BINNENLAND K ARELI Oude vrouw schandelijk verwaarloosd ROOD SOiie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 22 Maart 1939 Derde Blad No. 24230 Uw Zenuwen In bed groeiden paddestoelen Prins Bernhaird naar Zeeland Scherpe contro le aan de Duitsche Jtrens Het dreigend conflict in de Rottexdamsche metaalindustrie Uil Ned. Oost-Indië De werkloosheid Mijnhardt's Zenuwtabletten Twee maanden tegen dochter geeischt GEMENGD NIEUWS EEN Vrachtauto van pont gereden RECHTZAKEN Dagbladreclame is niet te vervangen BEZICHTIGING VAN ENKELE BEDRIJVEN l Prins Bernhard, die zooals bekend Zater dag a.s. te Vlissingen de doopplechtigheid zal verrichten van het nie uwe motormail schip van de Stoomvaairt Maatschappij Zeeland, de „Prinses Beatuix", zal Vrijdag met den trein van 18 uur 7 te Middelburg aankomen. Van het station, zal hij zich be geven naar de ambtswoning van den com missaris der Koningin, wa ar hij zal dinee- ren en overnachten. Zaterdagochtend zal Prins Bernhard een autotocht maken r.aar Z.-Ileveland. In Wil- helmlnadorp bij Goes zal )Mj het grootste Nederlandsche landbouwbedrijf, den Wil- helminapolder, bezichtigen, en vervolgens zal te Yerseke een bezoek worden gebracht aan een oester- en mosseletnbedrijf. Omstreeks 12 uur keert Prins Bernhard via Goes naar Middelburg terug. Tegen één uur zal hij zich naar Vl issingen begeven voor de te-water-lating van de .Prinses Beatrix". Vermoedelijk zal de Prins mede aanzitten aan de lunch, die de directie van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland den genoodigden na de te wat< jrlating in hotel „Brittannia" aanbiedt. Gemeld wordt aan het „trad.": Sinds eenlge dagen is de controle in het Nederlandsch-Dultsche grensgebied van hen, die zich naar Duitse! iland begeven of dit land wensdhen te verlaten, aan Duit sche zijde zeer verscherpt. Met het vervul len van de noodige form: iliteiten is dan ook geruime tijd gemoeid. De reizigers worden niet alleen nauwkeurig ondervraagd en hun papieren aan een. uiterst streng onderzoek onderworpen, maar bovendien moeten zij zioh, vrijwel zonder uitzondering een visitatie aan den lijve laten welgeval len. Auto's en andere voertuinen worden nauw keurig doorzocht en ook de bagage wordt aan een opmerkelijk strenge inspectie on derworpen. Ook de naar Duitschland lei dende binnenwegen zijn weer, evenals dat in den afgeloopen herfst liet geval was, met dubbele Duitsche douane]iosten bezet Zooals men weet, zijn d>t in het einde van het vorige jaar aan Nederlandsche zijde ge troffen scherpe controlerrraati'egelen, zulks in verband met den toevloed van vluchte lingen naar ons land, onverminderd van kracht gebleven. In ver'Dand met de ont dekking van een omvangrijk smokkelcom- plot te Amsterdam, "waarbij voor een waarde van duizenden guldens aan ge smokkelde goederen werd achterhaald, is thans in het bijzonder tje aandacht gericht op de smokkelarij, die 'een zeer grooten omvang heelt aangenomen en alle denk bare voorwerpen omvat. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De Nederlandsche vereeniging van huis vrouwen heeft een request gericht tot den minister van conomische zaken waarin zij haar teleurstelling erover uitspreekt, dat de nieuwe ijkwet. die in April 1937 tot stand is gekomen, nog altijd niet is in gevoerd. Reeds jaren lang ijvert de vereeniging voor afschaffing van de verouderde lengte maat, de el. waarvan de juiste lengte niet bij de wet is vastgesteld. Aangezien boven dien de quasi lagere Drijsnoteering bü ver melding van den pnjs per el, i.p.v. per meter op argelooze huisvrouwen suggestief werkt, ondervinden de zaken, die stoffen per meter verkoopen. hiervan een ongun- stigen invloed hetgeen hen zelfs tegen hun zin noopt, terw'lle van de concurrentie weer tot verkoop en Drijsnoteerine per el terug te koeien De vereenig ng dringt daarom op spoe dige Invoering dezer wet aan. omdat dan ook controle op automatische weegtoestel len zou worden uitgeoefend. EXPORT VAN EIEREN. Verzoek om restitutie graanrechten te verlagen. Daar de prijzen van de eieren gedurende de laatste weken zoo hoog zijn geloopen, dat in de winkels voor den populairen prijs van 4 ets. geen eieren meer met winst kun nen worden verkocht, heeft de algemeene bond van groothandelaren in eieren in het binnenland zich tot den minister van Eco nomische Zaken met het verzoek de resti tutie van graanrechten bij den export van eieren aanmerkelijk te verlagen. EEN VOORSTEL VAN DEN RIJKSBEMT1DDELAAR. Der ijksbemiddelaar prof. mr. A. C Jo- sephus Jitta heeft, na de gisterochtend met beide partijen gevoerde besprekingen over het dreigend conflict in de metaalin dustrie te Rotterdam te hebben overwogen liet volgende voorstel aan partijen doen toekomen 1. Over de loonen van de volwassen ar beiders zullen parKijen over 6 maanden nog eens met elkander overleg plegen. Mocht deze besprekiing niet tot overeen stemming leiden, dan zal de rijksbemid delaar partijen tot «en conferentie onder zijn leiding oproepen. 2. De werkgevers zullen de loonen van de jeugdige arbeider:!, nadat de toegezegde verhoogingen zullen zijn aangebracht, vastleggen in een algemeene regeling, welke desnoods voor ,elke werf verschillend kan zijn. Wanneer beide (partijen hem bericht hebben, dat zij met het bovenstaande ac- coord gaan. zal prof. Jitta die binnen een week het antwoord van partijen hoopt fe ontvangen deie tot een nieuwe be spreking oproepen, om de overige geschil punten aan de orde te stellen. ZWERV ERSZORG. Landelijk verbond van instellingen voor onbehuisden. Dezer dagen heeft de oprichting plaats gehad van het „Landelijk verbond van in stellingen voor zwerverszorg." Dit verbond stelt zich ten doel een fede ratieven band te leggen tusschen instel lingen, welke zich hiler te lande wijden aan den maatschappeiijken arbeid ten behoeve ran onbehuisden, beö'elaars en landloopers en is tot stand gekrxnen op initiatief van de Nederlandsche vttreeniging voor armen zorg en weldadigheid. Het bestuur van het verbond is als volgt samengesteld: dr. I. van Mesdag, voorzitter 'an den reclasseeringsraad te Groningen, Voorzitter; mr. Ch. de Jong, directeur van h:: centraal burc-uu der vereeniging van reclasseeringsinstelliiïgen te Amsterdam, secretaris; leden G. H. Honing, hoofddi recteur der Vereeniging „Hulp voor onbe huisden" te Amsterdam, J. P. Rawie, maat schappelijk secretaris van het leger des heils te Amsterdam, J. E. Faber, directeur 'sn de vereeniging „Tehuis voor onbehuis den" te 's-Gravenha;;e, dr. L, A. Radema- *er, namens „de Metropool" te Den Ilaag. Adviseerende leden: mr. O. J. Cluysenaer. raadsheer In het gefeclu .-hof ie Leeuwar den, mevr. mr. D HazewiükelSurlnga "oogleeraar in het .strafrecht aan de ge meentelijke universiteit van Amsterdam, en L. Hoejenbos, directeur van maatschap pelijk hulpbetoon te Den Haag. BURGEMEESTERSBENOEMING. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 15 April benoemd tot burgemeester der ge meente Dussen: H. J. M. Mol. De heer Mol is op 26 Mei 1906 te Ginne- ken geborei\ Hij is thans werkzaam als adjunct-commies op de gemeente-secreta rie te Ginneken. DE „SUMATRA" NAAR NIEUWEDIEP. De kruiser ..Sumatra" onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee C. H. Brou wer. is od 20 Maart van Tanger naar Nieu- wediep vertrokken. VÉRSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is met ingang van den datum waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam mr. G. Snoeck Henkemans, thans voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als zoodanig. TOESTAND OP JAVA GUNSTIGER DAN IN DE BUITENGEWESTEN. (Van onzen correspondent). Uit de gegevens omtrent de Indische arbeidsmarkt blijkt, dat er ult:mo Decem ber 1938 bij de arbeidsbeurs 20.600 werk zoekenden stonden ingeschreven, waar onder 5374 Europeanen. Weliswaar is dit aantal ten opzichte van het vorig jaar iets gedaald, maar toch is dit voor een land als Indie. dat vroeger nooit werkloozen heeft gekend, nog zeer hoog. Door bemiddeling van de arbeidsbeurzen werden 6875 ingeschrevenen gedurende 1938 geplaatst in verschillende betrekkingen, waaruit wel blijkt, dat dit instituut aan een gevoelde behoefte voldoet. Alleen moet de arbeidsbeurs nog steeds strijden tegen het praatje, dat zij vrijwel uitsluitend de zeer laag betaalde krachten aan werk kan helpen. Uiteraard levert natuurlijk de groep der laagstbezoldigden het grootste contin gent daarvan op. maar toch ook de groep der beterbetaalde betrekkingen is daarin vertegenwoordigd. In de salarisgroep tot f. 50 per maand vonden 5950 plaatsingen plaats en in de groepen daarboven 907. Hierbij is het dan een opvallend teeken des tijds. hetwelk geheel aansluit bij de hier- voren gegeven beschouwing over den klei nen Indo-Europeaan, dat er niet minder dan 943 Europeesche werkzoekenden in de laagste salarisgroep tot f50 werden ge plaatst. Ook in het economisch rapport over het jaar 1938 ziet men uit de vergelijkende cijfers van voorgaande jaren, dat de toe stand van het Europeesche bedrijfsleven en het Inheemsche bedrijfsleven in de Bui tengewesten, welke in hoofdzaak van den export moeten bestaan, in 1938 het minst gunstie was. Daartegenover is de toestand van het Inheemsche leven op Java en Ma- doera dat bïina niet van export afhankelijk is en voor het grootste deel in de eigen behoeften voorziet, slechts weinig of niet achteruitgegaan ten opzichte van 1937. De buitengewesten hebben dus veel sterker van de schommelingen der conjunctuur te lijden dan Java en het Europeesche be drijfsleven nog meer dan het Inheemsche. ANGSTIGE OOGENBLIKKEN OP DE MAAS VOOR MOOK. Tengevolge van den krachtigen wind is gistermiddag, aldus het „Hbld.", op de Maas voor Mook een ongeval gebeurd, dat won derlijk goed is afgeloopen De veerpont, die de verbinding onderhoudt tusschen Linden Katwijk en Mook lag aan den oever, toen een truck met oplegger, geladen met bussen melk en toebehoorende aan de firma De Lange te Cuyk, kwam aangereden, dienaar den Brabantschen oever moest worden over gezet. Het zware voertuig reed de pont op, die onmiddellijk daarna werd losgemaakt en den overtocht begon. Men was nog niet ver van den oever verwijderd, toen het vaartuig door den hevlgen golfslag beden kelijk begon te schommelen. Het gevolg was, dat de truck met volgwagen naar voren schoof, waardoor het evenwicht van de pont werd verbroken en dit vaartuig met den kop In het water dook. Daardoor schoot de truck met oplegger nog meer naar voren en reed gedeeltelijk van den pont af. De truck verdween daarbij vrijwel geheel on der water, terwijl de pont grootendeels in de diepte gedrukt werd. Het was een ge lukkige omstandigheid, dat men niet ver van den oever verwijderd was, zoodat de pont spoedig op den bodem van de rivier kwam te rusten. Daardoor konden het veerpersoneel en de inzittenden van de auto zich in veiligheid stellen. Zij werden later met een roeiboot uit hun hachelijke positie bevrijd. Den geheelen middag is men bezig geweest om de melkbussen te lossen en in veiligheid te brengen. Met het lichten van de vraohtauto was men gisteravond nog niet geslaagd. Heden zal men de pogin gen voortzetten. Vermoedelijk zal de zwaar beschadigde pont met behulp van een bok gelicht moeten worden. Daar geen reserve pont aanwezig is, ls de veerdienst voorloo- pig gestremd DE JUWEELENDIEFSTALLEN IN DEN HAAG. worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door 't gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotih. en Drog. 1464 (Ingez. Med.) Voor de Utrechtsche rechtbank had zich gisteren te verantwoorden de vrouw, die haar moeder te Maarn in een dergelijken staat van vervuiling en verwaarioozing had laten verkeeren, dat de oude vrouw in een bed lag, waarin het ongedierte rondsprong en de padde stoelen welig tierden. Bovendien had het mensch in een vertrek gelegen, waarvan de ruiten stuk waren en waar in de koude Noordenwind het was in de koude Novemberdagen vrij spel had. Tenslotte had men de vrouw ge vonden, maar ze was toen al zoover heen, dat ze korten tijd later stierf. De president mr. Kaars Sypesteyn wilde weten, waarom de ruiten niet gemaakt wa ren. Volgens verdachte kwam dat, omdat er geen geld was en omdat de oude vrouw het zelf niet wilde. Dat hoefde, volgde den president, nog geen reden te zijn om derge lijke reparaties na te laten. Pres.: Waarom deed U niets aan haar? Verd Dat hoefde ik niet te doen, dat moest mijn zuster doen. Dit was toch wel een beetje vreemd, daar de vrouw wekenlang te bed had gelegen, zonder ook maar één keer verschoond te zijn. Zooiets ging, aldus de president, alle beschrijving te boven. En het ergste was wel, dat er paddestoelen in het bed groei den. Verd.: Dat waren geen paddestoelen, dat waren broodkruimels. Pres Haar doodsoorzaak ls tenslotte ge weest. dat zij zoo erg door was gelegen, dat er geen redden meer aan was. Dat is hoogst bedroevend. Verd Ik kon haar niet uit bed krijgen. Pres Dan had u naar de wijkzuster moe ten gaan. De wijkzuster, als getuige gehoord, ver telde. dat zij opdracht van den burgemeester van Maarn had gekregen om eens te gaan kijken. Wat zij toen gezien had tart alle be schrijving Een geweldige stank sloeg haar tegemoet. De vrouw in het bed was al ge heel buiten bewustziin. Ze lag heelemaal ln lorren en er was zelfs geen hoofdkussen en geen laken, paddestoelen groeiden temidden van veel vuil. De dokter had er niet veel aan gedaan. De dokter kwam vertellen, dat hij van doorliggen van de vrouw niets gezien had. Zij leed aan de gevolgen van een beroerte. In den beginne had hij er met den burgemeester over gesproken, dat de vrouw daar weg zou moeten. Zij hing echter geweldig aan haar kleindochter en daarom zou het haar zeker geen goed gedaan hebben, als zij daar weg gehaald was. Daarom was hij er eerst niet voor geweest. Later was het urgent geworden dat de oude vrouw daar weg moest en er is toen gesproken over op neming in een gesticht te Wijk bij Duur stede. Dat stuitte evenwel op finan- cieele bezwaren. Verdachte wilde toen niet dat haar moeder weg ging, hoewel de oude vrouw zelf haar toestemming had gegeven. De dokter had zich daar tegen verzet en was nog eenige malen teruggekeerd, om te bewerken, dat de vrouw toch uit dat huis zou komen. Bij een van die bezoeken had hij haar toen aangetroffen onder een duffelsche jas. Dat was op 8 Jan. Pres.: Dat was toch wel een beetje Iaat. Toen, aldus de dokter, was de toestand onhoudbaar geworden en hij had onmid dellijk maatregelen getroffen om de vrouw uit het huis te krijgen. Het had echter niet meer mogen baten, want op 10 Januari was de vrouw gestorven. Tijdens de ondervraging van den dokter werd nog ter sprake gebracht, dat de vrouw lijdende was aan een ontsteking aan haar long. Dit moest geweten worden aan het doorliggen in haar eigen vuil. Als laatste getuige werd gehoord de echt genoot van de verdachte, een fruitkoop man. Hij wist te vertellen, dat hij ook wel eens was gaan kijken. Toen was de toestand van de vrouw ook al smerig geweest. Te midden van een hoop vuil lag zij daar, ter wijl een vieze kat het geheel completeerde. Hij had gezorgd, dat het beest verwijderd was. De officier van justitie jhr. mr. Twiss Quarles van Ufford vond het eed schande, dat men een menschelijk we zen in een dergelijken toestand had ge bracht. Hij eischte daarom een gevan genisstraf voor den tijd van twee maan- den. De verdediger merkte op, dat opzet om het feit te plegen hier niet aanwezig was. Men dient hierbij niet uit het oog te ver liezen, dat verdachte geen gediplomeerd zie kenverpleegster is Verdachte is uit liefde voor haar moeder bij haar in gaan wonen en nooit heeft zij eenigen steun van de oude vrouw ondervonden. Pleiter vroeg op deze gronden vrijspraak, Uitspraak over 14 dagen. (U. D.) Twee van de vijf verdachten op vrije voeten gesteld. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gisteren in raadkamer te beslissen gehad het al of niet verleenen van de preventieve hechtenis van de vijf personen, die zich tot nu toe in bewaring bevonden in verband met de juweelendiefstallen te Den Haag. De officier van justitie, mr. B. H. Rouf- faer, had de gevangenhouding van alle vijf verdachten gevorderd. De raadkamer heeft ten aanzien van de twee verdachten Van W. en De G. onmid dellijke invrijheidstelling gelast, ten aan zien van de overige verdachten werd be paald, dat deze in preventieve hechtenis zullen worden gehouden. 1474 (Ingez. Mcd.) DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET ZIEKENFONDS TE OSS. Vroegere bode te 's-Hertogenbosch ingesloten. Op verzoek van den officier van justitie te 's-Hertogenbosch, heeft de gemeente politie van Oss gisteren den vroegeren bode van het zieken- en verplegingsfonds ..On derlinge Hulp", instelling van de R.K. Werklieden vereeniging te Oss. voor den of- fficier van justitie geleid, die hem een verhoor heeft afgenomen. De man, L. genaamd, heeft een gedeelte lijke bekentenis afgelegd. Hij is in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch ingeslo ten. Enkele weken geleden heeft de ge- meente-politie bij dit ziekenfonds een ac countantsonderzoek doen instellen in ver band met vermoede onregelmatigheden'. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den de volgende verstekvonnissen gewe zen: Wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet en Reglement B. B. te Bodegra ven 2xf1 subs 2x1 wk. tuchtschoolstraf H. de J. f. 1 50 subs. 1 wk. en f. 1 subs. 1 wk. tuchtschoolstraf: J. J. M. te Den Haag f. 2.50 subs. 3 d.; J. J. M. te Den Haag f.8 subs. 8 d.; J. A. W. te Nieuwkoop 2xf 3 50 subs. 3 dagen; W v. d. V. f. 1.50 subs. 2d.; J. G. idem: J. B. te Boskoop idem; Algemeene Politieverordening der gemeente Ter Aar: A Th. v. d. M. te Ter Aar f. 1.50 subs. 2 dagen; idem der gem. Alphen: P. P. zonder bekende woon-of ver blijfplaats f. 1 subs, 1 d.; J. W. C. de V. te Waddinxveen idem; Overtreding artikel 435 wetb. v. Strafrecht: J. W. C. de V, te Waddinxvéen f. 8 subs. 4 d.; Overtr. art. 453 wetb. v. Strafrecht: H. K. te Woerden f.5 subs. 5 d.: Overtreding Drankwet: P. K. 2xf. 2.50 subs. 2 dagen; Overtreding Vcrkeersverordening der gemeente Alphen a d. Rijn: J. H. te Alphen a. d. Rijn f. 1.50 subs. 2 d. Waar geen woonplaats vermeld, wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. HET GEVAARLIJKE OVERSTEKEN. Blinde door auto gedood. Te Geldrop is de 68-jarige blinde K. C. door een taxi uit Eindhoven overreden en gedood. De man stak plotseling den weg over, zoodat den chauffeur geen schuld treft. „Msb." SCHEPEN OP DRIFT GERAAKT. Eergisteravond om tien uur moest de loodsdienst op den Waterweg en buiten gaats tengevolge van den storm worden ge staakt. Ex kwam slechts een enkel schip den Waterweg binnen. In de Rijnhaven te Rotterdam geraakte het Engelsche ss. „Be- nomond" van paal 8 los. Het dreef tegen het lichtersohip „Hendrika". dat licht be schadigd werd. Het zeeschip is verhaald. In de Waalhaven raakte het Nederlandsche s.s. „Ootmarsum" op drift. Een gelijk lot trof het Noorsche ss. „Carrier", het Duit sche ss. ,,G. Fritzen" en het Fransche ss. „P.L.M. 25". De havendienst heeft deze schepen, zonder dat ze schade kregen, weer vastgelegd. SCHIPPER VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks acht uur is de 26- jarige ongehuwde schipper A. Smits uit De Lier onder Genemuiden van zijn schuit gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet opgehaald. TWEE HUIZEN TE UDEN AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks 5 uur is brand uitgebroken in de woning van den heer P. v. Berkel aan de Oude Kerk te Uden. Het vuur ontstond bij den schoorsteen en green met groote snelheid om zich heen. Ree: dadelijk bestond er groot gevaar voor uit breiding. De brandweer te Uden was spoe dig met een motorspuit ter plaatse, doch zij kon weinig tegen de vuurzee uitrichten en moest zich bepalen tot het nathouden der belendende perceelen. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den wind en tastte ook het woonhuis van de familie v. d Burgt aan. E~'de huizen waren spoedig in een vuurzre veranderd en zijn geheel afgebran-l. Ook het hui'r-ad van de twee gezinnen is geheel verloren gegaan. De ooi-zaak van den brand moet gezocht worden in een defect in den schoorsteen. Verzekering dekt ten deele de schade. „N.R.Crt." LAMPEN TEGEN TE LAGEN PRIJS VERKOCHT. De president der arr. rechtbank te Am sterdam, mr. A. J. van Royen heeft in kort geding een vonnis gewezen, dat van beteekenis is voor den strijd tegen de prijs- knoeierij. Een firma te Amsterdam verkocht gloei lampen van de N.V. Apex lampenfabriek te Utrecht beneden de door deze N.V. vast gestelde verkoopsprijzen. De Apex lampenfabriek gevoelde zich door de handelwijze van bedoelde firma benadeeld en vorderde aan deze firma de onverwijlde staking van den verkoop te gen andere prijzen dan de vastgestelde, te bevelen. De president heeft deze vordering der N.V. Apex toegewezen en de onverwijlde slaking gelast van den verkoop van lam pen beneden de vastgestelde verkoopsprij zen, terwijl aan de bedoelde firma een dwangsom van f. 100 werd opgelegd, te be talen aan de N.V. Apex voor elke lamp, welke hl strijd met dit verbod nog door haar zou worden verkocht. O BUITENLANDSCH GEMENGD. DE JAPANSCHE VROUWEN EN DE HOED. Een ccmmissie van het Japansche mini- :i.:rle van onderwijs en opvoeding heeft een nieuwe étiquette opgesteld, volgens welke Japansche vrouwen, die volgens de Westersche mode gekleed gaan, voortaan haar hoed zullen moeten afnemen, in de gevallen, waarin men van mannen het zelfde verwaoht. Binnenkort, zoo meldt Reuter uit Tokio, za! deze étiquette een officieel karakter v:.krijgen door rczcerirr*- "-trurües aan de gouverneurs der r-r- - -n -->:■> 'e hoefden van mtiejer--' Vrouwen, die vclgens 1 pansche tra ditie gekleed gaan, dragen geen hoeden. Mannen zullen het hoofd hebben te ont- blooten alvorens zij politie-agenten aan spreken.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9