Oplossingen Goede oplossingen CORRESPONDENTIE gelaat was boven den rand opgedoken en nu kwamen ook twee stevige armen te voorschijn. Krachtig op de ellebogen steu nende werkte zich een korte, dikke ge daante omhoog, die even te voren op het iets lagere dak van no. 15 gestaan had. Nieuwsgierig wachtten de beide jongens den ongeroepen gast af die hun met de handen in zijn broekzakken gemoedelijk naderde. G'n avond samen" groette hij. ..Bennen jullie allang hier boven?" .Ook goeden avond", knikte Guus, ,.we hebben dit observatorium op den bergtop een goed half uur geleden betrokken. Kom je ook slerrekundige waarnemingen doen?" Justement! De leeraar bil ons op de ambachtschool heeft verteld, dat er heden een maansverduistering is en omdat ik vandaag een vrijen avond heb wou ik dat wel eens van dichtbij bekijken. Jullie dak is nog anderhalven meter hooger dan het onze en daarom ben ik er hier opgeklau terd". .Nou. jongen, dat is nog zoo dom met. Hier ben ie in elk geval anderhalven meter dichter bij de maan dan op het dak van no. 15". sorak Guus terwijl hij hem ver trouwelijk op den schouder klopte. ..Woon je op no. 15?" vroeg thans Gerrit, die tot nu den dikken iongen zwijgend ge monsterd had. „Ik ken toch alle jongens uit de buurt maar jou heb ik nog nooit gezien". ..We zün pas Zaterdag hier naar toe ver huisd", verklaarde de dikke. .Hoe heet je dan?" examineerde hem Gerrit verder. ,Gijs, mijn vader heeft de garage in de Nassaustraat. Maar daar is geen plaats om bij te wonen". Nou G'is. kom dan maar hier bij ons staan", noodigde Guus hem uit ,,dan zul len we zien of het waar is. dat de maans verduistering hedenavond bij ons in Neder land zichtbaar is". .Natuurlijk is het waar! Het heeft im mers in de krant gestaan", beweerde Gerrit met overtu'ging. „Best. maar zie je er iets van?" .Geen sikkepit!" antwoordde Gijs. Nou dan liegen de kranten!" ,Ja. maar dat is niet de schuld van de kranten en ook niet van de maan maar van de wolken". .Lood om oud ijzer", sprak Gijs, als de maan h er niet te zien is. dan is ook de verduistering niet zichtbaar". ..Maar laten we in elk geval nog wat wachten, misschien komt er wind opzetten, die de wolken uit elkaar jaagt", opperde Guus, die er n et veel zin in had. reeds zoo spoedig in de muffe sfeer van het - zweet kamertje" terug te keeren en die boven- d en de kennismaking met de beide jongens wilde voortzetten. Vooral voor den langen Gerrit voelde hij spmpathie. Een kruidenierszaak bevat, be halve balletjes, ook nog wel andere begeer lijke art: kelen. De beide anderen vonden het goed. Zij hadden het niet ongezellig daar op het dak. En zij wachtten. Soms scheen het alsof Guus tenslotte toch nog gelijk zou krijgen. Dan veegde een windvlaag over de hu'zen en ontstond er een gat in den wol kensluier, waar een paar sterretjes door gluurden als wilden ze de jongens troosten en bemoedigen Maar dat was in het Wes ten terwijl de maan nu in het Zuidoosten moest staan. M. E. L. HECTOR. (Wordt vervolgd). der raadsels uit het vorige nummer. 1. Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd. Kers, Hein. leer wieden, wieg, teen, ree, tor Tlni, heet, lor, wees. tent. 2. "nkhuizen; Geldermalsen; Middelburg; Medemblik; Alkmaar. 3. De zeven dagen der week. 4. F in lijn, Rijn pijn, wijn, zijn. 5. Oorvijg: oor. vijg. 6. Slakkenhuizen. 7. De letter r. ontvangen van: Loes van Veggel. Lena Prevo, Toos de Vos, Rio de Vos. Joke de Vos, Greetje Lies, Marietje van Vliet Bernard van Vliet, Toni Neuteboom. Afke Neuteboom. Jo Koo ien. Jannie Kooien. Hendrik Hanno, Joke Zilverentant, Ida de Graaf Piet Arentsen, Sjaantje Stouten. Flip Stouten, Nelly Stou ten. Ernst Blansjaar, Willy Broers. Nellie Meinema. Ella Meinema, Leny Moraal. Ineke Boterenbrood Hannie Boterenbrood, Johan Spijker, Jan Spijker Annie Schnei der. Piet Bey, Herman Reyken 'sjaantje Haarland. Truus Nievaart Jannie Harte- velt. Cobie Hartevelt. Marietje Lagerwij, Lydia Botermans, Coba Verlind Elsje Ver- lind, Jaap Kruit Wim Nieboer, Matje van Leeuwen Alida Stikkelorum Koosje Stikke- lorum. Jan Bronsgeest. Jannie van Groe ningen. Ans Nieuwenhuys. Annie Lek Pie- ter Martijn, Annie van der Vos, Marietje Hoopenbrouwer, Henk Hoppenbrouwer, Niek Bakker, Marti Bakker Abram Fakkel, Willy Metselaar. Teuna Ouwehand Karei van der Wilk, Liesje Olivier, Annie van Winkel, Marietje de Mooy, Emma de Groot. Geer trui de Groot Bep Oostveen, Johanna Kuyl. Diny Nieuwendijk Wim de Wolf Piet Paauw, Joop Schouten, Annie Schouten, Gerrie Sweris. Marietje Laman, Paulus La- man Willem Laman. Frans Pison Jannie van B ezen, Bepp e Bouter, Mientje de Water Koos Hoek. Truus Sluymer Ina Biesheuvel, Kokkie Biesheuvel. Jan Bouw. Henny van Vliet. Jack de Geus, Suze de Geus. Hans Chaudron, Alie Wilterdink, Suze Heemskerk, Sam Heemskerk, Wiin Monhemius- Trieneke van Manen Krijn van der Mey Jopie van der Mey. Anny Korswagen Fietje van Boon. Lydi Boon, Cobi van Loon. Greti Kips. Corrie van Weizen. Greetje Herreur Jannie Werk, Anny Bekooy brief met goede oplossingen zonder naam (op het briefje plaatje met zwarte poppetjesJ. Jo Drabbe. Annie Schip per, Adrie Sch poer, Ansje Eichhorn M en Verstraaten. Rietje Brandt. Riek de Vos. Beb Crama Jan Crama Jan Loebèr Truus- je van Weizen Pim van Weizen Jannie van Kampenhout. Henk van Egmond Annie Klos. Nelly W nder Janny Swaak, Nelly Stafleu Marietje Prenen, Willie van der Laken Hester Slootweg. Prijna Slootweg Hann e de Wekker Snusie de Wekker, Atze van der Kooi Bea van der Kooi. Wim Rienstra Paul R'enstra Corrie Bakker, Kora Key Truida Overduyn Tini Over- duyn Annie Olivier Willy van Rijn. Jo van Rijn Wout van Heel L'esje van Driel, Ankie van Driel Hennv van Driel, Wim Verver Jop e Poptie. Dikk'e de Man Elly Slops. Jannie Lek. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Hoewel ik verleden week reeds hier en daar bedankte voor gelukwenschen in de brieven, kon ik toch in de vorige correspondentie net niet meer bedan ken voor de gelukwenschen, die mij op mjjn verjaardag zélf bereikten. Aan be langstelling van de zijde van mijn Raadseljeugd heeft het mij weer niet ontbroken! Van hieruit dan mijn har- telijken dank aan allen, die mij op 23 Februari verrast hebben met hun feli citatie. per ansicht; of nog op andere wijze, waarop ik de schuldigen hier aan weten hel al! mij al te veel ver wend voel! En voorts nog voor alle ge lukwenschen uit de brieven, zoowel van verleden week als van deze week. Jullie begrijpen, dat jullie voor mij den dag dubbel feestelijk maakten, nu er zoo- velcn in gedachten en met goede wen- schcn bij mij waren. En wat jullie me toewenschen, hoop ik zelf ook: dat er nog vele jaren voor mij mogen liggen om jullie van raadsels te voorzien en mijn wekelijksche babbeltjes met jullie te houden! En ik wensch er bij: dat er steeds zoo'n groote en opgewekt,© raadselkring om mij heen mag blijven! In het bijzonder wil ik nog eens be danken Truida en Tini Overduyn en hun ouders. die mij zoo'n groote verrassing hebbei reid Jannie van Biezen en haar ouders, belangstelling juist in deze dagen nimmer uit de herinnering zal gaan. Nellie en Ella Meinema en hun b tje voor de verrassende wijze, waaro mij gelukwenschten en waarvan ik nu geniet! Jo Drabbe, die mij nog laat ger. door en van haar mooie bloemen. Annie en Adri Schipper, voor hun pt tig gelukwensch-telegram. Pieter Martijn voor zijn afzonderl verjaarsbrief met welgemeende geluk schen. Ook aan je ouders mijn hartel dank. Anny Bekooy, voor haar prachtige I (met recht een bloemfestijn!), en alles, wat zij er op geschreven had wensch en hoop hetzelfde. Toos en Bep Bouter Heel har dank. Maar voortaan mogen jullie mij meer zoo verwennen. Ik wist niet, w zag! Verder mijn hartelijken dank voo mooie ansichten, die ik mocht ontvai Opdat ieder weet, dat zijn (haar) I ontvangen is, laat ik hier de namen volgen: Coba Verlind, Elsje Verlind, I van Leeuwen met haar ouders, broert zusjes, heer en mevr. Botermans, I Botermans, Cobi en Bepple Botern Nelly Stouten, Flip Stouten, Jannie Kampenhout. Aukje van der Walle, Al Fakkel, Marietje Laman Willem La Paulus Laman, Niek Bakker, Marti ker, Sjaantje Stouten, heer en mevr nema—Stam, Annie van der Vos, he* mevr. BekoovSchipper, heer en r SchneiderRijnsburger, Annie Schne Liesje, Ankie. Henny en Hugo van I Ook voor de gelukwenschen in de ven bedank ik hier allen tegelijk, dus meer in de correspondentie afzondei anders wordt deze al te lang, en zo geen plaats voor verhalen of versjes i krant meer overblijven! Jullie begrijpen, dat alle gelukwens mij even welkom waren, en deze mi elke wijze, blijk gaven van Jullie hart vriendschap Nogmaals: ik dank julli len! Nu zal ik dezen keer wat kortere woorden geven op jullie brieven na lange inleiding, want: er zijn er weer Johanna Kuyl Hartelijk weikon verrast me dadelijk met mooi Dostpa Moet ik je Johanna noemen? Diny Nieuwendijk Ik hoop, da angst onnoodig is gebleken Dinsdag tel het mij maar gauw. Wim de Wolf Laten we maar meer terugdenken, maar ons alleen heugen op de raadseljaren, die nog je liggen. Ik wensch je verdere beten met je pols. Piet Paauw Bedankt voor je raa knap gemaakt. Lena Prevo Ik ben er ook blij om begrijp je wel. Loes van Veggel Je hebt aan veel ningen meegedaan op de uitvoering dan nog zoo laat gebleven! En aldoor 1 wakker? Dien Zondag zul je wel een in den dag geslapen hebben. Zusjes de Vos Jullie hebben in opzichten emotievolle dagen achter rug. Toos, je getuigschrift is prachtig: kun je mee voor den dag komen! 1 Vader gesmuld Woensdagmiddag van bordje soep? Hij zal dus heel wat aan i ten sterken. Weer mijn beste wens* voor hem. Jullie meester kreeg een cadeau. En nu de rapportcijfers! Greetje Lips Het werd een echte 1 avond voor jullie van gymnastiek. Je mij wel een versje sturen, maar niet de krant: daarin komen van de kind alleen raadsels en anekdoten. Tweetal van Vliet Ik denk wel. Vader in zijn schik is met al dat ni En zitten jullie al beiden in de ni< klas? Toni Neuteboom Met dezen rosen 1 ben ik heel blij, dat begrijp je! Voorlo schrijf jij dan ook uit Afke's naam denk, dat je broertje en jij, belden nieten van die kleine wandelingetjes. Jo Kooien Wat aardig postpapier maakt duidelijk onderscheid tusschen respondentie en oplossingen. Makk. voor mij. Als je rapportcijfers krijgt. 1 ik deze graag Jannie Kooien Dat versje of lesje was het?) zal er aardig uitgezien hel met die twee kleuren inkt. Ik zie g rapportcijfers en vooral mooie!

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 20