Tot 182 mogen wij U geven Radio STOFZUIGERS LEID3CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Maari 1939 ViSSCHERIJ-BERICHTEN GELDBELEGGING Woonschuit R.K. VERKOOPSTER Uit de Rijnstreek Inruil campagne voor Uw oude Peltenburg van 1T93 Breestraat 109 ^Tor Spreekangst en Minderwaardigheidscomplexen Adverteert in het Leidsch Dagblad uP c&> IDEALE AUPING COMBINATIE INSTITUUT E.N.S.A.I.D. Modevak- en Kunstnijverheidsscholen Gratis Demonstratie en Proefles Enkele Meisjes Slagersbediende Booman en tot plaatsvervangers de heeren Th de Boer en D. Grootveld. Na referendum is de groslijst voor de a-s. gemeenteraadsverkiez ng als volgt vastge steld: 1. G. Kerkhoff aftr.; 2 H. A. Boo man; 3. A. Visser: 4. Mevr. E. Visser-van der Linden: 5. D. Grootveld. Vergadering der Coöp. Groenteveiling. Onder leiding van den heer L. C. de Koning hield In hotel de Zwaan de Coöp. Groenteveiling Veur en Omstreken een n.et druk bezochte buitengewone ledenvergade ring. De secretaris de heer T. Borst lichtte u tvoerig de steunuitkeering toe en besprak de bestrijding van den coloradokever. Met alg. st werd aangenomen een voor stel van het Centraal Bureau voor veilin gen. tot reserveering ran 1 van den om zet 1938. tot stimuleering export, reclame enz. Inzake regeling voorverkoop werd door de vergadering een vijftal resoluties aanvaard, welke in het algemeen bevredi ging schonken. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. H. Beukers geb. Olsthoorn d. Donderdagavond zal in hotel de Zwaan een openbare vergadering worden gehou den om te komen tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Ver, voor Luchtbe scherming. Als spr. zal optreden dr. A. van Vianen. Verder zal een film worden ver toond. Na gehouden openbare inschrijving hebben B. en W. het lossen van kolen ten behoeve van de gemeente Gasfabriek voor het tijdvak 15 Maart 1939—15 Maart 1940 gegund a tin den laagsten inschrijver, den heer C. Roos voor 82 cent per ton. Ook vorige jaren was deze voor hetzelfde bedrag de laagste inschrijver. LISSE. Vereeniging van Kleine Tuinbouwers. De vereeniging van kleine tu.nbouwers hield een tijeenkomst in de veilingzaal van het H.B.G. (Hollandsch Bloembollen Ge nootschap i. De voorzitter van de plaatselijke com missie de heer P. Warmerdam verwelkomde den heer B. Donk leeraar van de Rijks- tuinbouwschool alhier en den heer p. G. Balkenende. Vervolgens sprak de heer B. Donk over de vuurziekte in de tulpen en de bestrijding daarvan. Om een goed bolgewas te hebben moeten wij planten hebben met veel groen blad en kruid. Het groen in de planten en het zonnetje doen onze planten groeien. Het gevreesde vuur is ook een plant, die de tulpen aantast en waarvan de gewassen veel nadeel ondervinden. Het vuur in de tulpen kan zich snel ver spreiden. vooral daar de planten door schimmel zijn aangetast. De schimmelplant maakt ook zaadjes of z.g. ..sporen". Als de wind tegen de vuurplant waait, worden de zaadjes verspreid en deze vallen In massa tegen den stengel en de bloemknoppen Bij droog weer wordt het vuur niet ver spreid; echter bii vochtig weer worden de planten besmet. Om het vuur tegen te gaan. moeten wij altijd de zwam vóór zijn, alhoewel dit veel werk vraagt. Door den hagel of door stuif zand ontstaan eT bii het blad verschillende wondjes, waardoor vuur ontstaat. In de ondereinden of te dik geplante tulpen ondervindt men dikwijls den mees ten hinder van het vuur. Het is daarom zeer raadzaam om het ondereind van de tulpen iets ruimer te planten. Tegen het afsterven van de tulp gaat de zwam schijn baar dood en vormen zich zwamknobbetjes. Als voorbeeld toonde spr. eenige vuur- .stengels. Met nadruk wees hij de kweekers op het noodzakelijke het kruid en het afval steeds te verbranden om de vuurzwammen te vernietigen. Hoe moeten wij nu het besbe het vuur bestrijden? Allereerst moeten de z.g. „ste kers" zoo vroeg mogelijk verwijderd worden om beschadiging van het gewas te voor komen. Daarom is het wenschelijk om in het najaar niet te vroeg te planten en steeds goed te stoken, om de voorkomen, dat de bollen niet te vroeg in het voorjaar opkomen; ook moet er voor gezorgd worden dat het niet stuift over de beplante opper vlakte. Verder is het zeer nuttig om de vuurbladen weg te snijden, welk werk het beste verricht kan worden bii droog weer. bii voorkeur bii een Noord-Oostenwind en ten laatste door het blad te bespuiten met een uitvloeien Men kan reeds volstaan met IV, liter oer bed van 1 R.R. toe te passen zoo vroeg mogelijk na eenige weken 2 I ter per bed. Het schijnt aldus spr. dat de vroege soorten tulpen den meesten hinder onder vinden van het gevreesde vuur. Na afloop van deze causerie volgde nog een aangename gedachtenwisseling. Wethouder P. Warmerdam dankte den heer B. Donk voor zijn leerzame uiteenzet ting en hoopte, dat alle kweekers de meeste zorg zullen besteden aan hun bloembollen- kraam en de bestrijding van het vuur in de tu'oen zooveel mogelijk zullen tegen gaan hetgeen de opbrengst zeer zeker ten goede zal komen. NOORDWIJK. De Gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor leden van den ge meenteraad zal worden gehouden op Woensdag 7 Juni. NOORDWIJK BINNEN. Filmavond der OX. school. In hotel ..Royal" werd door de ouder- eommissie der OL. school een bijzonderen ouderavond gehouden met de leerlingen der hoogste klassen. Het hoofd der school de heer G. Marijt opende, waarna hij het woord gaf aan den heer van Praag, ver tegenwoordiger der Fordfabrieken die een film vertoonde betreffende de Ned. Ford fabrieken. Met alle aandacht volgden de kinderen de productie van erts tot auto. De voorzitter der oudercommissie de heer Dek ker dankte den heer van Praag In verband met het gestichte schoolfonds merkte de voorzitter op. dat nog niet door allen voldaan was. aan een storting in deze kas. waaruit zooals men weet. de onkosten worden bestreden voor eventueele bijzon dere ouderavonden, schoolre sjes enz Spr. verzocht de ouders die hun bijdragen nog beschikbaar wilde stellen deze af te dra gen aan den penningmeester den heer Oord Hierna dankte het hoofd der school het bestuur der oudercomissie voor zijn bemoeiingen en den heer Praag voor het vertoonen van deze zeer leerzame film. Gevonden: 1 manohetknoop, een be drag van f. 0.35, 1 rijwielbelastingmerk, 1 kinderportemonnaie. Inlichtingen uitslui tend des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur, ten polltlebureele te Noord- wijk-Binnen. RIJNSBURG. Het diepspitten. In onze gemeente is een aanvang ge maakt met het diepspitten van land bij particulieren. Deze laatsten ontvangen daar voor een overheidssubsidie. Deze week zijn daarin 47 werkloozen geplaatst. Bij het werkverschaffingsobject „baggeren van de Vliet" zijn 10 personen te werk gesteld. Hierdoor staan thans slechts 27 werkloo zen ingeschreven tegen 87 in dezelfde week van het vorig jaar. De afd. Werkverschaffing en Steun- verleening. Burgerlijke Armenzorg. Levens middelendistributie en Steunverleening aan kleine tuinders en boeren is van de ge meente-secretarie overgeplaatst naar het kantoor van het Waterleidingbedrijf. VALKENBURG. Jaarvergadering Vrijwillige Burgerwacht. In de zaal De Vries hield de Burgerwacht haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer M. H. van Steijn, opende met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder tot burge meester De Wilde. Na lezing der notulen las de secretaris zijn jaarverslag, waarin hij vermeldde dat de Burgerwacht 60 leden telt. Het bestuur bestaat thans uit de heeren M. H. v. Steijn voorz., P. Noort, secr. en P. Kort, penning meester. Het jaarverslag meldde aan in komsten over 1938 f. 192.95, aan uitgaven f. 139.42, saldo f. 53.53. In verband met de wet op de weercorp- sen had een belangrijke wijziging plaats van statuten en reglement. De burgemeester gaf hierop een toelich ting. Vervolgens had de oprichting plaats van een Vrijwillige Brandweer. Het bestuur zal een schema uitwerken, over de werk zaamheden, die de leden zullen hebben te verrichten. Na rondvraag volgde sluiting De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De gemeenteraadsverkiezing alhier is vastgesteld op Woensdag 14 Juni a.s. VOORHOUT. De eerste narcissen. Nu de werkzaamheden in het bloembol- lenbedrijf beëindigd zijn, is het riet van de velden weggehaald. Op de velden staan de bloemen in knop. Enkele vroege partijen narcissen staan reeds, ondanks het koude weer der laatste dagen, in bloei. Over enkele weken zal men dus weer de schilderachtige kleurschakee- ringen der bloembollenvelden kunnen be wonderen WASSENAAR. Candidaten A.R. Gemeenteraad. Door de A.R. Kiesvereeniging alhier is de voorloopige candidatenlijst voor de verkie zing van leden van den gemeenteraad vast gesteld als volgt: 1. C. J. Breedvelt (aftr.), 2. C. van Tol, 3 Mr. J. Hazenberg. 4. Mr. J. Meijnen, 5. C. Mansvelt, 6. H. van Andel, 7. P. Mldavaine, 8. Dr. C. M. van Marle, 9. W. Schipper, 10. T. J. van der Veen. In Den Deijl werd een bijeenkomst ge houden van oud-leerlingen van landbouw- onderwijsinrichtlngen uit Wassenaar en omstreken, met het doel te geraken tot op richting van een vereeniging van oud-leer lingen zoodat een band gelegd zal worden onderling en het onderhouden en uitbrei den van de opgedane kennis. De vereeniging werd gesticht en als voorloopig secretaris fungeert de heer D. Nell, Kerkehout 43. ZEVENHOVEN. Van een wagen gevallen. De arbeider J. v. d. Sluis werkzaam bij den landbouweT P. Kroon had het ongeluk van een wagen te vallen, met het gevolg dat hü een wiel over den nek kreeg. Men vreest dat hü zijn nekwervel gebroken heeft. Dr. Lucardie verleende de eerste hulp en bracht hem over naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden. In de vergadering der A.R. Kiesver eeniging zün candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de heeren C. van Baren. N. Verburg. G. Domburg en G. van Tol. ALPHEN. De beteekenis van den Landbouw voor onze Volkswelvaart". In de Landbouwschool vergaderde de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersverg. „Eendracht maakt Macht". Na opening door den voorzitter den heer C. Voets, sprak de heer J. H. Belgraver over: „De beteekenis van den landbouw voor de volkswelvaart". Spr. wees er op. dat het hier gaat om een vraagstuk, dat de geheele bevolking betreft. Spr. gaf met cijfers aan dat een belangrijk deel van het Nederlandsch grondgebied in gebruik is bij de verschillende takken van landbouw. Hij besprak vervolgens de productie, waarin voor ons eigen land nog niet voldoende voorzien kan worden wat betreft koren, speciaal broodkoren, alsmede veevoeder, terwijl men andere producten door ver schillende belemmerende bepalingen van het buitenland niet kan exporteeren en teveel heeft. In dit verband besprak hij ook de teeltregeling en andere regeerings- maatregelen. die noodtg waren om den landbouw voor ondergang te behoeden. Daarnaast besprak hij ook de industrie die bü den landbouw groot belang heeft, alsmede het transportwezen etc. Tenslotte wees spr. er op, hoe de wereldproductie door Gods algemeene genade voldoende is voor alle menschen en er ook ruimte is voor alle menschen. De zondige mensch meent echter Gods wetten te kunnen weerstaan. Door de terugkeer tot Gods Woord Ls het mogelijk dat er ook voor den landbouw betere tijden komen. Dan zal er rust en vrede komen onder de volkeren in het belang van de geheele maatschappij. Op deze rede volgde een leerzame bespre king. Jaarverg. N. H. J. V. op G. G. „De Heere Is Onze Banier". De Ned. Herv. J. V. op G. G. „De Heere is Onze Banier" vergaderde in gebouw Rehoboth. Na opening met gemeenschappelijk zin gen en gebed, sprak de eere-voorzitter de heer A. J. Dekker een kort openingswoord. De heer J. T. Langelaar hield een keurige bijbellezing over Markus 10 46. waarop een bespreking volgde. Een Interessant nummer was een interview tussohen den voorzitter en het bestuur omtrent het ver- eenigingsjaar 19381939. Afwisselend wer den de verschillende vragen door de be stuursleden beantwoord. Hieruit bleek dat het ledental vrijwel gelijk ls gebleven en het afgeloopen jaar met een batig saldo kon worden gesloten. Door droeve familieomstandigheden was de secretaris de heer C. Goerhart ver hinderd zijn referaat te houden over „Suyd-Afrika neem Sy plek in die State- Ry", dat nu werd voorgelezen door den voorzitter. Het geheel werd afgewisseld met memorlsatie en zang van een dubbel kwartet. ZOETERWOUDE. Nachtelijke arrestatie. In den afgeloopen nacht trof een nacht waker van de N.V. Leidsche Nachtveilig heidsdienst en -controle bij het doen van zijn ronde op een boerderij, gelegen aan oen Hooge Rijndijk onder onze gemeente twee persoren aan, die uit de schuur kwa men. Een van hen wist te ontsnappen, ter wijl de ander door den waker aan de In middels door den eigenaar der boerderij ontboden politie werd overgeleverd. De man is in arrest gesteld. De politie stelt een onderzoek ln. HITLERS NIEUWE DADEN EN DE VISCH- EXPORT VAN IJMUIDEN. Tsjecho-Slowakije nu geheel verloren? Een belangrijk onderdeel van het visscherij- bedrijf van IJmuiden is de haringvisschery, die elk jaar van ongeveer Augustus tot 1 November door de IJmuioensche trawlers wordt uitge oefend en die tegen het einde van deze periode door de drijfnetvisscherij wordt overgenomen en voortgezet, in den regel tot half Januari. Millioenen kilo's versclie haring komen in de herfstmaanden ln IJmuiden aan den afslag sommige jaren zelfs 20 a 25 millioen K.G. eri zoo groot kan de aanvoer niet zijn of er zijn afnemers voor, zoowel in het binnenland als in het buitenland. Een groot deel van deze haring ging naar de voormalige Tsjecho-Slowaaksche republiek. In 1937 en 1938 bedroeg de uitvoer van IJmuiden naar de nieuwe dependance van Hitier 3 i 4 millioen K.G., hoofdzakelijk ver- sche haring. Het is tegenwoordig zeer moeilijk, in de toe komst te lezen. De kaart van Europa kan elk oogenblik opnieuw gewijzigd worden, evenals dat de economische verhoudingen zich elk oogen blik kunnen wijzigen. Maar met de grootst mo gelijke zekerheid kan worden aangenomen, dat de verdwijning van Tsjecho-Slowakije van de kaart van Europa een groote slag voor het Nederlandsche visscherijbedryf beteekent. niet alleen voor de IJmui- densche trawlvlsscherij, maar ook voor de drijf netvisscherij van Katwijk. Scheveningen en Vlaardingen. Vooral de dichtbevolkte landen Bohemen en Moravië hebben de laatste jaren heel wat haring van IJmuiden betrokken en voor de toekomst koesterde men ten aanzien van de relaties met het land van Masaryk de beste verwachtingen, welke thans den bodem zijn ingeslagen. Nu Duitschland de republiek opgeslokt heeft, houdt men er rekening mee, dat. het met den uitvoer van vlsch naar deze streken wel voorgoed gedaan zal zyn. Warit Duitschland houat niet van halve maatregelen en het zal er wel van komen, dat het nieuwe gebied voortaan door de Duitsche Noordzeeha vens wordt bediend, evenals dit nu al met de Ostmarkt geschiedt. En als de concurrentie der Duitsche havens al niet een handicap voor on zen uitvoer is, dan zijn er nog de deviezen- moeilijkheden, die steeds grooter dreigen te worden. VERWACHTE SCHEPEN. Tbuisstoomende voor de Dinsdagmarkt. „Haarlem" IJM. 9, 1060 m. haring en 200 st. stijve kabeljauw. „Claesje". RO. 46 1050 m. haring en 35 st. stijve kabeljauw. „Poolzee" IJM. 79 400 m. gul en kabeljauw en 7C0 st. stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 20 Maart. Tarbot 78—62 ct. per K.G.; Tong 9560 ct. idem; Heilbot f. 1,100,88 idem; Griet f. 32— 16 per 50 K.G.; Groote schol f. 16—11,50 idem; Middel schol f. 1514,50 idem; Zetschol f. 23 20 idem; Kleinschol f. 19,508,50 idem; Bot f. 4.30—3,60 idem; Schar f. 107 idem; Tong schar f. 2614,50 idem; Poontjes f. 8,50—4,50 idem; Groote schelvisch f. 2113 idem; Middel schelvisch f. 1812,50 idem; Kleinmiddel schel visch f. 1712 idem; Kleine schelvisch f. 15,50 9.50 idem; Groote gul f. 97 idem; KI. gul f. 12—7 idem; Wijting f. 6,804 idem; Makreel f. 8—5.70 idem; Versche haring f. 54,15 idem; Kleine heek f. 16 idem; Kabeljauw f. 32—11.50 per 125 K.G.; Vleet f. 9.500,90 per stuk; Leng f. 1,750,55 idem; Koolvisch 8015 ct. idem; Rog f. 28—18 per koop. Besommingen trawlers: Dirkje RO. 53 ^net f. 2940; Irene. IJm. 89. met f. 1700; P-»ius IJM. 85 met f. 2610; Bergen. IJM. 16 met f. 3340; Oostzee. IJM. 147 met f. 1980; Limbur- gis, IJM. 54 met f. 2600: Bloemendaal, IJM. 71 met f. 3360; Olympia IJM. Ill met f. 1340; Berberdina Johanna IJM. 38 met f. 2840; Cath. Duyvis, IJm. 60 met f. 1360; Erin, IJm. 12 met f. 4280; Delft IJM. 17 met f. 6580; Bruinvisch IJM. 97 met f. 1580; Emma IJM. 177 met f. 1840 Elie Cheneviere IJM. 161 met f. 1330; Ewald IJM. 48 met f. 3150. Loggers: KW. 175 met f. 250; KW. 89 met f. 200; KW. 75 met f. 380; KW. 102 met f. 320; KW. 86 met f. 1100; KW. 101 met f. 950; KW. 60 met f. 580; KW. 166 met f. 250; KW. 108 met f. 190; KW. 178 met f. 330; KW. 177 met f. 28; KW. 91 met f. 200: KW. 52 met f. 200: KW. 163 met f. 400; KW. 105 met f. 240; KW. 104 met f. 240; KW. 19 met f. 780; KW. 107 met f. 320; KW. 62 met f. 200; KW. 40 met f. 1000; KW. 114 met f. 300. B.v. bij inruil ran een PHILIPS 750a voor een 850 A of TELEFUNKEN. 8156* Benut deze slechts kort durende campagne. - Onze toestellen gingen nimmer op demonstra tie. dus U weet dat U altijd kersversche apparaten ontvangt en U kunt ze naast elkaar uitzoeken. - Huurkoop en garantie blijven van kracht. 1 OI Z Uolporteurs Bezoekt morgenavond, halfnegen in „AMICITIA", Briefen met inl. vorigen Steenstraat 2, te Leiden, de interessante voor- werkkring worden ingewacht draefht van Alf. Donders. Cursisten spreken. 1360 onder no. 8153a Bur. v. d. Blad. in de ruimste sorteering en laagste prijzenWAAROM ZOUDT U MEER BETALEN? Slede- ketel- en stokmod. reeds vanf f. 32.50 - Onderdeelen alle merken voorradig Desgewenscht f. 1.per week. RITSEMA - Hooigracht 3. 1341 Zoekt gij een veilige geldbeleg ging, koop dan 8 nieuwge bouwde woningen, gelegen 2 min. van het nieuwe vlieg veld te Valkenburg, Z.H., 12 rendement. Alle woningen goed verhuurd en zeer solide ge bouwd op drogen grond. Alleen te koop bij den bouwer: 8164a C. VISSER, Kamperfocliestr. 15 Den Haag - Telefoon 391851. EEN MOOIE WITTE BOORD TREKT STEEDS DE AANDACHT Draagt daarom de echte helderwitte MEY's BOORDEN. Is de boord niet meer schoon, dan neemt men eenvoudig een nieuwe Leiden: A. Klaassens, Breestraat 114b. H. Trossel, Hoogewoerd 109 en Korevaarstraat 5. Jo van Eyken, Haarlemmerstraat 87. N.V. Modemag. Warnecke, Stationsweg 6. Alphen a. d. Rijn, D. Raaphorst Sr., v. Mandersloostraat 43. Katwijk aan Zee: C. van Schie. Lisse: E. Tissing. 326 Zoetermeer: J. v. d. Goes, Dorpstraat 77. Verder verkrijgbaar In alle plaatsen ln de bekende winkels met de MEY's reel. Gen. Vert. J. W. Raeymakers, Cl. de Vrleselaan 12 a, R'dam. AUPINC PARADIJS- EN UNIEK- BOVEN -MATRASSEN niet alleen stalen binnen- veering. maar bovendien kwaliteits-vulling Tusschen barstende hoofdpijn en blijde levenilust ligt... een Witte Kruit poeder, tablet of cachet. „Ge durende 7 Jaar gebruik ik Uw Witte Krult poedert. Het is het eenige middel dat mij, zonder ooit te mitsen, van mijn hoofdpijn af helpt", schrijft I. P. te O. Witte Kruit poeders ver- dooven niet Integendeel, ze geven een gezonde opgewektheid. Prljt per poeder 5 ct. Per doos van 12 poeders, tabletten of cachets 45 ct, per koker van 24 tabletten 80 ct Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. origineele AUPINC ON DE R-MATRASSEN stroomlijn-type zonder klinknagels met „Ingeweven" naam Vraagt onze interessante brochure „Verkwikkende.diepe Slaap". N.V. Fabriek „AUPING^Deventer DUTIM OEGSTGEEST 1343 f* t t\ Ambten. Rijk, enz. w Ju Ij U Ook zonder borg. part. m borg zonder nevenver- pl. N.V. Voorschotbank, le V. d. Boschstr. 13, Den Haag. Of 's av. v. 68 u. inl. v. Heecke- renstraat 4, Wassenaar, Telef. 717309. Pz. insl. 609 Hoofddtrectric*: Mevr. M. HENDRIKSE—KNAPEN Tolsteegsingel 54 - Utrecht. Bezoekt ter gelegenheid van de OPENING 706e „Ensaid" Modevak- en Kunstnijverheidsschool de 1366 Iran onze interessante ENGATD-mc thode in KNIPPEN en STOIEViERSIEreEN ln de ModevaikBdhooi te Leiden, Utrechtscheveer 12 A (t.o. Heerengracht) op Woensdag en Donderdag 22 en 23 Maart ran 35 en van 810 uur. Daimes en Meisjes (middenstand) kunnen direct ge plaatst worden als assistente. AAN ONZE SCHOLEN worden, alle Weedingstukken geknipt Ien pasiWaar gemaakt en patronen naar maat geleverd, tegen zeer billijken prijs. OUDERS, laat Uw kinderen Knippen leeren volgens onze Ipraotfisdhe en eenvoudige methode en opleiden tot OOS- TUMIÈRE, LEERiARES-COUPEUSEenz. Er is behoefte aan geschoolde vrouwelijke krachten. Geslaagde can didaten kunnen direct een werkkring bekomen. DAMES en MEISJES die verhinderd mochten zijn onze cur sussen te volgen, ontvangen na toezending van onder- staanden bon met 25 ct. aan postzegels een mooi boek met ruim 100 maten en modellen en een gratis apparaat om U te laten zien hoe gemakkelijk onze methode is, als extra reclame om thuis alle kleedingstukken te leeren knippen, maken en vermaken. BOM NAiAiM ADRES E. N. S. A. I. D.-INSTITUUT (L. Dglbl.J Tolsteegsingel 54, Utrecht Het Ned. Herv. Gesticht voor Zenuw- en Geesteszieken „Zon en Schild" te Amersfoort vraagt voor spoedige indiensttreding voor de keuken en voor de linnenkamer. Salaris f.300.— tot f. 350.met vrije kost, in woning, bewossching en ge neeskundige hulp. Sollicitaties vóór 25 Maart as. aan den Geneesheer-Directeur. 1367 Gevraagd aankomende Fa. W. ROOYAKKERS. 1380 Lage Rijndijk 10. Te huur gevr. ged. zomerm., bevatt. 2 ver trekken en keuken. Br. letter M„ Adv. bur. A. VERNOUT, Haarlem. 1338 Gevraagd een voor onze afdeeling Wol. Hand werken en Tricotafdeellng. Leeftijd 18—22 jaar. Brieven met opgaaf van verlangd sala ris, laatste betrekking en leef tijd, ISERIEF en Co., Haar lemmerstraat 16. 1365 4—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8