LEIDSCH DAGBLAD BUITENLAND Uit de Rij GRIEP LEID5CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 17 Februari 1939 Algemeene Toestand De Spaansche kwestie Pierlot stuit op groote moeilijkheden Stanley en Simon optimistisch Teleki vormt een kabine Plaatst Uw advertenties Del Vayo, de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft zijn bespre kingen met Azana, den president van de republiek, te Parijs voortgezet. Havas be vestigt dat Dey Vayo van zijn aankomst te Parijs af er bij den president op heeft aangedrongen zich naar Madrid te bege ven en dat Aazana besloten heeft te Parijs te blijven. Azana was inderdaad van oor deel. dat zijn terugkeer naar Madrid kon worden uitgelegd als een goedkeuring van de politiek van tegenstand tot het uiter ste, een houding waartegen hij gekant is. Azana wenscht dat de vijandigheden zoo spoedig mogelijk eindigen. In dit verband zou hij del Vayo in kennis gesteld hebben van de pogingen, welke op het oogenblik worden ondernomen ten einde aan den oorlog een einde te maken. Directe onder handelingen tusschen de vertegenwoordi gers der beide Spaansche partijen bleken moeilijk uitvoerbaar. Daarom heeft men zijn toevlucht genomen tot tusschenper- sonen. In zekere Spaansche klingen die over het algemeen goed ingelicht zijn, meent men te weten dat eenige hoogge plaatste Britsche personen er in toege stemd hebben de rol van bemiddelaar op zich te nemen. De onderhandelingen zou den op het oogenblik gaande zijn op grond slag van de drie volgende eischen der repu- blikeinsche regeering Eischen. welke de vredesvoorwaarden, door Negrin in de laatste zitting van de Cortes opgesomd, nabij komen. Te weten: 1. Ontruiming van het Spaansche grond gebied door de buitenlandsche vrijwilligers; 2. Verzekering dat geen enkele repre saillemaatregel tegen de Republikeinen zal worden genomen en 3. De verdwijning van iederen buiten- landschen invloed op het oogenblik dat het Spaansche volk over zijn lot beslist zal hebben Zijn deze voorwaarden vervuld, dan kan een wapenstilstand gesloten worden. Men heeft den indruk dat serieuze onderhan delingen over en weer nog een verzach ting van de eischen kunnen meebrengen. Wat betreft den wapenstilstand, deze kan worden gesloten met de regeering te Madrid of met generaal Miaja. Men is in de genoemde kringen van oordeel. dat tenslotte het einde van den oorlog zal afhangen van het antwoord der autoriteiten te Burgos op deze republikeinsche punten en men meent dat eerst, wanneer dit antwoord catego risch negatief zou zijn, een accoord onmo gelijk is. De Fransclie senator Leon Bérard is gis teravond per vliegtuig voor zijn tweede, thans officieele missie, naar Spanje ver trokken. vergezeld van twee legatiesecreta rissen. gedetacheerd bij het ministerie van buitenlandsche zaken en nog eenige andere ambtenaren. Tevoren had de senator nog een bezoek gebracht aan Daladier en aan. Bonnet. Minister Halifax heeft voor het comité van buitenlandsche zaken van de Conser vatieve Lagerhuisfractie een verklaring af gelegd omtrent het standpunt der regee- ring ten aanzien van het vraagstuk der erkenning van Franco. Naar vernomen wordt, heeft Halifax er o.a. op gewezen, dat het oogenblik, waarop van de erken ning mededeeling moet worden gedaan, snel nadert. De regeering tracht de afkondi ging van een amnestie te verkrijgen, doch zij stuit op het verzet van Franco tegen iedere voorwaarde, die aan de erkenning wordt verbonden. Halifax zou hieraan toe gevoegd hebben, dat de regeering niette min haar invloed hoopt te kunnen aan wenden om. wanneer Franco eenmaal of ficieel zal zijn erkend, een regeling te ver gemakkelijken. BELGIË. In een voor de pers afgelegde verklaring zegt de kabinetsformateur Pierlot, dat hij op nieuwe moeilijkheden is gestuit. Het was hem n.l. gebleken, dat in de katho lieke partij sterke tegenkanting heerschte tegen deelneming aan een twee-partijen- regeering. Onder deze omstandigheden was hij van meening, dat hij er waarschijnlijk van zou moeten afzien, de hem opgedragen taak te vervullen. Intussehen zijn in de zaak-dr. Martens weer nieuwe beschuldigingen geuit. Hij zou n.l. als verklikker voor de Duitsche autori teiten zijn opgetreden tijdens de Duitsche bezetting. Vermoedelijk zijn dit echter slechts pogingen, om de zaak te vertroe belen. Met het oog op de economische omstan digheden is een oplossing der crisis echter spoedig gewenscht! ENGELAND. Met 344 tegen 146 stemmen heeft het Lagerhuis een door de arbeiders partij ingediende motie van wantrou wen inzake de regeeringspolitiek be treffende de werkloosheid verworpen. Dit na een uitvoerig debat, waarbij van regeeringszijde de door labour genoemde cijfers van 2 millioen werkloozen worden ontkend. In verband met de komende handelsbe sprekingen met Duitschland zeide minister Stanley: Wij willen geen handelsoorlog, wij willen een overeenkomst. Wij willen na gaan. of het voor ons economisch leven mogelijk is. een modus-vivendi met de to talitaire staten te vinden, of dat wij niets anders kunnen doen dan hen met hun eigen wapens te bevechten. Wij willen een over eenkomst, die hun en ons een billijk deel markten zal geven. Ik wanhoop niet aan het welslagen Stanley zeide vervolgens, dat de vrees voor c'jrlog verlammend op het geheele za-> kenleven werkt. Ik geloof echter, zoo ver volgde hij, dat het geheele land gereed is om voorwaarts te schrijden, als de bestaan de spanning, die het in toom houdt, kan worden weggenomen. Er zijn, aldus Stanley, landen, die luid keels klagen over ontbering, armoede en offers als gevolg van de economische om standigheden en een tekort aan grondstof fen. Als de verlangens van al deze landen werden ingewilligd, zou alles, wat zij hier door zouden krijgen, minder tot den voor spoed op de wereld en het geluk hunner volken bijdragen, dan wat zij zouden kun nen verkrijgen door één pennestreek, waar door zou worden medegeholpen aan het wegnemen van de spanning, tot het ont staan waarvan zij hebben bijgedragen. In deze donkere dagen, zoo besloot Stan ley, is het gevaarlijk, een profeet te zijn, dóch de laatste paar weken is er een alge meen gevoel van vermindering der span ning geweest, dat zich bijna terstond weer spiegeld zag in rapporten, die ik van ver scheidene zakencentra heb ontvangen Ik ge loof. dat er een hechte grondslag voor dit gevoel is, en het is zeker ons voornemen voor een dergeliiksn grondslag te zorgen. Dat, aldus Stanley, is het werk van den minister-president. Aan een diner, aangeboden door de Bri tish Steel Federation te Londen, heeft Sir Griep is vaak het gevolg van kou vatten. Zoodra U niest vlug een paar druppels Va-tro-nol in beide neusgaten. Het voor- —y J komt menige ver- I koudheid. 8547 VlCKS ^Va-tro-nol ilngez Med.) John Simon gisteravond een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: In het geheele land heerscht een ver sterkt gevoel, dat de vooruitzichten van vrede zekerder worden. Men voelt dit toe nemende vertrouwen in de atmosfeer, het oefent zijn invloed uit op de City en geeft meer aanmoediging aan de kooplieden. Deze verspreide indruk is te danken aan een combinatie van oorzaken, n.l aan de wetenschap, dat Groot-Brittannië dage lijks sterker wordt, aan de wetenschap, dat wij bereid zijn om iederen noodzakelijken last op ons te nemen om ons veilig te ma ken. aan de nauwe en warme overeenstem ming tusschen Groot Brittannië en Frank rijk, aan onze goede betrekkingen met Amerika, aan de vooruitzichten op een spoedig einde van den Spaanschen oorlog, zonder dat die over de grenzen van Spanje uitgebreid is, en in de eerste plaats aan de vastberadenheid, waarmede Chamberlain zijn politiek gevoerd heeft van bevordering van een beter begrip met andere staten, hoe ook de vorm is van hun regeering en aan de koelheid en de kracht, waarmede hij zijn koers gehandhaafd heeft tijdens de recente maanden van ongerustheid. Bom ontploft te Somerstown. Gistermiddag is op het station Somerstown in een wagon, welke geladen was met stroo om in te pakken, een bom ontploft. Eén persoon werd gewond. De bom was in het stroo verborgen. HONGARIJE. Teleki heeft een nieuw kabinet gevorm' Met uitzondering van den minist-er-pr' sident, is het nieuwe kabinet op dezelfd wijze samengesteld als het vorige. Teleki heeft in de regeeringspartij ver klaard. dat het feit, dat de samenstelling ongewijzigd is gebleven het beste bewijs vormt, dat het voornemen bestaat, de poli tiek van Imredy ongewijzigd voort te zet ten, in de buitenlandsche zoowel als de binnenlandsche politiek. De nieuwe regeering handhaaft de wets voorstellen op de Joden, zoowel als die be treffende grondhervorming in ongewijzig- den vorm. De aanslag op de synagoge te Boedapest. Men verzekert, dat de namen der daders van den aanslag cp de synagoge te Boeda pest. waarbij veertien Joden gewond wer den. bekend zijn. Het onderzoek heeft tot de verrassende conclusie geleid, dat min derjarigen de daders waren. Zij hebben een bekentenis afgelegd. Volwassenen hebben tot de misdaad aangezet. De minderjarigen hebben tegenover de politie verklaard, dat zij, in het gebouw der Hongaarsche beweging door leden der par tij van Zsalassy waren aangespoord tot de daad. In deze lokalen is de ..samenzwering" gereconstrueerd. De rel van de aanstokers is nog niet geheel duidelijksommigen zijn ook nog niet verhoord Men spreekt van een mogelijke ontbin ding der nationaal-sooialistisohe partij. Bovendien doen vele geruchten de ronde over de beweging van Imredy. „Hongaarsch Leven", die. naar het heet, óók een deel der verantwoordelijkheid voor den aanslag zou dragen. VEREENIGDE STATEN. Wayne Taylor treedt af Wayne Taylor, de onderstaatssecretaris van financiën, heeft ontslag genomen. Hij zou tot dit besluit zijn gebracht door de faciliteiten, welke de schatkist heeft ver schaft voor den aankoop van vliegtuigen door Frankrijk. Naar zijn meening dienden de Vereenigde Staten geen partij te kiezen tusschen de totalitaire en democratische staten. Men meent, dat hij ook bezwaren had tegen den aankoop van zilver van China en het linksohe Spanje en tegen de jongste leening van 25 millioen dollar, die door een Bank aan China zijn verstrekt. De Fransche vliegtuig-aankoopen. Een nlet-genoemd lid van de Senaats commissie voor militaire zaken heeft ont huld. dat Morgenthau de commissie in een besloten zitting heeft medegedeeld, dat Roosevelt persoonlijk verzocht heeft de legerreglementen soepeler toe te passen, teneinde de Fransche luchtvaartcomimls- soe de gelegenheid te geven het laatste type der Amerikaansche bommenwerpers te ln- specteeren, zulks ondanks de bezwaren van het leger. Het republikeinsche commissielid Warren Austin heeft onthuld, dat Morgenthau bij een vroeger getuigenis aan het licht ge bracht heeft, dat Roosevelt de speciale be zwaren van generaal Malin Graig, den chef van den legerstaf, op zijde heeft gezet om de Fransche missie in staat te stellen het laatste type bombardementsvliegtuigen te koopen. Austin voegde hieraan toe, dat de door de legerautoriteiten opgeworpen be zwaren inhielden, dat de aankoop van vliegtuigen door de Fransehen de produc tiesnelheid voor het eigen regeeringspro- gram zou kunnen benadeelen en dat het leger der Vereenigde Staten beroofd zou worden van het gebruikelijke jaar priori teit in het gebruik van het laatste type vliegtuigen. Het vliegtuigtype, waar het hier om ging, was een licht Douglas bombardementstoe stel. dat beproefd wordt voor inschrijving en ten behoeve van Amerikaansche leger- contracten. Austin zeide nog. dat de com missie vernomen heeft, dat de Franschen later een contract gesloten hebben voor den aankoop van honderd van deze toe stellen. ZUID-SLA VIË. Regeeringsverklaring van Tswetkowitsj. In de regeeringsverklaring, die minister president Tswetkowitsj in de Kamer heeft voorgelezen, wordt met betrekking tot de „Kroatische broeders" gezegd, dat de re geering van oordeel is, „dat een accoord met de Kroaten en de oplossing van het Kroatische probleem de grondslag van haar politiek moeten vormen". Met betrekking tot de buitenlandsche politiek zal de regeering de tot dusver ont plooide activiteit voortzetten, en streven naar handhaving van den vrede en ver sterking van de buitenlandsche politiek van Joego-Slavië. In de toekomst zal Joego slavië angstvallig alle verworven vriend schappen handhaven en alle goede betrek kingen, die het onderhoudt, ontwikkelen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Huiszoekingen bij vroegere communisten. In Bohemen zijn op 13 en 14 Februari huiszoekingen verricht in verschillende plaatsen bij vroegere communistische functionnarissen. Vijf personen werden gearresteerd; tegen anderen is een proces aanhangig gemaakt. Alle drukkerijen, waar vroeger communistisch drukwerk verzorgd werd, zijn gewaarschuwd geen communisti sche geschriften meer te drukken. in het het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige priisverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" „Deze boord zal u zeker het best passen, mijnheer!" BODEGRAVEN. Afscheid van den heer v. d. Most. Het Oranje-comité nam in een vergade ring afscheid van den aftredenden voorzit ter, de heer A. H. v. d. Most Op voorstel van den voorzitter der Chr. Oranje- vereeniging werd den heer v. d. Most het eere-lldmaatschap aangeboden, dat door deze met erkentelijkheid werd aanvaard. De toestand van dr. Kerpel. Naar wij vernemen is de toestand van dr. Kerpel, die, gelijk gemeld, slachtoffer werd van een ernstige aanrijding thans weer veel beter dan aanvankelijk verwacht werd. De symptomen van hersenschudding bleven uit en in den loop van den middag kon hij zijn visites weer afleggen. Het mag werkelijk een wonder heeten, dal dit ern stige ongeval zóó goed is afgeloopen! Burger'ijke Stand. Geboren: Jacobus Marinus. z. van P. A. A. Klüsenere en J. C. Paap, Elbertus, z. van J. Slappendel en C. Randeraad: Marrigje Johanna Cornelia, d. van G. Batelaan en M. J. C. Rot teveel. Gehuwd: A. Broere, 24 jaar cn F. S. Hummel, 29 Jaar: P. N. Knop. 27 jaar en W. D. Balvert, 25 Jaar; L. v. d. Zaan. 39 jaar en A. v. d. Panne, 49 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Dijkman, Buitenkerk 37: J. van Es, Kerkstraat 25. P. van Dijk, Buitenkerk 14. Vertrokken H. M. Batelaan. n Utrecht. Am- sterd. Straatweg 141: R. M. Fortuin, n. Leiden. Haarl. straat 216; A. H. v. d Most en gez.. n. Den Haag. L. v. Nieuw Oost-Indlë 163; K v. d. Boon. n. Utrecht, Nic. Beetsstraat 29. Gevestigd: C. M. Jonkman en echtg.. Gladio- lenstraat 38. Vertrokken: mej. M. Wildenburg, n. Leid- schendam; J. van der Voort, n. Noordwijker- hout; A. Haasnoot en gez., n. Noordwijker- hout; mej A. C. Broodman. n. Bloemendaal; mej. J P. Kaptein. n. Bennebrock; W. Philippo en gez., n. Hillegom. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Margaretha. d. van Cornells Horstman en Pietertje de Bock. Overleden: Margje Kranenburg. 74 j„ echtge- noote van Maarten Schenkeveld Elibertus van Stuijvenberg, 53 j., echtgenoot van Maria Deest. OUDE-WETERING. Wegverzakking, Bij de uitvoering van den nieuwen weg over den vroegeren spoorbaan heeft men r.abij de voormalige spoorbrug alhier een gat van groote diepte gegraven ten einde de daar aanwezige veen-massa te ver wijderen. Dit gat ligt tevens onmiddellijk naast den weg. welke leidt naar de daar staan de woningen. Van dezen weg is nu een groot stuk afgescheurd en in de kuil te recht gekomen. Men is thans druk bezig het gat te dichten door zandstortingen. Het zal evenwel de vraag zijn of de naast liggende veenmassa's door den druk niet in beweging zullen komen, waardoor wel eens onaangename verrassingen voor de ter plaatse wonende zouden kunnen ontstaan TER AAR. Lezing voor den tuinbouw. In café Verhoef trad voor de oud- cursisten van den tuinbouweursus op ir. W. G. van der Helm met het onderwerp „Grondonderzoek en bemesting". Deze behandelde de ontwikkeling van de plant, de voedingsstoffen welke de plant noodig heeft, de in den bodem aanwezige stoffen en tenslotte de vraag, welke mest stoffen moeten worden toegediend. Tevens kwam de zuurgraad van den grond hierbij ter sprake. De meeste gronden in Ter Aar hebben, aldus spr., behoefte aan kalk. daar deze aan den zuren kant zijn. Wat de fos for aangaat, kan men in vele gevallen wel wat minder fosforzuur geven. Na een gedachtenwisseling dankte de voorz. der oud-cursistenvereeniging. de heer G J. van Loo den Rijkstuinbouwconsulent voor diens leerzame rede. Veel meer belangstelling van tuinders voor dit soort lezingen ook ditmaal was de belangstelling matig is een drin gende elsch des tijds. Ouderavond Chr. Nat. School. Bij de opening van dezen, door het be stuur van de Chr. Nat. School, georganl- seerden avond door den voorzitter, den heer C. Lok. met het laten zingen van Psalm 105 3. gebed en voorlezing van Efeze 6 111 kon worden vastgesteld, dat van de zijde der ouders veel belangstelling be stond. De voorzitter memoreerde o.m. de wisseling van bestuursfuncties, waarbij de heer L. Koning werd benoemd tot penning meester; als nieuw bestuurslid werd de heer C. Valk gekozen. Onder leiding van het .schoolhoofd, den heer G. J. van Loo werden door een aantal schoolkinderen zangnummers uitgevoerd, terwijl een vijftal meisjes en drie jongens op keurige wijze samenspraken ten gehoore brachten. Vervolgens werden verslagen uitgebracht door den secretaris, den penningmeester, de controle-commissie en de oudercom missie. Mej. Dijkstra behandelde het onderwerp ..De eerste schooldag". In de pauze bezich tigden de ouders met veel belangstelling het schoolwerk der kinderen, inbegrepen de vervaardigde handwerken. Vooral het tee- ken- en schrijfwerk wekte algemeene be wondering en woorden van lof voor het personeel. De heer A. Visser behandelde „Grepen uit den schoolstrijd", waarna ds. Warner met dankgebed sloot. Ledenvergadering „Gcmeontebe'ang". Onder voorzitterschap van den heer C. Kroon vergaderde de vereen. „Gemeente belang" In café Het Centrum. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen door den secretaris, den heer C. T. de Bruin. Deze bracht tevens een jaarverslag uit betreffende de werbaai heden der vereeniging in het algelooa jaar, waai-voor hem dank werd g'ebrar! De penningmeester, de heer Boogaai bracht een financieel verslag uit, dat J resultaat had een batig saldo van 'f. 1133 Na het rapport van de controle-comuL sie volgde de bestuursverkiezing, waarSj gekozen werd als bestuurslid de heer H I Vos, die dankte voor het In hem gesteljji vertrouwen en zijn benoeming aannam Op voorstel van den heer C. T. de Bi Jr. werd besloten aan Ged. Staten te zoeken de brug over het Aarkanaal cesj ten te laten, indien een begrafenisstoet j ongeveer bij de brug is genaderd. Hierna volgde sluiting. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Melis van Leersum, echtg. M. E. van der Breggen. 63 jaar; Gerrit echtg. van C. Hogenes, 82 jaar. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Bespreking over de ambtswoning van dg nieuwen burgemeester. De raad vergaderde onder voorzittersch van wethouder A. J. M. van Well. De vt> zit.er deelde gelijk gemeld mede. c de officieele installatie van den nieuw, burgemeester zal plaats hebben Donderi 2 Maart n.m. 2 uur. terwijl de installatj raadsvergadering zal plaats hebben nam. 3 uur. Hierop volgde het punt „Kosten ambti woninz burgemeester". Bij het bezoek van den nieuwen burn meester aan de ambtswoning vergezeld va gemeente-architect werden de kosten voj herstelling en werkzaamheden geraamd! f. 715. De heer J. v. d Tas vroeg of dit va bouwing betreft, hoewel hij dit zich kan voorstellen daar dit huis eerst n 8 tal jaren staat. De onderhoudskosten i alle bijzondere uitgaven voor verandering^ achtte spr. niet verantwoord, gezien dl financleelen toestand der gemeente. 1 De heer Scheer zeide. dat hU met dn heer Roos de woning is gaan zien en deelj mede dat er aan het huis niét veel mat keert. Spr. vind het niet pleizierig dat l nieuwe burgemeester met zulke eisctil komt en is er voor, niet meer dan h| noodige aan de woning te doen. De het Lamens had liever gezien, dat B. en l zich met den nieuwen burgemeester had den verstaan om daarna aan den raad di noodige voorstellen te doen. Spr. kan ziel met vorige sprekers vereenigen. De voof zltter deelde mede, dat B. en W. ook onmogelijkheid van de gestelde eischL hebben ingezien en daarom met den ge meente-architect de noodzakelijke verl teringen hebben opgenomen. De ka hiervan waren begroot op f.234 waart niet begrepen het schilderwerk buitel waarvoor op de gemeen te begroot me f. IOC was uitgetrokken. De architect achtte ha noodzakelijk den verwarmingsketel te lata nazien, wat f.45 moet kosten. De total kosten zouden dan worden f. 279. Dit is i middels aan den burgemeester medegd deeld. Weth. van Duyvenbode heelt uoj met den burgemeester gesproken die hei verzocht heeft vrij te worden gelaten de restauratie naar eigen Inzicht te la uitvoeren. Spr. wenschte het bedrag f. 309 te stellen. De heer Scheer is er vov de zaak zelf ln handen te houden daar raad toch verantwoordelijk is voor de l steede gelden. De heer Lammens is er voor den bun. meester eenigszins tegemoet te koma evenals de heer v. d. Tas die meent hl vertrouwen te moeten schenken. De heer Smits verzet zich beslist, indiel het werk niet zou worden aanbesteed w& het is gemeentewerk. De voorzitter is re:d dit standpunt over te brengen. De he Scheer wees nog op het bedrag van f,2_ waar hij niet tegen is. Doch als de burgel meester wordt vrijgelaten, zal hij tegej stemmen. Het voorstel werd hierop aanei nomen met de stemmen van de beert Scheer en Roos tegen. Eervol ontslag aan den heer L. R. Mii delberg als ambtenaar van den burgerlijke! stand. Dit eervol ontslag werd verleen! onder dankzegging voor de bewezen dien sten. De heer Dekkers deelde mede. dat l.-_ ter oore is gekomen, dat in een schrijven gericht aan de Middenstandsver. Alia Belang" de had verzocht om een winkel week te houden, is medegedeeld dat de vergunning is verleend op grond van hj feit dat samenwerking was verkregen met .De Hanze". Dit mag z.l. niet voorkom» daar B. en W. zonder meer vergunn'nl moeten verleenen en geen eischen v hooren te stellen. Spr. gaf ln verbal hiermede ln overweging meer te letten i den Inhoud der brieven die vanwege h gemeentebestuur worden verzonden. H'en volgde sluiting. Bijeenkomst „De Christelijke School". De ver. „De Christelijke School" verg derde in het Spaarbankgebouw onder le ding van den voorzitter, den heer P Ba meier. Na opening en gebed en het led van een gedeelte uit de H. Schrift heet spr. de aanwezigen hartelijk welkom. I notulen worden door den secretaris 01 heer J. M. Boom gelezen en vastgesteld. 1 heer J. van Doorn deed als boekhouder' kening en verantwoording, waarna de he Nieuwenhuijsen hoofd der school versli uitbracht over het afgeloopen schooljsa Tot leden der copimissie tot het naai der boeken werden benoemd de heen M. Retnders, L. Koetsier en Jac. RcdenW Een bestuursvoorstel tot wijzlglhS "j de statuten werd aangenomen. Tot stuurslid werd wederom herkozen de J. M. Boom. Na de rondvraag volgae siu ting. ZWAMMEPOAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van Pieter Hazenberg fn Adrlana Petronella Domburg. .u Overleden: Nieolaas van Heukelom. Ji (overleden te Lelden) Jan Staal. 82^' echtgenoot van Aagje Hoogendljk. 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14