SCHOONMAAKTIJD IS BROKKENHUISTIJD TENTOONSTELLING Karl Barth iOnverwoestbaar! DAGBLADRECLAME LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 21 Maarf 1939 NOVA-THEATER Middelweg 30 - Telef. 8 AL ZIJN WERKEN Firma B. DEKLER Uit de Omstreken „De Donder der Prairie" „DE CIRCUSKONING" Hef Prinselijk Gezin in Zwitserland Uit de Rijnstreek Goederen worden aan huis afgehaald na bericht 1443 PAASCH-INRUILCAMPAGNE PHILIPS en N.S.F. RADIO! Hulp in de Huishouding „IEMCO" N.V. Nieuwe Rijn 31-32-Telf. 2900-2901 Leiden Wordt niet wit in 't water Janvossen3teeq 43-45 Telefoon 995 AVONDTEEKENSCHOOL VAN DEN NED. R.K. VOLKSBOND - AFD. LEIDEN. Het universeele reclame-middel I linillllia 4—2 HILLEGOM. Uitvoering Chr. Mannenkoor. Het Chr. Mannenkoor „Soli Deo Gloria" gaf een uitvoering in de vrij goed bezette zaal van den heer Sistermans. Onder lei ding van den dirigent, den heer S. P. Vis ser, is goed gezongen. Vooraf sprak de heer Ouwendijk een woord van welkom en van vertrouwen in het wélslagen der uit voering. Geslaagd is de uitvoering zeker! 'Aangevangen werd met vier liederen, die door den heer Visser voor het mannenkoor waren bewerkt en a capella werden ge zongen. Het koor blonk uit met het „Agnus Dei" van Bizet en „Gott mein Zuversicht" van Fr. Schubert. Mevrouw R. Roosjen uit Haarlem ver leende als solo-zangeres haar medewerking en droeg bij tot het succes van dezen avond. Mevrouw Roosjen en de dirigent zijn met bloemen gehuldigd, aangeboden namens het bestuur, door den heer Ouwen- dijk onder woorden van dank. Behalve de twee zandtreinen, is hier ook in een der lage duinkommen een rupsband- machine in actie, die tegelijk drieërlei re sultaat bewerkt: nJ. het afgraven van het zand van de hooge duinwallen, het aan vullen van de kom, het egaliseeren van den grond en het aanbrengen eener groo- tere bodemvastheid. De uitvoerder oordeelt, dat minstens een 20 a 25-tal weken met dit werk gemoeid zal zijn. De totale afzan- ding zal zich uitstrekken over 14 H.A. duingrond. .DINSD., WOENSD., DONDERD. 1407 De Singing:-Cowboy DICK FORAN Als 2de de dierensensatie Vergadering der A.-R. Kiesvereeniging. De A.-R. Kiesvereeniging vergaderde met het oog op de komende verkiezing voor de Provinciale Staten. Na opening dezer goed bezochte vergadering in het gebouw Pa trimonium door den voorzitter, den heer G. Troost, sprak dr. G. Beekenkamp uit Leiden over het onderwerp: „Een veilig anker". Spr. behandelde voornamelijk de binnenlandsche spanningen. Met het op treden van het kabinet-Oolijn werd de houding van "net volk flink. Er ontstond een andere mentaliteit. Bijzondere aan dacht wijdde spreker aan de N.S.B.. den Vrijheidsbond, de S.D.A.P. en de Chr.-Hist. Unie. met haar bestreden verschillen ten opzichte van de A.-R. Partij. Daarna poneerde spr. positieve stellingen ter verdediging en verspreiding van de A - R. beginselen. Met een uitwijding over het anker, zinnebeeld van de hoop en middel om het schip van staat te behouden, be sloot dr. Beekenkamp zijn met applaus ontvangen rede Spreker beantwoordde tenslotte verschil lende vragen. Hii ging daarbij nader in op de zelfstandigheidspolitiek. de beginselen der Staatk. Ger. Partij. Ohr.-Dem. Unie. de liberalen en de politieke beteekenis der Staten-verkiezing. De voorzitter dankte den spreker, die sloot met dankgebed. KATWIJK AAN ZEE. DE AFZANDING EN EGALISEERING IN DE ZUIDDUINEN. Werkzaamheden gedurende 20 a 35 weken. Aan de Zuidzijde van het zeedorp, Ooste lijk van de Meidoornstraat, is thans de duinafgraving weer in vollen gang. Op dit te egaliseeren terrein zal straks de Parklaan worden aangelegd, die om de uieinden van de zijstraten van de Secr. Varkevisserstraat heen, in Duin oord zich zal aansluiten aan het reeds bestaande gedeelte van dezen weg, dat op den Zeeweg uitmondt. De werk zaamheden dezer afgraving zijn aan genomen door de firma G. Hulsebosch te Bloemendaal. Twee zandtreinen. elk uit 12 a 13 kiep- karren bestaande, rijden af en aan. De volle zandtrein brengt de lading naar het zeer lage gedeelte bij de Meidoornstraat, waar het terrein ongeveer 3.10 meter moet worden opgehoogd, ten einde met het niveau van genoemde straat overeen te komen. Het is hierbij een gunstige omstandig heid, dat het ééne gedeelte van dit terrein de zandaanvulling kan leveren, die het andere noodig heeft. In ons bijprogramma LISSE. Gevonden: zakdoek met eenig geld, bruine portemonnaie, mantelceintuur, brui ne mantelceintuur, voorhamer met letters, beige kinderkous. Inlichtingen op het poli tiebureau. OEGSTGEEST. Auto in wegsloot gereden. Op de Haarlemmertrekvaart nabij Poel geest is een 4-wielige personenauto, be stuurd door H. P. A., in de wegsloot ge reden. Waarschijnlijk is de bestuurder door de duisternis misleid. De auto bleef geluk kig nog gedeeltelijk in het struikgewas hangen, zoodat de inzittenden, die onge deerd zijn gebleven, de auto konden ver laten. Later is de auto met den kraanwagen van de garage v. d. Ameele uit de sloot ge haald. Op den Nieuwen Rijksweg nabij den Vinkeweg had gisteren een botsing plaats tusschen een auto, bestuurd door H. A. G. te Rotterdam en den wielrijder G. A. D. alhier, welke laatste den rijweg overstak. De auto en het rijwiel werden beschadigd, terwijl de wielrijder verschillende verwon dingen aan het hoofd bekwam. Dr. Hugenholtz verleende het slachtoffer spoedig hulp. waarna hij door de zorgen van de politie naar huis is gebracht. Sedert eenige dagen heeft voor een perceel in de De Kempenaerstraat een rij wiel onbeheerd gestaan, waarvan bij de politie aangifte is gedaan. Tot nu toe is de eigenaar niet komen opdagen, waarom de politie het rijwiel ais gevonden in bewa ring heeft genomen. RIJNSBURG. A.R. Kiesver. Nederland en Oranje". Deze kiesvereeniging vergaderde onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer D. Zwaan. Deze opende na gemeen schappelijk gezang met gebed en deelde mede, dat de afgetreden secretaris, de heer W. L. v. d. Gugten. zich op verzoek van het bestuur tot na de verkiezingen als be stuurslid beschikbaar zal stellen. Deze me- dedeeling werd met groote instemming ontvangen. In de bestaande vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Heemskerk Cz. Hierna werden de notulen gelezen en| vastgesteld. Vervolgens hield de voorzitter, de heer T. Kralt. een inleiding over het gevoerde gemeentebeleid in de laatste 4 jaren. ALPHEN. Een visscher vermist. Alhier wordt vermist de gehuwde vis scher B. K., die Zondagmiddag met zijn roeiboot is uitgevaren naar den polder om te gaan visschen en gistermiddag nog niet was teruggekeerd. Vermoed wordt, dat den man een ongeluk is overkomen. Pogingen, die in het werk gesteld zijn, om hem te vinden, bleven tot nu toe zonder resultaat. Stopbord moest het weer ontgelden. Gistermiddag is een met hout beladen vrachtauto in botsing gekomen met het stopbord van de politie op den hoek Juliana- straatBruggestraat. Zulks werd veroor zaakt, door het feit. dat de bestuurder zijn bocht niet goed kon nemen. Voor den zoo- veelsten keer is het bord beschadigd. Het wordt thans gerepareerd en de bestuurder zal de kosten moeten betalen. BOSKOOP. Spoedeischende gemeenteraad. De raad kwam in spoedeischende verga dering bijeen. Het eenige agendapunt was een voorstel van B. en W. om over te gaan tot het verkoopen van eenige 6" aandce- len der gemeente van de N.V. Gemecnte- crediet. Nadat de voorzitter op eenige vra gen. de noodige inlichtingen had verstrekt, werd het voorstel van B. en W. met alg. st. Op deze inleiding volgde een uitgebreide gedachten wisseling. De vergadering werd door den heer J. C. Exel met dankgebed gesloten. SASSENHEIM. Vergadering Ring Jongelingsvercenigingen. In het gebouw achter de Geref. Kerk vergaderde de ring van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grond slag onder voorzitterschap van den heer A. J. Versteegt. Na afdoening der huishou delijke zaken behandelde de heer L. v. d. Kwaak van Sassenheim het onderwerp De Jongelingsvereenlging en de wisselende Tijdgeest". Spr. besprak hierin het rationalisme en irrationalisme om tenslotte te wijzen op de taak van en de plaats die de Geref. Jonge- lingsvereeniging moet innemen tegen deze stroomingen. Na de pauze werden vragen gesteld, die uitvoerig werden beantwoord. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. In het gymnastieklokaal achter het Raad huis vergaderde de Chr. Besturenbond. Als spreker trad op de heer H. Oudekerk, hoofd bestuurslid van den N.C.L.B. De spreker werd door den voorzitter, den heer J. B. de Groot ingeleid, waarna hij zijn onderwerp behandelde „Van strijd en zegening". Allereerst behandelde spr. den ontwikke lingsgang van de chr. vakbeweging en den strijd, die eiken dag tegen ^e moderne vak bonden moest worden gevoerd. Spr. wekte op het propagandawerk ter hand te nemen en ongeorganiseerden te doen toetreden tot de vakbeweging, waar zij krachtens hun beginsel behooren. De heer Oudekerk sloot met dankgebed. VOORHOUT. Bij de gemeentelijke arbeidsbemidde- 1 ng stonden als werkloos ingeschreven 210 personen. Hieronder zijn 56. die in de werk verschaffing zijn geplaatst Het aantal kleine tuinders dat van rijks- en gemeentewege steun geniet is in het afgeloopen iaar met een 6-tal uit gebreid. Hiun getal bedraagt thans 11 (v. j. 5). aangenomen, waarna deze vergadering, die nog geen 10 minuten in beslag had geno men, was beëindigd. Schietwedstrijd B. V. L. De door de afd. Boskoop van de B.VX. gehouden jaarwedstrijd had het volgend resultaat: Klasse Koningsschutters: le pr. W. Kel derhuis, 2e pr. D. van der Wolf, 3e pr. M. de Jong. Scherpschutters le klas: le pr, Jac. van Wengerden, 2e pr., J. Uittenbogaard, 3e pr, A. Helder, 4e pr,, KI. de Jong. Scherpschutters. 2e klas: le pr. J. van Tol Jr., 2e pr., A. Fokker. In de plaats van de iepenboomen, die in verband met de lepzlekte aan den Reyerskooperweg gerooid zijn, worden thans door de afd. Gemeenteplantsoenen in de opengekomen plaatsen Gouden regen en Malussen geplant. Dat belooft daar een fraai gezicht te worden! DE KAAG. Vergadering IJsclub „Kagermeer". Bovengenoemde vergadering der IJsclub „Kagermeer" werd gehouden in „Het Kom pas". Wegens ziekte van den voorzitter, den heer Stokman en den 2den voorzitter, den heer J. Biemond, opende de heer J. Uitdenbogaard. waarna de secretaris de notulen las, die goedgekeurd werden De secr. deelde mede, dat het personeel der ijsclub reeds verzekerd was. doch dat men over de verzekering der leden nog steeds aan het onderhandelen was Uit het finan cieel verslag bleek, dat de afgeloopen win ter nog flinke financieele offers had ge vraagd: desniettegenstaande was er. wan neer bank- en kassaldo samengeteld wa ren, nog een batig saldo van f. 308,69. De bestuursleden Co de Vries, J. Zwetsloot en J. Uitdenboogaard werden herkozen. Besloten werd de film: „Hoe drenkelingen gered moeten worden, en welk materiaal men moet hebben" in de najaarsvergade ring te vertoonen. Hierop volgde sluiting. WOUBRUGGE. HET 75-JARIG BESTAAN DER SCHOOL MET DEN BIJBEL. Talrijke sprekers brengen gclukwenschen over. Onder groote belangstelling is gister avond het 75-jarlg bestaan van de School met den Bijbel herdacht. Het was op 19 Juli 1864, dat B en W. onzer gemeente aan Ged. Staten het volgende schrijven deden toekomen „Naar aanleiding der circulaire no. 124 berichten wij UEdel Grootachtb., dat in den loop der maand Mei j.l. alhier in wer king is gekomen een bijzondere school voor Chr. Nat. schoolonderwijs, aan welke school hoofdonderwijzer is de heer B. Gan- gel en van welk een en ander overeenkom stig het Prov. Blad no. 56 van 1659 aan de schoolopziener te Leiden mededeeling is gedaan." Thans meende het schoolbestuur dit heuglijk feit in een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk te moeten gedenken. Zoo was dan gisteravond voor dit doel het kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld. Door het hoofd der school, de heer Hoek stra, werd de bijeenkomst geopend met het laten zingen van Ps. 103-1, waarna spr. in gebed voorging. Na het lezen van Ps. 103 en een toepasselijk woord, begroet te hij in het bijzonder B. en W. der ge meente. den heer Julsingha. inspecteur van het lager onderwijs; den heer H. Schilp, inspecteur Chr. Nat. schoolonder wijs, de beide predikanten te dezer plaat se; de kerkeraden en het Zondagsschool- bestuur; de oud-onderwijzers en oud-leer- üngen van buiten; de leden van de school- vereeniging; de ouders van schoolgaande kinderen, enz. Onder de aanwezigen waren nog twee oud-leerlingen van de in 1864 opgerichte schooi, n.l. de wed. Oudshoorn en de heer Van Teijlingen van Leiderdorp. Spr. be groette deze beide oudjes, voor wie het wel een heel bijzondere dag was om te mogen gedenken de zegeningen Gods. Hierna sprak ds. Dronkert naar aanlei ding van het Psalmwoord „Want Hij heeft een getuigenis opgericht in Jacob, en een wet gesteld In Israël." Vele wijsgeeren heb ben vele wegen gepredikt, doch vér daar boven staat het geschreven woord van God, zooals de Psalmist het zegt. Wan neer wij terugblikken op hetgeen achter ons ligt, dan zien wij, dat God menschen heeft gegrepen, bezield met dit woord. Ook n u geeft God die getuigenis en God ge biedt, dat wij onze kinderen zullen opvoe den naar de Schriften. Een dankbaar gedenken, aldus zeide hierop het hoofd der school, de heer Hoek stra, vervult ons aller hart. De weldaden zijn zoo vele, gedurende die 75 jaren en het is niet doenlijk, deze allen te noemen. Wat een geloof moeten de stichters wel gehad hebben, om in die moeilijke jaren een Chr. school te vormen. Het is echter Gods bestel geweest en wij zullen de vruch ten daarvan overdragen op onze kinaeren en doorgeven aan ons nageslacht. Het gaat niet om de school, doch om het kind en de worsteling om dit kind Is be kroond, de zegen is niet uitgebleven. Wij gedenken al dien arbeid door onze oprich ters in deze gewijde ure, zonder ons te ver heffen. Gods kracht is in menschelijke zwakheid volbracht. Onze sterkte is in Hem. De Heere zij met ons, gelijk met onze Vaderen! Hierna volgde een reeks van toespraken, o.a. door den burgemeester namens het ge meentebestuur; door de heeren Julsingha, inspecteur van het L. O.: H. Schilp, Inspec teur van het Chr. Nat schoolonderwijs; A. de Jong namens den schoolraadVeene- ma secretaris van de Unie; H. de Boer, oud-hoofd der school; P. J. Gijsman, idem; afgevaardigden van Je Ned. Herv. en Ger. kerkeraad en afgevaardigde van de Zon dagsschool. Allen brachten de beste wen- schen over en het was wel een zeer gewijde ure deze grijze, op hoogen leeftijd geko men mannen, te liuoren getuigen tan de zegeningen Gods op het onderwijs met den Bijbel te dezer plaatse. De heer W. A. Boot bood namens de hul deblijk-commissie het bestuur van de school een compleet bestuurskamer-ameu blement aan, benevens aan het hoofd der school een projectielantaarn voor aan schouwelijk onderwijs. Spontaan bracht de heer C. W. Anker, 2e voorzitter van het bestuur, hiervoor dank. Het is geen huldeblijk aldus spr., doch gezien de groote medewerking tot vér buiten de grenzen der gemeente, zelfs uit het buitenland, mag hier gesproken wor den van een „liefdeblijk". In dien geest aanvaardt het bestuur dan ook deze daad werkelijke uitingen van medeleven. Tot sdot sprak dr. Doomenbal, Ned, Herv. predikant alhier. De eerste predikant heeft gewezen op de oprichting van een getuigenis in Jacob en een wet gesteld in Israël. God heeft ons geboden, dat wij onze kinderen deze getui genis zouden bekend maken, aldus spr., op dat het navolgende geslacht die weten zou den. Dat zij hun hoop op God stellen en Zijn daden niet vergeten! Zóó moeten wij Gods getuigenis doorgeven, en dan rust op de ouders in de eerste plaats de taak hun kinderen op te voeden bij het woord van God. God is een „God des Verbonds" tot in duizend geslachten, een on-onder- broken schakel over de graven onzer voor ouders. God zegene onze feestvierende school met den Bijbel opdat er een ge slacht zij, dat vraagt naar den Heere en Zijn sterkte! In welgekozen woorden dankte de heer Hoekstra alle sprekers en hen, die op zoo ondubbelzinnige wijze blijk hadden gege ven van het medeleven met het Chr. on derwijs. De Chr. zangvereenlging „De Lof- stem" gaf haar zoo zeer gewaardeerde medewerking. Tenslotte ging ds. Doornen- ba) voor in dankgebed. Hoewel het al zeer laat In den avond was geworden, werd ln de school nog een ontmoetingssamenkomst gehouden onder het aanbieden van ververschingen. spreekt heden in Leiden. zijn voorhanden bij Oude en nieuwe boeken NIEUWE RIJN 45, Tel. 885 LEIDEN. 1439 Er is een reclamemiddel dat U een groote vangst verzekert, om dat het als een net, het geheele vischwa- ter bestrijkt; Dagblad reclame. Vraag inlichtingen, voor beelden, etc. van dagblad reclame bij het „Cebuco", Dam 2a, Amsterdam. Gevr. te Oegstgeesf bij alleen wonende Dame, met ziekenverpl. bekend. Voor dag en wacht. Van goede get. voorzien. Voor direct of later. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 8217a. Philips type 850 A f.295 met autorn. Drukknopafstemming Philips type 753 A f.225 met autom. Drukknopafstemming N.SF. type 25 A f. 225 met autom. Drukknopafstemming Uw oude Radiotoestel heeft voor slechts enkele weken een zeer groote waarde. Bij aankoop van een der boven afge beelde Philips of N.S.F. ontvangers, betalen wij tijdelijk voor elk merk Radio-toestel, met aparten of ingebouwden luidspreker, een zeer hoogen inruilprijs, waarvan wij onderstaand eenige voorbeelden geven. Merk Gekocht, rype: INRUILWAARDE Merk Gekocht INRUILWAARDE Toestel in Bij aankoop BIJ aankoop BIJ aankoop Toestel in Type: Bij aankoop BIJ aankoop BIJ aankoop Philips 850 A Philips 753 A N.S.F. 25 A Philips 850 A Philips 753 A N.S.F. 25 A Philips 1930 26G1 90.— 62.50 62.50 N. S. F, 1931 HVum 5 92.50 65— 66 i, 1931 720A 90.— 62.50 62.50 1932 H'sum 45 100— 72.50 72.50 1932 630A 102.50 75.— 75.— Erres 1933 K.Y. 130 105— 77.50 77.50 1933 634A 105.— 80 80.— 1935 K.Y. 146 120— 90— 90— 1934 640A 112.50 85.— 85.— Telefunk. 1933 T653 WX.K 105— 77.50 77.50 1935 536A 132.60 90.— 90.— 1935 T656 WiJi 120— 90— 90— 1936 796A 140.— 110.— 110.— Nora 1933 W. 504 102.50 75— 75— Dit zijn slechts enkele voorbeelden; eflik mehk Radiotoestel heeft een tijdelijke hooge inruil waarde. Wij wooddgen U dan ook beleefd -uit om deze „Wonderen deo* Techniek" bij ons eens rustig te komen beluisteren. - Ondanks deze voordeeliige aan/bieding blijft de volle garantie-service van kracht! De alom bekende „Radio Technische Dienst" - Reparatie-inrichting voor alle merken Radiotoestellen van door de leerlingen vervaardigde werkstukken met ojjen- bare les op Woensdag 22 en Vrijdag 24 Maart 1939, van 7 tot 9 uur 's avonds, in het schoolgebouw Paul Krugerstr. 37 boven. 1441 HET BESTUUR. IV TOEGANG KOSTELOOS VOOR BELANGSTELLENDEN. aillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8