BUITENLAND SCHUDT UW LEVER WAKKER Simplex rijwielen, de beste voor den prijs 4 6: Engeland en de erkenning van Franco LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 1 Maart 193) Labour-motie verworpen Algemeene Toestand 'Het Spaansche vraagstuk Soudan kabinetsformateur De Palestijnsche conferentie Congres-werkzaamheden VRAGENRUBRIEK De Spaansche ambassades te Londen en Parijs, zijn gisteren door de gezanten van Franco in bezit genomen, resp. den her tog van Alva en Guinones de Leon, Ook Zuid-Slavië en Paraguay hebben Franco thans erkend Martinez Barrio, de voorzitter van de Spaansche cortes, heeft na het aftreden van Azana, tegenover den vertegenwoor diger van Havas, de volgende verklaring afgelegd „Ik heb de mededeeling van Azana ont vangen, dat hij aftreedt als president van de republiek. Ik heb minister-president Negrin en de leden der republikeinsche re geering direct kennis gegeven van het be sluit van het hoofd van den staat en de regeering verzocht, de cortes bij decreet bijeen te roepen, om het ontslag van den president der republiek te bekrachtigen. Ik wacht nu op de beslissingen der regee ring. In de republikeinsche grondwet zijn de volgende regelen vastgelegd in geval het hoofd van den staat aftreedt: Het parle ment moet worden bijeengeroepen, opdat het officieel kennis neme van het aftreden en den president van de cortes aanwijze, om ad interim het presidentschap der re publiek waar te nemen, totdat het nieuwe staatshoofd zal zijn gekozen. De president van de cortes moet dan voor de cortes trouw beloven aan de grondwet, aleer hij het presidentschap der republiek ad interim aanvaardt. Wanneer deze formaliteiten vervuld zijn, wordt de president der cortes dus staats hoofd. doch tot dat oogenblik blijft de af tredende president staatshoofd Vervolgens gaat de regeering over tot de verkiezing van ..compromisarios" (kies mannen voor het presidentschap) hun aantal is gelijk aan dat der afgevaardig den. Barrio wees er ten slotte op. dat in de laatste bijeenkomst van de cortes te Fi- guera nog geen honderd afgevaardigden bijeen waren. De civiele gouverneur van Madrid heeft de pers de volgende mededeeling overhan digd: „De zich te Madrid bevindende mi nisters zijn op uitnoodiging van den mi nister-president en den minister van de fensie naar het Oosten des lands vertrok ken voor het bijwonen van een belangrij ken ministerraad". Deze zitting schijnt in Alicante te zijn gehouden. De volgende vergadering zal echter weer te Madrid plaats vinden. De minister van verkeer verklaarde, dat de republikeinsche regeering op haar post zou blijven. De geruchten over een op han den zijnde plotselinge wijziging der repu blikeinsche politiek sprak hij met de groot ste stelligheid tegen BELGIË. De koning heeft den socialistischen senator Soudan, minister van buitenland- sche zaken m het afgetreden kabinet, be last met de vorming eener nieuwe regee ring. Soudan heeft gisteren langdurige be sprekingen gevoerd met zijn socialistische collega's, o.a. met Spaak. Heden begint hij zijn eigenlijke pogingen Men schrijft hem het voornemen toe, een drie-partijen-regeering te willen vormen. ENGELAND. Mede ten gevolge van een lichte onge steldheid van lord Halifax staan de werk zaamheden ter Palestijnsche conferentie weer stil. Spoedig hoopt men echter de be sprekingen te hervatten. De conferentie van Palestijnsche Joden, welke gisteren te Jeruzalem bijeen is geko men, heeft gisteravond laat een manifest uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de samenwerking van de Joden met de Brit- sche regeering vermoedelijk onmogelijk zal worden, wanneer Engeland zal pogen van Palestina een onafhankelijken staat te ma ken. Het manifest verwerpt ieder plan om de Joden in een minderheidspositie te drin gen en doet een beroep op het Britsche en Amerikaansche volk en den Volkenbond om een einde te maken aan de pogingen „de hoop van het oude Joodsche volk, dat moe is van de ballingschap en smacht naar herstel, te vernietigen Tenslotte worden in het manifest de Joden aangespoord de discipline te hand haven en zich te onthouden van onverant woordelijke daden. Twee revisionistische kranten zijn door de autoriteiten verboden. Minister Mac Donald heeft in het La gerhuis, in antwoord op een vraag, mede gedeeld. dat tusschen 20 December en 20 Februari in Palestina waren voorgekomen 348 gevallen, waarin uit een hinderlaag was geschoten, 140 gevallen van sabotage, negentien ontvoeringen. 23 rooverijen. Voorts waren negen landmijnen en 32 bommen tot ontploffing gebracht, In het geheel werden in deze periode achttien manschappen der militaire politie gedood en 39 gewond, terwijl daarenboven 83 burgers zijn gedood en 124 gewond. Bij deze cijfers zijn niet inbegrepen de dooden en gewonden, die zijn voorgekomen bij de benden. Hiervan zijn geen cijfers bekend. De toestand te Haifa blijft kritiek. De Arabieren hebben geprobeerd een synagoge ln het Oostelijk deel der stad in brand te steken, doch dit mislukte. In den afgeloopen nacht hebben, naar Reuter meldt, gewapende Arabieren een Joodsche boerderij buiten RehovotJh over vallen. Zij schoten een moeder en haar zoon dood en verwondden een derde per soon. Tenslotte ontvoerden zij een achtjarigen jongen, doch toen zij merkten, dat zij door politie achtervolgd werden, staken zij de zen dood. Voorts is bij de St. George-kathedraal een Jood door een schot ernstig gewond. FRANKRIJK. Klacht tegenover Italië. Charles Roux. de ambassadeur van Frank rijk bij den Heiligen Stoel, heeft door tus- schenkomst van den secretaris van het Vaticaan, de aandacht van het college van kardinalen gevestigd op de hinderpalen, welke door de Italiaansche autoriteiten worden in den weg gelegd aan de vrije uit oefening van de journalistiek, met name door het verhinderen aan tal van buiten- landsche journalisten zich over Ita- liaansch grondgebied naar Vaticaanstad te begeven. De ambassadeur van Frankrijk bij den Heiligen Stoel heeft ook de aandacht van het college gevestigd op de moeilijkheden op het gebied van het telefoon- en radio verkeer. waardoor buitenlandsche journa listen verhinderd worden zich vrijelijk in lichtingen te verschaffen, ZUID-AFRIKA. Een nieuwe Duitsche partij. In Zuid-West-Afrika is een nieuwe partij opgericht, de „Duitsche Afrlkaansche partij", waarvan het lidmaatschap alleen open staat voor Duitschers, die de Britsóhe nationaliteit hebben aangenomen. Deze partij is een tegenvoeter van de nationaal-socialistische „Deutsche Sud- westbund". Het doel van de partij is de bescherming van de politieke en cultureele rechten van de Duitschers in Zuid-West-Afrika en de bevordering van de goede verstandhouding tusschen de Duitschers en de overige groe pen der bevolking. ITALIË. Loonen worden aangepast. Op initiatief van Mussolini zijn de Itali aansche vakorganisaties bijeengeroepen om de aanpassing der loonen aan den levens standaard te bestudeeren. POLEN. Nog altijd onrust De Technische Hoogeschool te Danzig is gesloten, nadat het verzoek van de Pool sche regeering was ontvangen de colleges te staken, ten einde verdere incidenten te voorkomen. De Duitsche studenten hebben een ver gadering gehouden, waarop het woord werd gevoerd door den ondervoorzitter van den Senaat van Danzig, Huth. Ten aanzien van de gebeurtenissen aan de hoogeschool zeide Huth, dat er buitenlandsche krach ten aan het werk waren, die wilden provo- ceeren. Danzig laat zich echter door der gelijke drijvers niet als werktuig gebrui ken. Hij spoorde de studenten aan hun discipline te blijven bewaren en zeide, dat er ook in Polen genoeg mannen, van hun verantwoordelijkheid bewust zijn die de provocaties der Poolsche studenten betreu ren en een pacificatie wenschen. Hij zeide tenslotte te hopen, dat de Poolsche regee ring de resolutie der Poolsche studenten aan de hoogeschool zou afkeuren De rectoren van de Universiteiten van Warschau en de voorzitter van den Stu- dentenbond hebben stappen gedaan bij den minister van buitenlandsche zaken, ten einde garanties voor de veiligheid van de Poolsche studenten te Danzig te verkrijgen. In de straten van Warschau wordt ge patrouilleerd door bereden politie en de Duitsche ambassade wordt door talrijke agenten bewaakt. Senator Hasbach, de leider der „Deut sche Vereinigung", heeft minister-presi dent Skladkowski het volgende telegram doen toekomen: „Ik protesteer krachtig tegen de ongehoorde excessen, waaraan zich Poolsche studenten te Poznan hebben schuldig gemaakt. Duitsche eigendommen zijn vernield en Duitsche mannen mishan deld. Ik verzoek u de schuldigen onmid dellijk te doen straffen en maatregelen te nemen om herhaling van dergelijke ge beurtenissen te verhinderen en de veilig heid der Duitsche bevolking te verzekeren" Een duizendtal studenten heeft gister middag getracht te Warschau een demon stratie te houden. De samenscholingen werden echter door de politie uiteenge jaagd. De studenten trokken daarna door de straten en uitten vijandige kreten aan het adres van Beek. Een groep, die de Duitsche ambassade wilde naderen, werd door een charge van de bereden politie verspreid. Verscheidene studenten en voor bijgangers werden gewond. Gedurende de laatste dagen zijn ver scheidene kranten der Duitsche minder heid. o.a. de „Kattowitzer Zeltung" en het „Posenar Tageblatt" in beslag genomen. RITUEEL SLACHTEN WORDT AFGECHAFT. De administratieve commissie van de Sejm heeft een wetsvoorstel in behandeling genomen inzake de afschaffing van het ritueel slachten. De contingenten dieren, die ritueel geslacht zullen worden, worden geleidelijk verminderd tot de algeheele af schaffing in 1943. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en TT zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Iedoren dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber In. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal tc doen stroomen. Elscht Cartor's Leverpilletjcs b(j apothekers en drogisten, f. U.75. 2412 ungez Med.) VEREENIGDE STATEN. Minister Morgenthau drong er bij de desbetreffende commissie van het Congres op aan, de bevoegdheid aan den president de goudwaarde van den dollar tc wijzigen, te verlengen. Hij zette uiteen, dat de regeering niet van zins is de dollarwaarde te wijzigen, tenzij zich een noodtoestand zou voor doen: zij wenscht deze bevoegdheid echter te behouden als een reserve- wapen. Morgenthau verzekerde, dat het niet ver standig zou zijn, indien de Vereenigde Sta ten zich de handen zouden binden door permanent de goudwaarde van een dollar vast te stellen en dat ln een tijd, waarin geen enkel ander belangrijk land een der- gelijken maatregel heeft genomen. Morgenthau zeide, dat het feit, dat de Ver. Staten de goudwaarde van den dollar in de afgeloopen vijf Jaren van internatio nale monetaire onrust hebben behouden, de beste verzekering vormt, dat de regee ring de goudwaarde niet wenscht te ver anderen, tenzij onder omstandigheden, welke een dergelijken maatregel duidelijk zou vereischen. Heftige oppositie tegen het regeerings- wetsontwerp op de herbewapening van luchtmacht en leger, waarmede een bedrag van 358 millioen dollar gemoeid is, is gis teren ln den senjat uitgesproken door senator Worth Clark. Hij zeide, dat de Vereenigde Staten niet in gevaar verkeeren en stelde de „hysterie" aan de kaak, waarmede naar zijn bewering, het wetsontwerp is opgesteld, Gelijke gevoelens werden tot uitdrukking gebracht door Borah die in een interview het ontwerp niet meer dan een hoop blulf noemde. Militaire deskundigen, zoo zeide Borah, hebben mij verklaard, dat de 3700 vliegtuigen, die men voorstelde voor de Vereenigde Staten te koopen, meer zijn dan het leger kan gebruiken. De republikein Nye meende, dat de Ver eenigde Staten voor goed een einde diende» te maken aan den verkoop van wapentuie aan het buitenland. De democraten Bartlev en Lee verdedigden den verkoop van vlieg, tuigen aan Frankrijk, verklarende dat dit volkomen in den haak is. Ieder vliegtuig dat aan de democratieën verkocht wordt' aldus Lee. beteekent. dat Amerika er een minder noodig heeft. Als zij even sterk als Duitschland geweest waren, zou er geen Muenchen en geen ont leding van Tsjecho-Slowa'kije geweest, zijn Twaalf senatoren, o.m. Lafolette hebben een voorstel ingediend, dat beoogt het amendement van Ludlow op de neutrali- teitswet weer in behandeling te nemen. Dit amendement behelst een referendum vóór een oorlogsverklaring. Het wetsont werp werd gesteund door senator Lee, die zeide. dat het de eenige taal is. welke dic tators verstaan. Vrijdagmiddag zal president Roosevelt aan boord van den kruiser „Houston" te Charleston aankomen en zich onmiddellijk naar Washington begeven, waar hij Zater dag in het congres een rede zal houden ter gelegenheid van den 150sten verjaardag van het eerste congres. De verdeeldheid in de arbeidersbeweging John Lewis, de president van de C.I.O., heeft een brief aan Roosevelt gezonden, waarin hij zich bereid verklaart, „vredes onderhandelingen" te openen met de Ame rican Federation of Labor. 229 (Ingez. Med.) In het Britsche Lagerhuis heeft Attlee, i menschelijkheid. Ieder, die kortelings be de leider der Labouroppositie. gisteren de motie van wantrouwen in de regeering in gediend. waarbij hij wederom critiek uit oefende ob het feit. dat Chamberlain het Huis niet eerder in kennis had gesteld van het besluit tot erkenning van Franco. De poging van Chamberlain om zich te recht vaardigen was volgens spreker een „weefsel van halve waarheden, hetgeen erger is dan leugens". In zijn antwoord verklaarde Chamberlain o.m.: ,Wij voeren debatten over een on derwerp van groot belang, het besluit der regeering om een andere regeering te er kennen. die langen tijd in bitteren strijd gewikkeld was. Het schijnt mij niet in over eenstemming met onze waardigheid, dat die bespreking zou ontaarden in een persoon lijk krakeel". Chamberlain verklaarde niet in staat te zijn het Huls te misleiden of debatten te ontwijken, zelfs wanneer het onderwerp de regeering in verlegenheid zou brengen. De regeering was van meening. dat het oogen blik gekomen is voor erkenning van Franco. Zij wenschte echter in nauwe overeenstem ming te blijven met de Fransche regeering en had de erkenning niet voorbereid, voor zli ervan overtuigd was dat de Franschen het ermede eens waren. Sprekende over het punt. dat de erken ning een grove inbreuk vormde op het volkenrecht, zeide Chamberlain, dat dit met de eerste actie van dien aard was. Precedenten waren reeds geschapen. Cham berlain vroeg, of Franco na den val van Barcelona en de bezetting van Catalonlë een redelijke verwachting had op een blij vend bewind en op superioriteit. Kon de republikeinsche regeering nog langer be schouwd worden als de wettige regeering des lands? De antwoorden od deze vragen zijn nogal eenvoudig. Niemand kan zeggen, hoeveel van de republikeinsche regeering nog over is of waar zf1 gevonden kan wor den. De president, die niet in Spanje ver toeft. is afgetreden. Sommige ministers zijn in Frankrijk, sommigen in Spanje. Spr. geloofde, dat vele vrienden en militaire raadgevers van Negrin aandrang op hem uitoefenden om de vijandelijkheden te staken Wat zou men gewonnen hebben door de erkenning te weigeren? Zou de r.iet-erkenning de republikeinsche regee- 1 dat de edelmoedigheid, die betoond is in ring aangemoedigd hebben den weerstand de bevrijde gebieden een hechten waarborg voort te zetten? Wanneer dat zoo is. zou vormt voor alle Spanjaarden, die geen zij in strijd zijn met alle eischen van 1 misdadigers zijn. trouwbare verslagen gehoord heeft over de toestanden in Madrid, kan zeker niet wen schen. dat die langer zullen duren dan noodig is Een inhouden der erkenning zou de republikeinsche regeering of de bevol king van Madrid niet helpen, maar de Britsche betrekkingen met de nieuwe Soaansche regeering verbitteren en lederen Invloed vernietigen dien Engeland zou kun nen hopen te hebben bil die regeering. Ten aanzien van Attlee's vrees, dat de Britsche strategische belangen zouden kunnen worden benadeeld door het aan de macht komen van Franco, zeide Cham berlain: Wil Attlee zeggen, dat het een goed ding is. Franco te drijven naar ge voelens van vijandigheid Jegens Groot Brttanje en hem den indruk te geven, dat w" hem vernederingen en onrechtvaardig heid hebben opgedrongen? Kunnen wij niet door de vestiging van vriendschappelijke betrekkingen met Franco hopen, dat de Britsche belangen niet benadeeld zullen worden door wat hierna gebeurt? Wij hebben herhaalde verzekeringen gekregen op alle punten van Franco. Er is één punt, waarbij wij zoo bijzon der betrokken zijn, dat wij het noodig achtten Franco wederom te vTagen ziin verzekeringen te herhalen. Dat was de kwestie der represailles. Wij hebben er op aangedrongen, dat er geen alge meene represailles zouden komen we gens politieke overtredingen. Wij heb ben die verzekeringen verkregen. Het is niet redelijk Franco te vragen van te voren volledige amnestie af te kon digen, met inbegrip van de mannen, die schuldig staan aan de afschuwelijk ste misdaden. Chamberlain las vervolgens een telegram voor van Franco, waarin gezegd wordt, dat het Nationale Spanje den oorlog heeft ge wonnen en dat het aan de overwonnenen was om zich onvoorwaardelijk over te geven. Voorts werd in dit telegram gezegd, In het door Chamberlain voorgele zen telegram van Franco werd o.m. nog gezegd, dat Spanje niet bereid is eenigerlei buitenlandsche inmenging te aanvaarden, welke zijn waardigheid zou kunnen aantasten of inbreuk zou kunnen maken op zijn souvereiniteit". Na de rede van Chamberlain nam de leider der liberale oppositie, Archibald Sinclair het woord. Hii verklaarde, dat het Lagerhuis op de hoogte had moeten worden gebracht van het regeeringsbesluit tot er kenning van Franco, voordat dit ter ken nis gebracht werd van den Franschen minister-president. Spr. veronderstelt echter, dat het besluit genomen is met het oog op het behoud van de Britsche belan gen en de belangen van het Spaansche volk Hij hoopt, dat het parlement niet verzocht zal worden credieten in te willigen voor Franco. Spr. voorspelde, dat Italië en Duitschland Franco voorwaarden zullen stellen, voor zij er in toestemmen hun troepen uit Spanje terug te trekken. De volgende spreker, Eden, zeide: het besluit, dat wij geroepen zijn te nemen, is in hoofdzaak, voor zoo ver Groot Brittannië betreft, verbonden met de onafhankelijk heid van Spanje. De Spaansche toestand was er een van voortdurende bezorgdheid en dit moet zoo zijn. welke beslissing wij nemen, zoolang er buitenlandsche troepen blijven op Spaansch gebied, zoolang er bui tenlandsche luchtstrijdkrachten zijn op een der eilanden die deel uitmaken van het Spaansche gebied. Voortgaande zeide Eden: ..Velen mijner vrienden in het Lagerhuis zijn er van overtuigd, dat, zoodra deze burgeroorlog voorbij is, het mogelijk zal zijn met Franco goede betrekkingen te vestigen even goede betrekkingen als ooit bestaan hebben tus schen Groot Brittannië en Spanje in het verleden. Of mijn vrienden gelijk hebben of ongelijk, ik wil hen waarschuwen, dat wan neer in de toekomst onze betrekkingen met Spanje willen worden voortgezet op een vriendschappelijken grondslag, zulks alleen geschieden zal omdat het inzicht bestaat, dat er een gemeenschappelijk en geen geldelijk belang bestaat. De Fransche regeering heeft haar besluit te kennen gegeven om Franco te erkennen. Een groot aantal andere regeeringen met inbegrip van Nederland en de Balkan- entente is reeds daartoe overgegaan en onze eigen regeering heeft een gelijke ver klaring afgelegd. Thans de erkenning in houden, na alles wat gebeurd is. zou geen hulD geven aan de onafhankelijkhe'd van Spanje welke ons doel moet blijven. Besluitende zeide Eden, dat hij voor de regeering zou stemmen. Het Lagerhuis heeft ten slotte dc door de Arbeiderspartij ingediende motie van wantrouwen met 344 tegen 137 stemmen verworpen. R. v. T. te L. Joe Petersen Is een gehuwde vrouw. A M. te N. V. Hillegom. Leiden, Den Haag, Rotterdam. Dordrecht. MOerdUk. Zevenbergen, Fijnaart 112 K.M. Hillegom, Lelden, Bode graven Gouda. Haastrecht. Schoonhoven, Goudrlaan, GorLnchem. Pijn. 82 KM. VOOR DONDERDAG 2 maart. Hilversum I 1875 en 301,5 M. Avro-ultzending. 8.00 Gramofoonmuziek tom 8.15 Berichten) - 9.00 Het Avro-Amusementsorkest 9.30 Gram- muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.- muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Het Omroeporkest 11.00 Declamatie 11.20 Ver volg concert m. m. van soliste 12.30 Avro- Amusementsorkest 1.15 De Paliadians 2.00 Voor de vrouw 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gram.muz. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden 4.30 Gram.muz. 5.00 Week-ka- leidoscoop 5.25 Gelukwenschen 5.30 Het Avro-Acolian-orkest m. m. van solist (om 6.25 Berichten 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 Pianovoordracht 7.30 Engel- sche les 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.10 Gevarieerd concert (opn.) 8.55 Radio- tooneel 9.40 Het Concertgebouw-orkest 10.30 Grnmpl.-concert 11.00 Berichten ANP. hier na Avro Dance Band 11.4012.00 Gramof.- muziek. Hilversum II 4.155 M. 8.00—9.15 Kro. 10.00 Ncrv. 11.00 Kro. 2.00—12.00 Ncrv 8.00—9.15 Gram.muziek (om 8.15 Berichten» 10.00 Gra mofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.muziek 11.00 Reportage <opn.) 1130 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (1.00—1.20 Gram.muz.) 2.00 Handwerkuurtje 3.00 Gram.muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram.muzz. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd 5.30 Het Marcando-en- semble en gram.muziek <om 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.4a Causerie ..In Christus één" 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-berichten 8.15 Bidstond voor het gewas 9.45 Het Nederl. Strijkkwintet 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur 10.30 Vervolg concert (10.4511.00 Gymnastiekles» 11.25 Gram.muziek 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.40—11.45 Gram.muziek - 12.05 Gesyncopeerde muziek 12.20 Het BBC- Wels-orkest m. m. van solist 1.20 Het Bristols Light Ensemble. 1.50—2.20 Dansmuzziek (gr.- pl.) 3.15 Declamatie 3.35 Het Stedelijk or kest van Bournemouth m. m. van solist 5.05 Voor de vrouw 5.20 Gramofoonm. 5.40 Harold Sandler en zijn Weensch Octet 6-20 Berichten 6.40 Landbouwpraatje 7.00 Het BBC-Wels-orkest m. m. van solist 7.50 Ge varieerd programma 8.35 Vroolijke voordraent 8.50 Causerie over de Stille Oceaan 930 Berichten 9.45 Het Laurence Turner Strijk kwartet en solisten 10.20 Korte Avondwijding 10.40 Uit Amerika: Causerie ..Mainly about Manhattan" 10.55 Het Victor Olof Sextet- 11.35 Jack Hylton cn zijn Band 1150—1*30 Dansmuziek fgr.-pl.). ,10rt Radio Paris 1648 M. 9.05, 10.00. 10.25 en 1120 Gram.muz. 12.35 Zang 1.10 Het Granger orkest 2.35 Kamermuziek 3.50 Cello en piano 4.50 Zang 7.25 Het CantreUe-orkest 8.05 en 8.35 Pianovoordracht 8.50—ia» Opera-uitzending. Keulen 456 M. 5.50 Gram.muziek 6.30 Om roeporkest 7.50 Omroeporkest en -koor 9.209.50 Volksliederenconcert 1120 en i ia» Omroepdansorkest en Josef Preissler met zu» solisten 1.30—2.20 Populair concert Leo Eysoldt en zfjn orkest en solisten Viool en piano 6.30 Winterhulp-programma 7.30 Omroeporkest 8.20 Populair program ma 9.35 Omroeporkest en solist 10.20 Ge varieerd concert 11.202.20 Omroeporiesw Hermann Hagestedt's Amusementsorkest en so listen. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 130- 2.20 Het Omroepdansorkest 5.20 Gram.muz. 6.50 en 8.20 Gram.muziek 8.30 Radiotooneei- 8.50 Gram.muziek 9 20 Belgisch Nationaal Orkest 10.10 Gram.muz. 10.30 Vervolg con cert 10.5011.20 Gram.muz. 484 M.: Gram.muz. 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest 1.50 2.20 en 5.20 Gram.muzz. 6.35 en Gram.muz. 8.20 en 9.35 Het Radio-orkest - 10.30—11.20 Zang en piano. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 BlaaSC®n!jf^ m. m. v. orkesten en koren (in de pauze, a loog over nieuwe Duitsche blaasmuziek) Berichten 9.55 Pianovoordracht lö.i»t richten 10.20—11.20 Het Omroepkleinorice^ en -schrammel-ensemble. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN ||E R.O.V. RADIO-CEVTKAI'E. Voor Donderdag 2 Maart lste Programma: lederen dag van 8—24 uur. Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro, Ncrv. enz. 3e Programma 8,00 Keulen PTT. N. of div. 11,20 Parijs Rf»' '«40 Brussel VI. 2,20 R. Danmark of dn.- Radio PTT. N. of div 3.20 Keulen diversen 4.40 London Reg. J;-u D 820 VI. - 6.35 Brussel Fr. 7.20 Keuleni - Brussel Fr. 9.20 London Reg. - Wg sel Fr. 10,20 Brussel VI. 10,30 Keulen. 4e Programma versen 10,35 London Reg. 12,05 8,00 Brussel VI 2,20 London Reg. 3.35 Drotewlch Keulen of div. 7,00 Droitwich wich 9,20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10