Ons Kort Verhaal LEID5CH DAGBÜD - Derde Biarf Dinsdag 28 Februari 1939 Autopech Luchtaanvallen! RECHTZAKEN De kwestie vsn de „Arnoud" VRAGENRUBRIEK ONTSLAG NACHTPLOEG AANGEZEGD. In vervolge op de door ons reeds gisteren gepubliceerde overwegingen inzake de uit spraak van den Hoogen Raad betreffende het verworpen cassatieberoep der kalkzand steenfabriek „Arnoud" te Hillegom, volgt hieronder het slot: Overwegende aangaande het derde mid del dat requirant, door zich voor de recht bank tot staving van zijn verweer te be roepen op de in het middel genoemde stuk ken, welke door zijn raadsman werden overgelegd, blijk gaf reeds toen den inhoud daarvan te kennen, zoodat hij geenerlei redelijk belang heeft ingevolge het uit sluitend in het belang van den verdachte gegeven voorschrift van het laatste lid van artikel 297 Wetboek van Strafvordering er over te klagen, dat die stukken ter terecht zitting niet zijn voorgelezen of door mede- deeling van den Inhoud te zijner kennis gebracht. Verwerpt het beroep. Op denzelfden dag dat de uitspraak van den Hoogen Raad bekend werd, zijn de gevolgen ook gevoeld. De afwijzing van het cassatieberoep der „Arnoud" hield in. dat de nacht arbeid absoluut verboden was. De con sequentie daarvan was. dat de nacht ploeg overbodig is. en op dien grond gisteren ontslag aangezegd kreeg. DE MISHANDELING VAN Mr. BLAl'POT TEN CATE. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Rombach heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van den landbouwer M B. te Kootwijk, die, na eerst door de rechtbank te Zutphen veroordeeld te zijn tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 6 maanden, in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem is veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar onvoorwaardelijk wegens mishandeling van mr. Blaupot ten Cate. De Hooge Raad zal op 6 Maart arrest wijzen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Valschheid in geschrifte. Een fabrieksarbeider te Leiden stond te recht wegens valschheid in geschrifte: hij plaatste onder een huurkoop-contract een valsche handteekening. nadat hij voor een bedrag van pl.m. f.53.op afbetaling had gekocht. Verdachte bekende. De Officier vond het geval heel ernstig, wan op deze wijze kunnen ook met de afbetalingen moeilijkheden komen. Daarom vorderde hij een maand gevangenisstraf. Verdachte had daar nogal bezwaren tegen. De Poli tierechter besloot alvorens vonnis te wij zen. eerst een rapport van de Reclassee- ring over verdachte in te winnen. Hij was beleedigd. Een juffrouw uit Oegstgeest schïecf aan den bakker S. te Oegstgeest brieven, die beleedigend van inhoud waren voor een knecht van den bakker. Deze diende een aanklacht in. zoodat de juffrouw nu te recht stond. Er bleek aan deze zaak wel iets meer vast te zitten, want de verdachte vertelde dat de bedoelde knecht haar doch ter iedere week f. 1.50 afhandig had ge maakt, en ook nog getracht had haar dochter door verdrinken van het leven te berooven. De Officier gaf toe dat verdachte misschien wel reden had om kwaad te zijn, maar dergelijke dingen als in den brief stonden, mocht ze toch niet schrijven. De Officier vorderde f. 10.boete subs. 10 da gen hechtenis De Politierechter hield re kening met de omstandigheden, toen hij die boete voorwaardelijk oplegde met een proeftijd van twee jaar. Ze stond op de zwarte lijst. Een Juffrouw te Leiden kocht van een colporteur twee dekens en een karpet op afbetaling. Zij moest daarvoor onder het contract haar handteekening plaatsen, doch zij teekende wel. doch met een an-( deren naam. Voor dit feit stond zij nu te recht, Het bleek dat er wel eenlge reden was om haar naam te verzwijgen, want die kwam voor op de zwarte lijst van leveran ciers op afbetaling. Het scheen dus vaak heel moeilijk te zijn om aan geld i« komen. De Officier was over die handelwijze hee- lemaal niet te spreken en ook uit pre ventief oogpunt vorderde hij een maand gevangenisstraf. De Politierechter wilde eerst wat meer over verdachte weten, al vorens vonnis te wijzen. Er zal du; een Reclasseeringsrapport worden gevraagd. De koe moest kalven. Volgens den landbouwer Hh. VV. te Wou - brugge, moest een koe kalven, toen op 19 Januari de verduisteringsproef werd ge houden. Als gevolg hiervan had w. niet voldoende maatregelen genomen en brand de in den veestal volop het licht. Hij stond hiervoor nu terecht, en de Officier wilde wel rekening houden met de bijzondere omstandigheid, want anders wordt door spr. het geval ernstig bezien. Er werd n-j volstaan met den eisch van f. 10.boete subs. 10 dagen hechtenis. De Politierechte: geloofde het verhaal over de kallende koe niet heelemaal, en besloot daarom eerst den veldwachter van Woubrugge te hooien over de kwestie alvorens vonnis te wijzen Dit zal over vier weken geschieden Met I'clit gefietst. De veehoudersknecht G. J. B uil Nor d - wijkerhout fietste in den avond van 19 Januari met vol licht, en had dus maling aan de verduisteringsproef. ..Toen ik wegging, dacht ik dat het half elf was", zei verdachte, maar het was tien uur. De Officier herinnerde er aan dat d'ï" f-:tcn als zeer ernstig beschouwd moeten worden: er staat zelfs twee jaar gevangenisstraf op. zoo vulde de Politie rechter aan. De Officier wilde ill dit ge val, waarin geen kwade trouw bleek, inet een geldboete van f. 15.subs. 15 dagen hechtenis volstaan. De Politierechter ver oordeelde verdachte conform dezen eisch. Het misverstand. Een handelaar te Boskoop had toestem ming ontvangen om van een terrein waar brand geweest was het ijzer etc. weg te halen. Toen nam hij echter ook eer, bus loodwit mee. voqr welk feit hij r.u terecht stond. Een gemeente-opzichter uit Reeu- wijk vertelde dat voor meenemen van het loodwit geen toestemming was gegeven, maar verdachte betoogde in de mening te hebben verkeerd, dat dit wel het geval was. De Officier nam de goede trouw van ver dachte aan. en vorderde daarom vrijspraak De Politierechter was het hiermede eens, en sprak verdachte vrij. Het bewijs ontbrak. In de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn had mej, W. aldaar haar fiets een poosje onbeheerd laten staan. In de fiets- tasch bevond zich o.m. een paar hand schoenen, er. toen zij terug kwam waren die verdwenen. Verdacht deze te hebben gestolen, stond een juffrouw uit genoemde gemeente terecht, doch zij ontkende den diefstal te hebben gepleegd Een 17-jarig meisje vertelde dat zij verdachte er 11 poosje bij de fiets had zien scharrelen, er. daar na haar hand in de tasch zag steken. Of er iets uitgehaald was, wist zij niet. De Officier zag daardoor geen bewijs dat de juffrouw den diefstal had gepleegd, en vor derde vrijspraak. De Politierechter was het hiermede eens, en sprak verdachte vrij. Het havengeld. Een schipper uit Hazerswoude kwam met zijn schuit te Katwijk en moest er haven geld betalen. Maar, dat deed hij niet. „Ik had geen geld bij me," zoo betoogde oe schipper, die nu terecht stond. .Dan had je later wel kunnen betalen." opperde de Politierechter, waarna ver dachte ze. dat hij zulks nu heeft gedaan. De politieman, tevens havenmeester ln Katwijk, die het verbaal had opgemaakt, zei dat hij daarvan niets wist. De Officier opperde, dat betaling toch nog wel mogelijk kan zijn bij den ontvan ger in Hazerswoude. en gezien de omstan digheden en het gunstige rapport, vol stond de Officier met f. 5 boete subs. 5 da gen hechtenis te eischen. Het vonnis werd f. 3 boete subs 3 dagen hechtenis. Het gekregen motorrijwiel. Een handelaar uit Alphen aan den Rijn had een motorfiets verkocht. Dit zou op zichzelf niet strafbaar zijn geweest, doch de motor was gestolen. Aanvankelijk wist de handelaar dat niet, want zijn broer had den diefstal gepleegd, en daarna het voer tuig weer aan den handelaar gegeven. Later had hij gezegd, dat hij den motor had gestolen. De Officier wilde rekening houden met een gunstig rapport, dat over verdachte was uitgebracht en eisohte daarom een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter veroordeelde hiertoe, en besliste, dat het inbeslaggenomen motor rijwiel aan de benadeelde firma zal worden teruggegeven. EX-X.S.B.-LEIDER IN INDIË. Procedure tusschen ir. v. d. Laaken en ir. Mussert. Gisteren deed de Utrechtsche kanton rechter mr. J. A. van der Mersch. uit spraak in de civiele procedure van ir. v. d. Laaken, ex-N.S.B.-leider in Indië, contra ir Mussert. leider van de N.S.B. ln Nederland. Zooals men weet, was ir. v. d. Laaken als propagandaleider der N.S.B. ln Indië werk zaam. Op een landdag in 1937 hield hij een rede. welke later door de leiding in Neder- Door HANS VAN LOO. Pieter Pollenaar voelde zich behaaglijk, buitengewoon behaaglijk. Zijn splinter nieuw colbertje zat hem als gegoten en iedere heimelijke blik in den achteruitkijk spiegel van zijn twositter overtuigde hem opnieuw van het feit dat zijn gespikkelde das hem bijzonder flatteus stond. „Nou. Loekle, hoe vind jij 't? Rijdt ie niet fijn?" Loek Verhagen benutte Juist de gelegen heid om haar koket wipneusje van een wel riekend laagje poudre naturelle te voorzien, zoodat de trotsche eigenaar van het wa gentje zijn verlangen naar een jubelende bijvalsbetuiging niet direct bevredigd zag. Ongeduldig wendde hij zich voor de tweede maal tot zijn poederende Dulcinea. „Toe Loekle. zeg nou eens iets. Anders ben je ook niet zoo stil." Zorgvuldig werd een hartvormig donsje ln een hartvormige doos weggesloten, alvorens de gebruikster van deze utensiliën er toe overging haar gefundeerde meening uit te spreken, „Het is reuze, hoor Pieter. Maar wel vind ik dat het karretje wat rammelt. Zou je missch!»n een paar schroeven moeten vast draaien?" „Rammelen?" vroeg Pieter verontwaar digd en tevens teleurgesteld, „als je er spe ciaal op gaat letten, mankeert er wat aan iedere auto. Hoofdzaak is dat de motor goed loopt, zooals je zelf hoort. De Nemesis der autosport had op den loer geleeen om den overmoedieen Pieter op het gunstige tijdstip een verpletterende neder laag tce te brengen. Een knal gelijk een revolverschot daverde onder de motorkap Het angstgilletje van Loek. da.t noodwendig op den slag volgde, verloor zich in een onregelmatig geknetter. De scène uit een oorlogsfilm, waarin een pantserwagen on non vijandelijke afdeeiinë stuit, vormt slechts een zwakke afsnienelin" v"n het heleche -mn-del dat uit het in—m- d!"e van den tw-'tter opklonk De geluids sterkte was niet meer in decibels aan te geven. Na een paar seconden verminderden de land gedesavoueerd werd. In zijn plaats werd daarop een andere leider in Indië aangesteld. Ir. v. d. Laaken ontving van de N.S B. f500 per maand. De betaling hiervan werd onmiddellijk gestaakt. Ir. v. d. Laaken voelde zich ten zeerste gedu peerd, vooral daar hij uit eigen beweging zijn werkkring in een particulier bedrijf had opgezegd. Volgens ir. v. d. Laaken was hij hiertoe destijds door de N.S.B. overge haald. opdat hij zich beter en volledig aan de propaganda zou kunnen geven. Van de zijde van de N.S.B. verklaarde mr. Van Vessem bij de behandeling voor het kan tongerecht. dat de leiding in Nederland ir. v. d Laaken nooit gedwongen heeft zijn werkkring bij het particuliere bedrijf op te geven. Hoewel mr. Boon voor ir. v. d. Laaken verklaarde, dat de N.S.B. zelfs niet eens tegemoei gekomen was ln de kosten van de terugreis met zijn gezin naar Nederland, deelde mr. Van Vessem daarentegen mede, dat de N.S.B hem hiervoor een bedrag aan geld had uitgekeerd. Mr. Boon had een schadevergoeding ge- eischt van twee maanden salaris, n.l. f 1000. De kantonrechter wees de gestelde vorde ring van duizend gulden af. verwierp de excepties van gedaagde, veroordeelde ge daagde tot een schadevergoeding van vijf honderd gulden en tot betaling van de helft der kosten van het geding. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Dierenmishandeling Verdacht van ernstige dierenmishande ling moest terecht staan een daggelder uit Hoofddorp. Hem was ten laste gelegd, dat hij een jong hondje van zijn kostjuffrouw zonder haar medeweten heeft verdronken. De officier van justitie elschte tegen den niet verschenen verdachte een gevangenis straf van 1 week. De Politierechter von niste overeenkomstig den eisch. Beleed iging. Vervolgens moest terecht staan eer. in woner van Lisse. Ook deze verdachte liet verstek gaan. Hem was beleedlging ten laste gelegd. Verdachte zou den conducteur B R. uit Oegstgeest herhaaldelijk voor af zetter en dief hebben uitgemaakt. De of ficier van justitie elschte een geldboete van f. 20.— subs. 12 dagen hechtenis. De Poli tierechter veroordeelde tot een geldboete van f. 15.subs. 9 dagen hechtenis. Mishandeling. Terecht stond hierna een 24-jarige mon teur uit Lisse, die op 16 December j.l. den 34-jarlgen koopman H. J. L. uit Benne- broek een klap in het gezicht zcu hebben gegeven. De officier van Justitie eischte een geldboete van f.10suhs 6 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig den eisch. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Vreemdelingen in dienst gehad. Voor het kantongerecht alhier stond 8 dagen geleden de directeur van een werk plaats voor granietbewerking in Den Haag terecht daar hij zonder vergunning van den Rijksinspecteur Vari de werkloosheids bestrijding en den Minister van Sociale Zaken gedurende 8 dagen In Leiden Ita- liaansche granietbewerkers in dienst had gehad. De raadsman vroeg een zoodanige boete, dat hooger beroep mogelijk was. Het O M. eischte 8 maal f. 5 boete of 8 maal 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde thans verdachte tot 8 maal f. 2 boete of 8 maal 1 dag hechtenis. In ons vorige kantongerechtsverslag over deze zaak kwamen enkele onjuistheden voor. Niet de arbeidswet, doch de wet tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen werd overtreden. angstwekkende knallen en de snelheid van het vehikel hield hiermede gelijken tred. Met een laatsten smartkreet stond het wa gentje tenslotte geheel bewegenloos. Pieter zat verslagen. Zijn voet bewerkte halsstarrig den startknop. waardoor tel kens een nieuw salvo losbrandde. De ge dachte aan de niet al te solide accu weer hield hem ervan zijn belligerente neigin gen nog langer bot te vieren. Loek hief een wit gezichtje naar hem op. „Wat zou het zijn, Pieter?" De ongelukkige bestuurder krabde zich wanhopig achter het oor. „Och, het is natuurlijk die beroerde vonk- verdeeler weer. Daar ben ik gisteren ook al mee aan het repareeren geweest." „O, gelukkig, dan kun je hem nu ook wel maken," sprak Loek opgelucht met een blik naar de verlaten boschrijke dreven rondom hen. „Jaehzie je, Loek, ik heb de ge reedschappen niet bij me Pietar werd hoogrood. Maar het was niet het schaamrood wegens het vergeten mate riaal dat zijn wangen kleurde, want hij wist drommels goed dat de gereedschapstasch veilig zat weggepropt in de bergruimte on der het zitkussen. Neen, zijn verlegenheid had een andere oorzaak. Een rilling van afschuw doorvoer hem bij de gedachte dat hij straks in zijn nieuwe costuum de verschillende motoronderdeelen zou moeten demonstreeren en een misdadige kronkel in zijn hersens had hem een ge raffineerde uitvlucht doen bedenken. En nu hij eenmaal van het smalle pad der waar heidsliefde was afgedwaald nam hij het wanhopige besluit op den ingeslagen weg voort te gaan. Aarzelend richtte hij zich tot zijn lotgenoote: „Zeg, Loc'ue. jü moet me helpen, wil ie?" Een gretig instemmend knikje gaf hem moed. „Kijk eens Loek, wij moeten iemand zien te vinden die wèl spulletjes bij zich heeft en nu heb ik een plan. Ik verberg me achter dien struik daar. torwijl jii bil den wagen blijft ft"?.r Je klikt -no tre"ric mogelijk en d"-t n«* of ie vjo jou is. P-n 'tornt er -■'el een et andere "gel voorb'i d'p aan bied* Je te helpen. Nou wat zeg Je daar van?" Pieter's enthousiasme werd in de klem gesmoord door Loek's pruilmondje. Maar Ongcwenschte autobestuurder. Gistermorgen moest voor het kanton gerecht alhier terecht staan een reiziger uit Beverwijk, omdat hij op 11 Jan. j.l. op den Rlinsburgerweg te Oegstgeest een auto had bestuurd, terwijl hij onder den invloed van sterken drank zou zijn geweest. Verder was hem ten laste gelegd dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, daar hij met groote snelheid op het llnkerweg gedeelte had gereden, waar door hij bij de splitsing Oogst geest-Rijns- bun: ln een sloot geraakt was. Het O. M. meende hier met een grens geval te doen te hebben en vroeg vrij spraak. Voor het tweede feit eischte het O.M. f. 25 boete of 10 dagen hechtenis Uitspraak eerste feit vrijspraak en tweede f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Onvoorzichtig gereden. Een veehandelaar uit Den Haag moest terecht staan daar hij op 13 Jan. j.l met zijn vrachtauto op den Leidschen weg bij Beresteln bij het inhalen niet voldoende was uitgeweken, waardoor hij twee wielrij ders had aangereden. Verdachte was niet versohenen. De heer J. van Bohemen uit Voorschoten een der aangereden wielrijders verklaarde met den heer P. Colijn geheel rechts van den weg gereden te hebben. Doordat verdachte niet voldoende was uitgeweken waren zij door de vrachtauto gegrepen. De heer Bohemen diende nog een civiele vordering in van f. 5 in voor de vernielde fiets, namens den heer Colijn diende hij een civiele vordering tn van f. 10. maar die werd afgewezen, daar de heer Colijn deze zelf had moeten indienen. Het O.M. vond dat verdachte onvoor zichtig had gereden en eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechte nis en toewijzing der civiele vordering. Hij wilde graag de Koningin zien. Een caféhouder uit Den Haag moest te recht staan, omdat hij op 25 Aug. j.l. met zijn auto op den nieuwen Rijksweg bij de Postbrug onder Sassenhelm den doorgang voor de auto van H. M. de Koningin niet had vrijgelaten, waardoor hij de veiligheid van het verkeer ln gevaar had gebracht. Verdachte bekende, hij wilde zóó graag de Koningin zien Het O.M. wees er op dat verdachte zeer gevaarlitk gereden had en eischte f. 10 boete of 5 d. hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 5 boete of 3 dagen hech tenis. Overtreding Arbeidswet. Een Leidsche banketbakker moest te recht staan wegens overtreding van de Arbeidswet In zijn bakkerij hadden twee knechts zonder vergunning overgewerkt. Verdachte bekende. Het O.M. wees er op, dat dit de derde overtreding binnen 2 jaar was. Het O.M. eischte 2 maal f. 10 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde tot 2 maal f.10 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. Beschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zoo veel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog I Nadere inlichtingen verstrekt de secretaris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. Kok, Rapenburg 9. Leiden. zelfs haar verwijtende blikken waren niet In 6taat hem van zijn snoode voornemens af te brengen. Twee minuten later tuurde een veilig ge camoufleerde Pieter naar een gracieus figuurtje dat treurend naast een defecte auto stond. Pieter maakte het zich gemak kelijk daar het verkeer over den eenzamen weg niet van dien aard was dat spoedige assistentie verwacht kon worden. Vrouwe Fortuna scheen echter goed te willen maken hetgeen haar kwaadwillige collega bedorven had. Fluitend achter het stuur van zijn knalge len Cabriolet verscheen in de verte een jongeman. Met veel bravoure werd de rij dende Citroen naast den anderen wagen tót stilstand gebracht en Pieter wreef zich op getogen de handen toen hij zag hoe uit stekend zijn Loek de rol van hulpbehoevend slachtoffer speelde. Die Loekie toch, geen wonder dat de man haar niet kon weer staan als zij hem zoo Hef haar smeekend toetje toewendde. Zij bleek het pielt al gewonnen te heb ben. want de redder ln den nood stapte snel uit zijn eigen wagen om te gaan kijken welke geheimen de motorkap van Pieter's auto verborg. Loek speurde ijverig mee en de verscholen waarnemer gnuifde bij het idee dat het lieve kind den galanten ridder zoover kreeg dat hij aan het repareeren zou slaan. Het onderzoek was geëindigd. Loek luisterde belangstellend naar de uiteenzet tingen van den ander, af en toe met haar donkere hoofdje knikkend. „Nu gaat het beginnen," dacht Pieter. Hij trok zich nog iets meer terug daar hij vreesde dat Loek zijn schuilplaats door haar herhaalde schuinsche blikken in zijn rich ting aan de openbaarheid zou prijsgeven. Toen Pieter weer een kijkje durfde nemen kreeg zijn mond van verbazing ongeveer het model van een geopende hooischuur, ter wijl zijn oogen eensklaps die van een schel- vlseh nabij kwamen Alle voorzichtigheid uit het oog verliezend werkte hij zich na den eersten verlammen- den schok op den weg. Doch te laat! Vriendelijk wuivend verdween Loek in een gelen wagen om de volgende wegkrommtng. Naast haar zat een grljnzende'Jongeman, die door een enkelen blik in het spiegeltje aan zijn rechterkant iets begrepen had van de tragedie welke zich achter zijn rug voltrok. Hoog uitklinkend boven den zóemenden motor hoorde Pieter nog hoe Loek hem be moedigend toeriep: Dee Pieter, tot kijk. Ik zie Je wel ln de stad, hoor1" (Auteursrecht voorbehouden). (Nadruk verboden). VOOR WOENSDAG 1 MAART. Hilversum I, 1875 en 301,5 M. VARA.-Uitzen. ding 10.00—10,20 v.m. VPRO. 6.307 on RVU 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gr.muz. «C 8.16 Ber.) 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.40 Uit- zending voor werkloozen 12.00 Gr.muz. J 12.15 Berichten 12.17 ..Esmeralda" en solist 12.45 Gr.muz. 1.00 Orgelspel 1.30—145 Gr.muz. 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 VARA.-orkest 6.28 Berichten 6.30 Causerie „Traditie en Idealen" 700 VARA.-Kalender 7.05 Gelukwenschen 710 Causerie vanwege het N.V.V. 7.30 Bijbelver tellingen 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten, Be richten A.N.P.. VARA.-Varia 8.20 Radiotoo- neel 9.20 ..Esmeralda" en soliste 10.00 Be richten A.N.P. 10.10 Causerie over „Schuldig of Onschuldig?" 10.15 Gr.muz. 10.30 VARa orkest m. m. v. solisten 11.15 De Ramblers 11 45—12.00 Gr.muz. Hilversum II. 415.5 M. NCRV.-Uitzending 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Be richten, Gr.muz. (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gr.pl. 11.20 Fluit en plano 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. - 12.30 Orgelconcert 1.30 Gr.muz. 2.00 Zang met pianobegeleiding en gr.muz. 2.55 Christe lijke Lectuur 3.30 Pianovoordracht en grjn. 4.15 Het Bloemendaalsche meisjeskoor, met- pianobegeleiding en gr.muz. 4.45 Gelukwen schen 5.00 Voor jongens en meisjes 5.45 Orgelspel, hiernaBerichten 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Berichten A.NP.. Her haling S.O.S.-berichten 7.30 Koninklijke Oratoriumvereniging „Kerkgezang". Christelijke Oratorium-Vereen., solisten en het Utrechtsch Stedelijk orkest 9.15 Declamatie 9.45 Gr. muz. 10.00 Berichten A.N.P., actueel halfuur 10.30 Gr.muz. 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gr.muz. c.a. 11.50-^12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.2511.50 Gr.muz. 12.10 Alfred van Dam en zijn orkest 12.50 Pianovoordracht 1.20 Uit Stockholm: Het Omroeporkest 2.002.00 Declamatie 3.10 Gr.muz. 3.20 Een sectie van het BBC.-Nort- hern-Ireland orkest en solist 3.50 Sportrepor- tage 4.20 Vesper 5.10 Gr.muz. 5.20 Hon- gaarsch Zigeunerorkest 6.00 Gr.muz. 6.20 Berichten 6.40 Viool en piano 7.20 Ben Frankel's orkest en solisten 8.05 Actueel over zicht 8.35 Het BBC.-Symphonie-orkest en so listen (9.4510.05 Ber.) 10.55 Harry Evans en zijn Band, en solisten (9.4510.05 Ber.) 10.55 Harry Evans en zijn Band en solisten 11.35 Michael Flome's Band 11.5012.20 Swing muziek (gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 9.05. 10.00 en 1120 Gr.muz. 12.30 Zang 1.10 Gr.muz. 125 Het Bailly-orkest 1.55 Gr.muz. 2.35 Zang 2.50 en 3.30 Gr. muz. 3.35 Cembalo-voor dracht 3.50 Gr.muz. 5.05 Zang 5.25 Het Ellis-orkest 7.50 Viool en piano 8.15 Gr. muz. 8.35 Zang 8 50 Orgelconcert 9.20 Variétéprogramma 10.50 Gr.muz. 11.20 11.35 dito. Keulen. 456 M. 5.50 Het Rheinische Lan- desorkest 7.50 Gr.pl. 11.20 Philharmonisch orkest Wuppertal 12.35 Kurt Rehfeld's orkest de „Stuttgarter Volksmusik" en solisten 1.30 Populair concert 2.40 Gr.muz. 3.20 Dit Turijn: Elar-Symphonie-orkest en koor 420 Gr.muz. 4.50 Omroepkoor en solist 5.30 Gitaarvoordracht 6.05 Viool en piano 6.35 Winterhulp-programma 7.30 Leo Eysoldt's orkest, pianoduo en solist 9.35 Kwintet concert 10.20 Omroepkleinorkest en solisten 11.20 2.20 Omroep-amusementsorkest en -klelnorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr- muziek 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest 1.50—2.20 Gr.muz. 5.20 Zang 5.50 Grjnuz. 6.50 en 7.20 Het Omroepdansorkest 8.20 Gr muz. 9.05 Het Omroepsymphonie-orkest 10.3011.20'Het Omroepdansorkest 484 M 12.20. 12.55 en 1.30—2.20 Gr.muz. 5.20 Fud Candrix en zijn orkest 6.20 Gr.muz. 6.35 Pianovoordracht 7.05 Zang 7.35 en 8.20 Gr.muz. 9.05 Het Omroepsymphonie-orkest en solist 10.3011.20 Gr.muz. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Militair orkest 8.20 Radiotooneel (opn.) 9.20 Be richten 9.55 Trioconcret 10.05 Berichten 10.201.20 Het Omroepkleinorkest en solis ten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 1 Maart. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O.. V.AJRJV. enz. 2o Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma 8,00 Keulen 9.20 Radio PTT. N. of div. 10.00 Parijs Radio - 10.40 Radio PT. N. of div. 12.20 Brussel VI. 3.20 Motala of div. 2.40 Radio PTT. N. of diversen 3.20 Keulen 4,20 Radio PTT. N. of div - 4,45 London Reg. 5.20 Brussel Fr. 6,35 Keulen 7.20 Brussel VI. 7.50 Straatsburg 8.20 Brussel Fr. 8.45 Keulen 10.20 Brus sel VI. 10.30 Brussel Fr. 11.20 Weenen (Keulen). 4c Programma 8,00 Brussel VI. O-20 Gramofoonmuziek GRD. of div. 10.35 Lon don Reg. 12,10 Droitwich 2.00* London Reg. 3.20 Droitwich 8,10 London Reg- $.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. is ..Ja mijn man houdt zooveel van wjj" delen, dat hij zelfs tijdens zijn voetna niet kan stilzitten!" Wed. v. d. S. te L. - De voogdij eindig1 wanneer het kind meerderjarig (21 Jaar' is s worden. Hier is het antwoord! 1. Genesis. Exodus en Leviticus. 2. Elstree. Het is in het geheel geen >'aa doch een Engelsche f.lmstad. 3. Beweegreden. B.v. de considerans W* een wet. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10