LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 Maart 1939 Derde Blad No. 24214 KERK- EK SCHOOLNIEUWS 80ste Jaargang Voorm* 10 uur en nam- 5 uur lees" FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK LUCHTVAART Na een half uur ving een der 461 deelnemers de eerste visch. Het wonderdier wordt door de commissie met bewonderende blikken bekeken. In optocht trokken hedenmorgen de hengelaars naar het tooneel van hun vreedzamen kamp aan het Rijn- en Schiekanaal. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 MAART. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 914 ds. Bieshaar; nam. 6 uur, ds. Goverts. te Bergschenhoek. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 u.. ds. Stuivenberg. V°ogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u.. Jacobs van Boskoop. Bodegraven: Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- ds. Klüsener nam. 6 uur ds. v. Ginkel van Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, Dam. Ev- Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Gronloh. Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. «s uur leesdienst. Evangelisatiekring „Beursgebouw": Nam. half- en, de heer J. Sevensma van Amsterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. «e heer van der Endt van Gouda en nam. 6 ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, «•Petersen. Chr. Geref. Kerk: Vooim. halftien en nam. 6 dur. ds. Kleisen. irlÜP1' Geref- Gem.: Nam. 7 urn*, ds. H. J. plnS van Bussum. ^sdienstGem' ^oorm- en nam. 6 uur, tjjk^vswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. ^utien (D.B.) en halfzeven, ds. Kiehl. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. a"zeven (H.A. en D.Z.) ds. Heuzenveldt. Kaag Ned. Hen'. Kerk: Voorm. half- uen, (Bed. H. Doop) en nam. 7 uw, ds. W. n-, v- d. Windt (Jeugddienst). Katwijk aan Zee Geref. Gemeente (Remi- Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Haspers. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee ds. A. J, van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, de heer H. M. Grosheiden, cand. te Amsterdam. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk «Kerklaan 2): Voorm. half elf. de heer P. Herfkens. Nieuw veen Ned .Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uw, ds. Nelck van Amsterdam; nam. 6 u., ds. De Beus, Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 u., ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uw,: Leesdienst. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10,15 uw, J. Streefland. Pauluskerk: Voorm. 10 uw en nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden <W. de Zwijger- kerk.) Voorm. halfelf, dr. Boersma. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krijkamp: nam. 5 uw (Jeugddienst), ds. Veldkamp van Valkenburg. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uw, ds. De Bruijne. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf. ds. G. Wuite van 's-Gravenhage. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur, Paster Per kins. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 en nam. 7 uur, ds. Veldkamp. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Van Dijken (Bed. H. D.)nam. 6 uur, de heer De Pater van Haastrecht. Geréf. Kerk: Voorm. 10 uw en nam. 6 uw. ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uw, ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uw, ds. De Bel. Wassenaar Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Nam. zeven uw, ds. Oldeman van Delft. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. C. A. van Harten. Geréf. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. de heer Elshout cand. te Amsterdam. Zoetermeer Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uw (H. Doop) en nam. halfzeven, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Smit te Rotterdam. Vereen, van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Doop) en nam. halfze ven, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Avondmaal) en nam. halfzeven (H. Avondmaal en Dankzegging) ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Amersfoort (6de pred.pl. voor bijz. doeleinden) J. Nauta. geestelijk verzorger van „Zon en Schild" aldaar. Beroepen en aangenomen naar Bovensmilde, P. J. Roscam Abbing, cand. en hulppred. te Uithuizen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Bruinisse, M. Heikoop te Utrecht. LUSTRUM UTRECHTSCHE VROUWELIJKE STUDENTEN- VEREENIGING. Ter gelegenheid van het achtste lustrum der Utrechtsche vrouwelijke studenten vereniging (U.V.S.V.) werd gistermiddag een receptie gehouden in het clubgebouw aan de Drift. Deze trok een buitengewone belangstelling. Vele hoogleeraren kwamen het bestuur feliciteeren, alsmede de presi dent curator, dr. H. Th. 's Jacob, de rector- magnificus prof. dr. Th. M. van Leeuwen, de secretaris van het college van curatoren, de heer B. J. L. baron de Geer van Jut- phaas, besturen van zuster ver eenigin gen. afgevaardigden van senaten en besturen der verschillede Studentenverenigingen. Namens de echtgenoot-en der hoog leeraren wenschte mevr. van Leeuwen, echtgenoote van den rector-magnificus, met een hartelijke toespraak het bestuur der U.V.S.V. geluk, daarbij speciaal wijzend op de taak van de vrouw in het maatschap pelijk leven. De praeses van de Amsterdamsche vrou welijke studenten-vereemging, mej. Kol- dewij, wees in haar toespraak op de goede verstandhouding tusschen de verschillende vrouwelij ke studentenvereenigingen Namens den bond van vrouwelijke stu dentenverenigingen bood zij een fraaie schemerlamp aan. Van de echtgenooten der hoogleeraren ontving de U.V.S.V. een fraai meubilair voor de bibliotheek. Volgens Handelsbelangen werden gedwende de maand Februari bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 95 creditewenlijsten met een totaal passief van f. 1,180,050.0214, waarvan preferent f. 210,164.7214. Vanaf 1 Januari 1939 werden in totaal gede poneerd 172 creditewenlijsten met totaal pas sief van f. 2,118,667,97, waarvan oreferent f. 329.992,40^4. C. S. te R. Wat 1 betreft, informeert eens bij een drogist. Ad 2. U moet een haarwa ter nemen. H. de L. te L. Op de hoofdsom der ver mogensbelasting worden de volgende opcenten geheven a. 75 voor de algemeene middelen; b. 50 voor het gemeentefonds; c. 22 voor het werkloosheidssubsidiefonds; d. 38 voor de gemeente: e. 13 voor de provincie Z.H. K. R. 1. U kunt afwachten. 2. Gehuwd, zonder kinderaftrek zal de be lasting in hoofdsom en opcenten bedragen f. 57,49. T. T. te L. Dit reclamewerk is vermoedelijk te rangschikken tot de vrijgestelde goederen. Wendt U tot de Inspectie der I. en A. te Lelden. Langebrug 20. DE POST VLUCHTEN. De „Oehoe" is gistermiddag om halfzes uit Indlë op Schiphol geland. Foto H. Jonker. Het ,,tu4n-3>t>e" op de Eeuw-kermis mocht zich in een drukke belangstelling verheugen. Foto van Vliet. Hengelen, hengelen, hengeten, aan den waterkant

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9