GEZONDE KOST IEID5CH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 16 Februari 1939 De verbreeding van den Heerenweg te Warmond YISSCHERIJ-BERICHTEN VRIJDAG EN ZATERDAG A.S. l DE JANTJES Een belangrijke schakel voor de ontwikkeling der watersportplaats Merkwaardige vangst van de Dirkje R.O.53 Uit de Omstreken Het 40-jarig jubileum der Gemeente-Gasfabriek 16 9 17 Samenwerking in de Kafwijksche Sportbeweging q Alleen hedenavond: jjjn, hartelijk toe. Spr. hoopte, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren met inellde opgewektheid het voorzittersschap te vervullen. Ook de eere-voorzitter, burge meester Bakhuizen, sprak den jubilaris toe. Spr. memoreerde hoe hijvóórdat hij bur gemeester was van Lelmuiden, reeds met jen eersten Lelmuldenaar kennis had ge maakt en dat was Van Rijn. De heer Van Rijn dankte voor deze ge- jukwensohen, waarna de tooneelvereeniging gendracht" uit Bodegraven het tooneel- epel „Zonsopgang" door Joh. v. Eekelen, op roerde. Hiervan heelt men zeer genoten. Daarna werden nog enkele vroolljke stukjes voorgedragen. Na een gezellig samenzijn en een dansje volgde sluiting dezer geanimeer- bjjeenkomst. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Janmaat, van Den Haag. Vertrokken: J. van Eijk, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Overleden: Maartje Verhoef, 39 Jaar; O. C. v d. Ochtend. 31 Jaar; M. v. d. Vlucht, wed. van P. Zaal, 69 Jaar. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van J. Weening en A. C. Pronk Arend, z. van H. van Puffelen en J. Broos. Overleden: M. van der Meer 68 J. wed. van D. Olie C. Hogervorst. 83 J. wed. van M. Langen- dijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Hermus van Blelsw^k A. Blijleven van Pljnacker C. Bos van Hlllegers- berg. Vertrokken: T. Boer naar Lange Ruige Weide - G. Moree naar Wassenaar W. M. Lexmond n. Wassenaar J. P. v. d. Marei naar Pljn acker M. Th. v .d. Meer n. Lelden. EEN RIJKE HARINGVIS6CHERIJ IN FEBRUARI. In den tijd. dat de trawlers van IJmuiden op de harlngvisscherlj gaan, d.w.z. zoo ongeveer van September tot November, wordt in IJmuiden, Tooral de laatste jaren veel versche haring aan gevoerd. In sommige seizoenen, zooals ln 1937 en 1938/39 twintig millloen K.G. en meer. In het laatste deel van het seizoen nemen de loggers jet werk van de trawlers over, tot ongeveer be gin of half Januari, maar dan is het ook afge lopen. Dan is de paaltljd voorbij en gaat de faring zich weer verspreiden, om het volgende ;iar zich weer op denzelfden tyd en dezelfde ;!iats te laten verschalken. Heeft de rumoerige tijd op den vasten wal ook ie haringen in de Noordzee in zijn greep geno- aen? Is er ook onrust in de haringwereld? Men zou het haast gaan gelooven. Het ls nu Ll februari, en als het was. zooals het behoorde k zijn. zou het vangen van haring sporadisch moeten voorkomen. Maar daar kwam Dinsdag de motortrawler Dirkje RO. 53 van de VisscherU Mij. „Plscator" te Rotterdam ln IJmuiden bin nen met 700 manden haring, gevangen in slechts eenige dagen, alsof we midden ln het trawlharlngseizoen waren. Gistermorgen heeft de Dirkje haar vangst in IJmuiden aan den afslag gebracht en des avonds is de trawler weer met bekwamen spoed naar zee vertrokken om het nog eens op de zelfde plaats te probeeren. Waar heeft de Dirkje deze merkwaardige fangst gedaan? Niemand weet het. behalve dan de bemanning. En aie bewaart het geheim angstvallig. Naai den zegt heeft de reederij de opvarenden op straffe van ontslag verboden, aan derden Iets omtrent de vangplaats te vertellen. Natuurlijk verdiept men zich in gissingen: reien zouden gaarne de vangplaats willen weten *ant de haring heeft goed geld opgebracht. Dc wije besomde niet minder dan f. 3100.—, netgeen een mooi resultaat na zulk een korte "w is en er zijn natuurlijk meer reeders. die het ook wel eens zouden willen probeeren. Maar de directie zegt niets, de bemanning zegt ujjj.en zoo zal de Dirkje wel weer de eenige jrawier zijn op de plaats, waar een groote school nanng zich ophoudt, of ophield. Het een of het Uider zal wel spoedig blijken. deskundigen meenen te weten, dat deze bll- Kïïfö vangplaats zlch op niet veel meer dan ™>mi)l van IJmuiden bevindt. Sinds eenige weken wordt onder Warmond door een groote ploeg War- mondsche arbeiders aan de verbreeding van den Heerenweg en de omlegging van de Warmonderdam gewerkt, waar door het ook voor niet terzake kun- digen reeds mogelijk is zich een indruk te vormen omtrent den omvang van dit groote werk, waarvoor zoowel plaatselijk als in brceden kring van toeristen en watersport-liefhebbers zeer veel belangstelling bestaat. Door het tot stand komen van dit werk toch, zal Warmond door een weg, welke aan alle elsohcn van het moderne verkeer vol doet. rechtstreeks verbonden zijn met den grooten verkeersweg Amsterdam-s Gra- venhage, welk feit, naar algemeen wordt erkend, niet weinig bij zal dragen tot de verdere ontwikkeling en bloei van dit fraaie dorp, dat als centrum van de water sport reeds een internationale bekendheid heeft. Door de reeds gegraven bermslooten. welke de begrenzing van den nieuwen weg zullen vormen, begint zich zoowel het pro fiel als het tracé van den weg duidelijk af te teekenen. Betreffende het profiel valt op te mer ken dat dit zal bestaan uit een rijweg ter breedte van 6 Meter, aan weerszijden be grensd door plantstrodken van 1.50 Meter breed, waarnaast aan de eene zijde een rijwielpad van 2 Meter, en aan de andere zijde een wandelpad van 1.50 Meter breed te. Naast deze paden worden nog bennen aangelegd als overgang naar de reeds ge noemde bermslooten. De rijweg, voorzien van gewapend-beton kantopsluitingen, zal bestaan uit een ge walste fundeering, waarop een bestrating van gebakken steenen van dubbel formaat, de zg. ..kllnlterkeien". Door een op regelmatige afstanden lnge- strate rij witte merkkeien. wordt de rijweg in een rechter en linkerhelft verdeeld. De verharding der flets- en wandelpaden wordt aangebracht op een vooraf 2 maal pneumatisch gestampt zandbed. en zal be staan uit een gewalste laag gegranuleerde hoogovenslakken, van een crème kleur. Het tracé van den nieuwen weg volgt grcotendeels dat van den bestaanden weg, waarbij de ruimte, benoodlgd voor de ver breeding afwisselend aan de eene of aan de andere, dan wel aan weerszijden van den ouden weg is gevonden. Beginnend bij het Raadhuis, is over een lengte van ongeveer 500 Meter door aan koop van een strook grond, deel uitmakend van de vóórweide en het bosch van de bui tenplaats Oostergeest, de ruimte ontstaan voor het maken der plantetrook met fiets pad en berm. Alvorens met het vellen der hier staande boomen werd begonnen is eerst overleg gepleegd met het. Staatsbosch- beheer Gaat veelal het vellen van zware boomen gepaard met een ernstig ver lies van natuurschoon, in dit geval is het resultaat juist tegengesteld; door het verwijderen van een 60-tal langs den kant van den ouden weg staande boomen, is een zóó verrassend uitzicht op de buitenplaats Oostergeest en het hierbij behoorende bosch verkregen, dat hierdoor als het ware een geheel nieuw stuk natuurschoon is ontsloten. Het ligt dan ook niet ln de bedoeling de plantstrook langs den nieuwen weg in dit gedeelte van 'hoogopgaande boomen te voorzien. Door een laagblijvende eenvou dige beplanting, juist voldoende om het fietspad van den rijweg af te schermen, zal getracht worden het verkregen uitzicht te handhaven. Van geheel anderen aard was de oplos sing welke voor de volgende 500 Meter weglengte moest worden gezocht. Dit ge deelte volgt namelijk de zoo schoone laan langs het bosch van het kasteel „Huys te Warmont" waarvan het gescheiden ls door de breede kasteelgracht. De rijweg kon hier juist tusschen de aan weerkanten aanwezige zware boomenrij ge projecteerd worden, terwijl deze boomen- rljen in de reeds genoemde plantstrooken naast den rijweg de hun toekomende pas sende standplaats vinden. Tusschen het geboomte op de bennen achter de zware boomenrljen. is door het zeer spaarzaam verwijderen van enkele stammen de ruimte gevonden voor het fiets- en wandelpad. De Korenmolenbrug, welke wordt afgebroken en vervangen door een ge wapend-beton duikerbrug met een verkeersbreédtc van lt> Meter, waar over de bestrating zonder orderbreking wordt doorgelegd, vormt de overgang naar het laatste gedeelte van den nieuwen weg, dat eveneens ongeveer 500 Meter lang wordt en aansluit aan de op- en afrit raar den Rijksrweg. Hier springt wel duidelijk de groote verbetering in het oog welke ontstaat door de afsnijding van de levensgevaarlijke haaksche bocht in de Warmonderdam, welke nu vervangen wordt door een boog met een straal van 110 Meter. Ook in dit gedeelte wordt door aanleg van plantstroo ken en bermen de noodige aandacht aan uitbreiding van natuurschoon geschonken, waartoe bovendien in niet geringe mate bij zal dragen de beplanting van den drie hoek. welke is ontstaan tusschen de oude en de nieuwe bocht op den hoek van de Warmonderdam. Het spreekt vanzelf, dat de uitvoering van dit werk. waarvoor door het werkfonds een crediet van f. 52.200 ls toegestaan, en waaraan hoofdzakelijk door Warmondsche arbeiders wordt gewerkt, een aanzienlijke werkverruiming in de gemeente Warmond be teekent. Werd aanvankelijk door de vorst het werk niet onaanzienlijk gestag neerd. de groote voortvarendheid waar mede de aannemer, de heer C. God schalk uit Leiden, nadien het werk heeft aangevat, doet vermoeden, dat de oplevering, welke ongeveer samenvalt met. den aanvang van het watersport- seizoen, tóch nog op tijd zal geschieden AALSMEER. De afd. „Aalsmeer" der S.D.A.P. ver gaderde onder matige belangstelling ln hotel „De III Kolommen". De voorzitter, de hef r w. Harting Wz. begroette den spr. den heer P. J. Schmidt van Amsterdam, die sprak over „De verkiezingen en de in ternationale toestand". De voorzitter sloot met een woord van dank. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 16 Febr. LTszt»t f.0.720.54; Tong f.1.04—0.62; Hell- «Li per kg Grlet f-23—16; Groote ÏÏ9J wo—8.20; Middel schol f.13—9: Zet- l?/.?50-"' Klelnschol f. 16—8.50; Bot ftLr0; „Schar f- n~5: Tongschar f. 46-13; (!,l .ik. 6—0.40Groote schelvtsch f.32; Mid- 1 1 9n &h 34—25; Klelnmlddel schelvtsch rul 7«V„ schelvlsch f.21—10.50; Groote l«fiii?~;P,0: KI. gul f. 10.50—6.50: wuting •WO-4, Makreel f. 8.20—4.70: Versche haring tofrtper 50 kg': Groo,e óake f.35; Middel T; iw??..1?5 Klelnmlddel hake f. 13.50 lui» 1.75 K50 per koop. Jia'n1.'?iln8Tt,rawlers: Erln IJm- 12 f-6160: 1690 IJm' 10 2090; Jenny Elsa IJm. 88 2M0- ?"uw IJm 29 1 1430Schoorl IJm. «60, Loggers.' KW. 54 f. 750; KW. 62 f.610. IQ tn &>cuuuiaQei naxe i. u.au u» f M ,„hake 8-6.80 per 50 kg Kabel- 17sESr13,Per 125 kg Vleet f. 1.80; Leng '«öpwkMpch 1,38-7 stuk: Ros JilïïïK'-OgjöawlersErin IJm. 12 f.4160: k«^e'0ofliik! Al een poosje volgen we van een tijger 1" BENTHUIZEN. Vergadering der Veilingvereemging. De Veilingvereeniging vergaderde onder leiding van den heer C. van der Knljff. De secretaris de heer L. Graper las de notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Hierna gaf hij een uitgebreid Jaar verslag. o.a. over de geveilde producten. De hoogste aanvoer was op 15 Maart met 2428 stuks eieren, de laagste aanvoer op 8 No vember met 82 stuks eieren. Totaal aantal eieren aangevoerd in 1938 15.278 waarvan 265 eendeieren. De hoogste prijs werd gemaakt over 18 November f. 5 25, de laagste op 15 Mei f2.20. Aan het verslag van den penningmeester ontleenen wij dat de ontvangsten f. 351.36 bedroegen en de uitgaven f. 442.64; nadeelig saldo alzoo f 91.28 De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn goed beheer, en de commissie leden de heeren P. Spijker en J. Blijleven die de bescheiden van den penningmeester hadden nagezien en in orde bevonden. De aftr. bestuursleden de heeren J. Bo- gaards en M. Leune, werden bij acclamatie herkozen. De heer J. Blijleven stelde voor een pre mie toe te kennen aan dengeen, die dit jaar het hoogst aantal eieren aanvoert. Allen waren voor dit voorstel, doch gezien den flnancieelen toestand van de kas werd besloten dit nog een jaar uit te stellen. Hierna volgde sluiting. HILLEGOM. Feestavond van „H.Z.V." De Hillegomsehe Sportveree n lging H2.V. gaf een feestavond, welke door den voor zitter, dr. Wijkmans geopend werd met woorden van welkom en het uitspreken van de hoop, dat het vereenigingsleven zal bloeien. Inmiddels was het feest reeds aangevan gen met muziek en dans welk in den loop van den avond zijn afgewisseld door een klein tooneelstukje, voordrachten, zang, enz. De goede stemming bleef bij voordu- rtng gehandhaafd. De feestavond van H.Z.V. mag geslaagd heeten. De opkomst was vrij groot. KATWIJK AAN ZEE. PRUIMEDANTEN. 40 a 50 in een -pond, per pond van 19 voor JAVA RIJST (de meest smakelijke) per pond van 11 voor STRAFFE PEPERMUNT. pond RIJST Java rijst, per pond 11 per 5 pond 52 Siam Patna rijst, per pond9 per 5 pond 42 Gebroken rijst, per pond7 per 5 pond 32 Tarwe griesmeel, per pond 13 Stijfsel, per pond 13 PEULVRUCHTEN Groene erwten, per pond 7 Groene erwten, pondspak 9 Bruine boonen, per pond23 Bruine boonen. pondspak 25 Witte boonen (grooti per pond 20 Capucijners, per pond 13--11 Capucijners, pond spak15 Grove Spliterwten, per pond12 ZUIDVRUCHTEN Pruimen, per pond 1613 Pruimedanten, per pond19 Stukjesappelen (Holly), p. pond 35 Stukjes appelen, p. pond29 Schijfjes appelen (Holly), p. pond 31 Gedr. peren, p. pond27 Mooie abricozen, p. pond 60 Krenten, p. pond 19 Blanke rozijnen, p. pond25 Blauwe rozijnen, p. pond 17 Sucade Hele torelli, p. ons11 Citroen rasp. p. ons 11 Spreekwoordenkaakjes per pond Madeliefjes Ipitkoekje) per pond &516 EEN VOORLOOPIG COMITÉ BENOEMD. In Hotel du Rhin te Katwijk aan Zee werd gisteravond op initiatief van den heer J. G. Schoneveld een vergadering belegd om de verschillende takken van sport, welke in die gemeente worden beoefend nader tot elkaar te brengen. De heer Schoneveld deelde mede, dat aan wezig waren vertegenwoordigers van de volgende vereenigingenV.V.V.. het Comité voor de Tennisport. Quick Boys. Katwijk, R.K. Voetbalvereeniging te Katwijk a. d. Rijn. Katwijksche Reddingsbrigade, gym- nastiekvereeniging Hercules. Spr. zei, dat het doel ls. om na gehouden besprekingen te komen óf tot een Sport stichting óf tot een centralisatie van de sportvereenlgingen. Wij moeten krijgen een sportpark of sportterrein en zwembassin. In Egmond aan Zee met 4000 inwoners wordt in werkverschaffing een sportpark met zwembassin aangelegd voor f. 70.000. Spreker wees ook naar wat te Leiderdorp tot stand is gekomen. In Leiden is een Sportstichting, de ge meente verhuurt de terreinen, daar is een semi-overheidsbedrijf. Spr. is daar geen voorstander van. Hij is voorstander van het particulier initiatief. We moeten baas op eigen erf blijven. Spr. stelde zich voor om uit iedere vereenïging één afgevaardigde te sjezen, die het bestuur uitmaken, waaruit het dagelijksch bestuur benoemd zal wor den. Mr. R. Warmoltz deelde mede. dat wat de tennisbanen aangaat, alles reeds in ver- gevorderden staat verkeert. Alles zou ln orde zijn als de gemeente reeds het uit breidingsplan gemaakt had. Tennisbanen zijn beslist noodig voor de badgasten. Spr. vindt het erg, dat een gemeente met 18'.'; duizend inwoners er nog geen heeft. Hij liet de teekeningen rondgaan, waarop 4 tennisbanen geprojecteerd zijn, die tot 8 uitgebreid kunnen worden. De kosten van aanleg worden geschat op f. 13.000. Uit de besprekingen viel op te merken, dat het ge meentebestuur het particulier initiatief wil steunen. Nadat nog langdurig over de plannen gesproken was. werd uit elke vereeniging een vertegenwoordiger gekozen. Uit V.V.V. de heer J. Amoldus: uit de tennisbeweging mr. R Warmoltz: uit Quick Boys de heer P. M. v. d. Berg; uit voetbalver. Katwijk de heer A Visser: uit de K.R.B. de heer B. Parlevliet; uit Hercules de heer J. W. Bar nard; uit de R K. Voetbalver, de heer A. de Jong. De heer Schoneveld dankte allen voor dc medewerking en was verheugd, dat de ver eenigingen elkaar dezen avond gevonden hadden. Spr. hoopte, dat men binnen zeer korten tijd te Katwijk een sportbeweging zal hebben. Hierna wok de officieele vergadering af- geloopen. De afgevaardigden van de vereenigingen bleven echter nog hij elkaar om een dage lijksch bestuur te kiezen. Dit werd geformeerd uit de heeren: J. G. Schoneveld, voorzatter; P. M. v. d. Berg, secretaris; J. Amoldus, penningmeester. 8483 Ter gelegenheid van het a.s. 40-jarig be- gansche inrichting. aan den eenigen nog in leven zijnde mede oprichter en lid der gasfabriek, den heer Nic. Parlevliet, aan den directeur der ge meentebedrijven, den heer E. A. van Daa- len en aan de hoofden van verschillende takken van gemeente-diensten. Zaterdag 18 Februari as., des namid dags van half 3 tot half 5 zal een receptie gehouden worden in het Gemeentehuis. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. Zuster W. van Kuyk uit de mr. dr. Willem v. d. Berghstlchting te Noordwijk sprak over: „Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Nadat de presidente had laten zingen Lied 166 en voorgegaan was in gebed, besprak Zuster van Kuyk eerst het leven van een zwakzinnig kind in het huisgezin. De praktijk leert, dat ten slotte zulke kinderen tn een Inrichting moeten terecht komen. Zij memoreerde de schen king van het gesticht, waaraan zij werk zaam ls, en sprak over het werk van den directeur, den heer Hugh en over dat van den architect, den heer Verkerk, alhier. Zij stelde de zware taak voor oogen, die de verpleegsters te vervullen hébben, en die met groote liefde door haar gedaan wordt. Hierop besprak zij op boeiende wijze de Door baldadigen is de steiger voor het kleedhuisje van de K. R. B. tusschen de sluizen in de Binnenwatering vernield. De politie is de daders op het spoor en zal proces-verbaal opmaken. Bij de te Den Haag gehouden exa mens slaagde voor coupeuse onze plaatsge- noote mej. C. Bauw. staan van de Gemeente-Gasfabriek te Kat wijk aan Zee zal hedenavond door het ge meentebestuur een feestmaaltijd aangebo den worden in Hotel de Zwaan. Daarvoor zijn o.a. uitnoodlgingen gezonden aan den oud-burgemeester, mr dr J. Schokking. lid van den Raad van State te Den Haag, aan de raadsleden, aan de oud-wethouders van de gemeentebedrijven, aan een oud-lid. De presidente dankte haar namens allen voor haar lezing. Na het zingen van „Houdt Gij mijn handen beide", volgde sluiting met dankgebed. Bij de aanbesteding betreffende het egaliseeren der tc-"nen Nieuw Zuid is lngeschresen don? n-: - J, Kuyt alhier voor f. 78370 en ,csr *.783707 gelijk abusievelijk vermeid. Jaar-verg. Geref. Jongd. en MeisjeKverecn. In „Rehoboth" werd het gezamenlijk jaarfeest gevierd door de Geref. Jongelings- en Meisjesvereeniging onder leiding van den eere-voorzitter ds. Th. Ruys Jr. Deze opende met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, waarna het jaarver slag Van de secretaris der J.V. werd uitge bracht. Mej. C. Pols bespraJc het onderwerp „Arbeiders in Zijn Wijngaard". Na een voor dracht van P. v. d. Schasse werd gezamen lijk het. Bondslied gezongen. Het jaarver slag der meisjesvereeniging werd gevolgd door een voordracht van R. Segers. Het pro grammapunt „Caricatuurvergadering" door de meisjesvereeniging oogstte veel succes! Een principieel betoog volgde nu over het onderwerp „Overheid en Zondagsrust" door L. van Ginhoven. waarop een drukke be spreking volgde. Een voordracht van H. v. Turennout leidde ons naar de tweede pauze. Daarna volgde het Bondslied van de J.V enkele voordrachten en stukjes door de leden der feestvierende vereenigingen en toespraken van afgevaardigden van Ouder- vereeniging en Kerkeraad. Er wei-den woor den van waaröcering en tevens van geluk- wenschen gesproken. Deze geslaagde en gezellige feestavond werd op gebruikelijke wijze gesloten. De „Consumptie-melk-centrale". Door de drie standorganisaties Centrale Boeren en Tuindersbond. Holl. Mij. v. Landbouw en de R.K. Land- en Tuinbouw- bond werd een vergadering belegd in café restaurant „de Nachtegaal" onder leiding van den heer C. van Vliet, voorzitter van het Verkoopbureau de Consumptle-Melk- Centrale, te Leiden. Deze had speciaal tot doel met de veehouders verschillende be langrijke aangelegenheden betreffende de Consumptie-Melk-Centrale te bespreken. Ongeveer 50 veehouders waren aanwezig. Eerste spreker was de heer Kortleve, directeur van de Consumptie-Melk-Cen- zette deze uiteen, hoe de Consaimptóe-Melk- trale te Den Haag. Op zeer duidelijke wijze Centrale ontstaan is, door wie zij wordt bestuurd, wat haar doel is, en hoe ver haar bevoegdheden gaan. Vervolgens sprak de heer W. L. Bies heuvel, directeur van het Verkoopbureau „Leiden", der Consumptie-Melk-Centrale over de T.B.C. bestrijding onder rundvee. Spr. toonde met cijfers den grooten ach terstand op dit gebied aan van Nederland ten opzichte van de andere landen. Gewe zen werd op onze exportbelangen en op het gevaar van de rundvee T.B.C. voor mensch en dier. Tenslotte werden behandeld de premies, die de Consumptie-Melk-Centrale beschikbaar stelt voor de bestrijding en de kosten, welke aan een bestrijding zijn ver bonden. Op beide inleidingen volgde een korte» gedachtenwisseling. De voorzitter, de heer van Vliet, gaf ten slotte in overweging, vooral meer aandacht te gaan besteden aan het vetgehalte, daar de Centrale-Melk-Centrale binnenkort op vetgehalte zal gaan uitbetalen. Gevonden: belastingmerk, bruine al pino, kindertaschje, hamer, een gulden. In lichtingen op het politiebureau. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. Shag. H. Morschweg 56; A. E. Oudshoorn. Poelgeesterweg 2; J. Pos. Juli- analaan 22; G J. Peek. Borneostraat. 21: M O F. J. Cosijn, W. de Zwijgerlaan 30; E. E. F. Folkard von Scherling. Juffermansstraat 35; L. M Sypcsteln. Endegcest: M Schreuder, Terweeweg 128; J. v. d. Berg. Endegeest; N. Moiema, Rhijngeesterweg 12; M. J. W. Chou- foer. Endegeest; H. P M. Klein. Endegeest: M. C. Parmentler. Wilhelminaperk 34: C J. van der Meer. Geversstraat 50; M. Omtzigt. geb. v. d. Ploeg. Emmalaan 89; O. Th G van der Poe). Emmalaan 89: M. J Pauw. Éndegeest' F Stuurman. Geversstraat 56; S. H. den Hean Rilnzlchtweg )5i: A. Berger Balis!raat 21 Vertrokken: N. Kooi) en eez.. n. Voorschoten Rijndijk 250 'I J. K Kolstee, n. Den Haag' L. v Meerdervoort 542; M. W. Mader n Lelden Rijndijkstraat 89; F. Bobeldyk, naar Lelden! 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7