LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 6 Maart 1939 Gouden jubileum der Leidsche Tuiniers- en Bloemisten ver. „Door Eendracht Verbonden" Uit de Rijnstreek Ernstige ongelukken op den Rijksweg -Q- Hierboven het Bestuur, de Feestcommissie en Eereleden van de Leidsche Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Ver bonden", die Zaterdag haar gouden jubileum herdacht. Zittend de bestuursleden, t.w. van 1. n. r. de heeren P. W. Schenkeveld (comm.); H. Wagemans (2e seer.); J. v. d. Berg (le secr.); M. Galjaard (voorzitter); A. de Bruin (penningm.); J. H. Smit (2e voorzitter)D. J. Koning (comm.) en J. Houwer (blbl.l. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan z. van Matthijs van Rijswijk en Geertruida van Rijswijk; Gerritje Jacoba, d. van Cornells Roest en van Gerritje Jacoba Boezaard: Frederik z. van Martinus de Leeuw en Hendriksje Johanna Barth; Rudolf Wilhelm, z. v. Marinus de Grauw en Disje van Oosterom. Geboren: Herman Jan Adriaan, Z. v. Petrus Cornelis Penders en Geesje Meijer Elisabeth Petronella Maria, D. van Johannes Jozephus Moerings en Elisabeth Petronella van Kersber gen Paulus Jan Pieter. Z. van Pieter Turken en Magrete Johanne Smidt. Ondertrouwd: Klaas Landstra 27 j. en Katha- rina Bruinsma 27 j. Arie Pennewaard 28 j. en Rika Johanna Groenheiden Cornelis Zijl- stra 25 j. en Jannetje Hendrika Sekeris 25 j. Gehuwd: Bartolomeus Hoogwerff, Bodegra ven 25 j. te Nieuwkoop en Margje v. Dam 27 j. Overleden: Pieter Janzer. oud 56 jaar; Johan nes Cornells van der Maal. oud 78 jaar; overl. te Leiden: Cornelis Jan Koelewijn. oud 64 jaar, gehuwd met Antonia Hendrika Roosen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Arie Kammeraat. Conradstr. 21; Adrianus Verbij, Rietveldstraat 13; Willem Zeilstra, Machineweg 1; Maria E. Marsé. Raad huisstraat 162; Evert Smorenburg.Toussaint- straat 50. Vertrokken: Naar Boskoop. Emmakade 63, Willem Sekeris en gezin Woerden, Voorstraat 11, Teunis Verhoeff Wassenaar. Stoeplaan 12, Anna van Leeuwen Vlaardlngen, Nieuw- laan 64. Cornelis de Jeu Bodegraven. Weij- poort 51. Gertruida Burggraaf 's-Graven- hage, K. Reinierstraat 7. Hermine S. Eelsingh Wassenaar, Nachtegaallaan 1, Willemina Hillebrand Nieuwkoop, A 281a, Margje van Dam. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Quirinus z. van L. J. van Poel en J. C. Koot; Leonardus Petrus z. van G. J. v. d. Meer en J. H. de Jong; Maria Hendrina d. van G. N. Kuiper en A. M. v. d. Meer; Henricus Adrianus z. van H. J. Hoogen- boom en C. E. J. de Koning; Maria Gerarda d. van P. J. de Jong en A. A. v. d. Wereld: Johanna Cornelia d. van H. van 't Hart en L. A. Vermeulen. Gehuwd: Gerardus Wouter Koek jm. 27 jaar en Wilhelmina Johanna Koek jd. 24 jaar. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus z. van J. G. v. d. Waal en W. de Keijzer; Pieter z. van P. Speelman en N. Buitelaar. Overleden: J. de Vries. 79 jaar; J. H. Wessels 71 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: P. van Djjk, Wejjland 96; W. P. Brunt, Noordzijde 37: B. Mulder. Torenlaan 8; L. Breedyk, Torenlaan 23; J. Kemp, Weijland 42; J. Francken, Meije 21; L. G. v. d. Waaij, Noordzijde 129; J. de Boer, Zuidzijde 69: P. E. Kop. Goudscheweg 4. Vertrokken: D. J. Blijleven naar Den Helder: Bassingstraat 106; Wed. J. E. Waltz—C. H. Ruigrok naar Schiebroek, Adrianalaan 238; S. A. Schouten, naar Alphen a. d. Rijn. Groene- weg 40; L. G. Kok naar Wassenaar, Langstraat 16; N. van der Panne, naar Zwammerdam; Wed. A. HofmanA. de Jong naar Gameren, Ridderstraat B 28 II; L. v. d. Heuvel naar Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 69; P. Schouten, naar Wassenaar, Dwarsweg 3; G. Hoogendoorn. naar Rotterdam, Spartastraat 68; J. van Wensveen. naar Zwanuncrdam. Goud scheweg 163. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. Konijn en A. Ravenhorst; A. Schouten en P. van der Wolf. Geboren: Jacoba. d. v. F. Keizer en J. Dietz. Overleden: H. de Rijk, echtgenoote van J. C. Verkalk. 80 jr. UIT BOSKOOP. De uitslag van de 20ste ronde van de borden wedstrijden luidt: D. J. van Wijk—C. Kluis 0—2, E. J. HoogerbrugA. Geers, afgebr.. A. van Wijk—E. Hoogerbrug idem. Jaarvergadering Chr. Nat. School. De Ver. voor Chr. Nat. Onderwijs verga derde in een der lokalen van de Nieuw- straatschool. De voorz. de heer E. Guldemond opende en sprak een welkomstwoord. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat er een kleine financieele achteruitgang is. Het jaarverslag van den secretaris was beter gestemd, het werd onder applaus vastge steld. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Geref. Vrouwenvereenigingen. In een der zalen achter de Geref. Kerk alhier heeft mevr. Huizenveldtvan der Lelie van Hazerswoude onder veel belang stelling gesproken over de wenschelijkheid van de oprichting van een Geref. Vrou- wenvereeniging. De spreekster, de echtge noote van den Geref. predikant te Hazers woude. zette op prettige, duidelijke wijze het nut en de wenschelijkheid van een Geref. vrouwenvereeniging uiteen. Reeds onmiddellijk werd tot oprichting besloten en gaven zich 36 dames als lid op. Het voorloopige bestuur wordt gevormd door de dames: P. GoudkadeKoelmans, M. Guldemond—van Doorn en J. Kooy Kooy. De heer C. Trimp alhier slaagde te Haarlem voor het examen Kantoorsteno graaf (130 lettergrepen per minuut). Gedurende Februari werd in de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f.26.902.73 en terugbetaald f. 20.939.48. Het laatste door de spaarband uitgegeven boekje draagt het nummer 6433. NOORDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marrigje Mart|jntje d. van J. van Leeuwen en M. A. Hoogendoorn; Maria Johanna d. van Th. Pieterse en M. van Capel; Elisabeth d. van J. Rijlaarsdam en A. C. Bree- dijk. Overleden: Dirkje P|jper, echtgenoote van C. Verduyn, 71 jaar. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Bon. naar Zevenhoven L. Hoogenboom n. Zevenhoven. Burgerlijke Stand. Overleden: Jan Morzink 8 maanden J. C. Buis, overleden te Gheel (B.) oud 76 j. Zaterdagmiddag recipieerde het Be stuur der Leidsche Tuiniers- en Bloe- mistenvereen. „Door Eendracht Ver bonden" in de bovenzalen van het café „Royal" aan de Doezastraat, ter gele genheid van haar Gouden Jubileum. Talrijke afgevaardigden van zusterver- eenigingen gaven blijk van hun belangstel ling, toen de voorzitter de heer M. Galjaard allen welkom heette, in het bijzonder het geheele bestuur van de afd. Leiden der Kon. Ned. Ver. v. Tuinbouw- en Plantkunde, de oudste eere-leden, het Bestuur van den Bond van Oud-leerlingen der Tuinbouwcur- sussen en afgevaardigden van diverse Tuin en Woningbouwvereenigingen. Spr. wees er op, dat het Bestuur een tijd perk van groote spanning meemaakt er, sprak de hoop uit op een goede toekomst voor de vereeniging, die moge blijven, wat zij in de afgeloopen 50 jaar geweest is. Voorts gaf spr. een overzicht van de lotge vallen der vereeniging in deze 50 jaren. Op 1 Maart 1889 vond in „Rijnstroom" een op richtingsvergadering plaats, oorspronkelijk met de bedoeling om de leden tegen ziekte te verzekeren: de definitieve oprichting volgde op 5 Maart 1889 onder den naam „Warmoeziers- en Tuiniersvereeniging". Spr. herinnerde voorts aan vele data van belangrijke gebeurtenissen in het vereeni- gingsleven, waarvan wij willen noemen: de onthulling van het le vaandel (1890), de instelling van de Vragenbus (1894), het eer ste deelnemen aan een 3 Oct. optocht (1895), de benoeming van een vakbiblio thecaris (1898). de instelling van de winter- cursussen (1901), de Kon. Goedkeuring op de Statuten (1904), de eerste teekencursus (1906), de eerste kweekwedstrijd (1909),het kweeken van plantjes op de Lagere Scholen (1924), de groote tentoonstelling van 1929, de eerste ballonwedstrijd (1930), het af scheid van den heer H. H. Koome als pen ningmeester (1935) en dat van den heer Kriest als eere-voorzitter in 1937 enz. Spr. dankte tenslotte allen, voor het zeer vele. dat zij in de afgeloopen 50 jaren voor de vereeniging verrichtten en hoopte, dat zij zich ook in de toekomst zal mogen hand haven. Hierop werd door vele afgevaardigden van zustervereenigingen het woord ge voerd. Namens de afd. Leiden der Mij. v. Tuinbouw sprak de voorzitter, de heer Jon ker, die, na zijn gelukwenschen overge bracht te hebben, verklaarde het buitenge woon op prijs te stellen, dat er bij voort during een goede verstandhouding tus- schen beide vereenigingen geweest is. Het was steeds de Ver. „Door Eendracht Verbonden" die in verschillend opzicht sti- muleerend werk deed. Eerst wat betreft den steun aan de leden (bij ziekte of overlijden) doch men begreep al spoedig, dat de tuin bouw van materialisme alléén niet leven kan. Ook indealisme is noodig en zoo kwam de instelling van een bibliotheek ter meer dere ontwikkeling, vervolgens het tuin- bouwonderwijs en de steun tot verfraaiing van de woonstad, de keuringen van tuin tjes enz. In het bijzonder wat het onder wijs aangaat, heeft de vereeniging bij de Mij. v. Tuinbouw steun gezocht; men heeft getoond de belangen van den tuinbouw stevig te behartigen. Spr. hoopte, dat de vereeniging tot in lengte van dagen zal blij ven medehelpen het mooie vak op te bou wen. Namens de Maatschappij verklaarde spr., dat een mand met bloemen bezorgd was aan de zaal van „Schuttershof", waar het avondfeest gevierd zou worden. De heer A. Zwart voerde het woord na mens de Eereleden (de heeren J. P. Heme- rik, P. Horstman, A. Zwart en H. H. Koome) Deze heeren, die allen hijzonder veel voor de vereeniging in verschillende functies gedaan hebben, tellen te zamen ongeveer 350 Jaren. De heer Zwart bood onder zeer hartelijke bewoordingen een nieuwe voorzittershamer aan, onder het uitspreken van zijn geluk wenschen. De heer Bos voerde het woord namens de Tuinver. „Ons Belang" Deze merkte op, dat de vereeniging steeds de bakens op de juiste wijze wist te verzetten en altijd onder goede leiding, thans onder die van den heer Galjaard sinds 27 jaren. Spr. betuigde zijn dank voor de voorlichting en de hulp, on dervonden bij de tuintjes-keuringen en bood een mand met seringen aan. De heer Klom dankte namens de Ouder- commissie der School Driftstraat voor het uitgeven van de stekjes enz. aan de kin deren. Ook diens gelukwensch ging met de overhandiging van een bloemenmand ge paard. De heer Noteboom, vertegenwoordiger der Woningbouwver. „Ons Doel" wees bij het overbrengen van zijn felicitatie op de hier aanwezige twee uitersten: eenerzijds de oudjes, de grondleggers en pioniers van het mooie werk der vereeniging, anderzijds de jongeren, w.o. ook de niet-vakmenschen. met welker toelating de vereeniging een mooien grondslag heeft gelegd ter bevor dering van de liefhebberij voor bloemen. Nog spraken de heer Eikerbout, de be kende oud-regisseur van de toomeelclub der vereeniging, die verschillende herinnerin gen ophaalde, de heer Oostveen namens de Woningbouwver. „De Eendracht", onder aanbieding van een lauwerkrans voor de wedstrijden, de heer J. H. Smit nemens de Ver. v. Oud-leerlingen onder aanbieding van een bloemenmand, de heer Heileg na mens de Ver. Tuinstadwijk, die een beker aanbood als prijs voor een kweek- of bloe menwedstrijd. De heer de Haas, de gérant van café „Royaal" bood een fraaien beker aan. onder betuiging van zijn dank voor het feit, dat de vereeniging reeds sinds 4 jaren regel matig bij hem pleegt te vergaderen en voor de prettige samenwerking. Tenslotte voerde de heer J. J. Kriest het woord. Deze is 23 jaren eere-voorzitter der- vereeniging geweest en moest toen bedan ken, omdat hij in stoffelij'ken zin niets meer voor haar kon doen. Het speet hem, dat nog steeds niet een nieuwe eere-voor zitter gekozen is en spr, hoopte, dat zulks spoedig geschieden zou. De heer Galjaard dankte den heer Kriest voor de enorme opofferingen, die hij zich gedurende zulk een Langen tijd heeft ge troost en hoopte, dat de heer Kriest nog vele jaren als jurylid zijn medewerking zal blijven verieenen. De heer Galjaard dankte tenslotte op hartelijke wijze alle sprekers voor hun gelukwenschen en geschenken. Ook sprak hij nog een waardeerend woord ter nagedachtenis van wijlen den vroegeren secretaris den heer Bolt, die zooveel voor de vereeniging heeft gepresteerd. Nadat ook de voorzitter der Feestcom missie de heer T. Ouwerkerk, den heer de Haas zijn dank had betuigd, was deze druk bezochte receptie, die zich kenmerkte door een uitermate hartelijke en opgewekte sfeer, beëindigd. 's Avonds te 8 uur vond in „Het Schut- terehof" de feestavond voor leden en ge- noodigden plaats. Onder het spelen van „Lang zullen zij Leven" werd het voltallige bestuur door den voorzitter der Feestcom missie, den lieer Ouwerkerk, de zaal bin nengeleid, waarna deze het bestuur namens de leden feliciteerde en dank bracht voor alles, wat het in de afgeloopen jaren voor de vereeniging tot stand had gebracht. Hierna werd een aanvang gemaakt met het cabaret-programma, waarvoor Albert Gerritsen als conferencier en als leider van „The Dutch Players" optrad. De sou brette Jeanne Horsten, een oude bekende bij de „D.E.V.ers", aan den vleugel bege leid door Henri Teunissen, bracht er al direct de juiste stemming in, vooral de parodie op „Klein Vogelein op groene Tak" had veel succes. De vingervlugge goochel kunstenaar Larette had natuurlijk weer veel succes, door uit de allergekste plaat sen, sigaretten, horloges en geldstukken te tooveren. Carla Diana toonde haar vurti- ositeit op de xylophoon en haar wonder- glazen, waarvoor zij steeds met een har telijk applaus werd beloond. In de pauze vond een verloting plaats voor de tombola. Klokslag 12 uur. vond de huldiging van het bestuur plaats en werd het bij monde van den heer Ouwerkerk toegesproken. Hierbij overhandigde spreker namens de leden een fraaien bloemenmand benevens een wisselbeker, welke door het bestuur beschikbaar kan worden gesteld voor den tuintjeswedstrijd in den aa. zomer. De heer Zwart bood namens de Eere-leden nog een bloemstuk aan, terwijl er tijdens de feestviering nog een bloemenhulde werd aangeboden door de Kon- Ned- Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Leiden, waarop tijdens de receptie reeds was ge zinspeeld. De voorzitter, de heer Galjaard dankte hiervoor op geestige wijze. Als slot voerden eenige jongedames een prachtig tableau op, voorstellende een „Hulde aan de bloemengodin Flora". Het hierbij gesproken woord was van mevr. de Regt. Onder leiding van Joh. v. d. Bosch volgde een gezellig bal en toen de klok vier uur sloeg en de danslustigen naar huis moes ten gaan, bleek hiervoor nog maar weinig animo te bestaan. De feestcommissie, en allen die het mo gelijk maakten deze festiviteiten te orga- niseeren, komt een woord van hulde zeker toe! TWEE AUTO'S SLAAN OVER DEN KOP. In het algeloopen week-einde hebben op 'den autosnelweg Amsterdam—Den Haag wederom twee ernstige ongelukken plaats gehad. Het begon Zaterdagavond. Toen ge schiedde te kwart voor zeven tusschen den Venneperweg en den Lisserweg een auto ongeluk, waarbij drie personen ernstig ge wond werden. Drie personenauto's reden achter elkaar in de richting den Haag. De bestuurder van den achtersten wagen stak, om de andere auto's te passeeren, zijn lin kerrichtingaanwijzer uit en zwenkte naar links. Toen hij echter naast de tweede auto gekomen was, ging deze eveneens naar links om den voorsten wagen voorbij te gaan. De achterste auto, welke zich juist naast dezen tweeden wagen bevond, werd door deze onverwachte manoeuvre gedwon gen naar de uiterste linkerzijde van de autobaan uit te wijken. Het voertuig ver nielde hierbij een bermplankje en schoot den berm van den weg in, sloeg viermaal over den kop en kwam terecht op den lin kerrijbaan. Van de 3 inzittenden werd de heer Z. uit Amsterdam, uit den wagen ge slingerd en ernstig gewond. Ook de overige inzittenden, het echtpaar K. uit 's-Graven- hage, kwamen er niet zonder lichamelijk letsel af. De heer K. liep een hersenschud ding op, zijn echtgenoote viel door de voor ruit en kreeg ernstige snijwonden. De twee heeren zijn per ziekenauto van de ge meente Haarlemmermeer naar de Residen tie vervoerd. Mevr. K, kon naar haar wo ning in den Haag vervoerd worden. De bestuurder van de tweede personen auto, dje naar men vermoedt, het ongeluk veroorzaakt heeft, is wel uit zijn wagen gekomen om te zien, wat geschiedde, doch is direct daarop doorgereden. Hoewel men niet in de gelegenheid is geweest het num mer van dezen wagen te noteeren, raadt de politie van Haarlemmermeer dezen persoon aan, zich aan de post te Hoofddorp te ver voegen, aangezien de verzamelde gegevens voldoende zijn om de identiteit van den vermoedelijken schuldige vast te stellen. Gisteravond had op den Rijksweg we derom een ongeluk plaats, waarbij een per sonenauto over den kop sloeg, nadat de be stuurder door onbekende oorzaak de macht over het stuur was kwijt geraakt. Wonder boven wonder mankeerde de bestuurder vrijwel niets. Hij liep slechts enkele lichte verwondingen op. De auto, die vrij ernstig werd beschadigd, moest worden wegge sleept. In de afgeloopen dagen is de behoefte aan hrdpstations op den Rijksweg weer duidelijk gebleken. J. P. Verkade en C. M. Brinkman; Abraham z, van A. N. Smith en B, T. Verhoef. Overleden: J. Rehorstgeb. Lagewaart, 79 jaar. Gehuwd: J. A. ÏJsselstein cn M. M, Hofstede; G. C. de Joode en J. D. Hoogendoorn; A. J. Cozjjnsen en A van Beek. Ondertrouwd: L. van der Sar en A H, v. d. Water. Ingelandenvergadering Voorofsche polder. Onder praesidtum van den heer Jac. Groenewegen hield de Voorofsche polder alhier in hotel De Unie zijn jaarlijksche Ingelandenvergadering. De rekening over 1938 werd vastgesteld in ontvangsten op f. 3349.1B en in uitgaven op f. 1771.01. alzoo batig saldo f. 1578.17. De begrooting 1939 werd vastgesteld op een gelijk bedrag in ontvangsten en uitgaven van f. 3348.47; de omslag werd bepaald op f.9 per H.A. Tot leden der controle-commissie 1939 werden benoemd de heeren P. W. Hardijzer en C. Klijn te Boskoop en K. van der Tor ren J.C.zn. alhier en tot plaatsvervangers de heeren A. Oosterwijk en Boskoop, J. van der Torren K.zn. alhier en J. J. Weller Jz. te Boskoop. Het bestuur werd gemachtigd om voor het komend tijdvak van vijf jaren een overeenkomst inzake de bemaling van den polder te sluiten met de polders Ach teraf en de Putte. De bekende kapitale boerderij „Wil lem 2", gelegen in den Zuidplaspolder aan het kruispunt Plasweg—Breedeweg, zal worden gesloopt en geheel in moderne stijl worden herbouwd. In de afgeloopen maand passeerden niet minder dan 3450 schepen de nieuwe hefbrug over de Gouwe alhier. In de Ned. Herv. Kerk werd in de iraatsbe helft van Februari gecollecteerd voor de Diaconie f. 172.30. voor de Kerk f. 143.05, terwijl de busjes bevatten f. 9.52. 2 giften van f.10 kwamen binnen voor de diaconie en een van f. 10 voor de kerk. WOUBRUGGE. Vergadering „Groene Kruis". Met dr. Loth als voorzitter hield de afd. Woubrugge van het „Groene Kruis" in hotel Swama een buitengewone ledenvergadering. Uitvoerig zette de voorzitter het doel van deze vergadering uiteen n.l. de reorganisatie van de afd., omdat blijkt dat deze ernstig met ondergang wordt bedreigd tengevolge van de financiën. Dat mag niet. Het zeer gewaardeerde werk. niet het minst de wijk verpleging, met zooveel energie en volhar ding tot stand gebracht, mag niet worden beperkt, laat staan geheel prijs gegeven. Om dit te voorkomen is aller daadwerkelijke medehulp geboden. Het bestuur stelde daar om voor een uniforme contributie vast. te stellen van tien cent per week. Aan de werk zaamheden wordt dan een uitbreiding ge geven, bestaande in bakerhulp en hu'??chrh: Na een breedvoerige bespreking, waarbij net voorstel van alle zijden werd bezien, we™ het bestuursvoorstel aangenomen. M°8e deze laatste poging slagen om de v<Jr*z ting van dit mooie sociale werk te besten digen! Varkenspest. Door den veeartsenijkundigen dienstis varkenspest geconstateerd onder de van den landbouwer van V. in den P0Ia= Vierambacht. Een aantal dezer dieren reeds afgemaakt, om erger te voorkome ZOETERMFER. Gedurende Februari werd aan he' postkantoor alhier ingelegd f9620.34 terugbetaald f. 11196.65. RIJNZATERWOUDE. Jaarvergadering der Prot. Begrafenisver. „Leimuiden Rijnsaterwoude". Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in de consistoriekamer der N. H. Kerk, De voorzitter, de heer P. Riet dijk uit Leimuiden opende met gebed, waarna de secr. de heer K. Wesselius uit Leimuiden de notulen las, die vastgesteld werden Hierna volgde rekening en ver antwoording van den penningmeester, den heer J. Vet uit Rijnzaterwoude. De totale inkomsten over 1938 hadden f. 997.10 be dragen; hierin was ook opgenomen het batig saldo 1937, nl. f. 254.10 De totale uitgaven over 1938 bedroegen f. 814.21. Ba tig saldo alzoo f. 182.89, alsmede een te goed aan de Nutsspaarbank van f. 2.85. De schuld bedraagt 4 rentelooze aandeelen elk groot f. 25. Den penningmeester werd décharge verleend voor zijn accuraat be heer. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren D. Noordijk en R. Kroon. De heeren F. Muls, J. Vet wer den als best-u "slid herkozen; in de plaats van den heer H. Buurman, die zich niet meer herkiesbaar kon stellen wegens voort durende ziekte, werd gekozen de heer J. Kroon te Rijnzaterwoude, Op voorstel van den voorzitter, zal de secr., den heer H, Buurman schriftelijk bedanken, voor het vele werk wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De voorzitter deelde mede, dat binnen afzienbaren tijd, misschien zelfs wel héél spoedig, een an dere gelegenheid gezocht moet worden voor het opbergen van den lijkwagen, zulks met het oog op den aanleg van den nieuwen snelverkeersweg, ten Noorden van het dorp. De grond waarop dit huisje staat, zal voor dit doel onteigend moeten worden. Na breedvoerige bespreking werd het be stuur volmacht gegeven, deze kwestie op te lossen. Het bestuurslid de heer P, Jan sen, sloot met dankzegging. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden; Klaas Edelman 21 j. (overleden te Reeuwljk). Ondertrouwd: Cornelis Verduijn 28 j. te Lange Ruige Weide en Jannetje Slappendel 25 jaar. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Anneke d. van H. C. Ooms en M. C. Bergshoeff; Wessel Leonardus z. van A. J. Janmaat en H. J. van Lijden; Catharina d. van

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12