Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen Je hebt dan toch bijna alles opgelost. Zoo noemt men de pool vaak Willy Metselaar Dit is een raadsel, dat alleen mondeling opgegeven kan worden. Wim Niebcer Ik ben blij, je brief er by aan te treffen. Deze raadsels, op één na, kan ik gebruiken; welbedankt. Jopie en Agatha Glasbergen Ik hoop, dat je weer flink aansterkt. Jopie. Ik hoor graag meer van jullie. Ik woon in Leiden; de brief kan ook rechtstreeks naar mijn adres (Wasstraat 5). Herman Reyken Welbedankt voor je raadsel, dat ik heel goed kan gebruiken. Henk van Egmond Je ziet, dat je moeite beloond en het raadsel heelemaal goed is. Toen het ijs er eenmaal was, had den we het liever langer gehoudn. Voor den volgenden winter wensch ik het je weer toe. Annie Klos Daar duikt Annie weer eens op! Als altijd, prettig, je briefje te ontvangen Jij houdt van leeren, merk ik Daardoor vliegt de tijd op school ook om; dat is altijd zoo. bij alles, wat je prettig vindt. Denk je. dat ik het ook weet van dien verjaardag? Nelly Winder Ik ben blij, je aardig briefje te ontvangen; en nóg eens blij. dat je weer beter bent. Niek en Marti Bakker Het is leuk, te hooren van iemand, die gelijk jarig is. Met jullie raadsel oogst ben ik meer dan tevre den. Marti, van zulke goede voornemens hoor ik graag. Janny van Kampenhout Bedankt voor je beide anekdoten op je mooie postpapier. Riek de Vos Goede tijding maakt al tijd blij. Hartelijke groeten terug. Annie Schipper Van harte gefelici teerd met je verjaardag, die dit jaar (heer lijk voor je!) op Zondag valt. Geniet maar dien dag en vertel me volgenden keer, of je Maandag niet te laat op school bent ge komen na zooveel pret! Jan Loebèr Ik hoop. dat het goed lukt met je pogingen. Je zut het dezen (den tweeden i keer. toch wel vlugger leeren, dan den eersten keer in je leven Anny Bekooy Hoe moeilijker het raad sel, des te grooter is de voldoening, als je het klaar (en goed) hebt. Je nieuwe raad sel is aardig, welbedankt. Annie Labor dus Ja van die medeklin ker was een vergissing in het laatste raadsel. Jij ook een pluimpje voor het kruiswoordraadsel (zie begin corresponden tie). Ken je het gedicht al goed? Truida Overduyn Rust eerst maar goed uit, voor je weer een langen brief schrijft. Wat heb je je weer nuttig ge maakt, dat geeft voor de anderen en voor jezelf een groot voldoening. Bedank Moe der voor haar brief; ik ben blij, dat het zoo spoedig in orde is gekomen. Groeten voor Tini. Zusjes Plantfeber Nu weet ik nog niets van het versje van Suze. Het zal een drukke maar prettige dag worden voor Moeder. Met deze tante er bij zou het be slist te druk worden! Wim Rienstra Wat de wind jullie op den heenweg toe had gegeven, liet hij jullie op den terugweg extra betalen! Dan is Kora voor jullie geen onbekende. Groet Paul Atze en Bea van der Kooi Bij jullie buiten buldert het harder met storm, dan midden in de stad. Niet prettig voor den eigenaar van de schutting. Bea, wat had j y een fijnen dag! Dit nieuwtje vertelt me dus ook, dat je weer beter bent. Lydia Botermans Wat eeif feestmaand Bedoel je je Opa uit Valkenburg? Felici teer hem van mij met zijn hoogen leeftijd, als hij jarig is. Wat je grootoudei's in Augustus hopen te vieren, is maar aan enkelen gegeven. Cobo Verlind Ik ben zeer verlangend na?r iullie volgenden brief. Feliciteer Elsje no, .an mij ik hoop tegelijk over dezen blijden dag te hooren. Tiuusje van Weizen Die tinten zijn mooi bij elkaar, dus ik veronderstel, dat het een fraai gehzel zal worden. Pim van Weizen Aan die achten «ie ik. dat je goed je best doet op school. Doe op het schrijven extra je best Jannie van Biezen Ik ben blij, dat je weer tijd gevonden hebt voor je briefje. Verder schrijf ik weer hetzelfde: vooruit gang toegewenscht voor beide zieken. Jo Drabbe Ja, daar moest ik ook har telijk om lachen, en ik begrijp, dat je het niet op wilde geven. Ton Tegelaar Lastig zoo'n verkoudheid, vind je niet? En. Ton. is Rudi 10 Februari jarig geweest en heeft hij van jou zoo'n leuke eend gekregen? Dikkie de Man In ieder geval begrijp ik wel, hoe dol jij op je broertje bent. En waarmee hebben jullie zoo'n reuzenpret gehad? Drietal van Driel Mijn hartelijke ge- lukwenschen voor Hennie, al komen zij een dagje te laat. Jullie hadden dus twee fees telijke dagen achter elkaar. Deden jullie aan de voordracht mee? Bedankt voor het nieuwe raadsel, dat jullie me zelf willen laten oplossen Bep Bouter Wie is de neef, van wien ik de groeten krijg? Een logee? Hartelijke groeten terug aan allen. Ma rietje Hoppen brouwer Was het voor jou Donderdag niet een bijzondere dag? Zoo ja, dan nog hartelijk gefeliciteerd. En dan hoop ik weer, dat je niet vergeten bent op dien dag. nummer. Horizontaal: 1. pastoor, 7. kort, 8. mees, 10. oom, 12. fel. 13. el, 14. kat. 16. te, 17. japon. 18. in, 20. mal, 21. A T., 22. eer, 24. ode, 25. reuk, 27. spel, 28. filiaal. Verticaal: 1. pool. 2. arm. 3. st. 4. om, 5. oef, 6. reet, 7. koerier, 9. sleutel, 11. Japan, 14. kam, 15. tol, 19. neef, 21. adel, 23. rui, 24. Opa. 2. de vlag. 3. Baker, bakker. (Ma, man, Ada, Adam). 4. Hartedief. 5- Harlingen. haring, Linge, nar, ring. 6. Doornroosje. 7. Petroleum;, Peter, pet, trom. Roel, leem, u. ontvangen van: Koos Hoek, Liesje Olivier, Wout van Heel, Loes van Veggel, Annie Gijzenij, Marietje Lagerwij. Pieter Martijn, Greetje Lips, Jo Kooien, Jannie Kooien, Wim de Wolf, Aukje van der Walle, Krijn van der Mey, Jopie van der Mey, Hendrik Hanno, Piet Arentsen, Sjaantje Stouten, Nelly Stouten, Flip Stouten. Nelli Meinema. Ella Meinema, Joke Zilverentant, Alie Wilter- dink, Marietje van Vliet. Bernard van Vliet, Annie Schneider, Ernst Blansjaar, 's Jaan- tje Haarland, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Jannie Swaak, Teuna Ouwehand, Kees Nievaart, Jeanne Nievaart, Ans Nieuwenhuys, Rietje Brandt, Jan Brons geest, Ali Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Henny van Vliet, Dorrie Bleuzé, Abram Fakkel, Annie Olivier. Lena Prevo, Jannie van Groeningen, Ida de Graaf, Wim Ver ver, Jannie Werk, Jopie Poptie, Willy van Rijn, Annie van der Vos, Corrie van Wei zen, Suze Heemskerk, Sam Heemskerk. Marietje de Mooy, Bep Oostveen, Willie van der Laken. Toni Neuteboom. Afke Neute boom, Marietje Laman, Willem Laman, Paulus Laman, Karei van Tuyn, Ineke fio- terenbrood, Elsje Boterenbrood, Hannie Boterenbrood, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Willy Broers, Diny Nieuwen- dijk, Jan Bouw, Frans Pison, Johan Spijker, Jan Spijker, Annie van Winkel, Leny Moraal, Gerrie Sweris, Mientje de Water, Engbert Shoo. Fientje de Bruyn, Anna Dekker, Jack de Geus. Suze de Geus, Han nie de Wekker. Suusje de Wekker. Ina Biesheuvel, Kokkie Biesheuvel, Nellie Staf leu, Joop Schouten, Annie Schouten, Trieneke van Manen, Corrie Dek, Loekie Favier, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Greti Kips, Cobi van Loon, Lydi Boon, Jaap Kruit, Alida van der Holst, Wim Nie- boer, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Willy Metselaar, Piet Bey, Herman Reyken. Jopie Glasbergen, Agatha Glasbergen, Annie Klos. Henk van Egmond, Nelly Win der, Niek Bakker. Marti Bakker, Janny van Kampenhout. Riek de Vos, Annie Schip per, Adri Schipner, Jan Loebèr, Anny Be kooy, Greetje Herreur, Annie Labordus, (In de raadsels wordt uitsluiti de nieuwe spelling gebruikl voor allen om uit te kiez •de groteren vier; de klei ren drie goede oplossing I. Ingezonden door Nel de Roode. Ik heb geen voör- of achterkant. Geen linker- en geen rechterwand, Geen onder- en geen bovenkant. Toch heb ik maat en ook gewicht, En elk houdt steeds mij in 't gezicht; Kunt gij dat wel geloven? n. Ingezonden door Truus Nievaart. De woorden op de kruisjes geven boven naar beneden, en van links i rechst de naam van een grote, bekt stad in Nederland. x X X X xxxxxxxxx X X x X 1. een medeklinker. 2. een hok. 3. een mannelijk huisdier. 4. een burcht. 5. het gevraagde woord. 6. wie naast je woont. 7. een ander woord voor oorzaak. 8. gebruikt men om een brief te vera len. 9. een medeklinker. III. Ingezonden door Wim Nieboer. Welk gebrek hebben vele mensen? IV. Ingezonden door Abram Fakkel. Mijn geheel is een bloem van 12 let) 1, 2, 12 eet men op de boterham; 5. i Is een meisjesnaam; 12, 10, 11 is een at woord voor Ma; 8, 6, 9 zit aan elk huij 2, 12 Ls een dier; 5, 2, 7, is een kledings V. Ingezonden door Bep Crama. Welke hals heeft vier poten? VI. Ingezonden door Annie Klos. Ik ben een plaats in Zuid-Holland 14 letters. 9, 10, 5 is een boom; 1, 6. 3 een afgek meisjesnaam; 2, 4, 10, 8 is een afkoi van een jongens- of meisjesnaam; 6, is een deel van de korenhalm; 1, 1, 2, vis; 12, 13, 14 is een grote rivier in land; 9, 4. 10. 5 is een Europeaan; 11 dezelfde medeklinker als 5. VII. Ingezonden door Lydia Botermans. Welk spreekwoord staat hier? D.. w.l .n z.. n..t .m. vin. Ingezonden door Marietje de MooJ Begraven boomnamen. Moeder gaf mij een boterham met j berkoek. Mijn broer wil graag naar het gyn sium. Op de hei kan men lange wandelii maken. De jongens speelden vaak aan de wi kant; soms viel er een pardoes in het v Heel hard riep hij om hulp. Mien Verstraaten, Kora Key, Truida duyn, Tini Overduyn, Leny Plantf Suze Plantfeber, Wim Rienstra, Paul f stra, Atze van der Kooi, Bea van der 1 Riete Scheer, Tootje Scheer, Marietje penbrouwer, Henk Hoppenbrouwer, I Botermans, Coba Verlind. Truusje Weizen, Pim vati Weizen, Jo Drabbe, met 3 goede oplossingen zonder i (klein blauw envelopje, dito postpaj Annie Lek, Jannie Lek, Wim Lek, Ja van Biezen. Marietje Prenen, Ton Tege Dikkie de Man, Liesje van Driel, van Driel, Henny Driel, Rika de G Leni de Graaf, Bep Bouter. Nu komt toch heusch het eind. Voor ik deze week afscheid van jullie neem, is het noodig, dat ik herhaal: 1. Leef tijd onder de raadsels; 2. naam en adres ook onder de oplossingen (niet alleen op de enveloppe); 3. op tijd insturen: tot Dinsdagmorgen 9 uur, naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstraat 5, Leiden. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18