BINNENLAND conöict tusschen Slowaken en Tsjechen r LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 13 Maar! 1939 Minister Steenberghe terug uit Duitschland Hef eerste kievitsei gevonden De stille omgang De A.N.W.B. verklaart zich tegen een vluchtelingenkamp op de Veluwe Een regeering Sidor gevormd Het jubileum van den Generalen Staf Breestraat 7 - Telefoon 1062. Uit Ned. Oost-Indië VRAGENRUBRIEK Na een vierdaagsdh verbluf in Duitsch land is de minister van economische zaken, mr. Steenberghe, gisterochtend in Den Haag teruggekeerd. Met den nachttrein uit Ber lijn kwam de minister enkele minuten voor 10 uur aan het staatsspoorstation aan, waar mevrouw Steenberghe met een zoon en een dochter op het perron wachtten. Dr. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid en dr. Rutgers van het departement van koloniën, die Dins dagavond j.l. met den minister naar Leip zig zijn gereisd en hem ook naar Berlijn hebben vergezeld, zijn in de Duitsche hoofdstad achtergebleven wegens het her vatten van de besprekingen over het Duitsch-Nederlandsche handelsverdrag. De landarbeider G. van Boven heeft gisterochtend te De Cocksdorp (Texel) in den z g. „witten hoek" het eerste kievitsei gevonden. Begunstigd door prachtig weer is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amster dam het eerste gedeelte van den stillen omgang gehouden. Gelijk andere jaren waren ook ditmaal tiendu zenden uit alle windstreken naar de heilige stede gekomen om deel te nemen aan deze nog immer groeiende devotie. Reeds vóór de klok één had geslagen wa ren de eerste pelgrims de smalle steeg ach ter het Begijnhof ingegaan om de Kalver- straat te bereiken en ter plaatse waar eer tijds de heilige stede stond tusschen de beide Kapelstegen hun gebed aan te vangen. De intentie voor dit jaar was be vordering van sociale rechtvaardighe d en sociale liefde", sluitend in het kader van de actie voor een nieuwe gemeenschap". Met regelmatigen tred schreden jong en oud. arm en rijk. werkgever, werknemer en werklooze naast elkander voort als een levende getuigenis van de gemeenschap der heiligen. Groningen en Nijmegen. Sal- land en sGravenhage. Tilburg en Hilver sum Zaandam en Klazienaveen Westland nit ver- ien Kennemerland Leiden en Gouda en S£v JmflHvwrri riat. dekleinere groepen van het platteland legden Adressen aan den minister en het gemeentebestuur van Ermelo. GROOTGRONDBEZITTERS ZULLEN HUN LANDGOEDEREN VOOR HET PUBLIEK SLUITEN. De A.N.W.B. heeft tot den minister van binnenlandsche zaken een schrijven ge richt. waarin deze bond den minister met aandrang verzoekt, alsnog te willen af zien van de Veluwe als plaats voor vesti- zoek wordt daarmede gemotiveerd, dat de aanwezigheid van een vluchtelingenkamp, afgescheiden van de ontsiering van de natuur, de landelijke sfeer in den omtrek ongunstig zal beïnvloeden. Naar de bond vernam, zijn de grootgrondbezitters in deze streek van plan, Ingeval het kamp op de Veluwe wordt gevestigd, hun land goederen voor het publiek te sluiten. Dit zou een ramp zijn voor de bevolking van de betrokken streek, daar tal van Neder landers rust en herstel zoeken op de Veluwe en de bevolking daarvan de mate- rleele voordeelen geniet Adressant is van meening, dat er in ons land nog wel der welke zij communiceerden, cndere plaatsen te vinden zijn, waar tegenNa deze herdenking van het H Sacra- vestiglng van een kamp niet zulke ern- ment van Mirakel begaven de pelgrims zich stige bezwaren bestaan. naar hun woonsteden terug vooraf nog Ook aan den raad der gemeente Ermelo even den inwendigen mensch versterkend, heeft de A.N.W.B. een schrijven gericht,! Het grootste contngen; reisde per trein- waarin op dezelfde gronden het vertrou- aan de westzijde van het centraal station wen wordt uitgesproken, dat de raad. zoo- kwamen en vertrokken negen extra treinen met gezonden en kreupelen den alouden bidweg af, door de Kalverstraat en Nieu- wendijk. door Warmoesstraat en Nes en rond de plaats, waar de ouderen van on zen tijd zich nog de Nieuwezijdskapel her inneren. Op den Dam baden zij voor Koningin en Vaderland, op de oude brug voor de zee varenden en ter plaatse, waar nog voor kort de nieuwe, brug lag voor kerk en paus Zaterdagavond is een nieuw Elowaaksch kabinet gevormd. De samenstelling ervan is als volgt: Mmlster-president: Sidor. de tegenwoor dige vice-minister-president in de centrale regeering. Binnelandsche zaken: Sokol, voorzitter van den Slowaakschen landdag. Opvoeding: Sivak. afgevaardigde. Handel en openbare werkenStano. vlce- voorzitter van den Slowaakschen landdag Industrie, handwerk en landbouw: Satko afgevaardigde Financiën: Hrncar. Justitie: Gejza Fritz afgevaardigde. Te Praag wordt de benoeming van het nieuwe Slowaaksehe kabinet beschouwd als een voorloopig compromis, dat voorloo- p'g een grondwettige regeering in Slowakije verzekert. De Slowaaksehe openbare mee ning is verdeeld tusschen den n'euwen premier Sidor en de jeugdige radicalen die afscheiding van de gehate Tsjechen eischen. Een andere factor is de Duitsche minderheid, die ofschoon zwak in aantal, krachtig de trom roeit ten behoeve van de Slowaaksehe extremisten, wier leiders ver- 1— klaren, dat zij de macht van Duitschland Duitschers in Iglau en twee andere Duit- Tsjechen er echter aan denken dat de betrekkingen in Midden-Europa vastgelegd zijn door de politiek, welke te Miinchen is aangevangen en te Weenen is voortgezet. De pers vult dit ln e gen commentaren in denzelfden geest aan. De toon der Duitsche bladen is tegenover de gebeurtenissen in Slowa kije zelfs zeer scherp geworden. De ..Voelkischer Beobachter" spreekt van een brutalen Tsjechisehen terreur in Slowakije en zegt. dat ook in Praag weer de gevolgen van de anti-Duitsehe Hetze te onderscheiden zijn. Het .12- Uhr Blatt" spreekt van ..Benesj- inethoden" en de B. Z. am Mittag" stelt vast, dat de situatie zich op drei gende wijze verscherpt. Voorts maakt het Duitsche Nieuwsbureau melding van een reeks tegen Du tschers gerichte incidenten ln verschillende steden van Slowakije met namen te Bruenn, waar gisteravond een Duitscher. een zekere dr. Schwabe. door Tjsechen zou zijn overval len en mishandeld. In Iglau had de Duit sche bevolking ter gelegenheid van den Duitschen Heldendag de hakenkruisvlag uitgehangen. Tsjechische politiebeambten zouden toen geë scht hebben, dat deze vlaggen werden ingehaald en door de Tsjechische vlag vervangen. De leider der achter zich hebben In welingelichte kringen acht men het waarschijnlijk, dat de regeering-S dor ge dwongen zal kunnen worden de terug trekking van de Tsjechische strijdkrachten te eischen. waarna de pas afgezette leiders terug zouden kunnen keeren Men hoort spreken over de mogelijkheid van een af gescheiden Slowaakschen staat onder Duit sche bescherming, met een tol- en munt unie met Duitschland. Totdusver heeft de Duitsche regeering echter geen actieve stappen gedaan, noch geantwoord op de nota van oud-premier T sso. waarin deze om steun vraagt. Hoezeer de Du tsche sympathie voor de Slowaken is, bewijst ret lelt. dat de radio van Weenen tot driemaal toe een rede van ben woonden de bedevaartgangeres in de hun toegewezen kerken de H M's bij. on wel in het belang der gemeente als in het algemeen belang, zijn medewerking aan de uitvoering van het plan niet zal ver- leenen. De Nederlandsche vereeniging voor vreemdelingenverkeer stemt met belde adressen volkomen ln en heeft een gelijk luidend schrijven aan den minister van binnenlandsche zaken gezonden. Het 125-jarig bestaan van den Generalen Staf is Zaterdag herdacht op een bijeen komst in hotel ..Wittebrug" te Den Haag H.M. de Koningin was vertegenwoord gd door haar adjudant-majoor Phaff. Aan wezig waren verder o.a. de minister-presi dent dr. H. Colijn en de ministers van Dijk. Weiter en Goseling; de vice-president van den Raad van State. jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, mr. W. L. baron De Vos van Stcenwijk en mr. J. R. H. van Schaik. on derscheidenlijk voorzitter van de Eerste en van de Tweede Kamer; mr. dr. L. E Vis ser, president van den Hoogen Raad; de heer R. Zuyderhoff. yoorzitter van de Al- gemeene Rekenkamer; jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland; de burgemeester van Den Haag mr. 8. J. R. de Monchy en zeer vele andere autoriteiten Nadat de aanwezigen hun plaatsen had den ingenomen heeft de chef van den Generalen Staf. luitenant-generaal I. H. Reynders hen welkom geheeten. zijn voldoe ning erover uitsprekende, dat zoovelen. waaronder de hoogsten in den lande aan de uitnoodiging om hier tegenwoordig te zijn. gevolg hebben gegeven. De staf stelt het op den hoogsten prijs, dat het Hare Majesteit de Koningin heeit behaagd om door het afvaardigen van haar adjudant, majoor Phaff voor dit jubileum te doen blaker, van haar belangstelling en generaal Reynders verzocht majoor Phaff Hare Majesteit daarvoor den eerbiedigen dank van den Generalen Staf te willen over brengen. In zijn woorden van welkom sprak de chef van den Generalen Staf zijn bijzon- deren dank uit aan de directie van de Spoorwegen en van de P T T. voor de innige samenwerking tusschen beide bedrijven en den staf. die ook in de dagen van politieke spanning ln September zoo uitstekend is gebleken Generaal Van Ermel Scherer hield h'er- na een herdenkingsrede en vervolgens was er gelegenheid den chef van den generalen staf geluk te wenschen met het jubileum. aan de oostzijde kon men er een twaalftal tellen. Bovendien vervoerden de laatste en eerste treinen der gewone dienstregeling vele deelnemers Ook per bus kwamen duizenden naar de hoofdstad en de Noordhollandsche rijwiel- bond zorgde eveneens voor een vertegen woordiging van een paar duizend man Alles verliep in volmaakte orde De Yölgende week komen uit de overige plaatsen van Nederland de leden van den stillen omgang den bedetocht maken. Dan ls het ook de Zondag van de Amsterdam mers. Ook uit Leiden was de belangstelling voor ,.den Stille Omgang" zeer groot. Twee extra nachttreinen brachten de Leidsche pelgrims naar Amsterdam. Met den eersten trein vertrokken onge veer 1200 personen uit Leiden, terwijl een tweede trein ongeveer 1000 deelnemers uit de omstreken van Leiden vervoerde Gistermorgen om 7 uur keerden de pel grims naar hun woonsteden terug. HERDENKING DUITSCHE GEVALLENEN TE MAASTRICHT. Gistermiddag om twaalf uur vond op de Maastridhtsche begraafplaats ean plech tige herdenking plaats van de Duitsche militairen, die in de eerste dagen van den wereldoorlog nabij Visé vielen. Zij waren zwaar gewond maar Maastricht overge bracht, maar overleden niettegenstaande alle in Maastricht hun bewezen hulp en zorgen. Voor deze Duitsche oorlogsdooden is op een der mooiste plekjes van het Maastricht- sche kerkhof een monument opgericht, dat door het gemeentebestuur van Maastricht wordt verzorgd en onderhouden. Vijfhonderd Duitschers uit heel Zuid- Limburg waren voor deze herdenking bijeen gekomen. Een vertegenwoordiger van den Duitschen consul te Maastricht sprak over de beteekenis van het levensoffer der Duit sche gevallenen in den wereldoorlog voor het Duitschland van nu. Namens het Duitsche rijk bracht de Duitsche consulaire vertegenwoordiger dank voor de tegemoetkomendheid van het ge meentebestuur van Maastricht. Hij bracht hulde aan H. M. de Koningin voor Haar zorg en belangstelling aan de Duitsche oor logsslachtoffers steeds betoond. Er werden vele kransen op het graf ge legd. Voor of na den omgang gemaakt ie heb- I den gevluchten minister Durcansky heeft a- u.j,J-1 uitgezonden. Durcansky zeide om.: .Er bestaat geen twijfel meer over dat de Tsjechen niets anders dan hun eigen belangen najagen ten koste van de Slowaken. De Tsjechen hebben niets uit de geschiedenis geleerd. Zij zouden het Slowaaksehe volk de rech ten brengen, die het door een lijden ge durende twintig jaar heeft bevochten. Praag heeft bij de uitwerking van de wet inzake de Slowaaksehe autonomie bij iederen stap moeilijkheden gemaakt. Het heeft in schijn een autonomie geschapen, welke ln het geheel ujet bestaat". Wanneer de presldtnt te Praag de re geering heeft afgezet en een nieuwe re- geering benoemt, dan heeft hl) ongrond wettig gehandeld en, is hi] ln strijd met zijn ambtseer opgetreden. Het gevolg van dit onwettige optreden der regeering te Praag is volgens Durcansky dat de regeering van Tisso ook verder ge rechtigd is haar functie uit te oefenen. De Tsjecho-Slowaaksche regeering wordt voorts ln een officieel geïnspireerde Duit sche verklaring, welke aan de pers is ver strekt. scherp gecrltiseerd Dat men aldus deze verklaring, te Praag weer terugvalt ln het standpunt van voor München. kan door de Duitschers slechts met groote bezorgdhed worden gezien. Praag heeft thans een slag geslagen in Slowakije, waarbij de Duitschers. die zich nog; in den Tsjecho-Slowaakschen staat bevinden, te zamen met de Slowaken moe ten lijden. Na de Tsjechen beschuld'gd te ls AUUZW» V— 1 -1 DE CONTINGENTEERINGSO VEREEN- KOMST MET BELGIË. Besprekingen over regeling na 1 Mei. De regeeringspersdienst meldt, dat op 8 9 en 10 dezer te Brussel een Nederland sche delegatie onder voorzitterschap van den heer A. Th. Lamping directeur van de Hande'.saccoorden onderhandelingen heeft gevoerd over handelspolitieke aangelegen heden Naast incidenteele kwesties, voort vloeiende uit de tusschen Nederland en België bestaande regeling heeft het regime dat zal gelden na afloop van de tegenwoor dige contingenteeringsovereenkomst, welke l met 1 Mei a s. ten einde loopt, een onder werp van bespreking uitgemaakt. ONTHULLING GEDENKSTEEN VAN WIJLEN DEN HEER L GANS. Gistel-middag ls op de begraafplaats te Muiderberg, onder groote belangstelling de onthulling geschied van een gedenk steen op het graf van den heer I. Gans, in leven directeur van de vereeniging „De Joodsche Invalide". Na de godsdienstige ceremonieën, be staande uit het zeggen van Psalmen in het ontvangsgebouw, begaven de aan wezigen zioh naar het graf, waar aller eerst het woord gevoerd werd door den schers. die hieraan geen gevolg gaven, zou den daarom ln arrest zijn genomen Anders ls het geluid uit Engeland De correspondent van de ..Times" te Praag schrijft aan zijn blad: .het is duidelijk, dat de Slowaaksehe separatisten zeer sterk door Weenen worden aangemoedigd en men zegt zelfs, dat dr. Seyss Inquart een eigen plan heeft voor de oplossing van het Tsjechoslowaaksche vraagstuk". De correspondent van de ..News Chro- n'cle" te Bratislava schrijft dat alles thans afhangt van Duitschland. Te Bratislava ziet men meer Du'tsche dan Slowaaksehe vlag gen. Niets wijst er volgens dezen corres pondent op. dat de Slowaken zelf ontevre den zijn over de nieuwe regeering De Berlijnsche correspondent van de Times" schrijft, dat de Duitsche regeering van oordeel is, dat de regeering-Tisso de wettige regeering van Slowakije is. Men gaf te verstaan dat de Duitsche regeering zou kunnen besluiten bij de regeering van Tsjecho-SlowaJkije erop aan te dringen drie onafhankelijke staten te vormen in één 'oond aaneengesloten en welke z'ch nauw zouden aansluiten bi) het Duitsche rijk in zaken van buitenlandsche politiek en han del. Deze oplossing zou genoegdoening ge ven aan de minderheden zonder Tsjecho- Slowakije uiteen te doen vallen en zonder de complicaties, welke zouden voortvloe;en uit de aanspraken van Polen en Hongarije inzake de verdeeling van de Oekraïne. De Manchester Guardian" schrijft dat de eebeurtenissen in Tsjecho-Siowaklje wederom aantoonen dat Hitier noo't op houdt Ook toonen zij dat de overeenkomst van München slechts een begin was de vernvnkte Tsjechoslowaaksche staat zal verder ontleed worden, hoewel een officieele unie tusschen Slowakije en Praag nog wel eenigen tijd zal kunnen blijven bestaan. Men heeft eerst gedacht, 'dat Hitier Hon garije had uitgezocht om zijn veroverings- lust naar het Oosten en Zuidoosten te d'e- nen. doch het is thans du'delijk dat deze eer de Slowaken te beurt valt en niet de Hongaren. De regeling van de huidige crisis zal niet lang duren, het is slechts een nieuwe stap op den weg van het Duitsche imperialisme naar het Zuidoosten. Karmasin, de leider van de Duitsche minderheid heeft in een interview ver- Boekingskantoor te Leiden 945 (Inpcz. Med.) hebben van een psychologische verandering klaard. dat hij te allen tijd een\eroei> van gedachten, zegt de verklaring: laat de op den Führer kón doen". P „Spreekt die man nou met den duivel, mammie?' A. L. DE BLINDE OVERLEDEN. Overleden is 57 jaar oud, de heer A. L. de Blinde, geneesheer-directeur van het gesticht voor verpleging van zenuwz eken .Vogelenzang" te Bennebroek. De heer De Blinde werd geboren den 25sten October 1881 te Batavia. Zijn arts examen deed hij in 1906 te Le den waarna hij als geneesheer werd verbonden aan de heer Ph Frank"," op^rïa'bbijn^an het rës- I «H0"}»* Ermelo-Veldhuizen later aan de sort Noord-Holland stichting Bloemendaal te Loosduinen. Namens het bestuur van „De JoodscheSedert 1929 was hij geneesheer-d'recteur invalide" voerde vervolgens het woord de heer K. Rozenberg. Hierna sprak de heer S. van Gelder, gestichtsvoorzanger ter synagoge van „De Joodsche Invalide Tenslotte dankte de heer M. H Gans. oudste zoon van den overledene, in een ontroerende speech. van de stichting .Vogelenzang". VERSPREIDE BERICHTEN. Het bestuur van het vrijzinnig chris telijk lyceum te 's-Gravenhage heeft be noemd tot rector aan dit lyceum ds. J. J. E. Hondius, conrector van het Amsterdamsch lyceum te Amsterdam. DE REIS DOOR JAVA VAN DEN GOUVERNEUR-GENERAAL. BATAVIA, 13 Maart. (Aneta/AJI.P.) Hedenmorgen ls de gouverneur-generaal zijn groote tournee over Java begonnen. Te half zeven vertrok het gezelschap uit Buitenzorg per extra-trein en arri veerde te 7.08 aan het station Manggaral te Batavia, waar men van locomotief ver wisselde, waarna de reis werd voortgezet naar Ketanggoenangwest, vla Cherlbon en Brebes. Te Brebes was de geheele plaats met vlaggen versierd. Autoriteiten en de politie hielden de bevolking aan den kant van den weg, waar men den voorbij rijdenden landvoogd hulde bracht. De gouverneur-generaal kwam te onge veer elf uur aan, en bezichtigde de Mala- hajoe-werken. VLIEGTUIG GEZONKEN. TANDJONG PRIOK, 13 Maart. (Aneta- A.N.P.). De vliegboot „Capella" van de Imperial Airways, van Soerabaja op weg naar Singapore, is gisteren na de landing te Tandjong-Prlok met een onbekend voorwerp in aanraking gekomen waardoor het toestel een lek kreeg. De piloot zette den vliegboot aan den grond. Alle opvarenden, de post en de bagage werden ln veiligheid gebracht, waarna ook de radio, het gyrokompas, de accumulator, enz., uit het toestel werden verwijderd Het toestel ligt in zachten modder en bevindt zich voor het grootste deel onder water. Vandaag zal getracht worden de vlieg boot te lichten. Hij zeide dat de Duitschers niet vreezen, want zoo er iets tegen hen ondernomen werd, zal het Duitsche rijk zeker onmid dellijk lntervenieeren. Vanuit Oostenrijk zouden de Duitschers met geweren bewapend zijn. Zaterdagmiddag en -avond bleef het zeer onrustig te Bratislava en omgeving waarbij vooral de Hhnka-garde z ch weerde. 19 leaen daarvane zouden bij incidenten met Tsjechische gendarmen zijn gedood. Zondagnacht zijn voor talrijke Joodsche winkels en koffiehuizen knalbommen ont ploft. Uit een onderzoek ls gebleken, dat de projectielen door Dutischers geplaatst wa ren. Er is alleen materieele schade aange richt. Gistermorgen was echter de orde terug gekeerd Talrijke vlaggen waren uitgestoken. De Duitschers hadden de hakenkruisvlag uit gehangen om den Anschluss van Oostenrijk te vieren en de Slowaken hun vlag met het Slowaaksehe kruis met dubbele dwarsbalk ter eere van de nieuwe regeering. Over het algemeen schijnt de nieuwe regeering goed ontvangen te worden. De Duitsche minderheid in Slowakije had Zaterdagavond te Bratislava een groote betooging gehouden ter gelegenheid van den eersten verjaardag van den Oosten- rijkschen Anschluss. Gistermiddag heeft minister-president Sidor voor de radio verklaard, dat hij in de eerste plaats de rust ln Slowakije zou verzekeren. Ik heb, aldus Sidor. de door de regeering genomen militaire maatregelen doen opheffen. De macht is op het oogen- blik ln handen van burgerlijke ambtenaren en van de Slowaaksehe gendarmerie De Tsjechische gendarmes zullen het land bin nen 24 uur moeten verlaten. Ik heb de vrij lating gelast van 150 gevangenen, die naai Moravië en Bohemen waren meegenomen, evenals de vrijlating van alle priesters, af- gevaard gden en leiders van de Hlinka- garde. Ik heb zelfs tegen dezen maatregel geprotesteerd. Ik bên van de arrestaties niet in kennis gesteld. Ik wil daarom het on recht, dat allen Slowaken is aangedaan, herstellen. Ik kan echter niet toelaten, dat de bestuursarbeld door de inmenging van derden wordt belemmerd. Ik denk aan het conflict dat was uitgebroken tusschen de Hlinkagarden en de provinciale autoritei ten. De Hlinkagarden zijn gevormd om het gezag te helpen: zü moeten gehoorzamen. Het is derhalve verboden, te gehoorzamen aan de klandestlene orders van andere per sonen dan de Slowaaksehe regeering en haar president. De zitting van den Landdag ls uitgesteld tot 28 Maart. De houding der Hlinka-garde heet ver deeld te zijn Terwijl een gedeelte Sidor steunt, ontzegt een andeT deel hem alle medewerk ng. Dat een bevredigende oplossing zou zijn verkregen is dientengevolge nog niet te zeggen. Anti-Duitschë betooging van studenten. Tsjechische studenten hebben een over val gepleegd op het gebouw van Duitsche kooplieden te Iglau, een Tsjechische stad nabij de grens van het Sudetenland. Ver scheidene ruiten werden vernield. De studenten gaven als reden voor hun optreden op. dat de kooplieden nagelaten hadden, naast de hakenkruisvlag de Tsje chische vlag uit te steken. Het Duitsche Nieuwbureau meldt, dat Zaterdagavond Duitsche studenten in een café te Praag door Tsjechen zUn aangeval len en met bierglazen en aschbakken be kogeld! Twee Duitsche studenten werden zwaar en één licht gewond. Abonné C. J. K. te L. - Belde aanslagen zijn Juist berekend. Mobllairwaarde werd ge schat op t. 200 tot f.299 Aanslag 1938 vervalt ln 5 geltlke termijnen. De 1ste termijn was 23 Februari 1939 vervallen- De laatste termijn moet 30 Juni as. betaald zyn. Aanslag 1939 vervalt ln 9 gelijke termijnen, lste termijn 30 April 1939 en de laatste 31 De cember 1939. 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14