Ajax en Eindhoven zijn kampioen u.v.s. is vrijwel veilig LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 13 Maart 1939 Derde Blad No. 24222 U.V.S. in behouden haven? 80ste Jaargang Successen van A.S.C. en L.F.C V.D.S—A.S.C. 1-3 Bodegraven—Roodenburg 5-5 B.E.C. na spannenden strijd met 3-1 geslagen Groote vreugde bij de blauw witten om verdiende zege. S.V.C.-Hillegom 3-3 Celeritas-L.F.C. 0—2 Intern, tenniskampioenschappen te Noordwijk Alphen-Lugdunum 0—0 H.D.V.-Sportman 4—1 Rijswijk—L.D.W.S. 4-0 D.V.S.-Delft 3-2 Afdeeling I, 1ste klasse: Blauw-WitCVV 1—3; SpartaKFC 32; ADOXerxes 31; StormvogelsDWS 22; Hermes DVSHBS 40. 2de klasse A: EDOAlcm. Viot-rix B0; HFC RCH 3—1; Alkm. Boys—OSV 2—2; West Frisla—De Kennemers 11; WFCHRC 22. 2de klasse B: Vriendensch.Watergraafsmeer 1—7; De Spartaan—Hilversum 21; HVCZee- burgia 03; DWVHercules 3—2; ZFC—AFC 0-2. Afdeeling II, 1ste klasse: DOSDFC 04; DHC—VUC 11; FeijenoordVSV 3; Ajax RFC 3—1; 't Gooi—Haarlem 03. 2de klasse A: QuickBMT 0—OJ Gouda ODS 2—2; HVV—Overmaas 001 TJVSBEC 3-1; UVV—Velox 1—0. 2de klasse B: De HollandiaanExcedsior af- gelascht; SliedrechtSVV 53: FluksNep- tunus 01; DCLUnitas 01; EmmaVDL 3—0. 3de klasse A: Alphen—Lugdunum 0—0; VDS ASC 13; SVCHlllegom 33; Scheveningen —Postduiven 2—0. 4de klasse A: BTCWassenaar 1—3; Bos- koopsche B.Waddinxveen 0—2; Bodegraven Roodenburg 5—5; DSO—TONA 2—2; HDV Sportman 41. 4de klasse B: SSDS—VCST 1—2; De Ooie vaarsWD 30; Kranenburgftóii'wkóop 4—1; Oranje BlauwDelf ia DVK 01; Postalia— Alphia 13. 4de klasse C: SchoonhovenDUNO 41; GSV—VOGEL 11; MaasstraatTe Werve 3-3; DVS—Delft 3—1. 4de klasse D: Spoorwijk—Archipel 0—2; Rijs- wijk-LDWS 4—0; De Jagers—SEP 9—1; WIK s-Gravenzande 12; NaaldwijkSOA 71. 4de klasse E: SIODVND 5—1: Celeritas— LFC 0—2; Ursus—Wit Blauw 1—2) SFC—DVC 2-2. Res. 2de klasse A: VUC 3—HW 2. 1—2; BEC 2—Scheveningen 2. 1—1; DHC 3—HBS 3. 1—3; ADO 4—Gouda 2, 0—1; Quick 2—Alpheh 2, 7—0. Res. 3de klasse A: Alphia 2Bodegraven 2. 4—2; Laakkwartier 2HBS 4, 1—0: Lugdunum 2—UVS 2, 0—1; ASC 2—HVV 4, 1—1. Afdeeling III. 1ste klasse: QuickHeracles 1—1; Go AheadHengelo 23; ZAC—Enschede 0—3; Tubantla—AGOW 1—2; Wageningen— NEC 0—1. Afdeeling IV, 1ste klasse: LONG A—Eindho ven 1—2; BW-Juliana 23; Bleijerheide— PSV 0—0; MW—NOAD 5—2; Roermond— NAC 1—0. Afdeeling V, 1ste klasse: GV.AV—Veendam 5—0; FVCLeeuwarden 2—0; VelacltasHee renveen 2—3; SneekBe Quick 2—1; Achilles HSC 2—0. Overzicht. Twee van de vijf kampioenen der eerste klasse zijn gisteren Gekend ge worden! Op het laatste moment, juist nu de punten zoo kostbaar waren ge worden, zijn Feyenoord, V.U.C. en N.A.C. ten val gekomen en mede door eigen overwinningen hebben Ajax en Eindhoven het te danken dat zij reeds gisteravond de kampioensvlag hebben mogen hijschen. In het Oosten staan A.G.O.V.V. en N.E.C. er thans het beste voor, terwijl in de afdeelingen I en V de titel hoogst waarschijnlijk terecht zal komen bij D.W.S. en Achilles, hoewel hierbij op te merken valt dat D.W.S. haar positie op dezen Zondag iets heeft verzwakt door een punt af te staan aan Stormvogels. De resteerende beslissingen kunnen meerendeels op Zondag, 26 Maart wor den tegemoet gezien! D.W.S. had in afdeeling I kampioen kun nen zijn indien zij zelf won en Ado verloor doch het liep heel anders, immers D.W.S. mocht blij zijn met een draw tegen de enthousiaste Stormvogels, terwijl Ado over Xerxes triomfeerde en haar achterstand dus tot één punt verkleinde. Wat een be langstelling zal er over veertien dagen zijn ïoor de ontmoeting D.W.S.Ado, welke de beslissing zal brengen en waarin D.W.S. aan een gelijk spel genoeg heeft om kam pioen te worden Voor H.B.S. werd de decisie nog even uitgesteld, hoewel zij zelf verloor, maar de eigende nederlaag geeft nu toch inderdaad den doorslag. En de Houtrust-bewoners ont- loopen hun lot niet meer! Dat Ajax gisteren reeds feest zou kunnen vieren, zal men ook in de hoofdstad zelf met hebben durven droomen. Natuurlijk Jas te verwachten dat de roodwitten over R-F.C. de baas zouden blijven, maar hoe son men verwachten dat Feyenoord falen jou (en hoe!) tegen V.S.V. en dat V.U.C. ^gelijkertijd een puntje verliezen zou aan D-H.C.? Voor de dertiende maal in een Periode van 22 jaren voert Ajax nu den kampioenstitel in de eerste klasse en dat is welf wel een zeer bijzondere prestatie, daarover terecht groote vreugde en voldoe- jmg bestaat in de hoofdstad. Ajax was yvendien zesmaal kampioen van Neder- 'und en het zou ons niets verwonderen in- SJ®n zij het ook dit jaar weer zoover bracht. J* terugval van Feyenoord is verwonderlijk, ®aar het feit dat de ploeg den laatsten tijd kortdurend met invallers heeft moeten J*len, moet daarbij natuurlijk in rekening *orden gebracht. De hekkesluiter D.F C. boekte een mooie ^winning op D.O.S., dat overigens slecht P dreef is geweest, maar niettemin valt nauwelijk aan te nemen dat de Dordtsche P'°eg zich nog zal kunnen redden. Zij moet ■m immers in drie wedstrijden vier pun- mloopen op R.F.C., 't Gooi of D.H.C., die itAii beurt eveneens alles in het werk IIen om zich in veiligheid te brengen. doelpunt verschil!) hebben nu toch onge twijfeld de beste papieren. Heracles liet zich een punt ontfutselen door Quick, dat feite lijk de geheele buit verdiend had, en het zou dus wel eens kunnen gebeuren dat de club uit Almelo daardoor buiten gevecht is gesteld, al weten wij wel dat de situatie hier iedere week verandert. Door de vier con currenten moeten nog de volgonde wed strijden worden gespeeld: A.G.O.V.V. thuis tegen Wageningen en uit tegen N.E.C. N.E.C. thuis tegen A.G.O.V.V. en uit tegen Quick. Heracles: thuis tegen Go Ahead en uit tegen Z.A.C. Enschede: thuis tegen Tubantia en uit tegen Wageningen. Uit deze opgave ziet men du§ dat de twee leiders elkaar nog te Nijmegen moeten be strijden en daarin schuilt een kans voor de beide clubs, welke hen op den voet volgen. Een gelijk spel immers doet het verschil met Heracles weer verdijnen en dan zou het tenslotte nog op beslissingswedstrijden kun nen uitdraaien. Hengelo leverde uitstekend werk door Go Ahead uit te schakelen en zich tevens zelf zoo ongeveer in veiligheid te brengen. Met vier punten voorsprong op Z.A.C. lijkt het gevaar althans niet bijster groot meer. In het Zuiden werd, gelijk gezegd, Eind hoven kampioen. De zenuwen hebben deze ploeg gisteren echter parten gespeeld tegen het gevreesde Longa en mooi spel werd dientengevolge dan ook niet vertoond. Niet temin won Eindhoven met 21, ondanks het feit dat haar doel gedurende het laatste half uur werd belegerd en bekogeld, en toen bleek dat NA C. had gefaald tegen Roer mond, steeg de vreugde natuurlijk toen top. Intusschen kreeg men gisteren wel den indruk dat het Eindhoven nog aan routine ontbreekt in belangrijke wedstrijden, en dat zou zich in de kampioenscompetitie wel eens kunnen wreken. Achilles heeft in het Noorden nog één punt noodig om den titel te bemachtigen, maar tegen Sneek kan dat ongetwijfeld nog voldoende spanning opleveren want ook de Asenaren beginnen nerveus te worden, zoo als voldoende aan den dag trad in de ont- moteing tegen S.S.C.! G.V.A.V., Heerenveen en Sneek waren op dezen Zondag eveneens aan de winnende hand en als Sneek in Assen van Achilles zou winnen, zou men daar tal van clubs gelijk kunnen zien ein digen, met meerdere beslissingswedstrijden als gevolg! Aan den staart van de ranglijst is de toe stand ongewijzigd gebleven. F.V.C. is dus nog drie punten achter op Veendam en Leeuwarden, maar als de Huizummers op nieuw verliezen is het pleit beslecht. In de lagere klassen was het gisteren voor Leiden een prachtige dag. Immers: U.V.S. stelde zie ongeveer in veiligheid door van B.E.C. te winnen, terwijl A.S.C. en L.F.C. hun kampioenskansen ver sterkten door respectievelijk over V.D.S. en Celeritas te zegevieren! U.V.S. is juist intijds tot bezinning geko men. Tegen B.E.C. was heel de ploeg geluk kig weer bezield met den wensch en den wil om er het beste van te maken en dat heeft geleid tot een 31 zege, waardoor de blauwwitten hun voorsprong op de hekke- sluiters tot drie punten hebben vergroot. Wel is waar kan B.E.C. in theorie nog opha len, maar het komt ons voor dat hun ont moetingen tegen U.V.V., dat over Velox triomfeerde, en H.V.V., dat voor haar laat ste kansje tot het uiterst vechten zal, wei nig succes zullen opleveren. Bovendien be staat de mogelijkheid dat U.V.S. nog een paar puntjes haalt uit haar ontmoetingen tegen B.M.T., Velox en H.V.V. En dat laat ste zou natuurlijk verreweg te prefereeren zijn, omdat U.V.S. zich dan redden zou door eigen kracht zonder op de hulp van minder succesvolle concurrenten te moeten bou wen! A.S.C. is niet al te best op dreef geweest tegen V.D.S., dat echter niet gevaarlijk bleek te zijn, en als de roodzwarten nu hun sterkste spel maar bewaren voor den kamp tegen Hillinen dan zijn de vooruitzichten heel mooi, want per slot van rekening is een gelijk spel in dien wedstrijd al voldoen de om A.S.C. aan den titel te helpen. De concurrente Scheveningen won even eens, doch S.V.C. viel nog onverwachts af door ee ndraw tegen Hillegom, dat zelfs met drie tegen nul de leiding heeft gehad. De vierde klasse geeft weinig stof tot be schouwing, behalve dan wat L.F.C. betreft dat wel bijkans zeker is van het kampioen schap. Zij speelde uitstekend tegen Celeri tas en won met 20, waardoor zij zes pun ten vóór staat op Celeritas en S.F.C. Met nog vier wedstrijden voor den boeg is dat een prachtig vooruitzicht, want drie punten uit die vier ontmoetingen zijn nog maar noodig om den titel te bemachtigen! EEN ZEER SNELLE WEDSTRIJD. Roodenburg zit direct op het doel van Bode graven, maar vindt de achterhoede op haar post. Ook Bodegraven onderneemt eenige ge vaarlijke aanvallen en uit een daarvan ontstaat een doelpunt, wanneer de achterhoede van Roo denburg even twijfelt met wegwerken. (10). De vreugde Is van korten duur. want binnen 5 minuten is het gelijk door den midvoor van Roodenburg. Bij een algemeenen aanval van Bodegraven wordt met een pracht kopbal ge doelpunt. (2—1). Nog voor de rust maakt Roo denburg gelijk. 22. Na de thee zit Roodenburg er vinnig op en als du Prie een harden schuiver lost, speelt een der backs den bal met de handen. De strafschop wordt in een doelpunt omgezet. (32). Rooden burg is niet te houden en onderneemt eenige zeer goede aanvallen, maar de keeper van de gastheeren bewaart in deze periode zijn club voor een groote nederlaag. Bij een doorbraak van Bodegraven, grijpt de rechtsback van de gasten wat te forsch in, en uit die vrije trap doelpunt Bodegraven. .03^3). Weer komt Roo denburg in den aanval en thans heeft de mid voor meer geluk. (43). Een doorbraak van Bodegraven wordt Roodenburg noodlottig. (44) Roodenburg is onstuimig maar met schieten heeft ze geen geluk. De druk is echter zoo zwaar, dat een der backs van Bodegraven den bal in eigen doel trapt. 54. Hierna gaat Bodegraven het spel forceeren. waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. Het gevolg is dat. hoe mooi de eerste helft ook was, het spel te hard wordt. Bodegraven for ceert een corner en uit een algemeene gooi- en smijtpartij, maakt Bodegraven gelijk. (5—5). EEN SLECHTE WEDSTRIJD. Aan den Fruitweg was A.S.C. gisteren allesbehalve in kampioensvorm en dat des ondanks de overwinning niet zoo heel erg in het gedrang is gekomen, moet geweten worden aan het feit, dat V.D.S. werkelijk wel het zwakste zusje uit de afdeeling bleek te zijn; een ploeg, waarin de enkele goede spelers geen verband vermochten te bren gen. De rood-zwarten ontwikkelden tegen over dit uiterst primitieve voetbal der thuis club slechts sporadisch een sluitend spel. waaraan het falen van de middenlinie weer voor het grootste deel schuld was en dat verder op rekening moet worden gescho ven van een tekort aan geestdrift van en kele A.S.C.'ers. Nu vatte men de zaken erg kalm op. Nummer één tegen nummer laatst is niet een inzet, wel ke tot een groote krachtsinspanning inspireert, vooral niet omdat A.S.C. al heel gemakkelijk aan het eerste doelpunt kwam na anderhalve minuut. De la Bije speelde zich toen handig vrij en uit zijn voorzet scoorde Van Goor, zon der dat een der Hagenaars een poging deed om het gevaar te keeren. Maar daarmede scheen A.S.C. ook al haar kruit te hebben verschoten. Er kwamen nog wel rood-zwarte aanvallen, de afwerking daarvan was echter te nonchalant om tot succes te kunnen leiden. Het aanvalsspel werd ook te weinig gesteund, want weer trok de middenlinie zich angstvallig terug en zij bleek ook verdedigend in een zeer slechte bui te zijn. V.D.S. kwam daardoor meer in den aanval en die aanvallen waren dikwijls verrassend en ge vaarlijk, doordat zij open werden gehouden. Secrève c.s. bleven wel is waar meester van het terrein, maar door treuzelen met wegwerken kwam toch na een half uur de gelijkmaker. Dit was het sein voor A.S.C. om wat beter aan te pakken. Ten Cate kwam er na het aarzelende begin goed in en verplaatste telkens het spel met lange centers. Mooten kreeg uit een daar van den bal op den linkervleugel en uit zijn af gemeten voorzet gaf De la Bije A.S.C. opnieuw de leiding. Toen even later een der Haagsche achterspelers op zijn doelman wilde terugspelen was Mooten, die zeer actief was, even eerder bij den bal, dien hij met een zacht rollertje in het verlaten doel liet verdwijnen. (13). De tweede helft de Hagenaars speelden toen met den wind in den rug begon met een serie gevaarlijke aanvallen van V.D.S. Wel is waar bood de A.S.C.-achterhoede weerstand, maar de rood-witten weigerden ook een paar heel gemakkelijke kansen te accepteeren. Het spelpeil was nog lager dan voor de rust en voor al Prevo en Van Nierop waren er volkomen uit. Van tijd tot tijd brachten snelle aanvallen der rood-zwarten even leven in de brouwerij. De fout hiervan was echter, dat de bal te veel op links werd gehouden en Zwanenburg de rechts buiten zoo goed als niet in het spel werd be trokken, Zonder verdere doelpunten kwam het einde van dezen weinig fraaien strijd, welke onnoodig veel door den scheidsrechter werd on derbroken. .Vier eandidaten voor den kampioenstitel nog altijd in het Oosten, maar n.O.V.V. en N.E.C., die beide wisten te ""■nen (hoewel alle twee met slechts één Zoowel de 11 stand bij de rust als het 31 overwinnings-resultaat gaf gisteren de verhouding in den met zoowel spanning tegemoet gezienen wedstrijd U.V.S.B.E.C. uitstekend weer. Verdiend was die zege volkomen; verdiend in een kamp, waarin de wil om te winnen zich bij de Leidschc spelers stuk voor stuk openbaarde van het begin tot het einde. Intusschen haperde het daar ook niet aan bij de gasten, die met moed en bezielenden ijver voor het behoud van hun tweede-klasseschap hebben ge streden en er voor zorgden dat de wedstrijd tot het winnend doelpunt van U.V.S., vol spanning is gebleven. Hoewel het tweede deel van deze ontmoeting het beste van het U.V.S.-spel te zien gaf, waren de Lei- denaars dientengevolge tot dat derde doel punt dan ook nog geen moment zeker van de overwinning. Geen wonder, dat een luid gejuich losbarstte toen Van Weerlee op fraaie wijze de zege tot een feit maakte. Er werd gedanst en gesprongen; hoeden en stokken gingen omhoog en boven dat gejuich uit klapperde de wapperende blauw witte vlag....! U.V.S. was voor de tweede klasse behouden! De wedstrijd werd overdonderend door de in het wit spelende U.V.S.'ers ingezet, met aan vallen in een zoo hoog tempo dat de goede wil der spelers er wel voldoende door tot uiting kwam. Een schot van Van Egmond bracht al direct eenige verwarring doch even gevaarlijk was de daarop volgende uitval der gasten, welke door naast schieten echter evenmin succes op leverde. In een serie snelle aanvallen trokken de clubs er nu om beurten op uit, waarbij B.E.C. voorloopig Burgij en Delfos op haar weg vond en de kansen van U.V.S. door den uitstekend spelenden B.E.C. doelwachter wer den onschadelijk gemaakt. Oosterom en Pola- nen verstonden elkaar in die periode uitste kend en kwamen er vaak goed samenspelend fraai door. De B.E.C.-keeper kreeg het zoo doende door schoten van Van Egmond en Van Weerlee drukker en drukker, doch steeds wist hij voor zijn club redding te brengen. Zoo ver mocht hij een pracht kopbal van Van Weerlee uit een fraaien voorzet van Onvlee nog ten koste van een corner over de bovenlat te tip pen. Dat U.V.S. dit geweldig hooge tempo niet zou volhouden was te verwachten. Er was daarna echter geen sprake van een inzinking van beteekenis en ondanks den tegenwind wist U.V.S. de schaal verder in evenwicht te houden De gasten, met den linksbuiten en den midden voor als uitblinkers in de voorhoede wisten af en toe verwarring in de U.V.S.-verdediging te brengen. Voor het doel echter ontbrak het Juiste schot en het was duidelijk dat de doel punten van B.E.C. voornamelijk door inloopen moesten ontstaan, een tactiek, welke meestal weinig succesvol is. Toch rolde de thuissclub er éénmaal fortuinlijk door. toen Kramp bij een corner misgreep. De bal werd echter wegge werkt. Zoo schenen we het einde der eerste helft te zullen bereiken met den stand 00. Bij een overrompelenden aanval van B.E.C. maakte een verdediger van U.V.S. evenwel hands. Ziedaar de sensatieEen strafschop volgde en het stond 0—1 voor B.E.C. Doch daarmede hield de spanning niet op! Er werd afgetrapt, een fanatieke aanval van U.V.S. volgde en Van Egmond zorgde nog voor het rustsignaal voor den gelijkmaker 11. Wat in 44 minuten niet gelukte, kon nu in enkele seconden. Mogelijk is het d&t geweest wat U.V.S. voor de tweede helft tot zulk een goede prestaties heeft geïnspireerd! Veelvuldig toch waren de aanvallen direct na de hervat ting. Keurig steunde de halflinie den aanval en goed combineerend ging het herhaaldelijk op de BJE.C.-veste af. U.V.S. domineerde en hoewel B.E.C. er soms niet ongevaarlijk op uit trok. zat er toch een U.V.S doelpunt in de lucht. Na een kwartier kwam dat op fraaie wijze. Na verbluffend samenspel van Oosterom en Polanen gaf de laatste een haast niet te mis sen kans aan Van Weerlee die zijn club met 2—1 de leiding bezorgde. Toen ontbrandde eerst de strijd 1 Fel werd aan belde zijden gestreden. U.V.S. was iets ster ker. maar B.E.C. gaf zich nog niet gewonnen en het was prettig te zien met welk een élan de Delftsche spelers zich voor hun club in den strijd wierpen. U.V.S. liet zich echter niet over rompelen. Stoer werd door de verdediging in gegrepen: stoer en tactisch. Ondanks de hitct van het spel werd er uitgekeken en geplaatst. Nog steeds was U.V.S. echter niet veilig. Wel waren haar aanvallen talrijker doch overrom- penlender waren die van B.E.C. En reeds telden wij den gelijkmaker toen Kramp op den grond lag en de bal werd ingeschoten doch het leer ging juist langs den buitenkant van den paal. Het bleef dus een strijd vol spanning welke zich plots oploste toen Van Weerlee uit een voorzet van Oostrom het winnende doelpunt in de tou wen joeg. De match was gewonnen! In de j resteerende minuten trok U.V.S. zich in de verdediging terug, waardoor B.E.C. nog enkele malen fanatiek kon komen opzetten, doch de U.V.S.-verdediging wist er wel raad mee. En nogmaals laaide de vreugde der Leide- ip.nrs hoog op, teen de heer Huizinga. die den wedstrijd op uitstekende wijze heeft geleid, het j einde nukondigde en men met vrij groote stel ligheid zeggen mocht dat U.V.S. in behouden I haven was aangeland. GASTEN HADDEN EEN 3—0 VOORSPRONG. Ook in dezen wedstrijd werd de tweede helft Hillegom noodlottig, want na met 3—0 te hebben voorgestaan, wisten de Hagenaars toch nog gelijk te maken. Hillegom telde twee in vallers tegen een volledig S.V.C. Wij willen niet te kort doen aan het keurige werk van den invaller-keeper, maar toch had hij met iets meer doortastendheid twee goals kunnen voor komen. Bij dergelijke overrompelende aanval len zijn deze fouten echter wel te vergeven. De gasten lieten zich van hun goede zijde zien en wierpen zich met enthousiasme in den strijd. Zelfs zóó,, dat S.V.C. geheel werd over speeld. Keurig combineerend gaat Winkelaar er met Schrama vandoor en kalm en zuiver pas seert eerstgenoemde den uitloopenden keeper. Wél tracht S.V.C. het spel te verplaatsen, maar zoowel verdediging als voorhoede weten van geen wijken. Keurig aanvallend trekken de Hillegommers steeds op S.V.C. af. Winkelaar geeft een goeden pass en snel Is Schrama er bij om er 20 van te maken. Bij een volgenden aanval komen paal en lat S.V.C. te hulp, maal ais de bal hierdoor bij Schrama komt. schiet hij en Hillegom leidt met 30. In de tweede helft neemt Hillegom de zaak iets kalmer op. hetgeen bii de Hagenaars het zelfvertrouwen terug brengt. Een omzetting in haar elftal brengt de noodige schotvaardig heid en haar taai volhouden wordt met drie doelpunten beloond. Dit gebeurde wel op e enigszins fortuinlijke wijze, zoodat zij met dit gelijke spel volop tevreden mogen zijn. De andere Hillegom-uitslagen luiden: Hillegom II—R.C.H II 3—1; Halfweg III— Hillegom III 0—4: Hillegom IV—H.F.C. VI 1—4; Haarlem Jun.Hillegom Jun. 01. gestaakt; Hillegom Adsp.—E.D.O.B. Adsp. 4—5. SPANNENDE STRIJD IN DEN HAAG. L.F.C. is er in geslaagd een van haar ern stigste concurrenten voor goed van zich af te schudden. Celeritas vond een elftal tegenover zich. dat beter voetbal speelde, een zeer goede achterhoede, een stuwende halflinie en een voorhoede die dezen middag goed spel te zien gaf. Na afloop werden de L.F.C.'ers door ge tegenpartij gecomplimenteerd. Het beste elftal had gewonnen. Onder leiding van den heer Westerbeek trapt L.F.C. met een invaller voor v. Leeuwen op de rechtsbuitenplaats af. De Leidenaars hebben den wind tegen. Celeritas neemt direct den aanval over en brengt een bezoek aan de L.F.C.-veste, die echter door een goed trio wordt bewaakt. Snel gaat het spel op en neer, waarbij L.F.C. zeer gevaarlijk blijkt, Na 15 min. forceert zij een corner die echter niets oplevert. Er volgt een periode waarin het Celeritas doel onder vuur wordt genomen, doch de keeper is niet te passeeren. Het grootste gevaar heeft hij te duchten van den linker L.F.C.-vleugel, waar Herreur zeer actief is. Op een moment snelt deze naar binnen, geeft even door naar Bijl, krijgt den bal terug en lost een schot, dat doel treft (01). Er is dan 30 min. gespeeld. L.F.C. blijft aan vallen en Celeritas moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Weer zien wij Herreur door alles heen snellen, hij lost een schot en wij noteeren reeds een doelpunt, doch de scheidsrechter annuleert deze goal daar hij bui tenspel van den linksbinnen heeft geconsta teerd. Verschillende corners worden door L.F.C genomen, doch zij leveren niets op. Ook Celeri tas probeert alles om de schaal naar haar zijde te doen overslaan, maar in de laatste instantie verspert Duffels de Hagenaars den weg. Bij een L.F.C. aanval volgt een goede voorzet van rechts, waarna Nagtegeller juist overkopt. Een vrije trap voor Celeritas op de 16 Meter lijn wordt hard ingeschoten, doch Koning redt op het laatste moment, Direct daarop is L.F.C. weer in den aanval. Bijl is doorgebroken, doch zijn keihard schot komt tegen de lat. Even latei- tipt de keeper een schot van Nagtegeller juist naast. Na de thee zet Celeritas alles op alles om den stand gelijk te maken. Geleidelijk wordt L.F.C. sterker en neemt het Celeritas-doel voortdurend onder vuur. Spanning is er zoowel binnen als buiten de lijnen. Er moet een doelpunt komen Schoten van het L.F.C.-binnentrio en den linksbuiten worden met de grootste moeite afgeslagen, tot dat ongeveer 5 min. voor het einde Zwanenburg I zuiver plaatst naar Nagtegeller die met een I schitterenden kopbal den keeper het nakijken geeft en daarmede zijn club in veiligheid stelt. VAN 24—30 JULI. Het bestuur van de Noordwijksche Sport vereniging heeft besloten het teninistour- nooi om de internationale kampioenschap pen van Nederland dit jaar te houden van 2430 Juli en de officieele erkenning daarvan aan te vragen. Die erkenning kan gegeven worden op de Jaarlijksche verga dering van de Internationale Federatie, welke volgende week, 17 Maart, te Parijs gehouden wordt. Het is niet onmogelijk dat het toumooi voortaan ieder jaar aan het eind van Juli zal wonden gehouden. VELE KANSEN WERDEN GEMIST. Deze 00 uitslag is voor de Leidenaren wel iets geflatteerd. Een kleine overwinning had Alphen wel verdiend, doch aan den anderen kant dient erkend, dat het voorhoedespel van Alphen te weinig varieerend was om tegen de lang niet slechte Lugdunumdefensle succes te hebben. Vooral van den Berg in het Leidsche doel speel de weer als in zijn beste periode. Ging de strijd in de eerste helft vrijwel gelijk op, ln de tweede helft had de thuisclub een klein overwicht en moest v. d. Berg meerdere malen in actie ko men. Voor den aanvang van den wedstrijd werd een minuut stilte betracht voor het overleden Alphenlid G. Jansen. Het begin is voor de bezoekers, die het echter niet verder kunnen brengen dan enkele corners. Geruimen tijd zijn de verdedigingen de voorhoe des de baas. Toch scheelde het weinig of Lugdu num had in de eerste helft de leiding genomen toen v. d. Heijden alleen voor Britsemmer stond. Het schot van den Lugdunumspeler ging echter langs de verkeerde zijde van den paal. Aan de andere zijde suisde een kopbal van Schellinger hout rakelings langs het Lugdunumdoel. Even voor de rust ontkomt het Alphendoel ternauwer nood aan doorboring, als Britsemmer vallende den bal nog juist vanaf de doellijn corner kan werken. In de tweede helft heeft Alphen den sterken wind gedeeltelijk in den rug, en mede hierdoor weet ze een kleine meerderheid te krijgen. Dade lijk na den aftrap maakt keeper v. d. Berg een keihard schot van Schellingerhout onschadelijk. Alphen komt steeds terug, doch de voorhoede speelt niet doortastend genoeg om succes te hebben. Koolloos krijgt een goede kans, die hij mist, terwijl Schellingerhout kort voor het einde den bal op onbegrijpelijke wijze over het doel schiet. ZWAK SPEL DER LEIDENAARS. Het herhaaldelijk, hoewel noodzakelijk wijzi gen van het Sportman-elftal blijkt aan de prestaties geen goed te doen. Weliswaar lijkt de uitslag overtuigender dan het spelbeeld aangaf maar toch was de zege van H.D.V. volkomen ver diend. De Hagenaars speelden met meer over tuiging en het steeds blijven doorzetten vond zijn belooning in de gescoorde doelpunten. Daar bij kwam dat op het psychologisch moment aan Sportman een penalty onthouden werd. Toen de groenwitten beslist sterker waren, kon de HDV- linksback slechts ten koste van een zeer dui delijk handsgeval redden. Scheidsrechter Kap- teyn liet echter doorspelen en onmiddellijk daar na kon de HDV-midvoor doelpunten. Dit was het keerpunt en de vechtlust van Sportman daalde aanmerkelijk. Het begin gaf een gelijkopgaanden strijd; de kansen van beide ploegen waren gering. De ver dedigingen waren te sterk voor de onsamen hangende aanvallen. Toen ongeveer 20 min. gespeeld was kon Bin nendijk in moeilijke positie den bal in het net jagen. Dit succes gaf de groenwitten moed en steeds bleven zij in den aanval. Het binnentrio speelde -echter te peuterig en steeds weer kon de HDV-achterhoede tijdig ingrijpen. Bij een scrimmage voor het Sportman-doel, ontstaan door talmen bij het opruimen, zag de HDV-rechtsbuiten zijn kans schoon en bracht onberispelijk den stand op 11. Weer nam Sportman het spel in handen, maar de voor hoede speelde zoo onbenullig dat succes wel uit moest blijven. Toen de HDV-linksbuiten even vrij gekomen was gaf hij zijn club met een prachtig schot de leiding. De tweede helft gaf meer een aanvallend Sportman te zien, totdat het hierboven reeds gemelde handsgeval zich voordeed. Toen HDV hierna onmiddellijk de score verhoogde, zakten de groenwitten danig af. Het bleef een gelijk- opgaande strijd maar doelpunten bleven, on danks z^er fraaie kansen, uit. Bij een HDV-aanval werd de bal door één der Sportmanbacks met de hand gespeeld en nu zag de heer Kapteijn het. De uitstekend genomen strafschop leverde het vierde doelpunt voor HDV op. KANSEN WERDEN NIET BENUT. De Leidenaars kregen in Rijswijk van de club van dien naam een gevoelige nederlaag in ont vangst te nemen, hoewel de thuisclub geen bij- zonderen indruk kon maken. Schotvaardigheid was echter een onderdeel, dat bij de gastheeren den boventoon voerde. En juist het schieten bleek bij L.D.W.S. het zwakke punt, want kansen kreeg de Leidsche voorhoede vrijwel net zooveel als de thuisclub. In de eerste helft was Rijswijk iets sterker en het gevolg van deze geringe meerderheid was twee goede doelpunten, waarvan de eerste ech ter niet van alle buitenspel smetten vrij was. Na de hervatting was L.D.W.S. geruimen tijd in den aanval, maar de voorhoede weigerde halsstarrig de kansen te benutten. Heel wat beter deed de Rijswijk-aanval het, want enkele mooie aanvallen leverden een tweetal goede doelpunten op. De leiding van den heer Langezaal was zeer goed. DE SCHEIDSRECHTER KWAM NIET! Na een kwartier gewacht te hebben op den scheidsrechter verklaarde de heer J. de la Rie zich bereid den wedstrijd te leiden. Al spoedig blijkt dat Delft met volle energie speelt. D.V.S. daarentegen, speciaal de voorhoede, doet het kalm aan met als gevolg, dat halflinie en achterhoede het zwaar te verantwoorden krij gen Toch maakt D.V.S. het eerste doelpunt. Als de midvoor op een pass wil doorloopen wordt hij te hardhandig gestuit. De vrije trap schiet de linksbinnen hard in. Deze voor sprong is echter van korten duur. want spoedig maakt de rechtsbinnen van Delft gelijk. Delft blijft tot voor de rust sterker doch de D.V.S.-achterhoede voorkomt doelpunten. Na de thee spant de D.V.S.-voorhoede zich wat meer in. zoodat er nu wat meer kracht van haar uitgaat en zii opnieuw de leiding weet te nemen als haar rechtshalf een vrijen trap ineens in een doelpunt omzet. Delft geeft zich nog lang niet gewonnen en speciaal haar linksbinnen is zeer gevaarlijk. De linksbuiten van D.V.S. scoort het derde doelpunt. Delft weet den achterstand toch nog in te loopen, als de D.V.S.-keeper een schot verkeerd beoordeelt.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9