A.S.C.-HILLINEN Buitenland LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEad Dinsdag 21 Maart 1939 RECHTZAKEN De kwestie der Haco-loterij Proefrit voor motorrijders Gecamoufleerd Japansch vliegveld in Costa Rica PLEIDOOI VOOR DEN HOOGEN RAAD. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld het cassatieberoep van den directeur van de H.A.C.O., die wezens overtreding; van de Loterijwet, door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot een geldboete van f. 3000. In deze zaak werd allereerst gepleit door mr. E. Hollander, die er aan herinnerde, dat. toen de Hooge Raad had beslist, dat de Haco met haar trekkingen voor de in 1926 uitgegeven premieleen'ng. niet meer mocht enten op de Staatsloterij, maar voor de keus stond om of eigen trekkingen te houden of over te gaan tot conversie. De Haco heeft toen het eerste gekozen en organiseerde eigen trekkingen onder notarieel toezicht, welke trekkingen volgens de aankondiging in het prospectus der lee- ning. werden ingericht op den grondslag der Nederlandsche Staatsloterij. De betreffende premieleenlng is uitge geven voor de wetswijziging van 1928 en valt dus onder de overgangsbepaling, waar in worden bedoeld de premieleenlngen welke niet in strijd zijn met de Loterijwet. De Haco was dus verplicht door te gaan met trekken, totdat de laatste obligatie zou zijn geamortiseerd. Nu is echter ten laste gelegd, dat andere trekkingen zijn georganiseerd en wel om dat er prijzen beneden f. 100 zijn uitge keerd. Pleiter wees er in dit verband op. dat we hier te doen hebben met twee verschillende zaken, de trekking en de uitkeeringen. De trekking is geoorloofd en de uitkeeringen zijn niet van invloed op de wijze waarop deze trekking geschiedt en aan het geoor loofde van de trekking kan geen afbreuk worden gedaan wanneer er bovendien prij zen worden uitgekeerd welke niet waren uitgeloofd. Er zijn slechts twee verbodselementen in de overgangsbepaling n.l. dat er geen an dere of verdere uitgifte van obligaties mag geschieden en voorts dat geen andere trek kingen mogen worden georganiseerd dan die van te voren zijn aangekondigd. Wan neer de Haco zich hieraan houdt, handelt zij niet in strijd met de Loterijwet. Welnu, besloot pleiter, de trekkingen ge schieden regelmatig volgens het bij de uit gifte der leening vastgestelde plan, terwijl deze trekkingen door het feit dat extra uitkeeringen zijn gedaan, niet worden „andere" trekkingen als in de wet bedoeld. Vervolgens lichtte mr. S. van Oven een aantal cassatiemiddelen toe. Pleiter wees er op. dat de ten laste leg ging er van uit gaat. dat voor de leening ran 1937 (de dagvaarding betrof een trek king in dat jaar) geen toestemming was verleend. Maar er was geen sprake van een leening van 1937; de trekking geschied de voor de leening van 1926, welke leening geoorloofd was. Het geven van cadeaux kan die leening niet in strijd brengen met de Loterijwet. Verder was ten laste gelegd, dat bij de trekking ook nummers werden medege- trokken, welke reeds geamortiseerd hadden moeten zlj,n .In dit verband merkte pleiter op, dat men met 21000 moet blijven door trekken, aangezien anders de trekkingen volgens het plan niet mogelijk zijn en wij ziging zou worden gebracht in de kansen der overblijvende nummers. Het is tech nisch onmogelijk om een scheiding te maken tusschen de wel en niet geamortiseerde obligaties en dat de wetgever zulks ook heeft ingezien, blijkt wel uit het voorschrift dat de trekkingen moeten geschieden vol gens het bekend gemaakte plan, zoodat splitsing niet is toegestaan. En aangezien de Haco zich in dit opzicht houdt aan dat voorschrift, is te dezen aanzien evenmin overtreding van de Loterijwet aanwezig. De procureur-generaal zal op 3 April conclusie nemen. VOLGENS HOOGE RAAD TOCH STRAF BAAR OP DEN OPENBAREN WEG. De kantonrechter te Utrecht heeft 18 November j.l. een advocaat, die voor het verkrijgen van een rijbewijs als motor rijwielbestuurder op den openbaren weg te Bunnik een proefrit had gemaakt, toen hij derhalve nog niet lin het bezit van dat hjbewijs was, ontslagen van rechtsvervol ging. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie evenwel, die f4 boete had gevorderd stelde beroep in cassatie in, aangezien hij van oordeel was, dat de kantonrechter ten onrechte had aangenomen dat er voor den candidaat-motorrljwielbestuurder geen an dere mogelijkheid bestond om zich behoor lijk voor te bereiden tot het afleggen van ten wettelijk voorgeschreven proefrit dan door te handelen gelijk hij deed, n.l. door zonder rijbewijs over den openbaren weg te rijden, Naar zijn meening had de betrok kene zich ook op een particulier terrein kunnen oefenen, terwijl noch van een wet telijke verplichting, noch van een over- "êgend maatschappelijk belang zou zijn gebleken, waardoor mr. van B. gedwongen sou zijn geweest, desnoods met overtreding 'an wettelijke voorschriften, een rijbewijs te verwerven. De Hooge Raad heeft gisteren het vonnis '3n den kantonrechter vernietigd en mr, van B. alsnog veroordeeld tot een geldboete van 50 cent. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een arbeider uit Rijnsburg heeft terecht kestaan terzake steunfraude. De beslissing yas aangehouden door den Politierechter, teneinde een rapport in te winnen. Dat was er nu, en het adviseerde tot een voorwaardelijk:- straf. De Officier voelde daar niet voor, want net verzwegen bedrag was f. 85 en ver dachte had ook nog getracht zijn werkge ver tot geknoei over te halen. Om die reden Persisteerde bij zijn elsch van twee maan den gevangenisstraf. De Politierechter ging echter met het Mvies der Reclasscering mee, en legde drie kaanden gevangenisstraf voorwaardelijk, tet een ptoeftijd van drie jaar op. Het is nu weer goed. Het was een flink stuk ijzer, waarmee een vrachtrijder uit Voorschoten zijn broer zou hebben geslagen. Erg hard scheen het niet aangekomen te zijn, doch de Officier deelde mede het toch wel gewenscht te hebben gevonden, de zaak te vervolgen, hoewel de broer er geen prijs op stelde. ,,Als men met zulke stukken ijzer gaat werken, dan Is het wat al te gevaarlijk", meende de Officier, en hij eischte drie we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Verdachte ver telde dat thans de verhouding met zijn broer weer goed is. Daarin vond de Politierechter aanleiding te volstaan met een voorwaardelijke geld boete nj. f. 50 boete subs. 50 dagen hech tenis, met een proeftijd van drie Jaar, Een oude kwestie. MeJ. J. B. uit Oegstgeest, die al meerma len rechterlijke instanties aan het werk heeft gezet, nam ook nu weer in de ver dachts:,uank plaats. Ze had beleedigu. Een agent van politie had ze uitgeschol den, Juff uw B. had daarvoor eenlgen tijd geleden al terecht gestaan, en toen was de beslissing aangehouden voor het Psyohia- lersrapport. Dat was er nu, en het concludeerde tot verminderde toerekenvatbaarheid. De Offi cier vond dat aan het geval eens een eind moet worden gemaakt, en hij vorderde twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, en een voorwaardelijk ter beschikking stellen van de Regeering. De verdediger meende dat dit laatste nog niet gewenscht is, en de Politierechter besprak het geval nogeens gemoedelijk met een dochter van verdachte. Als gevolg hiervan besliste de Politie rechter dat hij zijn vonnis eenigen tijd zal aanhouden, teneinde te zien hoe de juf frouw zich nu gedraagt, en wat de beslis sing van den Hoogen Raad zal zijn op de beslissing van de Rechtbank tot vernieti ging der woonschuit. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Ergerlijke dierenmishandeling. Voor den Haariemschen kantonrechter stond terecht een 49-jar'ge slager uit HH- legom. die op 6 Februari j.l. in het Abattoir te Hillegom een kalf heeft geslacht zonder een schietmasker te hebben gebruikt. Toen het kalf nog niet geheel dood was. heeft verdachte bovendien de achillespezen doorgesneden. Als getuige werd gehoord de heer A, v. d. Akker. uit Den Haag. inspec teur deir Dierenbescherming, die het feit had geconstateerd. Verdachte had een ge tuige a décharge medegebracht, den 42- jarigen bloemistarbeider A. G. v. L. uit Hil legom. De ambtenaar van het O.M. noem de de manier van slachten onmenschelijk. Ook vond spr. het merkwaardig dat een bloemistarbelder in het abattoir toegelaten wordt om naar het. slachten te kijken. Het is toch geen publieke vermakelijkheid. De ambtenaar eischte een geldboete van 2 maal f.40 subs. 2 maal 20 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot 2 maal f. 10 subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. Overtreding der drankwet. Vervolgens stond terecht een 33-jarige verlofhouder uit Haarlemmermeer wegens overtreding der drankwet. Op 12 Januari j.l. waren bil verdachte eenlge flesschen drank in beslag genomen. Verdachte was alleen in het bezit van een Verlof A (zwak alcoholische dranken De ambt. van het O.M. eischte 2 maal f. 20 subs. 2 maal 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag geno men fles=chen drank. De kantonrechter veroordeelde tot 2 maal f. 15 subs. 2 maal 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de inbeslag genomen flesschen drank. Links van den weg gereden. Vervolgens stond terecht een 42-jarige manufaeturier uit Nieuw Vennep die op 3 Februari j.l. met zijn auto op het linkerdeel van den Bennebroekerweg heeft gereden. Dat was gebeurd tijdens een zwaren mist. Uit de tegenovergestelde richting kwam een auto bestuurd door den 33-jarigen bakker G. v. W. uit Aalsmeer. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde tot f. 12 subs, 6 dagen hechtenis. Overtreding vuurwapenwet. Een 65-jarig los arbeider uit Haarlem mermeer stond terecht wegens overtreding der vuurwapenwet. Op 26 Jan. j.l. was bij verd. in de schuur aan den Huigsloterdijk een dubbelloops jachtgeweer gevonden zon der dat hij een vergunning had. De ambte naar eischte een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechteris met verbeurdverklaring van het Inbeslag genomen geweer. De kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f. 10 su'bs. 5 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het Inbeslag ge nomen geweer. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding vestigingswet. Gistermorgen werden voor het Kanton gerecht alhier de eerste overtredingen van de Vestigingswet behandeld. Een 'kruidenier uit Leiderdorp most terecht staan omdat hij zonder vergunning van den minister van Economische Zaken te Leiderdorp in de Hoofdstraat een kruidenierszaak had overgenomen, zoodat hij schuldig was aan overtreding van de vestigingswet. Ver dachte verklaarde, dat hij in October examen in warenkennis hoopte te doen en dan vergunning zal vragen. Het O.M. wees er uitdrukkelijk op dat verdachte in dien t d geen zaken mag doen, waarop de raads man mr. N. G. Geelkerken vroeg of zijn cliënt dan geen voorloopige vergunning kon krijgen tot October. Het O.M. eischte 26 maal f. 1 boete of 26 maal 1 dag hechtenis. (Dit is voor de eerste 26 dagen dat ver dachte de zaak geopend heeft). Mr. Geel kerken hield daarop een uitvoerig pleidooi. Wanneer zijn cliënt de zaak zou moeten sluiten, zou hii deerlijk gedupeerd zijn en zich bij den 'teun moeten melden, daar zijn geld in de zaak zit. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 26 maal f0,50 of 26 maal 1 dag hechten's. De bekende Amerikaansche journalist Knickerbocker, publiceert een door hem zelf uit een vliegtuig genomen foto van z.g. rijstvelden, welke Japanneezen aan de kust van Costa Rica hebben aangelegd en wil hiermede aantoonen, dat deze rijstvel- Een broodslyter uit Sassenheim moest niets anders zijn dan een vliegveld dat eveneens terechte staan wegens overtred'ng c'e Japanneezen in staat moet stellen liet van de Vestigingswet. In Februari en Maart Panama-kanaal te bedreigen. Onlangs 1936 had verdachte zonder verdunning van heeft ook een correspondent van de ,,New den minister van Econ. Zaken buiten zijniYW'k Times" hierop de aandacht gevestigd. winkel in de Zuiderstraat in een bollen schuur een bakkerij ingericht en aldaar brood gebakken. Het O.M. wees er op, dat het desbetreffende Koninklijk Besluit eerst op 2 Juli 1938 in werking was getreden en vroeg derhalve vrijspaak. De raadsman mr. L. Sprey wees er op. dat de gasoven reeds in October 1937 gekocht was, waarvan hij een nota overlegde. Hii kon zich overigens veieenigen met het requisitoir van het O.M. Uitspraak conform. Het venten van groenten. Zooals reeds verleden week gemeld, is er al eenigen tijd een princlpieele kwestie hangende tusschen den Bond van Groen- tenhandelaren alhier en de gemeente Lei den omtrent de toepassing van art. 51 der gemeenteverordening, waarbij het venten van groenten verboden is voor degenen, die geen winkel hebben. Volgens den Bond van Groentenhandelaren is dit niet de bedoe ling van art. 51 der verordening en zoo mc-est gistermiddag weer een aanta' groenten- en fruithandelaren wegens over treding van art. 51 terecht staan. Nadat de heer J. Laman. voorzitter van den Bond van Groentenhandelaren eenlge inlichtin- ge had verstrekt kreeg het O.M. het woord. Het parket had een onderzoek ingesteld en daarbij was gebleken dat volgens een arrest van den Hoogen Raad onder venten verstaan moet worden huis aan huis waar te koop aanbieden; en waar dit hier niet was geschied, vroeg het .M ontslag van rechtsvervolging. In dit verband zal aan het aantal nog loopende verbalen geen verder gevolg worden gegeven. Uitspraak conform. Overtreding leerplichtwet. Een inwoner van Katwijk aan Zee moest terecht staan wegens herhaalde overtreding der Leerplichtwet. Niettegenstaande ver dachte pas op 4 Januari j.l. wegens her haalde overtreding van de Leerplichtwet tot f. 4 boete veroordeeld was. had zijn kleindochtertje sinds.... 4 Januari de school niet meer bezocht. Verdachte er kende de overtreding. Daar zijn zeven groote dochters zich niets van hem aan trekken, doet zijn kleindochtertje van 12 laar het huishouden. Het O.M. wees er op dat het toch niet aangaat om het kind ut eigen belang niet naar school te sturen en eischte f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter wees er op dat het kind naar school moet en eischte 8 dagen principale hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Gaat het kind één dag niet naar school, dan wordt de straf ten uitvoer gelegd. Geen inlichtingen verstrekt. Een Leidsch ingezetene moest terecht staan omdat zij geen inlichtingen aan een controleur van den Raad van Arbeid had willen geven. Deze controleur ais getuide gehoord, verklaarde dat hij reeds 10 maal aan het huis was geweest van verdachte, maar dat zij steeds geweigerd had de' rentekaart te toonen. De reden was dat verdachte geen zegeltjes geplakt had. Het O.M. vond het verzet tegen de sociale wet ten, die in het belang van: den werknemer gemaakt zijn, meer dan érg en eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen hecRtenis. WATERPOLO. L.Z.C. III—H.M.8.-ADSP. Morgenavond te kwart over negen zal in de Overdekte gespeeld worden de wedstrijd L.Z.C. III—H.M.S.-adsp. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. De laatste ronde van de voor wedstrijden om het kampioenschap van Alphen bracht de vol gende uitslagen: Groep A: G. ZfjlstraJoh. v. Ofwegen 11; H. v. d. Meent— J. H. Mieras 2—0; H. v. d. MeentA. Wolswijk 20. Groep B.: J. RuitenbergH. v. Leeuwen 20; F. J. OostermanG. v. Muiswinkel <afgebr.). De voorloopige eindstanden zün als volgt: Groep A. gesp. gew. gel. verl. pnt. G. Zijlstra Joh. Ofwegen H. v. d. Meent W. de Knijff J. Boot J. H. Mieras A. Wolswijk 4 4 4 3 - 2 1 In groep A. zijn geplaatst G. Zijlstra en Joh. van Ofwegen. De partijen de Knijff—Boot en WolswijkMieras zijn dus van geen belang meer. Groep B.: F. J. Oosterman 5 G. v. Muiswinkel 5 J. Ruitenberg 5 M. v. Triest 5 J. v. Oeveren 5 Th. v. Leeuwen 5 G. de Grauw 4 In groep B. is geplaatst F. J. Oostérman. ter wijl voor de tweede plaats nog twof leden zijn. De partijen F. K. OostermanG. v. Muiswinkel en J. RuitenbergG. de Grauw moeten dua hier de beslissing brengen voor de tweede plaats. 5 10 3 1 1 7 3 1 1 7 2 3 4 1 1 3 3 3 2 3 1 3 1 480»te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 21 Maart 1939 Hooge Prijzen 5000.— 13387 1500.— 10137 1000.— 9453 12857 400.— 3019 19135 2001276 9957 16433 21200 100.— 8121 8977 9515 10929 12746 15678 VOORSCHOTENSCHE DAMVEREENIGING. Voor het kampioenschap van Voorschoten werd de achtste ronde gespeeld. De uitslagen waren: Klasse I: G. v. BemmelenB. Bedeker 20: J. v. BemmelenJ. Zuyderduyn 02; J. v. d. HulstG. v. Bemmelen 02 (regl.); J. v. Bem melenW. F. Slieker 20 (regl.); P. Hakker— P. Gijsbertse 20 (regl.); G. RobünJ. C. de Graaf 1—1. Klasse II: C. BorsboomChr. v. d. Lee 20 (regl.); B. BregmanZitman 20; J. van Eg- mond—P. Stok 02; J. Goor—K. Ju 0—2; I. Romein—M. de Broeder 02; M. de Broeder H. v. Egmond 02: I. RomeinJ. Goor 02; W. v. MulligenC. v. Wissen 20. VOETBAL. A.S.C.HILLINEN. Voor dezen belangrijken wedstrijd, welke a.s. Zondag aan de De Kempenaerstraat wordt ge speeld. is het A.S.C.-elftal als volgt samenge steld v.l.n.r;) Doel: Jacquet: achter: Kok en Secrève; mid den: v. Nierop, Prevo en Abrahams; voor: van Hoven, de al Bye, Mooten, v. Goor en v. d. Luyt. Naar wij vernemen bestaat ook te Hillegom voor deze ontmoeting zeer groote belangstel ling; meerdere honderden Hillegómmers zullen a.s Zondag de ploeg vergezellen om hun favo rieten aan te moedigen. Het A.S.C.-bestuur heeft voorzieningen getroffen om het aantal zitplaatsen uit te breiden. Voorverkoop vanaf heden: Te LEIDEN: bij Te HILLEGOM; M. Maaskant, Kroöhtsitr. 29. Uitsluitend voor: Overdekte tirihune 50 ct.; 1421 W. v. Berge Henegouwen, Haaristraat 40: A. van Duuren, 2de Groenesteeg 37. Te OEGSTGEEST; W. ten Have, Dorpstr. 16 onoverdekte tribiune 35 ct.; Ie rang 25 ct. flngez Med.) BELGIË. Brussel erkent Franco de jure. De Belgische regeering heeft de regeering van Franco de jure erkend. De algemeene agent der Belgische regeering te Burgos, Polain, die op het oogenblik in Brussel ver toeft, zal onverwijld als zaakgelastigde naar Burgos vertrekken. Hij zal de regeering Franco om het agrement vragen voor de benoeming van een ambassadeur en voor het herstel van de normale betrekkingen tusschen België en Spanje. FRANKRIJK. De werkverschaffing. De staatscourant publiceert een decreet, volgens hetwelk ieder ingeschreven werk- looze verplicht is iedere betrekking te aan vaarden, welke hem door het officieele bu reau voor werkverschaffing in de bedrijven, welke voor de landsverdediging werken, wordt aangewezen, waar deze onderneming ook Is gevestigd. Bij weigering zal een jaar lang de werkloozen-ondersteuning worden ingehouden. De te werkgestelde moet even wel het normale loon verdienen. Het de creet dat betrekking heeft op de regeling van den arbeidstijd in de fabrieken, die voor de landsverdediging werken, zal de mogelijkheid open laten, den werktijd in deze fabrieken, die tot nu toe beperkt was tot 45 uur per week, al naar gelang van de behoeften der productie, te brengen op 60 uur per week. VEREENIGDE STATEN. HoIIand-Brïtsch Indië Lyn HOOGKERK, 19 Maart van Hamburg naar R'dam STREEF KERK, thuisreis, 19 Maart te Port Said. Holland-Australië Lyn MEERKERK, uitreis, 19 Maart te Karachi ALMKËRK, 20 Mr t van Hamburg te Rotterdam. Holland-O. Azië Lyn ZUIDERKERK, thuis reis, 19 Maart van Genua ABBEKERK, uitreis, 19 Maart van Suez. Rott. Lloyd GAROET thuisreis, 19 Maart van Port Said KERTOSONO. uitreis, pass. 20 Maart Ouessant SIANTAR. thuisreis. 20 Maart van Sabang TOSARI. thuisreis, pass. 19 Maart Perim BANTAM. 18 Maart n.m. van Vlissingen te R'dam. Holland-Amerika Lyn VEENDAM, thuisreis, 21 Maart nam. 2 uur 30 te Plymouth verw. NOORD AM, uitreis. 19 Maart van Plymouth ROTTERDAM, toeristenreis, 19 Maart van New Orleans VOLENDAM, toeristenreis. 18 Maart van New York STATENDAM, toe ristenreis. 18 Maart van New York BIL- DERDIJK 18 Maart van Baltimore te Newport News EDAM, uitreis, pass. 19 Mrt. Dungeness LEERDAM, thuisreis. 19 Mrt. te Londen NIEUW AMSTERDAM, toe ristenreis, 17 Maart van Rio Janeiro. Rotterdam-Z. Amerika Ltfn ALPHERAT, uitreis, 18 Maart te Montevideo ALWAKI, thuisreis. 19 Maart v. Santos ALKAID, uitreis, pass. 18 Maart Dungeness AL CYONE. 19 Maart v. Rotterdam te Hamburg. Ned. Ind, Tankstoomb. My. CARELIA, 19 Maart van Rotterdam te Stanlow MAJA, 17 Maart van Singapore n. Engeland MA- RISA, 19 Maart v. Hamburg te Rotterdam ELUSA, Vlaardingen n. Hamburg, 20 Maart, uit den N. Waterweg ADINDA. 18 Maart van Constanza te Malta. Kon. Paketv. Mij. TEGELBERG. 19 Maart van East London n. Mosselbaai NIEUW ZEELAND, 18 Maart v. Melbourne n, Singa pore. Java-China-Japan Lyn TJILEBOET, 18 Maart v. Batavia n. Japan TJISAROEA. 18 Maart v. Batavia n. Hongkong. Kon. Ned. Stoomb. My. ACHILLES. 20 Mrt v. Middell. Zee te Rotterdam AJAX. na ai- Amsterdam, pass. 19 Maart n.m, Brunsbuttel BENNEKOM. thuisr., was 18 Maart 8 u n.m. 120 mijlen N. van de Azoren COSTA RICA, 19 Maart n.m. 2 uur v. Amsterdam te Hamburg COTTICA. thuisreis, 20 Maart v.m. 7 uur v. Plymouth wordt 21 Maart n.m, 4 uur te Amsterdam verwacht DEUCA LION. n. Tanger, pass. 20 Maart Ouessant FAUNA. 18 Maart v. Algiers n. Tunis HERCULES. 18 Maart v. Algiers n. Amster dam IRIS, n. Amsterdam, pass. 19 Maart n.m. 9 uur Brunsbuttel ORPHEUS, n. Am sterdam. pass. 20 Maart v.m. 2 uur Bruns- Duttel HEPMES, 19 Maart v. Hamburg tc Amsterdam BREDA, thuisreis. 17 Maart v. Valparaiso PERICLES, uitreis, pass. 19 Maart OuesaiiL VESTA, n. Oran, pass. 19 Maart Ouessant. 1 18061 18269 19733 Pryzen van f 20. 1003 1004 1005 1039 1069 1087 1169 1200 1224 1255 1261 1314 1318 1366 1413 1425 1475 1479 1480 1538 1563 1581 1602 1616 1636 1687 1707 1711 1736 1759 1770 1779 1862 1913 1951 2018 2023 2053 2092 2126 2140 2155 2165 2207 2246 2256 2270 2275 2307 2333 2338 2339 2346 '352 2402 2431 2456 2507 2511 2542 2554 2632 2641 2652 2683 2709 2749 2752 2777 2780 2788 2799 2843 2384 2897 2925 2926 2973 3001 3012 3126 3139 3212 3229 3259 3306 3359 3376 3380 3395 3408 3418 3431 3441 3466 3474 3476 3497 3505 3507 3546 3574 3620 3595 3713 3751 3768 3783 3836 3850 3911 3936 3944 3974 3976 4012 4048 4055 4085 4089 4101 4148 4165 4182 4204 4237 4270 4321 4329 4354 4358 4374 4381 4387 4410 4436 4472 4597 4611 4631 4691 4790 4800 4813 4327 4832 4839 4893 4906 4930 4932 4937 4969 5009 5017 5071 5137 5190 5209 5214 5341 5360 5409 5415 5422 5468 5469 5476 5483 5580 5605 5656 5699 5720 5755 5765 5814 5836 5957 6002 6032 6101 6157 6200 6254 6299 6316 6328 6395 6419 6428 6462 6468 6642 6696 6714 6716 6722 6734 6805 6306 6902 6958 7012 7014 7017 7026 7039 7048 7062 7100 7126 "197 7212 7240 7242 7263 7271 7338 7339 7343 7357 7391 7397 7404 7412 7435 7440 7490 7499 7506 7511 7525 7559 7598 7636 ^729 7803 7810 7818 7882 7919 7944 7949 7954 7978 7993 8024 8057 8061 8098 8100 8191 8206 8211 8213 8256 8274 8337 8368 8379 8382 8426 8486 8501 8513 8526 8530 8552 8565 8580 8608 8644 8686 8693 8699 8735 8782 8787 8792 8796 8812 8813 8824 8832 8834 8837 8838 8890 8911 8931 8945 8981 8991 8993 9007 9033 9121 9128 9140 9172 9185 9191 9250 9256 9269 9340 9374 9380 9412 9435 9439 9545 9553 9560 9605 9606 9667 9698 9699 9769 9783 9789 9801 9849 9863 9887 9974 9976 10003 10048 10167 10201 10234 10320 10327 10328 10352 10363 10382 10407 10427 10463 10509 10553 10556 10564 10565 10616 10680 10710 10749 10768 10772 10803 10828 10871 10886 10907 10908 10928 10970 10977 10984 10987 11020 11024 11061 11073 11139 11143 11181 11209 11242 11286 11291 11300 11507 11513 11643 11696 11764 11795 11833 11839 11851 11872 11882 11936 11940 11989 11993 12052 12067 12073 12080 12114 12136 12178 12234 12243 12260 12276 12341 12404 12568 12579 12583 12640 12641 12707 12847 12852 12874 12882 12902 13030 13116 13133 13207 13251 13293 13319 13320 13322 13324 13391 13444 13457 13486 13534 13572 13621 13649 13665 13671 13710 13740 13752 13771 13798 13845 13868 13886 13932 13935 13966 13989 14009 14015 14057 14134 14142 14152 14153 14156 14225 14241 14246 14266 14299 14300 14328 14380 14432 14441 14500 14513 14539 14566 14572 14602 14615 14622 14656 14677 14731 14752 14775 14781 14797 14822 14828 14967 15003 15010 15030 15050 15070 15179 15232 15253 15261 15263 15304 15310 15389 15477 15484 15499 15503 15525 15529 15535 15563 15569 15576 15599 15609 15646 15664 15722 15774 15839 15980 15982 16008 16021 16028 16047 16147 16149 16199 16247 16269 16290 16296 16301 16308 16339 16405 16428 16440 16456 16461 16486 16517 16532 16581 16639 16644 16651 16656 16657 16670 16697 16717 16724 16782 16817 16825 16863 16910 16948 16958 16959 16960 17064 17074 17096 17154 17192 17201 17242 17244 17344 17346 17408 17454 17488 17491 17502 17513 17555 17605 17617 17626 17638 17646 17693 17723 17734 17792 17802 17306 17820 17841 17842 17858 17908 17943 17948 17981 18026 18050 18084 18099 18125 18133 18181 18217 18232 18280 18320 18371 18374 18416 18418 18427 18445 18455 18465 18475 18516 18542 18642 18647 18697 18731 18752 18781 18797 18827 18829 18839 18882 18891 19008 19033 19058 19110 19112 19115 19160 19179 19216 19254 19274 19288 19294 19424 19437 19497 19534 19569 19571 19574 19592 19594 19641 19662 19699 19730 19735 19759 19761 19797 19838 19883 19929 19961 19971 20044 20072 20073 20091 20104 20161 20166 20207 20223 20248 20276 20277 20371 20380 20394 20404 20421 20436 20484 20486 20554 20573 20596 20659 20672 20696 20707 20729 20872 20902 20916 20967 21019 21045 21094 21106 21127 21133 21209 21212 21326 21337 21339 21369 21465 21478 21512 21516 21537 21545 21554 21557 21596 21607 21608 21618 21642 21653 21655 21657 21744 21755 21760 21798 21799 21815 21828 21895 Verbetering le klasse, le lijst: 9593 m. z. 9594, Kon. Holl. Lloyd CERES, uitreis, pass. 19 Maart Ouessant EEMLAND. thuisreis, 18 Maait 's nachts 12 uur v. Pernambuco AMSTELLAND. 20 Maart n.m. van Hamburg te Amsterdam. Holland-West-Afrika Lyn REGGESTROOM, 20 Maart v. Hamburg te Amsterdam AM- STELKERK. 19 Maart v. W. Afrika te Rot terdam JAARSTROOM, 17 Maart v. Dakar n. Bathurst. Mij. Nederland TARAKAN. uitreis, 19 Maart v. Antwerpen TJIKANDI. uitreis, pass. 18 Maart Ouessant. H~'land-Afrika Lijn JAGERSFONTEIN. 19 Maart 12 uur 's middags v. Amsterdam te Hamburg MELISKERK, 18 Maart v. Lo renzo Marques n. Beira RANDFONTEIN, 19 Maart v. Aden n. Mombassa SPRING FONTEIN, thuisreis, pass. 19 Maart Aden. Java-New York Lyn SINGKEP, 18 Maart v. Durban n. New York KOTA INTEN, Java n. New York, 18 Maart te Penang. Silver-Java-Pacific Lyn MANOERAN, 16 Maart v. San Francisco n. Calcutta. Diverse Stoomvaartberichten NOORDPLEIN, Antwerpen n. Hamburg, pas. 18 Maart Vlis singen BATAVIER V. 19 Maart v. Rotter dam te Gravesend HILVERSUM. 18 Maart v. St. Vincent n. Dieppe WINSUM. n. B. Aires, pass. 18 Maart Madeira FARMSUM, n. Rotterdam, pass. 18 Maart Las Palmas IJSELHAVEN. 17 Maart v. New York n. Bal- timore TUVA, 19 Maart v. Rotterdam te Antwerpen EIBERGEN, pass. 18 Maart Ouessant, n. Pepel GOUWE, n. Havre, pass. 18 Maart Ouessant ZWARTE ZEE. sleep boot pass. 19 Maart Havre MIJDRECHT, 17 Maart v Istanboul n. Hamburg HONTE- STROOM. 19 Maart v. Amsterdam te Lon- ien JONGE JOHANNA, pass. 19 Maart Dungeness BEVERWIJK, pass. 19 Maart Bevezier ZONNEWIJK. n. Hamburg, pass. 19 Maart Wight TEXELSTROOM. n. Li verpool. pass. 18 Maart Lizard THEANO. n. Belfast, pass. 18 Maart Lizard TOWA. n. Pepel, pass 18 Maart Barry Island RIJNSTROOM, n. Bristol, pass. 18 Maart larry Island PRINS WILLEM VAN JRANJE, 19 Maart v. Jaffa te Glasgow KERKPLEIN, n. Rotterdam, pass. 20 Maart Udsire ALBIREO. 20 Maart v. Narvik te Embden TIBA, 18 Maart v. Montevideo n. Paranagua, 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7