OPENBARE SCHOOL Uit de Omstreken [flDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Februari 1939 P. PLUG Pzn. Officieele (risispublicaiie Uit de Rijnstreek WIST U DAT? Voorstraat 84a - Katwijk aan Zee Neerbosch Samenkomst HAARLEMMERMEER. j(n nieuwe Geref. Kerk tc Nieuw Vennep. De Geref. Kerk te Nieuw Vennep verkeert In minder goede conditie. Het dak geeft [eden tot bezorgdheid, terwijl- de banken verveloos zijn. De verwarming is dusdanig, dat de toehoorders onder de gaanderij eeioosterd" worden, terwijl wie voorin zit. bijj is, zijn jas aangehouden te hebben. Een en ander was reden, dat de gemeente leden werden samengeroepen Na ampele bespreking waren allen het er over eens, dat het beter is een nieuwe j.erk te bouwen, dan f. 2000 te betalen voor de noodige reparaties. De inmiddels Inge ef bouwcommissie stelde als voorwaarde dat de gemeente f. 25.000 aan vrije giften bijeen zal brengen, een bedrag, dat er ee- jlen de kapitaalkrachtige leden, die met bet plan Instemden, zeker zal komen. Het nieuwe gebouw zal verrijzen aan den prevlalreweg. Bi.i voldoende geldmiddelen en een voordeelig verkoopirng der oude kerk en pastorie, zal er ook een nieuwe pasto rie naast geplaatst worden. Goed geslaagde zangavond. De mannenzangver. uit Hoofddorp ..Zang tn Vriendschap" gaf in hotel-café ..Royal" aan den Kruisweg alhier onder leiding van den heer P. Halsema uit Haarlem een goed geslaagden zangavond. Na het openingswoord van den voorzit ter den heer G. de Koter, werd een ge radeerd programma uitgevoerd, waaraan medewerking werd verleend door den heer 2. de Boef, plano en den humorist C. J. Hellemans. - Voor de CJ.V. te Nieuw-Vennep trad op in de Ned. Herv. Kerk alhier, ds. J. Mulder van Rotterdam om te spreken over „Het boek met de zeven zegelen". Jac. van Nes. mlsslonnair predikant onder de Joden, te 's-Gravenhage. De voorzitter der Zendingsoommissle, ds. II. Meijering, opende en sprak een Inlei dend woord. Ds. Jac. van Nes handelde eerst over den toestand der hedendaagsche Joden en ver volgens over het zendingswerk onder het oude Bondsvolk. Met groote aandacht werd het gesprokene beluisterd. Ter afwisseling zong het Geref. Bvange- iisatiezangkoor van Katwijk aan Zee een aantal leideren. Vergadering E.H.B.O. In de zaal van den heer Fennes werd een alg. ledenvergadering gehouden van de Ned. Ver. „E.H.B.O." afd. Katwijk en Omstreken, onder Yoorzltterscha/p van den heer J. J. v. d. Kamp. De avond werd gevuld met diverse huis- houdelljke aangelegenheden. In de plaats 11Ii.ru11ÜC pia.au. w A T nnppvplri T van mej. T. Bonefaas werd tot bestuurslid m m e v gekozen de heer J. v. Rijn van Katwijk aan Zee. Mej. Rie Fennes Nicd. alhier slaagde tc 's-Gravenhage voor het diploma coupeuse. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Hel verloop In den groentenhandel ls bevredigend geweest. De prijzen waren voor ille koudegrondsproductën zeer goed tot best. Roode kool ging in vrij goede kwa liteit voor 1. 57.10 per 100 Kg. Voor Gele tooi is de prijs nog iets stijver dan van de roode kool. De groene kool is geheel opgeruimd. De vorst heeft de abnormale omstandigheden doen ontstaan, alles ls op geruimd. Uien liepen iets terug aanvanke lijk f. 2 op de 100 Kg. doch later herstelde de markt zich Iets en werd weer gekocht legen f. 390 tot f. 6.00 per 100 Kg. Was teen bleef op iedere veiling goed gevraagd en de beste kwaliteit brengt ook een besten pnjs ep. Met een noteering van f. 0.90 tot 1.80 per kist van 20 Kg. kan men tevre- (en zijn. Toch loopt de prijs niet op in rertiouding tot andere, meer grovere pro ducten Maar hierover ls men het wel eens, dat ware de strenge vorst er niet geweest, dit artikel voor een zacht prijsje weggc- faan was. Laat men hierover dus nu nog maar tevreden zijn Kroten worden graag gekocht voor f. 0.60 to f. 0.85 per kist -an 20 Kg., maar dan moet het ook goede kwaliteit zijn. Nu ls het teleurstellende, dat dit seizoen meerdere tuinders niet de gewenschte soort zaad hebben ontvangen. Deze verkeerde soort brengt maar een lagen prijs op, van f. 0.20 tot f. 0,30 per kist. Ook de kleine kroten gaan voor wei nig. f. 0.20 tot f. 0.25. Selderieknollen zijn verbazend duur. Men kan zich den tijd niet berinneren, dat een dergelijke prijs voor I dit product betaald werd, nJ. van f. 9.10 tot 1 16.20 per 100 ln de A-soort en van f. 6.10 tot f. 8.90 voor de B-kwalltelt. Boerenkool alhoewel iets gezalkt ln prijs, Ls nog erg duur; per kist van 6 Kg. voor f. 0.60 tot f 0,73. En de kwaliteit is ook maar tweede en derde. De schaarschte maakt hier de duurte. Schorseneeren brengen een goed loonenden prijs op: in de beste kwaliteit ran f. 12.90 tot f. 14.40; de tweede soort noteert van f. 5.90 tot f. 7.90 per 100 Kg. Er is dus geen enkel product, dat niet een behoorlijk loonenden prijs opbrengt. Het gaat er echter maar om. of men een rede lijke kwaliteit en de gewenschte soort heeft. HESSEN-STRAAT, hoek Sluisweg - Tel. 248 EH- SECR. VARKEVISSERSTR. 38 - Tel. 407 Giro 271810 - KATWIJK AAN ZEE. «ij verkoopen Vloerzeilen voor f. 0.81 p. el De mooiste dessins voor f0.91 p. el Prima Cocoslooper, 70 breed f0.88 p. el Prima Cocos, zeer zwaar, 100 br. f. 1.10 p. el En met onze zuiver Haarvelours Karpetten hjn wij zeker het voordeeligst voor f. 18.75. In MEUBELEN zijn wij ruim gesorteerd en Weds de scherpste prijzen. - Hebt U repa- tatle aan Meubelen of Bedden, of wenscht - te behangen, vraagt eerst eens prijzen. Prijzen die wij U opgeven zijn zeer, zeer "tg, dat zult U ondervinden. - Ook bulten Katwijk zonder eendge prljsverhooglng. HEtT U EENS OP NUMMERS 248 en 407 Ruime staalcoUecties zijn te Uwer beschikking. 8675 "nadering Ned. Herv. Mannenvereeniging k "ed. Herv. Mannenvereeniging ver- ijwrde onder leiding van den heer E. v. Rj^'een, Na opening volgde een inleiding Rj': uen heer G. v. d. Does over Jak. 4, «inn -8 116611 v- Wensveen de be- h2rSSrichUnK ln de Necl- H6rv- Kerb be de De s6cr- Kaf een overzicht van Jouden vergaderingen; de penning- bi u, gewaagde van een batig saldo, ien i m°!t's werd als voorzitter herko- ui de vac. H. N. de Nie werd gekozen P Haasnoot, jy heer p. Haasnoot sloot met dankge- „V Zendingsavond. de Zendingscommissie der Geref. Geref v een zendingsavond belegd in de Kerk, waar als spreker optrad ds. A. Grondig Eindonderwijs, met een Cursus Engels in het 7e en 8e leerjaar en gele genheid tot het behalen van een Getuig schrift van Loffelijk Ontslag. B. Volledige Opleiding voor H.B.S., Gym nasium, U.L.O., en Ambachtsschool, met een cursus Frans na schooltijd. C. Degelijk Handwerkonderwijs, aangepast aan het leven. 8665 AANGIFTE VAN LEERLINGEN Maandag 6 Maart - Dinsdag 7 blaart - Donderdag 9 Maart - des avonds van 79 n. aan de school. dy, dat op hoogstaande wijze door „Looft den Heer" ten uitvoer werd gebracht. De superieure kwaliteiten van Dooft den Heer" kwamen hierbij duidelijk naar voren. Het was een fraai slotstuk van deze uitnemend geslaagde uitvoering. Het koor en den medewerkenden is ten slotte dank gebracht voor het gebodene. Sluiting Tuinbouwhuishoudcursus. In de Gymnastieklokaal der Openbare school had de sluiting plaats van den eersten Tuinbouwhuishoudcursus in de Bloembol lenstreek. Onder de genoodigden bevonden zich burgemeester Jhr. mr. van Rljckevorsel, voorzitter der Commissie van Toezicht, weth. P. Warmerdam; den heer P. G. Tel. adjunct-secretaris van het Nijverheidson derwijs; de heer G. van Schalck, Tuin- bouwleeraar; de leeraressen mej. de Wit en mej. Wagenaar en vele anderen. De burgemeester opende, waarna de open bare eindles werd gehouden Diploma's werden uitgereikt aan de vol gende cursisten: E. Duineveld. M. G. v. d. Mey, E. v. d. Bosch, G. de Ree, G. A. Lange veld, J. M. Kroft, C. v. d. Linden, M. Clemens M. v. Hage, C. M. Langeveld. E. Langeveld. M. Hulsbos. E v. Zeist, M. Freriks, M. C. v. d. Vlugt, W Schoone, I. van Rijn. C. Walraven, A C. v. Noort, H. C. v. d. Vlugt, J. A. Keijzer. C. v. d. Voet A. J. Clemens en Th. Steensel. De cursisten werden gelukgewenscht met het behaalde succes. Verschillende sprekers voerden nog het woord. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentraie maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938. gedenatureerd van 13 t/m 18 Februari 1939, zal bedragen f 1.75 per 100 K G. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C en f. 1.25 per 100 K.G. voor voe dererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. 8668 De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938. in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f 2.15 per 100 K.G. bedragen. Ook nog in de hogere Leerjaren is gelegenheid tot plaatsing. NOORDWIJK BINNEN. Gevonden: een paar wollen kinder handschoenen, een portemonnaie met in houd. een bril. een nummerbord H 82514, een hazewindhond, een snelbinder, een al pinomuts. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te Noordwijk-Binncn. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Een overzicht betreffende het jaar 1938. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Van Iersel Afwezig met kennisgeving de heeren C. v. Gijlswijk en J. van Parera. De voorzitter gaf een overzicht over 1938, waarna hij er op wees dat de toe stand voor de gemeente nog steeds verre van rooskleurig is. Het bollenbedrijf dat hier het hoofdbestaan vormt, gaf in 1937 aardige teekenen van opleving. In 1938 werd het echter weer misère door de daling van het Engelsche pond. Stabiliteit van het pond sterling en op heffing van belemmerende lnvoermaat- regelen, zijn de wenschen van den bollen- handelaar. De bevolking is steeds stijgende: er zijn hier 7150 inwoners en wel 4021 mannen en Stichting tot oprichting en instandhouding van Herv. Scholen uitgaande van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DE APRIL-SCHOLEN HERV. SCHOOL 3 Jan Tooropstraat (benedenschool) Hoofd de Heer C. Bezemer HERV. SCHOOL 4 Secr. Varkevisserstraat Hoofd dc Heer J. Volbeda HERV. SCHOOL 5 le Vuurbaakspad Hoofd de Hr. P. v. d. Laan op WOENSDAG 22 FEBRUARI 1939, DES NAMIDDAGS VAN 3 TOT 5 UUR IN DE CONSISTORIE VAN DE NIEUWE KERK TE KA7TVVIJK AAN ZEE. Eindonderwijs in Centrale School voor het 7de leerjaar, met cursus Engelsch en handenarbeid; voor de meisjes speciale kniplessen. enz. <g Opléiding voor Ambachtsscholen, U.L.O. scholen, Meisjesvakscholen, enz. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Patrimonium. Patrimonium hield zijn 26e jaarvergade ring ln het vereenigingsgebouw aan de Hoofdstraat De voorzitter, de heer D. M. Passchier liet zingen ps. 98 vers 4 en ging voor in gebed. Vervolgens las hij 1 Petrus 4. Spr. wees er op, dat een afgesloten jaar reden geeft tot dankbare stemming maar ook tot ernstig nadenken. Het is een herinnering aan het komende einde. Gelukkig wanneer Jezus ons op dien weg naar het einde ten Leidsman is. Daarna kwamen de gebruikelijke jaar verslagen. Dan sprak de heer D. Schotvanger uit Amsterdam over de auto-zending en ver toonde deze ln beeld. Vervolgens kreeg men van hem veel moois over Palestina te zien en te hooren. Ds. H. B. Visser sprak een slotwoord. Spr. deed dit naar aanleiding van het visioen dat in Ezechièl I ls opgeteekend en dat doet zien, dat alle macht in hemel en op aarde bij God is. Het schijnt wel vaak anders. Dan schijnt het, dat de menschen zelf het lot der wereld in handen hebben. Maar het geloof geeft hier vastheid van overtuiging Spr. hoopte dat „Patrimonium" ook ln dit geloof het werk in het voor hem nieuw begonnen jaar zou voortzetten. Nadat Ps. 143 vers 10 gezongen was, ging spr. voor ln dankgebed. LEIDSCHENDAM. Propaganda-bijeenkomst B.VX. Door de B VL. was ln het Patronaats gebouw een vrij goed bezochte propaganda- bijeenkomst georganiseerd. Aanwezig wa ren om. Overste Boots, voorzitter gewest, landstormcommissie, de heer Royaards. commandant Zuid-Holland West, kapt. Karres, majoor Goldberg, kapt Boulogne, namens gen Duymaer van Twist, majoor Kruis, ds Vermet en Boukema. de raads leden Vink, ten Hoopen, Kranenburg en de Lange alsmede weth. de Koning. Na opening werd het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, waarna ds. I. Voorsteegh uit Den Haag een propaganda- rede uitsprak. Hierna had het afscheid plaats van kapt. van der Zande, welke op houdt pl. leider te zijn. Het pl. comité bood den scheidenden leider aan een uit 40 deelen bestaande R K. encyclopaedic; de leden schonken een boekenkastje met boekwerk Verder boden de heer Royaards en overste Boots namens Zuid-Holl. West een zilveren aschbak en een gouden potlood aan. alsmede de leger- medaille. Mevr. van der Zande kreeg een fraaien bloemenmand. Nadat de heer Meusee van Voorburg het woord had gevoerd, dankte kapt. van der Zande allen voor de hulde en de ge schenken. Na de pauze werden als leider resp. plv. leider geïnstalleerd lult. Veenenbos en de heer Q Bleys. Aan de leden Kampen, Holst, van Staal- duynen, Rensen, Riemens en de Weerd werden de scherpschuttersbrevetten uitge reikt. terwijl de wisselbeker ten deel viel met een actetasch aan den heer J. Romyn. Verder werden nog vertoond de films „Ons ls een koningskind geboren" en de nieuwe Landstormfilm. LISSE. Uitvoering „Looft den Heer". Voor een volle zaal gaf de Ohr. Gem. Zangver. „Looft den Heer" haar jaarlljksohe uitvoering onder leiding van haar dirigent, den heer C. v. d. Keur Jr. Aan dit concert werd medegewerkt door een vocaal kwartet, bestaande uit mej. Eline Hemrica. van Overveen, sopraan; mej. Riek van Veen, Amsterdam, alt; Han le Feuvre, Heemstede, tenor; Klaas Hulsbos, alhier, bariton De begeleiding berustte bij mej. Truus Ligt- hart, plano, H. Hermans, piano en T. Kra nenburg. orgel. Het rijk gevarieerde programma werd na een welkomstwoord van den hulpprediker der Ned. Herv Gem., den heer Lefeber, vüot afgewerkt. Het programma bevatte een aantal kleinere nummers, die met onver deelde aandacht beluisterd werden. De soli en de kwartetzang trokken de volle belang stelling. De hoofdschotel was de uitvoering van „Lauda Sion" van F. Mendelssohn-Barthol- 3129 vrouwen; 437 nieuwe inwoners vestig den zich hier in 1938 en 433 personen ves tigden zich elders. Er werden 36 huwelijken gesloten. In 1938 werden 38 nieuwe huizen ge bouwd en een nieuwe toren bij de Vlotor- kerk. Ingevolge de Landaxbeiderswet kwamen 6 plaatsjes tot stand. Drie huizen werden onbewoonbaar verklaard Het aantal werkloozen nam hier gestadig toe en bedroeg in Januari 1939 iiefst 515. De Rijkssteun bedroeg I. 70.500 met f. 2850 toeslag. De werkverschaffing kostte f.9650; op het bollcnpellen gaf de gemeente f. 1600 toeslag. Voor 1939 wachten 9 werkverschaffings plannen. Op 1 Januari 1939 waren er 181 spaarders (systeem Rommel. Op 1 Jan. 1939 waren er 237 steuntrek kers. In 1938 werd voor f. 16.500 aan onder stand verleend en voor ziekenverpleging f. 10.750 uitbetaald; 27 kleine tuinders wer den ln 1938 geholpen, terwijl er 14 gevallen voorkwamen van besmettelijke ziekten, w.o. één van kinderverlamming. Verder deelde de voorzitter mede, dat langs een gedeelte van den Goó-weg een lei ding voor electrisch licht zal worden aan gelegd. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. om tc bepalen, dat de vaststelling van een gemeentelijk uitbreidingsplan zal worden voorbereid. Vastgesteld werden de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding ten behoeve van de bijzondere lagere scholen over 1939 en wel: school Zilk f.3494; Voorzienigheid f.2925; Ned. Herv. school f.1032; St. Jozef school f. 4914. Uit andere gemeenten gaan hier 80 leerlingen op school. Hierna werden benoemd de leden en hun plaatsvervangers der stembureaux. In ge heime zitting werd overgegaan tot den aankoop van een perceel grond. Hierna sluiting. De heer Jan v. d. Voort f Alhier ls plotselln, in hoogen ouderdom, een zeer bekende persoonlijkheid, de heer Jan v. d. Voort overleden. Ruim 60 jaren was hij ln dienst bij de familie Gevers van Kethel en Spalandt op Oroot-Leeuwenhorst, waar hij het volste vertrouwen genoot. Bij zijn gouden jubileum ontving 'hij een Koninklijke onderscheiding. OEGSTGEEST. Zendingsavond. Uitgaande van de Geref. Zendingscom- I missie is in de bovenzaal van de Geref. Kerk aan de Maurltslaan een Zenddngs- avond gehouden. Nadat de voorzitter, de heer A. M. Ver schoor, een inleidend woord had gesproken, hield ds. D. J. B. Allaart, met verlof hier te lande, een boeiende rede over „Het ge bed voor de Zending". Nadat spr. met tref fende voorbeelden den vooruitgang van het Christendom onder de Javaansche bevol king had geschetst, weeis hij op de noodza kelijkheid van het voortdurend gebed der geloovigen. vooral ln dezen tijd voor de instandhouding van het zendingswerk. De bijeenkomst werd door den spreker met dankgebed gesloten. Tot lid van het Historisch Genootschap te Utreéht is benoemd dr. J. C. de Haan, alhier. NOORDWIJK BINNEN. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN BIJ KOEIEN. Vier dieren reeds gestorven. Onder verschijnselen van vergiftiging stierven vier koeien van den landbouwer en veehouder D. Wassenaar Jz. alhier. Vijf van diens koeien zijn ernstig ziek. Volgens verklaring van den veearts ligt de oorzaak hiervan mogelijk aan het voer, dat afkom stig schijnt te zijn van ondeugdelijke bloembollen. SASSENHEIM. Commissie tot wering van schoolverzuim. Aan het door de Commissie tot wering van schoolverzuim ingediende verslag over 1938 ontleenen wij dat 87 personen waren opge roepen om gehoord te worden over het schoolverzuim hunner kinderen. 18 Perso nen hadden aan de oproeping geen gehoor gegeven. De commissie oordeelde de opgegeven verzuimen op een enkele na als niet geoorloofd. Voor het diploma machineschrijven slaagde te Rotterdam de heer P. C. v. d Vlugt. De R.K. voetbalvereeniging „Teylin- gen" gaf in het K S.A.-gebouw een goed geslaagden feestavond. Medewerking werd verleend door het Holl. Cabaret-Ensemble „De Lachsprin- ters", dat veel succes oogstte. VOORHOUT. Kleinveevereeniging „D.V.V." De ver. Door Veredeling Verbetering verga derde dn café „Boerhave". De voorzitter de heer H. G. Warmenhoven opende en be groette speciaal den heer Lichtenberg van Haarlem en de afgevaardigden der zuster - vereenigingen uit Katwijk aan Zee en Lei den. De notulen werden gelezen door den secr. den heer Joh. v. Leeuwen, waarna de heer Lichtenberg als vertegenwoordiger van den Nederlandsohen Konijnenfokkers- bond het nut van dezen bond besprak. Deze heeft nu ruim 1500 leden. Het cul- lureele werk, dat een eigen bezit ls van den konijnenfokker, wordt gesteund door een mooie organisatie. Spr. propageerde aan sluiting. Na een uitvoerige gedachtenwis- seling volgde sluiting. WASSENAAR. Met No. 34 der „St.Crt." zijn verzonden afdrukken der akten betreffende de N. V. „De Popels" alhier. ZEVENHOVEN. Door de classis Woerden der Geref. Kerken ls tot de bediening des Woords en der Sacramenten, na afgelegd peremptoir examen toegelaten de heer P de Ruig. cand. te Papendrecht, beroepen pred. alhier en te Noorden. ALPHEN. 40-jarige jubilea. 28 Februari a.s. hopen onze plaatsgenoo- ten de heeren B J. van Leeuwen en C. Waardenburg. werkzaam bij de N.V. Stok- alhier, hun 40-jarige ambtsjubileum te herdenken. Ouderavond Cbr. School. Voor de ouders der leerlingen der Chr. School hoofd de heer H. A. v. d. Kemp werd een ouderavond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Na opening en schriftlezing door den voorzitter, ds J. Stehouwer. hield de heer Monsjou onder wijzer der school een leerzaam referaat over het onderwerp: .Kinderleugen"; het hoofd der school sprak over „Practlsche Schoolzaken". Het geheel werd afgewisseld door zang en declamatie der leerlingen zoomede door een openbare les. Na afloop bestond geleger.he'd het werk der leerlin gen te bezicht'gen en zich met het perso neel der school te onderhouden over de vorderingen. Met No. 34 der „St.Crt." zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende der N.V. „Duinker en Verruit" alhier. BODEGRAVEN. Aanvulling Raadsagenda. De navolgende aanvullende Raadsagenda voor as Woensdag is verschenen: 12. Voorloopige overeenkomst met de gemeente Zwammerdam Inzake de water leiding. 13. Bezwaarschriften hondenbelasting 1938. 14. Voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot den bouw van een nieuw gemeentehuis en het verleenen van mach tiging aan B. en W. om de voorbereidende maatregelen te treffen. Voor het Nutsdepartement sprak de bekende politiedeskundige dr. van Ledden Hulsebos uit Amsterdam, die verwelkomd werd door den voorzitter mr. la Gro. De interessante rede van dr. v. Ledden Hulsebos werd aanzienlijk verduidelijkt door een serie van 100 lantaarnplaatsjes. Voor de C. H. Klesvereeniging trad in verband met de komende Statenverkie zingen op de heer J. Reljers, burgemeester van Kamerlk en Zegveld, die een uiteen zetting gaf over de a.s. Statenverkiezingen. BOSKOOP. De heer P. van der Staak, die ge durende 8 jaar zitting in den Raad had voor de RJC. Staatspartij, heeft te kennen gegeven, dat hij geen candidatuur als zoodanig meer zal aanvaarden. LEIDERDORP. Tot lid van het Historisch Genootschap te Utrecht is benoemd dr. J. Koopmans, alhier. op Vrijdag 24 Febr., 's avonds 7.30 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Leiderdorp, waarbij de Pred. Dir. Ds. H. KLUIN zal spreken over den arbeid te Neerbosch, en het Zangkoor een uitvoering zal geven onder leiding van JAC. DE VRIES. 8666 Programma's tevens bewijs van toegang a 25 cent 's avonds aan de kerk. NOORDEN. Beroepen. Tot pred. der Herv. Gem. alhier ls be roepen ds. A. H. Labrie te Goedereede (toe zegging). WADDINXVEEN GEMEENTERAAD. De Schoolkwestie - Benoemingen. De raad vergaderde Afwezig de leden P. van den Berg en S. Pille. De voorzitter dankte o.a. voor de vele blijken van belangstelling tijdens zijn ziek te ondervonden Spr. wees op de woorden door H. M. de Koningin uitgesproken voor de radio over de geestelijke en moreele herbewapening en hoopte, dat ook voor Waddinxveen deze woorden Ingang zullen vinden. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van mej. Luiten alhier, om aan haar te verkoopen een strook water nabij de Burgemeester Trooststraat. Dit werd goedgevonden. De voorzitter deelde dan den stand van zaken mede betreffende de z.g schoolkwestie. De situatie ls thans zoo. dat vermoedelijk de school aan den On derweg zal worden afgestaan aan de Her vormde schoolvereeniging, alsmede een of twee lokalen van de O. L. school aan de Brug. Een en ander heeft een tijdelijk ka rakter en wordt eerst definitief vastgesteld na verkregen goedkeuring van de hoogere Instanties. Goedgekeurd werden de rekeningen over het dienstjaar'1938 van de landarbeiders- vereeniging „Eigen Haard" en van de wo- ningbouwver. „Waddinxveen". Gewijzigd werd de overeenkomst met de Coop. Boe renleenbank alhier voor wat betreft de vergoeding voor het opnemen en deponee- ren van gelden ln rekening-courant. De bank zal voor opgenomen bedragen niet meer berekenen dan 5»/o en voor gestorte gelden niet minder geven dan Het voorstel van B. en W. om de Ju- lianastraat voor het verkeer te sluiten ln noordelijke richting voor wat betreft de laatste 10 meter, d.w.z. dat er dus niet meer mag worden uitgereden naar den Kerkweg. ontmoette aanvankelijk bezwa ren Nadat de voorzitter er op had gewe zen. dat dit punt veel gevaarlijker is. dan in de Emmaslraat. werd het voorstel z.hst. aangenomen. Het voorstel om het presentiegeld voor de leden van de stembureaux te verhoogen van f. 3 op f. 5 wordt aangenomen. Hierop volgde de benoeming van de leden der stembureaux. De heer P. J. Wijnbeek, commies bij de gemeentebedrijven werd benoemd tot waar nemend gemeente-ontvangcr-boekhouder- kassier en als zoodanig beéedigd. Hierna gihg de raad in geheime zitting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7