LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 Maart 1939 Officieele Crisispublicatie NAGEKOMEN BERICHTEN De verauching van Oud-Bui gemeesler E. Vernède LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Binnenland Brand op benzinelichter op de Nieuwe Maas Buitenland Dagbladreclame is niet te vervangeir Uit de Rijnstreek jen Th. Door de uitplant der narcissencul- tuur met 5"A. ls het surplus niet zoo groot. Wat het komende seizoen betreft, merkte spr op, dat de tulpen er op vele plaatsen niet zoo bijzonder goed voor staan. Irissen zijn zeer veel bevroren; Amerika is weer aan het tornen wat betreft den invoer van narcissen. Voorts is er een donkere wolk, nl. de maatregel die door Engeland geno- nien zal worden, zoodat bollen van zift 10 niet meer ingevoerd zullen mogen worden, hetgeen eveneens ln België het geval is. De wnd. secr., de heer J. J W. Pijnacker, las de notulen, welke vastgesteld werden. De penningmeester, de heer P. Dames deelde mede, dat het boekjaar sloot met een saldo van f. 31.04. De bestuursverkiezing bracht geen muta ties. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. werden benoemd de heeren F. v. d. Vlugt en p. Warmerdam Cz. De Beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. werd door den voorzitter voorgelezen. En kele vragen werden gesteld en docr den voorzitter beantwoord. Besproken werd de candidaatstelling voor de vacature van secretaris-penningmeester administrateur van het H.B.G. Een schrij ven van de afd. Noordwijk was ingekomen om de candidatuur van den heer Slats te Noordwijk te willen steunen. Uit de verga dering gingen stemmen op voor den heer D van Egmond te Hillegom. De heer P Warmerdam voerde voor dezen candidaat een warm pleidooi, waarmee het bestuur in stemde. De heer D. van Egmond werd met alg. st. candidaat gesteld. Na de rondvraag en een plantenverloting volgd^ sluiting. R.K. Staatspartij Lisserbroek. De R.K. Staatspartij afd. Lisserbroek ver gaderde onder leiding van den heer G. J Roosdorp. Na gebruikelijke jaarverslagen volgde be spreking der candidaat-stelling voor den gemeenteraad. Na een drukke bespreking werd besloten de volgende candidaten can didaat te stellen: 1. J. Ransdorp: 2. H. Koning; 3. Th. Otte; 4. L. J. v. d. Lans; 5. Ligthart; 6. W. de Jong De heer Ransdorp dankte voor de waar deering die er is voor zijn werken en spreken als lid van den raad. St. Barbara-vereeniging. Onder leiding van den heer A. H. Schrama vergaderde de R.K. Begrafenls- veeeniging ,St. Barbara". In het afgeloopen jaar werd 29 maal een droeve plicht ver vuld. Het ledental bedraagt 407 met 160 donateurs. Het kassaldo bedroeg f. 793.79. De aftredende bestuursleden werden her kozen. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool bracht over Februari f. 13.57 op. NOORDWIJK. Vergadering der Noordwijksche Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade ver gaderde ln hotel .Centraal", onder voor zitterschap van dr. Hermanides; de op komst was goed. De voorzitter verwelkomde de leden van Noordwijkerhout. Met groot genoegen werd mededeellng gedaan dat een 20 tal leden van de E.H.B O -brigade te Noordwijkerhout geslaagd is voor het E H B O -examen. Deze zijn steeds beieid daadwerkelijk samen te werken In het be lang van beide vereenig'-ngen. Uit het jaarverslag van deur secretaris bleek dat het ledental thans bedt aagt 204, waarvan 18 het bondsdiploma beznten. t.w. 11 met diploma A. 5 met diploma B en 2 met diploma C. Het zwemmen ln Sassen- heim en Leiden was zeer goed verloopen; 7 verban Trasten werden op de vaste posten u tgezet. De cursus E.H.B.O. onder le'ding van dr. Hermanides begon met 32 cursisten en eindigde met 24; 14 behaalden het di ploma. De voorzitter dankte voor dit keu rige verslag. De geslaagde revue-avonden hadden een voordeelig saldo opgeracht; de afdeellngs- kas mocht een bedrag van f. 74 incassee- ren. Spr bracht hulde aan de eminente fees.commissie. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een totaalcijfer van f. 1262.64: het beginsaldo bedroeg f. 165.78. het batig eindsaldo is thans f. 417,13. Besloten werd hiervan f75 te storten in de verzekeringskas en f. 225 in het Tomfonds; de verzekeringskas was groot f. 3446.69. het Tomfonds f. 393.57. De heer M v Wijk bracht een gunstig verslag uit van het kasonderzoek. In de nieuwe kascommissle werden benoemd de heeren J. v. d. Niet. A. Zwitser en J. Meijers. De begroeting werd vastgesteld op f. 925. De Brigade zal de beschikking hebben over 9 volledig uitgeruste verbandkisten. De contributie bleef vastgesteld op f. 2.59 per Jaar en ner gezin. Een commissie werd benoemd, die de gevolgen van een gedeeltelijke contributie verlaging onder de oogen zal zien Hierin namen zitting de heeren M. v. Wijk. J. Verheul en G. v d. Luyt. Het verslag van den hoofdle'dep den heer D. Luscher ge tuigde van het actieve werk der leden. De wagencommandant de heer G. v. d. Luyt rapporteerde alles in orde. De be stuursleden de heeren C. den Hollander en E. de Groot werden herkozen. In de adviescommissie van de verzeke ringskas werden herbenoemd de heeren dr. Niekerk en M. van Wijk. De vacature van A. v. Kan. welke thans zitting in het be stuur heeft, werd aangevuld met de be noeming van den heer J v. d. Niet. Als hoofdleider en leiders werden herkozen de heeren D. Luschen J„ v. d. Bent Jac. v. Rooyen, W. Wassink en M. v. Wijk. Na nog verschillende huishoudelijke be sprekingen volgde sluiting. OEGSTGEEST. Jaarvergadering Meisjesver. „Mirjam". De Meisjesver. Mirjam" hield in Irene haar jaarvergadering onder groote belang stelling. De presidente mej. A. Boer opende be groette inzonderhe!d de spreekster mevr. D Kraan-v. d. Bere en zeite het doel en ue werkwijze van de M. V. uiteen Uit het jaarverslag van mej. N. Rietveld cons ateerden wii een eezond vereenlgings- [even. Hierna behandelde mej Adr. den Ouden het onderwerp De Lijdensweek" waanvt. wli mochten opmerken dat in den ooezem dezer vereeniging aan d'verse vraizr'ukken, den hoogst mogelijken erns' wordt besteed. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk tracht de heer Postma gelukwenschen over ZEER GROOTE BELANGSTELLING. Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag ln het Crematorium te Wes- terveld de verasschlng plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer E. Vernède, oud-burgemeester van Voor schoten. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester van Voorschoten M. F. Berkhout en weth, J. A. Mens, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, chef van het Kabinet van den Commissaris der Ko ningin. Voorts de heeren A. P Schram de Jong. gemeente-secretaris; H. N. van Amerom, gemeente-ontvanger; A. J Tu- rlon, hoofd van den dienst van openbare werken, allen uit Voorschoten Van de secretarie te Voorschoten mej M. S. J. van Geest; mej. R. de Nobel en den heer W. J. H. A. Boot; alsmede de raadsleden A. Ver boon; w. A. A. J. baron Schlmmelpen- ninck v d. Oye en het oud-raadslid de heer D. de Jong. Namens het Nut van het Algemeen en Ambacbtsteekenschool. res.-kolonel R. van den Ende; namens de Holl Mij. van Land bouw en Coop. Boerenleenbank, den heer W. T Lekkerkerker. voorzitter van den Raad van Toezicht; J. Rodenburg, voor zitter der Coöp Boerenleenbank en J. M. de Ruijter, kassier. Voorts mej. M. Boer en de heeren J. M. van Kempen. J H. Rutten, E. de Waard en W. A. Caron. Onder de tonen van het „Largo" van Handel werd de kist met het stoffelijk omhulsel bedekt met enkele bloemstuk ken, binnen gedragen. Toen allen gezeten waren, heeft aller eerst de heer R van den Ende, namens het bestuur en de leden van het Nut en het bestuur der Ambachtsteekenschool te Voorschoten een hartelijk woord van dank gesproken voor al datgene wat de heer Vernède, tijdens zijn leven, ln het belang voor beide instellingen had gedaan. Spr. eindigde met een persoonlijk woord van dank voor de ondervonden vriendschap. De heer W. T. Lekkerkerker bracht na mens het bestuur en leden van de Coöp. Boerenleenbank en de afdeeling van de Holl. Mij. v. Landbouw een laatsten groet aan den overledene. Spr. prees den voor- uitzienden blik van den heer Vernède bij de oprichting van de Boerenleenbank ln 1908. die ln een behoeft» voorzag Klein begonnen, is zU thans uitgegroeid. Spr. rekende het zich tot een groote eer dat hij met den heer Vernède, die bijna 30 jaren zijn beste krachten als voorzitter van den Raad van Toezicht aan de bank had gegeven, heeft mogen samenwerken en zeiae namens bestuur en leden op deze plaats hiervoor dank. De organist speelde vervolgens Ases Tod van Grleg en zeer langzaam daalde de kist. De zoon, de heer W. Th. Vernède, heeft namens zijne moeder en de familie dank gezegd, inzonterheid tot de aanwezigen uit de gemeente Voorschoten, voor de be toonde belangstelling. evenals namens de Jongelingsvereen'ging de heer J. Amersfoort, waarop volgden de felicitaties der meisjesver. „Klimop" en de knapenver. Timotheus". Namens de Oudervereeniging sprak ds. ac. Eringa. Hierna werden ln een keurig opstel eenige Oude herinneringen" naar voren gebracht. Na een zangnummer sprak mevr. G. Kraan-v. d. Berg over "In evenwicht". In haar ernstige rede besprak zij de vroomheid van het Nederlandsche volk en stelde in verband daarmede de bijbelfiguren Maria en Martha nader in het licht, om tenslotte te komen tot de noodzakelijke werkelijkhe'd Arbeiden en rust tot luisteren naar Gods Woord". Het verdere gedeelte van den avond was bestemd voor declamatie, waarop ds. Eringa dezen welgeslaagden avond sloot met "dankgebed. RIJNSBURG. JAARVERGADERING GROENTENVEILING Opening van het nieuwe veilinggebouw De Ver. „Veiling van Tuinbouwproducten" vergaderde in „Bloemenlust". De zaal was met vlaggen en bloemen versierd ln ver band met de totstandkoming van de jong ste uitbreiding. De w.n. voorzitter, de heer D. v. Egmond Nz„ heridacht met weemoed den ln het afgeloopen Jaar overleden voor zitter, den heer W. v. d. Eykel Johz. Veel heeft deze als bestuurslid en laatstelijk als voorzitter voor de vereeniging gedaan. He laas heeft hij de groote verbetering van thans niet meer kunnen meemaken. Zijn nagedachtenis zal bij het bestuur en de leden in dankbare herinnering blijven. Een gunstig jaar was 1938 voor de vei ling niet. Van loonende prijzen was geen sprake. De secretaris, de heer Jac. Krom hout, las de notulen, die goedgekeurd wer den. Tot voorzitter werd gekozen de heer D. van Egmond Nz. Herkozen werd als be stuurslid de heer D. v. Delft Nz. en ge kozen de heer C. D. Kromhout. Na een drukke rondvraag sloot de voor zitter met den wensch dat het nieuwe sei zoen gunstiger resultaten moge hebben. Daarna ging hij over tot het ln gebruik nemen van het nieuwe gebouw met elec- trisch afmijntoestel. Moge de meer mo derne wijze van veilen en de betere entou rage er toe bijdragen dat de vereeniging groeie en bloeie en tot meerderen omzet en hoogere prijzen, aldus spr. Hij dankte voorts namens het bestuur den architect den heer G. Langendijk te Beverwijk, de aan nemers Gebr. Verloop te Katwijk, den heer Serkerreyer, electrlclen alhier en al het overige personeel, dat aan de totstand koming heeft, medegewerkt. Met teperkte middelen moest gearbeid worden. Des te meer verheugt het spr. dat alles in vo"*d'ge samenwerking zro keurig tot stand ls gekomen. Een bedrag van f. 7000, dat voor de uitbreiding geleend moest worden, is geheel afgelost. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938 gedenatureerd van 6 Miaart t/m 11 Maart 1939, zal bedra gen f. 2 per 100 K.G. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f. 1.50 per 100 K.G. voor voedererwten gedenatureerd door telers die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938. in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen. zal f. 2 per 100 K.G. bedragen. 824 Daarop gaf de heer Jac. Kromhout een overzicht van de financiën aan de hand van de reeds gepubliceerde rekening en balans. Beide werden goedgekeurd. Daarna gaf hij een uitgebreid historisch overzicht van het jaar 1904 af, toen de veiling werd opgericht. De vele moeilijk heden, waaronder in vroeger jaren geveild moest worden en de vele wederwaardig heden passeerden de revue. Ook spr. her dacht wijlen den heer W. v. d. Eykel en sprak zijn beste wenschen uit voor de ver eeniging. nu een geheel nieuw ingericht gebouw in gebruik wordt genomen. Hij be sloot zijn verslag met den wensch „Bidt. werkt en volhardt" Achtereenvolgens voerden dan het woord en boden hun gelukwenschen aan de heer G. Langendijk. architect, de heer T. Noort, secr. der kcopliedenvereen. „Wederzijdsch Belang" en de heer P. v. d. Haak. veiling meester, namens het personeel. De heer Langendijk bood de vereeniging een klok aan, Gebr. Verloop een bloemstuk en de heer Berkemeyer een lamp voor de schrijf machine. Met eenige toepasselijke woorden dankte de voorzitter alle sprekers. Nadat alle leden door het bestuur ruimschoots waren ont haald, volgde een groote verloting en slui ting. Het nieuwe gebouw met electrisch af mijntoestel is gisteren bij den aanvang der groentenveiling in gebruik genomen. De voorzitter der vereeniging, de heer D. van Egmond Nz. sprak daarbij zijn beste wen schen uit voor de koopers en verkoopers. Aan den eersten kcoper en aan den eer sten principaal werd een kistje sigaren aangeboden. SASSENHF.IM. Vergadering „De Hanze". In café „De Oude Post" vergaderde „De Hanze"; de opkomst was niet groot. Na opening door den heer W. Krom en goed- keurLng der notul^ hield pater Se-ngore van het retraitehuis te Noordwijkerhout een pleidooi voor de „gesloten retraite" In de plaats van^den heer M. J. Bruijn. die als lid der Santos-commissie bedankt had. werd gekozen de heer W. Ncorder- mser. Besloten werd aan het federatiebestuur te verzoeken over te gaan tot het gezamen lijk organ iseeren van een middenstands- cursus. De begrooting voor het jaar 1939 werd vastgesteld. Na de rondvraag hield de geestelijk adviseur, kap. Redeker, een korte toespraak, waarna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibert. z. van J. Tukker en G. Algera; Maria Wilhelmink, d. van W. Noorder- meer en M. A. Meeuwissen. Getrouwd: C. Moolenbeek, 33 jaar en E. W. de Boer. 25 jaar; H. W. Knetsch. 21 jaar en J. H. de Jong, 20 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A, v. Egmond. Lindelaan 23; H. Rietveld, Lindelaan 23; J. M Warmerdam, Iepenlaan 15; H. Molema, Leidschevaart 4; C. M. Noordermeer en gez., Hoofdstraart 150; J. G. Griffioen. Zandslootkade 24: L. v. d. Gie- sen en gez., Platanenlaan 5. Vertrokken: W. de Boer. Molenstraat 6. n. Utrecht. A. Niemankade 205. De a,s. 7(tete verjaardag van den heer Joh. Speelman. In verband met ons bericht van gisteren inzake den 70sten verjaardag van den heer Joh. Speelman, deelen wij mede dat de jubilaris op 14 Maart niet thuis zal 2ijn en zich dus aan élke huldiging ontrekt. ZEVENHOVEN. Trap van een koe. De veehouder B. in de Kromme Mijdrecht had het ongeluk, een trap van een koe te krijgen, waardoor zijn neusbeen verbrijzeld werd. Dr. O. van Uithoorn verleende de eer ste hulp. Het bestuur der commissie voor de Oranjefeesten heeft besloten om op 14 en 15 Aug. a.s. de Oranjefeesten te organisee- ren. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. J. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraal no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 - Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. Gevolg van gecompliceerde aanvaring. HET VUUR TIJDIG BEDWONGEN. Vanmorgen omstreeks half zeven heeft op de Nieuwe Maas voor Kraling- scheveer ter hoogte van het bekende Zalmhuis te Rotterdam, een samenge stelde aanvaring plaats gehad tusschen eenige rivierschepen, waarvan het ge volg was, dat Ven der schepen, de benzinelichter „Chur". afkomstig van Rotterdam in brand geraakte. Op wonderbaarlijke wijze is een ern stige brand voorkomen. Binnen zeer korten tijd had een slangenwagen, die vlak bij de plek. waar de tanklichter aan den dijk gezet is, gestationneerd is, met twee stralen den brand, die reeds langs het geheele stuurboord van het schip woedde, door kruisstralen ge- bluscht. Het scheelde zeer weinig of een hoe veelheid van 230 ton benzine had vlam gevat. Er hingen vanmorgen vroeg op sommige plaatsen zware nevelbanken boven de ri vier, dië het varen gevaarlijk maakten. Het sleepschlp „Oder", dat van de boelen kwam geladen met kolen, voer even voor half zeven in een mistbank en stootte op een ander sleepschlp. De sleepboot „Mabl 4", waarvan de kapitein het ongeval bemerk te, voer snel naderbij, teneinde hulp te bie den, maar reeds had een volgende scheeps- botsing plaats. De „Chur" was in dezelfde mistbank met een hevigen slag op de „Oder" geloopen en vrijwel op hetzelfde oogenbllk stond het voorschip aan stuur boordzijde, ongeveer twee meter achter de voorbolders, in lichte laaie. De kapitein, de heer J Kreuze, wonende te Rotterdam, en zijn dekknecht, sprongen in de verwarring van het oogenblik ln de roelvlet, die achter den lichter meevoer, maar even later verzochten zij toch den kapitein van de sleepboot „Haarlemmer meer", afkomstig uit Gouda, om hen weer aan boord van den lichter te brengen, ten einde te trachten het schip aan den wal te zetten. Terwijl de vlammen op het voorschip reeds langs den mast omhoog speelden, zette de kapitein koers naar den Noordwal en wist zijn schip, waaruit reeds bran dende benzine op het water stroomde, on geveer ter hoogte van pand 340 op de bazal- ten dijkbesohoeiing te zetten. Het was een geluk, dat een slangenwagen, die even om de bocht van den dijk geplaatst ls, zoo spoedig aanwezig was. Toen het vuur eenmiaal naar het voor schip teruggedreven was, kon men vrij spoedig met kruisstralen de vlammen be dwingen. Het voorschip was echter gloeiend heet en langen tnd nog perste zich rook naar buiten. In den verren omtrek was een sterke benzinelucht waarneembaar, zoodat zoowel op de naibii liggende scheDen als aan den wal het rooken streng verbo den werd. MR. ROST VAN TONNINGEN VEROORDEELD. Hedenmorgen heeft voor den politierech ter te Maastricht gediend de zaak tegen mr. Rost van Tonningen, lid der Tweede Kamer, terzake beleediging van het Amb tenaren Gerecht op 10 December van het vorige jaar in een openbare vergadering te Nuth. Mr Rost van Tonningen liet verstek gaan en zijn eigen advocaat was niet versche nen. Het O. M. achtte de ten laste gelegde beleediging bewezen en eischte I. 200 boete subs, twee maanden hechtenis. De politie rechter veroordeelde tot f. 75 boete of drie maanden hechtenis. MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisteravond had op het kruispunt Ben- nebroekerweg, Hoofdweg nabij Nieuw- Vennep een botsing plaats tusschen een motorrijwiel en een personenauto met het gevolg, dat de morrijder P. H. A. K uit Amsterdam over den kop sloeg en ernstig gewond moest worden opgenomen. Het slachtoffer werd in het café van den heer Slot binnengedragen. Dr Schreuder uit Nieuw Vennep con stateerde o.a. schaafwonden en een ge broken linkerbeen Na voorloopig te zijn verbonden, werd hij naar het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam vervoerd. DE TEWATERLATING VAN HET S.S. „PRINSES BEATRIX". Door Prins Bernhard. Op Zaterdag 25 Maart a.s. zal van de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen het tweede in aanbouw zijnde motorschip voor de Stoomvaart Maatsch. „Zeeland" de „Prinses Beatrix" door Prins Bernhard te water worden gelaten. KARDINAAL MAGLIONE STAATS SECRETARIS. Kardinaal Maglione is tot staatssecre taris benoemd. Hij is 62 jaar oud en boekte veel succes ln Frankrijk. 835 CIngez. Med.) ALPHEN. Centraal Genootschap Vakantie kolonies. De afd. Alphen van het Centraal Ge nootschap voor Vacantiekolonies hield haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat er 20 kin deren werden uitgezonden. De winterult- zending had zeer bevredigende resultaten opgeleverd. Het verslag van den penningmeester wees aan. dat uit de reserve f. 300 moest worden bijgepast. Het aantal verpleegda- gen bedroeg over 1938 557. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. In de vacature van mevr de Groot-Kramer werd voorzien door de benoeming van den heer W. Vink. Voor 43 kinderen werd weer keuring gevraagd. Besloten werd om 10 kinderen voor den zomer en 5 voor de winterultzending aan te wijzen. Er zal plaatsing gevraagd worden in het Emma- huls te Wijk aan Zee en in Veluwezoom te Heelsum Er zal voor versterking van de kas weer een bloempjesdag worden gehou den. De winning van nieuwe leden heeft in 1938 een zeer bevredigend resultaat on gele verd. De penningmeester kon 94 nieuwe leden boeken. De opbrengst der busjes van Uitbouw der N.H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 123.68'/i.' Blijkens het financieel overzicht van het zendingscomité der NR. Kerk over het afgeloopen jaar sloot de rekening ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 2405.76. Aan het zendingsbureau te Oegstgeest kon worden afgedragen een bedrag van ruim f. 2200 zijnde ruim f. 60 meer dan het vorige jaar. De rekening sluit met een batig saldo van f. 70.48 tegen f. 82.06 het vorige jaar. BOSKOOP. Een bekend Boskoopsch ingezetene heengegaan. Na een kortstondige ziekte is alhier in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer J K Klaassen, eigenaar van het hotel van dien naam. De heer Klaassen, stond bekend, zoo wel ter plaatse, alsmede bij het reizend publiek, zoowel in binnen- als buitenland als een hoogst innemende persoonlijkheid, die alles in het werk stelde, om het zijn gasten zoo aangenaam en gezellig mogel- lljk te maken. Oprichting Ver. van Markthandelaren. Op initiatief van enkele markthandela ren vond een vergadering plaats om te trachten te komen tot oprichting van een Ver. van Kooplieden, die op de markt staan met boomen- en planten. Het doel ls. om met behulp dezer vereeniging te trachten de vele misstanden op dit gebied te bespreken en onder de aandacht van de betrokken autoriteiten te brengen. Met aller instemming werd deze vereeni ging opgericht, met aanvankelijk 20 leden. Besloten werd. wanneer eenigszins mogelijk aan de leden een bewijs van lidmaatschap te geven als legitimatie-bewijs, terwijl de leden zich dan zullen vertinden levende planten te verkoopen en soort-echtheid te garandeeren. Daar het initiatief genomen was door enkele leden der Ver .Boom- en Planten- beurs" hadden deze verzocht aan het be stuur van genoemde vereeniging. de leiding te willen nemen. Zoolang er nog geen be stuur gekozen is. zal het secretariaat wor den waargenomen door den secretaris van de Ver. „Boom- en Plantenbeurs" Emma- kade 56. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Ver. „Ziekenverpleging". De jaarvergadering van de ver. „Zieken verpleging" werd gehouden in de zaal van mej. de wed. Natzijl en bijgewoond door 35 leden. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg Kzn. deelde mede, dat de geringe belang stelling van de leden van den Rijndijk oor zaak is. dat thans op het Dorp, en niet aan den Rijndijk deze vergadering gehouden wordt. Spr. wees op het groote nut, v.n. in verband met t.b.c.-bestrijdlng, dat de Zie kenverpleging verspreidt en spoorde aan, deze instelling zoo krachtig mogelijk te steunen. De notulen en het jaarverslag, welke uit nemend verzorgd waren, werden uitge bracht door den secretaris, ds. Kiehl. 147 keer werden verpleglngsartikelen in bruik leen gegeven, waarvan op het Dorp 96 en aan den Rijndijk 51 keer. Door zuster Boer, die als huisbezoekster werkzaam is, werden 469 bezoeken afgelegd; 12 kinderen zijn in een vacantle-kolonie geweest. Uit het ver slag van den penningmeester, notaris En- gelberts bleek dat de ontvangsten f. 599 66 en de uitgaven f.287.98 hadden bedragen; batig saldo f. 271.68. De rekening, die door de heeren M Jansen en J. Blijleven was nagezien, werd accoord bevonden. Besloten werd van het batig saldo f. 150 te storten in het t.b.c.-fonds: op 19 April a.s. zal we derom de Emma-collecte gehouden worden. De per. aftr bestuursleden de heeren ds. M. Heuzenveldt en ds P. L. Kiehl werden herkozen; in de plaats van den heer Ver- kleij, die. in verband met zijn hoogen leef» tijd voor een benoeming niet meer in aan» 32

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7