BINNENLAND UAmbdui Ons Kort Verhaal „BOLHUIS" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 Maarl 1939 TOURINGCARS ANUSOL Koop liever een auto Prins Bernhard te Middelburg Het Werkfonds van 1 April '38 tot 1 Januari '39 Bezoek van Minister Romme aan Emmen GROTE EN KLEINE Tentoonstelling ,De Kofstadbloem" te Den Haag Het Plan-Westhoff MARKIEZEN ROLLUIKE EN RECHTZAKEN Hier is het antivoord ENTHOUSIASTE ONTVANGST DOOR DE ZEEUWEN. Gisteravond om vijf minuten over zes is Prins Bernhard. die vanmiddag in Vlis- singen de tewaterlating zal verrichten van het nieuwe s.s. Prinses Beatrix", in gezelschap van zijn adjudant. kapitein J. K. H de Roo van Alderwerelt. met den gewonen trein, waarin een D-rijtuig was gereserveerd, te Middelburg aangekomen. Op het perron was de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, ter verwelko ming aanwezig. Nadat deze den Prins had begroet, begaf het gezelschap zich langs een haag van padvinders, die op het per ron, in de wachtkamer en buiten het sta tion hun koninklijken commissaris den padvindersgroet brachten naar de voor zijde van het stationsgebouw, waar een groote menigte den vorstelijken bezoeker opwachtte. Het muziekgezelschap „Oefe ning na den arbeid" liet het „Wilhelmus" hooren, toen de Prins, die in colbert- eostuum was gekleed, naar buiten trad Luide juichkreten stegen uit de menigte op en ook verder langs den weg. welken de Prins naar de Abdij volgde, legden de Zeeuwen geestdriftige betuigingen van aanhankelijkheid aan den dag. Men reed in matig tempo en passeerde o.a. het mo nument ter nagedachtenis van Koningin Emma. dat Koningin Wilhelmina in Sep tember 1937 onthulde en dat thans door haar schoonzoon in oogensohouw werd genomen. Op het binnenplein van de Abdij ston den twee muziekgezelschappen en vele vereenigingen opgesteld, o.a de vereenl- ging „Uit het volk voor het volk", welke steeds de Oranjefeesten te Middelburg organiseert, de Burgerwacht, het Neder - landsch meisjesgilde e.a. Enthousiast ge juich klonk op. Met zijn bekende beminnelijkheid dank te de Prins voor de hem gebrachte hulde. Toen het Middelburgsche muziekgezel schap het „Wilhelmus" had gespeeld, trok de Prins zich in de ambtswoning van den Commissaris der Koningin terug, doch gedrongen door het aanhoudende juichen verscheen hij nog éénmaal aan het venster. Gisteravond heeft de Prins, voordat hij zich aan tafel begaf, het gemeentebestuur van Middelburg ontvangen. Behalve den waarnemend burgemeester, wethouder J Onderwijk, wethouder M. H. Boasson en den gemeente-secretaris mr. M. W. G. van der Veur. werd ook de garnizoenscom mandant. luitenant-kolonel Berghuis, aan hem voorgesteld. Aan het diner, dat ten huize van den Commissaris der Koningin werd gebruikt zaten verschillende autoriteiten uit Zee land aan. Te tien uur werd op de markt een groote fakkeloptocht geformeerd voor een défilé. Een drietal muziekkorpsen zorgde voor marschmuziek. De directeuren dezer korp sen en de heer W. de Graaf, voorzitter van de vereeniging „Uit het volk voor het volk" welke deze huldebetooglng had ge organiseerd, werden bij den Prins geroe pen om zijn dank voor dit huldebetoon in ontvangst te nemen. Kort daarna door brak het geestdriftige publiek de politie- afzetting. De Prins, die ook deze spontane uiting naar waarde wist te schatten, trok zich daarop vriendelijk dankend, in de ambtswoning terug. Het défilé ging voort en trok ook ver der de stad door. tot het om half twaalf op de markt werd ontbonden. Westhoff. Daarbij mag echter niet uit het oog worden verloren, aldus spr„ dat in de tegenwoordige crisisomstandigheden onze land- en tuinbouw Ingesteld zijn op prijs- en productieregelingen. Bij tewerkstellin gen van 100 000 werkloozen, zooals in het voornemen der regeering schijnt te liggen, zullen de gronden in vlug temp» ter be schikking komen. Anderzijds is er geen enkele reden voor de verwachting, dat de landbouwcrisismaatregelen in de naaste toekomst tot het verleden zullen be- hooren Tot slot sprak de heer C. J. P. Zaalberg. Hii haalt ir. Westhoff aan. waar hij zegt: Voor de uitvoering in werkverschaffing kieze men bij voorkeur werken, die liggen op het gebied der cultuur-techniek" en „dat er groote behoefte bestaat aan cul tuurgrond". Voor zoover dit betreft de uitbreiding van cultuurgrond, die jaar in jaar uit minder zal opbrengen, dan er aan wordt ten koste gelegd, ontkent spr. dat in alle superlatieven. Onze werkloosheid, die voor 10 pet. land arbeiders en voor 50 pet industrie-arbei ders omvat. Is een gevolg van het niet aangepast zijn van ons bedrijfsleven aan de sterk gewijzigde omstandigheden. Landbouw. industrie, scheepvaart en visschertj moeten meer rendabel worden door verlaging van productiekosten en verhooging van kwaliteit. Dan volgt de grootere productie en werkgelegenheid vanzelf. Vermeerdering van verllesgeven- den landbouw verzwakt het geheele be drijfsleven en wellicht het gezondste deel van den landbouw het meest, aldus be sloot spreker. NEDERLANDSCHE UNIE VAN ACCOUNTANTS. Aan het verslag van het Werkfonds 1934, loopende van 1 April 1938 tot 1 Januari 1939, is het volgende ontleend: Voor het maken van een goede verbin- i ding voor het verkeer tuschen de oevers an het IJ te Amsterdam in den vorm van i een tweetal tunnels, en wel één voor voet gangers en fietsers en één voor autover keer, verklaarde de regeering zich in prin- i cipe bereid te bevorderen, dat een krediet groot f. 17.600.000, te zijner tijd beschikbaar zal worden gesteld, onder nader overeen te komen voorwaarden. Bedoeld crediet zal voor dit doel afzonderlijk worden aange vraagd. Als één van deze voorwaarden kan thans reeds worden genoemd, dat de tunnelex ploitatie sluitend zal moeten zijn. In ver band hiermede zal een tunnelfonds moe ten worden gesticht met een commissie van toezicht, bestaande uit twee vertegenwoor digers van het Rijk en twee van de ge meente Amsterdam. Per 31 December 1938 was in totaal vast gelegd een in werkverschaffingsobjecten bedrag van f. 155.046.596.60. Het bedrag dat over 1939 zal worden ver werkt, wordt geraamd op f. 39.900.000. Hier onder zijn echter enkele werken begrepen, die dit Jaar niet voltooid zullen worden. Bedrijfswetenschappelijke samenkomst. De Nederlandsche Unie "'an Accountants hield hedenmiddag in een der zalen van hotel „de Wittebrug", te Den Haag. een bedrijfswetenschappelijke samenkomst. Op deze samenkomst werd het woord gevoerd door prof. dr. ir. H. Gelissen en door prof. J. van Gelderen. met hun irritoorende jeuk en nooit eindigende kwelling kennen tenslotte Uw zenuwgestel schaden. Behandeling met Anusol Suppositorio brengt onmiddellijk verlichting. PROF. KARL BARTII. Vragenuur te Amsterdam ging niet door. Het z.g. vragenuurtje, dat prof. dr. Karl Barth gistermiddag te Amsterdam zou hou den, Is naar het „Alg. Handbl." verneemt, niet doorgegaan. Hoewel de bijeenkomst besloten zou zijn, had de politie bezwaar gemaakt naar aanleiding van den aard van een aantal te voren schriftelijk ingediende vragen De voorzitter van het studenten comité deelde na vefloop van eenigen tijd, gedurende welken zoowel prof. Barth ais zijn hoorders vergeefs op de opening der bijeenkomst hadden gewacht en er vergeefs om vergunning tot beginnen was getelefo neerd, dezen uitslag aan de teleurgestelde vergadering mede. BESTUDEERING VRAAGSTUK DER JEUGDWERKLOOSHEID. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft gisteren een bezoek aan de gemeente Emmen gebracht, ten einde zich op de hoogte te stellen van den stand van het vraagstuk der jeugdwerk loosheid en van hetgeen voor de Jonge werkloozen aldaar wordt en ln de toe komst zal worden gedaan. De minister was vergezeld van den hoofdinspecteur voor de werkverschaf fing. belast met de zorg voor Jeugdige werkloozen. den heer G. W. F. van Hoe ven, terwijl mede tot het gezelschap be hoorden de commissaris der Koningin ln de provincie Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwljk en de directeur der centrale vereeniging voor de opbouw van Drente, mr. J. Cramer uit Assen. Het gezelschap werd gisterochtend ten gemeentehuize ontvangen door den burge meester mr. J. L. Bouma. en den wethou der van Sociale Zaken, den heer S. Veenstra. Nadat verschillende besprekingen over het vraagstuk waren gevoerd, werd een bezoek gebracht aan het bureau voor ver zorging van jongere werkloozen. aan het bureau voor lntellectueele jongere werk loozen, aan een ontwikkelingscursus, die gegeven wordt ln de jeugdherberg te Em men en vervolgens aan het bureau der districtsarbeidsbeurs, waar de directeur, ir. A. W. F. Bennlk, den minister diverse gegevens verstrekte. Nadat ten huize van den burgemeester de middagmaaltijd was gebruikt, werü vervolgens een tocht door de gemeente ge maakt ten einde verschillende door jon gere werkloozen uitgevoerde werken als aanleg van rijwielpaden en sportvelden in oogenschouw te nemen. Tegen vier uur verliet de minister de gemeente, om zich via Assen naar de Residentie te begeven. Naar wij vernemen had bij dit bezoek in het, bijzonder het dienstbodenvraagstuk Ir, verband met het groote aantal vrouwe lijke Jeugdige werkloozen, de aandacht. DE BRUG OVER DE ZANDKREEK. 3244 (Ilisez. Med.) Tolheffing gedurende 25 jaar. Ingediend is een wetsontwerp strekken de tot het toestaan van het heffen van een tol op een te bouwen brug over de Zand- kreek. Bij besluit van 20 December 1938 zoo schrijven de ministers van Waterstaat en van Binnenlandsche zaken in de Memorie van Toelichting hebben de Staten der provincie Zeeland besloten tot het bouwen en exploiteeren van een brug over de Zandkreek, mits o.a. een wet zal zijn tot stand gekomen, waarbij gedurende 25 jaren een bruggeld mag worden geheven, ten hoogste gelijk aan de huidige tarieven voor het veer KortgeneWolphaartsdljk en ove rigens vast te stellen door Gedep. Staten van Zeeland, onder goedkeurig der regee ring. VOORBEREIDINGEN IN VOLLEN GANG. In de beide groote tentoonstellingshallen van „Houtrust" te Den Haag worden thans de werkzaamheden uitgevoerd, welke moe ten leiden tot den opbouw van de groote bloemen voorjaarstentoonstelling, sinds eenige Jaren binnen en bulten onze lands grenzen bekend als „De Hofstadbloem". De ontwerpen van de komende „Hofstad- bloem" schetsen een heuvellandschap, dat afwisselt met bosch en vlakke gazons. Een waterval van 7 meter ontspringt uit een rotspartij en stroomt uit ln een breed bas sin, dat weer overgaat in 'n vijver met fon teinen. dat „kleln-Versailles" wordt ge- VERGADERING TE 'S-GRAVENHAGE. In een gisteren in den Dierentuin be legde vergadering van het Koninklijk In stituut van Ingenieurs, ls het rapport- Westhoff ln behandeling genomen De heeren mr. dr E. J Beumer, dr. S. E. B. Bierema en C. J. P. Zaalberg traden als Inleiders op. Mr. dr. E. J. Beumer zeide o.m.. dat het een vergissing ls. te meenen. dat uitvoe ring van de werken, in het rapport ge noemd. de eenige, maar dan ook tevens de afdoende methode is tot bestrijding van de werkloosheid Het vraagstuk moet echter niet eenzij dig. doch van alle kanten worden bezien. Het gaat niet alleen om ontginning, her ontginning ontwatering, ruilverkaveling, bebossching, ontbossahing, niet alleen om een plan voor cultuurtechnische werken Ook voor Industrie, arbeiderswoningbouw, monumentenrestauratie, herstel van oude j vestingwerken, bouw van oorlogsschepen en het maken van verdedigingswerken is een plan noodig. Het ls, staatsrechtelijk gezien, niet ge-1 oorloofd ter wille van bestrijding van werkloosheid de structuur der Nederland sche samenleving eenzijdig, in bepaalde richting, te wijzigen. Allerminst mag dit gebeuren door de gestie van één dienst. Er is hier de grootste omzichtigheid noodig. Naast het belang van de werkloosheids bestrijding staan b.v. het belang van de wetenschap, van de recreatie- van de landsverdediging. Het maken van cultuur-technische wer ken wordt aanbevolen, wijl zij een blij vende werkverruiming zouden geven. Men mag evenwel niet over het hoofd zien, dat het den staat niet geoorloofd ls. met be lastinggeld bedrijven te creëeren. die tot in lengte van dagen gesteund zullen moe ten worden. Volgens dr. S. E. B. Bierema verdienen bij het zoeken naar werkplannen voor uit voering ln werkverschaffing ter bestrij ding van de werkloosheid, objecten, waar bij een groot percentage der te maken kosten valt op loonen, de voorkeur. Uit dien hoofd» komt de uitvoering van cul tuur-technische werken, zooals aangege ven in het raoport-Westhoff. ter verhoo- fjing van de productiviteit van onzen bodem in de allereerste plaats in aan merking. Er is veel, dat pleit voor uitvoering van werken ln den geest van het rapport- door BERT LOVEN. Een niet onbelangrijke erfenis had Billy Brown in staat gesteld, aan al zijn wen- schen te voldoen. Er was geen enkele reden waarom hij zuinig zou moeten zijn en toch was er een soort spaarzaamheid in zijn uitgaven, waar hij zich tegenover zijn vrienden niet weinig op liet voorstaan. ..Zeg eens, Billy", vroeg mijnheer Spencer toen ze met hun vieren in het hotel zaten, ..hoe komt het toch dat ik je tegenwoordig zoo dikwijls in een auto zie rijden?" Brown glimlachte eigenaardig. „Ik denk erover, een auto te koopen". zei hij langs zijn neus weg en daarom probeer ik nu en dan een tweede hands wagen". „Een tweede hands?vroegen zijn vrienden als bij afspraak. .Jij. die zooveel geld hebt. zou in een tweeden hands wagen rijden?" Ze keken hem ongeloovlg aan. „Zeker", ging Billy Brown voort „er zün zooveel arme drommels, die de onkosten voor hun wagen niet kunnen betalen en graag willen overdoen. En dan. dan maak ik een gratis proefrit van een paar honderd mijl- Ik rijd auto zooveel ik wil. ik dineer in de beste hotels ik krijg borrels zooveel ik maar lust en het kost mij niet meer dan een postzegel op een brief voor een aanbieding van een wagen van den een of ander. Ben Ik dan weer thuis, dan schrijf ik een beleefd briefje, dat lk toch maar liever van den koop afz e". Hij keek zijn vrienden triomfantelijk aan. „Zoo ga ik het heele zomerseizoen waar heen ik wil en mijn portemonnaie en mijn brandkast blijven dicht. Dat is toch veel voordeeliger dan een e'gen wagen? Ik rijd en een ander betaalt de belasting en bo vendien mijn heerlijke diners. Ik wacht nu op een nieuwe aanbieding en dan wil ik weieens een kijkje nemen ln Salisbury, daar ben ik nog nooit geweest. Ja. ja je kan de heeren verkoopers onder een hoedje vangen. Je moest eens kunnen zien en hooren hoe ze de champagne laten knallen om mij gunstig te stemmen". Een weekje later toen Billy juist klaar was met het ontbijt, werd er gebeld. Het was een klein, bleek mannetje, dat binnen kwam. Heb lk het genoegen, met mijnheer Brown te spreken?" vroeg hij ietwat ver legen. Billy knikte vriendelijk en wees hem een stoel. *k heb gehoord dat u een auto w'lt. koo-epg ng het msnnt k verder Ik heef John Belfort en h*b een p-a-htige Rolls Royce te koop van verleden jaar. Twintig paardekrachten ongeveer stroom lijnheeft nog geen vijfhonderd mijl ge- loopen". Hi) keek Brown in afwachting aan en deze trok peinzend aan zijn sigaret. „Waarom wilt u hem verkoopen?" vroeg hij schijnbaar geïnteresseerd. ..Hij is te klein voor mij", was het ant woord. ik wil een grooteren aanschaffen. Wilt u eens komen zien?" „Aan zien heb ik niets", zei Billy lachend. „Ik weet. hoe die dingen soms voor den verkoop worden opgeknapt, maai" in de practijk blijken pas de gebreken". De ander knikte. „Daar hebt u volkomen gelijk aan. maar ik wil u niet bedriegen. U kunt er zelf mee rijden. Honderdtweehonderd.dui zend mijlen, als u dat verkiest. Mag lk u morgenmiddag om twaalf uur komen ha len? We zouden dan bijvoorbeeld een rit naar Salisbury kunnen maken, want mijn vriend wilde daar morgen ook heen, om een paar zeldzame tropische boomen te gaan be zichtigen We kunnen op die manier het nuttige met het aangename vereenigen. Als u er niets op tegen hebt. kunnen we het week-end in Salisbury blijven. Al de onkosten voor diner, logies enzoovoort zijn natuurlijk voor mijn rekening". Brown kon een glimlach niet onder- drukken bij de gedachte, dat het toeval hem koopers onder een hoedje te vangen" waren „Volstrekt niet!" was het antwoord. Zoo wei de wagen, als de prijs zal u meevallen". Voor het hotel in Salisbury stapte Belfort uit en vijf minuten later was hii weer terug. „Over een uur is het diner klaar. We kunnen dus op ons gemak rijden". Ze reden nu over een landweg, aan het einde waar van deze zich splitste in twee met hooge boomen beplanten weg. „Hier ergens moeten enkele zeer zeld zame boomen staan" zei Woodruft, terwijl hij aan Belfort verzocht, wat vaart te min deren. .Stop!" riep hij plotseling. ..Daar staat er een". De auto stond stil en de. drie mannen liepen samen over het gras naar den be- wusten boom. Brown, die in zijn schooljaren wel iets aan botanie gedaan had. keek met verwon dering toe. ..Maar dat is een doodgewone berken boom zei hij Woodiuft lachte fijntjes. „Dat komt, omdat u er geen verstand van hebt". Hij wendde zich tot zijn vriend. ..Geef mü het touw eens aan. dan zal ik probeeren. erin te klimmen". Belfort kwam met een touw aandragen en voordat Billy begreep wat er met hem gebeurde was hij stevig aan den boom vastgebonden. De anderen keken hem grijnslachend aan en Belfort sprak: „Ziezoo mijnheer Brown. U was immers nog nooit in Salisbury geweest? U was er immers zoo trotsch op. dat de heeren ver- VOOR BINNEN- EN BUITENLAND LEIDEN, TEL. 362 - NOORD WIJK, TEL. 251 1874 (Inges. Med.) noemd. Een verhoogd rustiek terras met gemakkelijke banken biedt een goed uit zicht over de geheele bloemen- en kleuren- weelde. Vijf en veertig Inzenders zullen de te be nutten ruimte van 4000 M2. bezetten. Aalsmeer is op de tentoonstelling ver tegenwoordigd door een drietal der telang- rljkste Aalsmeersche kweekers, o.a. uitko mende met een kerncollectie begonia's, pri mula's, cyclamen en een fraaie collectie bes- dragende gewassen. Het Westland zal vertegenwoordigd zijn door een collectieve Inzending van den bond van bloemenveilingen te Naaldwijken wel bestaande uit een omvangrijke groep Westlandsche snijbloemen en potplanten cultures. Boskoop komt niet alleen met zijn fraaie producten voor tuinaanleg als bloeiende azalea mollis, rhododendrons, coniferen, Japansche azalea's, doch ook met zijn snij bloemen als grootbloemlge clematis en rozen. Wij zullen er verder om. Rijnsburg zien met zijn veelvudidge producten van gefor ceerde afgesneden bolbloemen en verder meerdere bekende firma's met ln bloei ge kweekte bolgewassen, vaste planten en rotsplanten. De tentoonstelling wordt op 30 Maart ge opend. EEN HONDERDJARIGE GEHULIDGD. Op bijzonder hartelijke wijze heeft de gemeente Montfoort vandaag den honderd sten verjaardag gevierd van haar oudsten ingezetene, den heep Jan ten Ham. Heel het stadje vlagde, terwijl zijn woning en de aangrenzende straten feestelijk waren versierd. Namens de burgert! bood de bur gemeester, J. B. Kemme, tevens voorzitter van het huldlgingscomité, hem een geschil derd portret van hem zelf aan, door den oudplaatsgenoot. J, C. van Rooljen te Rhoon geschilderd en namens het gemeen tebestuur een bloemstuk, vergezeld van een kist sigaren, wijl de Jubilaris nog een lief hebber van rooken ls. De kinderen der diverse scholen brachten hem een zanghulde en de vijf plaatselijke zang- en muzlekvereeniglngen diverse serenades. Talloos waren de mondelinge en schriftelijke gelukwenachen, die binnen kwamen, vergezeld van vele bloemen en geschenken. Wijl hij de oudste smid van Nederland is, kwam ook een deputatie van den Ned. Smedenbond hem huldigen. In op gewekte stemming nam de Jubilaris, die nog zeldzaam kras ls. den stroom van geluk- wenschen en geschenken ln ontvangst. VERSPREIDE BERICHTEN. Van 26 tot en met 29 Mei wordt in het circusgebouw te Schevenlngen een tentoon stelling gehouden van Arabische volbloed paarden. Ook het Nederlandsche Shetland Pony Stamboek zal zijn beste materiaal in zenden. wel gunstig gezind was. Een week-end in Salisbury zonder financieele offers van zijn kant. Daar kon hii niets tegen hebben. Om zich niet teveel bloot te geven, deed hij, alsof hii nadacht en na een oogenblikje antwoordde hij: „Goed, lk zal zorgen- klaar te zijn. Als de wagen mij bevalt, dan koop ik hem van u". Den volgenden dag. precies op tijd. arri- veerde Belfort met de auto. Het was inder- daead een schitterende wagen. „Mag lk u mijn vriend Jack Woodruft voorstellen?" vroeg hij lachend. Een aardige jongen, die u kostelijk weet te amuseeren met zijn reisverhalen" Maar u moet niet alles gelooven, wat hij zegt"voegde hii er fluisterend aan toe. U heeft er toch geen bezwaar tegen, dat hi] meegaat?" „Heelemaal n!et", antwoordde Billy. het ls wel gezellig als hij zin voor humor heeft". „Nu. dat heeft hü zeker, daar zult u van opkijken'. Ze reden langs den prachtigen, n'euw aangelegden weg en genoten van het heer lijke zomerweer, dat iust geschikt was om en dat zü de champagne Heten knallen? Ik verzeker u dat wii te uwer eere een heerlijken maaltijd zullen gebruiken met de noodige champagne. Tot ziens, mijnheer Brown". De gevangene knarsetandde van woede en schreeuwde: Ik heb je autonummer!Je kan mij niet ontkomen „Ga Je gang maar, geachte heer", spotte Belfort, „u zult er niet veel bU winnen, want wij weten zelf niet. van wien die wagen is. We hebben hem maar even meegeno men. Overigens veel genoegen tijdens het week-end in Salisbury". De mol or snorde en Billy Brown was alleen met een paar grazende koelen in de wei. Laat in den middag kwam er een land bouwer voorbii. die hem bevrijdde. Nergens was gelegenheid om te telefoneeren en hij was gedwongen, meer dan tien mijlen den stoff gen weg naar Salisbury af te leggen waar hü onmiddellijk den trein naar Lon den nam. Laat in den nacht arriveerde hil aan zijn woning, waar hü tot zijn verbazing de deur op een kier zag staan. Vraagt thans prijs. MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3247) 1749 (Zngez. Med.) HAARLEM SC HE POLITIERECHTER. Diefstal. Voor den Haarlemschen politierechter stond terecht een 34-jarige boerenknecht uit Haarlemmermeer verdacht van diefstal. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 27 Februari van het vorige jaap een tweetal ledige melkbussen welke respectievelijk eigendom waren van de Zuivelfabriek Hol- landia te Leimuiden «n van de Melkinrich ting de Sierkan te Den Haag gestolen heeft. Hü had de bussen in April weer te rug willen geven. De officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. De politierechter wilde verdachte, gezien het over hem uitgebracht reclasseeringsrapport een kans geven en veroordeelde tot f. 15 subs. 9 dagen hechtenis. iemand dorstig te maken. „We zullen in Die ellendige hu shoudster". mompelde hij Salisbury even stilhouden, om een diner te j woedend terwijl hü in zijn gerechtvaar- VtocfpllPri'' 7P) Ppl foff Taettfiil no e'ti lrloor fï 1 (rri a lirnn r! a rio rl rAoi- oor, 1. i i bestellen", zei Belfort. Terwijl ze dat klaar maken kunnen we in den omtrek een paar van d e ultheemsche boomen gaan bezich- t gen. We zullen het er die paar dagen digde woede d» deur met een smak achter z'ch dichtsmeet. Toen hü het licht ln zijn kamer aan- draa'de. was het eerste wat hij zag de maar eens flrik van nemen, mijnheer openstaande branri'ari Niets hadden de Brown. Onversch't'ig of u den wven koopt, bapd!«teo »- jn acht' ""'st„n behalve, een STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938. gedenatureerd van 20 t/m 25 Maart, zal bedragen f. 2 per 100 K.G. voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f.150 per 100 K.G voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 ln genoemd Mjdvak doer telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwallteitseischen, zal f. 2 per 100 K.G. bedragen. 1710 pf niet u popt, de*" dagen mijn gast. Ik I brieft»» ro cf ha e' n i r* „--p hoop. dat ik u er niet mee affronteer?' Billy glimlachte, terwijl hü schertsend de opmerking maakte: ..Dat haalt u er met den prijs van den wagen wel weer uit, dunkt mij". evelin»: Een eigen auto 's toch voordeeliger Belfort en Woodruft. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. 1 Jan van Goycn was een schilder. Hij HU leefde te Leiden van 1596—1656. Zijn schilderijen en teekeningen zün zeer talrijk Men vindt ze in bijna alle ver zamelingen. 2 Een zeemijl ls 1852 meter; een landmijl 1604 meter en een geografische mül 7407 meter 4 zeemijlen. 2 Dm gekozen te worden tot. lid van de Tweede Kamer of Prov. Staten moet men 25 jaar zijn en om tot Gemeente raadslid gekozen te worden moet men 23 Jaar zün. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10