Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 Maart 1939 WEERBERICHT. Motorrijder te Waddinxveen gereden tegen afsluitboom AGENDA LISSE. Uitbreiding: werkverschaffing. De werkverschaffing in deze gemeente is thans woei- uitgebreid met een object bij de fa. Jacob L. Veldhuyzen van Zanten. Wij vernemen, dat nog meerdere objecten zui len volgen. Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling staan thans ingeschreven 444 werkloozen tegen 408 in dezelfde week van 1938. NOORDWIJK. Loop der Bevolking:. Gevestigd: Chr. A. C. M. Kleyn—geb. Pickard Koepelweg 4; P. E. van Stijn, Scheveningsche- straat 51; P. H. M. Alkemade. Voorstraat 56: T. Brouwer. Zwarteweg 20: A. C. van der Geest Mafiellusstraat 21. Vertrokken: J. P. Bon, naar Heemstede, Cloosterlaan 4: E. van der Heide naar Neder- horst den Berg. Horstermeer C 214: A. B. R. M. Beekman, n. Laren iN.H.>. Leemzoolscheweg 35; L Th. M. van Urk. n. Den Haag. Zuidwal 83: A. Duindam, n. Heemstede. Stichting „Meer en Bosch"; O. Cescotti. adres onbekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Aiberdina Frederlka, d. van W. C. v. Rooien en H. Marijt; Gerardus Adrianus, z. van J. L. van den Berg en L. Cramer; Joannes Mattheus Jozef, z. van A. J. N. J. Witteman en M. P. van Zaal: Petronella Sophia Theresia, d. van R. J. A. van Houten en Th. van Schie; Alida Johanna, d. van H. van 't Wout en J. G. Broekhof; Jeroen Andries Adrianus, z. van C. Paardekooper en J. Bras; Cornelia Theodora Laurentia. d. van C. W. Duijndam en A. W. van Gijlswyk; Gerrit Hen drik. z. van G. H. Heijnes en W. A. Kleijn. Ondertrouwd: M. v. d. Wiel en N. E. L. Her mans. Barometerstand BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het'Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In den nacht van Zaterdag op Zondag vol trok zich een groote verandering in de alge- meene luchtdrukverdeeling. Het gebied van hoogen luchtdruk over Polen en de Randstaten trok naar het Zuid-Oosten terwijl de luchtdruk in Zuid-Frankrijk, Spanje en Portugal sterk steeg. Tengevolge van deze wijziging in de luchtdrukverdeeling kon een randstoring van de Oceaan-depressie snel naar het Oosten door dringen. Deze storing lag Zaterdagavond nog ten Zuid-Westen van Ierland en deed alleen in Valentia (Ierland) den barometer zwak dalen. Zondagmorgen echter lag zij reeds vlak bij land. Zij ging vergezeld van zware barometer dalingen, krachtige wind en eenige regen. Hedenmorgen was zij reeds tot Letland door gedrongen. Inmiddels ontwikkelde zich langs de scheidingslijn van de warm vochtige Oceanische luchtmassa's. welke over Frankrijk in Noord- Oostelijke richting Europa binnengevoerd wor den. en de koudere luchtmassa's, welke over de Britsche eilanden aangevoerd worden, een nieuwe storing. Deze trok, vergezeld van zwaren regenval, over Noord-Frankrijk en België naar Midden-Duitschland. Ten Zuiden van deze scheidingslijn zijn de temperaturen ver boven normaal. In Noord-Frankrijk en Zwitserland plaatselijk meer dan tien graden Celsius (Nancy 13 gr.. Zürich 11). Ook in de relatief köiidere luchtmassa's zijn de temperaturen boven nor maal. In ons land gemiddeld 3% gr. Celsius. Daar de warme lucht zeer vochtig is. is het weer in Frankrijk, Duitschland en Zwitserland overal betrokken, met plaatselijk motregen. Van de Zwitsersche bergstations meldt de Santis motregen, met mist. bij een temperatuur van 1 graad onder nul. terwijl het Jungfraujoch mist meldt, bij 8 graden onder nul. In Midden- Zweden komt plaatselijk nog strenge vorst voor. Een nieuwe storing ontwikkelt zich ten Zuidwesten van Engeland over de Golf van Biscaye. Zij zal vermoedelijk weer over Noord- Frankrijk trekken en vooral in het Zuiden van ons land eenigen regen brengen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Zwaar bewolkt; Matige W.Z.W. wind; Temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C.; neerslag 1 m.m. Vlissingen: Betrokken; Zwakke W.Z.W. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C.. neerslag 2 m.m. De Bilt: Zwaar bewolkt; Zwakke W.Z.W. wind; Temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 6 m.m. Groningen: Halfbewolkt; Matige Z.W. wind; Temp. 1 gr. C., minimum 1 gr. C., neerslag 2 mm. Maastricht: Motregen; Zwakke W.Z.W. wind; Temp. 8 gr. C., minimum 9 gr. C., neerslag 10 m.m. Buitenland 8 uur voorm. Parijs: W.Z.W., 13 gr. C., motregen. Londen: Z.W., 7 gr. C., bewolkt. Berlijn: Z., 6 gr. C.. regen. Nice: Windstil, 12 gr. C., betrokken. Stockholm: Z.Z.W., 3 gr. C., bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 's midd.: 9 gr. C. (48 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm te 3 uur 36 min.; nam. te 3 u. 58 min. LICHT OP VOOR Firr.-ERS e.a. Maandag: 6,14 nam. tot 6,05 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 6 Maart op: 19 uur 15; onder 6 uur 3ü. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering H. B. G. Zaterdagavond vergaderde in hotel Gou- wenberg de afd. Noordwijkerhout van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genoot schap IH3.G.). De voorzitter de heer C. M. Braun opende deze druk bezochte vergadering. Na voor lezing en goedkeuring der notulen, deed de penningmeester rekening en verantwoor ding. Er bleek te zijn een batig saldo van ongeveer f- 60. De heer W. v. d. Weyden bracht het keurig verzorgd jaarverslag uit. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring te Haarlem, werden gekozen de hee- ren J. R Zonneveld en C A. v. Paridon. De aftredenden bestuursleden de heeren N. Hogervorst en A. Immerzeel werden herkozen. Hierna deelde de voorzitter mee, dat er in plaats van de Sierteelt-centrale een Bloembollenraad komt. waarin zitting zullen hebben 8 exporteurs en 8 kweekers met een voorzitter, die buiten het vak staat en door den minister zal worden benoemd. Wegens bedanken van den Alg. Secre taris-penningmeester van het. Genootschap H.B.G, den heer Preijde uit Heemstede, zijn door het hoofdbestuur drie candidaten ge steld. n.l. de heeren de Wilde uit Heem stede. D. van Egmond uit Hillegom en J. W. Slats uit Noordwijk; de afd. alhier stemt algemeen den laatst genoemde. Hierna gaf de heer C. A. van Paridon een uiteenzetting over het Narcissen-Snijbloe- men-contact en zette uiteen, het z.i. waar- delooze van dit contract. De afgevaardig den op de Alg. Verg. moeten daar trachten bedoeld contract opgeheven te krijgen. Hierna werd de Beschrijvingsbrief be handeld. Aangenomen werd het voorstel HogerkarspelLangendijk om vermindering der lasten van f. 4 per Are voor late tulpen. Hierna kregen allen, namens het bestuur een aardige verrassing. De Februari-collecte in de Ned. Herv. Kerk bedroeg f. 52.15 voor de Kerkvoogdij en f. 17.35 voor de Diaconie. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. E. Verstraaten, Endegeest C. M. Mechelse en gez., v. Assendelfistr. 6 A. C. de Wit, v. Assendelftstr. 6 W. van de Laar, Geversstr. 57 H. Dik. Leidschestraatw. 11 C. J. Jansen, Wyttenbachweg 44 A. J. Vredeveld. Warm onderweg 82 J. E. P. Maat, Haarl.trekvaart 6 R. Harmens, geb. Har mens, Oranjelaan 2 T. Harmens, Javastr. 8 M. C. D. J. van Wijk, Koninginnelaan 9 M. Brand. W. de Zwijgerlaan 4, Vertrokken; G. Vermeer, naar Voorschoten, Rijndyk 230 N. G. Blonk, naar Best. N.B A'damschestraat H. Pastoor, n. Leiden, v. Oldebarneveldstr. 34 J. M. S. Jonkman, geb. Saraber, n. Makassar N.-I. A. M. Nouwens. n. Zoeterwoude F 81 Th. P. M. Nouwens, n. Made, N.B., A 320 A. J. Bader, Noordw.hout, Schoolstr. 25 W. S. Nieuwenhuizen. naar Leiden, Kortenaerstr. 59 E. C. M. Houben, n. Bussum, Jac. Obrechtlaan 1 R. Erkenberg, n. idem B. van der Lelie, naar Leiden, Lan- gebrug 25 C. F. de Boer en gez., n. Ned.-Indië Adam bin Ibrahin n. Ned.-Indië Th. J. M. Peek en gez., n. Rijswijk, Z.-H., Jaagpad 44b B. Bouwan en vr.. n. Semarang N.-I. A. Apeldoorn, n. Kaapstad. Z.-Afr. S. Lipse, n. Wassenaar, Raadhuislaan 7 P. Meijers, n. Soerabaja, N.-I. Loop der bevolking. Geboren: Rorik Ezzo, Z. van T. Lekkerker- ker en F. C. de Vries Gottlieb Cornells, Z. van P. J. Gaillard en H. W. Schouten Wil helmina Catharina, D. van L, Eggink en G. Doorn August Karei Alexander, Z. van A. K. A. GJjsberti Hodenpijl en S. G. Offers. Overleden; Alida de Wit 72 j. G. C. Baljet, geb. ten Hoon te 77 j. RIJNSBURG. Uitvoering Chr. Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem". De dhr. Gem. Zangvereen. „De Lofstem" gaf haar jaarlijksche uitvoering in „Flora", waarvoor groote belangstelling bestond. Uitgevoerd werd „De Jaargetijden" van Haydn. Medewerking verleenden het Haagsch Salonorkest, de solisten mej. Nora Blok (sopraan I, de heeren Han Lefèvre (tenor) en Klaas Hulsebos (bas), D. Schone- veld piano en Kranenburg, orgel Het ge heel stond onder leiding van den directeur van „De Lofstem", den heer Van der Keur. Na gemeenschappelijk geaang, ging ds. Van der Loo voor in gebed en sprak een welkomstwoord, waarna de mooie uitvoe ring volgde. Het was voor allen een zeer genotvolle avond. De goede naam van ..De Lofstem" werd opnieuw bevestigd. Zoowel solisten, koor als begeleiding waren voortreffelijk. Na ruim een jaar van ernstige voorberei ding, werd alle moeite en inspanning ruim schoots beloond. Onder ademlooze stilte luisterden allen naar de vertolking van dit grootsche werk Het was een avond „De Lofstem" met haar kundigen directeur waardig! De heer G. Jungerlus dankte ailen mede werkenden hartelijk voor dezen avond van ■waar kunstgenot. Met den „Avondzang" werd deze mooie avond besloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. van Delft, van Den Haag. Vertrokken: A. E. v. Iterson. n. Noordwijk: D. Hogewoning, n. Leiden: G. Vletter en gez.. r.. Oegstgeest; G. r,veraa)ts n. Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Klazlna. D. van C. Zwaan en A. Lindhout. Ondertrouwd: Cornells Kralt en Pietje van Tilburg. Overleden: Klazlna, D. van C. Zwaan en A. Lindhout. De Chr. Ger. Jongelingsvereeniglng „Timotheus" vierde haar 20-jarig bestaan in samenwerking met de Meisjes- en Kna- penvereeniging, in de Chr. Ger. Kerk. Na gemeenschappelijk gezang opende de heer C. Vianen met gebed en het lezen van Ps. 103. Daarna volgden de gebruikelijke verslagen van secretaris en penningmeester der verschillende vereenigingen. Het ver dere gedeelte van den avond werd afge wisseld met inleidingen over bijbelsche en maatschappelijke onderwerpen, het voor lezen van gedichten, memorisaties en reci- teerwedstrljden Namens den kerkeraad der Chr. Ger. Gemeente bracht de heer G v. Zuilen de gelukwenschen over aan de jubileerende vereeniging. Dat deden ook verschillende afgevaardigden van zuster- vereeniging uit den omtrek, van den Ring en van de Ned. Herv. en Ger. J.-V. ter plaatse. Hierop volgde sluiting van dezen leerzamen avond. Aan het Postkantoor hadden over de maand Februari voor de Rijkspostspaar bank 90 inlagen plaats tot een bedrag van f. 4318,88 en 30 terugbetalingen tot f. 2742,45 SASSENHEIM. Huisbroeitentoonstelling der K.J.C. In het K.S.A.-gebouw had de opening plaats van de „Huvato" der K.J.C, De directeur, kapelaan Redeker, heette allen hartelijk welkom en wees op het be lang van deze tentoonstellingen voor de a.s. beoefenaars van het bollenvak. Het resultaat van de inzendingen, verkregen met behulp van moeder en wellicht ook van vader, is gunstig. Spr. dankte hen, die ons in staat stelden de bollen uit te reiken en ook den middenstand, die de prijeen be schikbaar stelde, zelfs in zulk een aantal, dat elke inzender een prijs verwierf. Hierna noodigde hij den burgemeester uit. de tentoonstelling te openen. Ook de burgemeester ziet in deze tentoon stelling een belang voor het vak. Hij wijdde een kort woord aan de familie, die steeds bij de opening tegenwoordig was. doch nu door het docdelijk ongeval, haar zoon in Amerika overkomen, afwezig is. Onze deel neming gaat naar haar uit, ald/us spr. Deze tentoonstellingen hebben nog een ander gunstig resultaat. Zij geven de jeugd wat te doen en dat is goed voor haar. Met den wensch, dat deze tentoonstelling moge slagen, verklaarde spr. deze voor ge opend. Wij vermelden van de bekroningen de voornaamste prijswinners. n.l. K.J. C.: 1. C. Haver; 2. L. v. d. Voort Jzn.; 3. C. van Dam; 4. R. Haver Jzn.; 5. G. Sikking. - Huisbroei: 1. J. Haver Jzn.; 2. Gebr. Roelandse; 3. C. v. d. Voort- Czn.: 4. W. Sikking. - Kasbroei: 1. Gebr. Haver; 2. Nic. Noordermeer; 3. P. A. Zeestraten: 4. C. Koning Pzn. - 8t. Jans kinderen: 1. C. Berg Man., 2 C. v. d. Voort Czn.; 3. P. Haver Gzn.; 4. C. Rotteveel Azn. Voor beroep bedankt. Ds. I. de Bruyne, pred. bij de Chr. Ger. Gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Almelo bedankt. Zilveren Jubileum van den heer W. Sluymers. De heer W. Sluymers herdacht het feit dat hij voor 25 jaar als bloemistknecht in dienst trad bij de fa. Warnaar en Co.. alhier. Als blijk van waardeering voor zijn trouwen arbeid werd hem een enveloppe met inhoud ter hand gesteld, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat hij nog vele jaren tot eigen voldoening en als mede werker aan den bloei van het bedrijf in dienst moge zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelmina Hendrika, D. v. G. J. van Dillen en J. F. Beuting Christina, D. van H. J. Rooza en H. Koolman Paulus Antonius Maria. Z. van J. A. J. Roozen en I. W. A. W. van der Weiden. Getrouwd: G. Breedijfc-26 j. en Th. Lesjak 25 j. E. Boekee 2§ j. en N. Breedijk 23 j. Overleden: F. Chr. Koning 16 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. M. Kortekaas. H. Baderstraat 8 J. Moolenaar. Hoofdstraat 129 P. van der Lans. Berkenlaan 6 J. M. J. Tromp. Hoofdstraat 274 W. de Hoop, Jac. van Beierenlaan 13. Vertrokken: N. Breedijk, n. Utrecht. J. van Ruijsdaalstraat 19F. M. Frijllnk, n. Leiden, Zoeterwoudsche Singel 93 J. Ruijgrok, naar Voorburg, Heerenstraat 26 J. M. van Cassel, n. Voorburg, Halewijnplein 50 C. L. van der Lans, n. Noordwijkerhout, 's-Gravendamsche- weg 16 B J. M. Twickler, n. Prinsenhage, Dr. Batenburglaan 158 A. van den Berg. naar Hilversum. Neuweg (Diaconessen Ziekenhuis). De speldjesdag ten bate van de ver. „Het Hoogeland" heeft alhier f. 44,60 op gebracht. Het aantal werkloozen bedraagt thans 317, waarvan 191 steuntrekkers; het vorig jaar waren deze cijfers resp. 248 en 166. Aan steun werd in de maanden Januari en Februari uitgegeven f. 14.626.04 tegen f. 14.964.39 in 1938. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt Vrijdagavond a.s. te half- negen bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen3. Adres C. Kuppens, ont heffing art. 22, le lid. ltter b. der bouw verordening: 4 Adres A. A. Sluiter, onthef fing idem; 5. Adres mevrouw J. E. Hotze Jansen, ontheffing idem; 6. Adres L. van den Dool, betreffende straataanleg; 7. Onderhandsche aanbesteding J. Gerrits, opruimen huis- en straatvuil 1939/1940 8- Onbewoonbaarverklaring Rijndijk no. 182, 164, 186 en 168; 9. Valkenburgsdheweg; 10. Instelling grondbedrijf; 11. Beheersverorde- ning bedrijven; 12 vaststelling schattings- varordening bedrijven; 13. Aankoop gren- den tot inbreng in het grondbedrijf; 14. Subsidie R.K. bewaarschool jaar 1938; 15. Verlenging kasgeldleenlng f. 80,000; 16. Toeslag steunuitkeering kleine tuinders; 17. Bezwaarschrift C. Moulin, inzake In kwartiering; 18. Wijzijiging verordening, houdende voorwaarden en tarieven voor watergebruik; 19. Tarief gasverwarmlng gemeentelijke gebouwen; 20. Tarief electrl- clteit openbare verlichting; 21. Reservee ring dienst van openbare werken: 22. Af schrijving waardevermindering bezittingen en bedrijven jaar 1938; 23 Begrooting centrale boekhouding, dienstjaar 1939; 24. Oomptabiliteitsbesluiten; 25. Rondvraag. WARMOND. Bijeenkomst „Stille Omgang". Onder groote belangstelling vergaderde het Gezelschap van den Stillen Omgang in Hotel de Zon Uitvoerig stond spr. stil bij het doel van den Stillen Omgang, waarvan de intentie voor dit jaar luidt „Bevordering van de sociale rechtvaardigheid en sociale liefde". Nadat de pastoor een gebed had gestort voor het overleden lid den heer A. Sikking, las de secretaris de notulen, die vastgesteld werden. Nadat de voorzitter verschillende mededeelingen had gedaan over den a.s. Stillen Omgang, werden de heeren Meyers en Moerkerk als bestuurslid herkozen. Aannemer overleden. Op den Rijksweg langs Gouda naar Rotterdam en 'sGravenhage is gistermid dag onder de emeente Waddinxveen een uit de richt ng Gouda komende motor rijder de 34-jaxige aannemer H van der Loo uit Rotterdam, tegen den afsluitboom van de brug over de Gouwe gereden. De heer van der Loo reed tegen de zon in en werd hierdoor verblind. Dienten gevolge zag hij niet dat de afsluitboom van de voor het rijverkeer juist weer vrij komende brug nog niet geheel omhoog was gehaald. De motorrijder die met een kal- men gang reed sloeg er met het hoofd tegen en smakte vervolgens tegen den grond. Hii was op slag dood. Per brandcard werd zijn s.offeliik over schot naar het liikenhu s od de Alg. Be graafplaats overgebracht en later op den avond per auto naar Rotterdam vervoerd. Nadat het zangkoor eenige mooie liederen ten gehoore had gebracht, sprak kapelaan Burcksen, zoon van den voorzitter, over: „In de stilte zal ik tot U spreken", waarin hij het doel van dsn Stillen Omgang uiteen zette. Na een dankwoord tot den spreker en nadat de heer Bergsma een propagan distisch woord had gesproken, volgde slui ting. Vergadering ingelanden Zwanenburger Polder. Onder voorzitterschap van den heer A. Nederburgh vergaderden in hotel „De Zon" de stemgerechtigde ingelanden van den Zwanenburger Polder. Na opening las de secretaris de notulen, die werden vast gesteld. Overgegaan werd tot vaststelling der rekening. Ontvangsten f. 2176.96, uit gaven f. 1718,11, batig saldo f. 458,85. Vaststelling begrooting 1939. Het te dezer zake door het bestuur ingediende ontwerp gaf in ontvangsten f. 2906,73 en een zelfde bedrag In uitgaven. De omslag per H.A. was bepaald op f. 6.— welk be drag het vorige jaar bedroeg f. 6.50. Zoowel de rekening als de begrooting werd met alg. st. goedgekeurd. Overgegaan werd tot benoeming van een drietal leden belast met het onderzoek der rekening over het jaar 1939 en werden als zoodanig aange wezen de heeren Jac. van Rijn. G. Berg man en A. P. J. Overes. Medegedeeld werd. dat in verband met de verbetering van de Zijl, waardoor een groote bochtafsnijding had moeten plaats vinden, met als gevolg dat ongeveer 4 H.A. buiten den polder is komen te liggen, Ged. Staten van Z.-H. een ontwerp besluit tot wijziging van het bijzonder reglement hadden vastgesteld, ter vervanging van het bestaande, datce- rende van 1861. Als laatste omslag (af koopsom) zal door de Provincie f. 198.60 per H.A. worden betaald, hetgeen een be drag zal opbrengen van ongeveer f. 800. Besloten werd dit bedrag t. z. t. te beleg gen en hiervoor aqn te koojien een In schrijving In het grootboek Overgegaan wercf tot berioemihg van een poldermees ter en als zoodanig gekozen de heer C. Heemskerk. Na besprekingen van huishou- delijken aard en rondvraag volgde sluiting Van de 98 st. welke in totaal kunnen wor den uitgebracht, waren 66 st. vertegen woordigd. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida Jacoba d. van P Ouwehand en A. Kramer: Ida Jacoba d. van T. de Vogel en P. Ouwehand; Maria Apoionla Laurentia d. van P. N. Schrier cn H. C. v. d. Poel: Adrlana Maria Cornelia d. van P. M. v. d. Vooren en M. J. van Stijn. Overleden: Joannes van Winsen, 85 Jaar weduwnaar van M. Aardman; J. Schoneveld 80 Jaar. gehuwd met Cornelia Ende. WASSENAAR. Loop der Bevolking;. Gevestigd: C. W. van Benten, v. Heeckeren- straat 4; J. Berga en gezin. Oostdorperweg 130; Wed. J. A. W. Schorn geb. Beyens, Narcislaan 39; C. Boer. Park Oud Wassenaar 1; T. Bootsma uit Singapore, de Lus 28; A. M. Bus. Witten - burgerweg 108; W. G. Corwin en gezin, Konil- nenlaan 39; C. A. Deurloo. Kievietslaan 23; B. A. E. Dümmermann. Pr. van Wiedlaan 12- G Evers. Wittenbwgerweg 100; Wed. C. Kunst geb. J. A. Giljam, Burchtplein 7; H. J. de Goeij, Bloemcamplaan 61; W. G. den Haan en vrouw, Vyverweg 27; M. Hausirl Schipp, Prlnsenweg 76; P. Janssens en vrouw, Bloemcamplaan 35; L. G. Kok. Langstraat 16; P. M. Langezaal. Oostdorperweg 64; P. Luursema en vrouw, Prinsenweg 42; P. C. G. Meffert, Koninginne laan 34; C.^Nell, v. Heeckerenstraat 5; W. H. van Onzen. Schoolstraat 39: Irma Schucan, Gr. Haesebroekscheweg 59; H. v. Ravenswaaij, Eikenlaan 16; W. A. P. F. L. Sanders en vrouw. Raadhuislaan 4; A. Slors en gezin. Wittenbur gerweg 80; L. Snoey Kievit en vrouw, Wavopark 5; A. M. van Stein, Teylingerhorstlaan 37: H. Uistlag, De Lus 24; P. A. M. E. van Velzen en vrouw. Deylerweg 6; R. Weinberger. L. v. Koot 39; W. Willemse, WitfénBurgerweg 110; J. Wil lemstij n. Hof laan 36. Vertrokken: J. D. J. M. Frentrop, onbekend waarheen: M. Gusek. n. Den Haag. v. 'd. Aa- straat 20; A. C. Nieuwstadt. n. Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 421; A. H. v. Maanen, n. Over- schie. Dorpsstraat 30; A. Thunke. n. Leiden, Merelstraat 20; E. Grossauer. n. Duitschland G. v. Dam, n. Leiden, Zoeterw. Singel 18; M. Friedmann, n. Duitschland; A. Blom, n. idem; E. Eiweleit, n. Bottrop (Did.); R. v. Gelder en gez., n. Ommen, Padvindersboerderij N.P.V.; J. H. P. Ammerlaan, n, Leeuwarden. Voorstreek 2bov.; J. J. Goedheer, n. Boskoop, Burg. Colijn- straat 295; W. F. v. d. Spil, n. Haarlem, Kruis straat 13; C T. H. Weggeman Guldemont, n. Hilversum, J. Gerartsweg 43; U. v. d. Boom, n. Duisburg (Did.); A, E. O. Kollman. n. Den Haag. v. d. Capellestraat 84; M. Lachenmaier, n. Duitschland; H. Margiol. n. idem; W. Bos. n. Braunschweig (Did.); J. M. v. d. Meijden. n. Den Haag. Noorderbeekstraat 182; G. v. d. Zwaan, n. Rotterdam. Vlasakkerstraat 68: J. v. Holst, n. 's Heerenbrock, B 46; A. Marten, n. Maagdenburg (Did.); H. Sibma en vrouw, n. Heerenveen, Eikenlaan 13; Wed. A. de Jong. geb. J. Groot, n. Heemstede, Valkenburglaan 4; W. J. den Braber, n. Oudenbosch, E 177; A. M. C. Baumgarter, n. Den Haag, Capadosestr. 40; H. J. Konings, n. Voorschoten. Rijndijk 242; K. Schachner. n. Osnabrück (Did.): G. E. F. Gaudlitz, geb. v. d. Zwart, n. Leiden, Roemer Visserstraat 34a; I Siegmund. n. Den Haag. Parkflat Marlot 26; K. Rubenzucker, n. Grund- berg (Did.); C. A. J. Duisserhof, n. Baarn. Mes daglaan 36; Jhr. K. J. v. d. Brandeler. n. Ber gen op Zoom, Halsterscheweg D 23; jhr. R. M. J, v. d. Brandeler, n. Delft; Wed. Jansen, geb. v. d. Boogerd, n. Den Haag, Alberd. Thijm- plein 1: G. J. Liboson, n. Den Haag, Loosduin- schekade 524; B. M. Chavanne, n. Zwitserland; H. L. den Boer. n. Middelburg. Lange Burg 4; M. M. v. Berkel. n. Heemstede, Seminarie Hageveld; T. v. d. Worp, n. Amsterdam, Wou- HEDEN: Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiovereeniging 8 uur nam. Schouwburg; L. S. T. „Veel leven om niets" 81/4 uur nam. Stadszaal (kl. zaal): Lezing over China. 8 uur nam. Dinsdag. Jeruël. 1ste Groenesteeg 16: Bijbelbespreking 8 uur nam. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Samen komst. 8 uur nam. Stadszaal: Leidsche Chr. Harmoniever. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.K.L. Tentoonstel ling werk Dirk Nijland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9M: 11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u na u 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Vadertje Langbeen". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Drama in Sjanghai". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: „Die twee van de marine". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Show-boat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuBureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl^traat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „De gevangene van het Haaien- eiland". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Robin Hood". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 274. wermanstraat 31 huis; G. A. T. Koschnich. n. Hamburg (Did.) nM. Winterberg, n. Hage (Did.); IJ. G. J. H. Troost, n. Soestdjjk (Soest), Wilhelminalaan 15; E. Brandstadler. n. Duitsch land, Dinslaken; L. M. E. Beezhold, n. Den Haag, Zuidwal 83; H. J. v. d. Geijn, n. Den Haag. Waalsdorperweg 119; A. Rudlinger, n. Pekalongan (N.I.); A. J. A. des Tombe. n. id.; A. v. d. Molen. n. Heernveen. Eikenlaan 13; A. Bruckhoff, n. Essen (Did.); H. Ruben, n. Cas- trlcum B.. Borreellaan 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Adriana. z. van B. J. van der Hulst en P. C. Langerak. Overleden; Josephine Helena Weenink, 77 j., wed. van A. B. Timmerman. Ondertrouwd: J. v. d. Berg en E. L. M. Poppe; A. M. Sabee en K. v. Zetten; J. M. Roos en M S. SparnaaiJ. Getrouwd: A. Goekoop en A. E. de Jong. Gevonden: Wollen das, Ierse he Setter, 5 blikopeners en 1 sleuteltje, 8 postzegels, koffersleuteltje, sihawl, gewicht, dames hoed, muts, sandaal, poes, 2 honden, da- mestasch, belastingplaatje, paar heeren- handsohoenen, paar dameshandschoenen, ragebol, konijn, want. Inlichtingen bij de politie. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Lambertus z. van C. S. Schuw en C. M. de Brabander; Cornelia Adriana Alida d. van L. A. v. d. Ham en B. M- Onderwater; Jacobus Josephus Maria z. van H. W. v. d. Hoeven en M. J. P. ZwetsloQt; Wouter z. van W. v. Leeuwen en D. Koert; Wilhelmina Aleida Maria d. van L. H. v. d. Post en A. M. M. DuiJnisveld Maria Helena Hendrika d. van Th. J. v. Benten en P. M. v. d. Hoeven; Johannes Adrianus Leonardos z. van C. M- Verhagen en C. M. Mijjer; Johannes Antonius z. van C. P. v. d. Poel en P. A. Dobbe; Maria Antonia Theodora Jozef a, d. van A. W. Lelieveld en J. M. v. Veen; Helene Maria Johanna d. van J. P. Lelieveld en M. v. d. Zaan; Elisabeth Adriana Maria d. van P. J. A. d. Vrind en M, W. Tijssen; Leuntje d. van A. Hulsebos en C. Vonk; Leonardus Jacobus Maria z. van Q. H. Onderwater en A. C. v. d. Geest; Catharina Cornelia d. van J. C. Moerkerk en C. A. Niers man; Christiaan z. van C. Verra en J. d. Jong: Barbara Agatha d. van P. Overdevest en J. W. Warmerdam; Antonius Lambertus Johannes z. van P. J. Brouwer en M. A. v. d. Sanden; Petronella Maria d. van F. Zandbergen en C. J. Colijn; Cornelia Jacoba d. van L. v. d. Geest en C. Th. Broxterman; Cornells z. van J. C. d. Vogel en E. v. d. Starren; Cornelia Agnes d. van J. P. v. d. Velde en C. A. Pjjnaker; Bernardus Maria z. van C. Turk en M. J. v. Velzen, Adrianus Cornells z. van N. A. v. Leeuwen en J. Remmerswaal. Overleden: Margaretha Jantina Piël, 81 jaar; Maria Johanna v. Loon 74 Jaar. Getrouwd: W. J. de Jong en A. M. Olsthoorn; W. P. v. d. Werf en H. M. Klijn. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. Leeuwen, v. Aalsmeer; Ca. H. v. Kins-Bemelman, v. Wassenaar; J. Gitling, v. Nootdorp; H. J. Rijken, v. Naald wijk; N. H. Stol, v. Lelden; G. J. Rekelhof. v. Haarlemmermeer; K. Frik. v. Groningen; O- Rijks en gez., v. Kampen; N. A. M. Rodewijk, v. Katwyk; A Borst. v. Wassenaar; A. RomiJn, v. Leiden; P. J. v. Haastert, v. Zoetermeer; a. Delfos en gez., v. Gouda; G. Th. C. Wortman, v. Alkemade; C. J. Hulsman, v. Leiden; J. Hogendijk, v. Leiden; J. T. M Varhmeijer en gez.. v. Haarlem; L. Harkes en gez., v. Boskoop. M. Brantenaar v. Voorschoten; C. S. v. d. Wiej- v. Capel, v. Noordwijk; A. M. Nouwens, v> Oegstgeest Vertrokken- C. J. M. Turk, n. Voorschoten; C. v. d. Blom. n. Leiden; H. Bauer en gez., n. Leiden; J. M. Voordouw, n. Wassenaar; a. H. Zonderop, n. Hazerswoude; M. J. H. Zitmai^ n. Leiderdorp: L. P. v. d. Bosch. n. Leidscnen* dam; A. Vonk. n. Leiden; M. Th. Oivier. Leiden; J. Groen, n. Leiden; J. v. Hoven en geu 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6