Ons Kort Verhaal Haagsche politie arresteert in totaal zeven inbrekers LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Zaterdag tl Maart 1939 2 uiM, De wildeman Talrijke gestolen juweelen teruggevonden VRAGENRUBRIEK LAND- EN TUINBOUW aan Vorstschade tuinbouwgewassen RECHTZAKEN De brand in den Walvisch- molen te Schiedam Zeg niet: ik ben te oud! Hier is het antwoord! In verband met verschillende belangrijke Inbraken in juwelierszaken, die de laatste maanden in Den Haag zijn gepleegd heeft de politie een naarstig onderzoek ingesteld dat zich niet bepaalde tot den Haag en an dere gemeenten des lands maar zich ook uitstrekte tot diep in het buitenland. Zoo heeft de politie overleg gepleegd met de corpsen in steden als Londen, Brussel, Ant werpen en Parijs. Het onderzoek, dat aanvankelijk door eenlge inspecteurs werd ingesteld, is later ter hand genomen door hoofdcommissaris Van der Mey zelf, die nieuwe methoden heeft ingevoerd. Nu was half Januari in Den Haag een Engelschman geweest, op wien Scotland Yard de bijzondere aandacht had gevestigd. Men wist dat hij contact had gehad met twee bekende inbrekers. En toe vallig kwam een rechercheur een der twee inbrekers gistermorgen in de Parkstraat tegen. De man was op de fiets en maakte een schichtigen indruk. De rechercheur meende, dat hij iets onder zijn jas verborg en dat was voor hem aanleiding den man staande te houden. Deze bleek hier weinig voor te gevoelen en zou waarschijnlijk ont snapt zijn. ware het niet dat een inspec teur toevallig naderde. Toen de aangehou dene trachtte te ontsnappen heeft de in specteur ter waarschuwing vier schoten in de lucht gelost. De inbreker, die de 35-iarige koopman J. D. bleek te zijn, liet zich na deze schoten aanhouden. Bij fouilleering werd op den man gevon den: 1. 9 platina-armbandhorloges met bril- lanten ingezet: 2. 3 partijen brillanten: bestaande uit een partij brillanten van 140 karaat, een partij z.gm. rozeri-brillanten van 40 karaat, waaronder z.g.n. baguets en een partij eme- ralden. Alle brillanten waren afkomstig van „uitgebroken goed". 3. eenlge staven en plakken goud, we gende ongeveer 4 kilogram, ter waarde van ongeveer f.4400 4. een paar brillanten oorringen en een brillanten stuk afkomstig van een collier. (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag geplaatst). Een rania. Na deze arrestatie ls de politie, zoo meldt de „Tel." gisteren een ware razzia begonnen in de Haagsche onderwereld. Tal van arrestaties zijn in den loop van den dag verricht en ettelijke huis zoekingen bij inbrekers en helers uit gevoerd, waardoor nog tal van be langrijke vondsten zijn gedaan. In totaal zijn thans een zevental Inbrekers en helers, allen debet aan de groote inbraken van den laatsten tijd in Den Haag, op het hoofdbureau van politie achter slot en grendel gezet. Bij de huiszoekingen heeft men nog op tal van gestolen kostbaarheden de hand weten te leggen, w. o. een groote partij zilver, welke destijds aan de Statenlaan is gestolen. De juwelier, de heer Merkle van het Spui, bij wien voor een bedrag van circa f. 50.000 is gestolen tijdens de bekende Inbraak, is aan het hoofdbureau van politie geweest om de in beslag geno men juweelen en andere kostbaarheden te bekijken, ten einde na te gaan, wat er uit zijn zaak bij is. De heer Merkle herkende direct zeven platina armbandhorloges met juweelen als uit zijn zaak afkomstig De groote hoeveelheid brillanten. welke hem werden getoond, leverde grooter moeilijkheden voor herkenning. Immers alles ls uitgebroken uit het platina, goud en zilver, waarin zij waren gevat en dit maakt het voor de juweliers zeer moeilijk om hun eigendom te herkennen. Eveneens wat het voor den heer Merkle niet doenlijk om het goud te identificee ren. De vier kilo goud. welke op den ge arresteerden inbreker ls gevonden, is afkomstig van gesmolten gouden kasten van horloges, van gouden ringen en andere gouden voorwerpen. Het ls niet meer na te gaan waartoe het gevonden goud heeft behoord. Wel is nu reeds ko men vast te staan, dat bij de gevonden sieraden niet alleen vele gestolen kost baarheden van den juwelier Merkle zijn, maar ook van andere Haagsche juweliers en particulieren, waarbij de laatste maan den is ingebroken. Dit bewijst dat de Haagsohe politie met deze arrestatie, uit gevoerd onder de z.g zware Jongens der Haagsche onderwereld, de oplossing heeft gebracht van de serie Inbraken van den laatsten tijd. Men heeft hiermede dus feitelijk de hand gelegd op de gevaarlijke groep beruchte inbrekers, die Den Haag heb ben onveilig gemaakt. Verschillende der arrestanten hebben reeds jaren gevangenisstraf opgeknapt wegens in braak. De arrestatie van zoovele beruchte in brekers is zoowel door de Haagsche juwe liers als door de assuradeurs, die de groote schade hadden te betalen, met groote vreugde vernomen. Reeds nu hebben de assuradeurs bespre kingen gehouden met de bestolen juwe liers, om de gestolen waar terug te koopen. Zoozeer was de schrik er in gebracht bij de Haagsche juweliers, dat er waren die met de revolver onder hun hoofdkussen sliepen. Nog onlangs beleefde de heer Merkle een benauwd avontuur, toen hij midden in den nacht door zijn vrouw werd wakker gemaakt met de mededee- ling. dat er onraad boven op het dak was. De heer Merkle vermoedde, dat opnieuw inbrekers een bezoek aan zijn zaak wilden brengen en hij ging naar boven, waarbij hij een paar revolverschoten door het dak loste. Tot zijn niet geringe verrassing bleek, dat een aantal Haagsche politie mannen op het dak zat, die eveneens gemerkt hadden, dat inbrekers weer een nieuwe poging wilde wagen, althans zij meenden ook onraad op het dak bemerkt i te hebben en waren daarop naar boven geklauterd. GEEN VERIIOOGING DER STEUNBEDRAGEN. Minister Steenberghe heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Wijnkoop, betreffende verhooging van den steun aan de tuinders in verband met schade, teweeggebracht door de in Decem ber 1938 ingetreden vorst, nog geantwoord, dat het den minister bekend ls, dat de in December 1938 Ingetreden vorst aan de te velde staande planten en gewassen schade heeft berokkend. De stelling, dat de schade onmogelijk door de tuinders zelf zal kunnen worden gedragen, kan de minister, indien zoo alge meen gesteld, niet deelen, aangezien: a. de conclusie, dat een steunuitkeerlng, welke overbrugt het verschil tusschen de opbrengst van het product en den op on geveer 90 pCt. van den kostprijs vastge- stelden richtprijs, onder alle omstandighe den een exploitatietekort zou teweegbren gen, onjuist is. Immers bij een dergelijke conclusie is geen rekening gehouden met het feit, dat de gevallen, waarin de pro ducten een gemiddelden prijs opbrengen, welke boven den kostprijs ligt (en waarin derhalve geen steun wordt verleend), een compensatie geven voor eenig verlies, gele den op gesteunde producten, b. de geringe oogst van sommige koude- grondproducten in den zomer van 1938 on danks hoogere prijzen voor een deel der tuinbouwbedrijven wel is waar tot een ge ringe totale geldopbrengst kan hebben ge leid, doch van dat soort bedrijven is geble ken, dat deze in December jongstleden niet zoozeer van vorstschade hebben geleden. Op grond van het hierboven aange voerde acht de minister geen termen aanwezig om tot een algemeene ver hooging der steunbedragen of tot ver hooging van het maximum bedrag aan tuinbouwsteun voor 1938 over te gaan. Daar echter wel is gebleken, dat de financiecle toestand, waarin vele tuin ders zijii komen te verkeeren, slecht is te noemen, is in de dezer dagen vast- Een machinist en een expeditieknecht tot één, hun patroon tot twee jaar gevangenis straf met aftrek, veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 52- jarigen machinist W M. v. d. V. en den 32-jarigen expeditieknecht J. S. beiden ge detineerd die hebben terechtgestaan ter zake dat zl1 in den vooravond van 9 Sep tember brand hebben gesticht dn den Walvischmolen aan de Westvest te Schie dam. die toebehoorde aan de Vereeniging de Hollandsche Molen. Zooals men zich herinneren zal, hadden de belde mannen van hun patroon, den 33-jarigen expediteur H. G. J.. het verzoek gekregen den molen in brand te steken, omdat J. in flnancieele moeilijkheden was. De beide mannen hebben nog getracht J. van dit idee af te brengen, doch toen dat n et gelukte hadden zij na vooraf veel jenever tot zich ie he'o'oen genomen, een partij grondnotenschillen waarover een flesch aceton was leeggestort in brand ge stoken en vervolgens den molen verlaten. De rechtbank heeft de verdachten ver oordeeld ieder tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopig hech tenis doorgebracht. De expediteur H. G J.. eveneens gedeti neerd. die terechtgestaan had terzake van het uit'loklien van het misdrijf van brand- st'chtine. werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- looplge hechtenis. gestelde steunuitkeering in belangrijke mate rekening gehouden met bijzon dere omstandigheden, welke de aanvoe ren ter veiling van sommige producten ongunstig hebben 'beïnvloed. Hierbij is getracht een zoo juist mogelijke ver deeling van de beschikbaar gestelde steungelden als regel te berekenen op den grondslag van de meer nor male aanvoeren van het vorige jaar over den geheelen tuinbouw te berei ken. DKW 520 (Ingez. Med.) R. B. te L. De trekking van de verloting ten bate van het Luchtbeschermingsfonds is voor onbepaalden tijd uitgesteld. J. v. O. te O. Neen; wèl een van Schubert. Abonné S. te S. - De motorrijtuigenbelas ting bedraagt over een vol jaar f.25 (drie maanden f. 6.44). De personeele belasting in hoofdsom en op eenten f.24. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Vertegenwoordigers der Veehouderij-Centrale bedoeken de Leidsche markt - Worden toch nog schapen ingeblikt? Gistermorgen was een drietal vertegenwoor digers van de Veehouderij-Centrale, waaronder de heer E. Govers, voorzitter van het Texel- sche Schapenstamboek. die tevens een leidende functie aan de Veehouderij-Centrale bekleed, op de Leldsche markt. De heeren toonden uit sluitend belangstelling voor de afdeellng wolvee en namen kennis van de huidige aanvoeren en Informeerden bovendien naar de kwaliteit en den gang van zaken. Men overtuigde zich er van, dat de kwaliteit van de schapen zeer te wenschen overlaat en er veel voor lage prijzen wordt verkocht, hetgeen dit seizoen veel ver lies brengt aan de schapenhouders. Naar we vernamen wordt het bezoek over enkele weken hem ujt laohen om zijn hopelooze liefde, herhaald. Omtrent ae plannen liet men zich i T„„ doodo J. P. BALJÈ. Ze hadden het In het dorp allemaal wel zien aankomen: dat kon nooit goed blijven gaan tusschen Job de Nooyer en Teuntie Bostelaar. dat moest spaak loopen. Teuntje, die trotsoh was en het hoofd altijd zoo hoog droeg, die wist, dat ze het knapste boe renmeisje van het dorp was, ja, misschien wel van heel Walcheren, en die wildeman, die nog altijd niet kon laten een knip oogje te wagen aan andere meisjes, èn, als hij een borreltje te veel gedronkekn had in de dorpskroeg, een enkelen keer Teuntje wel eens heelemaal vergat. Het was dan ook uitgekomen Daags na dat „goede vrienden" Job op de Vlissingsche kermis gesignaleerd hadden met een meisje uit Souburg, was de bom gebarsten Of eigenlijk ls dat misschien verkeerd uitge drukt, Want er was niets anders gebeurd, dan dat Teuntje Job voorbljgeloopen was. zonder hem ook maar een blik waardig te keuren. Midden ln het dorp had Job heel beteuterd staan kijken, totdat het blanke kapje van Teuntje's smetbelooze muts om den hoek van de straat verdwenen was. Toen was Job pas van zijn verbazing be komen en hij had hardop en smakelijk ge lachen. „Dat trekt wel bij. Die komt terug!" had hij ludhtlg gezegd tegen een paar kennis sen, die monkelend hadden gegrinnikt. Maar Teuntje bleef vijandig. En Job, die merkte dat hij Teuntje toch wel heel erg graag mocht, liever dan alle andere meisjes van het dorp en de Souburgsche erbij, pro beerde op allerlei manleren weer bij haar in het gevlei te komen. Maar Teuntje wil de naar den dolleman niet meer luisteren, en zoo langzamerhand wist het heele dorp ervan en men waagde het zelfs, zij het dan voorloopig ook nog achter zijn rug, evenwel niet uit, doch we brengen een en ander j Nou. die Jothad daneindelijkJoch eens ln verband met de plannen om schapen uit de e€n tegenpartij gevonden. Hoeveel meisje*» markt te nemen om ln te blikken. De markt I had hij al niet het hoofd op hol gebracht.? verliep juist zeer flauw en vooral de mindere I Met Teuntje zat het hem dan nu toch niet soorten werden moeilijk verkocht. Beste kwali- glad Die was niet verlegen om zoo'n wil- teit was evenwel prijshoudend, dom- schaarsch- deinan. zoo'n drinkebroer als hij! Die had 4a TAa IrTTfolitoit col rl a oarctn O o Q mo Q nnon al lang weer een ander, een degelijker man, die niet zoo'n dollen kop had als Job. Hot was waar, een flinker boer dan Bram Ker sten was moeilijk te vinden en Teuntje had al een paar avonden, zoo in het schemer donker met hem gewandeld ln het duin- weggetje. Het. stak Job! Allerlei razende plannen spookten er door zijn kop, maar hij was er niet zeker van. dan hij daardoor Teuntje terug zou kunnen winnen. Zoo'n trotsche, koppige meid ook! Dadelijk vlam te vatten, omdat hij één avondje Vermis Behouden had met een wichtje uit Souburg. Hij had er toch hee!emaal niets mee bedoeld, het wa6 alleen een verzetje geweest. te. De kwaliteit zal de eerste 2 a, 3 maanden nog wel niet beter worden. De Centrale zal zich dus eventueel met magere schapen te vreden moeten stellen, want wat goed is. kan mpn voor export best gebruiken. Men kan zelfs moeiliik de consenten uitvoeren, want het buitenland 'wenscht uitsluitend beste waar en daarvoor wordt een goede prijs betaald. In- tnsschen ls het te wenschen. dat straks ook de mindere soort wat meer opbrengt, want hier van is nog een zeer groote voorraad. De gebruiksvee-afdeeling was nog niet ver anderd De toestand was nog zeer gedrukt. Vet vee was evenwei door kortere aanvoeren in het algemeen iets vlU"g"r en vaster in prfis. Vette en nuehtere V-lv—r waren flauw. Nuchtere waren ruim aangeboden en laag in prijs. De varkensmarkt sloot prijshoudend. Magere var kens en biggen waren duurder. Maar hij zou Teuntje wel eens laten zien, wat ze aan hem verloren had. Volgende week was het ringsteken in Middelburg Wie had er een sterkeren knol dan hij, wie zat er zoo nonchalant en toch zoo zeker in het zadel, wie had er zoo'n vaste hand? Twee jaar achtereen was hij nu al kampioen geworden, daar op de Mlddel- burgsche Abdij, twee jaar was er niemand geweest, die ook maar een schijn van kans gekregen had tegen hem. Bijna iedere rit was het raak geweest en had hij den ring triomfantelijk aan zijn stok geregen. Zij zou eens zien, hoe hij dan gevierd werd. hoe alle andere frissche boerendeerns naar zijn gunst zouden dingen, en hij zou haar over het hoofd zien, lucht zou ze voor hem zijn. En als ze dan met hangende ixiotjcs weer bij hem terug kwam, nou. vooruit, dan moest het maar weer goed zijn Het staat als een paal boven water, dat Job de Nooyer's paard er het beste uitzag. Geen ander had het tuig zoo mooi ver sierd, geen ander paard had ook zoo'n groote. knalroode roos tusschen de manen als Job's paard. Links en rechts werd het bewonderd en fier reed Job rond. Zijn scherpe oogen hadden Teuntje tusschen de menschen ontdekt, maar geen spier van zijn gezicht vertrok. Dit werd de dag van zijn triomf 1 Rijen dik stond het publiek, toen de rlng- rijderij begon. Telkens en telkens weer reden de Walchersehe boeren op hun doel af, telkens klonk gejuich, als het raak was. Job mikte langer dan anders, maar het lukte niet vandaag. Was het het spottende blikje van Teuntje, dat hij opgevangen had, was het zenuwachtigheid, waardoor zijn hand onvast was. Twee, driemaal had hij al gemist, nog nooit was hem dat over komen. Het was de sensatie van den dag. Job, die den eersten keer lachend op den ring was toegereden, werd grimmiger en grimmiger. Met verbeten mond reed hij, maar zijn oog scheen verduisterd, zijn hand scheen te trillen, want hij stootte steeds ernaast. Job, de kampioen van de voorafgaande Jaren, werd onttroond. En het applaus, het gejuich was voor een ander. Een ander werd op de schouders der vrienden als kampioen rondgedragen, een ander stond in het middelpunt der be langstelling. En Job was niet eens onder de prijswinnaars! Zelfs de drank schonk hem geen vol doende vergetelheid meer. In zijn eentje de handen diep in de zakken, liep hij 's avonds, na zijn zwaren dagtaak door het dorp, en hij keek op noch om. Er broeide wat in zijn wilden koo .Laat haar toch loooen, Jon gen", raadden goede vrienden hem aan, want ze vreesden, dat er ongelukken zou den gebeuren. Maar hij snauwde h»n af en wilde naar zeen raad luister ri. Ze'-er, er waren meisjes genoeg, dat wist hijzelf het beste, maar er was er geen als Teuntje! Teuntje wilde hij, en geen ander. Drie dagen na de ringrijderlj kwam de botsing. Misschien had hij er op geloerd, misschien was het toeval, maar hij kwam Teuntje met Bram tegen op een eenzaam landweggetje in de buurt van het dorp. Dat weggetje was niet breed, en Job botste tegen Bram op. Toen waren de pappen aan het dansen! Job deed zijn naam*van wildeman eer aan. Al zijn opgekropte woede, al zijn ver driet en teleurstelling uitte hij in die vechtpartij. Zijn zware vuisten beukten op Bram's gezicht en het scheen of de hevigste klappen van zijn tegenstander hem niet konden deeren. Hij lachte, want hier had hij een uitlaat voor zijn ergernis Teuntje stond er machteloos bij met flik kerende oogen. „Wildeman! Gemeene wildeman!" schold ze en met gebalde vasten bonkte ze op Job's rug. Hij merkte het nauwelijks. Hij zag slechts den rivaal, die hem het liefste had ontnomen, wat hij bezat. En pas toen die ander neergebeukt was, kwam hij tot bezinning. Even keek hij nog, hoe Teuntje bij den ander neerknielde en hij zag haar flikkerende oogen, haar mond, die niete anders wist te zeggen dan: „Wil deman, gemeene wildeman!" Zonder te weten waar hij liep, volgde hij het duinweggetje, gedachteloos besteeg hij het duin, en boven op het duintop liet hij zich neervallen. Aan den eenen kant was het land, waarover de duisternis al een schaduw wierp, aan den anderen kant lag de Schelde. Het zachte gerulsch van de golfjes, die vredig het strand belekten, het fluisteren van het helmgras scheen een reactie in hem op te roepen. Hij sloeg zijn ontvelde handen voor de oogen en hij huil de, de wildeman. Hij, die als een dollen stier op zijn medeminnaar had losgestoo- ten, hij huilde. Nu was ze zeker voor hem verloren, nu zou ze nooit meer lets van hem willen weten. Een kwartier zat hij zoo, en hij bemerkte niet, dat er iemand naast hem was komen zitten. Pas toeh Teuntje zijn naam noemde, keek hij op. HIJ schrok, toen hij haar zag Stil zat ze daar, een armlengte van hem af. „Het was gemeen van Je!" zei ze, „Je bent een beest. En het ls ook gemeen van mij, dat lk nu naar jou toekom. Gemeen tegenover Bram Maar lk kan niet anders. Ik vind het zelf afschuweijk, maar lk merkte dat lk wou, dat jij won. en ik voel de, dat lk tóch van Je hield. Je bent een wild beest, Job, maar lk zal probeeren je te temmen!" Met een juichkreet sprong hij op. En hij tilde haar ln zijn armen. Boven op het duin stond hij, zooals misschien eens zijn voor vaderen gestaan hadden. Ver beneden hem lag de Schelde, flikkerde het lichtje van een vlsschersplnk, en aan den anderen kant was het land. Een zacht windje streek verkoelend langs zijn gloelenden kop. Toen liep hij met groote stappen het duin af, en ln rijn IJzersterke armen klem de hij Teuntje, als een buit, die hij nooit meer wilde afstaan (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden) Een zestig-jarige leert een vreemde taal ook nog gemakkelijk mits hij de juiste methode volgt: door luisteren en naspreken! De Linguaphone leert U met behulp van de gramofoon, een vreemde taal vlot spre ken en verstaan. U kunt een cursus huren voor f. 5.50 per maand. - LINGUAPHONE, A'dam, N.Z. Voorburgwal 112N, Tel. 31749] 874 (Ingez. Med.) Ned. Ind. Tankstoomboot My. CORYDA n St. Kitts v.o., pass. 8 Maart de Needies PHOBOS, 8 Maart van Kingston (J.) naar Aruba PERNA, naar Liverpool, was 6 Mrt 12 uur 15 nam. 420 mijlen Z.W. van Valentia CLEODORA, 8 Maart van Curacao te Stockholm MACUBA, 6 Maart van Curacao te Marseille. Silver-Java-Pacific Lijn MADOERA 8 Mrt van Kaapstad naar Port Elisabeth MODJOKERTO, 9 Maart van Singapore n Pacific Kust. Java-China-Japan LUn TJISALAK, 8 Maart van Hongkong naar Amoy. Mij. Oceaan MYRMIDON. 8 Maart van Liverpool te Batavia EURYMEDON, Java naar A'dam. pass. 9 Maart Gibraltar. Holland-Amerika Ljjn DINTELDIJK. ultr was 8 Maart 10 uur nam. 120 miyïeTï O. van Lands End MAASDAM, 8 Maart van Tam- pico te Houston ROTTERDAM, toeristen vaart. 8 Maart te Kingston (J.). BOSCHDIJK, uitreis. 9 Maart te Vera Cruz BINNENDIJK, thuisreis, pass. 9 Maart nam. 7 uur Scllly BLOMMERSDIJK, 9 Maart van Norfolk naar R'dam. Rott. Lloyd KERTOSONO, 9 Maart nam, 5 uur van Hamburg te Bremen BALOE- RAN. uitreis. 9 Maart nam. 5 uur van Colombo DEMPO. thuisreis, 10 Maart van Lissabon KOTA NOPAN. uitreis. 9 Maart nam. 11 uur van Suez SIBAJAK. uitreis, 10 Maart van Southampton INDRAPOERA thuisreis, 10 Maart van Singapore WEL TEVREDEN. 10 Maart van Java te R'dam. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALPHERAT, uitreis, 9 Maart van Pernambuco. Holand-O. Azië Lijn ZUIDERKERK. reis, 10 Maart van Port Soudan. thuis- Holland-Afrika LUn JAGERSFONTEIN, 10 Maart voorm. 4 uur van Bremen te Hamburg NIJKERK, thuisreis, is vlot gekomen en arr. 9 Maart nam. te Antwerpen MELIS- KERK. 10 Maart van Beira naar Durban. M^. Nederland CHR. HUYGENS. uitreis. 10 Maart van Genua. Kon. Ned. Stoomb. Mij. BARNEVELD. 8 van Corral te Valparaiso COSTA RICA, thuisreis, was 9 Maart 5 uur 55 voorm. 600 myien Z.W. van Lands End STELLA. 9 Maart van Thessaloniki naar Istanboul TRAJANUS, 9 Maart van Triëst naar Fiume TRITON, 9 Maart van Constanza naar Chanak MARS. 10 Maart van A'dam te R'dam NEREUS, 10 Maart van A'dam te R'dam TIBERIUS. 10 Maart van A'dam te R'dam COLOMBIA, uitreis, 8 Maart van Madeira. Halcyon LUn STAD MAASSLUIS, Vlaar- dinken naar Kirkenhaes, 10 Maart uit den N. Waterweg STAD SCHIEDAM, naar Pepel, pass. 9 M^art Dungeness STAD ZWOLLE. Vlaardingen, naar Salta Cabello. 9 Maart uit den N. Waterweg Diverse Stoomvaartberichten GRUTTO, 9 Maart van R'dam te Londen EIBERGEN, naar Emden, pass. 9 Maart Dover EBRO, sleepboot, 9 Maart van Torbaai RIJN STROOM, 9 Maart naar Fowey, pass. 9 Maart de Mumbles DEN HAAG. 8 Maart naar Stettin, pass. 8 Maart Brunsbuttel GROENLO, naar Casablanca, pass. 9 Maart Ouessant EMMAPLEIN, naar R'dam. pass. 9 Maart Udsire ACHIBA, naar Emden, pass. 9 Maart Finlsterre ALDEBARAN, pass. 9 Maart Udsire; wordt 11 Maart voorm. 9 uur te Edam verwacht OOSTPLEIN. n. Narvik, pass. 10 Maart Udsire MAAS HAVEN, 9 Maart van R'dam te Lome ST. PHILIPSLAND, 10 Maart van de. Tyne te Hamburg ZEELAND, 9 Maart van Kopenhagen naar Sunderland HAULER- WIJK, 7 Maart van Hampton Roads naar Kingston (Ja.) JONGE JOHANNA, naar Hull, pass. 8 Maart Finis te rre ROODE ZEE, sleepboot, pass. 8 Maart Gibraltar MAAS, 9 Maart van R'dam te Hamburg BATAVIER II. 10 Maart van R'dam te Gravesend FRIESLAND. 8 Maart van R'dam te Sunderland SCHIELAND, 9 Mrt. van Great Yermouth Roads VLIESTROO, 9 Maart van Amsterdam te Huil. „Kijk eens, Je hebt een prijs gewonnen - een week vrij logies in hotel „Cecil". Argus ls een figuur uit de Grieksche mythe. Hij had zich reeds door vele heldendaden beroemd gemaakt, toen Hera hem opdroeg de waeht te houden over Io. die ln een koe was veranderd. Argus, die 100 oogen had was hiervoor bijzonder geschikt. Hij werd echter door Hermes, die Io wilde schaken om het leven gebracht Volgens somm gei w erp hij hem dood met steenen vol gens anderen bracht hU hem in s,aap door op een fluit te spelen waarna hu hem onthoofde. Hera plaatste de KW oogen van Argus od den staart van een pauw. Doot Daimler in 1885. Zonder begeleiding.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10