokken: matige N.O. wind; Temp. 3 gr.'O., minimum 2 gr. C. De Bilt: Lichte regen, matige N.O. wind: Temp. 2 gr. C., minimum 2 gr. C., neerslag 2 m.m. Groningen: Lichte sneeuw; matige O.N.O. wind. Temp. 2 gr. C., minimum 1 gr. C., neer slag 3 m.m. Maastricht: Lichte motregen; Zwakke N.N.O. wind: Temp. 2 gr. C., minimum 1 gr. C., neerslag 1 m.m. Buitenland (8 uur voorin.) ParjjsN.Ó.. 1 gr C.. lichte sneeuw. Londen: NJN.O., 2 gr. C.. sneeuw. Berlijn: O., 3 gr. C., betrokken. Nice: Windstil, 8 gr. C., half bewolkt. Stockholm: N.N.O., 1 gr. C., zwaar bewolkt. Ondertrouwd: J. F. Braun en K. M. H. E. Löschke; A. J. G. Hermans en C. D. M. Goe- mans; P. Dingelhoff en A. Zeldenrust. Getrouwd: J. H. Paap en M. Klinkhamer. Overleden: A. van TolRozeboom de Vries 74 Jaar; J. J. Philippo, 5 weken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 's middags: 3 gr. C. (37 gr. F.). lïOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voorm te 7 uur 24 min; nam. te 7 uur 55 m. LICHT OP VOOP. r" RR>- Maandag 6.53 nam. tot 5,17 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 27 Maart op: 9 uur 18; onder 0 uur 36. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Wijngaarden, Beekkade 23; P. Dingelhoff. Ambachtstraat 54; F. van Ledden Pastoorslaan 16; A. J. Boele. Emmastraat 27; C. H. H. Kessels, Burg. Pontstraat 57; wed. M. Rijnbeekvan Schie, Mariastraat 20; B, D|jk. Burg. Pontstraat 59. Vertrokken: P. A. Overduin naar Zeist. Slot- laan 55; H. C. van Schie naar Wassenaar. Rijksstraatweg 500; M. H. J. Kool naar Haar lem. Oranjebpomstraat 91; J. Stassen naar Ooststellingwerf. Appelscha 402 AC. J. W. Fasen naar Neder-Hardinxveld B 162: P. N. Alleman naar Amsterdam. Fannius Scholten- straat 431; F. A. M. Nordsiek naar A'dam. Elandstraat 177; G. C. van der Klooster naar Dordrecht, Vincent van Goghstraat 88; C. van Leeuwen naar Zoeterwoude, F 81; E. C. van der Laan naar Wassenaar. Oostdorperweg 6; A. Terpstra naar Bennebroek, Schoollaan 36; J. N. Dekkers naar Lisse. Vreewijk 7. Een meevaller! De uitkeering uit het Gemeentefonds aan deze gemeente is. gelijk bekend, voor het tijdvak 1937—1938 f. 101.475. Dit, is f. 10.00 meer dan geraamd en voor de gemeente een groote meevaller. De geldinzameling ten bate van de Ver ter verspreiding van de H. Schrift heeft hier f. 29,16 opgebracht. Onze plaatsgenoot J. Witteman ont ving het diploma der R.K. Tumbouww nter- school te Beverwiik <met lof en aanteeke- ning Fransch- Duitsch. Engelsch Zweedsch en machineschrfjven). kiezing had to- resultaat: C. E. v. d. Berg 15 st. H W. Grimbergen aftr. 115 st.. G. A. Ouwerling 14 st. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ring ..Katwijk en Omstreken" Nederl. Jongelingsverbond. Deze vergadering werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzit ter. ds. Veldkamp van Valkenburg, opende met gebed en begroette in het bijzonder den heer H. Gordeau. alg. secr. van het N. J. V. Na het lezen der notulen hield de heer J. van Duyvenbode een inleiding over Lukas 23 vers 125, waarna besprekingen volgden. De heer Gordeau sprak over: „Wat beteekent het lidmaatschap der C.J.M.V.?" Spr. zette dit onderwerp uiteen, daar juist in dezen tijd de jeugd door verschillende ideologieën aangetrokken wordt; in deze wereld, waarin alles zoo relatief is, en waarin de jeugd zoo graag de groote per soonlijkheid, den sterken man huldigt, staat deze C.J.M.V., die op het oog zoo weinig beteekent. Het gaat niet om de uiterlijke dingen, maar om de geestelijke behoefte van den jongen man. Velen huldigen den totalitairen staat, wij hebben noodig den totalen Zaligmaker. Te kunnen getuigen en gedreven te worden door dien Geest, beteekent het lid zijn van de C. J. M. V. Na gedachtenwisseling en een woord van dank tot den spreker, werd gezongen; „Wij bezitten een Woord voor de wereld". Er volgde sluiting met dankgebed en het zin gen van het Bondslied. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het cer tificaat in kennis der .internationale bepa lingen ter voorkoming van aanvaring op zee er, de toepassing ervan: Jan Zwanen burg, Piet de Vreugd. Marinus Krijgsman, Arie van Dijk. Maart Guyt Azn., Willem v. Duyn. Jan Ouwehand en Piet v. d. Marei Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. Ross. lid der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Ook zijn te den Haag geslaagd voor het diploma radio-telefonist onze plaatsgenoo- ten N van Beelen en A. Dubbelaar Kzn. Ledenvergadering der C. D. U. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. Na opening met gebed door den voorzitter, den heer J. G. Schoneveló, las de secretaris, de heer K. Haasnoot, de no tulen. De heer Schoneveld besprak de a s. gemeenteraadsverkiezing. De leden kregen gelegenheid om tot 18 April namen op te geven voor de groslijst. De heer Haasnoot behandelde het onderwerp: ..De volkshuis vesting". waarbij hij een overzicht gaf van de Woningwet en van hetgeen de laatste jaren op het gebied van volkshuisvesting ls geschied. Over dit onderwerp werden uitvoerige besprekingen gehouden en alge meen werd de wenschelljkheld naar voren gebracht om arbeiderswoningen te bouwen. De voorzitter sloot met dankgebed. LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst van den Chr. Roeren en Tuindersbond. Gevonden. 1 das. 1 gele herdershond reu. Adres bureau van politie. De monteur-electricien de heer F. de Bouvere. in dienst der Ned. Spoorwegen zal 1 April a.s. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd dit be drijf verlaten. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Cos en J. van der Grift J. M. de Konink en C. J. Vogelaar. Overleden: G. van der Horst, m. KATWIJK. Eere-leden E. H. B. O. De Ned. Ver. „E. H. B. O." afd. Katwijk en Omstreken deelt mede, dat de heeren mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop en A. C. de Wilde. resp. burgemeester dei gemeen ten Katwijk en Valkenburg, hun benoeming tot eere-lid hebben aanvaard. De afd. Leidschendam en Omstreken van den Chr. Boeren- en Tuindersbond verga derde onder leiding van den heer H. de Ruijter, in het dienstgebouw der Ned. Herv. Kerk. De heer T. Borst, secr. van de Coöp. Tuin bouwveiling. sprak over: „De maatschap- pelijk-economische positie van den Land- H i en Tuinbouw en de Clearing". Spr wees er op. hoe groot de waarde van den land- en tuinbouw ls voor ons land. Onze bodem brengt rijkelijk op, wat wij noodig hebben. Spr. gaf een uitvoerig overzicht van de verhouding van de Industrie tot de Land en Tuinbouw, die hij met cijfers toelichtte en waaruit spr. concludeerde, dat de laatste jaren de tuinbouw het minste ls vooruit gegaan. Voor de nationale economie is de land en tuinbouw van het grootste belang. Zij behoeft slechts weinig grondstoffen voor haar bedrijf ln te voeren, terwijl de Indus trie in vele opzichten van het buitenland afhankelijk ls. De opbrengst van haar producten is ech ter veel te laag. Men gaat onder zware vaste lasten gebukt. De land- en tuinbouw zijn economisch zeer kwetsbaar. Een wereldprfjs voor hun producten is niet te verkrijgen. Teneinde meer vrijheid van handelen te dien opzichte te bekomen ls het van het grootste belang, dat de organisaties de cri sismaatregelen overnemen, waarvoor echter nog vele bezwaren zijn te overwinnen. Door vele maatregelen worden wij ln een harnas gedrongen. Er zijn nog vele markten open en door intensieven arbeid is nog veel te be reiken. Ten opzichte van de positie van de clearing merkte spr. op. dat de basisjaren voor de land- en tuinbouw zeer ongunstig waren De industrie neemt een betere posi tie hierbij in Het is noodig. dat meerdere overeenkomsten worden gesloten. Er dient rekening mede gehouden te worden, dat de land- en tuinbouw veel meer op dé clearing is aangewezen dan alle andere takken van export. In deze moeilijke tijden moeten wij ons bovenal realiseeren, dat wij Christentuin- LISSE. Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De afd. Lisserbroek der Algemeene Ver eenlging voor Bloembollencultuur hield een ledenvergadering in café A. Faas. De voorzitter, de heer B. Berbee, wierp in zijn openingsrede een terugblik op het afge xoopen seizoen; de Narcissenteelt was bevre digend, die der tulpen slecht, terwijl de teelt voor de Crocussen zoo zoo was. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer A. Buurman, bleek, dat de ontvangsten f. 91,97 en de uitgaven f. 60, bedroegen. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer J. van de Graaf, ontleenen we dat het ledental 45 bedraagt. Een commissie bestaande uit de heeren KI. Baartse, A. Buurman, S. Veck, J. v Lelie, A. v. Oosten. J. v. Essen en C. Clemens Pzn. zal onderzoeken waarmee de afdeeling zal uitkomen op de bloemententoonstelling die in 1940 ter gelegenheid van het jubileum der Alg. Ver. te Haarlem zal worden gehou den. Als afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering werden gekozen de heeren Joh v. d. Lelie en A. van Oosten en als plaats vervangers de heeren A. Buurman en Kd Baartse. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief be handeld. Het voorstel van de afdeeling Haarlem, die verzocht om de uitspraken van het scheidsgerecht niet meer te plaatsen in het Weekblad voor Bloembollencultuur, zal niet worden gesteund. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De Gemeenteraadsverkiezinge zal in deze Gemeente gehouden worden op Woens dag 7 Juni a.s. Pluimvee-vereeniging „Lisse en Omstreken". De Pluimvee-vereeniging ..Lisse en Om streken" vergaderde onder leiding van den heer W. F. Daudey. De Kas-Commissie bracht bij monde van den heer P. de Boorder verslag uit van het kasonderzoek. Alles was accoord bevonden. Verschillende ingekomen stukken werden ter kennis van de vergadering gebracht. Ver slag werd voorgelezen van den Gewestelij ken Bond, waaruit blijkt, dat de laatst ge houden Bonds-Tentoonstelling te Amster dam in alle opzichten geslaagd is. Besloten werd dit jaar wederom een ver loting te houden ten bate van de kas. De prijzen zullen dezen keer alleen bestaan uit konijnen, kippen, ganzen, enz. alles bestemd voor de Kerstdagen. Na een geanimeerde rondvraag volgde verloting van enkele planten en sluiting. Voor schoolkinderen die nog niet tegen diphterie zijn ingeënt bestaat op nader te bepalen dag en uur alsnog gelegenheid, mits men zich opgeeft vóór 1 April a.s. Onze plaatsgenoot G. Pijnacker ont ving het diploma der R.K. Tuinbouwwinter- school te Beverwijk. Openbaar jaarfeest „Looft den Heer". De Chr, Gem. Zangver. hield in ..Reho- both" haar openbaar jaarfeest onder lei ding van den vooroitter den heer A. Tib- boel. De heer Tibboel sprak een openings woord. waarin hij met leedwezen melding maakte van het feit dat de eere-voorzit- ter, ds. G. Tichelaar niet meer naar hier zal terugkeeren en dus noode afscheid zal nemen van „Looft den Heer", wie hij steeds een warm hart heeft toegedragen. De voorzitter deelde mede dat voor de volgende uitvoering ln studie ls genomen frDe zeven Kruiswoorden". Hierna werd het programma afgewerkt. Enkele mooie stukken werden opgevoerd. Het was een gezellige opgewekte bijeen komst die den onderlingen band in hooge mate heeft versterkt. Hoogere werkloosheid. Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 416 werkloozen. hetgeen 75 meer is dan in dezelfde week van 1938 Uitbreiding der werkverschaffing. De werkverschaffing in deze gemeente is wederom uitgebreid met een object bij de fa. Gebr. Driehuizen waar 8 personen tewerk gesteld werden. Gevonden. Sleutel, kinderhandschoen, alpinomuts, 3 sleutels, armbandhorloge, roodbruine mantelceintuur. HEDEN: Gerecht 10: Herdenkingsavond Bellamy te 8 1 4 uur nam. Katwijk aan Zee (Du Rhin)Vergade ring der N.S.B. Spr. mr. Rost van Tonningen. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Rapenburg 10: Zendingsfilm. 81/4 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling „De laatste dagen van een eiland". 8 uur nam. Stadszaal (kl. zaal): Leidsch Studentenzang koor. 8 uur nam. Woensdag. Nutszaal: Theosophisch Genootschap te 81/4 uur nam. Nutsgebouw: Vergadering Aandeelhouders N.V. de Leidsche Bouwvereenlging nam. 4% uur Stadszaal (gr. zaal): Soc. Dem. Vrouwen- propa. Spr. mevr. Pomper, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek, 7% uur nam. Donderdag. In den vergulden Turk: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. ir. Adam van Den Haag. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest, o.l.v. prof. Saelp, 8 uur nam. Vrijdag. Rapenburg 13: Aquariumver., 8 uur nam. N.V. Leidsche Broodfabriek: Jaarl. vergade ring van aandeelhouders, 4 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Ver. voor Volkscultuur, 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur. Zondag 2—7 en 811 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam* Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur; „De geheimzinnige dr. Clittehouse". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Suez". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 27 uur en 8.15 uur* Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Vliegende duivels". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHureela Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl-straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De Boekanier". Zondag 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Gordon op de planeet Mars". Zee)Flash Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012% en 25 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie. Eiken werkdag 10—12% en 25 uur kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sln- geL Geopend ln Januari, November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, JulL Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dageD f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 104 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffparfc, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—-4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 April: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct.. 105 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 h.m. Vrijdag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: A. P. v. Driesum, Mare 110, Tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28. Tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 274. NOORDWIJK. Gevonden. Een boodschappentasch, een nummer bord H-62070, een vulpotlood, een R.K. Kerkboek, een zilveren rozenkrans, een waterpas, een kruiwagen. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur namiddag ten politiebureele te Noord- wijk Binnen. Vergadering van kleine tuinbouwers. In ..Flora" werd een vergadering gehou den voor de kleine tuinders. Het doel was gezien het succes in andere plaatsen den uinders gelegenheid te geven vragen te stellen over de steunverieen'ng. Verder werd een causerie gegeven over bemest'ng door den heer P. G. Balkenende uit Lisse assistent van den Rtik.stulnbouwcon'uilent Lr. K. Volkersz. Wethouder E L. de Wltt. presideerde deze bijeenkomst Na een kort Inleidend woord sprak de heer Balkenende over bemesting. Spr. wees op de noodzake lijkheid van regelmatige en goede bemes ting. Hiertoe moeten we nagaan waaruit onze grond bestaat. Voor het onderzoek van den grond bestaat een instituut te Groningen. Voor de kleine tuinders wordt door het departement een onderzoek naar den «rond ingesteld, waarna zli hun aan vraag voor mest kunnen regelen. Verschil lende vragen werden door den heer Bal kenende beantwoord. Na de pauze werd de steunverleenlng besproken. De heer Bal kenende gaf als antwoord op de vele vragen een uitvoerige uiteenzetting van de steun maatregelen, die wil reeds eeTder hebben gepubliceerd. Jaarvergadering „Het Wit-Gele Kruis". Het Wit-Gele Kruis vergaderde in de groote zaal van het Juvenaat onder leiding van den heer M Meskers. In zijn openings woord memoreerde spr. wat de vereeniging in het afgeloopen iaar heeft verricht Aan het jaarverslag van den secretaris ontlee nen wij dat de vereeniging thans 751 leden telt. De achterstand ln contributie is terug gebracht van f. 96 15 tot f. 19.30. Aan het jaarverslag van den penningmeester ont leenen wij dat de finahc'eën ln 1937 een nadeelig saldo gaven van f. 2748 12 1938 gaf een batig saldo van f. 38.61. De inkom sten bedroegen in 1938 f. 7458.39 en de uit gaven f. 7419.78. Namens de controlecom missie werd door den heer Mensing gunst g verslag uitgebracht De aftr. bestuurs'eden de heeren H Buyze H. J. v. d. Bcrghe en H. J. v. d. Werf werden herben Ksne'ran Schouten vertoonde tenslotte de film De opvoeding van het kind". Bevorderd ls van de le naar de 2e klasse der R.K Tuinbouwwinterschool te Beverwijk onze plaatsgenoot P. Alkemade. 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6