Uit de Omstreken éevens iniatale&n LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 3 Maart 1939 oROBIN HOOD 2Ü Minder Verkoudheden! WEERBERICHT. A DRIE TEGEN NUL 17 Uit de Rijnstreek AGENDA Vicks Va-tro-nol KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Pieter, Z. van A. C. Hofkes en G. Burgerhout Arie. Z. van N. de Vreugd en A. Varkevisser Catharina Maria. D. van A. de Haas en A. F. Zweekhorst Martina. D. van G. van Duijn en J. Vlieland Maarten. Z. van D. van Beelen en H. J. Gufjt Neeltje Cornelia. D. van L. Schaap en H. J. v. Duijn Arie. Z. van G. van Duijn en I. de Vreugd Jan. Z. van P. van der Bent en M. van der Plas Arie. Z. van H. Bruin en W. van Dui venvoorde Gerda, D. van M. Schoneveld en G van der Mei. Overleden: Jacob Durieux 21 J. z. van J. Durieux en A. D. Haasnoot. KATWIJK AAN ZEE. Diploma's Katwijksche Reddingsbrigade. Onder auspiciën van de Katwijksche Reddingsbrigade slaagden voor den aan- vangcursus E. H. B. O., waardoor zij het eenheidsdiploma verwierven, de dames: C. Parlevllet Ld., C. Parlevliet Dd.. L. Parle- vliet Dd., C. Bauw. M. Parlevliet Jd., C. de Best, T. Kruk, N. Haasnoot, A. E. den Duik, R v. d. Laan. D. Volbeda, J. Kuyt, M. Schippers, C. Gouw. R Planje; en de hee- ren: L. Lagemaat. D. Hazenbroek. G Schippers, H. P. Bloot, E. Barnard, H Schuitemaker, H. Maitino, D. v d. Plas Hogenes, L. van Rijn. allen uit Katwijk as Zee. Uit Katwijk a d. Rijn de dames. j. v. d. Perk. T. de la Rie. K. de ia Rle en de heer A. van Duyvenbode. De heer P. Ruw- hol voor verlenging ..Eenheidsdiploma". Aan het postkantoor en het daaron der behoorende ambtsgebied werd gedu rende Februari ingelegd f. 30016.26 en te rugbetaald f. 10978.84. De Ver. voor vrijwillige bijdragen ten bate van de Ned. Herv. Kerk vergaderde in het Diaconie-gebouw Voorstraat, onder presidium van ds. P. Pras. De voorzitter las voor Ex. 30 11-16, ging vóór in gebed en sprak het openingswoord. Hierna kwamen de notulen en het jaar verslag van den secretaris, en het jaar verslag van den penningmeester. Hieruit bleek o.m. dat de gevoerde actie, de netto opbrengst over 1938 f. 327.27 meer bedroeg dan over 1937. De kas-commlssie bestaande uit de hee- ren C. Bloot Pzn. en G. van Dlggele bracht gunstig rapport uit. De heeren L. Kruyt en G. van Rhee werden benoemd in de kas-commissle 1939. De aftredende bestuursleden, t.w. P. Pras en de heer L. Kruyt werden herkozen. De heer C. Bloot Pzn. sloot met dank gebed. VRIJD., ZAT., MAAND. 347 Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 768. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De ontwikkeling van het gebied van hoogen luchtdruk in Duitschland en rond de Oostzee had nog verder voortgang. Over Frankrijk ver anderde de luchtdruk weinig, zoodat thans over West-Europa warme droge luchtmassa's in Noordelijke richting getransporteerd worden Het weer is over het algemeen helder tot licht- bewolkt geworden. Tengevolge van uitstraling zyn de nachtelijke minima laag: In Duitsch land onder het vriespunt, in Noord-Frankrijk tegen het vriespunt aan. Overdag sty^t de temperatuur echter onder invloed van de zonnestraling overal sterk. Zoo waren gistermiddag de temperaturen in Frank rijk bijna overal boven de vijftien graden Celsius. Biarritz had. mede onder invloed van föhn over de Pyreneeën, zelfs een maximum temperatuur van 21 graden en meldde heden morgen reeds 15 graden. In de bovenlucht zijn de temperaturen nog verder gestegen, zoo werd de nulisoterm hedenmorgen boven ons land aangetroffen op 2800 meter, terwijl het op 1100 meter VA graad was. Ook de Zwitsersche berg- stations melden hoogere temperaturen, bij mooi weer (Santis min 3, Jungfraujoch min 8 gr.). De scheidingslijn van deze warme lucht massa's en de koudere, welke in Oostelijke richting van den Oceaan aangevoerd werden, liep hedenmorgen van de Zuidwestpunt van Engeland naar Schotland. De stations, waar over deze scheidingslijn gepasseerd ls, meldden zwaren regen. Dit regenfront verplaatst zich echter nau welijks meer. Op den Oceaan trok weer een zeer diepe depressie van New Foundland Oost waarts. Deze bevond zich hedenmorgen op 52 gr. N O. en 25 gr. W.L. met een barometerstand van 720 m.m. Zij beweegt zich thans nog in Oostelijke richting, doch zal zeer spoedig, even als de vorige, naar het Noorden afbuigen en het weer ten onzent voorloopig niet kunnen be ïnvloeden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n 20 voorm.) Den Helder: Licht bewolkt; Matige Z.Z.O. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 4 gr. C. Vllssingen: Licht bewolkt; Matige Z.Z.O. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 4 gr. C.; neerslag 0,1 m.m. De Bilt: Licht bewolkt; Matige Z.O. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C. Groningen: Zwaar bewolkt: Matige Z.O. wind; Temp. 4 gr. C.. minimum 4 gr. C. Maastricht: Licht bewolkt; windstil; Temp. 4 gr. C.. minimum 4 gr. C. Buitenland 8 uur voorm. Parijs: Z.O., 2 gr. C.. fraai. Londen: Z.Z.O., 7 gr. C., fraai. BerlinZ.O., 0 gr. C., fraai. Nice: N., 7 gr. C., fraai. Stockholm: Z.Z.O., -2 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F). 12 uur 's middags: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 1.25 uur; nam. te 1.49 uur. LICHT OP VOOR F'. a. Vrijdag van 6.09 uur n.m. tot 6.13 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 9 Maart: op 15.05 uur; onder 5 uur. Voor de pauze y JOE E. BROWN in: jf\ Plaatsbespreken ook telef. no. 400. WASSENAAR. Propaganda-avond Bloemisten Patroons- vereenlging. In cafë Beijersbergen werd een propa ganda-avond gehouden van de Wassenaar- sche Bloemisten Patroonsvereeniging. waarin als spreker optrad de heer J. van den Berg. die er o.m. op wees. dat Juist in het vak bloemist-hovenier de organisatie zeer slecht is De groep bloemisterli in den Tuinbouwraad omvat 5000 leden, waarvan de kring bloemist-hovenier slechts 150 leden telt. Om het vak omhoog te werken spoorde spreker tot een krachtige organi satie aan welke z'.ch dan landelijk zal aan sluiten bli den Tuinbouwraad. Bestuursleden van de vereenlglng uit Haarlem, waarvan de actie in het bijzonder uitgaat, ter vergadering aanwezig, onder streepten het gesprokene. De 23-Jarige G.. die aan de Wasse- naarsche Slag capriolen op zijn rijwiel maakte, kwam hierbij te vallen en liep een hersenschudding op. Na het verleenen van de eerste hulp werd hit per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden over gebracht. ZEVENHOVEN. Werkliedenvereen. „Voorzorg". De Werkliedenver. „Voorzorg" kwain in Jaarvergadering bijeen In Café Smit, De voorzitter de heer T. Visser, opende, waar na de notulen onveranderd werden vast gesteld. Uit het financieel verslag bleek dat in kas was op 1 Jan. 1938 f. 326.52. Contri butie f. 168.—, rente f4.—. Aan ziektegeld was uitgekeerd f. 142.40 'Ziektedagen 178) Batig slot 1938 f 28.47. Totaal kasgeld op 1 Jan. 1939 f. 354.99. Tot verificateurs wer den aangewezen de heeren J N. Bas en L. Spek. De periodiek aftr. bestuursleden, de heeren T. Visser en D. Spek werden her kozen. Examens E.H.B.O. Voor het examen EHBO. van het „Oranje-Kruis", gehouden onder leiding van dr. A. Lucardie, slaagden de heeren W. de Boer, A. van Steijn, A. Nieuwenhuizen van hier; R Pieterse van Noorden, B. Wll- lemse, C. Wilschut van Nieuwkoop: J. W. Buljs, A. van Duuren en A. Maat van Nieuwveen. Examinator was dr. W. van der Wind van Aarlanderveen. Schouderham Leverworst per ons 14 Rookworst per ons 7 Boterhamspek per half pond Geld. Worst per pond 45 Leidsche Kaas (jong) per pond 15 Goudsche Kaas (volvet) 33 Goal Para thee per ons 26 Groene Zeep 5 pond 35 Puddlnggrles, vanille, amandel en frambozen half pond 14 Rhum-, ananas- en 'bitterkoekjes- pudding (los) per ons 9 |^\Tugk^IavOTmout^^j>er^>akJe^8j Bloemmeel per pond 109 Java rijst 10 |^traffe^Pepermün^^|T^^»n^l9j Stophoest pond 19 Knipjantoagel I per pond 45 Bloemen zeep -m «r 2 stuk VRIJDAG EN ZATERDAG a.s. Rookworst 2 ons Stophoest V, pond AARLANDERVEEN. Vereeniging „Ziekenhuisverpleging". In de zaal van den heer W. v. d. Berg, vergaderde de Ver. voor Ziekenhuisverple ging. De voorzitter de heer M. Hoogeveen opende, waarna de heer J. Bogaard voor ging in gebed. De secr. de heer J. Bogaard las de notu len, welke goedgekeurd werden. Blijkens het verslag van den penning meester den heer J v. Vliet bedroegen de ontvangsten f. 2197.17, de ultg. f. 1846.86 batig saldo f. 350.31. De reserve bedroeg op 1 Januari 1939 f. 3324.11; het ledental 1365. Uitbetaald waren 357 verpleegdagen, en wel aan 21 leden; 16 leden maakten gebruik van autovervoer. De inkomsten van het tusschentaxief bedroegen f. 75 64. de uitga van f68.59, batig saldo f. 7.05. Het aantal leden bedraagt 1365. De administrateur de heer I. Zwaneveld merkte op, dat het ledental in deze 16 jaar stabiel gebleven is. De controle-commissie bestaande uit de heeren J. Blom. Th. Verhage en P. Eikelen boom verklaarden de boeken van den ad ministrateur ln orde. De leden der controle-commissie de heeren I. van Kreuningen en H. R. Bardel- meljer deden zulks betreffende de beschei den van den penningmeester den heer van Vliet. De heeren P. Eikelenboom. J. van Vliet en P Verdonk werden als bestuurslid her kozen. Hierna sluiting met gebed. ALPHEN. Jaarvergadering Volksonderwijs. De afd. Boskoop der vereenlglng Volks onderwijs vergaderde in hotel „Neuf". De voorzitter opende waarna de notulen vastgesteld werden. Uit het Jaarverslag van den secretaris bleek, dat het afgeloopen iaar voo: de vereeniging een belangrijk was daar het ledenta' der vereen'gin» aanzienlek omhoog is gegaan, terwijl te vens over een opgeruimd vereenigingsleven kan worden gesproken. De werkzaamheden voor de belangen van de OX„ alsmede de openbare M.UX.O -school konden aanmer kelijk uitgebreid worden. Tot bestuursleden werden herkozen de heer KI Kromhout en me], M. Stigter-Tos. Na nog eenlge mededeelingen volgde sluiting. De nieuwe Liederenbundel. In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat werd gisteravond een bijeenkomst gehouden ter bespreking van den nieuwen liederenbundel Na opening met gebed, hield ds. J. Ste- houwer een Inleiding, waarin hij het doel dezer bijeenkomst belichtte. Spr. ging terug tot het ontstaan van de eerste liederen van Luther en Calvijn, die in 1586 zijn gevolgd door een berijming van de psalmen van Datheen en later van Marnlx van St. Al- degonde. Hoewel de eerste berijming het langst werd gehandhaafd, stond de berij ming van Marnix op Veel hooger peil. Toch is deze berijming nooit ingevoerd. Ten slotte is men gekomen tot de tegenwoordige berijmingen van Hendrik Chijsen. Naast een feestelijke ontvangst en het uitgeven van een gedenkpenning, ontstond over deze berijming een felle strijd, vooral ln Zee land. Tot heden heeft men deze berijming echter gehouden, totdat ln 1928 aan de be kende predikanten oa. ds. van Griekep, ten Winkel en Roemens en bekende toon kunstenaars als Wagenaar door de Syno dale commissie opdracht is gegeven tol een nieuwe berijming. Niet minder dan 10 jaar heeft deze commissie hieraan gewerkt. In 1938 is de bundel gereed gekomen. Om trent de Invoering ls niets gezegd, men ls voorzichtig geworden. Zoo zal ook de ker- keraad van Alphen zeer voorzichtig zijn. Men voelt de moeilijkheden en wil de ge meente dan ook voorloopig slechts van een en ander doen kennis nemen. Nadat spr. voorts had gewezen op de beteckenis van den gemeentezang, het eenlge waaraan de gemeente in den dienst toch feitelijk ac tief deelneemt, werd de leiding overgedra gen aan ds. Scheers. Deze gaf een nadere uiteenzetting omtrent samenstelling en volgorde, waarna door den organist ver schillende psalmen en gezangen werden voorgespeeld op de nieuwe wijze. Daarna werd door de aanwezigen gezongen. Hel haperde nog al eens en het zal zeker eeni- gen tijd duren voor men met de nieuwe berijming vertrouwd ls. Aan het einde van den avond werd tenslotte medegedeeld, dat bezwaren en vragen kenbaar kunnen wor den gemaakt aan den kerkeraad. C. J. M. „Obadja". In het Nutsgebouw werd onder groote belangstelling de Jaarvergadering van de Chr. Jonge Mannenver. „Obadja" gehou den. die geopend werd door ds. G. Ph. Scheers, eere-voorzitter der vereeniging, met gebed en een kort openingswoord, war- na T. Kranenburg een zeer goede bijbel inleiding hield over Joh. 14 vers 6. Uit de Jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester bleek, dat het ledental wat was teruggeloopen, doch financieel met een klein batig saldo kon worden gesloten. De avond werd afgewisseld met voordrachten en de opvoering van „Meester Jeroen en zijn kweekeling". alsmede het ernstige spel „Het Licht", waarbij 'n woord van lof ver dient „de jongeman", gespeeld door het lid Versluis. Ds. Scheers sprak een kernach tig slotwoord, waarbij hij opwekte tot aan sluiting bü de vereéniging. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst wor den waargenomen door dr. A. S. Kater telef. 38. ALKEMADE. De heer J. van der Meer J.Gz. t In het St. Ellsabeth-ziekenhuls te Leiden, waar hij sinds eenigen tijd werd verpleegd, is in den ouderdom van bijna 77 jaar over leden de heer J. van der Meer J.Gz., oud gemeente-ontvanger alhier. De overledene, die het ambt van gemeente-ontvanger meer dan 30 jaren met groote nauwgezet heid heeft vervuld, was met ingang van 1 Januari gepensionneerd. Destijds bij zijn afscheid uit het ambtelijk leven, is op ondubbelzinnige wijze uiting gegeven aan de waardeering, welke zijn accurate plichts vervulling en onkreukbare eerlijkheid bij het gemeentebestuur hadden gewekt. Hij ruste in vrede I BODEGRAVEN. Vergadering Coöp. Boerenleenbank Rijnstreek. De ledenvergadering van de Coöp. Boe renleenbank was slechts matig bezocht. Het was dan ook een vrij rustig jaar, van wei nig geldomzet en groote geldruimte, die voor het meerendeel tamelijk onproductief belegd moest worden bij de Centrale Bank De voorzitter, de heer W. F, Brunt memo reerde het groote verlies voor de centrale organisatie door het overlijden van den voorzitter baron van Ittersum en den heer Nengerman. Het Jaarverslag gewaagde van de moeilijkheden goede beleggingen te vin den en werd uitgebracht door den heer A. de Vos. De kassier bracht het financieel verslag uit. Er was nog een batig saldo van f. 3217.58, dat aan de reserve werd toege voegd, die daardoor steeg tot ruim f. 44000 Rekening en verantwoording werden goed gekeurd, terwijl de aftr. functionarissen, de heer J. van Brlemen als lid van den Raad van Toezicht, de heeren H. Los en H. van Oosterom als bestuursleden, de hee ren J. M. A Moons en L. P. v. d. Graaf als plaatsverv. bestuursleden werden herkozen. De heer J. Rijlaarsdam bracht verslag uit van de algemeene vergadering, terwijl naar de volgende alg. vergadering werd afge vaardigd de heer Andr. Zwanenburg. Me degedeeld werd dat Bank gaarne hypothe ken verstrekt, mits slechts tegen 2/3 der geschatte waarde. Uitvoering „Hercules". De gymnastiekver. „Hercules" gaf een goedgeslaagde uitvoering. De nieuwe voor zitter. de heer G. Versloot, herinnerde aan het vertrek van den vorigen voorzitter den heer A. W. v. d. Kleijn, sprak met erken telijkheid van de propaganda voor licha melijke opvoeding gemaakt door de dok toren en den heer A. Schullng. Onder lei ding van den directeur, den heer Lulnen- burg uit Gouda werd het programma cor rect uitgevoerd. De heer W. van Aelst de monstreerde vrije oefeningen. De directeur reikte de prijzen uit behaald op de vaar digheidswedstrijden van den kring Gouda. Het rijk gevarieerde programma oogstte veel succes. „Volksonderwijs" gaf een goedgeslaag den propaganda-avond, waarin de voorz., de heer A. H. v. d. Most afscheid nam met een rede over „De lampen brandende". Een kwartet van „Zanglust" verleende mede werking, terwijl het hoofd der O. L. School, de heer A. Schullng enkele aardige pun ten van het programma verzorgde, o.a. een oefening in hersengymnastiek en een vroo- lijke geschiedenisles De heer J. Beijen sprak den scheidenden voorzitter toe. Tot bestuurslid der A. R. Propaganda- club werden benoemd de heeren G. Uithol en J. Veerman J.Jzn. De candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen is gereedgekomen en bevat de volgende namen 1. B. van Elk 'aftr.), 2 W G. den Neijsel, 3, J. Kooistra, 4. H. G. Bouwhof, 5. H. Bergsma. De verkiezing heeft plaats op 14 Juni as. In het gebouw der Chr. Bewaarschool werd een uitnemend geslaagde drukbe zochte oudermiddag gehouden. Onder lei ding van de directrice, mej. A de Bruljn. en de onderwijzeres mej. M. Zaal, werd door de kinderen een alleraardigst pro gramma, bestaaande uit tillooze zangspel letjes uitgevoerd, die geweldig in den smaak vielen. Tevoren had mej Zaal op bevatte lijke wijze de geschiedenis van Daniël verteld BOSKOOP. Vragen van heden en morgen. Voor de afd. Boskoon van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond trad ln Salvatori" op de heer Chr. van den Heuvel, met als onderwerp: „Vragen van heden en mor gen". Als voornaamste vraag bracht spr. naar voren het overnemen der Regeerlngs- HEDEN: Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 uur nam Schouwburg: L. S. T. „Veel leven om niets" 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Handwerk-Tentoonstflling, 7^_, 9^4 uur nam. Voorschoten: Aandeelhoudersverg. Voor- schotensche Melkhandel. 3 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Uitvoering „D.O.B." 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spiritisch Genootschap. 7*4 uur nam. Schouwburg: L. S.T. „Veel leven om niets". 8 1/4 uur nam. Maandag. Schouwburg: L. S.T. „Veel leven om niets" 8 1/4 uur nam. Stadszaal (kl. zaal): Lezing over China. 8 uur nam. Zoeterwoudsche Singel 21: Ledenverg. Ver. tot verzorging van kleine kinderen. 4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3*/4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.ï „Vadertje Langbeen". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Drama ln Sjanghai". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Die twee van de marine". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ..Show-boat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 244 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuBureela Films Zaterdag nam. 2*4 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „De gevangene van het Haaien- eiland". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Robin Hood". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 25 Febr. t.m. Vrijdag 3 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburgr 9, Telef. 807 en Hulp der Menschheld, Hooigracht 48, Telefoon 1060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Telefoon 274. Deze druppels voorkomen vele verkoudheden, omdat zij de natuurlijke be scherming in den neus, waar de meeste verkoud- heden ontstaan, versterken. Zoodra gij niest— doe vlug een paar druppels in ieder neusgat. 331 (ingez. Med.) maatregelen door de organisaties. Spr. was de meening toegedaan, dat niet binnen afzlenbaren tijd verbetering van den ex port te verwachten ls en daarom achtte hij het noodlg en ook gewenscht, zulks om „Staats-socialisme" te voorkomen, dat de organisaties de regeerlngsmaatregelen overnemen. Na het voor en tegen van het overnemen duidelijk te hebben belicht en uiteengezet, werd er gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan door 7 aan wezigen gebruik werd gemaakt. Tooneelavond. De Arbeiders Geheel Onthouders tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" gaf ln hotel Klaassen een tooneelult- voering. Opgevoerd werd ,,'n Wespennest". Het stuk, dat goed Ingestudeerd was, werd uitstekend gespeeld. Het hartelijk applaus dat op elk bedrijf volgde, was dan ook ten zeerste verdiend. Een geanimeerd bal. be sloot deze uitstekend geslaagde tooneel- uitvoering. Verbetering van de Zuidkade. Met de verbetering van de Zuidkade van de overscheping af tot het perceel van den heer Boer, ls dezer dagen onder leiding van de directie van gemeentewerken een aanvang gemaakt. Reeds thans kan geconstateerd worden, dat het geheel een ander en beter aanzien zal krijgen, terwijl de zeer schuine kant van de «verscheping, dde altijd min of meer een gevaar beteekent voor het rijverkeer, zooveel mogelijk vlak gemaakt zal worden. De bestrating zal tot aan de woning van Boer worden doorgetrokken. Voorts zullen pogingen in het werk gesteld worden om een „wel", waardoor de weg even voorrij de overscheping altijd vochtig is, te doen verdwijnen. Algem. vergadering Pomologiscbe Vereen. De ver. voor BoSkoppsche Culturen hield in hotel „Klaassen" een algemeene ledenvergadering. De voorzitter opende, waarna de notu len, alsmede de jaarverslagen door oen secretaris, den heer W. de Ruyter geletfn en onder dank vastgesteld werden De bsgroot ng 1939 werd vasi gesteld De heer J. Zwartendijk, hoofd van o® Plantenziekenkundlgen Dienst, sprak ove- „Oorzaken en gevolgen van de vorst iw Een hartelijk applaus volgde op leerzame causerie.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6