Uit de Omstreken lEIDXCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 6 Maart 1939 GEMENGD NIEUWS Handel in gestolen paspoorten Wrak van Duitsch vliegtuig gevonden Zes personen door auto aangereden en gedood ROBIN HOOD en 3-0 V Hef meisje m. d. blauwen hoed N O EEN ARRESTATIE TE AMSTERDAM. In de tweede helft van December kwam op het hoofdbureau te Amsterdam een anoniem schrijven binnen over een Duit- schen vluchteline F., die eenigen tijd in het vluchtelingenkamp Hoek van Holland heeft ver.oefd, waaruit hij echter gevlucht was. Volgens dit anonieme schrijven zou F. passen hebben vervalscht. Rechercheurs van den vreemdelingendienst te Amster dam stelden een onderzoek in. in het pen sion. waar die man tijdelijk gewoond heeft voor hij werd overgebracht naar het vluch telingenkamp. In die woning werd niets van belang gevonden. Wel trof de politie daar, in gezelschap van een dame. een Fin aan. Dit tweetal was in het bezit van een Finsoh paspoort. Aan beide menschen werd aangezegd, dat zij zich ten spoedigste moes ten melden bij den vreemdelingendienst. Het verdere onderzoek in de kwestie van de valsche passen werd overgedragen aan de rijksrecherche. Eén der rijksrechercheurs hoorde in het kamp te Hoek van Holland vele vreemde lingen en zoo kwam men te weten, dat de ontsnapte Duitsche vluchteling F een Finsoh paspoort had. Dat was zeer verdacht en de recherche trok de conclusie, dat de Fin. die in de woning was aangetroffen, waar de Duitsche vluchteling eenigen tijd had vertoefd, er meer van af wist. Deze Fin echter was direct, nadat hij zich bij het hoofdbureau had gemeld, naar het buiten land vertrokken. Via het Finsche consulaat won de rijksrecherche inlichtingen in over dezen Fin en toen bleek, dat de dame, in wiens gezelschap hij was en die ook een Finsche pas had, in het bezit van een val sche pas was. Ook de Finsche pas van den Duitschen vluchteling F. moest valsch zijn. Deze valsche Finsche paspoorten waren in omloop gekomen, doordat doordat op het betreffende bureau, in Finland, veertig blanco passen waren gestolen door een ambtenares, die intusschen voor dezen dief stal in Finland is veroordeeld. Die gestolen blanco passen heeft de Fin N. opgekocht en tegen fabelachtige prijzen heeft hij ze voor een deel weer in Duitschland aan vluchtelingen van de hand gedaan. Door den procureur-generaal is. nadat dit aan het licht kwam. de aandacht ge vestigd op Duitsche vluchtelingen met Finsche passen. Deze waarschuwing had tot resultaat, dat één dezer dagen een Duitsche vluchteling als ongewenschte vreemdeling is gearres teerd, omdat hij in het bezit was van een valsch Finsch paspoort. Deze man is in het huis van bewaring opgesloten. Het onderzoek in deze zaak wordt door de rijksrecherche voortgezet. ONDER LADING STROO DE GRENS OVER. Door een val ontdekt. Zaterdagochtend te ongeveer half tien kwam op den grooten weg Waldfeucht Echt, even aan de Roermondsche zijde van de gTens, een groote vrachtauto aangereden hoog beladen met stroo. Nabij de Pepinus- brug viel een groote bos stroo van den wagen. Een marechaussee, belast met de bewaking van de grens, die toevallig pas seerde. maakte den bestuurder van de auto daarop attent. Deze dankte den mare chaussee voor zijn attentie, maar gaf op eens vol gas en verdween met groote snel heid. Een eindje verder reed de vrachtauto met zoodanige vaart door de bocht, dat de geheele lading van den wagen vloog. Tot zijn groote verbazing zag de marechaussee, dat er tusschen de stroobossen eenige menschen op den weg lagen. Het bleken vier Poolsche vluchtelingen te zijn (van wie één een vrouw), die de chauffeur clan destien Nederland trachtte binnen te bren gen. De vrouw was er slecht aan toe. Zij had een zware hersenschudding gekregen en een armbreuk. Vermoedelijk is zü met het hoofd op den betonweg terecht gekomen. Zij moest naar het ziekenhuis te Roermond worden vervoerd De overige personen hadden vrijwel geen letsel ge kregen. Zij zijn door de marechaussee te Echt voorioopg vastgehouden en aan een verhoor onderworpen, evenals de chauffeur van de vrachtauto, die eenigen tijd later door de marechaussee is opgespoord. Hbld. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Drie gewonden te Steenwijkerwold. Een huurauto van de garage Arends in Meppel is gistermiddag met drie inzitten den uit Meppel, die een voetbalwedstrijd in Heerenveen wilden gaan bijwonen, bij de Witte Paarden in Steenwijkerwold in volle vaart tegen een boom gereden, toen de be stuurder een voorligger wilde inhalen. Door den hevigen schok werden de inzittenden, Vos, van Agteren en de Vries genaamd, alle drie omstreeks 20 jaar oud, uit den wagen geslingerd en ernstig gewond. De Vries be kwam ernstige verwondingen aan het hoofd en een schedelbasisfractuur. Hij verkeert in levensgevaarlijken toestand. Onmiddellijk na den schok vloog de ernstig vernielde auto in brand en brandde geheel uit. Dr. Bouwer uit Steenwijkerwold verleende de eerste hulp. De slachtoffers werden vervol gens overgebracht naar het ziekenhuis in Meppel. VEE DOOR DAMPONTWIKKELING VERGIFTIGD. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Bianka, D. van C. de Geus en M. Combee Henricus Petrus. Z. van H. P. Th. Kolk en M. G. van Wonderen Jacoba Petronella Cornelia, D. van M. A. Zwart en C. C. J. van den Bergh. Ondertrouwd: D A. van der Zwaard 23 j. en F. Piszczalka 24 j. G. Jongkind 24 j. en H. den Boer 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Kruijer. Aalsmeerderweg 219 C. A. Zorn. Stommeerweg 111 W. Adriaanse Luwte 27a J. Gele|jn, Oosteinderweg 128. Vertrokken: P. de Hertog, n. Haarlemmer meer. Aalsmeerderdijk 546 J. Peletier naar Haarlemmermeer. Aalsm.dijk 237 D. A. Ver hulst. n. Amsterdam. Piet Gij zenbrugstraat 31 hs J. W. Hoogland n. Haarlemmermeer. Kruisweg 913 Wed. Th. Borst. n. Haarlem mermeer. Aalsmeerderdijk 450 J. Lanser. n. Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 322. De snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week breidde het sortiment d<er bolgewassen zich steeds meer uit, terwijl ook de aangeboden hoe veelheden allengs grooter werden. De kas- lathyrus deed ook al weer haar intrede, terwijl de freesia's nu in meer gevarieerde kleuren ter veiling komen. Onder den in vloed van zonniger en zachter weersomstan digheden kwamen er in het laatst der week meer seringen ter veiling dan vorige dagen het geval was, wat de prijzen vjiJL voor de langere takken over het algemeen, ongunstig beïnvloedde. Vooral de Maria Legraye, welke toch al tegen heel wat la gere prijzen verhandeld werd dan de Mad. Fl. Stepman, noteerde als regel laag. De kleinere takken, het z.g.n. bosgoed, mits van goed kwaliteit, werden als regel nog heel goed betaald; per 10 stuks golden deze van 2575 ct. In het midden der week werden de beste takken van Stepman tot 36, van Legraye tot 20 en van de blau we tot 22 ct. p. stuk betaald. Van rozen breidde het aanbod zich nog weinig uit. De prijzen voor deze kasproducten bleven als regel aan den matigen kant; goede kwali teit werd in verhouding tot de soorten verhandeld van 614 cent. Am. anjers kwamen er langzamerhand wat meer. Een opgewekte handel in deze kasproducten is er echter steeds nog niet, wat wel bleek uit de prijzen, welke over het algemeen besteed werden; de meer gewone soorten golden van 57 cent, terwijl uitzonderlijke variëteiten soms tot 14 ct. betaald werden. In bolgewassen was steeds een levendige handel. De snijtulpen werden per dozijn verhandeld van 1638. de narcissen van 1222 ct., terwijl de hyacinten van 251/* ct. per stuk konden opbrengen. Freesia's wit noteerden per bos van 2225, de gele van 2043, de prunus van 915, de sneeuw baltakken van 1022 en de Jap. Kerstak- ken van 4585 cent. Plumosus-snijgroen werd tot 50 ct. per bos betaald. Aan de veilingen van potbloemen en -planten bleef het aanbod van azalea's nog steeds van groote beteekenis. Ook de hor tensia's komen er nu bij steeds belang rijker partijen. Voorts waren er geregeld flinke hoeveelheden Chin, primula's, ter wijl ook van verschillende andere gewassen de toevoer zich allengs uitbreidt. Aan deze afdeeling was steeds een levendige han del, waarbij geconstateerd kon worden.dat voor een goed product bevredigende prijzen werden betaald. De azalea's noteerden van tastte. Hierdoor ontstond .en geweldige dampontwikkeling. Voordat men het vee kon redden, was het reeds door den damp vergiftigd. Een viertal koeien en twee var kens vond men dood in de stallen. Ook de overige beesten verkeeren in levensgevaar. De landbouwer was tegen brand ver zekerd. DOOR ONBEKENDE AUTO OVERREDEN. Zaterdagavond om kwart voor acht is op den grooten kruisweg onder de gemeente Rhoon, ter hoogte van de woning van den burgemeester de ongeveer dertigjarige A. Zevenbergen uit Rhoon (Z.Hdoor een passeerende tot nog toe onbekende auto overreden. De man kreeg een schedelbasis fractuur en is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. Ernstige gevolgen van een binnenbrand op een boerderij. Een nachtelijke binnenbrand op de boer derij van den landbouwer J. van Oyen te Maasbree (L.) heeft ernstige schade ver oorzaakt aan den veestapel. Vermoedelijk als gevolg van hooi'broei was er brand ont staan in de stallen. Daar het vuur wegens gebrek aan zuurstof geer uitweg kon vin den, verstikten de vlammen. De brand ver anderde daardoor in een smeulend vuur. dat den aanwezigen voorraad hooi en stroo en al het verder brandbaar materiaal aan- IN VERBODEN FRANSCHE ZONE. Een patrouille Fransche Alpenjagers op skis heeft op 1800 M. hoogte bij Roubion in het district Nice het wrak gevonden van een Duitsch vliegtuig, dat 25 Febr. veron gelukte. Het wTak lag op anderhalf uur afstand van de wintersportplaats Beuilvalberg. ten Zuid-Oosten van Huberture, dat slechts drie berghutten telt en in den winter wei nig wordt bezocht. Hierdoor komt het, dat het wrak eerst ruim een week na het ongeluk werd ontdekt. Uit het toestel werd het geheel verkoolde stoffelijk overschot van negen personen ge borgen. op twintig meter afstand van het toestel werden de lijken van twee anderen gevonden onder de sneeuw. De motor was losgeslagen en lag vijftig meter verder. Men veronderstelt, dat het ongeluk in dich ten mist is geschied. Het is verboden boven dit gebied te vliegen. Uit gevonden gespen, koppelriemen en distinctieven is komen vast te staan, dat men te doen heeft met tien officieren der Duitsche luchtmacht. Het toestel, een viermotorig toestel, deed dienst tusschen Berlijn en Barcelona Slechts twee lijken konden worden ge iden tificeerd. Het vliegtuig kwam van Majorca en was waarschijnlijk 24 Februari van daar ver trokken, het zou hier een vliegtuig betref fen, waarmede militaire vliegers en onder officieren. die aan den strijd in Spanje hadden deelgenomen, naar Duitschland werden teruggebracht. De lijken zijn overgebracht naar Beull. waar zij in een kapel geplaatst zijn, die militair wordt bewaakt. f. 0.702.80, de hortensia's van f. 0.501.10, de cineraria's van 3055, de genista's van 5095, de primula Chin, van 817 en de primula abc van 2557 cent. Clivia's kon den van f, 0.751.25 per stuk opbrengen. De collecten in de Ned. Herv. Kerken alhier hebben over Februari de volgende resultaten opgeleverd: Kerkvoogdij f272.55, diaconie f. 234.74'/!, diverse collecten f 60.73 BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Joanna de Bruin, van Hazers- woude; jhr. C. W. Stern, v. Voorburg. Vertrokken: Johannes Timmerman Jz., n. Waddinxveen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren:. Maria Theodora. D. van W. J. Bo- gers en M. B. Duwel Cornells Jacobus, Z. van C. J. van den Berg en J. Geluk Frederik, Z. van H. Korenwinder en G. E. van Rijswijk Catharina, D. van P. Steenks en J. N. Willem- sen Elsje, D. van A. van der Zee en M. E. Capelle Johanna Petronella Martha, D. van Th. J. van Zanten en H. Möllers Marlolfjn Christina, D. v. Chr. Du|jn en M. Wagner Alberta Theodora, D. van A. van Rooien en V. Gerritsen. Ondertrouwd: Jan Poen 33 j. en Elizabeth Visbeen 26 j. Jan Dubbeld 27 J. en Haasje Alderden 22 J. Eelke Quarré 21 j. en Antje Wijnhout 20 j. Getrouwd: Barend Kat 36 j. en Margaretha Louisa Husemeier 28 j. Overleden: Hendrik Borsje 45 j., echtg. van C. van den Haak Jan Galis 91 j., weduwn. van C. Tromp Huig Baartman 68 j„ echtg. van P. Schooneveld Johannes Lohuijs 59 J., echtg. van M. L. Phaff (overl. te Haarlem) Cornells van der Blom 72 j., echtg. van A E. Kol. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerrit Horsman, Domineeslaan 13 Wed. A. de Bruin. Lisserdljk 325 Johannes G. Huijsing. Roerdompstr. 51 Albertus van Oosten. Berkenlaan 3 Gerrit Eveleens, Lel- muiderdijk 55 Wed. W. Mechlelsen. Aals meerderweg 471 b Cornelis Koopman. Raad huislaan 8 Dirk Immlg. Rietvinkstr. 70 Hendrik Versteeg, Aalsmeerderdijk 262 Hen- dricus van Braak. Hillegommerdijk 334 Wed. P. Roodenburg, Lisserdijk 487 Hendrik van Rees. Pr. Hendriklaan 50 Hermanus Schou ten, Schipholdijk -44 Nan J. Dol, Nieuw- straat 9. Vertrokken: Wed. J. J. Ruben, naar Nieuwer - Amstel, Jan Tooroppl&ntsoen 10 Evert Rui- zendaal. A'dam, Hudsónstr. 154. 2 hg Karei van Looij. Aalsmeer, Helling 64 Henderikus Warring. A'dam. Bentinkckstr. 53. 2 hg. Pie- ter van den Adel. A'dam. Sassenheimstr. 49. 3 hg. Dirk IJ. Koopmans. 's-Gravenhage, Gou- denregenstr. 192 Roelof A. van Dam, Hoorn, Westerdijk 5 Hillegien van der Lee. geboren Kuipers. Laren. N.H., P. C. v. d. Brinkweg 22 Maarten A. Dijksman, A'dam. Planciusstr. lc, 1 hg. Petronella van der Helder, 's-Graven hage, Loosduinschekade 182 Jan Bos. A'dam. Aalsmeerweg 95. 1 hg. Cornelis A. J. Alle man, A'dam. Nwe. Leliestraat 127. Jaarvergadering Chr. Stahoolvereeniging. In School n te Niepw Vennep werd de jaarvergadering der Chr. Schoolvereeniging gehouden. Het hoofd der school de heer J. A. van Arkel. opende met het laten zin gen en gebed. De voorzitter dr. A. v. Hae- ringen sprak het openingswoord, waarna de secretaris op geestige wijze tal van ge beurtenissen ut het afgeloopen schooljaar ..U moet de zwemles beëindigen, het schip is zinkende!" Gisterochtend is een groep personen, die te Haecht bij Brussel op de tram ston den te wachten, door een auto aangereden. Zes personen werden gedood en vijf ern stig gewond. Van de zes dooden behoorden vier tot één gezin. GROOTE BRAND TE ISTANBOEL. Zaterdagnacht heeft een felle brand in het centrum der stad Istanboel 14 hulzen vernield. De materieele schade is zeer aan zienlijk. SPOORWEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Vijf en veertig gewonden. Op het traject KarlsbadJohanngeor- genstadt zljh'drie zwaargeladen wagons van een goederentrein losgeraakt en op een steil hellend spoorbaangedeelte tegen een ach teroprijdenden personentrein gereden. Door den zwaren schok schoven de eerste twee wagons van den vollen personentrein in elkander. De drie goederenwagons werden eveneens in elkaar geschoven en vernield. Veertig personen werden licht, vijf zwaar gewond. DRIE MIJNWERKERS OMGEKOMEN. In een mijn te Bielszowice nabij Chorzow in Polen is op een diepte van 350 meter brand uitgebroken. Drie mijn werkers vo>~ den tengevolge hiervan den dood. naar voren bracht, terwijl de penning meester mededeelde dat er thans f2000 in kas was en dat de kweekelingentoelage op f. 50 per maand bepaald werd. De heer J. A. van Arkel refereerde dan over ..Voor heen en thans" waarbij hij de onderwijs toestanden van vroeger dagen en nu ver geleek. Dit onderwerp ontlokte een drukke bespreking. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. M. Verkuyl en A. v. d. Marei en gekozen in de vacature Maliepaard de heer A. Verkuyl. Met een kort woord sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. De nieuwe Gercf. Kerk te Nieuw Vennep. De kerkbouw-commissie der Geref. Kerk te Nieuw Vennep kwam na haar rondgang door de gemeente tot de teleurstellende conclusie dat aan haar verwachtingen niet beantwoord is. Het bedrag aan vrijwillige bijdragen beliep f. 16.200. terwijl een be drag van f. 25.000 als voorwaarde voor kerk bouw was gesteld. Een te houden gemeen teleden-vergadering zal zich over nieuwe bouwplannen hebben uit te spreken welke alsdan door de commissie zullen worden ingediend. Ouderavond school 7. De openbare school no. 7 te Hoofddorp hield in het schoolgebouw haar jaariykschen ouderavond onder leiding van den heer P. J. Joore Na voorlezing der notulen, deelde de penn ngmeester de heer J. Kant mede dat de collecte voor het schoolfeest f. 142.80 had opgebracht. Ben batig saldo van f. 34.31 was gebleven. Het hoofd der school, de heer J. E. v. d. Oort wekte de ouders op hun kinderen geregeld te doen sparen. HU dankte de Gebrs. Langhout voor het be schikbaar stellen van hun werkplaats waar de leerlingen een figuurzaagcursus volgen. Door de leerlingen wordt in de gez'nnen, waar zieken zijn regelmatig een zonne straaltje gebracht, waarvoor spr. de ouders dank zegde. In de oudercommissie werd de heer P. J. Joore herkozen. In plaats van den heer M. Maarsen die tot eere-lid werd benoemd, werd de heer Jb. Spaargaren gekozen. In de pauze werd het werk der kinderen bezichtigd, waarna de heer M. Czisik en kele prachtige natuurfilms Het zien. In het bijzonder was de film van bloemen en vruchten grootsch door haar kleurenpracht. Na de rondvraag sloot de heer Joore den goedgeslaagden avond De diaconie der Geref. Kerk te Nieuw Vennep boekte een kassaldo van f. 175 op 1 Maan 1939 Op 1 Februari bedroee dit f. 257.09. De inkomsten beliepen f. 380.89; de uitgaven f473 07. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Adrianus, Z. van A. J. Wegers en E. M. A. van der Dussen Petrus Maria. Z. van K. A. Kalkers en L. P. van Echteld Gerardus, Z. van B. G. Lammens en B. Korsse Elisabeth Maria, D. van J. W. Rusman en M. Q. E. Pennings. Ondertrouwd: W. ten Hoope en H. Eilts J. de Rooij en J. M. van Biezen. Getrouwd: K. de Groot en W. Klihl L. M. van der Putten en A. M. Bender. Overleden: Th. H. Pijpers 24 j. W. H. M. Jonkman 16 d. Wed. J. Bouman—MeÜneke, 79 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. A. Verhage. Brouwerlaan 14; C. Geilings. Emmastraat 6; H. Th. Doreleber6, Hoofdstraat 41; Wed. C. v. d. Burg. Maria- straat 20; J. M. van Biezen. Emmastraat 13; J. A. van Ast. Prins Hendrikstraat 15. Vertrokken: A. H. v. Strieland, n. Gent (B.); A. Westerink-Smits. n. Lisse. Kanaalstraat 266; G. Westerink. n. id. id.; H. van Braak, n. Haarlemmermeer. Hillegommerdijk 334; P. A. J. de Haas, n. Mondorf (Did.); N. v. d. Jagt, n. Amsterdam, v. Mierveldstraat 3; A. J. Th. Wa terreus, n. Amerika, Staat Minnesota Ghent; J. C. Hulsman, n. Heemstede, v. d. Spiegellaan 20; A. G. Kraaij. n. 's Gravenhage, Segbroekl. 1. Twee 40-jarige jubilea. Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat de heeren G. Koppert en P. Staats in dienst kwamen als bloemistarbeiders bij de firma J. Wledemeijer en Zn. alhier. De firmanten, üe heeren Wiedemeyer, bezochten met hun echtgenooten de jubilarissen aan hun woningen, om hen te feliciteeren en om uiting te geven aan de waardeering voor hun trouwe medewerking gedurende deze 40 jaren. Een en ander ging vergezeld van de aan bieding van een enveloppe met inhoud en stempelde den dag tot een reohtgenoeg- lijke. De heer P. J. van Keulen is benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente in de plaats van den heer W. van der Marei, die bedankt heeft na jarenlang in functie geweest te zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gewone maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Hervormde Kerk heeft f. 90.67 opgebracht. Naar wij vernemen zal de heer M. van 't Wout (S.D.A.P.) zich niet meer herkies baar stellen als lid van den raad dezer ge meente. KATWIJK AAN ZEE. De veiligheid aan het strand BENOEMING EENER COMMISSIE. Er is een commissie samengesteld, die beraadslagen zal, welke maatregelen geno men moeten worden om de veiligheid aan het strand te bevorderen. Voorzitter dezer commissie is burgemees ter mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; voorts hebben hierin zitting als vertegenwoordi gers van de KRB. de heeren A. Verdoes en G. v. d. Voort; van V V V. de heeren B G Lammens en B. Arnoldus; van de strand exploitanten de heeren D. Varkevisser, W. de Lange en Harteveld; de badondernemer de heer Van Duyn; de inspecteur van po litie mr R. Warmoltz en de schipper van de reddingsboot de heer C. Jonker. Van gemeentewege is het Noordeinde opnieuw bestraat; teveltrottoirs zijn aan gelegd met hardsteéncn trottoirbanden. Jonge kastanjeboom en zijn geplant op het trottoir voor de openbare school en de Chr. Ulo-school en ook eenige op het schoolplein zelf. Visscherij-examens. Bij de in de Vissoherijschool alhier ge. houden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der internationale be- palingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Pauw v. <j Oever, Corn. Varkevisser Hzn„ Jac. van Rijn, Piet Schaap Czn., NIC. van Dijk Jzn Arie Vlieland, Leen Rovers, Albert Sn—l' ders, Arie Haasnoot Jzn.. allen van hier. en Tom Vink van Noordwijk aan Zee. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. P. Ross, lid der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. De Chr. Mondorgelclub „Concordia" hield Zaterdagmiddag een geldinzameling met muziek ten bate van den bazar -der Ohr. Jeugdorganisatie. De extra-collecte In de Herv. Kerk voor de halfwezen- en ziekenzore heeft opgebracht f. 72,50. ALLEEN HEDENAVOND 545 DINSDAG, YVOENSD., DONDERD. De bekende HoIIandsche f LOU BANDY en TRUUS v. A ~net ïEN. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Overdevest. geb. Verhagen Z. A. H. van Lochem. geb. Groenewegen Z M. A. van Zon. geb. Lelieveld. Z. Gevonden voorwerpen. 1 autonummerplaats H 31070; 2 sleuteltjes 1 Adres: Bureau van politie. Jaarverg. Ned. Bouwarbeidersbond. De afd. van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond hield onder leiding van den heer A J Visser, haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verdagen van den secretaris-penningmeester den heer W. van der Oest; geconstateerd kon worden vooruitgang in het ledental. Tot lid van de controle-commissie werd in de vacature J. Boluit gekozen de heer G. Ross. Herkozen werden als voorzitter de heer A. J. Visser, als secretaris-penningmeester de heer W. van der Oest en als bestuursleden de heeren D. Bijl, A. Visser en J. Vonk. Voor controle op de vacantiebons is de volgende commissie samengesteld: patroons Groenewegen. H. van Dijk en A. Hooy- mans; werknemers: W. van der Oest, mo derne bond, K. van Oosten R.K. bond en H. Reuvekamp Christ. Bond. Vergadering „Verbetering zij ons streven". Onder voorzitterschap van den heer C. J. Bohemen hield de vereeniging tot bestrij ding TB.C. onder het rundvee „Verbetering zij ons Streven", een vergadering in café Het Wapen van Veur. In de kascommlssle voor 1938/1939 wer den benoemd de heeren J. Salm en C. Hoo- gendam, terwijl tot afgevaardigde voor de Prov. vergadering werd gekozen de heer C. J. v. Bohemen. De heer Lugtigheid uit Delft sprak over „Wat kunnen wij van de ordeningsuitvoe ring voor 1939 verwachten". Spr. zette uit voerig den toestand uiteen, waarin men is gekomen. Het is, aldus spr., verkeerd om uit dezen benarden toestand te willen ge raken door het Christelijk beginsel op zij te zetten. Wij zullen nimmer buiten God een betere maatschappij kunnen stichten. De handelspolitiek met het buitenland is nirft in orde; onze regeering zal goed moe ten toezien den ruilhandel te bevorderen. Er moeten regelen komen, doch beperkte. Het is van belang, dat wij in organisatorisch verband trachten te komen tot een betere samenleving. Er moet rekening gehouden worden met de belangen van de veehou ders, die teveel aan banden worden gelegd. Naastenliefde is een van de middelen, die de maatschappelijke samenleving van de ondergang kan redden. Wil men een be hoorlijke ordening scheppen, dan dienen door de organisaties diverse commissies te worden samengesteld, hetgeen voor ons zekerheid geeft, dat onze belangen zullen worden behartigd. Nadat de vergadering zeer ernstig haar ontevredenheid over de genomen maat regelen had geuit, sloot de voorzitter onder dank deze bijeenkomst. Onder leiding van den heer J. Sehuyt hield de afdeeling van het Genootschap Stille Ommegang haar jaarvergadering. Goedgekeurd werd het verslag van den secretaris de heer L. C. de Koning, het ledental was toegenomen. Evenals vorige jaren zal ook ditmaal ae tocht naar Amsterdam worden gemaakt met Voisbussen. Aan het slot hield de heer Schrijvers uit Leiden een lezing met lichtbeelden over ..Het wonder van de H. stede en Stuie omgang". Onder leiding van ds. Vermet hield de afd. Leidschendam-Voorburg van het Nea. Bijbelgenootschap haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen secretaris en penningmeester, het le<lentai nam met 12 toe. terwijl aan het HB. f,153 kon worden afgedragen. Herkozen werden als bestuursleden ae heeren ds. M. Boukema. M. J- Gits en as. mr. W. I. de Vries. De iaarliiksche propaganda-avond zal w nader te bepalen datum worden gehouae In de Ned. Herv. Kerk alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Carolus Hendricus Johanna. z; van C. C. van der Vossen en W. van Donge»; Johannes z. van H. Nederstigt en N. p-v,„r:' Maria Huberta Wilhclmina d. van Th. H. was senaar en W. C. A. Schoone: Cornelis ?-van van Esch en E. J van Veen; Jan Piet z. S. Smit en G. Vis. Loop der Bevolking. Gevestigd: MeJ. A. M. Berbee, Meer en straat 33; G.J. Westerink en echtgen.. Kanaw straat 2P6; G. H. J. Berkhout, Heereweg VertrokkenTh. Wildenburg naar Haarjem merm?er: J. A. Rulgrok en gezin naar ue* - J Smit en gezin naar HUlegom: P- va!\ Hout- ut Uil g'J16X tl IIHU1 Xl.UlCgUi". jaan Lans en gezin naar Sassenheim; M. Lr-ngnalit- naar Roermond; Mej. E. L. Hiittig. naar o zen in Duitschland. Mej. P. Alders Amersfoort. 4-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16