Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 Maart 1933 ill 6 - 8 en 10 cent WEERBERICHT. LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD AGENDA MUSEA. AALSMEER. De Sni.ibloemenhandel. De afgeloopen week heeft een meer of minder groote inzinking der prijzen te zien gegeven. Allereerst de seringen, waar van voornamelijk in de twee eerste dagen der week, een groot aanbod ter veiling kwam. Vooral de Marie Legraye werd goed koop; de goede kwaliteit kon nog van 8— 11 cent opbrengen, terwijl voor de Mad. Fl. Stepman soms tot 24 cent werd betaald. Van het bosgoed zakten de prijzen even eens als regel in; per 10 stuks noleerden deze van 25—60 cent, terwijl van dit pro duct meermalen veel doordraaide. Ofschoon het aanbod van rozen nog niet groot kan worden genoemd, was de handel toch blijkbaar niet in staat voldoenden afzet over de grenzen te vinden, wat de prijzen ongunstig beïnvloedde. Voor de meer ge wone soorten varieerden de prijzen voor betere kwaliteit tusschen 715 ct„ terwijl soms een nog iets hoogere opbrengst voor uitzonderlijke partijtjes kon waargenomen worden. Voor Am. anjers was de stemming eveneens lusteloos, wat tot gevolg had, dat de noteeringen over het algemeen aan den lagen kant waren; in verhouding tot de variëteiten werden deze kasproducten ver handeld van 312 ct. per stuk. Door het voortdurend uitbreidend aanbod van bol- bloemen hiertoe genoodzaakt, heeft de Centrale Veiling thans een derde tribune in gebruik genomen, waarvoor nu deze producten afzonderlijk worden verkocht De snijtulpen werden verhandeld per do zijn van 1634, de narcissen van 823, de hyacinten (p. stuk> van 1—4 ct. Freesia, mits van goede kwaliteit, kon bevredigen de prijzen opbrengen; per bos werd de witte verhandeld van 1642, de gele van 1843 en de lila van 2042 ct. Het kleine aan bod van kaslathyrus vond willig koopers. terwijl voor een mooi product een flinken prijs werd betaald: per 25 werd tot ƒ.1.15 besteed. Prunus werd laag in opbrengst, n.l. van 410 ct. per tak. sneeuwbal van 712 ct. Goede Jap. kerstakken noteerden tot 80, anthuriums van 46Vi, amaryllis van 68'/t, calla's van 7—19, anemonen (per bos) van 2035 en plumosusgroen (p. bos) van 1522 ct. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was steeds groot aanbod van velerlei producten. De azalea's vormden nog de massa, doch ook horten- Barometerstand sia's komen er steeds meer, evenals ver schillende soorten promula's. De handel aan deze afdeeling was levendig en als re gel werden bevredigende prijzen betaald. De azalea's werden iets goedkooper; deze noteerden van f. 0.702.00, de hortensia's van f. 0.401.20, de cineraria's van 2850 ct. en de primula obc. van 2048 ct. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN IIEER K. HANSEN Jbz. Hedenmiddag 2 uur: 779. BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De beide maxima van den luchtdruk ten Zuidwesten van Ierland en over Zuid-Scandi- navië vereenigden zich tot een machtig gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern reikt van den Oceaan tot diep in het vasteland van Europa. Naar het Noordwesten zet het zich voort over de geheele breedte van den Oceaan en reikt het tot in Canada. Het breidt zich thans naar het Noorden over IJsland uit, waar de luchtdruk snel stijgt aan de achterzijde van een secundaire van een diepe depressie, die gisteren door het Noordwesten trok en thans verdwijnt naar de Poolzee. Deze secundaire ligt voor de Noorsche kust. Haar invloed reikt tot op de Noordzee. De depressie bracht temperatuurstij ging van Schotland tot hoog in het Noorden langs de Noorsche kust. Continentale winden voeren bij voortduring polaire luchtmassa's aan naar Centraal- en Zuid-Europa, dat geheel be dekt is met een gebied van lichte en plaatselijk zelfs matige vorst. De koude luchtmassa's trek ken over de Alpen en breiden zich uit over het geheele Westelijke Middellandsche Zee-gebied. In het hooggebergte blijft het extreem koud. fSantis meldt lichten sneeuwval bij tempera tuur min. 19 graden. Jungfraujoch onbewolkt we?r met min 24 graden Celsius). In Engeland is het eveneens koud, de winden zwak, en er heerscht in het binnenland mist. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 unr 20 voorm.) Den Helder: Zwaar bewolkt; Zwakke W. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 1 gr. C. Vlissingen: Zwaar bewolkt; Zwakke N.W. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 1 gr. C. De Bilt: Zwaar bewolkt; Zwakke W.Z.W. wind. Temp. 0 gr. C., minimum -1 gr. C. Groningen: Betrokken; Zwakke N.W. wind; Temp. 1 gr. C., minimum 0 gr. C. Maastricht: Licht bewolkt: Zwakke N.N.O. wind Temp. -1 gr. C., minimum -2 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: N.. 0 gr. C.. onbewolkt. Londen: W., 1 gr. C., lichte nevel. Berlijn: N., -0 gr, C., lichte sneeuw. Nice: N.O.O., 6 gr. C., zwaar bewolkt. Stockholm: Z.Z.W., -2 gr. C., zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 's middags: 5 gr. C. (41 gr. F.). OOGWATERTIJDEN TE KATWUK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm. 9 uur 53 min.; nam. te 11 uur 48 min. LICHT OP VOOR FM'InKRS *.a. Maandag: 6,27 nam. tot 5,50 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 13 Maart op: 2 uur 0,4; onder 10 uur Als secretaris der Centrale Aalsm. Veiling. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum als bestuurslid der Centrale Aalsm. Veiling is den heer K. Hansen Jbz. door zijn medebestuursleden onder groote belang stelling een feestelijke ontvangst bereid in de vergaderzaal van voornoemde instelling aan de Weteringstraat. De zaal was met groen en bloemen feestelijk versierd. O.m. werden opgemerkt: de bestuursleden waar van velen met hun echtgenooten, directeur Schilt, vele leden, oud-directeur Bekker, de waarn. burgemeester P. v. d. Meer Pz.. het personeel der veiling, het bestuur van „Bloemenlust". van Tuinbouw en Plant kunde, de Aalsm. Tuinbouwbond, de Ex- Dorteursvereeniging, de Coöp. Tuinbouw- bank e. a. Terwijl het Fanfarecorps „Uiter- weg" buiten vroolijke muziek ter eere van den jubilaris ten beste gaf. kwam de heer Hansen met zijn echtgenoote en verdere familie binnen en hadden een hartelijke ovatie in ontvangst te nemen. De leiding van den avond berustte bij den directeur, den heer C. M. Schilt, die den voorzitter van Fanfarecorps „Uiter- weg", den heer J. Spaargaren Jbzn., ge legenheid gaf. den heer Hansen te com plimenteeren. Hierna sprak directeur Schilt, die allen hartelijk welkom heette. In de 27 jaar van haar bestaan telt de C. A. V. reeds twee zilveren bestuursjubilea. aldus spr., eerst van penningmeester D. Eveleens Wzn.,nu van secretaris K. Hansen Jbz.; dat wijst op iets goeds. Van harte wenschte spr. den jubilaris en zijn mede-bestuurs- leden geluk. Dan riep de voorzitter der C. A. V.. de heer W. Maarse Jbz. den jubilaris ccn har telijk welkom toe. Spr. noemde het een zeer belangrijk feit. dat de heer Hansen 25 jaar de C. A. V. als bestuurslid had ge diend, waarvan ruim 23 jaar als secretaris; in die functie heeft hij in de notulen eert schat van geschiedenis vastgelegd. Ook de echtgenoote van den secretaris betrok spr. in de huldiging. Het was spr. steeds een groot genoegen geweest met den Jubilaris samen te werken. Hij hoopte, dat Hansen nog lange jaren met lust en toewijding de C. A. V. zal dienen. Als blijk van erkente lijkheid had de jubilaris van de vereeni- ging een gouden horloge met dito ketting en zijn echtgenoote een mooie vaas met bloemen in ontvangst te nemen. Vervolgens werd gesproken door den heer W. Spaargaren Jz.. namens „Aalsm. Fanfarecorps" (dat ook een paar vroolijke nummers ten beste had gegeven)den heer H. A. Stuiver, voor het personeel der C.A.V.; den heer P. v. d. Meer Pzn., als loco-bur gemeester; de oud-voorzitters M. Harmsen en Jb. Alderden Dzn.. de laatste mede na mens Coöp. Tuinbouwbank en Aalsm. Tuin bouwbond; N. J. Bekker. oud-directeur; A. Barendsen voor „Bloemenlust"; Joh. Men- sing, alg. secretaris A. T. Bond: G. Oud voor Tuinbouw en Plantkunde; G. Busker- molen voor commissarissen. Directeur Schilt sprak tenslotte den jubilaris, die in den Iood van den avond nog verschillen de stoffelijke blijken van waardccring in ontvangst had te nemen, hartelijk toe. De heer Hansen dankte voor de hem ge brachte hulde en hoopte, dat hij nog menig jaartje de C. A. V. met lust en toewijding zou mogen dienen. Nundi Victor 963 inn" (Ingez. Med.) Het Is een voorbereidende cudsus, die ver moedelijk 3 a 4 weken zal duren, waarna wordt overgegaan tot splitsing in ver schillende groepen, wier leden dan verder door technische instructeurs speciaal on derricht zullen worden. De burgemeester zal den cursus openen. Streekpredikant Ned. Prot. Bond. Door ds. van der Veer ls gisteren tot zijn groote vreugde ln de Godsdienstoefening der afd. Hillegom van den Ned. Prot. Bond bekend gemaakt, dat nu alle afdeelingen ln de streek besloten hebben, gezamenlijk een streekpredikant aan te stellen. Het betreft hier de afdeelingen Zandvoort, Hillegom, Lisse, Sassenheim en Noordwijk. BENTHUIZEN. De heer A. Paul geen raadslid meer. De heer A. Paul. heeft medegedeeld wegens zijn gevorderden leeftijd, geen Raadscandidatuur meer te zullen aan vaarden. De heer Paul heeft ongeveer 25 jaar de C.H. partij in den raad vertegenwoordigd, waarvan het grootste gedeelte als wet houder. Zij die gebruik wenschen te maken van kostelooze inenting of herinenting, kunnen zich ter gemeente-secretarie aan melden vóór of op 18 Maart a.s. HAARLEMMERMEER. Het bouwen van het Zaadveredelings- bedrijf met kantoren, laboratorium en bij gebouwen is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. F. P. Jansen te Nieuw-Vennep. De heer R. Weerman, onderwijzer der Chr. School aan den Aalsmeerderweg is benoemd tot hoofd van de Chr. School te Geer (Drenthe). HILLEGOM. Bollen ontvreemd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie iemand op heeterdaad betrapt bij het ontvreemden van bloem bollen ten nadeele van zijn patroon. Het vermoeden van diefstal bestond al eenlgen tijd; de politie stelde een onderzoek in en hield een oogje in het zeil De bollen zijn in beslag genomen, terwijl de verdachte in verzekerde bewaring werd gesteld. Het onderzoek nog niet afgeloopen! Het bouwen van een bloembollen- schuur aan de Haarlemmerstraat nabij de Stichting Vogelenzang voor rekening van den heer J. van Roon. bloemist te Haar lem is door den architect den heer L. A. van Essen te Bennebroek opgedragen aan aannemer E. Schuyt alhier. De plaatselijke afdeeling der Ver. voor Luchtbescherming gaat haar werk zaamheden naar buiten aanvangen. Woensdag a.s. om 8 uur wordt de cursus geopend; de heer A. L. de Boer, inspec teur van politie en hoofd van den ge meentelijken luchtbe~ch"rm'ngsdienst zal de grondbeginselen van dezen toelichten. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Ned. Bond voor Behoud en Verbetering van den Trekhond. De afd. Katwijk hield deze vergadering ln Casa Cara. De voorzitter, de heer A. van Duyvenvoorde opende en begroette ir. het bijrönder de afgevaardigden uit Leiden en den eere-voorzitter der afdeeling, den heer A. v. d. Mey. De secretaris, de heer L. Bo- gaards las de notulen en bracht het jaar verslag uit. Er werden 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden ten huize van den heer van Duyvenvoorde, die altijd be reid was zijn woning daarvoor af te staan, maar daar het aantal leden steeds uitbreidt en thans 54 bedraagt, ls dat nu niet meer doenlijk. De penningmeester, de heer H. Haasnoot, bracht zijn verslag uit; er was een batig saldo van f. 32.41. Voorlezing werd gedaan van het request, dat gezonden ls aan den minister van Binnenlandsche Zaken, waar- In een soepele toepassing wordt gevraagd van de Trekhondenwet. die op 1 Mei a.s. in werking treedt en die het verbod In houdt honden te laten trekken voor, naast of onder bakfietsen. De heer v. d. Mey hield een causerie over den toestand van den trekhond ln vroeger jaren en over wat deze tegenwoordig mag trekken. Ook wierty spr. een blik in de toekomst. Ter gelegenheid van zijn 40-jarige echt- vereeniging werd aan den voorzitter, den heer van Duyvenvoorde, door den heer v. d. Mey namens <<e leden een schemerlamp aangeboden. De voorzitter dankte harte lijk voor dit geschenk. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, de heeren A. van Duyvenvoorde, L, Bogaards, W van Dijk Sr. en Kr. Haas- soot herkozen. Hierna volgde de verloting. Als gewoonlijk ging een ieder met een ge schenk naar huis. De voorzitter wekte op tot het werven van nieuwe leden, waarna sluiting volgde. Visscherij -examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het cer tificaat in kennis der internationale bepa lingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Jac. van Rijn, Gijs Spaanderman Pzn., Huig van Duyn, Jac. Varkevisser Bzn., Dirk Verdoes, Corn, v. d. Plas Jzn., Corn. v. d. Plas Jzn. (deze zijn tweelingen met denzelfden naam), Corn, van Duyn, en Jac. Ros. Rijksgede- iegeerde bij deze examens was kapt. E. P. Ross, Ud van de examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. De opbrengst der verjaardagsbusjes ten bate van de Chr. Jeugdorganisatie be droeg over Februari f. 15.93. trent het werk van deze stichting. Mej. dc Wit,.onderwijzeres aan de Jullanaschool, las een verhandeling voor over het schoolle ven. De heer Versteegt, onderwijzer aan de Emmaschool hield een referaat over het huisgezin van Eli. Daarop volgde een le vendige gedachtenwisseling. Nadat ds. van der Loo een slotwoord had gesproken, werd deze Ouderavond met gemeenschappelijk gezang en dankgebed gesloten. De steun aan dc Tuinders. Aan de tuinders in onze gemeente is ln 1938 van Rijkswege f. 18.498.28 aan steun uitbetaald. SASSENHEIM. De jaarlijksche Stierenkeuring. Zeker tengevolge van de naweeën van het mond- en klauwveer was de aanvoer op de Jaarlijksche Stierenkeuring niet groot, hoewel bevredigend. Van de oudere zwartbonte stieren was geen enkele opge komen, In de 2e klasse werd geplaatst Sl- vanus 230481, eigenaar J. W. Bonda te Was senaar, fokker H. Kraak te Gorrelsweer. In de 3e klasse werd geplaatst de 1-jarige Pietgés Cesar, eigenaar G. van Leeuwen Valkenburg, Van de Blaarkoppen kwamen alle stieren ouder dan 1 jaar ln de 3e klasse, n.l. de 4-jarige Marinus van A. D. Rotteveel te Rijpwetering. de 3-jarige Leen- dert 1577 S. van Van Noort en de Wit te Llsse, en de 2-jarige Jaap 1723 S van C. Wassenaar te Noordwijkerhout. Van de 1-jarigen kwamen in de 2e klasse Jan 1708 K.B. van Wed. J. van Noort te Lisse, terwijl Martien van P. F. Vergeer te Warmond eervol werd vermeld. Alhier is bij het vee van den land bouwer R. mond- en klauwzeer geconsta teerd. LEIDSCHENDAM. Door glasscherven verwond. Gister moest de bestuurder van motor rijwiel HZ 35400 in de Veenestraat plotseling uitwijken voor de 7-jarige in die straat wo nende Vr. De man raakte daardoor de macht over zijn stuur kwijt, reed het trottoir open kwam terecht in de ruit van perceel 64 be woond door den heer Str. Door de glasscher ven werd de man bloedend aan het gezicht verwond terwijl zijn kleeding gehavend werd. Na zich te hebben laten verbinden en de ruit vergoed te hebben, heeft de man van het geval kennis aan de politie gege ven. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. Vurens, geb. van Rijn, Z. Ondertrouwd: P. Veenstra en M. J A. Romtjn Over Februari J.l. Is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Diaconie gecollecteerd f. 53.03 (v. m. f. 73.14). Gedurende Februari ls ten postkantore alhier en het bijkantoor in de buurtschap op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 16242.94 (v. m. f22554,44) en terugbetaald f. 14210.32 (v. m. f. 15640 20). Het Geref. Jeugdverband hield een goed bezochte bijeenkomst in de Geref. Kerk onder leiding van ds. M. Boukema. Na opening hield ds. P. K. Keizer, Geref. predikant te Voorburg een toespraak, waarop sluiting met dankgebed volgde. Alhier viel in een bij haar woning liggende moddersloot, de ruim 60-Jarlge mej. Buitelaar, wonende aan den Broek- weg. Juist passeerde een auto van de graanmaalderij fa. Blink en Zn, De beide inzittende knechts wisten de vrouw op het droge te brengen. Over Februari j.l schreef de Onder linge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging 80 nieuwe leden in, waardoor het totaal is gestegen tot 12270. Verpleegd worden 43 (v. m. 56) leden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. Kralt en P van Tilburg. Ondertrouwd: Jacobus Mooten en Janna Pauw; Gerhardus Zuylen en Johanna Slui. Ouderavond Geref. Scholen. De jaarlijksche ouderavond der Geref. Scholen werd gehouden in „Concordia" on der leiding van den heer A. v. d. Mey. De heer Vevreij, onderwijzer aan Effatha te Voorburg deelde bijzonderheden mede om- zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN# Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. S A V O YEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 - Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. HEDEN: Stadszaal: Revue „Lach lederen dag", 8 uur nam. Dinsdag. Pniël: Vragenavond dr. Riemens, 8.15 u. n.m. Stadszaal: Revue „Lach lederen dag". 21/4 en 8 uur nam. Woensdag. Amicitla: Ver. voor Fac. Lijkverbranding 81/4 uur nam. Evang. Gem.: Tabernakelconferentie, 8 u. n.m. Nutszaal: Theosopisch Genootschap, 8.15 uur nam. Stadszaal: Gymnastiek-uitvoerlng „D.O.S.", 8 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Toonkunst- Residentie-orkest „Matthaus-Passion". 8 u. a.m. Katwijk a. Zee (Chr. Prot. Belangen) Spr. prof. Wisse, 7% uur nam. WASSENAAR. Opening Secretariaat en Tentoonstelling afd. Wassenaar Nationale Vereeniging voor Luchtbescherming. Zaterdagmiddag werd in tegenwoordig heid van vele genoodigden het secreta riaat en de permanente tentoonstelling geopend van de afd. Wassenaar der Ned. Ver voor Luchtbescherming in het per ceel van Zuylen van Nijeveltstraat 86 Deze opening geschiedde door burge meester Baron van Wijnbergen, nadat door den voorzitter der afdeeling een in leidend woord was gesproken waarbij hij welkom heette den burgemeester, den oud voorzitter der afdeeling en den secretaris van de Haagsche afdeeling. Voorts dankte hij allen die de stichting van deze inrich ting hebben bevorderd. Aan mevrouw Westendorp en aan den inspecteur van politie den heer Fogtelo werden stoffelijke blijken van waardeering overhandigd Burgemeester van Wijnbergen onder streepte deze woorden van dank volkomen en prees de leiding van den voorzitter. Verder wees hij erop, dat het ontstaan van dit gebouw in verband sitond met de moeilijkheden waarin ons land zich door zijn ligging bevindt en waaruit voortvloeit de plicht van een beschermingsdienst. Het plan van den gemeentelijken dienst is goedgekeurd, en zal worden uitgevoerd. Hiernaast rust op de Inwoners de plicht om eveneens maatregelen te nemen en de N.VL. biedt hen daarbij hulp en voorlich ting aan, Waartoe dit huls, waarop spr. trotseh is, werd ingericht. Verder schetste spr. de goede samen werking tusschen de luchtbeschermings dienst en de afdeeling. Spr. sprak den wensch uit dat de Almachtige ons land en de gemeente zal sparen voor de verschrik kingen van den oorlog. In de hoop dat het huis als een voorlichtingscentrum zal mo gen dienen voor de bevolking en dat men zooveel gemeenschapsgevoel zal hebben lid te worden en dat zij maatregelen voor zelfbescherming zal nemen, verklaarde spr. het huis voor geopend. Hierna kon men de tentoonstelling be zichtigen. Zij omvat een complete verza meling van beschermingsartikelen en een model schuilkelder, die geheel is ingericht. Vredeskring Wassenaar. In het Dorpshuis vergaderde de Vredes- kring Wassenaar. In de plaats van den voorzitter den heer Den Eerzamen, die wegens drukke werk zaamheden zich genoodzaakt had gezien te tiedanken. werd gekozen mr. J. Visser, en ln de plaats van de heeren M. Peere boom en van der Giessen, die eveneens hadden bedankt, werden gekozen mej. mr. Mennings en de heer Schipper. De aftredende voorzitter hield hierop een inleiding over „De nood van dezen tijd", waarop een geanimeerde bespreking volgde. De kiezerslijst dezer gemeente bevat 9812 kiezers. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 'sVrildags van 10—12% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie. Eiken werkdag 1012% en 25 uur kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin-* gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf f park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geonend alle werkdagen vrn jn—3 uur <i Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag t. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk NiJland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. *s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „In den greep der wildernis". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „60 glorierijke jaren." Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Maria Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon- ag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder het asfalt van een wereldstad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haari.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „In de schaduw van de guillotine". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee)„Flash Gordon op Mars". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van 11 Maart t.m, 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35. Telefoon 136. „Het is natuurlijk mogelijk, dat ze niefl thuis zijn Willem!" 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6