LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eersle Blad Maandag 13 Maart 1939 UIT DE BOHTE WAERELD Anschlusz- en Heldengedenkdag Aartshertog Ofto erkent den Anschluss niet. Binnenland De brand te Utrecht Besprekingen tusschen de Slowaaksche partij-leiders Buitenland RECHTZAKEN Buitenlandsche zending in China bedreigd BEURSOVERZICHT WAiKI Familie-berichten DUITSCHLAND. Ter gelegenheid van de herdenking van je aansluiting van Oostenrijk en de Hel- dengedenktag heeft de bevelhebber van de Duitsche marine, admiraal Raeder, een toe spraak gehouden, waarin hij hulde bracht aan het werk van den Fuehrer, die het Duitsche volk het vertrouwen in zichzelf heeft weergegeven. Verder wees hij op de noodzakelijkheid van strijd tegen het bols jewisme. Spr. herinnerde vervolgens aan de voorstellen van den Fuehrer tot beperking van de bewapening. Zich richtende tot de soldaten van de overige mogendheden zelde admiraal Raeder, dat Dultschland voor al les den vrede wil, doch liet denkt aan zijn veiligheid. Tenslotte bracht spr. hulde aan de gevallenen uit den grooten oorlog, de gesneuvelden van de vrijkorpsen, de doo- den van de nationaal-sociallstische bewe ging en de gesneuvelden ln Spanje, „de dooden, die op vreemden bodem vielen voor Duitschland." In de opera te Berlijn had een officieele plechtigheid plaats, waarbij ook Hitler aan wezig was. ,Taris Solr" publiceert het volgende be richt: Aartshertog Otto, die sedert een jaar een stilzwijgen heeft ln acht genomen heeft ter gelegenheid van den elfden Maart den dag, waarop een jaar geleden Oosten rijk bij Duitschland werd ingelijfd, tot alle Oostenrijkers de volgende boodschap ge richt: „Ter gelegenheid van den eersten ver- Jaardag der brutale bezetting van ons va derland, dank ik allen, die blijk hebben ge geven van hun onwrikbare trouw aan de gedachte van het eeuwige Oostenrijk en daardoor aan mijn huis. Deze tallooze blijken van verknochtheid toonen duidelijk aan, dat Oostenrijk, be roofd van zijn rechten en op hatelijke wijze onderdrukt, toch sterker en bewuster dan ooit blijft leven. Dat onze Oostenrijkers zich kunnen door dringen van de overtuiging, dat, ondanks de wederwaardigheden van het heden de rechtvaardige zaak ten slotte zal trlumfee- ren. Nooit zal God Oostenrijk verlaten. In ballingschap: 11 Maart 1939. (w.g.) OTTO". EEN PANIEK VOORKOMEN. (Vervolg van pagina 1). Bij het uitbreken van den brand te Utrecht werd een paniek onder het perso neel voorkomen door het tactische optre den van de diverse afdeelingschefs. Daar de afdeeling, bestemd voor de garderobe, reedts spoeig ontoegankelijk werd door den verstikkenden rood en later door het snel uitobreidende vuur, moest een deel van het personeel het warenhuis verlaten zonder hun jas of hoed. Zij grepen zooveel moge lijk de aanwezige confectie jassen en' ver lieten daarmede het brandende gebouw. De afdeelingchefs hielden de verkoopsters van de aanvankelijk niet bedreigde deelen bij hun vakken, zoodat de anderen in groepen van dertig het warenhuis op gemakkelijke wijze konden verlaten, waarbij niet eens gebruik behoefde te worden gemaakt van de nooduitgangen. In het postkantoor aan de overzijde van de Oude Gracht werd daarna terstond appèl gehouden, waarbij bleek, dat niemand ontbrak. ENGELAND. De Palestijnsche conferentie. Minister MacDonald heeft opnieuw het plan van de regeering aan de Joodsche aigevaard'gden uiteengezet. Het schijnt evenwel dat de nieuwe voorstellen niet veel afwijken van het plan, dat reeds veertien Jagen geleden werd voorgelegd en wederom neerkomen op het stichten van een onaf- kankelijken Palestijnschen staat na een overgangsporlode, gedurende welke zoowel Joden als Arabieren zitting zullen hebben in consultatieve en executieve raden Zooals men weet, heeft het Joodsche agentschap deze oplossing reeds van de band gewezen en. naar men meent heb- ren de Joden thans verzocht, dat hun ver- reier'ne zal worden gegeven, dat in het plan van de regeering het denkbeeld van tan Joodsch nationaal tehuis gehandhaafd lal worden. is geen nieuwe datum voor een bij eenkomst vastgesteld en men veronderstelt Jat de Joden zullen wachten tot het plan ran de regeering hun schriftelijk zal wor- Jen voorgelegd. Zii kunnen dan beslissen Ji het nut heeft op grond van dit plan de besprekingen voort te zetten. Het Britsch-Indisch congres. In een voltallige bijeenkomst van het Britsch-Indisch congres is met een over weldigende meerderheid een resolutie aan- fenomen waarin vertrouwen in Gandhi wdt uitgesproken. Voorts werd een resolutie aangenomen Mr zelfbeschikkingsrecht, nadat een "nendement waarin het denkbeeld van Kn ultimatum aan de Britsche regeerin» wordt geopperd, was verworpen. DE INBRAKEN IN DEN HAAG. In November van het vorig jaar werd ingebroken in de woning van ir. S. aan den Benoordenhoutscheweg te Den Haag. Men kwam daar binnen door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het huis. Uit een linnenkast op de eerste etage werden horloges, armbanden en oorhangers voor een waarde van f. 5000 gestolen. Een platina hologe met briljanten, dat behoorde tot de vorige week in beslag genomen juweelen. Is nu door ir. S. als zijn eigendom herkend. LUK OPGEHAALD UIT DE OUDE MAAiï. Na twee en een halven dag dreggen ls men er vanmorgen in geslaagd nabij den zandzuiger in de Oude Maas te Meerloon onder de gemeente Ravenstein het lijk op te halen van den sedert Dinsdagavond ver misten 30-jarigen Vermeulen uit Baten burg, gemeente Ravestein. Vermeulen was gehuwd en vader van een kind. TOESTAND IS VERSCHERPT. Het schijnt, dat de gebeurtenissen in Slowakije een ernstige wending hebben genomen. Sidor heeft zijn voorgenomen reis naar Praag uitgesteld ln verband met de groeiende moeilijkheden. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat hij besprekingen heeft gevoerd mei Mach, den Slowaakschen propagandalei der, die gevangen was gezet, doch naar verluidt is men er niet in geslaagd een brug te slaan over de kloof, welke gema tigde en radicale Slowaken scheidt. Ook een bespreking, welke Sidor heeft gehad met den vroegeien minister-presi dent Tlsso, om hem over te halen tot een politiek van samenwerking met Praag schijnt mislukt te zijn. Men verwacht, dat de besprekingen den geheelen dag zullen voortduren, doch vvnnoedelijk zullen de radicalen het, denkbeeld van een onaf- hankelijken Slowaakschen staat niet la ten varen. Uit Bratislava wordt gemeld, dat de HUnka-garde vanavond een massaverga dering zal organlseeren. Toen de door Praag aangewezen minis ter van justitie, Fritz, vanochtend te Bra tislava aankwam, hield de bevolking een betooging tegen hem. Men verneemt verder, dat schijnbaar een overeenkomst tot stand is gekomen tusschen Karmasin en Kundt, wiens naam dikwijls ls genoemd ln verband met de mogelijkheid zitting te nemen in de cen trale regeering te Praag. Kundt zou dan belast worden met de behartiging van de belangen van de geheele Duitsche minder heid, hierbij inbegrepen de minderheid in Slowakije. Kundt, die op het oogenblik vermoede lijk te Berlijn vertoeft, heeft zich gedu rende de geheele crisis niet laten hooren. DE POSTVLUCHTEN. De „Wielewaal" is hedenmiddag van zijn reis naar Indië om kwart voor twee op Schiphol geland. In de heden gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhou ders ln de Koninklijke Nederiandsche hoogovens en staalfabrieken N.V. werd de heer dr M W. Holtrop benoemd tot lid van de directie. In den loop van de maand Mei zal de heer Holtrop zijn functie als zoodanig vaarden. BOERDERIJBRAND TE SEVENUM. In den afgeloopen nacht ls door nog on bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Janssen aan den Kronenberg te Sevenum. Het vuur greep snel om zich heen. Het gezin kon zich met veel moeite in veiligheid stellen. Een der kinderen kroeg evenwel lichte brandwonden aan het hoofd. De boerderij is totaal afgebrand. De ge heele veestapel, welke uit tien varkens, zes koeien en eenige kalveren bestond, viel aan het vuur ten offer. De sdhade wordt door verzekering gedekt. [fijLlS. ..Deze schoonheidscreme kan ik U aan delen, ik zelf gebruik ze de laatste vijf Iaar dagelijks!" de moord te kerkrade. kvenslange gevangenisstraf tegen den verdachte geëischt. 't den nacht van 27 op 28 September var, vorige jaar heeft zich in de wening den 26-jarigen mijnwerker W. J. G. te 'srade een vreeselijk drama afgespeeld mijnwerker heeft des nachts zijn vrouv. "et leven beroofd door haar te wur- fee i 1 me' petroleum te overgieten en j* ffl brand te steken. De rechtbank te «tocht veroordeelde den verdachte, BEZOEK VAN DEN FUEHRER AAN WEENEN. Het Neue Wiener Tageblatt bericht offi cieel, dat de Fuehrer Woensdag 15 Maart een bezoek zal brengen aan Weenen en op het ministerie van propaganda wordt ge meld, dat deze reis 16 Maart zal plaats vinden. Het ls mogelijk dat Hitler ook een Inspectiereis zal maken door Oostenrijk. In vePband met de gebeurtenissen ln Tsjecho-Slowakije verwacht men te Berlijn dat belangrijke besprekingen zullen worden gevoerd tusschen de regeeringen van Duitschland en rtalië als garanten van de overeenkomst van Weenen. Volgens de Japansche bladen zal tegen het e'nde van deze maand in Nanking een gemeenschappelijke vergaderihg gehouden worden van de voorlocpige regeering van Peking en de regeering van Centraal- China, waar het volgende zal worden be sloten: „Aangezien buitenlandsche missiona rissen en zendelingen, onder den dek mantel der geloofsurediking. zich her haaldelijk met politieke en militaire zaken bemoeid hebben, zullen zij in de toekomst door Chineezen moeten wor den vervangen en zal een termijn ge steld worden aan het verblijf van de op dit gebied werkzame vreemdelingen" Hieronder zouden alle buitenland; che missionarissen en zendelingen vallen die in het onder Japansch beheer staande deel van China arbeiden. DE ATTRIBUTEN VAN HET BRITSCHE KONINGSSCHAP OVER DEN OCEAAN. Voor den eersten keer in (je historie zul len de attributen van het Britsche konings schap een reis over den Oceaan maken. Het koningspaar van Groot-Brittannlë zal inderdaad, op de reis naar Canada, de kronen meenemen. De koning zal de kei zerskroon dragen, terwijl de koningin de kroon draagt, waarin de beroemde Koh-I- Noor diamant gevat ls. Deze diamant kan los gemaakt worden en kan dan door de koningin als sieraad op verschillende toi letten worden gedragen. In dit verband ls het aardig er aan te herinneren, dat een traditie van het Britsche koningehuls wil, dat de beroemde steen alleen door een vrouw gedragen wordt. Oude heer: „Ik houd meer van die ouderwetsche schlagers". Jonge dame: „Hier heb ik er een, die al minstens een paar weken oud is!" SCHIP RIET JOODSCHE VLUCHTELINGEN VERGAAN? De Poolsche pers verneemt uit Boeka rest, dat gisteravond in de haven van Con- stanza inlichtingen waren ontvangen, vol gens welke het onder Panameesche vlag varende schip „Kiepo" bij het eiland Kreta zou zijn vergaan. De „Kiepo" is enkele da gen geleden uit Constanza vertrokken met 700 Joodsche emigranten uit Polen en Tsjecho-Slowakije aan boord, die zich naar Palestina begaven. Bijzonderheden ont breken nog. RÖNTGENFOTO'S VAN DE GEHEELE MECKLENBURGSCHE BEVOLKING. De chef der „röntgen-detachementen" van de S.S. heeft medegedeeld, dat van de geheele bevolking van Mecklenburg rönt genfoto's zullen worden gemaakt door dok ters der organisatie. De meer dan 900.000 foto's zullen worden opgestuurd naar de universiteit te Frankfort, waar zij bestu deerd en ingedeeld zullen worden. Voor deze uitgebreide taak zal het aantal detache menten worden vergroot van 4 tot 20. SCHERPE GRENSBEWAKING IN SLOWAKIJE. Sedert hedenochtend vroeg wordt door de Tsjechen een scherpe controle uitge oefend op de bruggen over de Donau, het verkeer tusschen Slowakije en Oostenrijk is evenwel niet gestremd. Ondertusschen is de Duitsche minder heid in Slowakije zeer actief geworden. Gedurende den nacht hadden de pa trouilles in de straten van Bratislava het recht de voorbijgangers aan te houden en te vragen wat zii op straat te maken hadden. wegens doodslag en brandstichting tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. Tegen dit vonnis teekenden zoowel de officier van justitie als de verdachte hooger beroep aan. Vanochtend diende deze zaak voor het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch. G. ontkende zijn vrouw te hebben ge wurgd en den brand te hebben gesticht. In deze zaak werden acht getuigen gehoord, onder wie de ouders van het slachtoffer, alsmede de deskundige dr. van Waegeningh uit Maastricht. De advocaat-generaal, mr. W. Masslnk, eischte een levenslange gevan genisstraf. De verdediging in deze zaak werd gevoerd door mr. van Breugele:; uil Heerlen Deze verzocht het hof een onder zoek te doen instellen naar de geestvermo gens van verdachte. Het Hof zal op 27 Maart a.s. arrest wijzen. VIJFDUIZEND JODEN AAN DE FRANSCHE GRENS. De bladen melden, dat vijfduizend Joden die Italië moeten verlaten, tevergeefs trachten over de Fransche grens te komen. Slechts een honderdtal is erin geslaagd de waakzaamheid der Fransche grenswacht te verschalken en deze menschen hebben verlof gekregen in Frankrijk te blijven. De anderen worden echter niet toegelaten. De grenswacht is versterkt. DE OUDSTE POSTZEGELVERZAMEiLING TER WERELD. Men weet, dat de postzegel in zijn tegen- woordlgen vorm een uitvinding van de 19de eeuiw ts; maar het is ook bekend, dat Lo- dewijk XI van Frankrijk een regelmatigen postdienst ingesteld had, waarvoor de zen dingen afgestempeld werden. Tooh zijn de post- en verzend^tempels veel ouder; ze werden reeds gebruikt door de oude Egyp- tenaren en onlangs heeft men ln het graf van Pharao Lozer Amenophis, die 2600 jaar voor CShristus regeerde, een pak zegels en stempels gevonden, waardoor de verschil lende zendingen van den pharao geken merkt waren. Deze verzameling omvat niet minder dan 1.8O0 verschillende stempels (in de taal der postzegelverzamelaars zou den we van waarden en emissies kunnen spreken) en men heeft zelfs uit de resten der kleuren vast kunnen stellen, dat men blijkbaar in die dagen twee grondkleuren gebruikte blauw en rood. Met een beetje overdrijving zou men in dit geval dus gerust kunnen spreken van de oudste postzegel verzameling ter wereld. AMSTERDAM, 13 Maart. Wallstreet heeft Zaterdag een onregelmatig verloop gehad en verscheidene toonaangevende fondsen kregen een klein verlies te boeken. De berichten uit het Amerikaansche zaken leven zfjn niet onverdeeld gunstig, maar het optimisme blijft in de Ver. Staten zegevieren. De toekomst wordt, hoopvol beoordeeld omdat er verscheidene aanwijzingen zijn, om te ver onderstellen dat de regeering tot grooter samen werking met het particuliere bedrijfsleven be reid is. De verzachting van de voorschriften der beurscontrolecommissie inzake de baisse-ver- koopen wordt in dit opzicht als een duidelijk indicatie beschouwd. De jongste verklaringen van president Roosevelt dat hij zijn pogingen om het economische herstel te bevorderen, niet zal opgeven, worden tevens uitgelegd als een bewijs, dat Washington alle krachten zal in spannen, om een verbetering in de hand te werken. Politieke bedoelingen zitten hierbij klaarblijkelijk wel voor, doch men behoeft thans niet bevreesd te zijn, dat het uitgaven- programma zal worden stop gezet, zoodat men uit dien hoofde geen plotselinge frontverande ringen behoeft te duchten. De voorzitter van de Federal Home Loan bank heeft het Congres den raad gegeven, geen maatregelen te nemen welke zouden neerkomen op een mededinging van de regeering met het hypotheekwezen. Ook dit wordt opgevat als een teeken, dat de auto riteiten het particuliere zakenleven den voet niet dwars willen zetten. De jongste verklarin gen van minister Morgenthau omtrent de be- lastingpolitiek hebben wel niet de hoop ver wekt, dat de belastingen verlaagd zullen wor den, doch toch wel de meening veld doen win nen. dat geen verzwaring van de belastingdruk voor de deür staat, waardoor onmiskenbaar een rem op de ondernemingsgeest zou worden gezet. In Wallstreet bestaat dan ook de opvatting, dat indien zich duidelijke teekenen van opleving voordoen, de effectenbeurs niet zal aarzelen, hierop onmiddellijk antwoord te geven, vooral omdat de technische positie van de markt ge zond wordt geacht. De middagbeurs. Het weekend had ten aanzien van de fond- senmarkt geen nieuwe perspectieven geopend en te Amsterdam werd dan ook tegenover de effec tenbeurs een gereserveerde houding aangeno men. De handel was stil en de stemming was aan den gedrukten kant, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met de berichten omtrent de situatie in Tsjecho-Slowakije die weliswaar- niet schrikaanjagend werden beoordeeld, doch toch geen aangenamen indruk maakten. Door eenige specialiteiten werd echter nog al wat bedrijvig heid aan den dag gelegd en daardoor werd op de markt een cachet van eenige activiteit gedrukt. Op de beleggingsafdeeling werd druk zaken ge daan in de 6%% dollarobligatiën Brazilië en in de 6 pet. dollarobligatiën Chili. Aanvankelijk konden deze papieren zich vrij goed handhaven op het verhoogde peil van de vorige week. maar reeds spoedig kreeg het aanbod de overhand en viel een kleine Inzinking waar te nemen, waar aan winstnemingen naar het scheen niet vreemd waren. In ponden luidende Braziliaansche obligatiën ondervonden hiervan den terugslag en legden eveneens een neiging tot achteruit gaan aan den dag. Voor het overige bood de beleggings- markt niet veel bijzonders. De Fransche pa pieren waren verwaarloosd. De Duitsche waar den bleven ongeveer op peil. De Nederiandsche staatsschuldbrieven werden meerendeels tegen de prijzen van Zaterdag verhandeld. In enkele gevallen viel een fractioneele daling te consta- teeren. De locale markt had een zeer stil ver loop. Op de afdeeling der industrleelen werd de aandacht getrokken door de Fokker-aandee- len. Tijdens het niet-officieele ochtendverkeer waren deze stukken wederom tegen een sterk verlaagden koers verhandeld, doch onder den officieelen beurstijd kon een verbetering worden waargenomen. Bij de opening werd afgedaan tegen 334 pCt., waarna een reactie intrad tot 330 pCt. Daarna echter kon een scherp herstel van niet minder dan 10 r worden waargenomen, dat echter niet geheel gehandhaafd kon blijven In de Philipsaandeelcn was weinig te doen. Na enkele schommelingen moest ten slotte een klein nadeelig verschil worden opgeteekend. Unilevers kwamen waf lager te liggen. Jn Aku's ontwikkelde zich nu cn dan eenige affaire, waarbij de koers na een kleine fluctuatie niet veel veranderinonderging. Hoe weinig de ha idei te betekenen had, bleek duidel'ilc uit de eedra gingen van TConinkliiken. In de openingstape werd een viertal punten beneden het slot van Zaterdag gehandeld. Daarna ver streek er ongeveer een uur alvorens in het toonaangevende petroleumaandeel wederom een transactie kon worden afgesloten. Scheepvaartpapieren waren geheel uit het gezichtsveld verdwenen, evenals Tabakken. Se- nembha's en Deli Batavia's werden niettemin iets lager genoteerd. Voor Suikerfondsen be- -tond neu-^rei"ks belangstelling. H.V.A.'s verlo ren eenige procenten. Vorstenlanden gaven :enige affaire te aanschouwen, waarbij de koers na prijshoudende ODening langzaam aan iets naar beneden liep. De Rubberafdeeling was stil Amsterdam Rubbers zakten wegens gebrek aar, affaire langzaam aan iets in. De incouranten werden op onregelmatige wijze genoteerd, waarbij over het algemeen geen veranderingen van beteekenis voorkwamen. Voor Amerikanen bestond eën ljistelooze stemming. Het meest ging nog om ln Anaconda's die iets lager werden afgedaan De staalaandee- len hadden een zeer beperkte markt en werden beneden de vorige prijzen verhandeld. De Spoorwegaandeelen. welke den laatsten tijd nog al eens affaire te zien geven, werden eveneens iets lager genoteerd. WISSELKOERSEN. Berhjn 75.55; Parijs S8; Zwitserland 42.821/*; Stockholm 45.50; Oslo 5 5/16; Praag 6.46; Lire Londen 8.83 1/4; 4 99 3/4; Brussel 31.( Kopenhagen 39.45; 44.40; New York 1.8; Bankpapier 5.75. Prolongate Vs; Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4; Registermarken 31 7/16; Handelssperr- marken 8 5/8; Reismarken 49V«; Bank papier 24 1/4. AMSTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt aan gevoerd: 463 vette koeien, prijzen: 1ste kwal. 68 78 ct„ 2de kwal. 6066 ct., 3ae kwal. 5058 ct. per KG. slachtgewicht. 72 melk- en kalfkoeien, f. 180—260 per stuk; 47 vette kalveren, prijzen: 2de kwal. 48—58 en 3de kwal. 43—46 per KG. levend gewicht; 212 nuchtere kalveren, prijs f 4 tot f.7 per stuk; 48 schapen, f. 172(J p. stuk; 476 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG. 57—58., zware varkens 56—57., vette varkens 5455 ct. per KG. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BOSKOOP. 11 Maart. Diversen per bos: August Noack 62—78 ct; Azalea-mollusttakken f. 2,102,50; Rhodendronbloemen 6080 ct; idem Pink-Pearl f. 1,101,30; Forsyhiatakken f. 1,50; Seringenbloemen 6085 ct; Mahonia- blad 1219 ct; Cerasus Hisakura (kers) f. 2,20 —2,70; Prunus-triloba 4070 ct. NIEUW VEEN. 11 Maart. Aangevoerd 2360 st. kipeieren, prijs f. 2.953.30 per 100; ganseieren aangevoerd 7 stuks, prijs per st. 7 ct.; eendeleren aangevoerd 35 st., prijs f. 2.90 per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 Maart. Buitenlandsche gra nen. (Ou de conditiën van de Ro£terd. Graan- beurs. bij minstens 5 last gezond, boordvrij). Stemming kalm. Rogge: Bahia Blanca 74'75 KG. Aangekomen B 8,60, Stoomend E 8,60; Poolsche gedenatureerde 72/73 K.G. gewacht 6,45; Zuid-Russische 76/77 K.G. Disponibel A 8.70; Gerst: La Plata 64/65 K.G. disponibel A 1,60. stoomend E 1.60; La Plata 68/69 K.G. 1.61; Roemeensche 62/63 K.G. disponibel A 159; Poolsche 70/71 K.G. gewacht 1,60; idem 64/65 K.G.; gewacht 1,58: Zuid-Russische 65 K.G. disponibel A 1,60; idem 60/71 K.G. disponibel A 1,84%Haver (per 100 K.G.) La Plata clipped 55/56 K.G, stoomend E 6,95; Mais (per 2000 KG.) Gele La Plata aangekomen B 1,64%, stoomend E 1,64; La Plata cinquantino aange komen B 1,87, stoomend E 1,83; Amerik. gele No. 2 disponibel A 1,59, stoomend E 1,58; Gele Braziel aangekomen B 1,58; Donau galfox/Bes- araab aangekomen B 1,53%Gele Dominlcaan- sche disponibel A 1,58; Boekweit (per 100 K.G.) Poolsche Herrschafts disponibel A 8,10; Man- choerijsche disponibel A 9,20; Amerki.'Canad. disponibel A 8,75; Binnenlandsche Granen (per 100 K.G.): Haver f. -6—6,65; Gerst Chevalier f. 7758.10Gerst Winter f. 7,50—7,80; Rogge f. 7.75—8; Peulvduchten (per 100 K.G.)Erwten kleine groene f. 910,40; Schokkers f. 10,5012. ROTTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt aan gevoerd totaal 1964 stuks runderen, waarvan 617 vette runderen, 243 vette kalveren, 24 nuchtere kalveren, 165 schapen en lammeren, 715 var kens. Prijzen per KG.: vette koeien lste kwal. 70, 2de kwal. 60, 3de kwal. 3646 ct.; vette ossen resp, 64, 58 en 5646 ct.; vette kalveren resp. 100, 90. 60—70 ct.; varkens (levehd gewicht) resp. 49. 48 en 46 ct.; Schapen resp. 50. 43 en 32 ct.; Lammeren 56. 47. 42 ct. Prijzen per stuk: Schapen lsfc'e kwal. f25, 2de kwal. f19, 3de kwaL f. 17; Lammeren resp. 22, 16 en 12. Overzicht: Vette kóelen en ossen aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen als vorige week; pr. k. tot 74. pr. os 66 ct.; vette kalveren, aan voer iets kórter, handel lui, prijzen prijshoudend tot 110: Schapen en lammeren: aanvoer kor ter. handel matig, lste kwal. schapen en lam meren duurder; overigens onveranderd; varkens: aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. Eenige partijtjes schapen voor export ver kocht. ZEVENHOVEN, 1 Maart. Eierenveiling. Aan tal 1807. Prijzen f. 2.903.40. Kuikeneieren f. 2.70- 2.90. eendeieren f. 3.00 per 100 st&ks. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CHARLOTTA MARIA HUETING, geb. HEYBROEK, in den ouderdom van 64 jaar. Katwijk: J. HUETING. Giessendam E. J. HUETING J. A. F. HUETINO— VÜRTHEIM Den Haag: J. F. HUETING C. W. HUETING— VERNES Katwijk aan Zee: L. HUETING J. G. HUETING— GOEDKOOP v. NELLE' en kind. Katwijk aan den Rijn: W. E. HUETING M. A. HUETING— JONKER H. M. HUETING M. EVERS. Geen bezoek. Geen bloemen. Katwijk a. d. Rijn, 13 Maart 1939. 993 Teraardebestelling op de algem. begraafplaats te Katwijk a. d. Rijn, Don derdag 16 Maart as. te twaalf uur.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3