BINNENLAND Minister Romme maakt zijn plannen bekend LEI05CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 3 Maart 193) Binnenkort mededeeling over het plan Westhoff Goede vangst van de Rotterdamsche politie Proefneming te Utrecht goed geslaagd Noodlottige hotelbrand School ingestort Wettelijke vacantieregeling Vervroegde pensionneering typografen De ondernemingspensioenfondsen Wijziging der invaliditeitswet Wettelijke regeling werkloosheidsver zekering. Minister Romme besteedt een groot deel van zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van Sociale Zaken om de critiek te weerleggen, dat de regeering met betrekking tot de werkloosheidsbestrijding in tempo te kort schiet. Waar verschillende leden te kennen gaven, dat de minister zich zou beperken tot het houden van „beschouwingen" en dat hij zou laten wachten op „daden d.w.z. in dezen gedachtengang e i nddaden, waaruit de terugdringing der werkloosheid onmiddellijk resulteert, ontgaat het hem, waarom niet tot daad van werkloosheids bestrijding zou moeten worden gerekend elke handeling, welke noodzakelijkerwijze aan de einddaad. wil deze doeltreffend zijn, moet voorafgaan, zooals, om enkele voor beelden te noemen, het opbouwen van een plan tot bestrijding der jeugdwerkloosheid, dat mede ten goede komt aan de werkgele genheid voor intellectueele werkloozen. het besluiten omtrent de algemeene grondsla gen van uitbreiding en karakterwijziging der werkverschaffing, het voorbereiden van het werkverruimingsbedrijf, ten einde, voor wat de cultuur-technische werken betreft, te geraken tot een uiteindelijke tewerkstel ling van 90.000 4 100.000 man per Jaar, het trekken van richtlijnen voor de bestrijding der stedelijke werkloosheid, het sluiten van arbeidsmarkt- en emigratie-overeenkom sten, het bevorderen van de tenuitvoerleg ging der wet op de betere verdeeling van den arbeid, het in werking stellen van een apparaat ter bevordering der arbeldssprel- ding. Naar de meening van den minister zijn dit niet minder „daden" dan om weder om eenige voorbeelden uit de practijk te noemen het opvoeren der tewerkstelling bij de werkverschaffing (volgens het laatst bekende cijfer tot 66.067 mam, het activee- ren van het werkfonds, het met kracht toe passen der wet van 16 Mei 1934, betreffende den arbeid van vreemdelingen, het opvoe ren van het aantal tewerkgestelden bui tenslands, het inperken van overwerkver- gunningen, het tot stand brengen van her- scholingsregelingen, het mogelijk maken, binnen de grenzen van het uit te sparen steunbedrag, van vervroegde pensionnee ring. ARBEIDSDUUR. De verschillende opmerkingen over alge meene verkorting van den arbeidsduur samenvattende, merkt de minister op, dat hij in het algemeen de meening van die leden, die zulk een verkorting ontraden, deelt. Ook uit een algemeen sociaal oog punt moet een wettelijke algemeene verkor ting van den arbeidsduur onder de huidige omstandigheden worden afgewezen. Een ontwerp van een wettelijke va cantieregeling, in den geest als door den minister bij de behandeling der begrooting in de Tweede Kamer is medegedeeld, wordt voorbereid. Tegen onnoodige vertraging wordt gewaakt. Een ontwerp-algemeene maatregel van bestuur als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Wet inzake de verdeeling van den beschikbaren arbeid is nog bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig. Voor de voor bereiding en beoordeeling van het ontwerp zijn uitgebreide onderzoekingen ingesteld moeten worden, hetgeen veroorzaakt heeft, dat de wet niet reeds toepassing heeft kun nen vinden. Ten aanzien van de regeling in zake vervroegde pensionneering in het typo grafisch bedrijf (ten onrechte wordt, aldus merkt de minister op, deze rege ling als „wachtgeldregeling" aange duid; wachten sluit in zich de moge lijkheid tot wederopneming in het be drijfsleven, hetgeen hier niet in de be doeling ligt), moest de regeering, na dat haar in gunstigen zin over het a plan was geadviseerd, te rade gaan over de vraag op welke wijze de financie ring van rijkswege kon geschieden. Thans is het overleg, dat hiervoor noo- dig was, zoo ver gevorderd, dat met groote waarschijnlijkheid mag worden aangenomen, dat de regeling per 1 April a.s. in werking zal kunnen treden. Omtrent het vraagstuk van de vervroe ging van het uur van vervoer, verkoop en aflevering van versch brood deelt de minis ter mede, dat hij het afwijzende standpunt van zijn ambtsvoorganger ten deze deelt. Hij ziet geen voldoende gronden, welke een vervroeging van het aanvangsuur zouden rechtvaardigen. Inmiddels is de minister van Economi sche Zaken, naar aanleiding van de ver bindendverklaring van de prijsregeling voor het Amsterdamsche bakkersbedrijf, te rade gegaan een commissie in te stellen, welke de economische zijde van het bakkerij- vraagstuk nog eens in vollen omvang zal bezien. Het maakt bij den minister een punt van overweging uit, of de schadeloos stelling van de kleinere ongevallen aan de uitvoeringsorganen der ziekteverze kering ware over te dragen. Verbetering van de ouderdomsvoorzie ning kan niet ter hand worden genomen alvorens zal zijn komen vast te staan de omvang der lasten, welke de gezondmaking van de bestaande wettelijke invaliditeits- en ouderdomsverzekering zal vorderen, en j voorts een voldoende betrouwbaar inzicht zal zijn verkregen omtrent de vermoedelijke lasten, die verbetering der ouderdomsvoor ziening zou medebrengen, waarbij rekening zal kunnen worden gehouden met naar de oorzaak van het gemis der ouderdomsver zorging te onderscheiden groepen. Op geen van deze beide onderzoekingen kan worden vooruitgeloopen. Aan de staatscommissie voor de financie ring der invalidltelts- en ouderdomsver zekering zal worden verzocht, bij de vervul ling van haar opdracht zooveel mogelijk spoed te betrachten. Dit laatste is trouwens reeds noodzakelijk in verband met de om standigheid dat de geldende wettelijke rege ling in zake die financiering einde 1940 op houdt van kracht te zijn, zoodat tijdig op nieuw door den wetgever in deze aangele genheid moet kunnen worden voorzien. Het wetsontwerp in zake de onder nemingspensioenfondsen zal, naar de minister vertrouwt, binnen niet te lan gen tijd diens departement kunnen verlaten. In voorbereiding is een algemeene maat regel van bestuur, welke mogelijk maakt, het plakken van rentezegels te vervangen door machinale stempeling. Met betrekking tot de meer dan 35- jarigen. die als gevolg van de economi sche crisis van zelfstandigen, loonarbei ders zijn geworden, kan worden mede gedeeld, dat in voorbereiding is een ontwerp van wet tot het aanbrengen in de Invaliditeitswet van een aantal voornamelijk technische wijzigingen, waarbij o.m. voor de hier bedoelde per sonen voorziening wordt getroffen. Het ligt niet in de bedoeling dat de Staat in de kosten dezer voorziening zal bij dragen. De uitvoering van de werkloosheidsverze kering door de plaatselijke besturen der werkloozenkassen laat inderdaad hier en daar te wenschen over. De Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling heeft inderdaad voor de controle op de werkloozenkassen niet zooveel amb tenaren beschikbaar als het geval is ten aanzien van de steunverleening. Een voorstel tot wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering is om advies bij den Hoogen Raad van Arbeid In hoeverre het wenschelijk is, de dienst boden onder de bepalingen der Ziektewet te doen vallen, is een vraag, waarmede de Minister zich reeds bezighoudt. Omtrent het werken in Duitschland wijst de Minister er op, dat in het algemeen geen druk behoeft te worden uitgeoefend van overheidswege ten aanzien van het werken van Nederlandsche arbeiders in Duitsch land, omdat het aanbod van gegadigden de plaatsingsmogelijkheld overtreft. Een uit zondering hierop vormt het aanbod van land- en veenarbeiders, ln de eerste plaats van ongehuwde personen, waarvoor de plaatsingsgelegenheid zeer groot is. Met de trekking tot dezen arbeid heeft de regee ring zich inderdaad genoopt gezien zijde lings eenigen druk op de arbeiders uit te oefen.Dergelijken druk, voor gehuwden ge mitigeerd in verband met de gezinsom standigheden der arbeiders, acht de Minis ter alleszins verantwoord. Met betrekking tot het rapport-West hof f vertrouwt de regeering zeer bin nenkort aan de Staten-Generaal na dere mededeelingen te kunnen doen. 9 Nu geleidelijk de werkverschaffing uit de sfeer van de werkloozenzorg wordt getrok ken, ligt het in het voornemen van den Minister opnieuw te laten nagaan, of ook ten aanzien van te werk gestelde schippers nog bijzondere voorzieningen moeten wor den getroffen. De klacht, dat steuntrekkenden en hun gezinsleden niet, of slechts noode werk in het vrije bedrijf zouden aan vaarden, omdat naar hun idee het daarmede te verkrijgen materieele voor deel te gering ware, duikt, zoolang de steunregeling is ingesteld, steeds weer op. Ofschoon geenszins wordt erkend dat een gemoedstoestand als de ge schetste voorkomt, meent de minister toch alle reden te hebben om aan te nemen, dat de Nederlandsche arbeider zijn moreel in zooverre in deze moei- lijke tijden bewaard heeft, dat hij liever werkt dan steun trekt, zelfs dan, als het te verdienen loon slechte weinig boven de steunuitkeerlng uitsteekt. Het tegengestelde lijkt, ook thans nog, uit zondering. Er is dan ook geen reden aanwezig over te gaan tot het nemen van bijzondere maatregelen. Het ligt niet ln het voornemen de bepa ling, waarbij wordt toegestaan, bij de be rekening van het steunbedrag c.q. de plaat sing bij de werkverschaffing, bulten be schouwing te laten de verdiensten, door vrouwelijke gezinsleden verkregen met het verrichten van gezinsarbeid van huishou- delijken aard, uit te breiden tot de verdien sten van vrouwelijke gezinsleden, verkre gen met het verrichten van arbeid in fa briekmatige bedrijven Evenmin kan de minister het denkbeeld om de onder dezelfde als te voren genoem de omstandigheden verkregen verdiensten der gehuwde vrouw vrij te laten, ln overwe ging nemen. GROOT AANTAL DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Op den Kreekweg te Rotterdam surveil leerden op een dag ln Juli van het vorige jaar twee agenten van politie, toen zij een man zagen, die beantwoordde aan een sig nalement, dat dienaren der wet zich in het hoofd geprent hadden. Het was een schil der, de 33-jarige L. van D., die ln het Wes ten van Rotterdam woont. Een onderzoek van 'smans zakken lever de een merkwaardig resultaat op; drie pandhuisbriefjes, waarop twee damesrij wielen en een heerenrijwiel waren beleend, nummer- en rijbewijzen van auto's en een bewijs van een kosteloos njwielmerk van een derde en tenslotte een bewijs van Ne derlanderschap. dat hem evenmin toebe hoorde. Omdat de justitie in Dordrecht nog een appeltje met den schilder had te schil len, werd hij naar de Merwedestad op transport gesteld om daar nog een straf te ondergaan. Op het hoofdbureau van politie aan het Haagsche veer, bevindt zich overigens een lijvig dossier, over 'smans oneerlijkheden en dat zijn er heel wat. Intusschen werd hij op verzoek van de Rotterdamsche politie reeds naar Rotterdam teruggebracht, om de rest van zijn „Dordtsche" straf in het huls van bewaring te Rotterdam uit te zitten. De politie nam reeds eenigen tijd gele den op de kamers, die van D. in Rotter dam bewoonde, een kijkje. Er werd nog een zeer groot aantal beleenbrlefjes ln een kast aangetroffen, waarop regenjassen en rij wielen waren beleend. De rijwielonderdee- len, een damestasch, en eenige handschoe nen, die intusschen nog cp zijn kamers aangetroffen waren, deden vermoedens koesteren dat hij nog wel meer op zijn kerfstok zou hebben. Ten eerste bleek, dat hij in Nieuwenhoorn een heerenrijwiel had gestolen, waarmee hij naar Hellevoetsluis was gereden, met de bedoeling daar weer een diefstal te plegen, hetgeen hem inder daad gelukte. Op het indrukwekkende lijstje komt voorts nog een diefstal van een heerenrij wiel te Rotterdam voor. Nadere opsporing leidde het onderzoek naar 's-Gravenhage. waar de schilder eenigen tijd geopereerd heeft. Hier zag hij zijn kans in z.g. huis- garages, kleine gebouwtjes achter woonhui zen, waarin de eigenaar- zijn auto kan stal len. In eenige van deze garages brak hij ln en zes fietsen waren een welkome bult. Daarna koos de man Voorburg als jacht terrein. Hier ontvreemdde hij ergens een regenjas en twee fietsen. In een schuur trof de politie twee bretels aan, die de man in Delft gestolen moet hebben. Deze voorwer pen liet hij In deze schuur liggen, maar een tandem nam hij er voor ln de plaats. Het lijstje vermeldt verder diefstal van een flets te Rotterdam, waarna van D. te Gouda in een kiosk het bewijs van Neder landerschap stal. Te Bleiswljk stal hij weer twee dames- handtasschen, te Zoetermeer nam hij een heerenrijwiel mee. Een bezoek aan Pijn- acker leverde hem een damesrijwiel op, dat hij ln een schuur vond. Bij deze gelegen heid dreigde het echter spaak te loopen. Het werd gemerkt en een achtervolging werd ingezet. Van D. liet zich niet uit het veld slaan. Hij stapte rustig af en zei tegen zijn achtervolgers, dat hij spoedig naar den dokter moest en dat hij daarom de flets even genomen had. „Maar hier heb je hem natuurlijk terug", zei hij vriendelijk en de menschen lieten den haastigen man, die naar den dokter moest, gaan Te Heenvllet brak van D. in een con sumptietent in, waar hij een honderdtal prentbriefkaarten stal. Deze kaarten zijn in zijn woning eveneens door de politie aangetroffen, evenals een verwarmingstoe stel, dat ook uit de consumptietent gesto len was. Tenslotte brak hij in Den Haag nog eeni ge malen ln, waarbij hij o.a. een portemon- naie met inhoud en eenige rijwielen stal. Van D. heeft alles bijeen een aanzienlijk aantal rijwielen gestolen, waai-van hij het grootste deel ln Rotterdam beleend heeft. Op zijn kamer trof men niet minder dan twaalf regenjassen aan, welke volgens van D. door hem voor een vriend, zekeren G„ wonende te Delft, in bewaring waren ge nomen Ofschoon van D. door verschillende pandhuishouders pertinent herkend is, blijft hij ontkennen, iets met al deze feiten te maken te hebben. Heerlijke chocolade, uil „eerste keus"cacaoboonen. In4smaken: Naturel, Hazelnoot. jr Romelka, CaramandelO ct (Ingez. Med.) (Van onzen spoorwegmedewerker) i Naar wij vernemen is de proefneming door de Ned. Spoorwegen met het laten vervallen van de kaartjescontrole aan den ingang van het Centraal Station te Utrecht goed geslaagd. Nu komt het station 's Hertogenbosch voor dezen maatregel ln aanmerking. BRUG TE DORDRECHT EIND JUNI OPEN. Geen nieuwe stagnatie. In verband met vragen van het Tweede Kamerlid Van Sleen over een veronderstel de nieuwe stagnatie bij den bouw van de brug over de Oude Maas te Dordrecht heeft het Rotterdamsch Nleuwblad zich tot de be voegde instanties gewend. Hierbij is geble ken. dat van een nieuwe belangrijke stag natie geen sprake is en dat de brug eind Juni voor het verkeer zal worden openge steld. VLUCHTELINGENKAMP OP DE VELUWE? Alle kampen tot één vereenigd. Het ligt volgens de Telegraaf ln de be doeling der Regeering om de vluchtelingen kampen voor illegale emigranten op te heffen en te vereenigen tot één groot kamp. Een terre'n od de Veluwe met een oppervlakte van 35 H A. zou hiervoor wor den bestemd. Zoodra het kamp gereed zal zijn. zullen ook de vrouwen en kinderen bij de mannen kunnen gaan wonen waarmede de voor naamste factor van een prikkelbare stem ming bij vele vluchtelingen zou zijn ver dwenen. Het voornemen zou reeds de prln- cipieele instemming van den geheelen ministerraad hebben VROUWEN VREDESGANG. De Vrouwen Vredesgang, het jaarlijksch open-baar getuigenis van den vredeswil der Nederlandsche vrouwen, die zonder on derscheid van godsdienstige overtuiging of politieke gezindheid daaraan kunnen deel nemen, wordt dit jaar op Woensdag 17 Mei te Rotterdam gehouden Niet zooals de vijf voorafgaande jaren gebruikelijk is geweest op den Dag van Goeden Wil, 18 Mei, omdat Hemelvaartsdag dit jaar op dien datum valt, hetgeen verschillende bezwaren met zich brengt. DE BOTERHEFFING. Het bedraz van de heffing en steunuit keerlng op boter, is behoudens tusschen- tijd'che wiiz'ging. voor de week van 2 tot 9 Maart vastgesteld on 60 cent per K G. BELGISCHE SPOORWEGAMBTENAREN LEER EN NEDERLANDSCHE SPOORWEGTERMINOLOGIE. Naar wij vernemen zal een aantal hoofd- ambtenaren der Belgische spoorwegen op uitnoodiging van de directie der Neder- landsche spoorwegen gedurende enkele dagen een bezoek brengen aan Utrecht om de Nederlandsche vaktermen od spoorweg gebied nader te leer en. De bultenlandsche gasten worden Maandag 6 Maart in Utrecht verwacht, waar zit des morgens door de directie officieel zullen worden ontvangen en vervolgens terzake door hun Nederland sche collega's zullen worden voorgelicht. DE VERKOOP VAN SPIJSOLIE. Met ingang van 1 Maart heeft de spijs- olieconventle gebiedend voorgeschreven, dat voortaan op alle flesschen spijsolie de juiste Inhoud aan olie zoowel in deciliters als in grammen moet worden vermeld. In verband met eventueele voorraden etiket ten is een overgangstijd van een maand toegestaan, waarin nog van dit voorjehriit mag worden afgeweken. DE WERKLOOSHEID TE ROTTERDAM. Rotterdam is van onze groote steden nog steeds in de ongunstigste positie ten op zichte van het werklooze deel der inwoners blijkens de cijfers, die de wethouder van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft ver strekt. In 1934 waren 47.027, 5.9 pet van het aantal inwoners, als werkloos ingeschreven. Het maximum wordt bereikt met 53 9(1 of 9 pet. der bevolking in 1936. Over 1938 Is het gedaald tot 45.372 of 7.4 pet. van het aantal inwoners. De overeenkomstige percentages zijn voor Amsterdam resp. 6, 7.4 en 6 5; voor Den Haag 4.3, 5.1 en 4 8 In verband met de vrij lating van verdiensten door gezinsleden die hutshoudelijken arbeid verrichten zijn 1300 aanvragen om herziening van de onder steuning Ingekomen De toegekende ver hoogingen varleeren van 25 cent tot f. 2 per Op 31 December 1937 waren ingeschreven 48.311 werkloozen, op 31 December 1938 47 606. Op laatstgenoemden datum waren 32.545 van 31 jaren en ouder ingeschreven, 951 meer dan een Jaar te voren. De Jeugdige werkloozen zijn ln aantal sterk verminderd. In de Centrale Werk plaats voor Jeugdige werkloozen kunnen de jeugdige werkloozen niet „afstudeeren Het bedrijfsleven elscht ze op. Men knjft den Indruk, dat dit proces ten koste der oudere werkloozen gaat. BOTERNOTEERING. De commisslenoteerlng voor Nederland sche boter is gisteren vastgesteld op 81 ct. per K G. BLUTENLANDSCH GEMENGD. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 40-jarige visscher J. R., wonende in de Boeistraat te Scheveningen, die Maan dagmiddag j.l. door een val van een muur zich ernstig verwondde, is gistermiddag in het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag overleden. ZEDENMISDRIJVEN. Omstreeks December van het vorige jaar h -ft de politie van De Rijp en Graft (N.H.) een onderzoek ingesteld naar een zedenmisdriif, hetwelk te De Rijp zou heb ben plaats gehad en waarbij minderjarigen waren betrokken. Na verloop van tijd zijn in totaal dertien verdachten achterhaald, waarvan er zeven te Alkmaar zijn inge sloten. ONDER EEN AUTO GERAAKT Gistermiddag om kwart over vijf is op den rijksweg te HoutBlerick (L.) de 26 'arige mej. Schoen door een vrachtauto uit Blerick aangereden. Zij kreeg een schedelbaslsfractuur en een gecompliceerde armbreuk en is in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. MINSTENS 6 DOODEN EN 30 GEWONDEN. Het hotel Queen" te Halifax (Nieuw Schotland) Is door een feilen brand ver woest. Het vuur deelde zich snel mede aan in de nabijheid liggende huizen. Bij den brahd zijn minstens 6 menschen omgekomen en 30 gewond. Men vreest echter, dat het aantal slachtoffers aan zienlijk hooger zal zijn daar 117 personen in het hotel verblijf hielden, waarvan er 69 worden vernrst. Men gelooft, dat er een 20 slachtoffers zullen zijn. HONDERD KINDEREN BEDOLVEN. Gistermiddag is te Higasjlamagi een dorp op het Japansche eiland Osjima in de prefectuur Kagosjima een school inge stort tijdens een zwaren storm. Honderd schoolkinderen werden onder de puinen bedolven. Drie hunner werden gedood, tien gewond. Acht dezer gewonde kinderen zijn er ern stig aan toe. De overige kinderen konden ongedeerd geborgen worden. MOORDENAARS GEARRESTEERD IN FRANKRIJK. KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN. Mej. Nagelhout te Hattem nam gister middag haar 2l/t jarig dochtertje mee naar den zolder waar zli het een en ander te doen had In een onbewaakt oogenblik is het kind. dat aan het spelen was uit een openstaand raam gevallen en van een boogte van ongeveer zeven meter op straat terecht gekomen. Met een schedelbasis- fractuur is de kleine opgenomen. Er is weinig hoop op herstel. Een hunner bekent een aanslag op het adviesjacht .JBellatrix". De politie te Lyon heeft twee misdadigers gearresteerd, die bekend hebben drie moorden te hebben gepleegd. Bovendien heeft een van beiden zekere Louis Charles Philippe toen hij mil tairen d enst verricht.e aan boord van het advies jacht Bellatrix". geprobeerd dit schip in de lucht te laten vliegen. De ontploffing teweeggebracht door een kist met patronen heeft den commandant van het schip en een mindere het leven gekost. 20 weken thuis met rheumatiek. Vrouw dacht, dat haar man nooit meer zou kunnen werken. Toen haar man 20 weken thuis was ge weest met rheumatlsohe pijn in zijn rug, begon deze vrouw te vreezen, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Ten einde raad probeerde hij Kruschen en de verandering was „als een wonder". Lees haar brief „Mijn man heelt rheumatiek en leed vree- selijke pijnen in zijn rug. Eenigen tijd ge leden was hij 20 weken thuis. Ik dacht wer kelijk. dat hij nooit meer zou kunnen wer ken. We probeerden alles, wat we maar be denken konden en niets hielp. Toen nam hij Kruschen en sindsdien weten we, da Kruschen zijn gewicht ln goud waard is. De verandering die het teweeg bracht i als een wonder." Mevr. Twee bestanddeelen in Kruschen z^n meest werkzame oplossingsmiddelen v urinezuur, die de wetenschap kent. urinezuur en andere schadelijke a*va I stoffen worden door Kruschen Salts lan* de natuurlijke kanalen uit het lichaam ve wijderd, waardoor de pijnen spoedig len afnemen om tenslotte geheel te dwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend v i krijgbaar bij alle apothekers en drogis 324 nn'a Twaalf man werden min of mee. ern. De belde misdadigers hebben JekenJ nw verdere moordaanslagen te heDD raamd. CANADEESCH SCHIP IN NOOD. Het Amerikaansche vrachtschip New- Joundland heeft medegedeeld, dal n aangekomen bij het Canadeescbe 1 Ranger, dat lek geraakt was en l50 verkeerde. Het heeft bij zware„z® .er aan leden der bemanning van de Rn"», ,.oar 1CUCI1 VA^I WClllta.lliii.a15 jjj boord genomen. Men tracht het sc Halifax op te sleepen. ^^4 naar

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14