LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 6 Maart 1939 Competitie-standen K.N.V.B. Wat de Westel. Ie klassers deden Hillegom—Scheveningen 2-3 Waf er Zondag gespeeld wordt L.D.W.S.-de Jagers 2-3 V.C.S.T.—Alphia 4-1 Rouwkoop-Oranje Blauw 1-2 SCHEVENINGEN LOOPT ACHTERSTAND IN. Als de Hillegommers den toss hebben gewon nen. kiezen zij het voordeel van den sterken wind. De thuisclub mist twee van haar beste krachten in de achterhoede, en dit was duide lijk merkbaar, want het rammelde af en toe danig. Geholpen door den orkaan is de thuis club het eerst in den aanval en de bal is haast niet weg te krijgen. Als een half weggewerkten bal bij Winkelaar belandt, lost hij ineens een kogel die door Tap meesterlijk ten koste van een corner wordt gekeerd. Verschoor werkt hard maar kan de juiste richting met voorzetten niet vinden. De doorbraken van de gasten zijn steeds gevaarlijk, maar vinden van Dijk op zijn post. Dan breekt Winkelaar door. schiet en met veel effect gaat de bal over den uitvallenden keeper in het net. De druk wordt voor de gasten zwaar der en talrijke hoekschoppen zijn hiervan het gevolg. Deze worden door Winkelaar schitterend genomen, waaruit Schrama eenmaal weet te scoren. Zoo weet Scheveningen met goed vol houden tot aan de rust stand te houden, zelfs lijkt het dat zij nog tegen zullen scoren uit een snellen doorbraak, doch van Dijk voorkomt op keurige wijze erger. In de tweede helft zijn de rollen omgedraaid en nu loopt Scheveningen hard van stapel. Hille- gom sDeelt met teruggetrokken binnenspelers en wil zoo de stormloopen van de gasten bedwin gen. wat haar ook geruimen tijd gelukt. Dan komt er een voorzet van rechts, even een gewirwar van spelers en tot groote verbazing heeft de scheidsrechter een overtreding gecon stateerd en geeft de scheidsrechter een penalty, welke - met een tam schot wordt benut, Hierna volgt een kleine opleving bij de thuisclub. Jam mer is het dat er eenige mooie kansen verloren gaan. De gasten komen weer terug en dan maakt de arbiter een groote fout, want als de linksbinnen in zuiver buitenspelpositie den bal krijgt, laat hij rustig doorspelen en kent het doelpunt hieruit gescoord toe. Met gelijken stand probeeren beide elftallen het winnende doel punt te maken en nadat bij Hillegom een haast niet te missen kans onbenut wordt gelaten, schiet de rechtsbinnen van Scheveningen hard in. Doordat de bal even den grond raakt stuit hij langs den verrasten v. Dijk in het net. De andere Hillegom-uitslagen zijn: Deceo 3Hillegom 3 3 Hillegom adsp.VI. Vogels adsp2- n DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor aanstaanden Zondag zijn voor den K.N.V.B. o.m. de volgende wedstrijden vast gesteld Tweede klasse: UVSBEC. Derde klasse: VDS—ASC, SVC—Hillegom ScheveningenPostduiven, AlphenLug- dunum. Vierde klasse: BTC—-Wassenaar. Bosk. BoysWaddinxveen. Bodegraven—Rooden- burg. DSOTona. HDVSportman, Kra nenburg Rouwkoop. Postalia Alphia D VS—Delft, Rijswijk—LDWS, Celeritas— LFC. Reserve klassen: Quick IIAlphen II, Alphia II—Bodegraven II. Lugdunum II— UVS II. ASC II—HW IV. WADDINXVEEN—BODEGRAVEN 5—3. Of het was. dat Bodegraven met twee inval lers uitkwam, dan wel omdat de rood-zwarten bb den uitslag toch niet het minste belang meer hadden, een feit is. dat onder normale omstandigheden Bodegraven van een dergelijke Waddinxveen-ploeg zeker niet had behoeven te verliezen. Bodegraven won den toss en koos den vrij sterken, van doel tot doel staanden wind. tegen. Veel genoegen heeft zij hiervan niet beleefd, want de rood-zwarten moesten toezien, dat de thuisclub een fraaien 40 voor sprong nam. Reeds spoedig scoorde Waddinx veen. om even later met een hoog schot den voorsprong te vergrooten, waarbij de Bodegra ven-doelman niet geheel vrij uitging, wijl hij zich veel te ver voor het doel had opgesteld. Gesteund door den straffen wind bleef de thuisclub sterker en wist zij haar overwicht nog in twee doelpunten uit te drukken. Met een schitterend schot van den rechtsbuiten ver kleinde Bodegraven den achterstand en met 4—1 werd van doel gewisseld. Met den wind in den rug behoefde Bodegraven de tweede helft geenszins hopeloos in te zien. te meer, wijl zij er vrij spoedig in slaagde den achterstand tot 43 te verkleinen door twee goede doelpunten van haar middenvoor. Vanaf dit moment was nog alles mogelijk, maar toen het de thuisclub gelukte, een vijfde doelpunt te scoren, was het pleit hiermede tevens beslecht. Met 53 kwam het einde van dezen door beide elftallen zeer matig gespeelden strijd. Bij Bodegraven ont braken de doelman en spil. doch ook zonder deze belde spelers hadden de rood-zwarten van een dergelijke zwakke ploeg als Waddinxveen moeten kunnen winnen. Al met al een wed strijd. welke spoedig in het vergeetboek zal zijn geraakt. IN DE LAATSTE SECONDEN BESLIST. Zoo ooit een elftal tevreden mocht zijn met den uitslag, dan was het ditmaal wel dit op de eerste plaats van de ranglijst prijkende elftal van de Jagers, dat tot drie seconden voor het einde een niet verdiend gelijk spel leek te gaan behalen, maar tenslotte op zeer gelukkige wyze 2elfs nog de overwinning wist te bevechten. Al hulst L.D.W S. in de onderste regionen van de ranglijst, ditmaal was het spel heel wat beter dan dat der kampioenscandidaten, die nochtans over een vrij constant spelend elftal beschikken. Het begin gaf een gelijk opgaanden strijd te zien met de Jagers in het veld technisch beter en voor het doel gevaarlijker. Dit kwam na een kwartier tot uiting, toen de handig spe lende midvoor op uitstekende wijze keeper Huner passeerde, en dezelfde speler bracht en kele minuten later de score op 02. Wel had L.D.W.S. tusschen de bedrijven ge vaarlijke aanvallen ondernomen, maar het duurde toch nog geruimen tijd alvorens Ros bergen een zeer mooi tegenpunt in het Haag- sche net kon schieten. Rust 1—2. Na de hervatting was de thuisclub het meest aan het woord. Het Jagers-doel werd voort durend belaagd, maar succes bleef voor de Leidenaars vooralsnog uit. Pas toen de Haagsche keeper een uiterst ge waagde uitlooppoging ondernam, en het leer niet kon bereiken, was het Logeman, die den bal hoog in den doelmond plaatste, waai' een der Jagers-backs het leer veldwaarts stompte. De scheidsrechter kon zulks natuurlijk niet toestaan en uit den toegekenden strafschop bracht aanvoerder v. d. Steen de score in even wicht, 22. Fel viel L.D.W.S. daarna aan. maar de Ha genaars verdedigden krampachtig. totdat slechts enkele seconden voor het einde de Jagers een plotselingen aanval ondernam. Een der Leidsche backs kopte het leer tegen een der Haagsche aanvallers, die plotseling een vrij veld kreeg en met weinig moeite het zoozeer be geerde doelpunt kon scoren. Er werd niet meer afgetrapt. Deze uiterst faire wedstrijd werd door den heer Presser op eminente wijze geleid. H.V.V. n—ALPHEN II 2—1. De Alphenreserves hebben het er in den uit wedstrijd tegen HVV II ondanks het feit. dat met enkele invallers gespeeld moest worden, toch nog behoorlijk afgebracht. In de eerste helft is het vrijwel steeds de thuisclub geweest die den toon aangaf. Nadat de wedstrijd ongeveer vijf tien minuten oud is geeft de middenvoor met een hard schot keeper v. Leeuwen het nakijken (10). Alhoewel de thuisclub hierna nog vele aanvallen ondernam, hield de Alphendefensie stand. Na de rust komt Alphen er wat beter in en als na enkele vergeefsche pogingen de Blan ken met een formidabel schot de partijen weer op gelijken voet heeft gebracht, is de strijd weer geheel open. H.V.V. houdt echter stand en komt in het laatste kwartier van den strijd zelfs in de meerderheid. Een doelpunt is er het gevolg van (2—1). GASTEN WAREN GEHEEL UIT VORM. Een geheel uit vorm zijnd Alphia heeft van het zwakke V.C.S.T. een ge\oellge nederlaag te slikken gekregen. Het rammelde gisteren overal. Alleen de rechts-half vormde een uitzondering. Het behoefde echter toch geen nederlaag te worden, maar doordat Alphia een verkeerde tactiek toepaste, werd zi) geslagen door haar eigen fout. Het was absoluut verkeerd de mid denlinie tè laten aanvallen, waardoor de ach terhoede geheel op haar zelf was aangewezen. Het bleef dan ook niet uit. wat gevreesd werd. gebeurde. De rammelende Alphia-achterhoede werd zij een open aanval gemakkelijk gepas seerd en na 10 minuten noteerde Alphia een achterstand. Men bleef in de fout volharden en zoo gebeurde het. dat Alphia met de rust een 30 achterstand had. Het was geflatteerd. Want twee grove blunders van den Alphla- doelman brachten den Hagenaars dezen on- verwachten voorsprong. Dacht men na de rust Alphia nog te zien ophalen, spoedig bleek dat Alphia een verloren wedstrijd speelde. Nu ging men alles alleen probeeren en succes was hier door bij voorbaat uitgesloten. Toen tot overmaat van ramp de rechtsback van Alphia een bal van richting veranderde en deze onbereikbaar voor den Alphia-doelman in het net belandde, was het gedaan met Alphia. Wel bracht zij het nog tot een tegendoelpunt, doch hierbij bleef het. Scheidsrechter Ladan leidde goed. Rouwkoop speelt voor de rust met den wind in den rug en bestookt direct het Oranje-Blauw doel. De gasten weten echter het spel te ver plaatsen en komen iets in de meerderheid. Toch neemt Rouwkoop de leiding als de Graaf uit een goede pass van Jansen inkogelt. 1—0. Als er dan een bal voor de voeten komt van den Haagschen middenvoor Hazejager. passeert deze den weifelenden doelman van Rouwkoop en de stand is gelijk 1—1, waarmede ook de rust aan breekt. Na de pauze is Rouwkoop, tegen den wind in spelend, steeds sterker, maar evenals in vorige wedstrijden is het geluk haar niet goedgezind. Steeds zit de voorhoede voor het Oranje Blauw - doel maar met het schieten lukt het niet. Oranje Blauw probeert het met snelle open uitvallen, die gevaar opleveren voor de achter hoede van Rouwkoop, maar steeds stranden deze op buitenspel. Het buitenspelvalletje wordt Rouwkoop ech ter noodlottig, want na 25 minuten blijft één dei- Rouwkoop backs staan, maar de andere is terug- geloopen. zoodat Hazejager een gemakkelijke kans krijgt en benut. 1—2. Met dezen stand komt het einde. Scheidsrech ter Wassenburg leidde uitstekend. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen. Zaterdagcompetitie. Ie klasse: ARC 1—Ter Leede 1 7—2; Quick Boys 1—Noordwyk 1 5—2; Woubrugge 1LRC 1 3—5. 2e klasse A: LRC 2—ARC 2 9—0; Noordwyk 2—F. Pacta 1 3—0. 2e klasse B: ASC—SLF 2 8—3. 3e klasse: ARC 3—Ter Leede 3 5—2; Noord- wijk 4—SCO 2 6—2. Zondagcompetitie. Ie klasse: LDWS 2—Zulderkw. 1 0—2. 2e klasse B: Sportman 2Rouwkoop 2 11. 4e klasse A: Sportman 5UVS 8 o—0. QUICK BOYS I—NOORDWIJK I 5—2. Als vanouds bestond er voor den wedstrijd tusschen de beide elftallen van den zeekant flinke belangstelling. De thuisclub verscheen met een gewijzigde opstelling, daar door het vertrek van Rol het vraagstuk van het bezetten van de middenvoorplaats weer urgent geworden is. De elftalcommissie had thans de taak van aanvalsleider opgedlragen aan rechtshalf P. Barnhoorn. Erg vlot ging het nog niet dezen wedstrijd, maai' als hy ernstig wil en wat meer doorzettingsvermogen toont, zal hij zeker in staat zijn deze plaats naar behooren te vervul len. Dezen middag deed de geheele voorhoede het kalm aan en hoewel de thuisclub het eerst zou en wind mee had. en daardoor ook wat meer aanvallend optrad, duurde het vrij lang voor dat G. Pluimgraaf! de score opende. Een goede kopbal van Barnhoorn werd daarna op het nippertje door den keeper gekeerd. Verder leed de thuisclub aan schotloosheid en het tweede doelpunt kwam dan ook door een meevallertje, toen bij een goed door Parlevliet genomen cor ner de Noordwijk-keeper onder den bal door sloeg en Vis geen moeite had te doelpunten (2—0). Vlak voor de rust wisten de bezoekers uit één van hun aanvallen een zeer zeker ver dient tegenpunt te maken. Na de rust met het wind voordeel was voor de bezoekers de kans groot om gelijk te maken, gezien het spel voor de rust. Maar hoewel zi) wel het meest in den aanval waren, tot doel punten brachten zü het in deze periode niet. en toen Barnhoorn uit een voorzet van Parlevliet de score op 31 bracht, was het pleit practisch al beslist. Direct hierop kreeg de zelfde speler een prachtkans, maar hij zocht het doel te hoog en later herhaalde hij dit nog tweemaal. Tenslotte bracht Barnhoorn de score op 41. Eindelijk wist Noordwijk dan ook een keer te scoren (42), doch direct hierop was het 5—2. EERSTE KLASSE. Afdeeling I. Vierde klasse A. D. W. S 16 11 2 3 A. D. O 16 8 6 2 Blauw Wit 16 5 7 4 Stormvogels 15 6 4 5 16 5 5 6 H. D. V. S. 15 5 4 6 K. F. C 16 4 6 6 C. V. V 15 4 5 6 4 3 7 H. B. S 15 2 4 9 44—23 29—19 29—18 28—29 29—28 23—32 28—28 17—22 23—27 24—48 Wassenaar H. D. V 24 I B. T. C 22 I Bodegraven 17 Sportman 16 Roodenburg 15 D. S. O. Afdeeling II. AJax Feyenoord V. U. C. D. O. S. V. S. V. Haarlem t Gooi RFC.... D. H. C. D. F. C. 16 11 2 3 42—16 24 16 11 1 4 35—27 23 16 10 2 4 45—29 22 15 7 3 5 36—32 17 16 7 0 9 33—41 14 15 5 3 7 37-40 13 14 4 3 7 19—27 11 15 3 5 7 2945 11 13 4 2 7 25—32 10 14 2 1 11 22—29 5 Afdeeling III. A. G. O. V. V. 15 8 4 3 47—27 20 15 9 2 4 45—25 20 N. E. C 15 9 2 4 31—28 20 15 8 2 5 28—22 18 15 6 4 5 28—25 16 15 6 4 5 35—35 16 Wageningen 15 4 5 6 26—39 13 Hengelo 15 4 2 9 27—37 10 15 3 3 9 28—37 9 Z. A. C 15 2 4 9 23—43 8 Afdeeiirg IV. Eindhoven N. A. C M. V. V P. S. V Roermond iB V. V A.R.C. I—TER LEEDE I 7—2. Na ongeveer 15 minuten geeft Jongeneel ARC de leiding. De bezoekers laten zich niet ontmoe digen en enkele malen verkeert het doel der thuisclub in groot gevaar. Als bij een der weinige aanvallen van ARC de Ter Leede-doelman ver zuimt uit te loopen weet Snel met een keihard schot er 20 van te maken. Nog voor de rust maakt Koopman 30. De tweede helft is nau welijks begonnen of Jongeneel scoort. 40. Uit een penalty wegens te forsch spel maakt Ter Leede 41. Van der Linden beantwoordt dit doelpunt met een goed tegendoelpunt. 51. waarna Jongeneel uit een voorzet van Bergs- hoef er 6—1 van maakt en Snel zelfs 7—1. Kort voor het einde scoren de gasten nogmaals, zoo dat het einde komt met een welverdiende doch geflatteerde overwinning. NOORDWIJK IV—S.C.O. II 6—2. Aanvankelijk schijnt het, dat de Noordwyk- veteranen niet op zullen kunnen tegen de goed combineerend ten aanval trekkende S.C.O.'ers. Spoedig raken echter de gastheeren Ingespeeld en nemen de leiding. Even later weet Aten met een goed schot uit het. middenveld lia den paal den voorsprong te vergrooten. Wassenaar en v. Beelen maken dat de stand voor de rust op 41 komt. Daarna is S.C.O. iets meer in den aanval, doch de keeper geeft de gasten geen kans. Met 62 komt tenslotte het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd. V.U.C.—FEYENOORD 3—1. De eerste tien minuten golven de aanvallen op en neer. Dan zien wij, na een kwartier, plotse ling links-bulten. B. de Harder, uiterst handig doorbreken en met een vinnig schot is het eer ste Haagsche doelpunt daar. Na een half uur is het weer De Harder, die zich op dezelfde wijze als de eerste maal vrij maakt en het tweede doelpunt scoort. Met 2—0 komt rust. Feyenoord is in de tweede helft beslist ster ker. doch het mooie Rotterdamsche spel is niet productief. Het derde doelpunt van V.U.C., eveneens het resultaat van een mooi staaltje voetbal van B. de Harder, volgt echter al spoe dig. Feyenoord geeft het allerminst op. Ten slotte redt Feyenoord's rechtsbuiten Smits de eer, door uit een goeden voorzet den bal in het doel te werken. BLAUW-WIT—SPARTA 1—1. Sparta had voor de rust het beste van het spel, maar toch kreeg de Rotterdamsche doel- verdediger Huisman, die Pil verving, moeilijker werk te doen dan Ferwerda in het doel van Blauw-Wit. Ongeveer tien minuten voor de rust schoot de rechtervleugel van Blauw-Wit in; een back veranderde de richting van den bal. die bij Nol terecht kwam. waarna deze onhoud baar scoorde. 1—0. Na de hervatting ging het spel gelijk op en wederom waren de verdedigers sterker. Na een half uur bracht Voormolen uit een gemakkelijke kans de partijen op gelijken <1—1). Dien ge lijkmaker had Sparta ook verdiend. Gedurende de rest van den speeltijd was Blauw-Wit sterker, maar een overwinning kon het niet meer be werken. D.W.S.—HERMES-D.V.S. 3—1. Vooral voor de rust was D.WS.. de sterkste ploeg in het veld. In technisch opzicht staken de Amsterdammers verre boven hun tegenstanders uit. De enkele uitvallen van Hermes-D.V.S. wa ren echter vrij gevaarlijk, waarbij de Amster- damsche achterhoede zich niet al te betrouw baar toonde, terwijl niet voldoende opgeruimd werd. Na de rust werd het spel door de beide elftallen meer opengegooid en toen konden de Amsterdammers hun meerderheid in doelpunten uitdrukken. Eerst na de rust kwamen de doelpunten. Een schot van Wiertz stuitte van de lat weer in het veld. doch kort daarna maakt de linksback van Hermes-D.V.S. in het strafschop gebied hands en Slot kon uit den strafschop D.W.S. een voor sprong geven. De Amsterdamsche voorhoede zat nu voortdurend voor het Schiedamsche doel en het was Dijkstra, die op keurige wijze van een voorzet van Trock gebruik maakte om den stand op 20 te brengen. Van Stokken, de linksback van D.W.S., maakte eenzelfde fout als zijn collega aan den anderen kant, doch bulten het strafschopgebied. Borrani vond dat echter geen bezwaar en den vrijen schop kon Bruist niet houden, 21. De overwinning van D.W.S. leek nu in gevaar te komen, vooral omdat Her mes-D.V.S. agressiever werd en D.WB. een inzinking kreeg. Caldenhoven en zijn partners konden het heft echter in handen houden en toen Drager kort voor het einde met een prach tig genomen corner Wiertz de gelegenheid geeft den stand op 31 te brengen, was de wed strijd beslist. D.H.C.—HAARLEM 1—2. In den te Delft gespeelden wedstrijd tusschen D.H.C. en Haarlem hebben de gasten een 21 overwinning weten te behalen. De Haarlemmers kwamen met één Invaller in het veld. terwijl de Delftenaren met drie invallers moesten spe len. Er was ongeveer een kwartier gespeeld, toen de linksbinnen van de gasten het eerste doel punt scoorde, 01. i Kort daarna kreeg van der Engel een prach tige kans om den gelijkmaker te scoren, doch hij _miste. Het was Dingier die gelijk maakte, Na de hervatting had Haarlem het nadeel van den wind. doch bleef in de meerderheid. Een minuut of tien voor het einde bracht v. d. Hulst den stand op 12. V.S.V.—AJAX 1—3. Voor ongeveer tienduizend toeschouwers, waaronder vele Amsterdammers, heeft Ajax ge wonnen van een ploeg, die technisch verreweg de mindere was, doch die daarentegen met meer enthousiasme speelde dan de hoofdstedelingen. Van Reenen en Bijl wisten al spoedig enkele malen groote verwarring in de Velser-achter- hoede te stichten en het was aan het resolute optreden van keeper Michel te danken, dat de doorbraken van de AJaxleden slechts één doel punt opleverden. Dit kwam toen Bijl na een kwartier spelen den bal goed toegespeeld kreeg van Leemhuis. De Amsterdamsche middenvoor passeerde rechtsback Voet. om ten slotte met een onhoudbaar schot te scoren. 0—1. Voor V.S.V. was dit een stimulans om harder aan te pakken, en zoowaar het nieuwe offen sief had succes, toen Sterk tien minuten voor de rust verrassend snel op een througpass van Van der Lugt inliep, om met een kalmen schui ver Keizer te verrassen, 11. Na de rust kwam V.S.V. onmiddellijk weer geweldig opzetten en als door een wonder ont snapte het Ajaxdoel vier keer achtereen aan een doorboring. Na een kwartier spelen her nam Ajax het initiatief en in het slot van den strijd zagen we het spelpeil der gastheeren langzaam, maar 2eker zakken. Goed gesteund door Anderiesen en Leemhuis, ontwikkelde de Ajaxvoorhoede een snel aanval lend spel, waarbij Bijl gelegenheid kreeg om nog tweemaal te doelpunten. 1—3. K.F.C.—A.D.O. 2—2. De Hagenaars verschenen met Weber op de rechtsbackplaats. Aan zijn spel was echter dui delijk merkbaar dat hij zich nog spaarde, want de K.F.C.-midvoor wist hem een paar malen te passeeren. Kort voor de rust moest Weber den strijd alweer opgeven en werd door Hendriks vervangen. Nadat de thuisclub enkele aanvallen wist te doorstaan, werd de Haagsche rechtsbuiten, v. d. Beugel, geheel vrijgelaten, die daarvan gretig profiteerde door zijn club met een goed schot de leiding te geven, 0—1. In de tweede helft was K.F.C., nu zij den wind mee hadden, dadelijk zeer offensief en reeds binnen vijf minuten wist zij door Buscholen gelijk te maken. 1—1. Enkele minuten later slaagde Westhoven er in A.D.O, opnieuw de leiding te geven. 1—2. Een kwartier voor het einde beoordeelde de Haagsche keeper een tam schot van Kaayk ver keerd en de bal verdween langzaam in het A.D.O.-net. 2—2. In den stand kwam toen geen verandering meer. N. O. A. D Bleyerheide 18 12 3 3 38—12 27 17 9 6 2 29—16 24 17 8 6 3 35—32 22 18 7 5 6 34—30 19 17 7 4 6 36—36 18 18 8 2 8 38—36 18 16 6 2 8 23—34 14 17 4 6 7 30—33 14 17 5 4 8 30—33 14 17 3 7 7 29—36 13 18 2 3 13 21—55 7 Afdeeling V. Achilles Heerenveen G. V A V Sneek H. S. C Velocitas Leeuwarden Veendam F. V. C 16 11 3 2 41—18 25 16 11 1 4 56—40 23 16 10 3 3 37—22 23 15 9 3 3 29—16 21 16 8 3 5 38—32 19 16 3 5 8 21—37 11 15 4 2 9 24—40 10 14 4 1 9 20—29 9 15 3 3 9 30—37 9 15 0 4 11 20—45 4 Waddinxveen Tona Bosk. Boys 15 12 14 14 15 14 15 12 2 59-22 10 3 2 48-27 10 1 3 5538 7 2 6 42—37 6 3 3 32-24 4 5 5 23-27 4 3 7 29—39 4 2 9 36-53 3 1 10 30—39 1 0 14 22-75 Vierde klasse B. Ooievaars 14 Alphia 15 Or. Blauw 15 Delfia D. V. K. 16 Kranenburg Rouwkoop 16 8 53—20 24 55—20 22 35—30 20 37-29 17 5742 15 39—42 16 S. S. D. S 16 5 2 9 32—43 12 Postalia 16 4 3 9 30-62 11 V. C. S. T 15 4 2 9 39—55 10 V. N. D 15 2 4 9 22-56 8 Vierde klasse C G. S. V 16 13 3 62—18 26 Schoonhoven 13 12 1 51-17 24 7 2 5 38—41 16 D. V. S 15 7 2 6 40—33 16 7 2 6 26-32 16 5 3 7 31—32 13 6 1 9 3741 13 6 1 9 31—35 11 4 1 10 33—62 9 4 12 34—60 8 Vierde klasse D. 10 2 2 45-20 22 10 1 4 44—28 21 9 1 5 40-25 19 13 7 2 4 29-18 16 's-Gravenzande 14 7 1 6 42-25 15 S. O. A 11 6 1 4 31—19 13 5 2 8 29—35 12 L. D. W. S 15 4 3 8 25-35 11 W. I. K 14 4 2 8 33-42 10 S. E. P 14 0 0 14 12—83 Vierde klasse E. L. F. C. 13 12 1 56-18 24 8 4 1 36—22 20 S. F. C. 14 7 6 1 41—24 20 7 3 4 42—21 17 W. Blauw 7 3 5 33—35 17 5 2 5 36—21 12 D. V. C. 10 3 3 4 13-13 9 Concordia 2 3 10 29-42 7 S. M. V. 14 1 3 10 23—48 5 V. N. D. 14 1 2 11 22—87 4 U. V. V H. V. V O. D. S Velox Gouda Overmaas B. M. T U. V. S B. E. C Quick Tweede klasse A. 15 12 10 8 7 5 5 5 4 56—27 41—20 45—31 30—18 30—36 26—29 21—30 20—39 26—46 18—37 Derde klasse A. A. S. C. S. V. C Scheveningen Terlaak Hillegom Postduiven V. D. S. 16 9 7 33—10 25 17 11 3 3 52—25 25 16 10 3 3 47—19 23 16 11 1 4 47—20 23 17 3 8 34—49 14 16 5 3 8 24—27 13 14 3 6 5 25—^3 7 12 16 4 3 9 28—36 11 15 3 2 10 1644 8 15 1 2 12 11—51 4 Reserve tweede klasse A. Quick II 14 11 3 V. U. C. II Gouda II Scheven. II B. E. C. II H. V. V. II H. B. S. III A. D. O. II D. H. C. III Alphen II 14 15 14 13 13 14 15 10 11 3 37-14 25 7 2 5 36—27 16 7 2 6 28—25 16 5 5 4 23—25 15 5 a 6 25—26 12 4 4 5 25—25 12 4 4 6 28—27 12 6 9 23—36 12 4 3 3 19—18 11 3 1 10 25—46 7 Reserve derde klasse A. U. V. S. II 12 10 2 54—15 20 Laaakkw. II 11 9 1 1 60—15 19 L. F. C. II 15 7 2 6 47—32 16 H. B. S. IV 12 6 1 5 39—26 13 A. S. C. II 11 6 5 23—22 •10 Lugdunum II 12 4 1 7 24—32 9 H. B. S. IV 13 4 1 8 26—51 9 11 3 8 12—44 6 Bodegraven II 9 1 8 14—63 2 A.S.C. twee winstpunten in mindering. A.R.C. III—TER LEEDE III 5—2. Het derde elftal van ARC had zich met de rust door doelpunten van Bcrgshoeff en Roo- zenboom een 20 voorsprong verzekerd. Na de rust werd het zelfs 3—0 waarna de gasten te- genscoorden (31). A.R.C. maakt 41 en de bezoekers beantwoordden met 42. Kort voor het einde wordt het tenslotte voor ARC 52. NOORDWIJK II—FIDES PACTA 3—0. Met den wind mee kon Noordwyk het voor de rust niet verder brengen dan een 10 voor sprong. De voorhoede wist de kansen niet te benutten en het was te verwachten dat de gast heeren het daarna zwaarder te verantwoorden zouden krijgen. De Noordwyk-verdedlging gaf echter aan Fides Pacta geen kans, terwijl de voorhoede nog tweemaal het doel der gasten wist te door boren. L.D.W.S. II—ZUIDERKWARTIER 0—2. Ondanks het feit dat bU L.D.\y.S. verschillen de spelers op het appèl ontbraken, heeft Zuider kwartier alle krachten moeten inspannen om de overwinning te behalen. Zuiderkwartier was in de eerste helft het meest in den aanval, maar door goed verdedi gen van L.D.W.S., kwam pas na een halfuur het eerste succes toen by een h/.vige scher mutseling een der thuisclubverdedigers den bal met de handen in eigen doel sloeg. Na de thee was L.D.W.S. goed op dreef en moest Zuiderkwartier soms alle zeilen bijzetten om het gevaar te keeren. Een misverstand in de L.DW.S.-verdediging had een tweede Zuider kwartier doelpunt ten gevolge. 02, en even later wist de oranje-blauwe doelman een aan Zuiderkwartier toegekenden strafschop mooi te stoppen. Ondanks felle pogingen aan beide zyden kwam in de 6core geen wijziging. Deze uiterst moeilijke wedstrijd werd op bij zonder goede wijze door den heer Schrama ge leid. SPORTMAN II—ROUWKOOP II 1—1. 8portman heeft den sterken wind als bond genoot. Al spoedig zwerven de groen-witten voor het Rouwkoop doel, doch de zwart-witte achter hoede geeft niet thuis. Bi) een goeden aanval van links komt de bal bij midvoor Waasdorp en met een enormen kogel geeft hy den Rouwkoop-keeper geen schyn van kans. (l—O). Als de gasten dan ten aanval trekken, veroorzaakt de rechtsback van Sportman een penalty, wegens hands. Meester- Ujk wordt deze strafschop door keeper le Febre gekeerd. Na de pauze ls Rouwkoop steeds in den aan val en het baart geen verwondering als de rechtsbinen de partyen op geiyken voet weet te brengen (11) Nu ontspint zich een spannen de strijd om de leiding, doch geen der partijen weet het net meer te vinden. SPORTMAN V—U.V.S. VIII 5—0 Op een zeer glad veldt trapt Sportman af en onderneemt al direct een mooien aanval, waar uit Brouwer een keurig doelpunt maakt. <1—0). U.V.S. valt niet ontmoedigd aan, doch doel punten blyven uit. De Sportman rechtsbuiten krygt plotseling den bal, passeert handig eenige tegenstanders en plaatst kalm ln het doel. (2—0) De thee heeft Sportman goed gedaan en weer is het Ravonsbergen die scoort. (3—0). Jan Geenjaar als invaller maakt er 4—0 van en J, v. Egmond. geeft voor den vyfden-keer denU.V.S.- keeper het nakyken. D.S.O. II—LUGDUNUM III 1—L Niettegenstaande vier invallers nam het tweede elftal van D.S.O. direct het spel in han den en reeds in de eerste minuten geeft Roze- boom zyn club de leiding. Wel komen de gasten langzamerhand in den aanval maar het juiste schot ontbreekt. Na de rust pakt D.S.O. weer goed aan. maar na een kwartier krijgen de gas ten een kans en de rechtsbinnen maakt gelijk Beide partyen zwoegen nu om Kef winnende doelpunt, maar de stand biyft onveranderd. D.S.O. ni—LUGDUNUM VI 2-4. Met niet minder dan 5 invallers kwam D.S.O. in het veld. Met den sterken wind in den rug nadden de gasten met de rust reeds een 0—3 voorsprong. Wel maakt D.S.O. direct hierna een tegenpunt. maar by een aanval der gasten sloeg de D.S.O.-keeper den bal in eigen doel. (1—4). Met 24 kwam het einde. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zyn: Eerste klasse. Arsenal—Bolton Wanderers 5—1 Aston VillaBirmingham 5—1 BrentfordCharlton Athletic I--® Liverpool—Leicester City J—J SunderlandManchester Un5—z Tweede klasse. Bradford—Newcastle United J—J Bury—Burnley J--J Chesterfield—Coventry City J-J Fulham—Plymouth Argyle Manchester City—W. Bromwich A3—3 Mlllwall—Norwich City f0 Sheffield Wedn.—Sheffield Un Swansea TownNottingham FJ—J Tranmere Rovers—Southampton J—J W. Ham United—Tottenham H FOREHOLTE. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden lulden: Foreholte I—S.E.V. I (Velzen) 33; Foreholte II—Lelmuiden II 6—4. WEDSTRIJDEN „UNITAS". Voor de „Unitas"-wedstryden won het Unih'S- elftal met 86 den voetbalwedstrijd tegen S.S.R. BLAUW ZWART—WILHELMUS I. Na acht minuten neemt BI. Zwart de teJJUtë door haar rechtsbuiten die den bal ^ngegev krygt door den linksbuiten. Het tweede aoe punt ontstond uit een vrijen schop. Na ae n» maakt Vette voor Wilhelmus 2—1. Met e fraaien kopbal maakt N. v. Leeuwen 3—i verstandhouding tusschen de spelers is J- middels niet prettiger op geworden. Aan zijden moet een speler den stryd staken weg een lichte verwonding. BI. Zwart II—Gr. Willem II 1—3. BI. Zwart III—P.F.C. IV 3—1. VOETBALVEREENIGINQ OPGERICHT Te Katwtlk ls opgericht een voetbalvers»™; ging van gemeente-ambtenaren, die den n draagt van Sportieve Gemeente-Ambten Voetbalvereeniging (S.G.A.V.). a* Voorzitter is de heer de Graaf, Secret;a:r heer W. Vermeulen en penningmeester mr moltz, Inspecteur van Politie. 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14