rEIDSCH DAGBÜD - Tweede Blad Woertfag 1 Maart 1939 KERK- EK SCHOOLNIEUWS Wijziging der ongevallenwetten RECHTZAKEN Vier maanden gevangenis voor een automobilist Voorloopig verslag Tweede Kamer Indischman voor 20 mille opgelicht BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW De vorstschade in de bloemencultuur VRAGENRUBRIEK AGENDA DRIE JAREN UIT DE ZORGEN ^jMJN/T IN IITÏIltN^j PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noordwük a. Zee G r, Bond (Julianaweg 27) nam. 7.30 uur ds. Vermaas van Huizen. Zoetermeer Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: nam. 7 uur ds. Kruyt van Diemer. VOOR DONDERDAG 2 MAART. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur ds. Ottevanger van Leiden. Lisse Ned. Prot. Bond: nam 8 1/4 uur. dr. J. C. A. Petter van Den Haag. Geref. Gem.: nam. 7 uur ds. H. Ligtenberg. Oud Geref. Gem.: nam. 7 uur. leeskerk. Nieuw-Vennep Chr. Geref. Kerk: nam. 7 uur, ds. Kletsen van Boskoop. Zevenhoven - Chr. Geref. Kerk (Polder): n.m. 6.45 uur ds. D. Drlessen van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Oldeholtwolde (toez.) P. Inberg te Grolle (Dr.); te Nieuw-Buinen B. E. v. Buu- ren te Drachten (Evang.); te Warffum J. N, de Ruiter te Aalsum. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 755. Hedenmiddag 2 uur: 758. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie over de Britsche eilanden nam in den loop van den nacht snel in diepte af en verplaatste zich naar de Noordzee. Zij veroor zaakte nog buiig weer in de omgeving van ons land. Over Engeland stijgt de luchtdruk nog snel. Een nieuwe depressie ontwikkelde zich gis ternacht bij New Foundland. Zij trok met een snelheid van 100 K.M. per uur in Oostnoordoos- teiyke richting. Hedenmorgen bevond zij zich op 53 gr. N.B. en 26 gr. WL. Zij begint thans echter op te vullen en beweegt zich nog slechts langzaam naar het Noordoosten. Een nieuwe storing ontwikkelt zich op 45 gr. N/B. en 27 gr. WX. Deze wordt snel dieper en trekt in de richting van Ierland. Over Scandinavië bleef de luchtdruk langzaam stijgen, echter blijft het weer er over het algemeen zwaar bewolkt, zoo dat de vorst overal gering bleef. Slechts in Lap land wordt strenge vorst aangetroffen. De bergstations in Zwitserland melden krach tige wind en mist, met zeer lage temperaturen (Jungfraujoch min 21. Saentis min 13 graden). Terwijl de lager gelegen stations lichten tot matigen regen melden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Zwaar bewolkt: Matige Z.Z.O. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C.; neerslag 2 m.M. Missingen: Zwaar bewolkt; krachtige Z.Z.W. wind: Temp. 6 gr. C., minimum 3 gr. C.; neerslag 7 m.M. De Bilt: Regenbuien; krachtige Z.Z.W. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 3 gr. C.; neer slag 4 ml. Groningen: Betrokken; matige Z.Z.O Temp. 4 gr. C., minimum 3 gr. C. slag 1 m.M. Maastricht: Zwaar bewolkt; matige Z.W. wind; Temp. 1 gr. C., minimum 4 gr. C.; neer slag 0.1 cM. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.W., 3 gr. C., mooi. Londen: W.. 5 gr. C., opklarend. Berlijn: O.Z.O.. 1 gr. C.. zwaar bewolkt. Nice: W.N.W., 6 gr. C. mooi. Stockholm: Z.Z.O., 0 gr. C., mist. wind; neer- LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm: 4 gr. C. f39 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5% gr. C. (42 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 11 u. 46 min. DOOR HEM VEROORZAAKT ONGELUK KOSTTE EEN PASSAGIER HET LEVEN De Amsterdamsche rechtbank heeft giste ren een automobilist, den Hilversumschen commissionnair in effecten van L., wegens het veroorzaken van dood door schuld en van zwaar lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De officier van justitie had tegen hem aoht maanden gevangenisstraf gerequireerd en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De automobilist was in den nacht van 1 op 2 October met zijn auto uit de richting Amsterdam gekomen en op weg naar Baarn. In de auto bevonden zich, behalve verdachte, de heer J. G. Schölvinck uit Baarn en twee dames. Verdachte reed met een groote snelheid. Even voorbij de Mer- wedebrug, op den Muiderstraatweg, kwam hij in botsing met een stilstaanden trai ler en tractor. De gevolgen waren ver schrikkelijk. De auto brak vrijwel door midden. De heer S. was zeer zwaar gewond en stierf enkele oogenblikken na het on geluk. Beide inzittende dames liepen even eens ernstige verwondingen op. doch her stelden na geruimen tyd in het ziekenhuis te zijn verpleegd. De bestuurder L. werd licht gewond. Door verschillende getuigen is verklaard aldus de rechtbank dat de achter lichten van de stilstaande vrachtauto brandden. Ook staat vast. dat verdachte zeer snel reed en dat hij tijdens en na het diner in verschillende gelegenheden alco hol had gebruikt. De rechtbank overwoog voorts, dat bij een zeer groote snelheid, waarmede verd. reed, de uiterste oplettend heid wordt vereischt. Deze oplettendheid was bij verdachte niet groot genoeg en dit gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel wordt wel in scherp licht gesteld door het drankgebruik van verdachte. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 6.06 n.m. to 6.17 v.m. MAANS OP- 1 Mrt. op: 12 u. 31 EN ONDERGANG. onder: 3 u. 37. WINTERSPORT. ZWITSERLAND. Schierke-Slalomhang: Sneeuw. 25 cM., -1 gr. C. Bewolkt. Oberhof-Schmücke: Sneeuw 25 cM 3 gr. C. Bewolkt. Heufuderbande: Sneeuw 68 cM., -1 gr. C. Sneeuwval. Reiftragerbaude: Sneeuw 40 cM., -1 gr. C. Sneeuwval. Biihlerhöle-Hundseck: Sneeuw 30 cM., -1 gr. Schauinsland b. Freiburg: Sneeuw 50 cM-, -3 gr. C-, nevel. Hinterzarten-Titisee: Sneeuw 25 cM-, 2 gr. C„ bewolkt. Feldberg: Sneeuw 80 cM.. -4 gr. C., bewolkt. Oberstdorf: Sneeuw 20 CM., 1 gr. C.. regen. Ober joch b. Hindelang: Sneeuw 25 cM.. 1 gr. C. Sneeuwregen. Berwang: Sneeuw 55 cM., 1 gr. C. Sneeuwval. Seefeld: Sneeuw 35 cM., 2 gr. C. Sneeuwjacht. GEMEENTEAMBTENAAK RICHTTE VOORSCHOTBANK OP. Gisteren had de 58-jarige A. K. uit Rot terdam. gedetineerd, zich voor de Rotter- damsche rechtbank te verantwoorden ter zake van valschheid in geschrifte. A. K. was vroeger marktmeester geweest, doch zat thans al een aantal jaren als ambtenaar op het stadhuis te Rotterdam. Hij verdiende derhalve een behoorlijk salaris, doch zon desniettegenstaande op een middel om aan een bijverdienste te komen. In het jaar 1933 had K. in een der Rotterdamsche dagbladen een advertentie geplaatst waarin iemand gevraagd werd, die de beschikking had over de som van vjjf mille, om hiermede een winstgevende overeenkomst te beginnen. Er bleek inderdaad iemand te zijn, die zijn geld winstgevend wilde maken en dat was de oud-Indischman J. H. Beekman. K. stelde bü kennismaking dezen heer voor, samen een soort voorschotbank te stichten, waarvoor het geld van Beekman dienst zou doen. terwijl K. als administrateur zou op treden, bovendien had K. uit hoofde van zijn functie vele ambtenaren tot kennis en die zouden wel iets voor een voorschot, dat natuurlijk met rente terugbetaald moest worden, voelen De heer Beekman voelde wel Iets voor dit voorstel, er werd een acte van overeenkomst opgemaakt, welke ln het handelsregister werd inge schreven. De ..Voorschotbank" welke den naam „Beklo" gekregen had, floreerde uit stekend. Ruim 140 leeningen werden aan gegaan, waartegen niets te zeggen was. De wijziging van de geldschieterswet deed echter een stagnatie in het bedrijf ontstaan en nadat in deze wet enkele be palingen waren veranderd, welke ook be trekking hadden op de „Voorschotbank" deelde de heer Beekman zijn compagnon mede, dat hij voortaan, door de hoogere eischen, welke de wijzigingen hem stelden, wel persoonlijk met zijn cliënten wensch- te kennis te maken. Ook toen ging het een tijd nog goed, hoewel Beekman meende, dat er een zelfde persoon tweemaal bij hem was geweest onder verschillende namen. Er kwam echter een oogenblik, dat Beck- man's geldbronnen ophielden te stroamen en dat hij het geld zelf noodig had. Van daar zijn aanwijzing aan K.: „Geen nieu we leeningen sluiten, maar alleen laten af lossen". Toen kwam K. danig in het nauw, want de aflossingen kwamen niet hard binnen. Tenslotte moest K. aan Beekman bekennen hem door middel van het plaatsen van valsche handteekeningen op verschillende schuldbekentenissen te hebben opgelicht. Het daardoor verkregen geld had hij in eigen zak gestoken en zoodoende had hij ln twee-en-een-half jaar Beekman voor ruim twintig mille opgelicht. Naar zij'" zeggen had hij een groot deel gebrul' voor den flnaneieelen bijstand, aan zl, schoonzuster verleend. De officier van Justitie wees op het feit, dat deze man een behoorlijk inkomen had, armoede, noch honger, noch gebrek kende en er dus geen verzachtende omstandig heden waren. Spr. vond een zware straf zeer op zijn plaats en eischte een gevan genisstraf van drie jaar, waarvan de tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht, zou worden afgetrokken. Vervolgens stonden nog drie gemeente ambtenaren toerecht die ten gunste van K. een valsche handteekening hadden ge plaatst. Zij hadden hier in het geheel geen voordeel van genoten. Het O. M. eischte tegen deze drie ver dachten, een voorwaardelijke gevangenis straf van een jaar, met een proeftijd van drie jaren. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijziging van de ongevallenwet 1921 en van de land en tuinbouwongevallenwet 1922 vestigden eenige leden de aandacht op een huns in ziens buiten het voorgestelde nog ge- wenschte wijziging van de ongevallenwet 1921. Ingevolge het vierde lid van artikel 85 is het niet mogelijk beroep in te stellen tegen een weigering van tijdelijke uitkee- ring. Wel is waar bestaat de mogelijkheid van beroep tegen de weigering van de ge neeskundige behandeling. Wordt dit beroep gegrond geacht, dan kan ook toekenning van de tijdelijke uitkeering worden verkre gen. Deze weg kan echter niet worden be wandeld, indien de getroffene werkzaam is bij een onderneming met een erkenden geneeskundigen dienst, in welk geval de toekenning van de geneeskundige behan deling niet door de rijksverzekeringsbank geschiedt. Gevraagd werd, of het derde lid van ar tikel 54 der ongevallenwet 1921 niet aldus zou kunnen worden aangevuld, dat over dracht van het bedoelde risico aan een naamlooze vennootschap of rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging ook wordt toegelaten, indien ten behoeve van de bank hypotheek wordt gesteld. Bij algemeenen maatregel van bestuur zouden dan nadere voorschriften voor de inpandgeving en hy potheekstelling kunnen worden gegeven. Verschillende leden verklaarden overwe gend bezwaar te hebben tegen het denk beeld. dat de arbeiders ln de verzekerings- plichtige bedrijven voortaan hoegenaamd niet meer tegen oorlogsrisico zouden zijn gedekt. Naar hun meening is er geen be zwaar tegen, dat voor de bedrijven welke bij een gewapend conflict niet aan bijzon dere gevaren blootstaan, de bestaande re geling blijft gelden. Tegenover de vergroo ting van de risico's ten gevolge van een gewapend conflict staat, dat het bedrijfs leven in een tijd, waarin de behoeften tot het uiterste gespannen zijn, veelal buiten gewone winsten maakt en dus tot het dra gen van een normaal oorlogsrisico in staat is. In dit verband werd gewezen op de practijk van de risico-bank, waar het zoo genaamde massale ongeval over bijna alle leden der bankrisicovereeniglngen en di rect aangeslotenen wordt omgeslagen. On der massaal ongeval wordt verstaan een ongeval, aan meer dan één arbeider in dienst van denzelfden werkgever overko men en dat toekenning van blijvende ren ten ten gevolge heeft, welker contante waarde in totaal grooter dan f. 35.000 is. Een bijzondere regeling zou, naar het oor deel dezer leden, alleen noodig zijn voor die bedrijven, welke bij een gewapend con flict aan bijzondere gevaren blootstaan, zooals wapenfabrieken, gasfabrieken en electrische centrales. Hier zou het oorlogs risico geheel of ten deele ten laste van het rijk moeten komen. Andere leden waren met den minister van oordeel, dat in den modernen krijg 't oorlogsrisico niet kan worden beschouwd als een risico, verbonden aan het werk zaam zijn in een bepaald bedrijf. Sommige leden zouden het onredelijk achten, indien de gemeenten werden ver plicht een premie te betalen voor al de bij den gemeentelijken luchtbeschermings dienst aangesloten vrijwilligers, wier aan tal soms in de duizenden loopt, dooh die slechts zelden dienst doen. Gevraagd werd, of niet buiten twijfel moet worden gesteld, dat ongevallen, aan werklieden overkomen in verband met werkzaamheden ten behoeve van de be- drljfsluchtbescherming of de voorbereiding daarvan, hun in verband met hun dienst betrekking zijn overkomen. Men meende, dat zich ten aanzien van deze werkzaam heden, welke in verschillende graden van vrijwilligheid worden verricht, twijfelgeval len kunnen voordoen. GEBOREN: Lucie Bartha Adriana. d. van L. Zirkzee en A. Henzen; Johanna Margaretha, d. van M. H. Smittenaar en M. P. Oudshoorn; Geertruida, d. van H. Keereweer ien G. Vermond; Leonardus Joseph Maria. z. van L. N. v. Kins en A. M. Weingarts; Adriana. d. van J. de Booij en A. Hartman; Willem Johannes, z. van W. v. d. Oever en N. v. d. Plas; Hendrik Martinus Jo hannes, z. van M. J. Stals en Z. Bakker; Neeltje.' d. van P. v. Duyvenvoorde en J. v. Duivenvoorde; Nicolaas Sebastianus, z. van P. Warmerdam en A. J. Verbij; Annie, d. van S. Nieuwenburg en J. M. Brouwer; Maria. d. van P. D. v. Zeist en ;J, Tegelaar; Petrus Wil helmus, z. van C. Sloos en W. C. v. Goozen; Elly, d. van P. N. v. Hemert en A. v. Ee; Jo hannes Bernardus Antonius, z. van J. B. A. Beugelsdijk en M. E. v. Zwieten; Hans Carlo Bernard, z. van J, B. Havers en J. M. S. Rieden; Jacobus Johannes Cornells, z. van J. Pet en S. V. Varik; Johannes Marinus, z. van J M. v. Hal en J. J. Wolters; Marijke, d. van R. Herm- sen en I. Hogervorst; Jacob, z. van F. Penseel en K. Riethoven; Boudewina Catharina Wilhel- mina, d. van D. Sloos en B. C. Eradus; Gerrit Hendrik, z. van G. H. Heynis en W. A. Klein. OVERLEDEN: P. Filippo. d.. 6 dagen; J. C. v. d. Maal, man, 78 jaar; H. H. Walle, huisvr. van P. v. d. Kley, 70 jaar; P. M. Bleekstijn, wedn.. 82 jaar; A. J. den Hollander, man, 77 jaar; H. F. van Noort, wedn. 89 jaar. A. Oomens. hsvr. van M. Hendriks 62 j. A. C. Koolhorst. hsvr. van G. v. d. Burch 58 j. W. Bolstier wedn. 90 J. S. de Boer wedn. 80 J. Abonné. Er is geen borgstelling voor den Gemeenteraad. GEVESTIGD*. J. A. Attevelt, mach. stikster, Plantsoen 77; C. E. Bax, dienstbode, Oude Vest 107; B. Th. A. v. Beek, loopknech, le Binnenvestgracht 33; J. Blom, melkbezorger, Oude Rijn 13; L. Blom, dienstbode. Lammermarkt 3; A. Brandsema, verpleegster, Mariënpoelstraat 43; Wed. J. Benerink-Brugglnk, Leliestraat 29a; M. Ph. O. Burgers en fam., Boerhaavelaan 16; I. Crama, Balistraat 65; M. H. B. J. v. Duren. 1.1. ver pleegster, Rijnsb. weg 10; G. Engelberts en fam., Inspect, lichtfabr.. H. de Grootstraat 6; Th. H. P. Fortrie. dienstbode, H. Rijndijk 29; B. Godschalk en fam., aannemer/uitvoerder, Stieltjesstraat 33; Ph. Goossens, verpleegster, Rijnsb. weg 93; E. E. Grünberg, Breestraat 121a; A. Hageman, landarbeider, Groenhazengracht 12; T. E. v. Harberden. dienstbode, Zoeterw. Singel 102: J. Hendriks. Terweepark 2; Wed. A. Veenendaal-Hollander. Haarlemmerstraat 25; G. A. v. Kempen, caféhouder, Noordeinde 28; J. A. Kerklaan, huishoudster, H. Morschweg 17; E. A. Kummel, verpleegster, Rijnsb. weg 119; A. J. v. d. Lee. verpleegster, Rijnsb. weg 10; B. v. d. Lelie en fam.. knecht Endegeest. Lange- brug 25; G. J. J. v. Lenning-Lenning, v. 't Hoff- straat 54; Chr. Middelkoop, dir. damesmodes, Breestraat 43; E. Moerel, Hooigracht 31; G. M. Mol. Maredijk 165a; W. S. Nieuwenhuizen, dienstbode, Kortenaerstraat 59; M. J. Ortgiess, onderwijzeres, Leliestraat 128; E. H. B. Oster- marm, O. Heerengracht 10; J. M. G. v. Rijn, L. Raamsteeg 7; J. Schwartz, Schelpenkade 42; A. J. Seidl, Drie Octoberstraat 39a; T. Slootweg, Utr. Jaagpad 30; G. M. de Smet, Hoogewoerd 66; W. Moll-Smit en fam., Driftstraat 33a; Q. V. Straver, buffetjuffrouw, Morschweg 38; A. Koning-Thunke. Merelstraat 20; J. M. J. Tön- nesen, dienstbode, Boerhaavelaan 31; J. J. den Turck, koopman, J. Vossenst^gg 59; E. C, Veer man, rijkswerkman, Pesthuislaan 7; G. J. Ver boog. verpleegster, J. v. Goyenkade 4a: M. C. Stryk-Vissers, Mauritsstraat 20a. H. VERTROKKEN: J. Alkemade, n. Ubbergen, Beek B 353; Wed. H. C. Blotkamp-v. Arnerongen, n. Zeist, EEN ONDERZOEK VANWEGE DE NED. SIERTEELT CENTRALE. Naar aanleiding van een verzoek, door verschillende organisaties van bloemen- kweekers aan de regeering gericht, heeft de Ned. Sierteelt Centrale door enkele com missies een onderzoek doen instellen naar den omvang van de vorstschade in de voor naamste blóemencentra. De heeren P. Vis, namens den Bond van Bloemenveilingen in het Zuidhollandsoh Glasdistrict en ir. Koemans, rij kstuin bouw- consulent te Aalsmeer hebben enkele mede- deellngen gedaan over de ervaringen der commissies in deze beide centra. Over het algemeen staat wel vast, dat de schade, niet zooals in de groenten- en fruitcultuur alle bedrijven getroffen heeft; de omvang loopt dan ook bij verschillende bedrijven zeer uiteen. In het Westland, waar namens de Ned Sierteelt Centrale de heer J. Angevaren aan het onderzoek deelnam is de schade veel grooter gebleken, dan men zelfs had kunnen vermoeden. De oogst voor het voor jaar en voor den a-s. zomer is goeddeels vernietigd. Een veertigtal bedrijven werden bezocht, waaruit zich de commissie een beeld van den algemeenen toestand heeft gevormd. In de Kerstweek viel de directe schade, die hier op een halve ton wordt geschat, doch de indirecte schade, is vele malen grooter. Zoo mag verwacht worden, dat, tengevolge van het bevriezen van talrijke ohrysanthenkassen, de crysanthenstek zeer duur zal worden. Potplanten zijn zoodanig ln kwaliteit verminderd, dat ze öf niet meer te veilen zijn, of 70 pet. in waarde zijn ver minderd. In de warenhuizen hebben zelfs sterke planten, zooals irissen, het afgelegd. De tulpen hebben zich beter gehouden en van deze bloemen behoeft men ook geen gebrek te vreezen. Ook de anjers hebben zich uitstekend ge houden; de schade zal hier nauwelijks 10 pet. bedragen, terwijl daarentegen de rozen ontzettend hebben geleden, zooals ook ir. Koemans voor de streken rond Aalsmeer bevestigde. Men vreest, dat vele kweekers van rozen op anjers zullen overgaan, welke cultuurverschuiving' een zeer ongewensch- ten invloed op het prijspeil kan hebben. De Aalsmeersche seringen, die goeddeels getrokken waren, hebben het tegen de vorst afgelegd. Ook onder de buitenbloe men, zooals primula's, violen e.d. is veel schade, zoodat men hiervoor het geheele seizoen niet op winst behoeft te rekenen. In den loop van het onderhoud werd er nog op gewezen, dat de bloementeelt, in tegenstelling tot de groentencultuur, nooit steun, heeft ontvangen, zoodat de organisa ties alles in het werk zullen stellen, om thans eenige hulp van overheidswege bij deze ramp te ontvangen. n. Krimpen a. d. IJssel. Steenbakkersstraat 5; J. P H. de Kruvs. n. Amsterdam. Singel 27bov.; C. M. Mechelse en fam.. n. Oegstgeest. v. Assen- delftstraat, 6; H. E. P. Meertens, n. Den Haag, Ruijchrocklaan 10; J. de Mof}, n. Amsterdam. Stationsweg 52 hs; D. Munnik. n. Vlaardingen. P. Hendrikstraat 144; C. W. v Oosterom en fam., n. Leiderdorp, Zijldijk 12; A. W. Philippi, n. Den Haag, Nass Zuylenststraat 27; A. Pie HEDEN: Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Gerecht 10: Theosophisch Genootschap, 8.15 urn- nam. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bijbel lezing M Heymans, 8.15 uur nam. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. 81/4 u. nam. Volkshuis: Handwerk-Tentoonstelling, 3—5 en 7%9uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref Bond. Spr. ds. Poot. IV» uur nam. Katwijk aan Zee (Zaal Planje)Spr. de heer Schoonderbeek van Ede. 7Vt uur nam! Oegstgeest (Geversstraat 13): Gem. Gods. 8 uur nam. Donderdag. Leidsche Volkshuis: Aanleg en onderhoud van eigen tuinen. Spr. de heer J. Kriest. Jzn. 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Handwerk-Tentoonstelling, 734~ 914 uur nam. Vrijdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 uur nam. Schouwburg: L. S. T. „Veel leven om niets". 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Handwerk-Tentoonstelling, 7J4~, 9% uur nam. Voorschoten: Aandeelhoudersverg. Voor- schotensche Melkhandel. 3 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Parijsche ondeugd". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31; 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Zijn laatste vlucht". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mr. Moto's laatste kans". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Spaansche aarde". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuKureele Films Zaterdag nam. 214 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „De macht van het goud". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„De laatste trein uit Madrid". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Febr. t.m. Vrijdag 3 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburgr 9, Telef. 807 en Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. Telefoon 1060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Telefoon 274. Doe mee aan de Nationale Geluksrace. Trekking definitief 15 Maart a.s. De inzen ding der gele kaarten sluit op Maandag 13 Maart a.s. Vraagt kosteloos toezending Postbus 2004 Utrecht. 226 (Ingez. MedJ LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Vrijdag a.s. des middags 4 u. 15 zal in de Lakenhal door de Leidsche Kunstvereeniglng een tentoonstelling worden geopend van schilde rijen en grafisch werk van den schilder Dirk Nijland. De tentoonstelling zal uitgebreider zijn dan die, welke onlangs in Den Haag werd ge houden. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Egelingenlaan 34; Tli. E. H. Arriëns. n. N. O. j terse, n. Nieuwkoop. B 47: Wed. C. C. Platteel Indië; F. C. Backer, n. Den Haag. Schouten- piaisier. n. Katwijk, Z. Boulevard 56 a; L. J. straat. 34; B. Bakels en fam., n. Leiderdorp, Spanjaardlaan 19; A. M. Berbee, n. Lisse, Meer en Houtstraat 33; D. H. Blotkamp en fam., n. Zeist, Egelingenlaan 34; J. A. v. d. Boon, n. Bergen op Zoom. Gr. Markt 9; W. K. baron v. Dedem, n. Den Haag. v. Lennepweg 20; A. van Deursen, n. Rotterdam, Schiedamscheweg 39a; A. M. v. d. Groep-v. Dissel, n. Rotterdam. Wal- ravenstraat 87b; H. v. Elburg en fam., n. Apel doorn. Jagerweg 36; W. C. Vriesendorp-F'-ansen v. d. Putte. n. Muiden, Muiderberg; Wed J, P. Burgstede-v, Hofwegen, n. Rotterdam, L. Hille- weg 207; M. Ritz-Holster, n. Schiedam, Boer haavelaan 116: Wed. A. Magnin-Ten Haken, n. Leiderdorp, Zijldijk 12; J. E. P. Kakebeeke. n. Kloetinge, Pattfnweg B 184; T. Korver en fam., Platteel en fam n. Katwijk 7, Boulevard 56 a; T Platteel n. Weert. Biest 52; C. M Polder man, n. Wassenaar. Kamp Waalsdorp; E. v. d. Reijden, n. Amsterdam. Weesperzijde 70; C. A. Segaar. n. Voorschoten, Schoolstraat 43; D Smorenburg. n. Heerlen. Treebeekstraat 65; H. G. J. Spenkelink. n. Do~sburg. Mauritskazeme; A. Spier. n. Groningen. Gr, Rozenstraat 36; A. v. d. Ster, n. Alphen a. d. Rijn. Nieuwersloot 6: M E. Sijstermans. n. Den Haag. Antheunis- straat fi- D. F. VerrJancke en fam.. n. Leider dorp. Zijllaan 5: V. Werkman, n. Den Haag A. v Hannoverstraat 11; Raden L. WiriacHmato. n. N. O. Indië; A. C. de Wit, n. Oegstgeest. v. Assendelftstraat 6; J. Zandee. n. 's Heer Hen drikskinderen, Herv. pastorie. Ook begin dezer week was de animo op de gebruiksveeafdeelingen nog uiterst klein, doch dit neemt niet weg dat er toch voor de beste soorten, zoo wel voor Kalf- en Melkkoeien ais voor guste vee voor de mesterij en weiderij toen even stijvere prijzen werden besteed dan de vorige week, doch overigens was alles nog zeer gedrukt. Er was over het algemeen genomen heel weinig best vee aan de markt en de vee houders zoeken steeds meer naar T.B.C. vrij vee. De maatregelen die door den veeartseny- kundigen dienst te dien aanzien worden geno men zijn oorzaak dat er veel „reactie-dieren die gemerkt worden met een gat in het oor worden opgeruimd en het ligt voor de hana dat de prijzen die men voor deze dieren ont vangt niet te hoog zijn. Intusschen werkt ae T.B.C.-bestrijding onder het rundvee den laai' sten tijd intensief. De slachtveemarkt was uitgezonderd Maan dag te Amsterdam weer flink voorzien. handel verliep dan ook alleen te Amsterdam vlot en wat duurder, doch overigens yrMWJJ onveranderd; met voor de mindere kwaliteite over de geheele linie een flauwen afloop, v noteeringen bleven evenwel vrijwel op dezeua hoogte. Vette kalveren gingen Maandag te R°tt®r^®° wat vlugger van de hand, met even stijver prijzen. Verder prijshoudend. Nuchtere kalve ren hadden ondanks groot aanbod een vlottere handel en de prijzen waren gemiddeld f. per stuk hooger dan de vorige week. Voor n wolvee was bij korte aanvoeren een viuge handel in beste kwaliteit, evenals vorige wee terwijl de mindere soorten bij tragen hana det geheel prijshoudend werden verkoelht. De vette varkensmarkt was in ruim voorzien. Handel en prijzen dan meerendeels Iets gedrukt.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6