Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 28 Februari 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN Redactie 1507 Directie en Administratie2500 LUCHTVAART Onze telefoonnummers Uit de Omstreken ALPHEN. Leerlingenavond U.L.O.-School. In de daartoe met vlaggedoek versierde gymnastiekzaal der Mulo-schooi met den Bijbel, heeft de U.L.O.-afd. dezer school haar tweeden leerlingenavond gehouden. Nagenoeg alle ouders hadden de uitnoodi- ging aanvaard, zoodat het lokaal geheel bezet was. Het hoofd der school de heer J. P Verheule, opende met gebed en heette allen welkom, waarna hij aan de hand van de gelijkenis van het verloren schaap het karakter van de school belichtte en vooral de waarde van den enkeling naar voren bracht. Volgens spr. bestaat de be- teekenis van het individu niet in de pres taties. die het verricht, hoe belangrijk die op zichzelf ook zijn, maar in de waarde, die God eraan toekent en die naar Christus Woord zóó groot is, dat er blijdschap in den hemel is over één zondaar, die zich bekeert. Een gevarieerd programma werd vervolgens afgewerkt. Geestige en ernstige voordrachten wisselden elkaar af, waarbij ook het litteraire genre niet vergeten was en waarbij het onderwijs in de moderne talen zeer goed tot zijn recht kwam. En kele liederen werden verdienstelijk gezon gen en ook de gymnastieknummers vielen zeer in den smaak. Aardig waren ook de op stellen der leerlingen. Een keurig tableau dat een symbolische voorstelling gaf van het lied der liefde uit den Conrinthe-brief, vormde een waardig slot. Het hoofd van de school heeft alle medewerkenden har telijk bedankt, terwijl de heer J B. Sam- som, tijdelijk voorzitter van het schoolbe stuur. zijn groote waardeering uitsprak over hetgeen men te zien en hooren had gekregen en het hoofd der school dankte voor de organisatie van dezen mooien avond. Vele ouders namen nog een kijkje in den gang van het schoolgebouw waar de wanden met door de leerlingen vervaar digde teekeningen waren versierd. Boven dien was één der lokalen smaakvol inge richt om (gelegenheid te geven van de goede resultaten kennis te nemen. Het was een goed geslaagde avond. DE HEER P. JANSEN OVERLEDEN. Directeur van het Postkantoor. Na een zeer korte ongesteldheid is hier gistermiddag overleden de heer P. Jansen, sinds Juli 1937 directeur van het Post- en Telegraafkantoor. Deze werd te Hellevoet- sluis op 20 Dec. 1882 geboren. Hij trad op 1 Oct 1902 te Weesp als surnumerair bij de Posterijen in dienst. Na op verschillende kantoren als zoodanig werkzaam te zijn geweest en de verschillende rangen bij de P TT. doorloopen te hebben, werd hij in Dec. 1921 commies te Utrecht, waar later in 1928 zijn benoeming volgde tot referendaris 2e kl. In Juli 1934 werd hij bevorderd tot referendaris le kl., in welke functie hij aan vankelijk te Amsterdam en later te Enschedé werkzaam was. Hierna volgde op 1 Juli 1937 zijn benoeming tot directeur bij het Post kantoor alhier. De overledene, die ongehuwd was, bereikte den leeftijd van 57 jaar. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Alg. Begraafplaats te Maassluis, op Vrijdag 3 Maart des middags te halfdrie. Wielrijdster in de Aar. Gisteravond had een wielrijdster, afkom stig uit Woubrugge, het ongeluk op de Aar kade met haar knie bekneld te geraken tusschen het stuur van haar rijwiel en fiets- tasch. De juffrouw, die daardoor begon te slingeren, kwam ten slotte in de Aar terecht. Nadat zij al wadende en zwemmende de overzijde had bereikt, kon de heer H die het ongeluk zag, haar gelukkig op het droge trekken. Uitbreiding scheepsbouwwerf. Naar wij vernemen zal de soheepsbouw- werf „De Vooruitgang" van de fa. Boot aan Gouwsluis eenige uitbreiding ondergaan. BargerlUke Stand. Geboren: Arie z. van Arie Spruijt en Dirkje van den Hoek: Cornells, z. van Leen- dert Bruijnes en Gerritje Lindeboom: Geer- truida Maria d van Johannes Hendrik van Tol en Margaretha de Groot; Cornelia Jacoba d. v. Gerardus Human en Maria Opdam. Overleden: Margaretha Koelewijn. 5 weken. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hermanus van Andel. v. Man- dersloostraat 23: Johannes H. v. Tol en gezin. Groeneweg no i3; Antje van der Ster, Nieuwe Sloot 6 Vertrokken naar: Pijnacker, Katwijksche- buurt SO. Willem v. d. Snoek; Waddinxveen. Kerkstraat 21, Chrlstiaan van der Kraats en gezin; Baarn, Dijkweg 32, Arie Scheepmaker. Morgen zal ln onze gemeente op de gebruikelijke plaatsen gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting. Ouders wordt aangeraden, geboortebewij zen of trouwboekjes mede te brengen. Tegen niet minder dan 24 jongelieden ls door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het zich ophouden in portieken. ALKEMADE. Raadsagenda. De Baad komt morgen des namiddags te 7.30 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot overname van de Hoeve Alkemade en slui ten van een nieuwe pachtovereenkomst; 3. Voorstel tot verlenging van de per 15 Maart 1939 vervallende kasgeldleening; 4 Voor stel tot toekenning van een rijwieltoelage aan den controleur steun verleening5. Voorstel tot aankoop van grond voor hypo- theekbouw; 6. Voorstel tot wijziging van •de Statuten der Stichting Drinkwaterlei ding „De Drie Gemeenten"; 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit inzake aan koop van grond; 8. Voorstel tot verleening van voorschotten aan de Bijzondere la gere schoolbesturen als bedoeld bij artikel 103 der L.O.-wet; 9. Benoeming van een lid en drie plaatsvervangende leden stem- bureaux; 10. Reclames schoolgeld; 11. Wij zigingen gemeente-begrooting 1938 en 1939 De uitslag der stemming van de gras- lijst der R.-K. Staatspartij voor de as. Statenverkiezing, luidt als volgt: Uitge bracht 605 stemmen .waarvan 18 van on waarde. M. P. van der Weyden 521 St.. A. C. A Deerenbsrg 580, A. Heerkens 390. Th. Bosman 213 W, L M. Daniëls 166. G. W. Kampschöer 321, L. C. de Koning 46, A. J. v. Lieshout 25, B. N. Loerakker 296, E. A. Meyer 16. A. C. Paardekooper 55, H. J. van de Poll 451, P. van Rijn 228. J. J. Ruys 19, H. C. A. M. Schólvinck 30, C. J. van Veen 33, mr. T. J. Verschuur 115, A. C. van Zwie- ten 17 stemmen. BODEGRAVEN. Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo school alhier is benoemd de heer A. J. te Kiefte te Utrecht. BOSKOOP. Burgelüke Stand Geboren: Aagje Johanna d. van Kl. Bouter en G. Rietveld; Bertha Antonetta d. van J. Stolker en E. S. Uithol; Marrigje d. van A. van Eijk en I. van der Weyde. Gertoouwd: A. van Eijk 29 j. en C. van der Laan 26 j. Overleden: Willem van Herk 81 j. Op het eindexamen van de 3-j. tuin- bouwcursus, werd het diploma uitgereikt aan: J. van Dam, W. J. van Gemeren, W. den Hertog. P. Koetsier, B. Koetsier. P. Nederhof, C. Oppelaar, A. Ravestein, C. Streng, L. Teekens en J. van Tol Het examen werd bijgewoond door den heer C. Ph. Moerlands, tuinbouwconsulent, alsmede door de besturen der verschillen de Boskoopsche tuinbouwvereenigingen. De bestuursfuncties der „Boon- en Plantenbeurs" zijn thans als volgt ver deeld: B. Bunschoten, voorzitter; J. W. van Otterloo.'secretaris; D. van Gelderen, pen ningmeester, A. Sytzema, bibliothecaris; J. C. Hefjmans, C. B van Nes. A. de Borst. Joh. de Ruyter en L. Konijn. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria. D. van L. B. Luiten en J. Rodenburg. Overleden: Geertruida Maria de Jong 56 j., gh. met W. Lommerse. Gehuwd: D. Harkes 25 J. en F. Bos 20 j. Geslaagd concert. Het was een uitnemend geslaagde avond, vol kunstgenoot, die belegd was in de Ned Herv. Kerk alhier, en waarin mej. Van der Steeg en de heer Innemée beiden uit Den Haag een zang- en orgelconcert gaven, terwijl de Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" haar gewaar deerde medewerking gaf. De opbrengst der collecte was bestemd voor het bouwfonds der nieuwe kerk. waar van de plannen zeer gevorderd zijn. De heer Innemée speelde op buitenge woon mooie wijze werken van Bach, Men delssohn en Handel. Beheerscht en rustig klonk de zuivere stem van mej. Van der Steeg, die de groote schare wist te boeien met Handel's „Largo" en het verheven 15e eeuwsche kerklied ..Immanuël". Het koor zong gevoelig en op volle kracht onder leiding van haar directeur, den heer Zanen; de solo-partij uit Ps. 121 werd uit nemend vertolkt door mej. D. Ook. Al met al is er heel veel genoten. Br heerschte stemming en wijding onder de ongeveer 400 aanwezigen. Ds. Kiehl had met gebed geopend, nadat gemeenschappelijk gezongen was Ps. 33 2, terwijl aan het einde Gezang 237 werd aan geheven. De collecte bracht ruim f.77 op. Morgen zal gelegenheid gegeven wor den voor kostelooze inenting en her-inen ting. Men vervoege zich hiertoe des voor middags tusschen 9.30 en 10.30 ten huize van dr. Zoete en verzuime niet de trouw boekjes mede te brengen. Aan het bureau voor arbeidsbemidde ling staan heden 179 personen ais werkloos ingeschreven, waarvan 62 steuntrekkend. De collecte in de Ned. ;Herv. Kerk ge houden ten bate van de Evangelisatie van den Geref. Bond heeft f. 161.70 opgebracht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering School met den Bijbel. In de ledenvergadering van de Vereni ging van een School met den Bijbel voor de Rijndijk onder Hazerswoude en Koude kerk a. d. Rijn bleek o.m. uit het verslag van den penningmeester, dat de ontvang sten over het jaar 1938 hadden bedragen f 13876.72, de uitgaven f. 13680.77. Batig saldo f. 195.95. De hypothecaire schuld bedraagt slechts f. 2500. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. van Leeuwen, J. van Leeu wen en Y. Zintel. LE1DSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen. B. C. G. van Santen geb. van der Krogt d, H. J. M. de Haas geb. van den Berg z; D. Hoogendorp geb. Plugge z. Ondertrouwd: Th. Adegeest en Tr. van Beek. Overleden: A. van Lochem geb. Dolkemade vr. 89 jaar. LEIDERDORP. Feectavond Chr. Muziekvereen. „Devote". Voor leden en donateurs van genoemde muziekvereeniging werd ln de Chr. School alhier een feestavond gehouden, aangebo den door een damescomité van .Devote". De presidente van het Comité, mej. A. van Wijck, merkte op, dat deze avond was be doeld den onderlingen band met de begun stigers te versterken. Een reciteerclub. sa mengesteld uit leden van de muziekver eeniging werkte een aardig programma af bestaande uit samenspraaken en muziek. Een en ander viel by de talrijke aanwe zigen zeer in den smaak. De voorzitter van „Devote", de heer H D. v. Osnabrugge, dankte het damescomité, door welks goede zorgen dit feestje kon worden gehouden. Het Neerbosch-zangkoor Het welbekende Neerbosch-zangkoor gaf een uitvoering ln de Ned. Herv. Kerk. Na een openingswoord van dr G. J. 8tree- der zong het koor onder leiding van den dirigent, den heer Jac. S. de Vries een aan tal liederen. Het gebodene viel zeer ln den smaak. Het koor beschikt over goed stem- menmateriaal en is dank zij de uitnemen de leiding, voortreffelijk geschoold, 't Zin gen werd afgewisseld door een causerie van ds. H. Kluin. predikant-directeur der Wees- Inrichting, die het werk der stichting be sprak. De bijeenkomst werd met het ge meenschappelijk zingen van den „Avond zang" gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johannes, Z. van L. J. v. d. Ing en J. v. d. Werf Adriana Johanna Gerarda, D. van H. v. Lierop en C. W. Rade makers. Een nadere telling heeft uitgewezen, dat de thans afgesloten kiezerslijst dezer gemeente de namen Van 1640 kiezers ver meldt. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Mijntje, d. van Hendrik v. d. Bosch en Annigje de Jong. NIEUWVEEN. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te half acht bij een 1. Opening en lezing notulen; 2. Inge komen stukken; 3. Voorstel tot verleening van voorschotten voor het jaar 1939 aan de besturen der Bijzondere scholen alhier; 4. Voorstel tot wijziging der statuten van de Stichting Drinkwaterleiding der Elf Ge meenten; 5. Verzoek van de plaatselijke afdeeling van het Wit Gele Kruis om sub sidie; 6. Voorstel tot wijziging in het Amb tenaren Reglement en ln het Arbeidsover eenkomsten besluit; 7. Voorstel tot wijzi ging in de klasse indeeling voor de steun- verleening aan werkloozen; 8 Voorstel tot wijziging der begrooting van het G. E. B 1933 en van de Gemeentebegrooting 1933; 9. Rondvraag en sluiting. Uitvoering Nieuwveensche Tooneelclub. De Nieuwveensche Tooneelclub gaf onder groote belangstelling een zeer geslaagde uitvoering in Hotel Schreuder. De heer P Baurdoux. ooende waarna het blijspel: „Over twaalf dagentegen Midder nacht" werd opgevoerd Het stuk werd goed gespeeld en oogstte veel bijval. Een gezellig bal besloot dezen mooien avond. OUDE-WETERING. De uitslag der stemming van de gros lijst der R.-K Staatspartij voor de Staten verkiezing luidt als volgt; Uitgebracht 112 stemmen, waarvan 1 van onwaarde; 51 biljetten waren ingevuld vol gens het advies van het afdeelingsbestuur. M P. van der Weyden 93 st., A. C. A. Dee- renberg 106, A. Heerkens 93. Th. Bosman 23. W. L. M. Daniëls 83, G. W. Kampschoër 26, L. C. de Koning 6, A. J. van Lieshout 6, B. N. Loerakker 33, E. A. Meyer 6, A. Paardekooper 7, H. J. van de Poll 86, P. vinck 7, C J van Veen 3, mr. T J. Ver van Rijn 68, J. J. Ruys 3, H. C. A. M. Schól vinck 7, C. J. van Veen 3. Mr. T. J. Ver schuur 13, A. C. van Zwieten 4 stemmen. RIJNZATERWOUDE. Comité voor geestelijke en moreele herbewapening. Alhier vergaderde in het gemeentehuis eenige dames en heeren uit onze gemeente zulks op verzoek van den burgemeester. Deze bijeenkomst had ten doel te be spreken in hoeverre men hier iets zou kunnen doen naar aanleiding van de op roep van H. M. de Koningin inzake „mo reele en geestelijke herbewapening". Een comité werd opgericht, dat zal onderzoe ken of er in onze gemeente te dien op zichte iets te bereiken valt. TER AAR. Ziekenhuisvereen. „Aardaun". Onder voorzitterschap van den heer D. van Eijk kwam een vrij groot aantal leden van de Ver. voor Ziekenhuisverpleglng Aardam" in jaarvergadering bijeen. De heer Hoogstraten, secretaris, las de notulen waarop een financieel jaarverslag werd uitgebracht door den penningmeester, den heer H. Hegeman. Hieruit bleek, dat het ledental is toegenomen tot 1361, w.o. 317 hoofden van gezinnen of alleenstaande personen. In het verloopen vereenlglngs- jaar werden 29 verzekerden in een zieken huis verpleegd met een totaal aantal lig dagen van 780. Hiervan werden 23 heen en 19 terug vervoerd per auto. De totaal ontvangsten zijn geweest f. 2049.01 en de totaal uitgaven f. 2638.05, zoodat het boek jaar sloot met een nadeelig saldo van f. 589.04. De reserve bedroeg op 1 Jan. 1938 f. 2600.37 en alzoo per 1 Jan. 1939 f. 2011.33. Betreffende het operatiefonds rappor teerde de penningmeester, dat thans de groote meerderheid der leden hierbij aan gesloten is. De ontvangsten bedroegen f. 286.54, de uitgaven f. 175.41. Het batig saldo, gevoegd bij de reserve in vorige Ja ren gekweekt, bedroeg per 1 Jan. '39 f. 111.13 f. 353.59 f.464 72 De per. aftr. bestuursleden, de heeren H. Bos en C. van Spronsen werden herkozen. Een ontwerp-reglement, bestemd voor ver vanging van het oude. kwam artlkelsge- wijze ln behandeling en werd met alg. st. vastgesteld Als leden der controle-commis sie 1939 koos de vergadering de heeren Jac. Besemer, P. Fokker en G. Bogerd. De voor zitter deelde mede, dat het bestuur beslo ten heeft geen vergoeding voor reiskosten meer te zullen toekennen aan loopende pa tiënten waarover uitvoerig van gedachten gewisseld werd. Hierop volgde sluiting. Jaarvergadering IJsclub „Ons Genoegen". In café 't Centrum vergaderde de IJs club „Ons Genoegen". De voorzitter, de heer Joh Kroon, opende. De penningm., de heer K. Bergsma, bracht verslag uit be treffende den stand der geldmiddelen. De inkomsten hadden f. 96.54. de uitgaven f. 69.54 bedragen. Alzoo een batig saldo van f. 27.—. De secretaris, do beer H. G. Aaf- tink, memoreerde de werkzaamheid der vereeniging in de afgeloopen vorstperiode, waarbij o.m. twee schapen werden aange kocht, die ten bate van de behoeftige ge zinnen verreden zijn. De heer H. G. Aaf- tlnk werd als bestuurslid herkozen, terwijl men in de bestuursvacatures P. Kroon en J. Hogenboom benoemde de heeren M. Klein Mzn. en J. Kroon. Na de rondvraag volgde sluiting. IHiddcnstandsver. „St. Joseph" De ledenvergadering van de R.K. Mld- denstandsvereenlging, gehouden in café Verhoef was goed bezocht, toen de voorz.. de heer G. D Verhoef, deze opende Bij de behandeling der ingekomen stukken werd besloten adhaesie te betuigen aan de actie van de Kon. Middenstandsver inzake de wijze van reclame van een groote kruide- niersfirma. Voorts zal een actie bij het ge meentebestuur worden gevoerd om te be reiken dat het bussenvleesch via den win kelier aan de afnemers wordt verkocht, op dezelfde wijze als thans met de margarine gebeurt. Na een vaste bijdrage van f5. per jaar voor de S.A.N TOS. te hebben vastgesteld kwam de T. A.M. A.-actie in be spreking, waarover nogal verschil van mee ning heeft bestaan, waardoor deze geheel geïsoleerd van de vereeniging was komen te staan. Men besloot in samenwerking met de groep Aardam opnieuw in zee te gaan, waarbij om organisatorische en andere re denen een en ander niet meer buiten de vereeniging om zal gaan. Bij de rondvraag kwam ter sprake de wenschelljkheld van het plaatsen van een postzegelautomaat aan Papenveer en de tuinderssteun. In beide gevallen zal het bestuur trachten iets te doen. WOUBRUGGE. Gecombineerde Jaarvergadering. De knapenver „Samuel" en de meisjes- vereeniging „Helpt elkander" hielden een gecombineerde jaarvergadering in het ge bouw Immanuel. Na de verslagen, werd de avond gevuld met opstellen, voordrachten en samenspraken, die getuigden van goede studie. Afgevaardigden van verschillende jeugdvereeniglngen brachten de groeten van hun zenders over. Het was een ge zellige avond; het geheel stond onder lei ding van ds. Doornenbal. DE VLIEGTOCHT VAN HETMANS EN ROUS. De heeren Heymans en Rous zijn gistermor gen om half zeven uit Calcutta vertrokken. Na een tusschenlandlng te Rangoon vloog men tot Mergui aan de kust van Birma. 300 K.M. ton Zuid-Westen van Bangkok. Gunstig weer begunstigde den tocht. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur is de „Valk" met gezagvoerder Frijns van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevonden zich zeven pasagiers Voor de tusschen trajecten hebben geboekt zeven passagiers. Medegenomen werd 358 Kg. briefpost, 28 Kg. pakketpost en 396 Kg. vracht. De „Gier" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 333 kg. post. 8 kg. pakketpost en 1511 kg. vracht. Voor tusschentrajecten werden 21 passagiers ge boekt, terwijl twee passagiers wegens plaatsge brek moesten worden geweigerd. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: ..Christine" IJM 2. Vangst 35 m. schelvisch. 100 m. braadschelvisch, 35 m. gul en kabeljauw, en plat visch. 15 m tarbot. 100 m. radio en wijting, 15 m. varia. Totaal 325 manden bene vens 225 stuks stijve kabeljauw. „Hercules" IJM 196. Vangst 21 m. schelvisch. 70 m. braadschelvisch. 70 m. radio. 20 m. kool- visch. 30 m. varia. 60 m. gul en platvisch. To taal 275 m. benevens 160 stuks stijve kabeljauw. „Dirkje" RO 53. Vangst 500 kisten haring. „Haarlem" IJM 9. Vangst 400 m. haring. 20 m. makreel, 50 m. haaien, 80 m. paling. 50 m. varia. 40 m. hake. 20 m. schelvisch. 50 m. braadschelvisch. 100 m. gul en blanke kool- vlsch. Totaal 1110 manden benevens 170 stuks stijve kabeljauw. „Zwarte Zee" IJM 94. Vangst 10 m. platvisch, 10 m. varia, 90 m. gul. Totaal 110 manden be nevens 1200 stuks ijskabeljauw en 775 stuks stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 28 Febr. Per Kg.; Tarbot 0.90—0.64; Tong 1.28—0.66; Heilbot 1.08—0.92 Per 50 Kg Griet 0.28—0.18; Groote schol 138.60; Middelschol 16—12; Zet- schol 2820; Kleinschol 25—9.70; Bot 64.50; Schar 1.505.40; Tongschar 37—18; Poontjes 7—5; Groote schelvisch 28; Middel schelvisch 2721; Kleine schelvisch 2010.50; Groote gul 14—6.50; Wijting 7.60—3.60; Makreel 6.50—5; Versche haring 6.10—5.40; Kleinmlddel heek 21; Kleine heek 1810.50. Per 125 Kg.: Kabeljauw 49—23. Per stuk: Vleet 4—3.60; Leng 2.70—1; Koolvisch 1.20—0.25. Besomming treilers: „Penelope" IJM 64 f. 1790; „Maria" IJM 95 f. 2460; „Voorwaarts" IJM 83 f. 1720; ..Petten" IJM 49 f 3700: ..Witte Zee" IJM 167 f. 2260; „Azimuth" IJM 195 f. 3420: ..Horn Rif" IJM 155 f. 1640; „Mary" IJM 189 f 2890; .Gloria" IJM 37 f. 4460: „Con dor" IJM 72 f. 1900; „Raaf" IJM 432 f. 1690; KW 103 f. 1490. Loggers: KW 29 f. 810: KW 39 f. 1270. (op 2 lijnen) AALSMEER. Vergadering „Het Ooslcrbad". De vereeniging „Het Oosterbad" hield haar jaarvergadering in „Bloemenlust" onder voorzitterschap van den heer J van Zijverden. Deze sprak een welkomstwoord in het bijzonder tot het eere-lid. mevr,n Rijdes—Baarse en gaf dan een korten te. rugblik op het afgeloopen jaar, dat in fi. nancieel opzicht ongunstig was verloopen, De secretaris, de heer H. Buisma. las dj notulen en het Jaarverslag dat overeen komstig werd vastgesteld. „Het Oosteroad" telt 335 leden en 28 adspirant-leden. Voor het zwemdiploma slaagden 55 candidaten, Uit het verslag van den penningmeester den heer J. Harting. bleek, dat over 1938 de ontvangsten f. 2018.58 waren, de uitga ven f2497.33, nadeelig slot f. 478.75. Na af trek nadeelig slot beschikte men per 31 Dee. j.l. nog over een reserve van f350.75. De heer Mus bracht namens de financieele commissie rapport uit; boeken en kas wa ren uitstekend in orde, waarvoor de voor zitter den penningmeester dankte. Als le den der financieele commissie 1939 werden benoemd de heeren P. v d. Meer, H Ste vens en G. Mieremet Tot bestuursleden werden bij accl. herbenoemd mevr. v. d, MeerJongkind; A. Eveleens Pz. en h! Buisma. De heer Mus sprak waardeerendé woorden tot den badmeester Geurts, waar voor deze dankte. Hierna zijn films ver toond van de Aalsmeersche Reddingsbri gade en het Zwemfeest. Voor de vergade ring was een filmvoorstelling voor de kin- deren der leden gegeven. NOORDWIJK. V.V.V. „NOORDWIJK VOORUIT". Belangrijke besprekingen. De V.V.V. „Noordwijk Vooruit" hield haar jaarvergadering in „De Landbouw" aan den Noord-Boulevard onder presidium van den heer A. Vermeulen. De opkomst was bij zonder goed, het beste bewijs, dat V.V.V de laatste jaren een actief leven heeft ontplooid. Na opening werden de notulen vastgesteld Bij het schrijven aan B. en W. van Noordwijk. waarin met aandrang ver zocht werd om de jaarlijksc'ne subsidie aan V.V.V. en Reclamefonds niet te verlagen er. waarop afwijzend is beschikt, werd door meerderen het woord gevraagd. Hierbij kwam tot uiting dat in de omliggende bad plaatsen de subsidies niet verlaagd, ia sommige plaatsen zelfs verhoogd werden. Katwijk behield f. 500 Bergen f.1000.—. terwijl Zanövoort f. 1300— meer verkreeg en thans f. 3300.ontvangt, waartegen over Noordwijk de helft der voorgaande subsidie krijgt toegewezen en wel f. 300.-. Een teleurstellend resultaat, hetgeen in het belang van onze badplaats ten zeerste te bejammeren valt. In het keurig en over zichtelijk jaarverslag van den .secretaris werd gememoreerd dat het afgeloopen sei zoen slechts zeer matig is geweest. De resultaten werden sterk beinvloed door de economisch ongunstige toestanden, ge paard gaande met de politieke spanningen welke in Europa heerschten. De bedrijven hadden zeker 20 tot 25V« slechter uitkomst dan in 1937. Lof werd gebracht aan de werkers van het uitstekend geslaagde Tul- penfeest en van het Internationaal schaak tournooi, dat veel heeft bijgedragen om Noordwijk zoowel in binnen- als buiten land meerdere bekendheid te geven en prachtige reclame-objecten zijn gewees! De zomerfeesten hebben weer de noodige attracties aan de badplaats gegeven en trokken aller belangstelling. Hei aantjl gasten in 1938 bedroeg pl.m. 14.000. terwijl het Informatie-bureau zeer nuttig werk heeft verricht. Het jaarverslag van den penningmees ter waarvan aan alle leden een overzich telijk afschrift was verschaft, sloot met een nadeelig saldo van f 12 42 en gaf het eindtotaal aan van f. 4753.61. De begroo ting werd vastgesteld op f.4391 en na dat bij monde van den heer Ohr v. d. Voort was medegedeeld dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden, werd onder applaus dezen functionaris décharge verleend voor zijn keurig beheer Eveneens dankte de voorzitter den secretaris voor de vele werkzaamheden die op onverbeter lijke wijze door hem verricht zijn, waarde vergadering eenparig mee Instemde In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heeren v. Wijk, v. d. Oord en v. Egmond secundo, v. d Polm, Marijt en Eriks. Ingekomen was een klacht over het beheer van het Informatiebureau Deze werd in handen gesteld van de commissie van beheer, welke na een grondig onder zoek. deze aangelegenheid op de eerstvol gende vergadering zal beantwoorden. De bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren H. Liefferink, Th. Verloop. E. C. Urlus en dr. J. de Roock, welke volgens art. 6 der statuten niet herkiesbaar waren, had tot uitslag dat gekozen werden de hoeren R. Tappenbeck (471, dr. De Graai (431, F. Urlus (421 en J. Dekker (35i. De voorzitter heette de nieuwe bestuursleden van harte welkom en hoopte, dat zij in het belang van V.V.V. hun beste krachten zul len schenken, terwijl hij tevens de afge treden bestuursleden dankte, waarmede het bestuur prettig en actief heeft samen mogen werken. Verschillende leden klaagden over de te hooge badprijzen ln Noordwijk; het pe stuur zegde toe met de Mij. „Zeebad' hier over te zullen confereeren en zoo gunstiger voorwaarden zien te verkrugf|_' De heer Roos kwam terug op zijn ger voorstel om reclame te maken w onze badplaats op de Jaarbeurs te Utreen - Mocht om financieele redenen N°or dit niet zelf doen, dan wil hij deze 7ecl?' laten verzorgen ln combinatie met de ia delyke Noordzee-badplaatsen. Dit werd ln handen gesteld van den ,ieerJ Tappenbeck, lid van de commissie Noordzee-badplaatsen. De heer v Wely .dankte bet hoota stuur voor de groote medewerking welslagen van de gehouden TulpenJ"» en verwachtte, dat allen zoowel morM!ru|. financieel zullen helpen om het as. pen-festljn wederom te doen s'-igim h voorstel tot statutenwijziging waaraoo j mogelijk zal zijn dat aftredende bes'U leden herkozen kunnen worden, ,»rst- het bestuur bezien worden en op de e 8 volgende vergadering ter beslissing a leden worden voorgelegd. vniyd' Na nog enkele mededeelingen sluiting. a

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14