[EtDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Februari 1939 WEERBERICHT. Dieists! van huishoudelijke stukken der N.S.B. AGENDA FAILLISSEMENTEN Finland wereldkampioen estafette MUSEA. Weet U het antivoord? Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmiddag 2 uur: 777. BUITEXLAKDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De diepe depressie over het Oostzeegebied trok snel in Oostelijke richting weg. Een zeer sterke drukstyging volgde over het geheele vasteland van West Europa, waardoor het weer over het algemeen opklaarde en veel rustiger werd. Alleen in het Oostzeegebied en de Randsta ten waait het nog krachtig uit Noord. De koude luchtmassa's drongen door tot aan de Middellandsche Zee. Tengevolge van nach telijke uitstraling na den aanvoer van deze arctische lucht waren de ochtendtemperaturen over het vasteland van West-Europa overal be- belangrijk lager dan gisteren. In Duitschland komt lichte tot matige in Scandinavië strenge vorst voor. In de bovenlucht doet zich echter de nadering van warmere Oceanische lucht massa's reeds weer gevoelen. Op vierduizend meter steeg de temperatuur tien graden sinds- gisteren. Aan den grond waren deze warme luchtmassa's reeds Schotland genaderd en Usland gepasseerd, alwaar zij de temperatuur gemiddeld negen graden Celsius deden stijgen, hetgeen gepaard ging met zwaren regenval. Dit warm-front beweegt zich ook naar onze omgeving en zal morgenochtend Juist ons land bereiken met toenemende bewolking, eenigen regen, stijging van teperatuur en toenemenden en krimpenden wind. Op den Oceaan ontwikkelt zich weer een nieuwe depressie, welke het machtige gebied van hoogen luchtdruk, het geen zich nog steeds tusschen Ierland en Azoren bevindt, aan zijn Noordzijde gaat aan tasten. zoodat na een korte periode van rust de toestand van depressie-activiteit weer terug keert. WEERSOMÉTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Licht bewolkt: Zwakke N.N.W. wind: Temp. 3 gr. C.. minimum 3 gr. C. Vlissingen: Zw. bewolkt; Zwakke N. wind: Temp. 3 gr, C., minimum 2 gr. C., neerslag 1 m.m. De Bilt: Licht bewolkt; Zwakke N.W. wind; Temp. -2 gr. C.. minimum -2 gr. C., neer slag 1 m.m. Groningen: Licht bewolkt: Zwakke N.N.W. wind; Temp. 0 gr. C., minimum 1 gr. C.; neerslag 2 m.m. Maastricht: Licht bewolkt; windstil: Temp. 0 gr. C.. minimum 0 gr. C., geen neerslag. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: N.. -1 gr. C.. mooi. Londen: Windstil, 2 gr. C., mooi. Berlijn: W.N.W.. -1 gr. C.. mooi. Nice: Windstil. 7 gr. C., mooi. Stockholm: N.W., -6 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. P.). 12 uur 's middags: 7 gr. C. (45 gr. P.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Woensdag: Nam. te 0.37 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS eju Dinsdag van 5.39 u. tun. tot 6.49 u. v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 Febr.: op 4.12 uur; onder 12.45 uur. WINTERSPORT. Zwitserland. Adelboden: 5 gr. C., 1. sneeuwval dal 15 c.m., skigebied 70 c.m. Grindelwald: —6 gr. C., 1. sneeuval dal 35 cjn., skigebied 60 c.m. Gstaad: —6 gr. C., betrokken, dal 40 om., skigebied 90 c.m. Gurnigelbad: —5 gr. C.. zw. sneeuval, dal 15 c.m., skigebied 40 cm. K anders tee: 7 gr. C., 1. sneeuwval, dal 25 c.m., skigebied 60 cm. KL Scheidegg: —9 gr. C., betrokken, dal 60 c.m., skigebied 60 cm. Lenk-Zweisimmen: 5 gr. C., betrokken, dal 30 c.m., skigebied 60 c.m. Morren: 8 gr. C.. betrokken, dal 40 cm., ski gebied 60 c.m. Wengen: —4 gr. C.. betrokken, dal 40 c.m., skigebied 45 cm. Arosa: 8 gr. C., L sneeuwval, dal 70 c.m., ski gebied 90 cm. Braunwald: —6 gr. C., 1. sneeuval, dal 30 c.m., skigebied 60 c.m. Davos: 6 gr. C., 1. sneeuwval, dal 40 cm., skigebied 50 cm. Flims-Waldhaus: 4 gr. C., 1. sneeuwval, dal 20 cm., skigebied 25 c.m. Klostere: —3 gr. C., 1. sneeuwval, dal 35 c.m., skigebied 50 c.m. Lenzerheide-Parpan5 gr. C.. 1. sneeuwval, dal 20 c.m., skigebied 25 cm. Pontresina: 6 gr. C., betrokken, dal 50 c.m., skigebied 90 c.m. St. Moritz: 6 gr. C., betrokken, dal 50 cm., skigebied 80 cm. Unterwasser-Wildhaus: 6 gr. C., 1. sneeuwval, dal 50 c.m., skigebied 90 cm. Caux sur Montrieux: 2 gr. C., betrokken, dal 30 c.m., m. d. 100 c.m. Chateau d'Oex: 5 gr. C., betrokken, dal 25 cm., skigebied 90 c.m. Les Diablerets: 5 gr C., bewolkt, bise, dal 50 50 c.m.. skigebied 80 cm. Leysin: 7 gr. C., betrokken, dal 30 c.m., m. d. 100 c.m. Montana-Vermala-Crans: 5 gr. C., betrokken, dal 40 c.m., skigebied 60 c.m. St. Orcrue: 1 gr. C., mooi, dal 40 c.m., ski gebied 70 cm. Ste Croux les Rasses: 4 gr. C., betrokken, dal 20 c.m., skigebied 40 cm. Villa re Chesières: —4 gr. C., betrokken, dal 40 cm., skigebied 80 c.m. Zermatt: —4 gr. C., 1. sneeuwval, dal 45 cm., skigebied 70 c.m. Andermatt: 4 gr. C-, 1. sneeuwval, dal 45 c.m.. skigebied 50 c.m. Engelberg: —4 gr. C., 1. sneeuwval, dal 40 c.m., skigebied 100 c.m. Rigi: —5 gr. C., zw. sneeuwval, dal 40 c.m., ski gebied 50 c. m. Voor den politierechter te Utrecht heb ben gisteren terecht gestaan de 21-jarige S., uit Bunnik, voorheen kantoorbediende op het hoofdkwartier van de N.S.B. en de 23-jarige ten H.. gewezen boekhouder bij de N S B te Maartensdijk, de eerste wegens diefstal van brieven geadresseerd aan het hoofdkwartier der N.SB., welke brieven hij. alvorens ze af te leveren ter inzage gaf aan den mede-verdachte ten H.. die zich ter zake van uitlokking van misdrijf te verantwoorden had. Uit de behandeling dezer zaak bleek, dat ten H. na zijn ontslag in dienst was getre den bij een z.g. comité, dat zich de bestrij ding van de N.S.B. ten doel stelt (Ten H. verklaarde later dat dit comité niet be staat) Teneinde in het bezit te komen van voor dit doel geschikte gegevens, had ten H.. den kantoorbediende S., overgehaald de brieven, welke hij van het postkantoor af haalde eerst aan hem ter hand te stellen en daarvan Inzage, eventueel afschrift te doen nemen. Mr. A. J. van Vessem. procureur van de N.S.B.had zich namens deze civiele partij gesteld en vorderde uit principieele over wegingen een schadevergoeding van een gulden. Het O M.. waargenomen door jhr. mr. J E. W Quarles van Ufford, zeide overtuigd te zijn van de schuld van belde ver dachten. Tegen S. eischte de officier wegens diefstal van brieven een geldboete van f. 10 subs. 5 dagen en tegen den ex- boekhouder ten H. wegens uitlokking een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen. Het O.M. achtte geen voldoende gronden aanwezig om de civiele vordering toe te wijzen. Mi*, van Vessem bestreed dit laatste standpunt, daar de N.S.B. door de publica ties groote schade had geleden, omdat groot e bedragen, welke anders ongetwijfeld aan de beweging zouden zijn geschonken, nu waren ingehouden. Bovendien hadden verschillende afdeelingen speciale koeriers aangesteld voor het verzenden van haar bescheiden, welke men niet aan de post toevertrouwde en hiermede waren groote kosten gemoeid. De raadsman van de verdachten achtte de tenlasteleggingen niet bewezen en vroeg vrijspraak. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De wacht op de K.W. 130. De raad voor de scheepvaart deed van daag uitspraak in zake de klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den schipper van den motorlogger .Nederland 7" K W. 130. wegens overtre ding van artikel 117 van het schepen besluit. De raad is. met den pl.v. inspecteur- generaal voor de scheepvaart, van oordeel, dat de klacht gegrond ls. De bewering dat de aangeklaagde zelf met een matroos de wacht had. is in strijd met de door hem erkende feiten. Men ls dichter bit de waarheid, wanneer men aanneemt, dat feitelijk niemand de wacht had. Mitsdien straft de raad den aangeklaag de, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, voor den tijd van acht dagen. Het bezoek. Een tuinarbeider uit Leldschendam was op bezoek geweest bij een tuinder te Noot dorp. Na het bezoek miste ce laatstgenoemde f. 2 en een rozenkrans. De tuinarbeider stond nu terecht wegens diefstal en bekende. Hij wilde de schade graag vergoeden zei hij. „Dat had ik liever maar eerst gedaan", vond de Officier, die wel rekening wilde houden met hét gunstige rapport, en f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis eischte. Het vonnis werd dienovereenkomstig. Glas op het hoofd. In een café te Noorden kregen twee be zoekers ruzie, bij welke gelegenheid R. C. uit Noorden een bierglas op het hoofd ge deponeerd kreeg, hetgeen een flinke wond en een proces-verbaal voor den bewerker er van opleverde. Hij stond nu terecht, en bekende. Het bleek dat de drank weinig goeds in dit ge- I val had gedaan. De Officier vorderde twee weken gevan genisstraf. zulks vanwege het feit, dat ver dachte al eerder iets aan de hand heeft i gehad. Het vonnis werd f. 25 boete subs 25 da gen hechtenis, en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf. DE ECHTELDSCHE MOORDZAAK. Arbeider tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Jledenmorgen heeft de rechtbank te Arnhem uitspraak gedaan in de zaak legen den dertigj arigen werkloozen arbeider uit Echteld, die op 31 Januari j.l. terecht stond als verdacht van doodslag op de 43-jarige mej. van Hattum uit Echteld en van dief stal van een hoeveelheid geld, toebehoo- rende aan den broer van het slachtoffer. Zooals men zich herinneren zal ontkende de verdachte bij de openbare behandeling met groote beslistheid schuldig te zijn aan den moord, dien hij bij het vooronderzoek volledig .bekend had en die nu volgens zijn verklaringen een dag na den door hemzelf wel gepleegden diefstal zou hebben plaats gehad. Ondanks deze ontkennende verklaringen van verdachte, deelde de rechtbank de zienswijze van den officier van justitie, dat verdachte schuldig was aan doodslag en diefstal beide en veroordeelde hem daar om tot een gevangenisstraf van vijftien jaar met aftrek van ruim acht maanden preventieve hechtenis. De eisch luidde levenslang. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het vcrsche broodje. Volgens de verklaring van een kunst schilder uit Katwijk aan Zee, levert een bakker in die gemeente des morgens vóór 10 uur versch brood af. De andere bakkers vinden dat niet pret tig. Nu begreep de politierechter weliswaar niet, wat de kunstschilder daarmee te ma ken heeft, doch in leder geval, de schilder had dat gedaan. Hij liet n.l een versch broodje koopen vóór het wettelijk geoorloofde tijdstip, en toen hij het broodje bezat, ging hij er mee naar het politiebureau. Onderweg daarheen werd hij echter aan gereden door een knecht van den bakker, van wien het broodje gekocht was. Het broodje viel op straat en de knecht stapte van zijn fiets. Op deze chronologische volgorde der ge beurtenissen, bouwde de Officier een po ging tot diefstal van het broodje. De verdachte evenwel betoogde dat hij per ongeluk tegen den kunstschilder was gefietst, omdat deze net „moord" riep. De kunstschilder en een andere getuige wisten daar echter niets van. De Officier geloofde dan ook niets van het verhaal, en eischte f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De Politierechter kon niet tot het bewijs komen dat verdachte het tenlaste gelegde zou hebben gepleegd, al vond hij het dui delijk dat verdachte het „stuk van over tuiging" den kunstschilder afhandig had willen maken. Verdachte werd daarom vrijgesproken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ridders van den weg. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan A. van E. alhier, omdat hy op den Haagweg alhier met zijn vrachtauto zon der eenige waarschuwing een stoplicht had ook niet gebrand gestopt had. waardoor de heer Rehmann alhier, die met zijn auto achter verdachte reed, tegen de auto van verdachte was gebotst. De heer F. Rehmann verklaarde, dat hij verd. bij het Motorhuis al gezien had. Toen hij aan verdachte gevraagd had om een rekening te voldoen, was deze snel weggereden. Op den Haagweg bij den molen van Noordman wilde hij verdachte passeeren, maar nadat ver dachte hem door te slingeren op de grasberm had geduwd, had verd. plotseling gestopt, waar door get. met zijn auto in botsing was gekomen met de auto van verdachte. Ook de heeren W. van Leeuwen en A. A. van Zijl. die in de auto van den heer Rehmann zaten verklaarden, dat verdachte den heer Rehmann geen gelegenheid had gegeven om te passeeren. maar na eerst de auto op de grasberm geduwd te hebben plotse ling zonder reden gestopt had, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Het O.M, eischte f. 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Onwettig college geloopen. Een student uit Den Haag, moest terecht staan omdat hij een college gevolgd had. zonder dat hij de vereischte inschrijvingskosten ét f. 10 betaald had. Verdachte erkende de overtreding, maar omdat hij ook veel in Den Haag werkt had hij vergeten het geld te storten. Het OM. eisch te f.5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Met ondeugdelijke remmen gereden. Een Leidsch handelsreiziger moest terecht staan omdat hij met een auto had gereden waarvan de voetrem in het geheel niet werkte. Verdachte erkende het feit. hij wist dat de rem niet in orde was, maar daar zijn firma „nood lijdend'' was kon de rem niet hersteld worden. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 d. hechtenis. Uitspraak f. 7.50 of 3 d. hechtenis. Overtreding Leerplichtwet. Een visscher uit Katwijk aan Zee moest te recht staan wegens ernstige overtreding van de Leerplichtwet. Hoewel nog geen 6 maanden ver- loopen waren, sinds hij veroordeeld was tot f. 7.50 boete en in Jan. '38 een overtreding had afgekocht wegens overtreding der Leerplichtwet, had zijn dochtertje in November en December '38 de school weer verzuimd. Verdachte erkende de overtreding. Doordat hij werkeloos was, ging zijn vrouw uit werken, en had hij zijn dochtertje thuis gehouden, ook al in verband met zijn groot gezin. Het O.M. eischte f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. Op 3 April zal de Kantonrech ter vonnis wijzen. Onvoorzichtig gereden. Een garagehouder uit Noordwfjk aan Zee moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op de Waasdorpstraat onnoodig het linkerge deelte van den weg had bereden, en by het kruispunt Jan Kroonsweg geheel links de bocht genomen had, waardoor h(j in botsing was ge komen met een bakfiets die van den Binnenweg kwam. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f15 boete of 5 dagen hechtenis. Auto onverlicht op den weg geplaatst. Een autobestuurder uit Leiderdorp moest te recht staan, omdat hy 's nachts een auto geheel onverlicht op een verkeersweg te Noord wijk aan Zee had geplaatst, waardoor een automobilist die hierop niet verdacht was. op de onverlichte auto was ingereden. Verdachte erkende de over treding; er was een wiel van zyn auto af geloo pen en daar er een lantaarn stond vlak by de gestrande auto, had hy de lichten gedoofd. La ter toen de lantaarn gedoofd werd. was de auto onverlicht. Het O.M. eischte voor het niet ver licht zyn van de voorzijde f.5 boete of 2 d. h. en voor het niet verlicht zyn van de achterzyde f 3 boete of 2 d. h. Uitspraak 2 maal f.4 boete of 2 maal 2 d. h. pijl «WKrt, pijl rtxxl A v .VA -A* -as1-' - Linker pijl rood, rcebtei pij! wil Op 9 Februari is definitief surséance van betaling verleend aan de N.V. Verboon's Ga- ragebedryf. h.o. den naam Reisbureau Stoop te Den Haag. Spui 149, alsmede aan den heer J. Chr. H. Stoop, voor den tyd van 1 jaar. Bewindvoerder mr. J. van Raalte, Den Haag. Gisteren zyn te Zakopane de wereldkam pioenschappen der F.I.S. voortgezet met de 4 x 10 KM estafette, welk nummer door Fin land met de loopers Pauli Pitkaenen, Clavi Ala- kulppi. Elno Olkinkora en Klaer Karppinen in den tyd van 2 uur 8 min. 35 sec., na feilen stryd met Zweden, werd gewonnen. Ook nu was het weer zeer slecht, zoo slecht zelfs, dat men het traject voor de esiafetle naar elders moest verplaatsen, daar op de oorspron- keiyk uitgekozen route te weinig sneeuw lag. Het parcours, voor alle vier loopers hetzelfde, was geheel bevroren en liep over heuvelachtig terrein. Het weer was betrokken, het vroor 1 graad. Pitkaenen gaf Finland op de eerste 10 K.M. de leiding voor Zweacn. uaiië Frank.yk en Zwitserland. Op de tweede 10 KM. wist Sten- val den Fin Alakulppi in te halen en na 20 K.M. leidde Zweden in den tyd van 1 uur 4 min. 13 sec. Met Filand op ae tweede plaats, vyf seconden later doorkomend. Italië als derde in 1 uur 6 min. 6 sec., gevolgd door Zwitserland, Noorwegen, Franki-yk, Duitschland, Polen. Joego-Slavië en Hongarye. De derde Finsche looper wist den voor hem uitgaanden Zweed Westberg weer in te halen en zoo leidde Fin land na 30 KM. in 1 uur 37 min. 7 sec. met 48 sec. voorsprong op Zweden, terwyi Italië zich op de derde plaats kon handhaven. Tenslotte wist ae vit. insens looper den voorsprong nog te vergrooten, zoodat de Fin sche ploeg opnieuw op den titel van wereld kampioene estafette beslag legde. De uitslag luidt: 1. Finland (Pitkaenen, Ala kulppi. Olklnuora en Karppinen), 2 uur 8 m. 35 sec.; 2. Zweden (Haegglund, Stenvall, West- berg en Panlinn) 2 uur 9 min. 43 sec.; 3. Italië (A. Compagnoni. S. Compagnoni. Baur en Jammaron (2 uur 13 min. 38 sec.); 4. Noor wegen (Odden, Fosseide. Evensen en Hoffs- bakken» 2 uur 13 min. 55 sec 5. Zwitserland 2 uur 15 min. 43 sec.; 6. Duitschland 2 uur 16 min. 33 sec.; 7. Frankryk 2 uur 18 min. 4 sec.; 8. Polen 2 uur 19 min. 43 sec.; 9. Joego slavië 2 uur 22 min. 49 sec. HOCKEY. HET AANSTAAND INTERNATIONALE SEIZOEN. Vier-en-twintig spelers voor de training aangewezen. Woensdag 22 Februari zal een aanvang wor den gemaakt met de training der hockey spelers, die in aanmerking voor een der in dit seizoen te spelen interlandwedstryden komen, lederen Woensdag zal men in het olympisch stadion te Amsterdam byeenkomen en deze gezameniyke training zal verder het geheele seizoen worden voortgezet. Zaterdag 25 Febr. wordt een proefwedstryd tusschen twee elftal len, samen te stellen uit de spelers, die voor de training zyn uitgenoodigd. gespeeld. Daarna zal het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 12 Maart tegen België uitkomt, worden gevormd. In totaal zyn vier-en-twintig spelers voor deze training uitgenoodigd en wel Koelensmidt (Amsterdam). Dalmeyer (B.M.H.C.) doelverde- gers; De Waal (Amsterdam): Overing (Am sterdam). Mendes de Leon (Hilversum), P. Nef- kens (Venlo) en Postma (Zutfen) achterspe lers; H. de Looper (Hilversum), Van der Veen (Amsterdam). Ankerman (H.D.M.), Van Beek H.D.M.), Meurer (Hilversum), H. Nefkens (Venlo) en Smit (T.OG.O.), middenspelers: Roodenburgh (Amsterdam). Van Brunschot (H.T.C.C.), Hagemeyer (Union). Hey'oroek (Am sterdam). Steinz <B.H.V.), Schnitger <P. W.>, Caviefc (Gooi), Van den Doll (H.D.M.), Esser (T.O.G.O.) en Berkhout (H.H.IJ.C.) voorspe lers. VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD BONDSELFTALWATFORD. Anderiessen speelt niet mee. Het bondselftal, dat morgen te Rotterdam een oefenwedstryd speelt tegen Watford zal uitkomen zonder Anderiessen, die door de keuzecommissie in verband met een lichte knie blessure wordt teruggehouden. In zyn plaats schuift Stam naar het midden op en wordt als rechtshalf uitgenoodigd Pelll- kaan (Longa). KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Voor den L.K.B. is alleen de wedstrijd Zui derkwartier II—Fluks IV gespeeld. Deze ont moeting ls echter een kwartier voor het einde, by den stand 50 in het voordeel der thuis club, gestaakt. BOKSEN. VAN KLAVEREN WINT VAN PADDY ROCHE. Bep van Klaveren is voor het eerst na het verlies van zijn titel weer in den ring getreden in de Doelenzaal te Rotterdam. Zijn tegen stander was Paddy Roche. Iersch kampioen. In het gevecht over tien ronden wist onze land genoot verdiend op punten te winnen. OM DE HAAGSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Aan de wedstryden om de Haagsche kam pioenschappen is door twee Leidenaars deelge nomen, nameiyk Knyvel en Horree. Eerstge noemde. die leerling is van een Haagsche boks school, won in het Vedergewicht, klasse C, ach tereenvolgens van Heygen en Kottenhagen en werd daardoor kampioen. Horree (leerling van de sportschool Koore- man, alhier) kwam uit in de middengewicht- klasse C. Hy dwong De Henaun tot opgeven, en bokste onbeslist tegen Berg. Toen laatst genoemde wedstryd opnieuw werd gehouden verloor de Leidenaar, zoodat deze met den tweeden prys genoegen, heeft moeten nemen. DAMMEN. VOORSCHOTENSCHE DAMVEREENIGING. Voor het kampioenschap van Voorschoten werd de derde ronde gespeeld. De uitslagen waren le klasse: G. van Bemmelen—J. W. Schuss 1—1; J. C. de Graaf—B. Bedeker 1—1; P. Gijs- bertse—W. H. Ju 0—2; P. Hakker—J. v. d. Hulst 0—2; W. F. SllekerJ. ZuyderdiUjn 02; G. RobynJ. van Bemmelen uitgesteld. Uitgestelde partyen 2e ronde: P. Hakker— W. H. J. Ju 20; G. v. BemmelenW. F. Slie- ker 1—1. 2e klasse: C. BorsboomC. v. Wissen 11; B. Bregman—J. Nederhof 0—2; M. dc Broeder Zitman 20; H. v. Egmond—W. v. Mulligen 02; W. v. Egmond—K. Ju 0—2; J. Goor Th. Orle 20. Uitgestelde partyen 2e ronde: B. Bregman Th. Orie 20; J. GoorG. v. d. Lee 20 (regl.). uur HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 nam. Woensdag. Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur. 8 uur nam. Gerecht 10: Theosofisch Genootschap. 8I/4 uur nam. N. Ryn 76: Spr. ds. J. v. d. Berg, 7H u. n.m. Stadszaal: Uitvoering Chr. Muziekvereeniging „Athalia". 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12H en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie Eiken werkdag 101214 en 25 uur kosteloos. Stcdeiyk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari. Maart, April Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli' Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 'a Maandags f. 025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct^-1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr^-l April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf f park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 5 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappeiyk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve *s Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. RUksprentenkablnet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekenlngen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1H4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1()3 uur <1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur O April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. aam 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3*A uur 'a middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-$ uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Tlieater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Problemen der Jeugd". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater; Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Katja". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De gouden Kooi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Jantjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2*4 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CUNureelt Films Zaterdag nam. 2V4 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Avonturen in Barcelona". Zondag 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwyk a. Zee): „De Jantjes". De avond-, nacht- en Zondagdienst. der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 t>m. Vrijdag 17 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Drlessem, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28. tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 274. 1. Welke beroemde Leidenaar werd in d» Weddesteeg (nabij het Noordeinde) ge* boren Rembrandt Gerard Dou Boerhave Doeza. v. d. Werff 2. „Ook gij Brutus" zijn de laatste woor den van: Willem van Oranje Julius Caesar. Ploris V. Nero. 3. Wat is het meervoud van sergeant* schrijver: sergeants-schrijver sergeants-schrijvers sergeant-schrijvers. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De uitslagen der voortgezette wedstrtide» waren C. Th. Duivenvoorde (Luto) 200 50 33 J. v. Kampen (V.I.O.S.) 182 50 15 3.» C. Kortekaas (Luto) 200 47 19 535 J. v. Kampen (V.I.O.S.) 161 47 34 3.o HET WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45/2 Duitschers zullen niet mededingen. Thans is by den Nederlandschen Biljartbond officieel bericht binnengekomen, dat de Duk- sche Biljartbond Reen afgevaardigden sturen naar het Wereldkampioenschap 45/2, dat van 2 tot 5 Maart in Amsterof1 wordt gehouden. „Hbia* 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6