De geheime zender te Lisse gevonden Uit de Rijnstreek [EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Maart 1939 Sensationeele arrestatie der „Aether-Geuzén" in bollenschuur Snelle achtervolging in auto's Bronchitis VAN ROSSUM DU CHATTEL DRIESSEN Foto VAN VLIET - - - jf, fe Hierboven de schuur te Lisse, waarin de geheime zendinstallatie werd aangetroffen en waar de uitzenders bh verrassing op heeteTdaad betrapt werden. Lamps bet ge- BWrwtjè ziet men nog den antenne-drafed hangen. Het ls een groote politiemacht en ahttbtenalrëti van den Radio Controle Dienst mogen gelukken, om in den nacht van Zaterdag op Zondag de geheime zendinstallatie, die zich sinds 25 Februari j-L iederen Woensdag en Zaterdagnacht van 12 uur tot kwart over twaalf op een golflengte van 311 M. deed hooren, te ontdekken en wel in een schuur op een bollenland, liggende aan den Stationsweg te Lisse en staande aan het eind van een een zamen landweg. De apparaten konden in beslag geno men worden terwijl de da'ders zéven in getal die zich met deze brutale en ongeoorloofde handelingen bezig hielden. op heeterdaad betrapt en ge arresteerd zijn. Het werk der zg. „Aether-Geuzen" is dus thans beëindigd! Toen wij gisteren de gemeente Lisse bezochten, teneinde een onderzoek naar deze arrestatie in te stellen, bleek ons overduidelijk, welk een verrassen den indruk deze ontdekking en ar restatie op de Lissenaren had gemaakt. Zij konden er dan ook geen flauw ver moeden van hebben, dat deze laatste uitzending in hun onmiddellijke omge ving had plaats gehad! Men heeft met deze arrestatie, na weken lang ijverig zoeken, een zeer groot succes geboekt! Aan de politieke redevoeringen, die. direet nadat Hilversum gesloten was, door den aether weerklonken, is thans een resoluut einde gekomen. De onbekende spreker ontzag zich niet om verscholen achter zijn anonimiteit op de meest grove en beieedigende wijze aanvallen te doen op de regeering. publiek rechtelijke instellingen en overheidsper sonen. Direct na de eerste uitzending, die gehoord de geluidssterkte vanuit Amsterdam kwam, stelden zoowel de radio controlecommissie als het bureau van den Commissaris van Rijkspolitie K. H, Broek hof f een uitgebreid onderzoek in. Een on derzoek, dat gezien de gemakkelijke ver plaatsbaarheid van het zendstation groote moeilijkheden opleverde. Het politioneele onderzoek werd behalve door den commis saris ingesteld door inspecteur J. W. Kal- lenborn van het bureau voor falsificatiën en inspecteur van Boxtel van het hoofd bureau van politie te Amsterdam. Gezien de politieke strekking van de uitzendingen vermoedde men in welke richting men moest zoeken. Een groot aantal personen, die voor een eventueele medewerking aan deze ongeoorloofde en krenkende uitzen dingen in aanmerking kwamen, werd nader onder de loupe genomen. Dit was een werk, dat zeer veel tijd kostte aldus vertelde commissaris Broek- hoff ons gistermiddag en dat met de meest mogelijke voorzichtigheid moest ge schieden om eventueele daders niet ..kop schuw" te maken. Tenslotte was het duide lijk, dat van alle gevolgden, slechts één man, een 28-jarige Amsterdamsche koop man. ernstig in aanmerking kwam bij de zaak betrokken te zijn. Intusschen had de geheime zender reeds spoedig de uitzendingen vanuit de hoofd stad gestaakt Blijkbaar werd dat door de daders, die er alles op zetten om anoniem hun aanvallen voort te kunnen zetten, te gevaarlijk gevonden. Soms wezen de pel lingen van den radiocontroledienst Uit, dat yanuit Amstelveen werd gezonden, dan weer hadden dg „Aethergeuzen" zooals zij zich pleegden te noemen, hun tenten aan den rand van het Gooi, onder Weesp op geslagen. In beide gevallen stelden ge noemde inspecteurs, die nacht in nacht uit op zoek waren naar den zender, een onder zoek in die buurten in, waarbij zij op uit stekende wijze werden geholpen door de gemeentepolitie te Weesp en de marechaus see te Watergraafsmeer. Resultaten lever den deze expedities echter niet op. De rechercheurs Knol en Dobbe volgden ech ter in hun politieauto, bestuurd door den politiechauffeur Bey hardnekkig het spoor van den Amsterdamschen koopman T. en Zaterdag zou dit tot het betrappen op heeterdaad leiden. Zaterdagavond reed T. met zijn auto in de richting Haarlem. Hij reed zéér snel, daarbij toch de noodige maatregelen tref fende om eventueele vervolgers het spoor bijster te doen worden. Het was géén ge makkelijk werk om den man op de duistere wegen niet kwijt te raken, maar het ge lukte. Even buiten de kom van het dorp, ten Zuiden van Lisse, sloeg de geheim zinnige auto, die door de Amsterdamsche rechercheurs zoo hardnekkig gevolgd was, een duister, doodloopend laantje in. dat naar de terreinen van een bloembollen- kweeker voerde. Naast een woning met bloembollenschuur stond op het terrein een kleinere schuur. De rechercheurs vatten bij het laantje post en waarschuwden tele fonisch de inspecteurs Kalienborn en Van Boxtel en de ambtenaren van den Radio controledienst. De Amsterdamsche inspecteurs stonden gereed om uit te rukken en alle maatrege len om met succes een inval te doen waren genomen. Thans was spoed geboden, ten eerste omdat de mogelijkheid bestond, dat de „Aethergeuzen" ontijdig lont zouden ruiken en zij hun uitzending niet zouden laten doorgaan en in de tweede plaats om met voldoende manschappen aanwezig te zijn om alle betrokkenen op heeterdaad te betrappen. Weldra suisde de politie-auto met de beide inspecteurs over de donkere wegen naar Lisse. waar met groote om zichtigheid eerst een bezoek aan het poli tiebureau werd gebracht. De plaatselijke inspecteur, de heer J. Warmenhoven uit den aard der zaak uitstekend bekend met de terrein-omstandigheden had in middels zijn mannetjes gemobiliseerd en ook P.T.T.-ambtenaren van den controle dienst waren gearriveerd. Besloten werd om met de twaalf beschik, bare mannen in een wijden cirkel een cor don te trekken om de schuur. Dit was in den donkeren nacht géén gemakkelijk werk temeer daar het te nemen terrein door sneden werd door slooten. (Ook wij con stateerden gisteravond hoe duister het daar is, zoodat wii ons begrijpen kunnen, voor welk 'n moeilijke taak de politie zich hier geplaatst zag. Tevens merkten wij op, welk een uitstekend afgelegen en rustig terrein men voor deze uitzending had uitgekozen Red. L.D.I. Herhaaldelijk moesten de politiemannen in het duister en sprong wagen, maar alles ging goed en tegen middernacht, het tijd stip waarop de uitzendingen begonnen, was alles voor een verrassenden overval gereed Zoo nu en dan zag men uit de schuur een lichtflits en men was er vrijwel zeker van, dat men op het punt stond om met succes toe te slaan. Afgesproken was, dat precies vijf minuten over twaalf de aanval zou plaats hebben- Van alle kanten renden de politiemannen met de revolver in de vuist naar de schuur. De deur werd open gerukt en de Aethergeuzen waren op hee terdaad betrapt, juist was een spreker bezig met een aanval op de regeeringZijrr mond klapte midden in een zin dicht toen hij de politie zoo plotseling en onverwachts voor zich zag! In de schuur bevonden zich vijf mannen tusschen de 20 en 30 jaar. Buiten bevond zich nog een zesde man, die blijkbaar als wachtpost had dienst gedaan. Ook hij werd ingerekend en later bleek, dat in zijn woning twee uitzendingen hebben plaats gehad. In de schuur, die door een petroleum lamp spaarzaam werd verlicht, trof de politie een volledige zendinstallatie aan van uitstekende kwaliteit. Een groot deel van de toestellen was ingebouwd in koffers, de kleine microfoon was ge monteerd op een statief van een foto toestel. De zes gearresteerden werden overge bracht naar het politie-bureau te Lisse, evenals het in beslaggenomen zendtoestel en een koffergramofoon met platen. Ver volgens werd de Officier van Justitie te Haarlem, in well: arrondissement de feiten zijn gepleegd, van de gebeurtenissen op de hoogte gesteld. Na een kort verhoor zijn de verdachten meerendeels leden van de N.S.B naar Amsterdam overgebracht, evenals de inbe- slaggenomen zender. De toestellen staan thans opgeslagen in een van de kamers van het bureau van Commissaris Broekhoff in de Nieuwe Doelenstraat te Amsterdam, waar de zes arrestanten tot diep in den nacht zijn verhoord. Gistermorgen vroeg is nog een Amster damsche sigarenwinkelier van zijn bed ge licht, verdacht van medeplichtigheid. Ook hij is aan een verhoor onderworpen. Nadat de zeven mannen hun verklarin gen hadden afgelegd, zijn zij gisteren op vrije voeten gesteld, daar voorarrest voor dit misdrijf niet is toegelaten. Sedert Januari jJL behoort het hebben van een zendstation zonder de vereischte vergunning tot de misdrijven, strafbaar ge steld met een maximum gevangenisstraf van een half jaar of met een maximum boete van f. 5000— vroeger voor de jongste wijziging van de wet op de tele grafie en telefonie kon slechts overtre ding ten laste worden gelegd. Het bleek uit de verhooren, dat de hoofd dader de reclame-vlieger en tchnicus J. P. H. van Gelderen is. Het zendtoestel was zijn eigendom. Hij is echter geen lid van de N.SB en waarsohijnlijk was het zijn bedoeling om winst te maken met de uit zendingen, waarvoor door het publiek geld kon worden gestort. De verdachten uit Wrijf deze aangename zalf op keel, borst en rug. Zij werkt als pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U vele uren inademt. Verwijdert slijm en congestie en de ademhaling wordt rustig. 1342 (Ingez. Med.) Lisse zijn bollenkweekers. Het zijn de 31 j. W. uit Lisse, die tevens onbezoldigd rijks veldwachter is, en diens zwager. De eerste heeft zijn scihuur voor de laatste uitzending beschikbaar gesteld. De gevolgde Amster damsche koopman. Th. H. L. V. die samen met den Amsterdammer Ph. T. naar Lisse was gereden, had het apparaat vervoerd naar de schuur. Ook bevindt zich onder de gearresteerden de landbouwer A. de S., uit Haarlemmermeer De verdachten hebben een volledige be kentenis afgelegd. Ontkennen zou gezien de betrapping op heeterdaad niet veel hebben gebaat. Op het oogenblik staat nog niet vast of deze verdachten ook zullen worden vervolgd op grond van den inhoud van hun uitzendingen, b.v wegens belee- diging, smaad, beleediging van het open baar gezag e.d. Wij hebben de zendinstallatie bekeken, die in het bureau van commissaris Broek hoff is opgeslagen. Tusschen de gramo- foonplaten bevond zich o.a dc „Feest- marsch van het Amsterdamsche politie- muziekcorps" van J. R. van der Glas. Het is ons niet bekend, of deze plaat zoo nu en dan werd afgedraaid, maar zeer zeker zul len dè politiebeambten er nu met meer ge noegen naar luisteren dan eenige dagen ge leden bij de uitzending van de geheime zendinstallatie. Ook was een plaat met de roepsignalen van de ..Aethergeuzen" aan wezig en platen met het ..Wilhelmus", het ..Wien Neerlandsch Bloed" en „Stars and Stripes". Onder de inbeslaggenomen instrumenten bevinden zich ook klimschoenen, die waar schijnlijk gebruikt zijn om de antenne die naar 'n ouden telefoonpaaal was gespannen op te hangen. Behalve deze instrumenten heeft de politie ook de auto van den Amsterdammer T. in beslaggenomen, omdat daarmee de installatie werd vervoerd. Nader vernemen wij. dat de reclame vlieger v. G. in België al eens met de Justitie had kennis gemaakt. Hij heeft te Gent terecht gestaan wegens het veroor zaken van dood door schuld, hij raakte op het strand te Oostende met zijn vliegtuig een dame. Juweliers - Breestraat 95 Meest uitgebreide sorteering TAFELZILVER Nieuwste modellen 1130 (Ingez. Med.) ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Catharina. d. van Tij men Beerepoot en van Geertruida Maria van Die pen; Marie Willy, d. van Willem Vink en van Maria Christina Hansina Begina Walrabenstein; Brechine Jeannette. d. van Hendrikus Veenstra en van Bregtje Cornelia van Klaveren; Sophia Maria. d. van Marinus Wilhelmus van der Lin den en van Catharina Hermina Godefrida Maria Geurts. Ondertrouwd: Jacobus van Ofwegen. 28 jaar met Hendrika Oostenbruggen. 28 j.; Jan van Zwieten, 33 jr. met Cornelia van Dam, 32 jr. Getrouwd: Klaas Landstra, 27 j. met Katha- rina Bruinsma, 27 j.; Arie Pennewaard. 28 j. met Rika Johanna Groenheiden, 30 jCornells ZJjlstra 25 j. met Jannetje Hendrika Sekeris. Overleden: Cornelis Goedhart. 49 jr.. gehuwd met Adriana Verwaajj; Hendrikus Schellinger hout. 85 jr., weduwnaar van Jannetje Hofstede. Loop der Bevolking. Gevestigd: Elly M. Kief f er, Hooftstraat 117; Aaltje Dingemans. Raadhuisstr. 44; Dirk G. Zwart Voorspuij, Hooftstr. 123; Guurtje van der Aa, wed. Th. Bezemer, Zuideinde 27; Anna M. Kok. Raadwijkstr. 4; Anna M. Basie. echtgen. van C. J. Teekens. St. Jorisplein 8; Reinier van Heusden. Steenstr. 24; Klaas Doeland. Tolstr. 24; Franciscus W. van Rooijen. Bruggestr. 10: Adriaantje van der Hoeden. Pr. Hendrikstr. 58. Vertrokken: naar Amsterdam. Titiaanstr. 9. Wilhelmina J. Waardenburg; n. Oegstgeest. As- sendeltstraat 8. Hendrica M. Verkerk; n. Soest. Hellingweg 1. Cornelia Blom; n. Pijnacker. Oude Leede 68. Ferdinand J. B. Bunnik; n. Dokkum. Woudweg 44. Maartje Nagtegaal; naar Baarle- Nassau. Missievakschool, Martinus A. C. van Niekerk; n. Leiden. Wasstraat 31, Klazina Ge rard a van Schaik. Jaarvergadering Chr. Hist. Jongerengroep De Chr. Hist. Jongerengroep vergaderde in gebouw „Bethel". De voorzitter, de heer J. C. Pauw opende met het laten zingen van Ps. 150 vers 1, het lezen van Ps. 146 en ging voor in gebed. Spr. heette allen har telijk welkom, en wekte de leden op alle vergaderingen te bezoeken, vooral nu de politieke toestand zoo gespannen is. Ver volgens gaf de secretaris een overzicht van het afgeloopen jaar. waaruit o.a. bleek dat het ledental stijgend is. Hierna gaf de pen ningmeester, de heer D. Rijswijk het fi- nancieele overzicht. Mej. N. de Bruin, mej. L. Zwaan en de heer P. J. Boot werden met alg. st. als bestuurslid herkozen. Na de pauze kreeg de vergadering een feestelijk karakter en werd de avond gevuld met sa menspraken. spel, zang en muziek. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Alphen van den Ned. Chr. Vrou wenbond vergaderde in Concordia. Na ope ning door de presidente, mevr. Zonneveld Figee, trad als spreker op ds. G. Ph. Scheers, Ned. Herv. predikant alhier over „Zondagsheiliging". Hij behandelde eerst wat de Zondag is, om vervolgens te wijzen op de oud-testamentlsche Sabbath De Zondag moet worden herdacht als de dag der opstanding van Christus; men moet zich op dien dag opmaken rondom Gods Woord en dezen dag houden als een rust dag. Daarnaast behandelde spr. de belang rijke vraag hoe he tg ezin den Sabbath moet vieren. Deze dag moet overeenkomstig het woord van den cathechismus een dag van voorbereiding zijn voor den eeuwigen sab bath. In verband met het feit, dat hij zich uit het rechtswezen zal terugtrekken, heeft mr. R. Regensburg, ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht alhier, zijn ont slag aangevraagd. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus. Bernardus z. van J. ds Groot en W. Bruggraaf; Margareta Maria d. van B. P. Boers en ClarJjs; Petrus Adrianus Theodorus z. van Th. van der Werf en A. M. E van Emmerik: Cornelis z. van J. M. van Dijké en J. E. Lindhout. Overleden: Gijsberta Cats 55 jaar, gehuwd met C. J. Dompeling. Gehuwd: J. L. Bleijenberg, 29 jaar en J. Staring. 28 jaar; A. van Elswtjk. 27 jaar en w! A. van Vliet, 20 jaar. Bij de administratie voor arbeids bemiddeling staan thans als werkloos 136 personen ingeschreven, waarvan 55 steun trekkend. NOORDEN. Aangifte van verduistering. Een zekere M. V., schilder, alhier, heeft van 1 October j.l. af een compagnon met wien hij voor gezamenlijke rekening zijn bedrijf voortzette. Nu scheen het den laat- sten tijd tusschen deze twee niet meer goed te gaan en M. V. wilde zijn compagnon weer wêg hebben. Tijdens de afwezigheid van zijn cornpagn.on heeft M. V. de geheele inventaris plus enkele meubelen, die toe behoorden aan zijn compagnon met een vrachtrijder medegegeven naar Voorburg en sloot vervolgens de deur. Toen de com pagnon Ysm zijn werk thuis kwam kon hij dus niet meer binnen komen. De compag non maakte toen korte metten, sloeg een ruit van de woning in en ging naar bin nen. M. V. wendde zich toen tot den ge meenteveldwachter en er ontstond tusschen M. V. en zijn compagnon in tegenwoordig heid varj den gemeenteveldwachter een heftige woordenwisseling. Het bleek nu, dat M. V. van zijn compagnon een bedrag van honderd gulden had verduisterd. Al thans de compagnon van M. V. heeft bij de politie hiervap aangifteg edaan. De rechtbank zai deze zaak nader onder zoeken. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Adriana. d. van A. C. van der Wereld en J. M. van Klink Theodorus Petrus, z. van H. W. Versteegen en M. C. van Leeuwen Apolonia Klazina. d. van C. F. van den Berg en M. K. van den Berg en M. K. van Seggelen Adrianus Petrus, z. van A. D. Rot teveel en E. C. K. Straathof. Overleden: Maria Ignatia de Korte, 76 j. BOSKOOP. Jaarvergadering afd. Boskoop Ned. Padvinders. De afd. Boskoop van de Ned. padvinders, hield onder leiding van dr. P. du Buy een algemeene vergadering. De Jaarverslagen w.o. een uitvoerig verslag van den leider werden goedgekeurd. Het bestuur werd herkozen. Uit de begrooting 1939 bleek, dat de vereeniging op financieel gezonde ba sis staat. Het is dit jaar zelfs mogelijk niet onbelangrijke aankoopen te doen voor kam- peermateriaal, w.o. een groote 6-pers. tent Met de betere uitrusting zal het spel van verkennen ook meer mogelijkheden bieden en het troepleven aantrekkelijker maken. Voorts kon een contributie-verlaging voor de ouders in uitzicht worden gesteld. Met een hartelijke opwekking om deze zoo mooie beweging in ruimer kring bekend te maken, volgde sluiting door den voor zitter. Vergadering Chr. Middenstandsver. De Chr. Middenstandsvereeniging verga derde in de Chr. Bew.school aan de Nieuw- straat. Na opening door den voorzitter, werden de notulen, alsmede het jaarver slag onveranderd vastgesteld. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging in 1938 weer is vooruitgegaan, en dat er aan het einde van het jaar een batig saldo was. De aftr. bestuursleden, de heeren A Drie sprong en C. van der Kleij werden her kozen. De avond werd aangevuld door muziek van een gezellig strijkje en een film uit het bedrijfsleven. De Minister van Econ. Zaken heeft aan een aantal kweekers alhier, in een arbeidsgeschil met de Landarbeidersbon den, verplichte arbitrage oozelegd, met aan wijzing van prof. P. S Gerbrandy te Am sterdam als arbiter. Ten gemeentehuize heeft reeds een vergadering plaats gehad, waartoe enkele kweekers waren opge roepen. OUDE-WETERING. Bijeenkomst Stille Omgang. In Hotel van den Bosch had onder vrij groote belangstelling de ledenvergadering plaats van het Genootschap van den Stil len Omgang. Wegens afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering gepresi deerd door den heer J. C. de Jong. Spr. richtte zich met een welkomstwoord tot de vergadering, waarbij hij zich in het bij zonder wendde tot den pastoor en den spr. van dezen avond den heer Schrijvers te Leiden. Uit het financieel verslag van den penningmeester, den heer H. Vesseur, bleek dat de financieele toestand nog steeds be vredigend is. Het kassaldo bedroeg nl. f. 77.15. De secr., de heer P. L. de Jeu, bracht een uitstekend verzorgd jaarverslag uit, waarin hij het verloop der algemeene vergadering te Amsterdam besprak. Het aftredend bestuurslid, de heer P. de Jeu Sr. werd herkozen. De voorzitter deed vervol gens mededeelingen betreffende den as. Omgang. De heer Schrijvers gaf hierop een uiteenzetting van de algemeene Intentie van dit jaar en vertoonde een serie licht beelden over de geschiedenis van het H. Sacrament van Mirakel en na de pauze een serie betreffende den Stillen Omgang. Het vertoonde beeld werd op vlotte wijze van een mondelinge toelichting voorzien. De voorzitter dankte den spreker, waarna sluiting volgde. TER AAR. Bijeenkomst A. R. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer W. Kapteijn vergaderde de A. R. Kiesvereeni- ging in het gymnastieklokaal van de Chr. Nat. Schooi. De vergadering werd geopend met gebed en Schriftlezing, waarop de se cretaris, de heer Joh. van Eijk Dzn. de notulen las. Na een inleiding van den voor zitter ging men over tot het kiezen van candidaten voor den gemeenteraad. Na een aantal stemmingen werd de candida- tenlijst tenslotte als volgt vastgesteld: 1. Joh. van Vliet Wzn., 2. Joh. van Eijk Dzn., 3. L. Verdpin, 4. C. van Spronsen, 5, W. Kapteijn. Tenslotte werd een bespreking gehouden over de wenschelijkheid van sa menwerking met andere groepen bij de ver kiezing, waarbij het pro en contra naar voren kwam. Besloten werd geen beslissing op dit punt te nemen, doch een afwach tende houding aan te nemen. Hierna volg de sluiting met gebed. Nieuwe E.H.B.O.'ers. Van den E.H.B.O.-eursus welke gegeven wordt onder leiding van dr. Post Uiterweer had en eindbijeenkomst plaats voor het af nemen van de examens. Hierbij trad dr. Lucardie van Zevenhoven op als eximina- tor. Na gehouden onderzoek werden de volgende personen geschikt bevonden om deel te nemen aan den a.s. herhalingscur sus: C. Hoogervorst Lzn., W. van der Hoorn, J. Harteveld, Th. Vroonhof, J. den Haan, J. Bosiand, M. Fransen, M den Boer, en M. den Boer, ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van Dirk Boer en Neeltje RUneveld; Hendrika Adrl, d. van Matthys Dirk Stouthart en Harmanna ten Hoeve. Getrouwd: Cornelis Verduün, 29 jaar. te Lange Ruige Welde en Jannetje Slappendel, 25 Jaar. ZOETERMEER. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen zal de gemeenteraads verkiezing alhier plaats vinden op 22 Juni a.s. De inlevering van candidaatlijsten moet uiterlijk 9 Mei geschieden. De Plassenverordening. Bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland is bij een aanvulling der Piassen- verordening bepaald dat een tweetal wate ren in deze gemeente, n.l. de Meer- or Buurtwatering en de Noord-Aasche Vliet voortaan onder de werking van genoemde verordening zullen vallen. 3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12