Ajax nam de leiding over L.F.C. won van Ursus (2—1) Fraai spel bij A.S.C.—S.V.C. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 6 Maart 1939 Vierde Blad No. 24216 80ste Jaargang Ook fraaie kampioenskansen voor D.W.S. en Achilles A.S.C. won van S.V.C. Overmaas-U.V.S. 5—0 Twee strafschoppen beslisten den strijd Een 1-0 overwinning in de laatste minuut bevochtert Alphen-Hillinnen 1—4 Roodenburg—D.S.O. 2-2 —i Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Afdeeling I. 1ste klasse: Blauw WitSparta 1—1; KFCADO 22; DWS—Hermes DVS 3_1. 2de klasse A: RSHAlkm. Boys 10; OSV West Frisla 2—0; Alcm. VlctrixHRC 12. 2de klasse B: Vriendenschaar—De Spartaan 1—3; HilversumHVC 11; ZeeburglaDWV 3—2; HerculesZFC 21; Watergraafsmeer— AFC' o-o. Afdeeling II, 1ste klasse; DHC—Haarlem 1-2; YUC—Feijenoord 31; VSVAjax 13. 2de klasse A: ODSHW 1—3; Overmaas UVS 5-0; BMT—Velox gestaakt bi) 2—1 we tens beenbreuk van een Hagenaar. 2de klasse B: SSV—Fluks 3—1; Neptunus— DCL 38; Unltas—Emma 20; ExcelsiorVDL 1-0 3de klasse A: Alphen—Hllltnen 1—4; Terlaak VDS 2—0; ASC—SVC 1—0; Htllegom—Sfche- veningen 2—3: Lugdunum—Postduiven 311. '<de klasse A: BTC—Boskoopsche Boys 7—2; Waddinxveen—Bodegraven 53; Roodenburg— DSO 2—2; WassenaarSportman 50. tóe klasse B: SSDS—De Ooievaars 2—3; WD—Kranenburg 2—5; Rouwkoop—Oranje- Blauw 12; Delf la DVKPostalla S—1; VCSX Alphla 4—1. tóe klasse C; SchoonhovenGSV 32; VOGELMaasstraat 32; Te WerveDVS 3-2; DelftZwart Blauw 01: DUNOOB 31. tóe klasse D: Archipel—RUswlJk 24; LDWS—De Jagers 2—3; Naaldwijk—Spoorwyk 3—1. tóe klasse E: SMVSIOD 01; LFCUrsus 2-1; Wit Blauw—SFC 2—2; Concordia—DVC 0—0.' Res 2de klasse A; ADO 4HBS 3, 1—0; Gouda 2—Quick 2. 0—1; HW 2—Alphen 2, 2—1. Res. 3de klasse A: HBS 4—Lugdunum 2. 5—3; UVS 2—LFC 2, 7—2. Afdeeling III. 1ste klasse: Hengelo—Heracles 1—3 Enschede—Go Ahead 4-0'; AGOW-ZAC 6-1: NEC—Tubantla 3—1; Wageningen— Quick 11. Afdeeling IV, 1ste klasse: NAC—Willem n, 1-0 LONGA—MW 5—1; Bleijertaeide—Eind hoven 0—2NOAD—Juliana 0—2PSV— BW 4—1. Afdeeling V. 1ste klasse: FVC—Velocitas 2-2: Sneek-HSC 5—0: Heerenveen—Achilles 2—3. Be Quick—'Veendom 3—2: Leeuworden—GVAV 0-3. VAN OVERAL. De beslisisngen komen in richt. Reeds staat het vast dat Bleyerheide in het Zuiden haar eerste-klasserschap tegen de kampioenen der tweede klasse ral moeten verdedigen, terwijl Amster dam een schitterende kans maakt twee kampioenen der Westelijke afdeelingen binnen haar poorten te bergen en Achilles in het Noorden door een zege over Heerenveen door een kostbaren voorsprong van twee punten thans zoo sterk staat dat haar de titel ook nau welijks meer kan ontgaan Ado heeft het In afdeeling I, zooals wij hebben voorzien, inderdaad heel moeilijk eehad tegen K.F.C. De Hagenaars waren sterker, maar wat baat mooier spel en veld- overwicht als men tenslotte toch niet wint? Een draw (2—21 was het resultaat en Ado i daardoor twee punten achter op D.W.S., dat vermoedelijk de reis wel halen zal. Wel staat de ontmoeting tusschen D.W.S. en Ado nog op het programma, maar de Am sterdammers hebben terreinvoordeel en dat is onder deze omstandigheden van veel be- teekenisl Ado moet verdeT nog thuis spe ten tegen Xerxes, terwijl D.W.S. nog op be zoek gaat bij Stormvogels, welke laatste wedstrijd nog wel eens even lastig kan zijn als de „groote" kamp tegen Ado.... Dat Feyenoord in de tweede afdeeling op den duur toch nog falen zou, was eigen lijk te verwachten. Bij herhaling heeft men dit seizoen kunnen lezen dat Feyenoord in het veld veel sterker was, doch ,,dat haar aanvallen in schoonheid verdronken"! Zóó I het ook gisteren tegen V.U.C. geweest on dat tekort aan productiviteit kost haar hoogstwaarschijnlijk het kampioenschap, dat zij zoo langen tijd reeds voor het grij pen seheeh te hebben. De international De Harder speelde tegen Feyenoord een prach- 'igen wedstrijd en hij nam alle Haagsche doelpunten voor zijn rekening! Ajax maak te in Velsen geen fout tegen V.S.V., dat met 3—1 geslagen werd en men vraagt Ach af of hiermede eigenlijk de beslissing ai niet gevallen is. Ja, Ajax speelt nog thuis tegen R.F.C. en uit tegen Haarlem, maar daar behoeven niet zooveel voetan- cn klemmen te liggen dat de Amster dammers er door tot struikelen worden ge- dracht nu zij weten dat twee overwinnin- hun het kampioenschap brengen. Wat w concurrentenFeyenoord en V.U.C., be- heft, voor hen geldt het volgende program ma: Feyenoord thuis tegen V.S.V. en uit tegen R.F.C.V.U.C. thuis tegen DOS. en '"tegen D.H.C. Haarlem won gisteren met 1 in Delft en is door die zege volkomen te veiligheid. Agd.V.V. schijnt zich in het Oosten van Jaar inzinking te hebben hersteld, getuige Ja groote overwinning op Z.A.C., dat in ge vaarlijke positie gekomen is, doordat Quick an puntje rijker werd tegen Wageningen. J* club uit Apeldoorn geeft zich dus nog sat gewonnen en zoo kan het hier een mtengewoon spannend slot worden, waar- '1 vier ploegen zijn betrokken. Immers oeracles en Enschedé wonnen gisteren ook tejaatievelijk van Hengelo en Go Ahead, jtwijl N.E.C. zich in de kopgroep hand balde (en zich ongetwijfeld kraniger stidt dan menigeen zal hebben ver- acht!) door Tubantla met 3—1 aan den 'k te zetten. Wij zien nu dat er drie ron- att voor bet einde drie candidaten voor Jit titel zijn met orecies evenveel pun- "s terwij] Enschedé met twee punten shterstand, nog evenmin als uitgescha- a™ moet worden beschouwd. pleit beslecht! Tegen Eindhoven was zij, ondanks heftig verzet, niet opgewassen en de laatste plaats kan zij thans niet meer ontloopen. Intusschen is de strijd om het kampioenschap nog steeds niet tot een ein de gekomen Wel heeft Eindhoven een voor sprong van één punt op N.A.C., dat in een matigen wedstrijd van Willem II won, maar de leiders kunnen nog heel wat moeite hehben tegen Longa (uit) en Willem II (thuis). Overigens zijn ook van de zijde van N.A.C. nog verrassingen te wachten, want zij heeft thuiswedstrijden voor den boeg tegen B.V.V. en M.V.V. en moet nog te gast bij Roermond. De derde candldaat voor den titel: M.V.V.dat zoo lang den strijd heeft volgehouden, is afgevallen door te verliezen van Longa, Misschien was de 51 uitslag geflatteerd, maar liet doet niets af aan het feit dat de Maastrichtenaren de punten en daarmede hun kans op de eerste plaats kwijt zijn! In het Noorden heeft Achilles zich juist op tijd hersteld! Zij boekte tegen Heeren veen en verdiende 32 overwinning en met alleen nog wedstrijden op eigen grond te gen H.S.C. en Sneelc lijkt het waarschijn lijk dat de Asser roodbaatjes de reis zul len halen, hoewel de tegenstand van de clubs uit Sneek en Hoogezand niet mag worden onderschat. G.V.A.V., Heerenveen en Sneek hebben alle nog een kansje als Achilles mocht falen en daarom zal Sneek zich ongetwijfeld tot het uiterste inspan nen om Achilles haar wil te dicteeren. Voor Be Quick dreigt in deze afdeeling, na haar zege op Veendam, niet het minste gevaar meer voor de laatste plaats, welke bestemd is voor F.V.C.. dat met haar ge lijke spel tegen Velocitas, hoe verdienste lijk ook, feitelijk bitter weinig is opge schoten. U.V.S. was in de tweede klasse niet opgewassen tegen Overmaas, dat een bijzonder productieve bui had en niet klagen mocht over geluk. Intusschen was de ware geest bij de blauw-witten toch eigenlijk ook zoek, want er werd niet tot het laatste toe gevochten om de score zoo klein mogelijk te houden. Een nieuwe opstelling der voorhoede bleek bovendien geen verbetering (van der Reyden speelde ditmaal midvoo^, zoodat de vooruitzichten verre van gunstig blijven. De blauw-witten heb ben thans 9 punten uit 14 wedstrijden, terwijl B.E.C. en Quick haar dicht op de hielen zitten met 8 punten uit 15 ontmoetingen. Bracht U.V.S. dus door haar tekort aan geestdrift teleurstelling in den kring der Leidsche voetballiefhebbers, A.S.C. daarentegen gaf reden tot groote vreugde, want ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek (er waren ruim 2800 betalende bezoekers) won zij na een uiterst spannende en opwindende kamp met 1-0 van de concurrente S. V. C„ zoodat roodzwart thans met 2 pun ten voorsprong aan den kop gaat! De beslissing tegen het magnifiek samen spelende, doch slecht schietende S. V. C. viel pas een minuut voor het einde. Het was geen fraai doelpunt, dat de duizenden langs de lijnen tot uitbun dig enthousiasme bracht, want de bal werd in het doel geloopen toen de kee per bij een hoog schot het leer niet klemvast had, doch de punten waren binnen en de kansen van roodzwart zijn nu wel uitermate mooi. Intuschen heeft Hillinen door met 41 van Alphen te winnen, haar kans gehand haafd en verrassingen zijn in de laatste twee ronden per saldo niet uitgesloten, al geloven wij dat de A.S.C.-ploeg er in sla gen zal den titel te veroveren. Uit den stand blijkt dat AS.C. 25 punten heeft uit zestien wedstrijden, terwijl de situatie voor de rest der candidaten als volgt ls: Hilli nen 25 uit 17; S.V.C. 23 uit 16 en Scheve- ningen 23 uit 16. De volgende wedstrijden moeten nog worden gespeeld: AS.C. thuis tegen Hillinen en uit tegen V.DS. Hillinen uit tegen A.S.C. S.V.C. thuis tegen Hlllegom en uit tegen Postduiven. Scheveningen thuis tegen Postduiven en uit tegen Lugdunum. Zooals men ziet kan hier de merkwaar dige toestand ontstaan dat vier ploegen gelijk eindigen. Immers als de candidaten voor den titel verder al hun wedstrijden winnen, doch AS.C. zou sneuvelen in den laatsten kamp tegen Hillinen, dan hebben zij alle vier 27 punten en ken men begin nen aan een reeks van beslissingswedstrij den op onzijdig terrein! Lugdunum deed gisteren goed werk door over Postduiven te triomfeeren, waardoor zij geheel in veiligheid is gekomen. Trou wens Alphen, dat een plaats lager staat, loopt o.i. evenmin veel gevaar. In de vierde klasse A verspeelde Sport man haar kansje door met 50 ten onder te gaan tegen Wassenaar, dat vrij zeker is van het kampioenschap. In de B-groep bracht Alphia haar aan hang een deceptie want zij was tegen V.C.S.T. geheel uit vorm en liet zich met niet minder dam 41 kloppen. Vier punten achterstand op Ooievaars zal wel teveel zijn voor de Rijnstreekbewoners! Belangrijk was in 4 E verder de zege van L.F.C. over Ursus. Het was geen overtuigen de overwinning, maar met 21 bleven toch de punten binnen en meer en meer krijgt men de overtuiging dat de Kanaries het dit seizoen wel weer halen zuilen! DE LEIDENAARS SPEELDEN ZONDER VOLDOENDE GEESTDRIFT. Het zorgenkind van het U.V.S.-elftal is de voorhoede. Voor den zooveelsten keer was de voorhoede gewijzigd om tot een oplossing te komen, maar helaas heeft zij ook thans niet aan haar doel beantwoord. Ten eerste ontbrak ook nu weer het schot en ten tweede misten wy de vechtlust, zooals wij ons deze nog her inneren uit voorgaande wedstrijden (b.v tegen O.D.S. thuis voor de rust). Het lijkt wel of de spelers niet ten volle doordrongen zijn van de dreiging van het degradatie-spook en al is het nu waar. dat de medegegadigden voor de laatste plaats een zwaar programma hebben, dit mag toch in geen geval aanleiding zijn om de zaken zoo lauw aan te pakken. Ook de verdediging heeft dezen middag schuld aan de groote nederlaag en vooral de beide backs waren niet in hun besten vorm. Den Daas. die last onder vond van een blessure, viel na de rust uit, waar door het elftal opnieuw gewijzigd werd. Laten wij voorop stellen, dat de thuisclub een zeer productieve bul had en het haar bui tengewoon meezat. Het begon al met het winnen van den toss, waardoor een zeer sterk voordeel werd verkregen, n.l. wind en zon mee In den beginne werd er vrij behoorlijk door het UVS- elftal gespeeld en vooral v. d. Reyden, die de midvoorplaats beaette, weerde zich verdienste lijk. Tot tweemaal toe kreeg van Oosterom die lang zoo sterk niet meer speelt als voor heen een behoorlijke kans om te doelpunten, maar zijn schoten waren meters naast. Over maas beging de fout het spel te kort te houden, waardoor ze voorloopig niet gevaarlijk was. Toen zij echter de vleugels in het spel gingen be trekken, was het gevaar in een oogwenk toe genomen en vooral de uit vorm zijnde Den Daas werd herhaaldelijk gepasseerd, waardoor de rechtsbuiten gelegenheid kreeg om lustig zijn voorzetjes te geven. Ook de andere vleugelman was uit het goede hout gesneden en van deze zyde kwam het eerste doelpunt na 12 minuten. Niet ontmoedigd trokken de blauw-witten ten aanval en zoowaar wist v. d. Reyden keurig door Ontactisch spel der gasten. Dat L.F.C., dank zij een tweetal strafschop pen heeft gewonnen en daardoor de puntjes tegen Ursus heeft thuis gehouden, is eigenlijk wel het beste wat wij van dezen wedstrijd kun nen vermelden. Geen oogenblik toch hebben wij hier een indruk gehad een kampioensploeg aan het werk te zien. waartoe de herinnering aan den ruwen uitwedstrijd te Rotterdam het zijne wel zal hebben bijgedragen. Ook nu ging alles weer niet even zuiver en, met alle respect voor den goeden wil. die uit het pittige spel der Ursus-spelers naar voren treedt, was en bleef hun manier van spelen steeds een gevaar voor hun zelf en de tegenpartij. Waren de gasten, wier spel in dezen wedstrijd beter ver zorgd was dan dat van L.F.C. wat meer tactisch en wat minder hardhandig te werk gegaan, dan zijn wij er stellig van overtuigd dat de over winning aun de andere zijde zou zijn gekomen. Nu zyn het de twee. door dat „ontactisch" op treden der gasten verkregen en onberispelijk door Zwanenburg benutte penalties geweest, die de twee eenige L.F.C.-doelpunten en daarmede de overwinning brachten. L.F.C., dat met 10 man begon, moest direct alle zeilen bijzetten. De eerste aanvallen be loofden veel goeds voor de gasten. De verdedi ging der kanaries v;as echter in goeden vorm. zoodat de eerste druk werd doorstaan. Toen de elfde L.F.C.'er in het veld was verschenen ging de strijd meer gelijk op, met dit verschil dat de open aanvallen der Rotterdammers steeds meer gevaar opleverden dan de te kort gehouden attaques der kanaries. By een dier aanvallen werd Bijl. die er prachtig door was. gehaakt. De door Zwanenburg zeer goed geplaatste penalty bracht wat opluchting in de L.F.C. gelederen (10). Echter vermocht die moreele steun de kanaries niet tot groote daden te brengen. Het spel bleef te kort. te doorzichtig, waartegenover het pittige, toen nog niet ruwe -- 'i uxwii wvovi'wu ,i w, 1 iracti vt|jt.iiVTLi iivy xucv v°or Bleyerheide werd in het Zuiden het I spel der gasten prettig aandeed. Tot de rust wist de verdediging meester te blijven van het terrein, zoodat met 10 werd gedraaid. Direct in de tweede helft trokken de Leide- naars keurig ten aanval Er werd echter naast en over geschoten. Toen het gewenschte succes uitbleef, trok LF.C. te vroeg de halflinie in de verdediging terug, waardoor Ursus aanval op aanval kon ondernemen, waarbij telkens gevaar dreigde en inderdaad een doelpunt ontstond toen bij een fanatieken aanval Duffels kwam te vallen en een der Ursus-spelers den bal over den op den grond liggenden keeper in het doel kon werken. Dit op minder fraaie wijze verkre gen doelpunt bracht dus den gelijkmaker 1—1 en waarlijk zagen wy reeds een nederlaag voor L.F.C. te gemoet. De Ursuanen meenden toen echter het spel te moeten forceeren. Het ging vaak te hard en te onbesuisd, ook al dreigde daardoor meerdere malen gevaar. L.F.C. hield echter het hoofd koel. De verdediging bleef op zijn post en ten slotte redde Duffels wat er te redden viel. Inmiddels zat ook LF.C's aanval niet stil en tegen het einde togen de kanaries met een wil om te winnen ten aanval. Herreur rende langs het lijntje. Zyn afgemeten voor zet werd door van Leeuwen juist over gekopt, terwijl Bijl bij een prachtkans den bal net aan den verkeerden kant van den paal deed be landen. Een viertal corners bracht evenmin succes en uit de laatste ontstond een uiterst gevaarlijke doorbraak der gasten, welke Duffels ten slotte onschadelijk maakte. Nog één maal ging L.F.C. er van door. Uit een goede pass van Van Leeuwen werd het leer door een Ürsus verdediger met de hand bewerkt en toen werd het pleit beslecht. Zwanenburg plaatste zich achter den bal en weldra lag deze achter den Ursus-doelverdediger 21. Een speler van het bezoekend elftal moest juist voor het einde nog het veld verlaten, waarna spoedig het eind signaal klonk. Na deze overwinning is het voor L.F.C. nu dus nog slechts een kwestie van tijd. Dan zal de kampiocnsvlag weer wapperen by het oude L.F.Cmaar dan zal er in de promotie-wedstrytien beter moeten worden gespeeld dan in den wedstrijd van gisteren om de zoo lang gemiste plaats in de derde klasse te kunnen innemen. Zóó vol, als gisteren, is het op het terrein aan de De Kempenaerstraat na den eerste- klasse-tijd van A.S.C. niet meer geweest! En welk een spanning heeft er geheerscht, zoowel in het veld als rondom de lijnen en op de tot den nok bezette tribune Tweemaal drie kwartier gaven A5.C. en S.V.C. hun uiterste krachten, omdat zij be seften dat deze wedstrijd doorslag zijn kon in den kamp om het kampioenschap en het peil verhief zich in deze opwindende ontmoeting tot een peil dat den toets der vergelijking met dat uit de tweede klasse in menig opzicht kon doorstaan. Het beste positiespel, het fraaiste combineeren en het hoogste tempo vond men daarbij aan den kant der Haagsche roodbroeken, doch— de uitvalsstooten van de Leidsche ploeg waren verrassend en gevaarlijk door het goed open houden van het spel en door het feit dat vooral rechtsbuiten Zwanen burg voortdurend ongedekt werd gelaten. Bovendien vond de Haagsche voorhoede een verdediging tegenover zich. welke menige club uit een hoogere afeeling haar benijden zou en als wij constateeren dat roodzwart slechts op het kantje af ge wonnen heeft dan moeten wij tevens vast stellen dat de mogelijkheid daarop tot de laatste beslissende minuut is open gehou den door het trio: Jaquet-Secrève-Kok, dat zich voortreffelijk geweerd heeft en een zeer belangrijk deel heeft bijgedragen tot de zege. die tenslotte nog onverwacht kwam omdat S.V.C. tegen het laatst weer meer in den aanval was en er drie Leidsche spelers voor noodig waren om den even weifelen den doelman den bal uit de handen te loopen Het enthousiasme, dat losbarstte toen men vlak voor het einde na een langdurige worste ling het leder in het Haagsche doel zag ver dwijnen, was onbeschrijflijk en bewijst hoezeer men zich in breeden kring verheugt over het succes der roodzwarten, die thans hun lot volkomen in eigen hand hebben. Het was één deinende menschenzee rondom en men danste en hoste tot de tribune er onder dreigde te be zwijken. Aan de lange, bijkans eindelooze span ning was een gelukkig slot gekomen en men wist niet hoe dwaas men wel doen moest om aan zyn vreugde uiting te geven Men zal de vraag stellen of deze 10 over winning van A.S.C. verdiend is geweest en wij weten dat velen daarop ontkennend zullen antwoorden. Wij geven toe: Het spel van S.V.C. was attractiever, sneller, fraaier van compositie en sluitender over alle linies. En toch: wie positief verklaart dat A.S.C. meer kreeg dan haar toekwam, is onbillijk en o.i. ook onjuist, want de Hagenaars, wien wij gaarne de eer geven, welke hun toekomt, vergaten één buiten gewoon belangrijke factor. Zy vergaten hun sprankelende attaques met even mooie schoten te besluiten! En wanneer zij wél schoten, dan stond onder de Leidsche lat een keeper, die zijn werk tot in finesses verstond en den gasten onverbiddelijk een „halt" toeriep. Zou het niet fout zijn bij een beoordeeling van het resultaat van dezen wedstrijd met dat alles rekening te houden en zich te herinneren dat in de voetballerij ook de doelman meetelt en dat niet het mooiste toch het meest productieve spel nog altijd den doorslag geeft De eerste kansen in dezen wedstrijd waren voor A.S.C., dat reeds spoedig een tweetal kogels van Van Hoven, na uitstekend werk van Zwanenburg, langs den verkeerden kant van den paal zag gaan. S.V.C. werd toen sterker en haar combineeren was een lust voor het oog. Het scheen bovendien tot succes te leiden toen Kok in de elfde minuut bij een hoogen bal miskopte en de Haagsche mldvoor een schitte rende scoringkans kreeg. Het leder ging langs den vallenden keeper, doch werd op de lijn gekeerd door Secreve, die op dat moment zijn club een buitengewoon belangrijken dienst be wezen heeft. Het volgend moment nam Zwa nenburg den bal mede en zijn magnifieke schui ver suisde rakelings langs den staander, ver buiten bereik van den S.V.C.-keeper Geruimen tijd wogen de teams daarna vol komen tegen elkaar op en in groote spanning volgde het opgewonden publiek het verloop van dezen temperamentvollen, hoewel uiterst spor tleven kamp. die door den hêer Aarsen met talent werd geleid. S.V.C. kreeg daarbij de meeste kansen, hoe goed Secreve en Kok tel kens ook ingrepen, maar het schot der Hage naars was zoek en is dezen middag ook vrijwel geheel zoek gebleven, zoodat er met blanken stand werd gepauzeerd. A.S.C. had na de rust het voordeel van zon en wind en daardoor gesteund nam zij in de eerste minuten het spel volkomen in handen, aange moedigd door de duizenden langs de lijnen. Prevo. die er in de eerste helft niet in ge slaagd was zijn normalen vorm te benaderen, kwam er nu beter in en dat gaf ineens meer kracht aan de Leidsche aanvallen, die de Haag sche verediging in hooge mate verontrustte. De goede doelman hield zyn veste echter schoon, hoewel Van Hoven eenige malen zijn capaci teiten op de proef stelde, en weldra hervond S.V.C. haar evenwicht. De rechtsbinnen, die heel dezen middag opereerde tusschen voor hoede en middenlinie, legde den grondslag voor nieuwe aanvallen der gasten en er was twaalf minuten gespeeld, toen hun rechtsbuiten de ge- heele Leidsche defensie zijn hielen liet zien! Reeds telde men een doelpunt toen Prevo met zevenmijlslaarzen naderde en op het laatste moment den bal nog corner trapteNog geen minuut daarna herhaalde de rechtsbuiten zijn poging, doch thans schoot hij van zeer dichtbij hopeloos ver naast! Langzaam verstreek zoo de tijd en al duide lijker werd hoe zeer de ploegen elkaar vreesden! Ter weerszijden werd men nerveuzer, plaatste men slechter, trapte men meer mis of maakte men andere fouten. Zelfs Jaquet beging een domheid door uitloopend den baj_ tegen een toeloopenden Hagenaar aan te scnieten, doch Secreve (altijd aanwezig als het angstig werd!) tikte het leder vlak voor het. verlaten doel weg! Welk een dreiging zag men nu telkens voor beide doelen en hoe zenuwsloopend is deze periode voor spelers en publiek geweest Men zag Jaquet fraai stoppen toen de arbiter een duidelijk offside-geval van den Haagschen rechtsbuiten over het hoofd had gezien en deze scherp inschoot, men zag fel opdringen van de roodzwarte voorhoede met langdurige worste lingen voor de S.V.C.-veste. Men zag Ten Cate bij A.S.C. als invaller komen voor Abrahams, terwijl bij S.V.C. de rechtsbuiten vervangen werd. doch het veranderde niets aan het alge meen aspect, waarbij de gasten voortdurend iets meer in het offensief waren zonder dat overwicht echter in doelpunten te kunnen uitdrukken. In beide kampen ging men de minuten tel len want men wist dat één fortuinlijk moment thans beslissend zyn zou. Vier minuten waren er nog te spelen, nog drie, nog twéé, nog en plotseling loste Van Nierop toen een hoog schot op het Haagsche doel. De keeper stopte den bal, doch had hem niet klemvast. Twee, drie roodzwarten stortten zich in het gewoel even zag men slechts een kluwen van druk bewegende spelers toen verdween de bal over de lyn in de Haagsche touwen A.S.C. leidde met 10, dank zy Van Hoven, Mooten en Van Goor. die het leder geza menlijk het doel in werkten, en een orkaan van jubel steeg op uit de opgewonden massa die nog juichte tden oe heer Aarsen kort daarna het einde reeds aangekondigd had! Omstuwd door honderden hossende suppor ters konden de Leidsche spelers slechts heel langzaam de kleedkamers bereiken, waar en dat teekent het sportieve karakter van dezen wedstrijd tal van S.V.C.-spelers onmiddellijk binnentraden om hun tegenstanders met deze zege geluk te wenschen! Voor S.V.C. is de nederlaag ongetwijfeld een ernstige teleurstel ling geweest. Het moge hun tot voldoening strekken dat het daverende applaus na afloop voor een belangrijk deel ook hun keurige spel heeft gegolden te breken. Op het laatste moment werd hy ech ter gehaakt. Toch bleef hij in het bezit van den bal daarom liet de scheidsrechter door spelen maar zijn schot was nu te zacht om succes te hebben. Gedurende tien minuten bleef U.V.S. in het offensief, maar succes bleef uit en waar het niet verwacht werd, kwam het doelpunt. Na 25 minuten wist Overmaas den voorsprong te vergrooten. Van dit oogenblik af was U.V.S. een geslagen elftal, tenminste volgens enkele spelers, die dan een gelatenheid toonden, van dat halen wij toch niet meer op. Deze gelatenheid moet plaats maken voor zelf vertrouwen in eigen kunnen en met die zeker heid zullen en moeten betere resultaten geboekt worden. Voor de rust wisten de gastheeren nog tweemaal het net te vinden. Na de rust werd alles op den aanval gezet, maar ook nu bleek hoe onmachtig de U.V.S.-voorhoede was. Slechts sporadisch werd een schot genoteerd en dit kwam dan nog meestal van Wallaart. Door het te veel opdringen ontstonden natuurlijk hachelijke momenten voor de U.V.S.-veste, die door te lang treuzelen meestal om zeep werden gebracht. Slechts éénmaal wist de thuisclub nog te doelpunten. GEFLATTEERDE, HOEWEL VERDIENDE OVERWINNING. Eenigszins onverwachts hebben de Rijnstreek- bewoners nog een vrij groote nederlaag van het bezoekende Hillinen te slikken gekregen. Deze overwinning komt den gasten wel toe. doch met een verschil van slechts één doelpunt zou het iets beter spel der Hillegommers ruimschoots be loond zijn geweest. Dat het tenslotte toch nog 41 werd danken de gasten dan ook wel voor namelijk aan enkele misverstanden of foutjes in de Alphenachterhoede, waarbij de anders zoo uitstekende aanvoerder Britsemmer ditmaal niet geheel en al vrij uit ging. De bezoekers vielen wat hun spel aangaat wel iets tegen. Het sterk ste deel van het elftal is de verdediging, terwijl de halflinie met den rechtshalf als uitblinker er ook mag wezen. De spil met de reuzenfiguur was in de eerste helft bijzonder goed en verzette bergen werk, in de tweede helft leek hij ons wat uitgespeeld. In de voorhoede was de rech tervleugel met rechtsbuiten Warmerdam als uit blinker het beste deel van het elftal. Vooral deze rechtsbuiten toonde zich een zeer nuttig speler door twee van de vier doelpunten voor zijn rekening te nemen. Alphen heeft zich te gen dit elftal uitstekend geweerd en zou met eenig geluk wellicht een anderen uitslag hebben kunnen verkrijgen. In de achterhoede was Hesseling weer van de partij, die toonde zijn plaats nog wel waard te zijn. Het is een vrij forsche wedstrijd geworden, die op behoor lijke wijze door scheidsrechter Josee geleid werd. De eerste aanvallen zijn voor Alphen en het scheelt tot twee maal toe maar een haar of zij had de leiding genomen. Aan de andere zijde brengt de linksbuiten der gasten door te zwak plaatsen enkele goede kansen om zeep. Gerui men tijd gaat het spel dan op en neer. enkele corners door Binnenkamp genomen leveren niets op en is het den spelers aan te zien. dat zy veel hinder ondervinden van den sterken wind. Als de wedstrijd ongeveer een half uur oud is krijgt de rechtsbuiten Warmerdam den bal goed vrij en met een hard vrij onverwachts schot geeft hfj zijn elftal de leiding (1—0). Alphen is hier door geenszins ontmoedigd en enkele goede aan vallen worden opgezet. Keeper v. d. Jacht moet dan ook al zijn talenten toonen om erger voor zijn elftal te voorkomen, toch kan ook hij niet verhinderen, dat als de rechtervleugel van Al phen Vriesekoop en Windhorst er keurig samen spelend vandoor gaan Schellingerhout uit dezen fraaien aanval met een hard zuiver schot den stand gelijk maakt. Na de thee trachten de bezoekers direct een voorsprong te verkrijgen, door het inzetten van een serie snelle en gevaarlijke aanvallen. De bezoekers slagen hierin ook vrijwel direct an dermaal door den rechtsbuiten Warmerdam, die ook ditmaal weer met een keihard schot scoort in den uitersten hoek van het doel (1—2>. Alphen komt hierna geruimen tijd in den aan val en een enkele maal denken wij de thuisclub den stand weer gelijk te zien maken, doch steeds is er een Hillinenspeler die den bal wegtrapt. De bezoekers komen er ook weer iets beter in. E. Scholte passeert de geheele Alphendefensie en heeft weinig moeite om den bal langs den uit loopenden Britsemmer te schieten (3—1). Kort voor het einde scoort de linksbuiten der gasten Freeke met een boogschot het vierde doelpunt (41). THUISCLUB KREEG MEER DAN ZIJ VERDIENDE. Er ontwikkelt zich een zeer vlug spel met DSO iets meer aanvallend. Roodenburg heeft nog al tijd noodig om zich by het vurige spel van de gasten aan te passen. Na een kwartier krijgt Roodenburg een hoek schop te nemen, welke goed voor het doel komt. De keeper der gasten, overigens verdienstelijk spelend, vangt den bal, doch laat hem glippen en is het 10 voor de gastheeren. DSO laat zich hierdoor niet ontmoedigen en komt onstuimig opzetten. Uit een dier aanvallen ontstaat een doelpunt (1—1). Na dit doelpunt wordt het spel van beide kanten iets te hard, waardoor de scheidsrechter verscheidene vrije trappen uit deelt en zelfs een speler van DSO naar de kleed kamer verwijst. Direct daarna treedt de rechts back bij Roodenburg wat al te hardhandig op, waarvoor de scheidsrechter een strafschop toe- kent, die ook een doelpunt opleve?t <21). Na de thee golft het spel vlug op en neer en ko men beide doelen beurtelings in gevaar. By een algemeenen aanval der gastheeren ziet de mid- j voor kans om op onberispelijke wijze gelijk te maken (22). Met dezen stand komt het einde en kreeg Roodenburg iets meer dan haar toe kwam. L.R.C. II—A.R.C. O 9—0. De LR.C.-reserves hebben revanche genomen Weliswaar waren de A.R.C.'ers niet volledig, doch de Lissenaren beheerschten het geheele veld en voerden de score tot 9 op, terwijl de A.R.C.'ers er niet in slaagden de eer te redden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13