DK W STADSNIEUWS Het vraagstuk van Midden—Europa LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 21 Maart 1939 Goedkoop en Zuinig!^^ De strijd in Spanje OFFICIEELE KENNISGEVING r NIEUW/ Leidsche Schouwburg. Voor rw GEZELSCHAPSRITTEN OIV ZE TOURINGCARS. ELTAX 666 Gemeenschappelijke verklaring wordt voorbereid RECHTZAKEN De moord-aanslag in de Zeeslraat te Den Haag Dr. H. E. ENTHOVEN. De toestand van dr. H. E. Enthoven, pri vaat-docent aan de Universiteit, alhier, die gelijk reeds gemeld is bij den brand in Hotel „De oude Doelen" te 's Gravenhage de vorige week ernstig letsel heeft opge- loopen. is op bevredigende wijze vooruit gegaan. Voorloopig wordt hij nog in voornoemd hotel verpleegd; aan het einde van deze week zal hij wellicht naar zijn woning ln Baam kunnen worden vervoerd. Op advies van den behandelenden geneesheer zal ech ter nog eenigen tijd absolute rust noodza kelijk zijn, alvorens dr. Enthoven zijn werk zaamheden 2al kunnen hervatten. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Lezing van den heer dr. F. K. Vaas. Gisteravond hield de heer dr. F. K. Vaas uit Wassenaar in de Instatuutszaal van het Volksgebouw een inleiding over „Bosch en heide". De heer Vaas zette uiteen, dat een ver zameling boomen nog geen edit boseh is. In ons land zijn verschillende bosschen aangelegd. Het bekende Haagsche bosch dateert van 1*93, de Haarlemmerhout van 1585. Ook alle dennenbossohen in ons land zijn aangelegd en zuiver het gevolg van import van zaad uit het Oosten van Europa. In de natuurlijke bosschen ziet men na een storm geen omgevallen boomen, zooals dat in de aangelegde bosschen het geval is. Spr. zette daarna on onderhoudende wijze uiteen, hoe de vegetatie van ons land er zou hebben uitgezien, wanneer de mensch hierop niet zijn invloed zou heb ben doen gelden. Bepaalde planten behooren in bepaalde streken en de eene plant maakt den bo dem geschikt voor de andere. Zekere groe pen behooren bij elkaar en verdringen weer andere, totdat men een groep krijgt, die niet meer aan verandering onderhevig is. Men heeft een bosch wel eens vergele ken bij een „uitgebalanceerd" aquarium en dit acht spr. juist. In het ideale bosch behooren de afge vallen takken niet te worden weggehaald, want zij hebben daar een functie te ver vullen. Uitvoerig staat spr. stil bij de z.g. onder groei van het bosch en bij de vogels, insec ten en zoogdieren, welke in het bosch voorkomen. Zooals dorre takken bij het bosch behoo ren, hooren bij de heide de schapen. Me nziet nog slechts weinig de kudden met schaapherders, gelijk dat vroeger het geval was. Spr. behandelt daarna de planten, welke op de heide voorkomen, alsook de weinige dieren, zooals krekel, mier. loopkever, ha gedis en adder. Tot slot van dezen leerzamen avond werden fraaie lichtbeelden van den heer dr. N. Tinbergen geprojecteerd, welke het gesproken woord op aangename manier onderstreepten. De heer Kriek dankte den spreker na mens het aandachtige gehoor voor zijn mooie uiteenzetting en sprak den wen.sen. uit, dat velen aan de binnenkort te hou den excursie naar bosch en heide zouden deelnemen. MILITARIA. Aan den fourier le klasse P. van Vliet van den Staf van het 4e regiment infanterie is met ingang van 1 April a.s. de zilveren medaille voor vier en twintig jaren trouwen dienst toegekend. Met ingang van 21 Maart as. zijn de vol gende dienstplichtigen van 4 R.I.. leerlingen der kaderklassen voor dienstplichtig ser geant, aangesteld tot korporaal: A. Wier- singa, B P. H. Wuisman. H. F de Haas, H J v d Vossen. A. M. I. J Zuijdwijk, J. P. Warmerdam. P. C. Wey, P. Versluys, C. Vis ser. J. v. d. Wijngaard, G. den Braber, T. v. Gelder, C. J. v. Oostenrijk, A. C. Tilleman, A. A. v Baarlen, J. J. de Hoogh, H. v. d.Berg, J de Kort, L. L. v. d. Ende, H. Broos, J. A. Stor, W. de Kluiver, P. Stol, G. A. J. de Veth, P. v. d. Wilt. W. J. Veer, F. F. H. v. d. Reyden, T. C. M. J. Uittenhout, A. Soet, P. C. v, d. Kraan, O. Guldemond. J. B. v. d. Most van Spijk. J. J. Manintveld. J. A. Smit A de Bruyn en H W. v. Bovene. i Van 27 Maart tot en met 1 April zal een detachement van het 6e Regiment veldar tillerie bestaande uit 1 subaltern officier. 16 onderofficieren en 38 korporaals en man schappen naar de Legerplaats Oldebroek vertrekken voor het houden van schiet oefeningen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen In disch Recht: de heer J. A. Reus (Haarlem); doctoraal examen geneeskunde de heeren G W. van Lommei (Scheveningen) en A. Lubbers (Leiden). N.V. HET NEDERLANDSCH TOONEEL. Menschen van onzen stand. blijspel van St. John Ervine. De zevende abonnementsvoorstelling bracht ons een oud thema, echter op zeer moderne wijze uitgewerkt; hier en daar zelfs ietwat ondeugend „gepeperd". Nieuw is toch geenszins de visie, dat iedere stand tiacht zijn prerogatieven te bewaren, zelfs al is er sprake van decadentie, terwijl de lagere stand in opkomst tracht de hoo- gere te verdringen en evenmin nieuw is de strijd tusschen de ouders en de kinderen. De wereld biedt in dit opzicht toch gere geld hetaelfde beeld: de kinderen zeggen tegen de ouders precies hetzelfde, wat de ouders als kinderen zeiden tegen hun ouders, alleen wat anders van toonaard, die natuurlijk wisselt met het verloop van den tijd. Aan de eene zijde behoudzucht ter zelfverdediging, aan de andere zijde drang naar hooger en recht op het leven naar eigen inzicht! Het is dit gegeven, dat Ervine in dit blijspel heeft uitgewerkt. Hij doet dit op licht satyrieke wijze, nu en dan zelfs ge durfd, hetgeen echter wel in overeenstem ming is met veel, wat onze tijüen ln dit opzicht te aanschouwen geven. De dialoog ls geestig en hier en daar zelfs met zeer prachtige woordspelingen van lichten aanslag. En toch „groot" too- neel is het niet geworden, men kan zelfs zeggen, dat het stuk meer en meer terug valt om te eindigen op niet bepaald ge lukkig overtuigende wijze. Er moe6t nu eenmaal een einde komen! Als vertegenwoordiger van den „heeren stand" stelt de auteur een gepensionneerd officier, sir March, met zijn beter begrip toonende echtgenoote. die echter toch ook te zeer verbonden is aan eigen tijd en milieu, tegenover de dochter. Sheila, die haar tijd gekomen acht om de taak van het vorig geslacht over te nemen en daar bij niet terugdeinst te huwen met een winkelbediende", zooals de vader den apo thekersbediende met bevoegdheid tot apo theker noemt. En natuurlijk overwint het spannetje haar ouders en ook den tegen stand van den vader van den bediende, die ook al niet erg happig is op dit huwelijk, waar het meisje stamt uit een familie, die is afgezakt. Het middel daartoe pressie tengevolge van het bewust doen geboren worden van een baby is ten slotte wei nig bevredigend. Rondom deze figuren ziet men dan een heele entourage van jongeren om het gegeven beter reliëf te geven. In het eerste bedrijf, al bevat het weinig ac tie. trouwens een der zwakke punten van het blijspel, lukt dit niet onaardig, later verwatert ook dit deel. Gelukkig werden de hoofdfiguren scherp en juist getypeerd. Oscar Tournlalre gaf een uitmuntend ultgeteelden eigenwijzen en norschen vader van hoogeren stand, Louis van Gasteren een sappigen comlng- man van lagere afkomst, terwijl Mien Dujf- maer van Twist de echtgenoote in geestl- gen en gevoeligen toon wist te houden. Ank van der Moer was het wilskrachtige meisje en was keurig op dreef, evenals Jacques Snoek als haar latere echtgenoot, de apotheker. De bijrollen pasten zich over het alge meen goed aan, al waren er enkele zwakke bezettingen. Aan bijval heeft het den spelers niet ontbroken. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Voor bovengenoemde vereeniging vervolg de gisteravond de heer v. d. Bos zijn lezing over het onderwerp „Versterkers". Ditmaal kwamen de grootere type ver sterkers aan de beurt, uitgerust met de straalbundel-lampen. Speciaal werd de aan dacht gevestigd op de vervormingsoorzaken, welke zich hierin kunnen voordoen. Op de z.g. „tegenkoppeling" werd speciaal de aan dacht gevestigd en er werden diverse scha- kelmethoden aan de hand gedaan. Ook de „contrastexpansie" werd zeer duidelijk naar voren gebracht. Tot besluit gaf spr. nog eenige algemeene bouwaanwijzingen alsmede eenige lampen- ccm'hiaties voor kleine zoowel als grootere De vragen, aan spr. gesteld, werden tot alhr tev.-uenheid zeer duidelijk beant woord. EEN REDE VAN MASARYK. De vroegere gezant van Tsjecho-Slowaklje te Londen. Masaryk. heeft voor de univer siteit van Califomië een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat de ineenstorting van de totaliltaire staten onvermijdelijk is. omdat deze staatsvorm het resultaat is van ernstige economische moeilijkheden. Thans nadert het oogenblik. waarop het totalitaire bewind Ineen zal storten, poli tiek. economisch, moreel en sociaal heeft het zijn tijd gehad. Na de vloedgolf der dictatoren zal een nieuwe vrijheid volgen. HET TSJECHISCH PAVILJOEN OP DE TENTOONSTELLING TE NEW YORK. De Tsjecho-Slowaaksche Kamer van Koophandel te New York heeft medege deeld. dat zij van de Duitsche autoriteiten te Praag bericht heeft ontvangen, dat het werk aan het Tsjecho-Slowaaksche paviljoen op de tentoonstelling van New York kar. worden voortgezet. Men meent, dat het oor spronkelijke plan zal worden uitgevoerd en dat niets aan het paviljoen zal herinneren aan het nationaal-socialistisch protecto raat. een enkele anti-Duitsche propaganda zal evenwel worden toegestaan. De leiding van de tentoonstelling heeft medegedeeld geen enkele officieele mede- deeling inzake het paviljoen te hebben ontvangen. TSJECHISCHE OUD-STRIJDERS OP WACHT. Gisteren hebben Tsjechische oud-strij- óers de wacht betrokken voor het Tsjechi sche consulaat te Chicago, waar de con sul. Holy, nog vertoeft. De mannen waren gekleed in de uniform van het Amerikaan- sche legioen of van Sokol en droegen bor den met het opschrift: „Wij protesteeren tegen het geweld tegen Tsjecho-Slowakije". De oud-strijders verklaarden de eerewaoht gedurende verscheidene dagen te zullen betrekken. WAT WIL BATA? De Tsjechische schoenenfabrikant Jan Bata is via Leibach naar Triest doorgereisd. In politieke kringen te Belgrado beweert men, dat hij 15 millioen kronen heeft kun nen meenemen. Volgens de bladen zou tweede schoenfabriek in Joego-Slavië wil len oprichten, waar 8000 arbeiders te werk gesteld zouden worden. ITALIAAN SC HE AMBASSADEUR UIT BERLIJN VERTROKKEN. De Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Attolico, is naar Rome gegaan teneinde Mussolini verslag uit te brengen van de Jongste gebeurtenissen Het vertrek geschiedde onopgemerkt en werd niet in de dagbladen medegedeeld. Attolico was niet. op het station Zondag avond J.l. om Hitier bij zijn aankomst te begroeten, hoewel de Duitsche radio mede deelde, dat hij aanwezig was. GOERING NAAR SAN REMO VERTROKKEN. Generaal Goerlne is met zijn echtgenoote van Berlijn vertrokken om zijn vacantle te San Remo voort te zetten. De diplomatieke correspondent van Reu ter verklaart, dat thans te Londen en in andere Europeesche hoofdsteden wordt on derhandeld over het snel opstellen van een gemeenschappelijke verklaring door Enge land. Frankrijk, Rusland en andere mo gendheden, waarin duidelijk wordt ge maakt, dat verdere daden van agressie op collectieven tegenstand zullen stuiten. Het initiatief is genomen door Engeland en Frankrijk, daar men heeft beseft, dat deze stap op de snelste en doeltreffendste wijze maatregelen tegen de gevaren van eenige nieuwe aanvallende daad zou kunnen voor bereiden. Het initiatief volgde kort op het Russische voorstel, volgens hetwelk de be langhebbende democratische staten onmid dellijk een conferentie zouden houden ter bepaling van hun standpunt ten aanzien van den nieuwen toestand, door Duitschland geschapen. Naar men meent te weten, staat Engeland op het standpunt, dat ln verband met het dringend karakter van den toestand een verklaring de voorkeur verdient boven een conferentie, omdat de onderhandelingen over een verklaring veel minder tijd zul len nemen. Rusland schijnt tegenover het Britsche plan niet ongunstig te staan, doch wel verlangt de sovjet-unie, de zekerheid te hebben, dat Engeland en Frankrijk wer kelijk op handelen voorbereid zijn, indien de noodzakelijkheid zich zou voordoen. Het is mogelijk, dat Rusland als voorwaarde voor deelneming aan de verklaring zou bedingen, dat de verklaring door een con ferentie gevolgd zal worden. BRITSCHE BLADEN WEER IN BESLAG GENOMEN. De Britsche bladen van gisteren zijn te Berlijn vandaag weer door de Gestapo in beslag genomen. De non-interventiecommissie. Naar Havas uit Londen meldt, hebben de Duitsche en de Italiaansche regeeringen lord Plymouth door middel van haar zaak gelastigden doen weten, dat zij het nutte loos achten, de commissie voor de niet-ln- menging te doen voortbestaan. Stagnatie bij de repatrieering van vluchtelingen. Hoewel Franco er in had toegestemd dat van 12 Maart af 6 a 7000 vluchtelingen per dag zouden kunnen repatrieeren, blijkt dat sedert 15 Maart geen enkele speciale trein met vluchtelingen uit de Pyreneeën aan de grens te Hendaye is aangekomen. Volgens zekere uit Spanje ontvangen berichten zou de repatrieering tijdelijk stop gezet zijn vol gens besluit van de nationalistische auto riteiten. die opnieuw de grens tegen een massale repatrieering zouden hebben ge sloten. Alleen vrouwen, grijsaards en kin deren wordt toegestaan over de grens te komen, zonder dat hun aantal meer dan 300 per dag bedraagt. 3155 (Ingez. Med.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: N.V. Vuurwerk- en Illuminatiefabriek voorheen Koninklijke Nederlandsche Pyro- technische Fabriek G. J. Ruysch. in liquida tie. Haarlemmerweg 75, Leiden. Wijzigingen: G. Los „Het Oudste Kaashuis", Haarlem merstraat 207, Leiden. Handel in boter, kaas, vleeschwaren. Uittredend Eigenaar: G. Los. Leiden. L. N. van Dien, van Mandersloostraat 98 en 100, Alphen a/d. Rijn. Manufacturen, meubelen, tapijten enz. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma L. N. van Dien (Beperkende Bepalingen). Vennooten: L N. van Dien en N. van Dien L. Nzn., Al phen a/d. Rijn. In de vacature, ontstaan door het be danken van prof dr. Jac. van Glnneken, heeft de volkskundecommissie der Konink lijke Nederlandsche Akademie van Weten- sr'-ir.-en voorzien door de benoeming van f .of. *r. J de Vries alhier tot haar voor zitter. A.s. Donderdag zal de heer G. van Weerlee, wagenvoerder bij de N.Z.H.T.M. zijn 25-jarig jubileum in dienst dezer maat schappij herdenken. HUISVESTING VAN VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie alhier herin nert eraan, dat een ieder, die een vreemde ling nachtverblijf verschaft, binnen 24 uur verplicht ls daarvan kennis te geven aan het hoofd van politie in de gemeente ln casu den Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zonneveldstraat al hier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 7—9 uuri. Door aangifte aan het bureau van de be volking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim ls strafbaar gesteld met hech tenis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste f 500. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Gistermiddag is de 72-jarige mej. M. van H, toen zi.i in haar woning aan de Oostdwarsgracht op een stoel wilde plaats nemen, er naast gaan zitten, waardoor zij viel en de rechterpols brak. De Eerste Hulp dienst vervoerde haar per ziekenauto naar het Academisch Zieken! ONTEIGENING. De burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend: lo. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der- onteigeningswet, een commissie uit Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Hol land. bijgestaan door den daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar (Rapenburg 12) zitting zal houden den 6den April 1939 te 12 ure, des middags, ten einde de be zwaren van belanghebbenden aan te hoo ren tegen het plan van onteigening ten be hoeve van de verbetering van het ge deelte Den Deyl-Oegstgeest van den Rijks weg Amsterdam—Sassenhelm—Haag-sehe Schouw—'s-Gravenhage (No. 4 van het Rijkswegenplan 1938) en van den aanleg van het gedeelte de Vink-Oeg-stgeest van den Rijksweg Voorschoten-Oegstgeest (No 4b van het Rijkswegenplan 1938), gelegen in de gemeenten Wassenaar. Voorschoten, Leiden en Oegstgeest. en noodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mon deling of schriftelijk aan genoemde com missie mede te deelen; 2o. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder worden neder- gelegd ter secretarie der gemeente (Ra penburg 12), van 23 Maart 1939 totdat de commissie haar werkzaamheden binr.cr. de gemeente heeft volbracht; 3o. dat het uitgewerkt plan van het ge- heele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een ieder ter Inzage zal liggen ter secretarie der gemeente Waasenaar van 23 Maart 1939 totdat de commissie haar werkzaam heden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKIIUYZEN. Leiden, 21 Maait 1939. 1455 1399 (Ingez. Med.) TEGEN DADER DRIE JAAR GEVANGENIS STRAF GEVORDERD. Heden moest voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank terecht staan de 31-ja- rige chauffeur C. B.. die op 18 November van het vorig jaar op den hoek van de Zeestraat j en de Kortenaerkade te Den Haag een re volver-aanslag op zijn gewezen meisje heeft gepleegd. Na deze daad ls hij ln het water van de Kortenaerkade gesprongen, waar de politie hem uit heeft gehaald en hem daarna ln ar rest heeft gesteld. Het revolverschot, op het meisje gelost, dat haar in den nek trof. was nl?t doode- Hjk. Nadat de kogel verwijderd was, her stelde zij spoedig. Er waren vanochtend negen getuigen ge dagvaard. waarvan twee a décharge. Het slachtoffer, de 21-jarige mej. J. M. D. had zoo vertelde ze een jaar lang een verhouding met verdachte gehad. Toen zij die verbroken heeft, heeft hij haar, zoowel als haar tegenwoordigen verloofde, bedreigd. Ook sprak hij over zelfmoord. „We gaan er alle drie aan!" zou hij ongeveer hebben ge zegd Ook zou hil haar wel mishandeld hebben. Na een uitvoerig getuigenverhoor, waarbij niets nieuws werd verteld, richtte de presi dent het woord tot verdachte. Deze ver klaarde, dat hij zich van het geheele voor val niets meer herinnerde. Wel heeft hi) met zelfmoordplannen rondgeloopen. HU had zelfs een uiterste wil gemaakt. Van de be dreigingen tegenover mej. D. geuit, herin nerde hy zich ook niets meer. Er was een zeer gunstig reclasseeringsrap- port over verdachte uitgebracht. Een psy chiatrisch rapport is tot de conclusie geko men. dat verdachte in zeer overspannen toestand heeft gehandeld, waarin hij sterk verminderd toerekeningsvatbaar was. De officier van Justitie achtte bewezen dat verdachte het plan heeft gehad om het meisje te dooden. Ook „voorbedachten rade" achtte spr. bewezen. Niettegenstaan de het voorlichtings- en psychiatrisch rap port was spr. van meening. dat een strenge straf moest worden opgelegd, daar het feit op zich zelf ernstig blijft De eisch luidde drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak 4 April. veroorzaakt met een uit de tegenoverge stelde richting komende auto. die bestuurd werd door ir. J. H. N. uit Haarlem. BU het getuigen verhoor kwam vast te staan dat de aanrijding was veroorzaakt door een samenloop van omstandigheden. De amb tenaar van het O. M. efschte vrijspraak. De Kantonrechter sprak verdachte vrij. Ir. J. H. N. werd veroordeeld tot f.5. subs. 3 dagen hechtenis. Dronken autobestuurder Vervolgens stond terecht een 28-jarige chauffeur uit Hlllegom, wien ten laste was gelegd, dat hij op 27 Jan. j.l. met zijn auto op de van de Endelaan te Hillegom tegen eenige boomen is gereden. Verdachte was onder den invloed van sterken drank. De ambtenaar van het O. M. eischte een hech- tenisstraf van 14 dagen voor de dronken schap en een geldboete van f.25.— subs. 10 dagen hechtenis voor de aanrijding. Bo vendien eischte spr. ontzegging van de be voegdheid om een auto te besturen voor 1 Jaar. De Kantonrechter veroordeelde tot 7 dagen hechtenis en f. 25.subsldalr 10 dagen hechtenis en ontnam verdachte de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Verdachte teekende tegen dit vonnis hooger beroep aan. HAAGSCHE RECHTBANK. Uitgever dupeerde predikant. De Haagsche rechtbank veroordeelde den 33-jarlgen uitgever L. L. uit Voorburg, die den Haagschen predikant ds. H. H. voor een bedrag van f. 11.000.heeft benadeeld, tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Het O. M. had twee jaar gevan genisstraf geëischt. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Aanrijding Voor den Haarlsmschen Kantonrcchtei •stond terecht een 19-jarige melkrUdcr uit Haarlemmermeer, die op 23 Januari J.l. op den Leidsche Straatweg in de gemeente Hillegom met zUn auto een aanrijding heeft NAGEKOMEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. ALKMAAR. 20 Mrt. van Hamburg te Antwerpen EUTERPE. 18 Maai t van La Palllce n. Amsterdam EL LIBERTADOR. 17 Maart v. Curacao n. Ma- racaibo GANYMEDES. 20 Maart van Oa- lamata te Portimao HERCULES, n. Am sterdam. pass. 20 Maart v.m. Gibraltar HELDER, 18 Mrt. v. Curacao n Cristobal IRENE. pass. 19 Maart Gibraltar, n. Mlddell. Zee MIDAS, arr. 17 Maart te Curacao ODYSSEUS, 20 Maart v. Kopenhagen naar Stettin PYGMALION. 20 Maart v. Malta te Piraeus PLATO, arr. 17 Maart te Cura- ?ao STELLA. 20 Maart v. Rodosto n. Izmir TITUS. 20 Maart v. Palermo n. Venetle TRAJANUS. 19 Maart v. Bari te Palermo TELAMON. 17 Maart v. Curacao n. Trinidad ULYSSES. 19 Maart v. Izmir te Istanboul ATLAS. arr. 12 Mrt te Curacao AMOR. 16 Maart v. Curacao n. Maracalbo BAC CHUS, 16 Maart v. Curacao n. Maracalbo AJAX. 20 Maart v. Kopenhagen te Amster dam NEREUS. 20 Maart van Bilbao ta Operto SATURNUS. 20 Maart v. Fama- gusta n. Klmassl THESEUS. 20 Maart v. Amsterdam te Kopenhagen VULCANUS, n. Amsterdam, was 20 Maart 12 uur 's mid dags 150 mijlen Z.W. van Ouessant COT- TICA. wordt volgens nader bericht 21 Maart n.m. 8 uur v. West Indlë te Amsterdam ver wacht. MU. Nederland BINTANG. thuisreis. 19 Mrt. van Colombo MOENA, thuisreis. 20 Mrt. te Genua. Halcyon Lijn STAD ARNHEM, 19 Maart V. Algiers. Kon. Holl. Lloyd 8ALLAND. uitreis. 19 Mrt. n.m. 11 uur te Montevideo. Kon. Paketv. M(j STRAAT SOENDA. naar Java. pass. 18 Maart Walvischbaal BAN- JOEWANGI, n. Java. pass. 20 Maart 12 uur s middags Kaap Bon. Silver-Java-Pacific Lijn MODJOKERTO, 19 Maart v. Baltk Pappan n. Pacific Kust SALAWATI. 20 Maart v. Pacific Kust te Soerabaya. Holland-O. Azië Lijn TJIKEMBANG, thuis reis. 18 Maart te Singapore ENOGANO, uitreis. 20 Maart v. Algiers STREEFKERK, thuisreis, 19 Maart v. Port Said. Holland-Afrika Lijn MELISKERK, 20 Maart van Durban te Beira. Holland-Brilsch Indië Lijn HOOGKERK. 20 Maart van Hamburg te Rotterdam. Ito». Lloyd KOTA PINANG, thuisreis. 20 Maart Gibraltar SITOEBONDO. uitreis, pass. 20 Maart Perlm. Diverse Stoomvaartbcriohten GROENLO. 18 Maart v. Oasablanca n. Bordeaux THE- ANO, 19 Maart v. Rotterdam te Dublin WILLEM6PLEIN, 20 Maart v. Narvik naar Rotterdam ZONNEWIJK. 20 Maart v. Morphoubaai te Vlissingcn EMMAPLEIN. "0 Maart v. Rotterdam te Narvik WEST- 'LEIN. 18 Maart v. Rotterdam le Oxeïosund WALENBURGK 19 Maart v Rotterdam tc Mlddlesbro - MID8LAND. 20 Maart v. sot- erdam te Blyth JONGE ANTHONY, naar Londen, pass 20 Maart Gibraltar KATEN- OREOHT, 18 Maart v. Hamburg n. Curaclf 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2