Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek [E1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Februari 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS ïn wrband met de ergerlijke balda- f.ïheden d'e in de omgevine van het De Ridderpark des Zondags worden bedreven zal door de pol'tie thans zeer streng wor den opgetreden. Reeds zijn verscheidene personen wegens verschillende overtredin- gen verbaliseerd. leidschendam. 'IkhJfoutuhAuUytü e* dedbucctêijt Raadpleegt Uw erkenden installateur sassenheim. De groote NsrcissenSenfoonstelling in „Bioemlusf" aalsmeer. haarlemmermeer. N dinsdag, woensd., donderd. 0 Dp veler verzoek Neerlands meest y gezellige film 8384 A de jantjes katwijk aan zee. lisse. noordwijkerhout. aarlanderveen. alphen. alkemade. boskoop. predikbeurten. voorschoten. leiderdorp. leimuiden. nieuwe-wetering. waddinxveen woubrugge. zwammerdam. G. de Best, Tramstraat 3, Katwijk a. Zee. 1. f.68100; A. P. Volker te Sliedrecht: 1. f. 69300, 2 f. 59360, 3. f. 58860; Joh. de Groot Burgersdijkstraat 10, Katwijk aan Zee; 1. f.71775, 2. f.61950; D. Versloot te Bode graven: 1. f.71780. 2 f.66000, 3. f. 62C00; N.V. Aannemersbedrijf „Bobine", Voorburg: 1. f.71800, 2. T68857, 3 f.67800; Reefswe- gen Bouwbedrijf te Oldenzaal: 1. f.72530, 2. f.55990; D. in 't Veld, Zuiderdijk 333, Dordrecht 1 f.74000, C. f.62770; N.V. Gc- ruischlooze Weg, Heemstede: 1. f.74770, B f.74270, D f.62270; v. d Geer en Stuifzand, Lammeschansweg, Leiden: 1. f.75250, 2. f.67900; G. van Es en A. Plezier: 1. f.76000; A. v. d. Berg te Leiden: 1. f.77000; v. d. Ruyt, Roodborststr. 24, Leiden: 1. f.77777, 2. f. 72500; K Barendrecht, Sportlaan 120, den Haag: 1. f.78000: J. Kuyt. Kerkst. 20, Katwijk a. Zee: 1. f.783707; C. Godschalk v. 't Hoffstraat 35a, Leiden: 1. f.00760, 2. f.76760; Fa. Oosterwolde en Visser, te Utrecht: 1. f.84365, 2. f.69365; G. Schaap te Dubbeldam: 1. f 84600; H. C. Eemelaar, Croosweg 53, Zeist: 1. f.86100; Langeveld aannemer te Hardinxveld: 1. f.98900; M. P. Verjaal, woonark Maria. Barendrecht: 1. f. 111080; P, Broeken. Teteringschedijk, te Breda: 1. f.140500: C. Zanen te Utrecht: 2. f.67000; Joh. Visser te Voorburg: 2. f.67300; P Visser Bzn.. Papendrecht: 2. f.68400; Rietveld en Verdoorn, Papen drecht: 2. f.72980; H. A. Jaartsveld te Apeldoorn: 2. f.73730. 3. f.61730; C. v. d. Plas en J. Vooys te Katwijk aan Zee- 2 f. 87200. Deze aanbesteding van 14 bunder duin- terrein had plaats in het Gemeentehuis in tegenwoordigheid van den burgemeester, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, wetli. J. Dubbeldam, den directeur der gemeente werken. ir. J. H. de Bruyn en den hoofd opzichter W. Verloop. De gunning werd aangehouden. Rattenveraelging op groote schaal. Van gemeentewege is thans op groote schaal overgegaan tot rattenverdelging Een beroep wordt gedaan op medewer king van de ingezetenen. Ook wordt drin- gend verzocht geen vuilnisbakken zonder deksel te gebruiken, daar de ratten azen op het zich daarin bevindende afval Dooi* eer» vakman nakiarlTjk! 8373 eikel 104 der L.O. Wet 1920: 7. Benoeming der leden en hunne plaatsvervangers van de stembureaux: 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond. Hedenmiddag heeft „Bloemlust" zijn poorten weer opengezet voor de talrijke bezoekers van bovengenoemde tentoonstel ling. Het schijnt, dat de kwaliteit der inzen dingen steeds beter wordt. In „Bloemlust" is wederom een collectie Narcissen en Tul pen bijeengebracht, die zeer zeker de be wondering van eiken vakman zal afdwin gen. Een leek geniet ook wel van deze schoone bloemencollectie, doch begrijpt toch niet zóó, wat het zeggen wil, om op een bepaalden datum de bollen In bloei te hebben en wel ln zulk een kwaliteit, dat zij voor de expositie in aanmerking kun nen komen. Narcissen zijn ingezonden door de fir ma's v. 'd. Voet, A. Frijlink en Zn., K. Oudshoorn en Zn., T. Vos Gzn., Zandber- gen-Terweegen, G. Haver, Warnaar en Co., Gebr. v. Zonneveld en Philippo, A. C. v. d. Schoot, Hillegom, P, van Deursen, Elde- ring en Zn. en Gebr. Nijssen. Tulpen door de N.V. Gebr. Eggink Voor schoten en wel In de Rembrandt-, Darwin-, Mendel- en TriumphrassenGebr. van Zonneveld: Triumph Tulpen, M. Beelen, Lisse, Mendeltulpen, terwijl de jonge firma Frans Roozen te Vogelenzang aanwezig is met Mendel-, Parkiet- en Breeder tulpen, w.o. eigen aanwinsten. De N.V. Warnaar en Co., exposeert en kele soorten Miniatuur-Narcissen. Dr. A. J. Verhage sprak de openingsrede uit. de snijbloemenhandel Zeer bevredigende prijzen. Ook gedurende de afgeloopen week mocht ie toestand, waarin de bloemenhandel aan ie veilingen alhier zich bevond, over het algemeen zeer bevredigend worden genoemd. De markt vertoonde voor de belangrijkste ioorten bloemen een vast karakter, zoowel vat de opgewekte vraag als de tamelijk constante prijzen betrof. In de allereerste plaats moeten de seringen genoemd wor den, waarvan hoeveelheden, zoowel witte als gekleurde variëteiten werden aangeboden. Voor de Engelsche markt werden nog steeds veel seringen gekocht, v.n. de lichtere kwa liteiten, welke per 10 stuks als regel tusschen 3i_68 cent konden opbrengen. De zwaar dere takken brachten veelal in verhouding tot de kortere, heel wat lagere prijzen op: voorde beste Marie Legraye werd van 10-16, voor de Mad, Fl. Stepman (eveneens wit) van 20 34 en voor de blauwe van 1424 ct. per stuk betaald. Hoewel het aanbod van lozen nog weinig uitbreidde, werden de prij- ien toch langzamerhand voor de betere kwaliteit iets lager; naar verhouding tot de ioorten werd voor mooie rozen van 820 ct, betaald. De Am. Anjers, waarvan op meer dere dagen al aanbod van beteekenis, ble ven matig in opbrengst; de meer gewone eoorten noteerden tusschen 512 cent. Jap. lelies kwamen zoo goed als niet ter veiling. Prunus werd nog veel aangeboden, doch de kwaliteit van dit trekgewas gaat achteruit; teel partijen vertoonen al een fllnken blad- groei, wat bij dit product zeer ongewenscht Is. De prijzen waren aan den lagen kant en voor de beste takken werd van 10—14 ct. per [tuk betaald. De sneeuwballen noteerden van 10—23, de Jap. kerstakken van f. 0.50 105 en de calla's van 1830 ct. per stuk. Freesia en bolbloemen werden als regel meer o! minder lager in prijs, voor de witte iteesia's werd (per 10) van 1426. voor de ;ele van 20—50 ct., voor de boltulpen (per 00) van f. l.OO2.30, voor de snijtulpen per 12) van 1740, voor de narcissen (per 12) van 1023 ct. betaald. De nar cissen werden veel voor uitvoer gekocht, aal ongetwijfeld de prijzen van dit product {«listig zal beïnvloed hebben. Plumosus kon tol 45 ct. per 10 ranken opbrengen. Aan de vellingen van potbloemen en •planten verliep de handel ook heel bevre- digend; een goed product kan een flinken prijs opbrengen. Hoofdzakelijk gaat het nu cm de azalea's, waarvan er massa's worden jangeboden. Ook hortensia's komen er reeds bij (linke partijen, terwijl de cyclamen nu meer en meer op den achtergrond geraken. Chin, primula's worden ook veel aangebo- den. De noteeringen waren: azalea's van 0.70—3.00. hortensia's van f. 0.451.10, primula obc. van 2050 ct. en Chin, pri- Eula's van 1018 ct. per stuk. Bijeenkomst „Strijd en Vriendschap". De Aialsmeensche Postduivenvereeniging jBtrlid en Vriendschap" hield haar alge- aeene vergadering in lunchroom ..Kr.iep", onder voorzitterschap van den heer G. C. t Dam. Na opening werden de door secre- laris A. Verbeek Hzn. gelezen notulen en het jaarverslag goedgekeurd. Het kassaldo over 1938 was plm. f. 80. Een 3-tal nieuwe leden werd tot de vereeniging toegelaten. Als bestuursleden werden herkozen de hee- im G. B. Stevens en A. Verbeek Hz. Ge kozen werd in de vacature P. A. de Rijke di heer Joh. Be.arsen. Door den voorzitter werd een 39-tal prijzen uitgereikt door de eden met wedvluchten behaald in het seizoen 1938. Hierna sluitisg. Ouderavond der Ned. Herv. School- vereeniging. De Ned. Herv. School Ver. te Nieuw Vennep hield onder groote belangstelling een ouderavond. Ds. de Vries opende met ge- hed. na gelezen te hebben Ps. 25 en het hten zingen van Ps. 89 1. De avond werd afgewisseld door zang en 'fteraten van het personeel; in de pauze wden de ouders in de gelegenheid gesteld hel werk der kinderen te bezichtigen. Ds. de Vries sloot dezen in alle opzichten Waagden avond met gebed, nadat gezon- Een was Gez, 180 4. - In het, kerkgebouw van den Ned. Prot. ™d, afd Haarlemmermeer aan den Hoofdweg te Hoofddorp herd een kerkcon- cert gegeven. Medewerkenden waren mevr. EE Zeeuw-Slierendrecht te Den Haag. zang. ®"r. Roefsen-Tak te Heemstede, viool en heer L. Hartman te Hoofddorp orgel, - Tot kweekeling met akte werd be noemd aan de Herv. School te Nieuw Ven ten, de heer Z. v. Straaten te Heemstede. - In hotel de Beurs te Hoofddorp hield heer M. de Beek een lezing over het onderwerp „Het karakter der Openbare School", Gistermorgen werd bij den bakker V. Hieuw Vennep ingebroken. Uit voorzorg jsboen de inbrekers de telefoon doorgesne ld. Doordat zij in hun werk werden ge- noord hebben zij slechts een klein gelds- «flrag ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. AANBESTEDNIG Etaliseeren terreinen Nieuw Zuid. c.ft? b'hslag der aanbesteding voor het eeron cier terreinen Nieuw '/'.ia, inlat >li volgt: Volgens bestek, 2 en 3, speciale aanbiedingen. tierride ^root- Nieuwe Beestenmarkt. Lei- aJ" 53100, 2. f.45600; G. Hulseboscn, •t B» t n 95, Bloemendaal: 1. f.57600: A. li jrlj Louwestraat 1. Katwijk aan Zee w h. Verdoes en W. Vooys. Mr. ftk» KatwÜ'c aan Zee: 1. f.e6990; Rijn- Voorstraat 34, Katwijk a. d. ftiMaïJDT100; Joh. Rombout, Dongjum, Staling f sT150. 2. f.55150; P. v. Oort nestra at C 26, Raamsdonk: 1. f 67980; Diphtheric. In deze gemeente werd-en wederom 3 ge vallen -van Diphtherie aazlgëgeven. Jaarvergadering Geref. Alannenver „Rondom het Woord". In de vergaderzaal der Geref. Kerk werd de jaarvergadering gehouden door de Oer Mannenvereeniging „Rondom het Woord" onder leiding vand en voorzitter, dr. Th. Ruys Jz„ die een welkomstwoord sprak, waarna hij doel en beteekenis van het werk der Mannenvereeniging uiteenzette. Een beknopt verslag volgde van de on derwerpen die in het afgeloopen jaar aan de orde kwamen, waarbij de verscheiden heid naar voren trad. Den secretaris, den heer W. A. Schouten, werd dank gebracht voor de samenstelling daarvan en den wnd, secretaris voor de voorlezing. Hierna werd de hoofdschotel aan de orde gesteld, nj. een referaat van den heer M. J. de Blieck, welke handelde over „Onze Psalmberijming". De heer de Blieck merkte op, dat de Oud-Testamentische dichters in de Psal men hun geloof hebhen bezongen, welke woorden de eeuwen door de vertolking zijn geweest van het geloof van Gods kinderen. Een overzicht werd gegeven betreffende het ontstaan der Psalmberijmingen Uit voeriger stond spr. stil bij de berijming van Datheen, welke berijming jarenlang ln ge bruik is gebleven in de Kerken. De berij ming van Marnix van St. Aldegcmde ver mocht de berijming van Datheen niet te vervangen. In 1773 moest de berijming van Datheen wijken voor de tegenwoordige Psalmberijming. Ook onze huidige Psalm berijming, welke van hoogerhand min of meer is opgedrongen door den Staat, vol doet niet aan de eischen, die men vanuit Schriftuurlijk standpunt bezien, stellen mag, Niettegenstaande de gebreken die onze Psalmbundel heeft, mogen wij God dankbaar zijn voor het bezit daarvan. Een aangename gedachtenwissellng volg de op dit interessante onderwerp. Een stukje proza volgde door G. Hoi.'s- man over „Kleine kinderen en Godsdienst" waarnaar eveneens met belangstelling ge luisterd werd. Na de pauze werden door verschillende leden der vereeniging bijdragen geleverd in proza en poëzie. Deze uitnemend geslaagden avond werd met dank aan God gesloten. Tot volontair ter gemeente-secretarie alhier is toegelaten mr. Ellinkhuizen uit Leldschendam. Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 521 wierkloozen (v. J. 507). Raadsagenda. De raad komt Vrijdag a.s. des nm. te 4 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B. en W. om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de ge meente wordt voorbereid; 3. a. Wijziging der begrooting. dienst 1938. b. Wijziging der begrooting, dienst 1939 4. a. Wijziging der begrooting voor het Grondbedrijf. 1938. b. WilzigTg der begrooting voor het Grond bedrijf, 1939: 5. Vaststelling der voorschot ten od de gemeentelijke vergoeding, over eenkomstig artikel 103, zesde lid der L.O. Wet 1920. ten behoeve van de bijzondere lagere scholen alhier over 1939. 6. Vast stelling van een verschillende gemeenten verschuldigde vergoedingen ingevolge ar- De opbrengst van de onlangs gehou den propaganda uitvoering der Chr. Gem. Zangvereenigtng bedraagt ruim f. 65, Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Gerrit. z. van Hendrik Griffioen en Adriana Margje Groeneveld; Mary Ann. d. van Hendrik Caspar Jacobus Bouwer en Jannetje Oskam: Dammesje. d. van Mannes Loedeman en Elisabeth Ketel: Jan Cornells Willem, z. van Jacob Snel en Krina Pieternella Klink. Overleden: Pieter Kalkman. 82 jaar, wedn. van Masje v. d. Helden fwon .tc Boskoop); Albert Edelbroek, 82 jaar. wedn. van Catharina van Stralen. Loop der Bevolking. Vertrokken: n. Amersfoort. Goudsbloemstr. 4. Wulfert Zevenboom en gez.; n. Amsterdam. Ie Helmerstraat 18II. Pieter H. van Veen; n. Het Bildt, St. Jacobi Parochie 707. Gerrit Steinstra; n. Nieuwkoop. A 69. Petronella M. M. Stolwjjk: n. Wassenaar. Wittenburgerweg 170, Japlna P. Noorlander. Door de politie is tegen een tweetal jongens van resp .9 en 11 jaar procesver baal opgemaakt wegens het vernielen van eenlge verkeerspaaltjes langs den Rijks straatweg. v Loop der Bevolking. Gevestigd: A. E. van der Hoorn B 20 B. Bongaarts F 42 E. C. Zwetsloot B 50 N. M. Commys F 54 G. J. Schouten B426 G. van der Weyden B 76 P. M. van Zaal D 148 W. Th. van der Windt F 54 P. J. Olyerhoek E 18 A. G. J. de Bruvn B 308 G. A. Baak D209 C. H. van der Klugt B 171 A. C. van der Geest E 65 A. C. C. de Vette D 149 G. Th. C. Wortman D 76 A. C. van Emmerik D 129. Vertrokken: A. Th. van der Hoorn n. Voor burg. Duivenvoordenlaan 5 W. van Zanten n. Rotterdam. Oostplein 14 G. Willems n. Was senaar. Lazenlaan 15 M. A. Otten n. Amster dam. De Clerqstr. 36 C. M. J. Meyer, n. Den Bosch. St. Janssingel C. J. Loos n. Lisse, Veldhorststr. 14 A. C. Wesselman n. Uithoorn. Boterdijk 65 A. M. Kerkvliet n. Wassenaar. Van Heeckerenstr. 9 S. M.'M. Leendertz n. Haarlem, Craynesterlaan 57 A. Horsman n. Amsterdam. Javastr. 1911 A. E. van der Hoorn n. Rijnsburg. Noordzijde 76 J. Nieu- wenhuis n. Noordwijkerhout. Langeveld 29 G. A. Kerkvliet n. Amsterdam. 2e Oosterparkstr. 35II M. P. van der Endt n. Woubrugge, B 287 J. Th. J. Ludlage n. Leiden, Oosterdw.- gracht 19. Wijziging geldleening. B. en W. stellen den raad voor, naar aanleiding van de ingezonden balans-, winst- en verliesrekening der Tentoonsbel- lingsvereeniging .Boskoop" 1938. waarin de uitkomsten der tentoonstelling in 1938 be neden de verwachtingen zijn gebleven, ten einde te voorkomen, dat de borgstelling der gemeente Boskoop en die van andere ge meenten alsmede die van den heer Reym te Waddinxveen. in werking zou treden, de aflossing 1939 van de tentoonstellings- vereeniging uit te stellen. De geldschiet- ster neemt hiermede genoegen, mits de ge meente hiermede accoord gaat en de ga rantie voor deze aflossing dus onaangetast blijft. B. en W. stellen ln dit verband voor de I leening die een looptijd heeft van 25 jaar te verlengen tot 30 jaar. (Ingez Mee.' Commissie Arbeidscontract Bouw en Schildersbedrijf. Ter bevordering van de naleving en doorvoering van de bepalingen van het Arbeidscontract ln het Bouw- en Schilders bedrijf is een commissie samengesteld be staande uit de volgende heeren: M. J. A. van Breda, voorzitter; G. v. Duijker, C. Meiman, J. Reeuwijk (leden werkgevers) H. Iloogervorst, secr.; A. Eikelenboom, P. van Houwelinge en J. C. Schrama. VOOR WOENSDAG 15 FEBRUARI. Alphen-aan-den-Rgn Lokaal van Man- dersloostr.: Nam. 7.15 uur. de heer Zwoferink van Ederveen. Boskoop Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Kleisen. Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. Verhagen van Middelburg. Hazerswoude Saivatori: Nam. 7 uur, ds. J. Lekkerkerker van Oldenbroek. Katwyk-aan-Zee Zaal voor Prot. Belan den: Nam. 7 uur, ds. J. van Amstel, van Lage Vuursche. Geref. Gem.: fRemisestraat)Nam. half- acht, ds. Llgtenbcrg van Lisse. NoordwUk-aan-Zce - Geref Bond fJüliana- weg 27»Nam. halfacht. ds Remme van Am sterdam. Waddinxveen Oud-Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Van der Kraats. Zevenhoven Geref. Kerk: Nam. halfdrle, ds. De Bruine van Uithoorn. Burgerlijke Stand. Geboren Maria Johanna Catharina. <1. van A. J. de Cler en J. C. Kooijman; Wilhelmina, d. van H. van Veen en A. C. Oosterom. Overleden: J. A. Kokshoorn. 2 Jaar. z. van A. J. Kokshoorn. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. C. E. M. Schools. Veursche- weg 3; mej. E. M. J. C. Frericks, Veurscheweg 3; mej. J. H. van Velsen, Leidscheweg 249. Mej. M. J. Voerman, n Den Haag. Asterstraat 9; mevr. Blaauw geb. van Dissel, n. Croydon Engeland): G. de Jong. n Boskoop Putten- kade 271; mej. A. M. van Stein, n. Wassenaar, Witenburgerweg 37. De collecte gehouden voor het fonds voor Bijzondere Nooden, heeft alhier f. 166,40V: opgebracht. Gedurende Januari werd aan het post kantoor alhier bij de rijkspostspaarbank ingelegd f. 26958,32 en terugbetaald f. 11021,71. Gevonden. Een zak voederkalk, een dekzeil, een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur voormiddag. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 185 personen. „Patrimonium-avond". De afd. Leiderdorp van Patrimonium vergaderde in de Christelijke school. De voorzitter de heer D. de Haas liet zingen Ps. 25 2. Na schriftlezing ging hij voor in gebed, waarna hij wees op de ver minderde belangstelling voor „Patrimo nium", hetgeen ook te Leiderdorp is waar te nemen. Om meer bekendheid te krijgen met het werk van „Patrimonium" in dezen tijd, was nu deze bijeenkomst belegd. De heer J. C. Pellicaan uit Amsterdam, lid van het Verbondsbestuur. hield dan een lezing met lichtbeelden over „Patrimo niums practisch werk". Spr. merkte op. dat Patrimonium bij de oprichting in 1877 de eenige Christelijke organisatie was. Het werk op het gebied van de vakbeweging Is later overgenomen door de organisaties die thans zijn vereenigd in het Christelijk Nationaal Vakverbond. Patrimonium richt te zich toen naar andere terreinen van het maatschappelijk leven o.a. de volkshuis vesting. Het gevolg was, dat in alle deelen van het land, de Patrimoniumwoningen verrezen. Een ander onderdeel van het practische werk betrof de stichting van tehuizen voor tewerkgestelden in de werkverschaffing v.n. ln Groningen alsmede voor de perso nen. werkzaam bij de Zuiderzeewerken. Uitvoerig vertelde spr. van deze tehuizen waarvan er vier in Groningen zijn gesticht en drie bij in uitvoering zijnde Zuiderzee werken, nl. op Urk, Schokland en te Lem mer. Het eerste tehuis werd gesticht te Jip- singhuizen in het meest oostelijke gedeelte van Groningen. Het doel van Patrimonium was de menschen in hun vrijen tijd ge paste ontspanning te bezorgen. Het begin van dezen arbeid was moeilijk, want de be doeling van Patrimonium werd door de arbeiders niet gewaardeerd; men stond er zelfs vijandig tegenover. Maar Patrimo nium heeft volgehouden en gewonnen. In Groningen wordt thans het werk van Patrimonium zóózeer gewaardeerd, dat bij den bouw van een nieuw barakkenkamp voor de arbeiders er terrein voor Patri monium wordt gereserveerd om een tehuis te stichten. De Koninklijke belangstelling voor het werk van Patrimonium bleek uit een der vertoonde plaatjes waar H. M. de Koningin en Prinses Juliana op bezoek kwamen bij een van de Tehuizen. Spr. wekte tenslotte op tot steun aan het mooie Patrlmonlumwerk. Ds. Dijk sloot met dankgebed. Raadsagenda. De raad komt morgen des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een voorschot od de eemeentelijke ver goeding ingevolge art 103. 6e lid der L.O. Wet 1920 aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1939. 4. Behandeling schrijven van Ged. Staten d.d. 7 Febr. 1939 inzake de begrooting dienst 1939. 5. Wijzi ging begrootingen dienst 1938 en 1939. NIEUWKOOP. De bakkersknecht L. alhier, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen is, is van zijn paard gevallen en heeft daar bij een kille gebroken. Hij is in het hospi taal opgenomen. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Weesp ((als hulppred.) P. J. F. v. Voorst Vader. cand. tc Middelburg: naar Beekbergen A. de Metjere te Hoornster- zwaag. Bedankt: voor Arnemulden M. J. Lekkerker ker te Oosterwolde (Gld.); voor Benschop (toez.) J. Spelt te Rljssen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Wezep G. v. Dooren te Mussel. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Gouda L. den Boer te Arnhem en W. F. Laman te Middelhamis. EVANG. LUTH. KERK. Viertal te Stadskanaal G. Fafié. cand. en hulppred. te Vlissingen, J. Hallewas. prop. te Hilversum. P. Kastelen, cand. en hulppred. te Amsterdam en C. F. S. Stegenga. prop. te Am sterdam. BAPT. GEMEENTEN. Bedankt voor Nieuw-Weerdinge K. Prins tO Heerlen-Treebeek. Ds. A. h. v. d. hoeve. Ak. Zondag herdenkt ds. A. H. v. d. Hoeve, Ned. Herv. predikant te Hem bij Hoorn den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris die ln 1870 geboren werd was aanvankelijk werkzaam bij het openbaar onderwijs. Hij studeerde voorts theologie en werd in 1898 eandidaat in Groningen om 19 Febr. 1899 het predikambt te aanvaard de te Vledder (Dr.). Vandaar vertrok hij in 1902 naar Onderdendam, welke standplaats in 1903 met Pietersburen verwisseld werd. In 1906 werd ds. v. d. Hoeve predikant te Kollum en in 1912 vertrok hij vandaar naar Franeker. Hier werd hem in 1918 eervol ontslag verleend met de bevoegdheid van emeritus in verband met zijn benoeming tot algemeen secretaris van den Ned. Pro testantenbond. Ds. v. d. Hoeve vestigde zich daarop wetterwoon te Utrecht en de S. D. A. P waartoe de jubilaris in politici* be hoort. bracht hem in den Gemeenteraad, waar hit tot wethouder van onderwijs ge kozen werd. Toen hij benoemd werd tot gem. inspecteur van het lager onderwijs moest ds. v. d. Hoeve deze functie neerleg gen. Bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd moest hij als Inspecteur aftreden en stelde zich opnieuw In de Ned. Herv. Kerk beroepbaar. Sinds 1 April 1935 ls ds. v. d. Hoeve te Hem (NB.) werkzaam. Vergadering Oranjevereeniging „Eensgezindheid". Bovengenoemde vereeniging kwam in vergadering bijeen. De voorzitter de heer J. A. v. d. Broek opende deze goed bezochte bijeenkomst, waarna de notulen van den secretaris goedgekeurd werden. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniging 211 leden telt behalve de adspirantleden Uit dat van den penningmeester bleek dat er een aanzienlijk batig saldo is. Het geheele bestuur bleef zitting houden. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen nogmaals hartelijk voor hun mede werking tot het welslagen der festiviteiten, in het bijzonder burgemeester mr. J W. Peek voor zijn meermalen betoonde belang stelling de geestelijkheid, ds. A. v. d. Bijl. de hoofdonderwijzers der scholen en hun personeel, alsmede de heeren Straathof Sr. en Kroon voor het beschikbaar stellen van het feestterrein. Hierop volgde sluiting. De maandelijksche collecte ln de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft op gebracht f. 98,05. Ontvreemding van goederen. De heer W. deed bij de politie aangifte van het feit, dat met het vertrek van zijn huishoudster naar Dirksland, verschillende linnen goederen mede waren verdwenen. Bij een door de politie ingesteld onderzoek ten huize van haar nieuwe woonplaats werd het ontvreemde terug gevonden en in beslag genomen. Tegen de juffrouw, dïe bekende aan het feit schuldig te zijn, werd proces-verbaal opgemaakt. In de vacature Zijderveld, als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, is voorzien door de benoeming van den heer Brinksma, hoofd der O.L. School. Enkele werkloozen reden na het stem pelen alhier per flets naar huis. toen zij plotseling werden opgeschrikt door een hen achterop komende auto. Bij het uitwij ken daarvoor maakte M. K. zulk een on gelukkige manoeuvre dat hij kwam te val len en daarbij een pink brak, waarvoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, Op uitnoodlging van het pl. Nutsde- partement trad op de heer Lode van Gent, letterkundige en journalist met het onder werp „Vlaamrche Humor". Door zijn goede voordracht en typisch Vlaamsch accent wist de begaafde spreker de talrijke aanwezigen te boeien, waarvan het hartelijke applaus getuigde.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7