Uit de Omstreken Gemeenteraad Sassenheim LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 Maart 1939 Vijlde Blad No. 24214 Hd Echfe Natuurlijke EMSER-ZOUT SOsie Jaargang vierkante glazen flacons. r HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Radio-Centrale te Badlioevcdorp en Zwanenburg. De raad van Haarlemmermeer vergader de. Een verzoek van het communistisch raadslid, den heer Van Delden Dra moreelen en daadwerkelijken steun voor de Spaan- sche kinderen werd verworpen met 13 tegen 5 st. Hierop volgde bespreking van het uit breidingsplan De heeren Bras, Ransdorp en Joore verklaarden zich tegen. Op voor stel van Ged. Staten werd besloten een uit breidingsplan voor de geheele gemeente vast te stellen. De architect, de heer Wie- ger Bruin zal dit plan samenstellen en het den raad voorleggen voor den a.s. zomer. De heeren dr. H. G. Bult, H. J. Post en p. Peys werden in de schoolcommissie be noemd Het College van B. en W. stelde voor eon kindertoelage voor de gemeentewerklieden te verleenen op de volgende basis: f. 60 p. j. voor meer dan 2 kinderen en J. 60 p. J. vqor de kinderen beneden 16 j. Z. h. st aange nomen. Aan den heer P. Bokhorst wc-rd een voc schot verleend krachtens de Landarbei- derwet. Hij Vil bouwen op een perceel van den heer de Bruik langs het Kabel te Nleuw-Vennep. De voorzitter wilde hierop artikelsgewijs het ontwerp-reglement Inzake de concessie voorwaarden der Radio-Centrale behande len Eén hoofdstation wordt gebouwd voor Badhoevedorp en Zwanenburg samen De heer Hartgers uit Amsterdam wil beide dor pen tegelijk van distributie voorzien. Bij splitsing zouden onnoodige kosten gemaakt worden. De heer v. d. Helder wil al het per soneel voor het werk uit Haarlemmermeer hebben, terwijl in het ontwerp het betrek kelijke „zooveel mogelijk" is genoemd. Ook de heer Joore drong hier met klem op aan. Weth. Koning wilde dit over de Arbeids beurs laten loopen, wat goedgevonden werd De heer Ransdoro wilde de heffing als volgt bepalen: f.Ö.10 per aangeslotene, wanneer er minder dan 800 zijn, f0.20 per aangeslotenen wanneer er meer dan 800 zijn. De voorzitter meende dat de gemeente er geen winst van moet maken. De aange slotenen mogen niet te hooge kosten beta len. Bij wijze van belasting zal dit beter gaan De heer Ransdorp handhaafde zijn voorstel en werd gesteund door v. d. Hel der. De heer v. Wijk was tegen het voorstel Ransdorp, hij trekt zich het lot aan der aangeslotenen, die toch al de minstkapi taalkrachtigen behooren. Weth. Koning was deze meening niet toegedaan, daar in gemeenten waar aldus belasting geheven wordt, het abonnementsgeld niet hooger is. Spr. wilde voor Zwanenburg, niet voor beide dorpen stemmen. Het ontwerp voor beide werd echter aan genomen met 145 st. Volgens prae-advics bedraagt de crediet- verleening voor het stichten van een zuive- veringsinstallatie in Badhoevedorp f57000. De zuiveringsinstallatie zal geschikt zijn voor ruim 8000 gezinnen, terrein voor uit breiding is er. De wegen van Nationaal Grondbezit en van de Amsterdamsche Rij tuigmaatschappij zullen door de gemeente overgenomen en onderhouden moeten wor den. Z. h. st. werd besloten f.59000 beschik baar te stellen voor den aankoop van een perceel grond van 1.2 hectare a f.1 per M2. en voor 55 Are a f. 0.80 per M2. De wegen op het uitbreidingsplan wor den niet overgenomen. Na rondvraag volgde sluiting. onder de Christenen en alles wat de Chris tenen verbindt moeten komen. Het zal bij ons moeten gaan om de werkelijke gods dienstige dingen. De kern van de gods dienst trekt dikwijls niet Zooals in Duitschland vele duizenden zich verbonden gevoelen door de Blut und Bodentheorie, zoo moeten wij het in groote geestelijke lijnen met elkaar eens zijn. Om tot geeste lijke he'bewapening te komen zullen wij er ons van bewust moeten zijn dat het gaat om de diepste dingen van het Evangelie,, om de echte naastenliefde. Uitvoering van D.O.K. De gymnastiekvereen. D. O. K. gaf haar derde uitvoering in „Rehoboth". De zaal was geheel bezet. De voorzitter, dr. H. A. Marcus, sprak een welkomstwoord in het bijzonder tot het bestuur van het Dept. Lisse van het Nut van 't Algemeen, op welks initiatief deze vereenlging werd op gericht, alsmede tot de afgevaardigden van de zusterverenigingen uit Killegom en Sassenheim. Hierna werd een fraai pro gramma uitgevoerd. De muzikale begelei ding van de Lisser Radio Centrale was uit stekend. Wij bezitten in D. O. K. een ver eenlging, waarop vrij trotsch mogen zijn! Woningbouwvereening Volksbelang". De woningbouwver. Volksbelang" hield onder leiding van den heer M. v. d. Lans haar jaarvergadering. De voorzitter her- daclri het overlijden van den heer J. C. Ransdorp die 18 jaren lang op voortreffe lijke wijze het Penningmeesterschap heeft waargenomen. Tevens werd herdacht het plotselinge overlijden van den heer A. J. Hoogenes Na het jaarverslag van den secretaris volgde het financieel verslag van den ad ministrateur den heer J. Zaneveld. Hieruit bleek, dat de uitgaven hebben bedragen: rente en aflossing f. 25.651.57 assurantiën f. 101.54 afschrijvingen f. 177.92. algemeene onkosten f. 1159.96. in totaal 33.465.53 De kosten waren in totaal f 33 411.18 alzoo een nadeelig saldo van f. 54.35. De aftr. bestuursleden M. J v. d. Lans en C. Horsman werden herkozen, terwijl in de vacature van J. C. Ransdorp en C. B J. Schaap i wegens ziekte) werden gekozen de heeren P Ransdorp en M. Hordijk. De voorzitter deelde mede. dat naar aan leiding van een vraag tot het bouwen van eeniee woningen een schema bij den architect was ingediend, welke huizen een huurprijs zouden doen van f. 3.75. Na rondvraag volgde sluiting OEGSTGEEST. Uitvoering Ocgstgeester Tamboers- en Pijperscorps „Crescendo". In „Irene" heeft bovengenoemd corps zijn eerste uitvoering gegeven, waarvoor groote belangstelling bestond. Na den ope- marsch der tamboers opende de heer J. Jansen Schoonhoven met gebed, waarna 't corps „Bede" en ..Het clublied" speelde, on der leiding van den heer D. van Wouw uit Leiden. Dit eerste optreden heeft al direct een goeden indruk gemaakt: een bewijs.dat er met ernst wordt gestudeerd. Dit corps, sedert ruim 3 maandenontstaan uit den boezem van „Jong Oegstgecst" heeft reeds zper goede vorderingen gemaakt. Eenige leden van „Jong Oegstgecst" voerden de vermakelijke schets De bende van vier" op. Heel aardig was ook de uitvoering van „Dornröschen's Brautfahrt" door het trio Wim Duyverman, Jaap de Neef en de heer van Wouw, waarvoor hun een geweldig ap plaus ten deel viel. Nadat „Crescendo" zich had doen hooren met „Sarie Marijs" werd besloten met een Taotoe, waarin verwerkt was het Wilhelmus, dat medegezongen werd Het eerste en laatste optreden gaf door een kieurenbelichting aen het geheel een aardig cachet. De heer Jansen Schoonho ven sloot met het „Onze Vader SASSENHEIM. Verg. „Floris Schouten Vrouwenpolder". De stemgerechtigde Ingelanden van de Floris Schoutenpolder vergaderden onder voorzitterschap van den heer G. H. Heijnes in hotel „Het Bruine Paard". 25 stemmen waren vertegenwoordigd; in totaal kunnen maximum 80 st werden uit gebracht. De rekening over 1938 werd als volgt vast gesteld: inkomsten f.4300 49. uitgaven op f. 4478 28 nadeelig saldo f. 177.79, echter is nog te vorderen wegens polderlastcn f. 339..19. Op deze rekening treffen wij o.m. aan, onderhoud van kaden, dijken en be schoeiingen f. 224.45 (geraamd f.200 on derhoud bemalingsinrichting f. 416.91 (ge raamd f. 2001, olieverbruil: f. 234.71 (ge raamd f. 300i. rente van goedgekeurde geld- leenlngen f. 356.83 (geraamd f. 321.75), af lossing f.520 (geraamd f 5201. De schuldrest van de 3'/» °/o leening be draagt thans f. 7280. oorspronkelijk was deze leening groot f. 13000. aangegaan in 1927. De Commissie voor onderzoek van de rekening over 1938. bestaande uit de hee ren Chr. Homan, W. J. van Rijn en Nic. Breed ijk bevond alles in orde. De Commissie voor onderzoek van de rekening over 1939 werd uit dezelfde Inge landen samengesteld. Tot plaatsvervan- liet Prinselijk Gezin geniet van de vacantie in Grindelwald. HJK.H. Prinses Juliana maakt een tochtje met Prinses Beatrix. j j is alleen verkrijgbaar in Prijs per flacon f. 1.10. HILLEGOM. „De Geest der oude Helden". De Chr. J.M.V. Psalm 119 9 hield haar jaarlijksche feestvergadering In de stamp volle groote zaal van Flora. Na het ope ningswoord van den voorzitter met gebed, gaf de secretaris zijn jaarverslag over 1938, dat een gezegend jaar was, terwijl de heer M. Janse een bijbelinleiding hield over Lucas 4 14—30. Hierop volgde het stuk „De geest der oude Helden", een zendingsspel, dat stond in het teeken van „dienen" en beelden gaf til de geschiedenis der zending van Hern-, hutter- ln Suriname. Tusschen de bedrijven van het stuk werd gemeensdhaprpelijk gezangen, een vers voorgedragen of het woord gevoerd. Het stuk zelf is met ernst en overtuiging ver tolkt: aan de costuums uit 1733 was veel terg besteed, evenals aan de decors. Afgevaardigden van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem., Dorcas, Timotheus, Vrien-| Menschaar en Ring voerden het woord. Het Zendingsspel is met groote belang stelling gevolgd. De vereenlging mag met voldoening op deze uitvoering terugzien. 0p de gebruikelijke wijze ls de avond ge sloten. Aanbesteding. Hij de aanbesteding onder architect W. Kuitems voor het bouwen van een bloem- bollenschuur met kantoor enz., voor de Fa. J H. van Djjk en Zn., aan den Stationsweg ls ingeschreven als volgt: Gebr. Ransdorp Lisse f.9569.—. Fa. J. v. d. Jagt en Zn., "V. Meva f.8960.—; C. J. Janssen en Zn. 1 8200en Fa. Daudey en Co., te Lisse 8190. Het werk is aan de laagste in- sthrijfster opgedragen. LISSE. Nedcrlandsche Protestantenbond. Voor den Nederlandschen Prot. Bond h'tld dr. J. c. A. Fetter uit Den Haag een todsdlenstige lezing met als onderwerp: -Wat beteekent voor onzen kring geeste- "Jke herbewapening?" 'o den tegenwoordigen tijd, aldus spr., j-1 de idee van oorlog op vele dingen haar wmpel. Ook de uitdrukking geestelijke en ™reele herbewapening ls een soort mill s'6 uitdrukking. Wat is nu deze geeste- Ike herbewapening? In Europa kunnen ^rp"erwege een geweldigen angst consta- ■r^n °'Cn eeten kant angst, doch aan den beu" 1(8111 cen ver'angen om tot betere jj*standen te komen en tot meer ipncrlijk elL Er zal grootere verdraagzaamheid 327 (Ingez Med.) B. EN W. GAAN IN HOOGER BEROEP LANGDURIGE DIS CUSSIES INZAKE DE LOONEN DE PROVINCIALE WEG DE WONINGEN OP „AMERIKA". De Raad van Sassenheim vergaderde. Na opening door den voorzitter met woorden van gelukwensch dankte de heer v. Zonne veld namens de raad en bood wederkeerig zijn wenscher. aan. Aan het Meisjes-Lyceum te 's Graven- hage werd voor één leerling subsidie ver leend. Een verzoek van subsidie van de 3t. Luduïnaschool voor zwakzinnigen te Lei den voor 4 leerlingen a f. 17.31 werd inge willigd onder voorwaarde dat de bijdragen voor de buitengemeenten gelijk gesteld wor den en Ged Staten het besluit goedkeuren. Van de Hanze was een verzoek ingeko men om zoo veel mogelijk van gemeente wege in de gemeente zelf te koopen. Van verschillende bonden was een ver zoek ontvangen den kindertoeslag te ver- hoogen tot 3"/o (thans is dit hier 2'lt"/c). De heer Schrama vestigt er de aandacht op. dat op dit verzoek geen prae-advies van B en W. is. Hij achtte dit noodig en aan tijd heeft het niet ontbroken, want op 4 Febr. was een afschrift in ons bezit. Besloten werd dat B. en W. praeadvies zullen uitbrengen. De verzoeken om voorschot over 1939 aan de besturen der Bijz. Scholen werden inge willigd. De rekening 1937 werd nader vastgesteld. De begrooting 1938 werd gewijzigd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. in cassatie zullen gaan van de uit spraak van de Rechtbank inzake de Vuilnisbegraaf plaats. Tot leden van het Hoofdstembureau en de stembureaux werden de door B. en W. voorgedragenen benoemd Bij het punt „Loonen los personeel en werktijden vast en los personeel" kwamen de tongen los. De voorzitter zeide, dat bij verlaging van den arbeidstijd rekening moet worden ge houden met het feit dat er nu reeds een tekort is, en de vuilnisdlenst nog meer hulp noodig zal hebben. B. en W. hebben inder tijd voorgesteld de regeling van Lisse te volgen. Thans ls er een voorstel van de heeren Schrama en Kortekaas, dat als loon voor de niet-vaklieden voorstelt f. 20.en voor vaklieden volgens het voor hen gel dende arbeidscontract. De heer v. Zonneveld wilde geen regeling vo-» liet losse personeel treffen, doch dit aan B. en W. overlaten. De heer v. Breda wil wél een regeling. Hij wil de arbeiders volgens hun arbeidscontracten laten werken De heer Schrama merkte op. dat B. en W. reeds ln Augustus dit punt op de agenda geplaatst hadden. Door spr. ls toen bezwaar gemaakt tegen de toelichting. Hij zou gaar ne zien, dat de zaak nu haar beslag krijgt Van personeeluitbreidlng ziet hij nog niet veel. De heer Kortekaas gal 'oe, dat er eenige bezwaren bij de ingediende regeling zijn; vooral bij de Vuilnisdienst gedurende de wintermaanden. Toch worden er door het personeel nog andere werkzaamheden ver richt. Bij een goeden wil zal het best func- tionneeren. Weth. Warnaar: „Onze losse arbeiders komen uit het bollenland en dan krijgen wij toch ook een wantoestand ten opzichte van de arbeiders in dit bedrijf. Zij die werk hebben, werken tot 7 uur en die te werk gesteld zijn tot 5 uur voor hetzelfde loon. Spr. wilde de werktijden gelijk gesteld zien aan die van het hoofdbedrijf. Na discussie werd overgegaan tot stem ming. Het voorstel van B. en W. luidt; loon en werktijd volgens het contract in het bollenbedrijf. Allereerst werd gestemd over het voorstel SchramaKortekaas; dit werd aangenomen met 65 st. Tegen de heeren Vogelaar, v. Breda, Warnaar, van Zonneveld en Dannijs. Tot lid van het Burg. armbestuur werd benoemd de heer M. v. Breda. Bij het punt aanleg Parallelwegen in „Ter Leede" langs den Prov. weg werd me degedeeld dat in de koopakte van de Pro vincie de bepaling opgenomen is, dat de gemeente binnen 1 jaar via de voltooiing een besluit moest genomen hebben. Besloten werd B. en W. te machtigen de wegen en rioleering uit te voeren tijdens den aanleg of direct na de gereedkoming van den Prov.weg. De overdracht aan de Prov. van gemeen tegronden betreft 3206 M2. aan de Oost haven e.a. die door de provincie gekocht worden. Het punt overdracht grond aan den heer v. Reisen werd op verzoek in de Prov. Waterstaat teruggenomen ln verband met de wegkruising. Het tramspoor zal gewijzigd en verkeers heuvels zullen aangehracht worden enz. Op den over te dragen grond is evenwel reeds een hek geplaatst. Het laatste punt betrof de woningen op „Amerika". Als deze alle verhuurd zijn, wordt er eenige winst gemaakt. B. en W. willen de meening van den Raad weten. Er staan nu 3 woningen leeg en er Ls een aan vrage van een huurder. Wat wil de raad het complex afbreken en den grond verkoo- pen? De heer v. Breda wees er op, dat bij be stendiging er nogal iets gebeuren moet. waardoor de winst wel verdwijnen zal. De heer v. Zonneveld vroeg of B. en W niet een plan kunnen overleggen, hoe zij zich straks den toestand Indenken. De heer Dannijs vroeg of er in het uit breidingsplan niet een straat op dit terrein ligt, hetgeen de voorzitter beaamde. Besloten werd de huizen niet meer te verhuren, doch bij ontruiming af te breken. De heer Verkleij wees tijdens de rond vraag op den Warmonderweg waar nu een ongekend verkeer is en vroeg verbetering van den weg. Het zal in B. en W. besproken worden. Hierna volgde geheime zitting. gende leden werden gekozen de heeren H Slegtkamp, J. P. Warmerdam en G. Dannijs De omslag bedroeg over 1938 f .9 per H A. De grootte ran den polder, welke omslag- plichtig is, bedraagt 192.68.57 H.A. Het aandeel in de opbrengst wegens vaarver- gunnir.g in de Sassenheimervaart bedroeg in 1938 f. 126.04. De begrooting voer 1939 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 4913.73. De omslag werd begrgot op f.11 per H.A.. derhalve een verhocging van f. 2 per H.A. Deze verhocging van polderlasten. is voor namelijk een gevolg van de aangebrachte verbeteringen aan de kaden en de bema lingsinrichting. Het maximum crediet voor kasgeldleening bij de Coöp. Boerenleen bank werd voor 1939 weder bepaald op i f 2.000. Tot poldermeester werd herkozen de heer Jac. J. Langeveld. Het stembureau bestond uit de heeren G. H Heijnes, voorzitter, M. v. d. Vlugt en J. J. Langeveld. leden. Het onderhoud van de kaden werd uit voerig besproken, waarna sluiting volgde. Tumavond D. O. S. De Chr. Gymnastiekver .D.O.S." gaf haar openbaren tumavond ln het K.S.A. gebouw. De ruim honderd leden maakten hun op- marsch door de zaal en bestegen het po dium. Na den vaandelgroet sprak de heer Adr. van Breda, oud-voorzitter van DOS. een welkomstwoord cn wekte op, de ver- eeniging financieel te steunen. Hierna werd in vlot tempo het program ma, dat niet minder dan 22 nummers be vatte, afgewerkt. Hierbij bleek, dat de leider, de heer P. Nlevaart van Leiden, reeds veel met deze vereeniging heeft be reikt. De jeugdige leden zijn bij DOB. verre in de meerderheid, doch de heer Nie- vaart heeft de jongens en meisjes orde en discipline bijgebracht, die voorbeeldig is. Over hetgeen dezen avond werd getoond, hebben wij niets dan lof. Naast de gebruikelijke brug-, staaf- en lenigheidsoefeningen werd door de meisjes een „Boerendansje" en door de dames- afdeeiing een „Rhythmlsche oefening" uit gevoerd, welke beide nummers een buiten gewoon succes boekten. Het is jammer dat de dames- en heeren- afdeelingen van „DO.S." niet beter bezet zijn. Wanneer alle jongens en meisjes ech ter lid blijven, zal dit in de toekomst steeds beter worden. Het was reeds na middernacht toen de heer A. van Breda den heer Nievaart en den leden dank bracht voor alles, wat er dien avond geboden was. Evenals voorgaande jaren had D.O.S. ook nu weer een zaal, die tot de laatste plaats bezet was. Afscheidsavond van den voorzitter der C. J. V. „Volg Mij". De heer W. Verschoor heeft afscheid ge nomen van de C.J.V., nadat hij ruim 27 jaar lid was geweest, waarvan 20 jaar 1ste voorzitter. Zeer vele vrienden waren opgekomen, om dezen avond tot een onvergetelijke voor hem te maken. Namens het Ned. Jongelingsver bond overhandigde de heer H. Gordeau uit Bussum, cen fraai uitgevoerd eere-diploma voor 27 jaren trouwen dienst. Namens de Vereeniging zelf, werd hem het eere bestuurderschap aangeboden, cn als aan denken een vulpen met inscriptie alsmede het boekwerk „Kerke-werk". Namens de Jongensclub werd ook een boekwerk aan geboden, terwijl aan mevr. Verschoor bloe men in de Sassenhetmsche kleuren werden geschonken. Vele sprekers voerden het woord, o.a. de eere-voorzitter ds. W. G. Krijkamp die den heer Verschoor dank bracht voor zijn vele werk cn vol verwachting was voor het werk op breeder basis waaraan hij nu zyn krachten zal geven, n.l. het ouderlingschap in de N. H. Kerk. De scheidende voorzitter sprak woorden van dank tot allen aanwezigen, en getuigde van het vele goede, dat hij in de C.J.V. voor geest en verstand ontvangen had Nadat hij zijn opvolger de heer A. L. Dekker ge- installeerd had, schonk hij als aandenken aan de Vereeniging een bijzonder uitge voerde voorzitters-bijbel. Ds. Krijkamp sloot dezen voor velen on- vergetelijken avond, met dankgebed. Begrafenis P. van Reisen. De plechtige Uitvaartdienst en te aarde- bestelling van het stoffelijk overschot van den heer P. van Reisen, wien tijdens zijn zakenreis in Amerika een auto-ongeval overkwam, aan de gevolgen waarvan hij overleden ls, zal alhier Maandagmoigen plaats hebben. In de Geref. Kerk werden de bekende films van de Ned. Chr. Radio Vereeniging vertoond. Er was veel belangstelling. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Februari 1939 ingelegd f. 12.262.74 en terugbetaald f4.996.41. VOORHOUT. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvereemging. De afd. der Chr. Hist. Kiesvereen. verga derde in het gebouw der Ned. Herv. Gem. De voorzitter ds. J. J. H. Klomp verklaar de. dat het bestaande bestuur zijn functie zou neerleggen, om het nieuw te kiezen bestuur de gelegenheid te geven, méér ac tiviteit te betoonen in verband met de as. verkiezingen; dit wordt dringend noodza kelijk geacht. De belangstelling was groot. Bij de stemming bleek dat de aanwezigen het voorstel tot aftreding van het bestaan de bestuur goedkeurden. Met bijna alg. st. werd ds. J. J. H. Klomp tot voorzitter her kozen. Vervolgens werden gekozen als se cretaris de heer A. Eigenbrood, als penning meester de heer H J. Reneé en als leden de heeren G. K. Spierenburg en P van Leeuwen Jzn Het bleek deze dat ook de heer G. K Spierenburg was herkozen. De voorzitter sloot hierop de bijeenkomst Naar wij vernemen is door het ge meentebestuur bij de Ned. Sierteelt Cen trale te 's-Gravenhage een aanvraag inge diend ter verkrijging van een flink aantal jonge boomen. zulks ter verfraaiing van onze gemeente. VOORSCHOTEN. Grond weggehaald. Er wordt den laatsten tijd veel gebouwd in deze gemeente, in hoofdzaak aan de Willem de Zwijgerlaan, van Kempenstraat, Burgemeester de Kempenaerstraat en Bur gemeester Treubstraat. Aan de Wijngaar denlaan lag nog een terrein bouwgrond, dat door de jeugd werd gebruikt als speel plaats. Hiervan ondervonden de omwonen den last en de eigenaar zou dit terrein la ten afzetten. Toen hij echter één dezer dagen kwam kijken, ontdekte hij dat over een oppervlakte van 130 M2 grond was weg gehaald. Bij een onderzoek is gebleken dat bouwers grond te kort kwamen en met be hulp van vrachtauto's en personeel dit heb ben weggehaald, zonder vergunning van den rechthebbende. Proces-verbaal is op gemaakt tegen J. A. v. D., D. A. D.. J. A. de V. en G. van S., wegens overtreding van art. 315 Wetb. van Strafrecht. Alhier heeft de opening plaats gehad van de modern en hygiënisch ingerichte zuivelfabriek der N.V. Voorschotensche melkhandel aan den Leidscheweg. In tegenwoordigheid van vele zakenrela ties en genoodigden heeft de directeur de heer G. C. Hoogendoom, allen dank gezegd voor de medewerking en belangstelling en vervolgens allen rondgeleid door deze fraaie zuivelfabriek. Van de aankomst van de melk in de fa briek tot aan de aflevering van kaas, melk, room of pap gaat ailes electrisch, zonder dat het product wordt aangeraakt. Het ge heel maakt een goeden indruk. 's Avonds gaf de N.V. in de lunchroom „Biesiot" te Leiden aan collega's melkhan delaren uit Voorschoten en Leiden en ge noodigden een gezelligen avond ter gelegen heid van de opening der fabriek. Vele hartelijke woorden werden tot den directeur gesproken. WARMOND. Vergadering H.B.G. De afd. Warmond van het Hollands Bloembollenkweekers Genootschap verga derde in Hotel „De Zon" onder leiding van den heer G. Uit den Boogaard. Deze hoopte, dat 1939 een gunstiger jaar voor de leden zal zijn dan 1938. De secretaris las de notulen, die werden vastgesteld. Het financieel verslag van den penningmeester werd goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Haarlem werd gekozen de heer C. J. Stijnman en als plaatsvervanger de heer C. P. Leenen. Na beihandeling der beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering werden als bestuurslid ge kozen de heeren C. J. Stijnman en J. van Winsen. De heer J. v. d. Sleet vroeg of nu alle late tulpen van zift 10 voor het vol gende seizoen uit den handel zullen worden genomen en of voor de maten 11 en 12 de minimumprijs verhoogd zal worden. Volgens hem zal naar deze laatste soorten meer vraag zijn en de minimumprijs is al zeer laag. De vergadering kon zich hiermee vereenigen: aan den afgevaardigde naar de alg. vergadering werd opgedragen in deze den wensch der afd. Warmond naar voren te brengen. Ook werd hem opgedragen te informeeren of de tulpen, die men in moet leveren, weer voor veevoeder gebruikt zul len worden, hetgeen aan de kweekers 50 ct. onkosten geeft per mand voor vermaling. Na de traditioneele verloting, volgde slui ting.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17