STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Maart 1939 Redactie 1507, Directie en Administratie2500 Rheumatische pijnen WEERBERICHT. AGENDA Weet U het antwoord? Onze telefoonnummers:' LUCHTVAART ZILVEREN JUBILEUM. Bij de Ned. Rotogravure. In een der zoo juist gereed gekomen nieuwe afdeelingen van het gebouw der Ned. Rotogravuremaatschappij aan het Galgewater vond gistermiddag de huldi ging plaats van den heer J. Grommé, chef van de retouche-afdeeling, die zijn 25- jarig jubileum in dienst der N.R.M mocht herdenken. De jubilaris, die vergezeld werd door zijn vrouw en dochtertje werd het eerst toegesproken door den directeur, den heer L. Levisson, die met waardeering ge tuigde van de arbeidsprestaties van den heer Grommé en diens belanglooze mede werking aan de opleiding van adspirant- diepdrukkers memoreerde. Hij wees er voorts op hoe de jubilaris zich door ijver en toewijding heeft opgewerkt tot afdee- linschef en bood hem ten slotte namens de directie het gebruikelijke gouden hor loge met inscriptie aan. Namens het geheele personeel werd het woord gevoerd door den heer D. Binnen- kamp, die den jubilaris schetste als een goed college met wien het prettig is samen te werken en die uit aller naam een klok aanbood. De heer Grommé dankte in wel gekozen bewoordingen voor de feestelijke huldiging. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen H. Jansen, Kort Rapenburg 14, Leiden. Handel in tabak, sigaren, sigaretten. Over leden: Eigenaar H. J. W. Jansen, dd. 9 Mrt. 1939. Wijziging handelsnaam in: Wed H. Jansen. Nieuwe Eigenaar: Wed. A. H. Jan senSchippers, Leiden. Firma P. Fontein en Zonen, Haven 56, Leiden. Handel in bouwmaterialen. Overle den Procuratiehouder: L. C. Boezaart, Lei den. dd. 6 Mrt. 1939. Leidsche Coöperatieve Keuken. G.A. in liquidatie. Rembrandtstraat 27, Leiden. De liquidatie is dd. 15 October 1938 beëindigd. Opheffing: J. van Druten v/h. J. Schreuder, Vrouwe- steeg 12, Leiden. Handel in tabak en siga ren. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. Doos 30 en 50 ct. 1093 (Ingeu Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 768. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk bewesten Ierland op den Atlantischen Oceaan neemt thans sterk ln beteekenis af. De depressie over Oost-Europa heeft zich grootendeels opgevuld, zoodat de luchtdrukverschlllen kleiner gewor den zijn en ook de wind ln West-Europa be langrijk afgenomen is. Over IJsland passeerde gisteren een nieuwe storing, welke zich ln Zuid-Oostelijke richting naar de Noorsche kust beweegt en daar de barometers weer doet dalen, terwyi de wind daarna naar Zuidelijke richtin gen is omgeloopen. De toevoer van koude lucht uit het Poolgebied is in onze omgeving thans tot staan gekomen, doch gisteren overstroom den deze luchtmassa's het geheele vasteland van West-Europa, zoodat de temperatuur' daar overal aanzienlijk'16 gedaald. In.geheel Dultsch- land. Midden- en Oost-Europa was de tem peratuur vanmorgen tot onder het vriespunt gedaald, ook in Scandinavië heerscht vorst, welke inhet Noorden tot zeer streng toenam Hoewel gisteren ln geheel West-Europa weer buiig weer heerschte. zijn toch slechts geringe hoeveelheden neerslag gevallen, alleen ln Thorshavn viel 33 mM. VEREEN. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Propaganda-bijcenkomst der Leidsche afdeeling. In een propaganda-byeenkomst van de afd. Leiden der Ver. voor Facultatieve Lijk verbranding heeft gisteravond ln de bo venzaal der sociëteit ..Amicitia" de heer E. J. Abrahams, arts te Amsterdam en lid van het hoofdbestuur een rede gehouden over het onderwerp „Waarom Lijkver branding". Bij ontstentenis wegens onge steldheid van den voorzitter, dr. K. Simon Thomas, sprak prof. dr. G. O. E. Lignac een kort inleidend woord, waarna dokter Abrahams zijn lezing aanving. Ofschoon spr. zijn onderwerp niet van opwekkenden aard wist, achtte hij het toch noodzakelijk om zich bijtijds rekenschap te geven van hetgeen er na den dood met ons stoffelijk overschot moet geschieden. Sommigen mogen daar persoonlijk onver schillig tegenover staan, hun nabestaan den doen dat zeker niet en daarom is het plicht op een tijdstip, dat daarvoor geen direcfe aanleiding bestaat, de noodige voor zieningen te treffen. Door alle tijden heen is er strijd geweest tusschen voor- en te genstanders van crematie. Bij de oude Romeinen stond zij in 'hoog aanzien; bij decreet van Paderborn verbood Karei de Groote haar in 785. In de Middeleeuwen deden zich weer stemmen hooren voor lijkverbranding. In 1873 werd in Milaan het eerste crematorium geopend; kort daarna verrees er een te Gotha, waar in vroeger Jaren vele welgestelde Nederlan ders zijn verascht. Sindsdien is de belang stelling voor de crematiegedachte gestadig gegroeid. In Italië bestaan thans 30 cre matoria; in het overwegend Katholieke (voormalige) Oostenrijk zijn er eveneens vele. evenals in Duitschland en Engeland, in welk laatste land de geestelijkheid haar volle sympathie aan de verbranding schenkt. Het crematorium te Westerveld werd in 1914 in gebruik genomen en ondanks de felle bestrijding en groote tegenwerking van wereldlijke en kerkelijke overheid neemt in ons land het aantal crematies snel toe. In Januari J.l. werd het record cijfer van 110 crematies bereikt. Aan de hand van cijfers toonde spr. aan. dat cre matie niet meer is een voorrecht van wel- gestelden, doch binnen het bereikt ligt van het groote publiek. Wie ooit op Westerveld een dergelijke plechtigheid meemaakte, zal ongetwijfeld getroffen zijn door het wijdingsvolle ka rakter, zulks in tegenstelling met vele be grafenissen. Al staan vanzelfsprekend bij dit onderwerp de ethische overwegingen op den voorgrond, daarnaast wilde spr. toch ook wijzen op de hygiënische en economi sche voordeëlen van crematie boven be graven. In dit verband besprak spr. de zeer betrekkelijke „rust" van het graf om ver volgens stelling te nemen tegen de bezwa ren. welke van justttieele en kerkelijke zijde tegen crematie worden ingebracht. De Nederlandsche wetgeving erkent de crematie niet, doch staat haar oogluikend toe, hetgeen niet alleen den eerbied voor de wet schaadt, doch tot beschamende en zelfs ware het onderwerp niet zoo droe vig tot lachwekkende consequenties leidt. Als voorbeeld noemde spr. de uitvaart van den Japanschen geleerde Adatsji, wiens stoffelijk overschot in tegenwoordigheid van officieele Nederlandsche regeerings- vertegenwoordigers in Den Hag werd be graven, doch daarna ter crematie naar Westerveld werd overgebracht. De thans geldende Begrafeniswet wordt niet gedekt door het algemeen zedelijk be wustzijn van het Nederlandsche volk en van harte hoopte spr. dan ook, dat de door minister van Boeyen aangekondigde wijzi ging een loyale oplossing van dit probleem zal brengen. Na de pauze beantwoordde de heer Abra hams een aantal vragen, waarna prof. Lignac een dankwoord sprak tot spreker en auditorium. HET OPSPOREN VAN MISDADEN EN MISDADIGE ELEMENTEN. NEDERLANDSCHE NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. ZO voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, zwakke N. wind, temp. 3 gr. C„ min. 2 gr. C., neerslag 2 mM. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke N. wind temp. 3 gr. C., min. 2 gr. C-, neerslag 3 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, zwakke N.W. wind, temp. 1 gr. C., min. 0 gr. C., neerslag 3 mM. Groningen: half bewolkt, zwakke W.Z.W. wind, temp. 0 gr. C., min. 1 gr. C., neerslag 1 mM. Maastricht: licht bewolkt, zwakke N.N.W. wind. temp. 0 gr. C., min. 1 gr. C., neersl. 1 mM. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: N.W. wind, 3 gr. C„ opklarend. Londen: W. wind, 4 gr. C., lichte motregen. Berlijn: N.N.W. wind. 2 gr. C., lichte sneeuw. Nice: O.Z.O. wind. 9 gr. C., mooi. Stockholm: N.N.W. w., -2 gr. C., sneeuwbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. P.). 12 uur 's middags: 6 gr. C. (43 gr. F.>. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 0.33 uur; nam. te 0.59 uur. LICHT OP VOOR Ell I s» K> c.a. Donderdag van 6.32 uur n.m. tot 5.43 uur v.m. •1AANS OP- EN ONDER*.\M~- 16 Maart: op 3.58 uur; onder 13.35 uur. Lezing van hoofdinspecteur Weyers. Gisteravond heeft hoofdinspecteur van politie de heer W. G. Weyers in een der bovenzalen van café-restaurent „de Har monie" een lezing gehouden voor de Onder officieren van het garnizoen Leiden met als onderwerp „Het opsporen van misda den en misdadige elementen". Nadat de adjudant onderofficier van Maarle den spreker en zijn assistent den heer Bergers had welkom geheeten en den garnizoens-commandant en eenige officie ren dank had gebracht voor hun aanwezig heid, ving spreker zijn lezing aan. Allereerst gaf hij een uiteenzetting van de politie ln vroeger eeuwen Het woord politie stamt van het woord Polus, een staat in het oude Griekenland. De vorst, bijge staan door baljuwen en schout waren be last met de handhaving van de orde, het geen later overging in handen van den burgemeester, bijgestaan door vroedschap en stadsboden. Tijdens de Fransche over- heersching veranderde deze handhaving van de openbare orde ln zooverre, dat de politie in den staat de baas was en het volk geen rechten of zeggenschap bezat Hoe groot de chaos in dien tijd wel was. bleek volgens spreker volkomen uit het feit, dat in veer tig jaar tijd negen keer een ander functio naris aan het hoofd van de politie werd geplaatst. Via minister van politie in 1811, com missaris-generaal in 1813, procureur-gene raal in 1814, procureur-crimineel in 1818, ging het naar procureur-generaal in 1838, die thans nog aan elk der 5 gerechtshoven bestaat. In 1836 waren in de steden de burge meester en wethouders hoofd der politie, doch bij de wet van 1852 werd dit veran derd in den thans nog bestaanden toestand dat de burgemeester in de gemeente de hoogste politle-chef is. In 1935 pas werd eenige orde in den chaos gebracht door het Rijkspolitie be sluit. hoewel de spreker daaraan direct toevoegde, dat de regeling op het huidige oogenblik nog allerminst ideaal te noemen valt. Ais voorbeeld daarvan haalde hij aan. dat het thans nog mogelijk is, dat een agent van politie van 13 verschillende chefs een opdracht krijgt zonder dat deze chefs aan elkaar verantwoording schuldig zijn. Nadat de spreker nog even had gespro ken over de verschillende tereinen, waarop het werk der politie zich begeeft, ging hij over tot het vertoonen van lichtbeelden, aan de hand waarvan hij interessante me- dedeelingen deed aan zijn aandachtig ge hoor Vooral het onderwerp „vingerafdruk ken" had de belangstelling. De spreker ver klaarde, hoe de politie de verschillende af drukken classificeert, hoe zij de vingeraf drukken neemt en hoe misdadigers met deze afdrukken worden opgespoord. 12 punten van overeenstemming zijn voldoen de om het schuldig uit te spreken en hij vertelde eenige gevallen, waarbij dit, on danks het ontkennen van den verdachte, was gebeurd. Spr. wees op de uiteenloo- pende verschillen bij de vingerafdrukken en hij toonde aan. dat de afdrukken ge heel onafhankelijk zijn van uiterlijke ge lijkenis. Vele andere lichtbeelden werden nog vertoond, o.a. over het toebrengen van verwondingen, den dood tengevolge heb bende, over ophanging, verbranding, enz., enz. Na afloop der lezing werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door enkelen der aanwezigen werd gebruik gemaakt. Nadat spreker alle vra gen uitvoerig had beantwoord, dankte de adjudant van Maarle den spreker en zijn assistent voor den interessanten en leer- zamen avond. CENTRALE OUDERRAAD. Vergadering der afdeeling Leiden, Gisteravond hield de N.N.V. afd. Leiden haar maandelijksche vergadering. Het huishoudelijk gedeelte was na korten tijd afgedaan, waarna één der leden het woord nam om bij een collectie gesteenten het een en ander te vertellen. Zoo hoorde men over het ontstaan van diamant, grafiet,, leisteen, ijzergians, marmer, löss, kalktuf, git, speksteen e.a. De Limburgsche löss ls volgens een nieuwe theorie te beschouwen als het verweringsproduct van het krijt. Nadat de groote serie gesteenten de ronde had gedaan, nam de voorzitter het woord voor de bespreking van een door hem gedemonstreerde collectie schelpen. Bij de vleugelhoornslak (Pteroceras) en de tijgerslak (Cypraea tlgris) liet hij de verschillende schelpvormen zien bij den overgang van jong naar volwassen exem plaar. De schelp der Jonge dieren van Pte roceras bezit nog niet de typische vleu gels, deze worden pas aangelegd, wanneer de laatste winding gevormd is. Ook bij den tijgerslak wijkt de schelp van het jonge dier nog sterk af van die van het volwas sen exemplaar, bij het jonge dier is de top nog onbedekt, ook de mondrand is ge heel anders. Bij de schelpen der volwassen dieren kan men een sterke variatie der kleur waar nemen. Cim over halfelf werd deze zeer leerrijke bijeenkomst gesloten. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond heeft een klein binnen brandje gewoed in het perceel Nieuwe Beestenmarkt 3a, bewoond door den heer A. Th. B. Het vuur is vermoedelijk ont staan door een lek in den schoorsteen, waardoor een zolderbalk vlam vatte. De heer B bestreed het vuur met een slang op de huisv'erleid'ng, waarbij hij spoedig geholpen door de politle- brandweer. In enkel" "ogenblikken had men het vuur onder de knie. Jaarvergadering. De jaarvergadering van den Centralen Ouderraad werd gisteravond gehouden ln het V.C-F.-Huls, Gerecht 10. De Ouder commissies van alle scholen waren verte genwoordigd. De voorzitter, de heer Joh. W. Harting, hield een uitvoerige openingsrede, waarin hij een historisch overzicht gaf van de ge schiedenis van den C.O.R. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot den heer Vriend, gem. inspecteur van het on derwijs, den heer W. Nleuwhoff Sr., secre taris van den Nederlandschen Ouder raad (N.O.R.OJL.O.) en den heer J. C. van Schalk, hoofd eener schooi. Laatstgenoemde hield een inleiding over het Vacantle-Klnderfeest en wekte de aanwezige Oudercommissies op de kinde ren te laten deelnemen aan deze vacantie- reisjes en meer in het bijzonder aan het 3-daagseh vacantie-kinderfeest. Hy gaf een uitvoerig beeld van dit mooie en nut tige werk en het Ujdt geen twijfel of de belangstelling van de ouders is voor dit werk gewekt. De notulen, alsmede de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onveranderd goedgekeurd, terwijl besloten werd het jaarverslag in druk uit te geven. Hierna hield de heer Nieuwhoff een cau serie over „Een mijlpaal bereikt op een ongebaanden weg". Deze inleiding hield verband met de wet telijke erkenning der Centrale Ouder raden. De rede van den heer Nleuwhoff was een welkome voorlichting. Een dankbaar applaus was zijn beloo ning. Ten opzichte van deze wettelijke erken ning werd besloten in overleg met het ge meentebestuur, dat de C.O.R. in zyn hul digen vorm zal liquideeren met Ingang van den oprichtingsdatum van den nieu wen Ouderraad. Het kassaldo zal overgedragen worden aan de St. Nicolaas-lntocht-commissie. Bit de rondvraag vroeg men uit de ver gadering of het bestuur dispensatie wilde aanvragen, om de mogelijkheid te schep pen den voorzitter, die geen school-ouder meer is, te handhaven. Aan het slot van de zeer geanimeerde vergadering wekte de voorzitter allen op. krachtig te blijven strijden voor het open baar onderwUs en zoo mogelilk lid te wor den van de verten'eing „Volksonderwys" en de nieuwe taak der Oudercommissie, n.l den groei en bloei te bevorderen van haar school, goed en ruim uit te voeren. ALBERT VERWEY-AVOND VAN HET ALG. NEDERL. VERBOND. Gisteravond werd in de Aula van het Gymnasium een door het Alg. Ned. Ver bond georganiseerde avond gehouden, ge- wyd aan de nagedachtenis van den be kenden dichter Albert Verwey. waaraan mevrouw dr. Mea MeesVerwey en de alt zangeres Jonkvrouwe Jacoba Repelaer van Driel haar medewerking verleenden. De voorzitter, mr. J. H. Kramers, opende dezen goed bezochten avond met een har- tehjk welkom en begroette in het bijzonder de medewerkenden en de Litteraire Fa culteit van studenten der Leidsche Univer siteit. Hy bracht dank aan curatoren van het Gymnasium die echter niet aanwe zig waren voor het afstaan der zaal. Voorts wees spr. op het streven van het Alg Ned. Verbond. Tengevolge van het feit, dat verschillende andere vereenlgineen als het Dletsch Studentenverbond en de Ver. NederlandVlaanderen zich in veelszins gelijke richting gingen bewegen, is de be langstelling voor het Alg. Ned. Verbond verflauwd, doch spr. hoopte, dat deze des ondanks behouden zou mogen worden en velen zich als lid zullen opgeven. Hierop verleende spr. het woord aan me vrouw MeesVerwey, die aan de hand van een uitgebreide serie gedichten uit ver schillende bundels een uiteenzetting gaf van het leven van haar vader, waarin zy telkenmale met enkele woorden de ver schillende perioden uit diens leven, indruk ken uit zijn Jeugd, kantoortyd, reis naar Amerika, zyn werk voer ,.De Nieuwe Gids" en als criticus, zyn Inzichten over diverse maatschappelyke problemen (het socialis me), zyn verhouding tot zyn vrienden, zyn familieleven, zyn gevoelens tydens den wereldoorlog, enz. behandelde. Ook zette zy de beteekenis van zyn gedichten breed voerig uiteen, waarby zij er den nadruk op legde, dat speciaal „de toon" by het voordagen daarvan en die zy zoo goed mo gelijk zou trachten te imiteeren, van zeer groot gewicht is. Met belangstelling werden de uiteenzet tingen en de voordrachten van een zoo by uitstek deskundige op dit gebied, gevolgd. Men kreeg tydens deze leerzame beschou wingen een uitstekenden Indruk van het leven van den dichter Verwey in zyn ver schillende fazen. Wel was het jammer, dat achterin de zaal de duideiykheld van het woord soms Iets verloren ging, waar- schyniyk als gevolg van de accoustiek. Jonkvrouwe Repelaer van Driel verhoog de de stemming van dezen avond door haar zang van verschillende der Verwey-gedich- ten die getoonzet zyn door den componist Hugo Kauder, by wiens compositle's de juiste expressie der sfeer een opvallende eigenschap vormen. In haar inleidend woord heeft mevr. Mees er o.a. nog op gewezen, hoe zeer het haar goed deed, ln Lelden, de stad, waar haar vader aan de Universiteit gedurende 10 jaren met zooveel liefde gearbeid heeft, zijn gedichten te mogen voordragen. Beide dames hebben haar gehoor een mooien avond geschonken en daarmede den nobelen dichter, die lange jaren ln onze omgeving Noordwyk gewoond heeft en die zich zoo vele vrienden had weten te verwerven, veel eer gebrachtl HEDEN: Den Burcht: Uitvoering van „U.V.K.", 8 uur nam. Leger des Hells, Hooigracht 30: Samenkomst nam. 8 uur. Rynsburg, „Woudruat": BUeenkomst c.H. Unie. nam. 8 uur. Stadszaal: Jubileum-avond Chr. wykvereen. „Staalwyk", 8 uur nam. Stadszaal <kl. zaal): Accordeon-demonstratie fa Guldemond. 8(4 uur nam. VrUdag. Gerecht 10: Theosoplsche Ver.. 8.16 uur nam. Koolkapel: Zendingsfilm ..Papoealand", 8 u. nam. Stadszaal: Chr. Hist. Unie. Spr. minister van Boeyen en Jhr. de Savornin Lohman, 8 u. nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart): LKL. Tentoonstel ling werk Dirk NUland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. THEOSOPHISCH GENOOTSCHAP. De theosophie als steun in het dagelijksch leven. Gisteravond werd in het Nutsgebouw vanwege het Theosophisch Genootschap (leider dr. G. de Purucker, Point Lorna, Calif) een lezing gehouden over het on derwerp „De Theosophie als steun ln het dageiyksch leven". Het zijn de kleine da- geiyksdhe dingen, aldus spr., waarin een toets te vinden ls voor de waarde van Iemands levensphilosophie of religieuze overtuiging. Het zyn de tallooze kleine dagelyksche dingen, die te zamen onze levenshouding bepalen en weergeven en het is hierin, dat biyken kan hoe het gansche leven van een mensoh bestuurd wordt door een groote Inneriyke levens overtuiging. In de kleine dingen komt Juist naar voren in hoeverre de mensch zyn innerUjke religieuze, philosophisehe en waarheldszoekende principen tot een wer- keUjkheid in zijn leven heeft gemaakt. De theosophie geeft aam haar studeerenden een levenskennis, die eenerzyds voert naar de hoogste hoogten van geestelyke bele ving en anderzijds een steun vormt voor deze dagelyks voorkomende kleine dingen. Al haar leeringen zijn gebaseerd op de structuur' en de werkingen van het heelal, zoodat, door meer vertrouwd te geraken met de wetten, de actie en reactie van dit machtig groot organisme, waarvan wij als menschen deel uitmaken, wij ons leven meer ln harmonie met deze wetten en ge woonten kunnen brengen. Het is door een r,iet-kennen en een niet-begrijpen van de levenswetten, dat wij voortdurend strui kelen en foutieve dadem doen, wat onvoor waardelijk smart en ellende na zich sleept, terwijl een leven in harmonie met deze wetten van de natuur voorspoed, ge zondheid en levensvreugde met zich brengt. Zoo zal een studie en dus: een begrijpen van b.v. de wet van de cyclussen den mensch doen inzien, dat ln de gan sche natuur, en dus ook ln het menschelljk leven, alle dingen terugkeeren. Een kleine gedachte keert weer. telkens totdat zy "voert tot een daad. Ook de daad wil zich herhalen. De herhaalde daad voert tot een gewoonte een gewoonte vormt te zamen met de vele andere gewoonten ons karak ter en ls het niet het karakter van den mensch, dat hem voert tot een bepaald levenslot? Deze eene leering brengt den mensoh reeds een levendig besef van zijn groote verantwoordelykheid juist, ln de kleine dagelyksche dingen. Spr. ging voort met het omsohryven van de versohiller.de leeringen, welke de theosophie geeft en schetste, hoe een doordringen tot de wer kingen en wetten van het heelal, die ook wel degelijk onze levenswetten zyn, ons voert tot een machtig beleven van de schoonheid en harmonie, welke den grond der dingen vormt en een basis geeft voor ware moraal en verantwoordelijkheidsbe sef. Door een begrypen b.v. van de wet van oorzaak en gevolg leert de mensch, hoe Iedere daad. iedere oorzaak een gevolg met ztoh brengt, daar de natuur op alles reageert om zoodoende de harmonie en het evenwicht weer te herstellen. Een sa menwerking ln harmonie, het lelden van een harmonisch leven, brengt geluk en in- DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebur v. Alcoholisten 8 u. nem. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphterle. 314 uur 's middags precies. •s Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—6 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „In den greep der wildernis". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 uur. Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „60 glorleryke Jaren." Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Maria Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 230 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8J5 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder het asfalt van een wereldstad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag ook 214 uur nam. Casino-TheaterInstituut voor OUBoreele Films Zaterdag nam. 214 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „In de schaduw van ds guillotine". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwyk a. Zee)„De Jungle- Prinses". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van 11 Maart t.m. 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdlngh en Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35. Telefoon 138. 1. Hoe .heet het vliegveld van Londen, Parijs, Beriyn. Batavia. 2. Wat is copra. 3. Waar liggen de volgende Nederland sche vuurschepenTerschellingerbank. Haaks. Maas, Schouwentoank en Noord- Hinder. Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad (op 2 lUnen) DE POSTVLUCHTEN. De „Uil" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 301 kg. post, 11 kg. pakketport en 112 kg. vracht. Twee passagiers vliegen mede tot Amsterdam, 23 passagiers werden geboekt voor tusschentra- Jecten, terwijl drie passagiers wegens plaatsge brek moesten worden geweigerd. Hedenmorgen te 7 uur is de „Buizerd" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 423 kg. briefpost, 16.960 kg. pakketpost en 211 kg. vracht. Zeven passagiers maken de reis van Amster dam af mede. Er zijn 2 passagiers ingeschreven voor tusschentrajecten. nerlijke vrede met zidh, terwijl een dis harmonisch leven, disharmonische daden, smart en pijn veroorzaken. De studie van de theosophie voert tot een levend besef van de noodzakelijkheid er» de schoonheid van een universeele broe derschap onder de menschen. Het naar voren brengen van dit beginsel is hetjoo*' naamste doel van de theosophischc ^we ging in de wereld. DE VACATURE-SPLINTER. In de eerstvolgende raadszitting wordt erin voorzien. Aan de agenda voor de eerstvolgende zitting van den Gemeenteraad op Maan dag a.s. Is alsnog toegevoegd de benoe ming van een Wethouder (vacature: J* Splinter Gzn.) 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6