Bij het a.s. zilveren jubileum van Boskoop's Strijkorkest tEIDJCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 14 Februari 1931 VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART Jaarvergadering van den Bond van zweefvliegciubs •DAGBLADRECLAME LAND- EN TUINBOUW Anti-saneerders in het bloembollenvak CORRESPONDENTIE MABKT lïWtllïIN^! Foto Kerkhoven. Hierboven het „Boskoop's Strijkorkest", dat binnenkort zijn 25-jarig bestaan hoopt te herdenken. Op Maandag 20 Februari 1939 viert, ge lijk gemeld, „Boskoops Strijkorkest" zijn 25-jarlg bestaan. Ter gelegenheid hiervan zal de uitvoering, die dit ensemble op Don derdag 23 Februari a.s. hoopt te geven, een wel heel bijzonder en feestelijk karakter dragen. Over het algemeen gebeurt het niet dik wijls dat orkesten, samengesteld uit per sonen. die de muziek uit liefhebberij in hun vrijen tijd beoefenen, zooveel jaren blijven bestaan. En dit nu is hier bij het Boskoops Strijk orkest grootendeels wél het geval geweest. Eenige jaren voordat het strijkorkest werd opgericht was er een groep jonge ifienschen te Boskoop, die éénmaal in de week onder elkaar bij één van hen muziek maakten. Af en toe sloot zich een nieuwe ling bij dit groepje aan, zoodat er lang zamerhand een kring van elf muziek beoefenaars ontstond, waaruit op 20 Febr. 1914 in Hotel Klaassen ..Boskoops Strijk orkest" werd opgericht. De heer P. Weyman werd voorzitter, de heer H. D. Ottolander secretaris-penning meester en mej. C. van Nes bibliotheca resse. In dien tijd was het de heer C. J. Noest uit Leiden die in Boskoop muzieklessen kwam geven en die daardoor ook de meeste leden van het strijkje wel kende, zoodat het bijna vanzelf sprak, dat de heer Noest het dirigentschap van de nieuwe vereeni- ging op zich zou nemen, In liet begin werd steeds eenmaal per week gerepeteerd bij verschillende leden of andere families. Nu weer bij de familie Ottolander dan weer bij de families van Nes, Hugo Koster, mevr. v. NesBoer en nog anderen. Over medewerking van bui ten, in het voor alle vereenigingen zoo moeilijke begin, had het orkestje niet te klagen. De eerste uitvoering vond plaats op 23 Dec. 1915 in Hotel Klaassen en daarna breidde het ledental zich meer en meer uit. Al spoedig was het noodzakelijk dat er naar een repetitie-lokaal werd omgezien. Het eerste repetitie-lokaal werd de Nuts- Bewaarschool. Hier was geen centrale ver warming of electrisch licht, maar het gas licht en de kachel die er wél waren konden nauwelijks gebruikt worden. Het was mo bilisatie en het parool in die dagen luidde: ..Spaarzaamheid in alles". Zoo komt het dat bij de oudste leden van het orkest, her inneringen aan de repetities in den mobi lisatietijd in de kinderbewaarschool voort leven in „kaarslicht en vuurtjes" die zij van hun eigen meegebrachte brandhout moesten aanleggen, maar vooral aan den moolen vrlendschappelijken geest, die een band tusschen hen vormde, welke moeilijk meer zou zijn te verbreken en waaraan het te danken is dat Boskoop's Strijkorkest 25 jaar lang elke week bijeen is gekomen en waardoor het nu zijn zilveren jubileum kan vieren. In het jaar 1920 zocht het orkest een ge rieflijker plaats voor de wekelijksche repe tities. Voortaan werden deze gehouden in de vergaderlokalen van wijlen den heer J. Stolker. Van het begin af had de heer Noest zich met heel zijn hart gewijd aan het dirigee- ren van het strijkorkest. Hij was een voort varend man en had veel liefde voor de mu ziek. Géén moeite was hem te veel, als hij daardoor bereiken kon. dat de uitvoeringen van het orkest op steeds hooger peil kwa men. Acht jaren mocht de heer Noest de leiding in handen hebben. Toen moest hij in 1922 het dirigentschap wegens gezond heidsredenen opgeven en diende voor de zen. zoozeer gewaardeerden dirigent, een andere in de plaats te komen. Na den heer Noest werd den heer K. Pe tit uit Gouda het dirigentschap opgedra gen. Het orkest bestond nu uit 20 leden en velen, die voor het orkest sympathie ge voelden, waren kunstlievende leden. In deze jaren werd het orkest aangevuld met twee celli en een alt-viool. Toen nu door omstandigheden de heer Petit in 1925 het dirigentschap neerlegde, werd hij door den heer Max Weil te Bos koop opgevolgd. Tot nu toe staat het orkest nog onder diens leiding. Wel mag gezegd worden dat het „Boskoop's Strijkorkest" zéér veel aan dezen onvermoeiden en energieken dirigent te danken heeft. Het orkest, dat thans na zooveel jarig samenspel geieid werd door een zóó kun- digen en ijverigen dirigent, geeft uitvoe- ringen waarvan het muzikale peil vér boven het middelmatige ligt. Bij de uitvoeringen van verschillende orkestwerken werden verschillende blaas instrumenten en slagwerk door den heer Weil in de bezetting gebracht, een uitbrei ding van groote beteekenis. Het is jammer dat het, wat zijn spel be treft, zoo vooruitgaande orkest, een niet daaraan gepaard gaand ledental mag be zitten. De toestand van Boskoop (wij weten het allen) is verre van rooskleurig. Maar moest het daarom niet dubbel gewaardeerd wor den. dat er desondanks in Boskoop men- schen zijn, die volhouden, die trouw blijven aan de vereeniging, die zij in hun jonge jaren vormden? Eenige jaren geleden werd het orkest financieel gedwongen zijn repetitielokaal te verlaten. Gelukkig stelden de heer en mevr. Frank toen hun huis ter beschikking, opdat „Boskoop's Strijkorkest" kon blijven voortgaan zijn muziekavonden te houden. Behalve de uitvoeringen die het twee maal per jaar in eigen gemeente geeft, ver leent het ook wel haar medewerking aan concerten van zangvereenigingen uit Al pher.. Woerden en Waddinxveen Ook in Boskoop werkt het ensemble herhaaldelijk mede aan uitvoeringen van andere ver eenigingen, b.v. van „Hosanna" en „Zang zij onze leus". Wij wenschen het orkest van harte geluk met zijn zilveren jubileum en hopen dat het nog vele jaren in dezelfde harmonie zal mogen spelen? tot de vreugde van zijn leden en van de Boskoopsche Burgerij. DE ONTWIKKELING VAN DE ZWEEFVLIEG SPORT. De bond van Nederlandsche zweefvliegciubs. aangesloten bij de Koninklijke Ned. vereeniging voor luchtvaart, hield zijn algemeene ledenver gadering te Utrecht. Daar dit de eerste jaarver gadering was. na de aansluiting bij de Kon. Ned. ver. voor luchtvaart, bestond er behalve van de zijde van de zweefvliegciubs belangstelling van den luchtvaartdienst, van de Kon. vereeni ging en de centrale jeugdcommissie. Zooals be kend is men in luchtvaartkringen doende een heid te brengen in de verschillende takken van luchtsport te weten de jeugdluchtvaart, het zweefvliegen en het motorvliegen. De vergadering, onder voorzitterschap van den heer Pierre Cuypers. toonde een geest van op bouw in algemeenen zin en van vertrouwen in het bestuur, dat men vrijwel algemeene stem men werd herkozen. In het afgeloopen jaar werd op verschillende wijzen getoond dat de zweef vliegsport in ons land steeds groeit. Uit het jaarverslag blijkt, dat er thans 32 zweefvliegciubs zijn met 850 leden. Uitgereikt werden 154 a-, 150 b- en 35 c-brevet- ten. Deze zeer belangrijke resultaten werden be haald met de navolgende vluchten: Een vlucht van Ypenburg naar Vlissingen door H. van Zanten; Teuge—Eindhoven door J. Hoekstra; Ypenburg—Namen (België) door R. Nauta; YpenburgBrussel door J. van der Meer TeugeErp door J. Hoekstra; YpenburgOud dorp door A. G. C. Locher: een termische duur- vlucht van 4 uur 56 min. door H. van Zanten; een vlucht Twenthe—Eelde door Sachs en een hoogtevlucht van 2800 m. door Bosman. Van de zijde der overheid werd groote mede werking ondervonden bij het verkrijgen van i zweefvüegterreinen. Het ligt in de bedoeling, dat er uiteindelijk in ons land in elk rayon van 40 K.M. een zweefvliegterrein ligt. In het komend seizoen zal een wedstrddcom- petitie voor de zweefvliegciubs worden gehouden, welke tevens bedoeld is als training voor den olympischen zweefvliegwedstrijd welke gedurende de olympische spelen in 1940 in Finland gehou den zal worden. Ten slotte zal in samenwerking met de rvon. Nederl. vereeniging voor luchtvaart groote aan dacht worden geschonken aan de propaganda voor de zweef vliegsport. DE POSTVLUCHCTEN. De ..Pelikaan" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met 335 K.G. post. 13 K.G pakketpost en 37 K.G. vracht. Twee passagiers vliegen mede tot Amsterdam, terwijl voor tusschentrajecten 19 passagiers werden geboekt. Hedenmorgen om 7 uur is de ..Oehoe" van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is Viruly. Meegenomen wordt 358,740 K.G. briefpost, 26.310 K.G. pakketpost en 110.005 K.G. vracht. Negen passagiers maken de reis mede. oncenireer op hel krachtigste reclame-middel GEBOREN: Anna Maria. dr. van D. C. de Groot en C. J. Colpa Cornells Roelof, zn. van C. R. v. d. Laan en M. Groeneweg Lucia Alberdina. dr. I van L. Slebert en p. Vlieland Willem, zn. van H. Blok en K. C. "Doek Sara Maria. dr. van J. G. Kooyinan ^n A. Harland Leendert, zn. van J. Korpershoek en H. P. v. d. Lubbe Johan nes Hendrik, zn. van J. W. v. Polanen cn J. La Lau Angenieta Lena. dr. van D. Kralt en N. Riethoven Gerritje Mietje, dr. van S. Slap- pendel en M. Keizer Maria Theodora, dr. van C. A. Zuidbroek en Th. C Opdam Petrus zn. van P. v. Andel en A. N. Visser. ONDERTROUWD. P. J. v. d. Zeeuw, jm. 30 J. en E. M. Ouwerkerk jd. 24 jaar. OVERLEDEN: M. C. v. d. Water. hsvr. van H. Steenbergen. 73 J. E. v. Stuyvenberg, m., 53 j. M v. Noort. wed. van P. Captein. 84 j. C. P. Lan- gevled. m. 47 j. C. Dirkzwager, hsvr. van J. Colpa. 75 J. C. F. Schudel, m. 67 j. GEVESTIGD: Th. P Akerboom, dienstbode. Breestr. 87 C. C. Bink. 1.1. verpleegster. Kaiserstr. 36 S. den Blaauwen, opz. weg- en waterbouwk Was- str. 47 J. M. A. H. Boermans. verpleegster. Mariënpoelstr. 11 H. D. Bouter. tuinder, Haarlemmerweg 18 J. Brons en Fam.. off- LdH.. Vrouwenkerksteeg 12 J. M. Brouwer, dienstbode, Vestestraat 13 G. Does en Fam., wever. Atjehstr. 63 W. A. Gerlach. arts. Rijnsb.weg 10 W. Goddijn, slager. Oosterstr. 13 J J. de Graaf, korp. politietr.. Weddest. 2 P. de Graaf, handelaar in kaas. Oude Singel 2 G. Rollofde Graaff. huishoudster. Boerhaavelaan 25 A. C. Hengeveld. verpleeg ster. Rijnsb.weg 14 J de Jong. verpleegster. Meezenstr. 2 A. Jongmans. dienstbode. Rijnsb.weg 94 A. Kes en Fam.. rijkswerkman Geeregracht 38 W. Kiel. Lijsterstr. 7 C. Kleinveld, dienstbode, Rijnsb.weg 162 C. M. v. Klink, dienstbode. K. Galgewater 12a B. M. v. Kuijk en Fam.. telegrafist, v. L Stirum- str. 17 P. v. Leeuwen, dienstbode. Nw. Rijn 61a W. de Loos. Breestraat 22 H. de Meel, Oude Singel 12 E. A. v. d. HorstMoggré. Breestr. 165 R. P. H. Mulder, bakker. H. Rijndijk 252 M. J. Muys, Lijsterstr. 36 M. A. Oudshoorn, dienstbode. Utr. Veer 33a J. Qualm. Rynsb.weg 60 C. J. Root. J. de Witt- str. 11 A. M. C. Schoonderwoerd, Hooigr. 86a J. Sinteur en Fam., sigarenmaker, Emmastr. 6 A. Sterkenburg en Fam., grondwerker. Voorstr. 18 M. S. Strakinga. huishoudkun dige. Riinsb.weg 10 J. Turk en Fam.. losar- beider. Warmonderstr. 3 B. Verburg. dienst bode.'Witte Singel 38 C. Vogelesang. chemi cus. Rapenburg 4 B. M. Blaauwv. d. Voort, verpleegster. Lceuwerikstr. 43 C. J. Wiek- hart en Fam.. Spieghelstr. 31 A. Zipfel.buf- fetjuffr.. Stationsweg 2 J. W. Zuijderhoudt, Oude Vest 33 d. VERTROKKEN: A. v. Beek. n. Alphen a. d. Rijn. Emmalaan 6 C. P. A. J. Brekelmans. n. Ouder Amstel. Rijksstraatweg 235 J. A Bult, n. Delft. Noordelnde 31 H. Cloot. n. Leiderdorp. Koningstraat 43 A. Dekker, n Davos. Holl. Sanatorium G. W. Dekker, n. N. O. Indië J. Dobber, n. Haarlem. Harmejansweg 57 z. P. J. A. v. Oosten-v. Doorn, n. Den Haag, Gon delstraat 47 E. J. W. Dop, n. Deventer, Zwolscheweg 49 T. Halbertsma. n. Rotter dam. Westersingel 15 J. Hellbach en fam.. n. Den Haag. Karei Reinierskade 307 M. Hombrink n. Rotterdam. Westplein 6 A. de Jong. n. Den Haag. Daendelstraat 63 W. F v. d Kaaden en fam.. contr. B.B., n. N.O. Indië M. v. Klink. n. Alkemade. B 102 J. M. Knippels. n. Hillegersberg. Julianalaan 28a A. M. Kok. n. Voorburg. Veenkade 6 K. Kol derman. n. Den Haag. Deimanstraat 258 W. Koster, n. Rijnsburg. Brouwerstraat 140 M. Alken-Krispijn, n. Rotterdam. St. Maria- straat 55a A. J. C. Leertouwer, n. Delft. Poortlandlaan 34 G. de Leeuw. n. Utrecht. Kr Nieuwegracht 20 A. P. Lindeman, n. Delft. Markt 32 N. P. Noordermeer. n. N. O. Indië J. Parlevliet. n. Katwijk. 2e Kanaal straat 16 H. Penninkhof. n. Kampen. C. Gillestraat 45 A. J. Pakraka. n. Kleef. Gr. Heidelberg 45 A. Verschoor-v. Putten, n. Noordwijkerhout, Julianastraat 8 J. A. M. Spendel. n. Amersfoort. Utrechtschestraat 49 E. F. H. M. v. d. Stok. n. Maastricht, St. Monulphusweg 11 J. M. Taat, n. Amsterdam. R. Claeszenplein 6 hs M. JankovitsUhlik. n. Wien Neustadt, Hamerlinggasse 29 V. v. Ulden en fam.. n. Rijswijk. C. v. Necklaan 277 A. Varkevisser. n. Valkenburg, Valkenb. weg 121 J. M. Ververs-Voorbrood. n. Schiedam. Bosboomlaan 10 b G M. Woerlee, n. Den Haag. Haviklaan 38 A. Zandvliet en fam.. n. Den Haag. v. d. Neerstraat 24 A. Zeiler, n. Voorburg, Molenwijkstraat 8. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. IS HET GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF IN GOEDE HANDEN? Mijnheer de Redacteur. Alhoewel met zekere schroom deze weg van publicatie te kiezen, verzoek ik U beleefd op name van het navolgende, waarvan ik ver trouw dat door bevoegden nota zal worden ge nomen. zoodat misschien bereikt kan worden dat bestaande willekeur wordt ingeperkt. 11 Juli 1938 was volgens het courantenverslag een goede cfag voor Burgemeester en Wethou ders van Leiden. Onder algemeene instemming en hulde aan het College van B. en W. keurde de Gemeenteraad een voorstel goed ..tot het aankoopen van gronden aan de Kanaalweg-Zoe- terwoudscheweg. enz." Op dat oogenblik zal het in die „hoerastem- ming" tot geen van de aanwezige raadsleden zijn doorgedrongen, dat aankoop van gronden, voor al wanneer dit uit de ruime beurs van de ge meenschap geschiedt, gemakkelijker is dan ver koop van terreinen. Begin 1939. De Gemoenteraad keurt de ver koop van verschillende bouwterreinen goed, o.a. aan de Wassenaarscheweg. Houtlaan (nabij RUnsburgerweg), enz. Géén hoerastemming. géén hulde aan het beleid van B. en W. Nie mand heeft het woord gevraagd. ..Het gaat wonderlijk toe met de verkoop van Gemeentelijke bouwgrond" en „de een krijgt niets, de ander alles gedaan" zijn uitlatingen die mij herhaaldelijk ter oore zijn gekomen om ver der te zwijgen van uitdrukkingen, die andere mopperaars over dit onderwerp bezigen. Ik wenseh mij niet met insinuaties in te laten, doch wil mij bepalen tot feiten. I. Voor de gronden aan de Wassenaarscheweg werden het laatste jaar prijzen gevraagd van c.a. 11 k 12 gulden per vierk. meter. Verschil lende malen is er kans geweest te verkoopen tegen c.a. 9.50 k 10 gulden per vierk. meter, doch hierop wenschte de Gemeente niet in te gaan. Nu wordt plotseling een flink perceel iets ver derop aan de Wasenaarscheweg aan een bou wer van buiten de stad veakocht voor slechts f.6 40 per M2. Hiervan af te trekken de f. 1.50 algemeene bijdrage, zoodat de Gemeente nog géén f. 5 per M2 ontvangt. Het is mijn over tuiging, dat de geheele Wassenaarscheweg reeds lang bebouwd zou zijn door Leidsche bouwers, indien de Gemeente Leiden op basis van f. 6.40 per M2 de bouwgrond had aangeboden II. Ongeveer een half jaar geleden werd voor een perceel bouwgrond aan de Houtlaan, nabij de Rijnsburgerweg. 10 gulden per M2. gevraagd. Thans wordt ditzelfde perceel verkocht aan de N V. Uitgebreid Bezit, Dir. J. J. de Cler. voor f. 8.50 per M2. III. Voor een betrekkelijk klein perceel bouw grond. noodig voor afronding van een groot nog te bouwen blok huizen aan de Hooge Rijndijk, welk bouwblok dit stadsgedeelte niet weinig zal verfraaien, vraagt de Gemeente Leiden f. 13 per M2.(Ligt aan het Rijn- en Schiekanaal) Dit alles in aanmerking nemend vraag ik mij af, vanwaar en waarom deze willekeur. De prij zenpolitiek en verkoopstactiek van dit Gemeen tebestuur raken kant noch wal. Wie zal in de Gemeenteraad dit ter sprake brengen? Hoogachtend, P. J. VAN HOEKEN. Leiden, 13 Februari 1939. BLAD VAN DE SCHROEF VERLOREN. De motorlogger KW. 45. die Donderdag was vertrokken, kwam vanmorgen weer te IJmuiden terug met verlies van een blad van de schroef. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: „Utrecht" IJm. 73, 700 m. diversen en 670 st. stijve kabeljauw; „Ewald" IJm. 48. 500 m. diversen en 400 m. kabeljauw; „Gloria", IJm. 37. 800 m. diversen en 700 m. st. kabeljauw; „Christine" IJm. 2, 470 m. diversen en 300 st. st. kaoeljauw; „Maria". IJm. 95, 121 kisten di versen; „Zwarte Zee", IJm. 94. 150 m. diversen en 1600 st. kabeljauw; „Dirkje" RO. 53. 500 k. haring; „Betje" RO. 16, 120 m. diversen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 14 Februari. Tarbot f. 0.80—0.70 per KG.: Tong f. 0.84— 0.62 per KG Heilbot f. 0.90—0.72 p. KG.; Griet f.2912 per 50 KG.; Groote schol f. 8.70—7.40 idem; Middelschol f.158.80 idem; Zetschol f. 23—16 idem; Kleinschol f.238 idem; Bot f. 5.70—3.20 idem; Schar f. 8.504.40 id.; Tong schar f.3823 iaem; Poontjes f. 6.10—6 idem; Groote schelvisch f.18 idem; Middel schelvisch f. 1918 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 1916 idem; Kleine schelvisch f. 158.10 idem; Groote gul f. 12—9.60 idem; Wijting f. 4.902.50 idem: KI. gul f.136 idem; Makreel f. 5.40 idem; Ka beljauw f.2915.50 per 125 KG.: Vleet f0.55 p. stuk: Koolvisch f. 56—10 per stuk; Rog f. 13.50 p?r koop. E-somming: Trawlers: Voorwaarts IJm. 83 f. 1670; Hornrif IJm. 155 f. 1590; Hercules IJm. 196 1.3600; Mary IJm 189 f.2250; Dolfijn IJm. 103 f. 1760; KW. 103 f. 1290: Loggers: KW. 114 f.590; KW. 110 f.480: KW 45 f.180; KW. 14 f.600; KW. 29 f.720; KW. 47 f.730. JAARLIJKSCHE VERGADERING TE HAARLEM. De Vereeniging tot Behoud van het Bloembollenvak in Nederland Anti-Sanee ring" heeft gistermiddag onder leiding van den waarnemenden voorzitter, den heer P. C. de Zeeuw, te Haarlem haar tweede jaar lij ksche vergadering gehouden. In zijn openingsrede betoogde de heer De Zeeuw o.a., dat de toestand ln het bloembollen vak door de saneering achteruit is gegaan en dat vooral vele kleine kweekers hun be drijf hebben moeten opheffen Als bijko mend verschijnsel noemde hij den handel in teeltbewijzen, welke ln het loopende seizoen tot verschuivingen aanleiding zal moeten geven. Voorts wordt door de beperkende maat regelen de teelt ln het buitenland steeds meer uitgebreid. De Engelsche minister Morrison heeft eenige maanden geleden in het Lagerhuis medegedeeld, dat de sane ringsmaatregelen in Nederland over het algemeen gunstig zijn voor de Engelsche bollenkweekers. Indien Engeland de invoer rechten op bloembollen verhoogt, dan is dat een uitvloeisel van het feit, dat de teelt in Nederland door minimumprijzen en pro ductiebeperking aan banden wordt gelegd en die in het buitenland vrij is. Spreker betreurde het, dat de minister door af schaffing van deze beperkende maatrege len geen paal en perk stelt aan de aanmoe diging voor de teelt in het buitenland. Hij protesteerde voorts tegen de opvat ting, welke o.a. in de Tweede Kamer tot uiting is gekomen, dat het in het bollenvak goed gaat. Tenslotte betoogde hij dat het saneeringsstelsel geen rekening houdt met de voortdurend wisselende omstandig heden, hetgeen z.i. tot een catastrofe moet leiden. Uit het jaarverslag van den secretaris, dr. ir. M. D. Dijt, bleek o.a.. dat de heer Grulle- mans als bestuurslid was afgetreden, om dat hij meende voor een hopelooze zaak te strijden. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op een bedrag van f. 1430. De aftredende bestuursleden J. de Brabander en J. Hoogstraten werden herkozen. In de vacature-Grullemans werd gekozen jhr. W. P. Barnaart uit Bennebroek. Bij de rondvraag adviseerden enkele leden, dat alle leden der anti-saneerders- vereenlging en bloc moeten aftreden als lid der Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur. De voorzitter achtte daarvoor den tijd nog niet gekomen, omdat men bij uit treding alleen zou staan als een roepende in de woestijn. Met een opwekking om leden te werven en zoo de vereeniging te versterken werd de vergadering gesloten. (N. R. Crt.) Silver-Java-Pacific Lijn BENGALEN 13 Febr. v. Calcutta n. Pacific Kust. Mij. Oceaan PEISANDER. 13 Febr. v. jaw te Amsterdam EURYMEDON. 11 pebr Batavia n. Amsterdam. Kon. Ned. Stoomb. Mij. FAUNA, n. Rotter, dam, was 13 Febr. 12 uur 's middags loo mi| len Z.W. van Ouessant. HERCULES 13 Febr. v. Tanger n. Gibraltar MERÓPE 13 Febr. v. Oran n. Genua PERICLES 11 Febr. v. Curacao n. Puerto Colombia STELLA. 13 Febr. v. Hamburg te Amsterdam STUYVESANT. 11 Febr. v. Amsterdam te Paramaribo. AMOR, 8 Febr. van Curacao n.Maracaibo BAR ALT, 11 Febr. van Cura- Cao n. de Bovenwindsche Eilanden ft" LIBERTADOR, 11 Febr. v. Curacao n. Mara, caibo DIDO. 10 Febr. v. Curacao n. Mara! caibo HERMES. 13 Febr. v. Bourgas té Constanza MIDAS. 11 Febr. v. Curacan n. de Domincaansche Havens STRABO 10 Febr. v. Curasao n. Haiti. AGAMEM NON. 12 Febr. v. Izmir te Candia ajax. n. Odense, pass. 13 Febr. Holtenau AURo! RA, 12 Febr. n.m. 8.45 v. Amsterdam te Ham. burg GANYMEDES. 11 Febr. v. Tunis te Alexandrië HEBE, n. Gdynia, pass 13 Febr. Holtenau ORPHEUS. 12 Febr. 'van Amsterdam te Stettin ORESTES. 11. Tunis, pass. 12 Febr. Dungeness VESTA. 12 Febr' v. Genua te Livorno MARS. 10 Febr. y, Palermo n. Amsterdam. Ned. Ind. Tankstoomboot Mij. CLAUSINA, 13 Febr. v. San Pedro te Rotterdam. Holland-Australië Lijn GROOTEKERK, uit reis, 13 Febr. te Sydney. Holland-O. Azië Ljjn SEROOSKERK. thuis reis. 13 Febr. van Genua. Holland-Britscli Indië Lijn STREEFKERK 12 Febr. v. Rotterdam te Calcutta. Rott. Lloyd KOTA INTEN. uitreis. 13 Febr. te Singapore KOTA NOP AN. n. Rotterdam' pass. 13 Febr. Lands End KERTOSONO thuisreis. 12 Febr. v. Port Said KOTA AGOENG. uitreis, pass. 12 Febr. Kaap Bon KOTA BAROE. uitreis, 12 Febr. te Londen WELTEVREDEN, thuisr., 12 Febr. van Padang BUITENZORG, uitreis, pass. 13 Febr. Kaap Bon. Java-New York Lijn KOTA RADJA, pas?, 10 Febr. Kaap de Goede Hoop; wordt L Febr. te Belawan verwacht siantar, pass. 12 Febr. Kaap de Goede Hoop; wordt 28 Febr. te Tjilatjap verwacht. Halcyon Lijn MAASBURG, 13 Febr. van Pepel te Rotterdam. Mü Nederland JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT, thuisreis, 12 Febr. v. Batavia. Diverse Stoomvaartberichten JONGE ELI SABETH, 13 Febr. van Huil te Antwerpen - LINGE. 11 Febr. v. Rochefort n. Zighinchor PRINS MAURITS. n. Jaffa, pass. 12 Febr, Gibraltar PRINS WILLEM VAN ORANJE, 11 Febr. v. Rotterdam te Jaffa BERKEL, 11 Febr. van Bordeaux n. Dakar RIJN, n, Saffl. pass. 11 Febr. Ouessant SCHIE, n. Dakar. pass. 13 Febr. Ouessant SLIE- DRECHT. 14 Febr. v. Abadan te Ipswich verwacht TRITO, 12 Febr. v. Rotterdam te Dublin WOENSDRECHT, 13 Febr. v. Con stanza n. Alexandrië BARENDRECHT, 16 Febr. v. Talara te Rotterdam verwacht - MOORDRECHT. 15 Febr. v. Curacao te Rot terdam verwacht IJSTROOM. 12 Febr. van Amsterdam te Leith GROENLO. 11 Febr. v. Glasgow te San Juan KATWIJK, n. Vesteras, pass. 13 Febr. Holtenau STOL WIJK. n. Susak. pass. 12 Febr. Malta RANDWIJK. 12 Febr. v. Antwerpen te Pan demia WALENBURGH, 12 Febr. v. Rot terdam te Middlesbro JEANNETTE, 12 Febr. van Brest n. Port Talbot ALGENIB, 12 Febr. v. Rotterdam te Santa Fe ALDE- RAMIN. 11 Febr. v. Rotterdam te Narvik MIRACH. 12 Febr. v. Philadelphia n. Ant werpen ARUNDO. n. Freetown, was 11 Febr. 11.15 u. n.m. 25 mijlen Z O. van Niton ALK AID. 11 Febr. v. Cristobal n. Londen BOEKELO. n. Gent, pass. 10 Febr. Gi braltar. J. B. te L. - Ongeteekend kunnen wij Uw stuk niet plaatsen. LEIDEN, 14 Febr. Vette Varkensmarkt - 249 zware 46—47^, 12 lichte 43—45. Handel sleepend. LEIDEN, 13 Febr. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" - Per 100 Kg.: Roode kool 6.10—7.30; Sav. kool 5.807.20; Boerenkool 1822; Rapen 1.10—2.80; Prei 8.30; Kroten 1.90—4.40; id. gekookt 4-8; Uien 3—6.90; Peen 5.20—8.20; Spruiten 2-29; Andijvie 31—33; Witlof 6—28; Spinazie 36, Per 100 stuks: Knolselderie 6.30—15.20. Per 100 bos: Pieterselie 1011; Selderie 14.90. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Febr. Groenten- veiling Roode kool 6.107; Gele kool 6.207; Uien 46.25; Waschpeen 11.75; Kroten 60- 85; Knolselderie A 9.20—16.20. B 6.40-9; Boe renkool 6572; Schorseneeren 13—14.40, 2e srt. 6—7.90. BODEGRAVEN, 14 Febr. Aangevoerd 33 part. Goudsche kaas. alle met R.M.. totaal 2385 stuks. weg. 21.465 Kg. Ie srt. met R.M. 25-26.50, 2e srt. 23.5024.50. Handel matig. BOSKOOP. 13 Febr. Coöp. Vereen. „De Bos koopsche Veiling" Diversen: Seringen- bloemen 7685; Narcissen 6; Prunus Triloba le sft. 0.95—1.04, 2e srt. 63—80; Cerasus Rosea 1.30—2.10; id. Hisakura 1.70—2.60; Sneeuwbal len 0.701.20; Azalea Mollustakken le srt. 2.30 —2.90. 2e srt. 0.90—1.80; Rhododendronbloemen 40; Forsyhia 0.60-1Tulpen 14-16; Funkia's 10. HAZERSWOUDE. 13 Febr. Aanvoer 5418 Kippeneieren 2.703.65. Kippen 65. NAALDWIJK, 13 Febr. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling Spectrum 2.20—5.10; Sal mon 1.70—3.80; Licht rose 3.90—6.30; Wit 3- 5.80; Gemengd 3.405.60; Amaryllis Calla 1521; Plumosa 22—53; Sprengerie 23— 33; Freesia 10—31; Buttercup 12—25: Copland 15—17; Rose Copland 20—22; Bartlgon 16-26; William Pitt 19—23; Le Notre 21—33; Albino 46—50; Vlctoire 18—21; Gele Prins 16-17: van Oostenrijk 1417; Murillo 15—18; Mr. v. a. Hoeff 15—20; Mozart 18—21; Ibis 15. NAALDWIJK. 13 Febr. Bond Westland - Witlof 21; Kroten 65—75; Dunsel 67—72; An dijvie 73; Flakkeesche Peen 8095; Sprinten 1.40—1 70; Boerenkool 0.65—1.15: Kelen 4-4™. Peen 22; Prei 8.10—10.40; Eieren 3.60-3.80. PURMEREND. 14 Febr. Gem. Kaasbeurs - Verhandeld 13 part., weg. 17.000 Kg. stug. Hoogste prijs 21. KI. Boerenkaas 3— Volvette 1—25. Boter 1.45—1.57. ipn Runderen Aanvoer 465 stuks. Vette Koe e 60—69; Gelde koeien 115—175; Melkkoeien w —260; Stieren 46—52; Paarden 60-180; vew kalveren 6595 Nucht. slachtkalveren 7 i-> ld. fokkalveren 11—18; Vette slachtvarkens 47; Mag. varkens 2230; Biggen 9—17; ben» pen 22—28; Bokken 3—11. Kippeneieren 3-Jf- Eendeneieren 3; Oude kippen en hanen 42^; Konijnen 0.30—1.50; Eenden 20—60;. Coöp. Centr. Eierenveiling Purmerend O.a- 50.000 Eendeneieren 3.15; 80.000 Kippoer 65/66 Kg. 3.30—3.35; 63/64 Kg. 3.20; 60 62 3.05—3.25; 58/59 Kg. 3.05—3.10: 56 57 Kg- 3 05; 53/55 Kg. 2.90—3; 50/52 Kg. 2.80— RIJNSBURG, 13 Febr. Groen Lenveiiing Kroten 65-80; Waschp-. kool 4.50—6.60; Gele Aardappelen 60—70: Kroten 65—80; WascbP-eJj 1.10—1.60; Roode kool 4 506.60: Ge» "J 4—6.50 Uien 5—5.50; Knolseldery A 7—12; Witlof 16—24. 4-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12