Ons Kort Verhaal Binnenland YSCOLA'S vraagt YSCOLA'S LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 14 Februari 1939 Het jubileum De Koningin naar Soestdijk Wijziging van eenige artikelen der invaliditeitswet Nieuw reglement autovervoer personen Trams in het Gooi worden vervangen door kussen Economisch technologisch Instituut in Limburg Bij heerschende griep. Nederlandsch instituut van middelbare technici H.M. de Koningn is gis term :d dag te ongeler 5 uur eer auto .en paleize Soest dijk aangekomen. 8404 (Ingcz. Med WETSONTWERP INGEDIEND. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 35 36. 38. 39 en 40 der Invaliditeitswet. Aan de memorie van toelichting wordt ontleend Ingevolge het bepaalde bij art. 35 der In validiteitswet is niet verzekeringsplichtig de arbeider wien door het Rijk pensioen is verzekerd. Het artikel houdt niet in, dat dit door het Rijk verzekerde pensioen verband moet houden met arbeid, dien de arbeider verricht. Derhalve valt buiten de verplichte verzekering de vrouw van een arbeider, in dien deze arbeider in pensioen gerechtig den dienst bij het Rijk of eenig ander open baar lichaam werkzaam is en de vrouw, b.v nici en de naamswijziging van het insti tuut uiteengezet. De secretaris, de heer J. A Sorel hield een referaat over .De opleiding van het corps, mede in verband met de verschil lende particuliere opleidingen en examens en het titelvraagstuk". De algemeen® vergadering verklaarde hierna nunt n van het werkprogramma te bevorderen dat het instituut zich be last met het afnemen van vakexamens voor zoover daarvoor de behoefte bl kt te bestaan" urgent en verleende machtiging aan het algemeen bestuur al die voorbe reidingen te treffen welke in concreto nood'g zijn om tot het instellen van be doelde- examens te geraken. AANGEPAST AAN HET NOODWETJE. Gisteren is uitgegeven een Staatsblad tot intrekking van het bestaande Reglement autovervoer personen en vaststelling van als schoonmaakster, in dienst van particu- een nieuw reglement. (Datum van inwer- lieren werkt. Aan deze vrouw is immerskingtreding 15 Februari. door het Rijk weduwenpensïoen verzekerd. in dit reglement is thans onder artikel De redactie van art, 35 brengt voorts mede 2 en voorts ook in andere artikelen dat. ingeval een arbeider zijn hoofdbestaan j genomen de nieuwe tekst zooals deze is vindt in het verrichten van loondienst in vastgesteld in het Zondag j.l in werking een particuliere onderneming, doch deze getreden noodwetje betreffende de auto- arbeider nevens dien loonarbeid ook bij- bussen VtTr ZooaJs men weet is daarbij de omschrij- zake van welk verrYchten hem dSif hm' Rifk v:n= 111 Paragraaf 47 der wet van 29 No- vember 1935 tot verlaging van de openbare pensioen, hoe gering ook dit moge zijn, is uitaaven het hprhaalrielivk vervoeren of verzekerd, deze arbeider volstrekt buiten de "hre' INKRIMPING PERSONEEL NOODZAKELIJK. Dr. G. van Meuts, directeur van de Gooische Tramweg Maatschappij heeft thans bevestigd, dat zijn maatschappij in de eerste helft van October as. hoopt te kunnen beginnen met de exploitatie van een net van buslijnen, die de bestaande tramdiensten moeten vervangen. Een nadeelig gevolg van de reorganisatie is. dat het personeel zal moeten worden ingekrompen. Zoo zal de dienst van weg en werken, die voor het onderhoud der baan zorgt, geheel vervallen al zal worden na gegaan of niet sommige arbeiders van dezen dienst als chauffeur te werk gesteld kunnen worden. Verder is het ook een vraagstuk of men de conducteurs onmid dellijk door conductrices zal vervangen. Intusschen wordt met de regeering onder handeld over de mogelijkheid, het over bodig geworden personeel door wachtgeld of pensioen schadeloos te stellen. Zeer binnenkort zullen de noodlge bussen, tus- schen de 20 en 30 besteld worden. Het oude trammateriaal zal waarschijn lijk door de Nederlandsche Spoorwegen op andere lijnen gebruikt worden. verplichte Invaliditeits- en Ouderdomsver- zekering valt. Hem is immers door het Rijk pensioen verzekerd In het bijzonder deze laatste consequen tie. tot welke de redactie van art. 35 der Invaliditeitswet leidt, ontmoet bedenking, welke voorziening vordert. Deze voorziening heeft een spoedeischend karakter gekregen in verband met het toenemend aantal loon arbeiders. die naast hun hoofdberoep ten behoeve van Staat en andere openbare li chamen b.v ten behoeve van 'slands ver dediging bij-werkzaamheden verrichten. ter zake waarvan hun door het Rijk pen- sioen zij het dan ook een zeer gering naa: Tan ar?' hetwelk is verzekerd. In dat spoedeischend karakter luidt: ,,Dit besluit is van toepassing op het heeft de Minister van Sociale Zaken aanlei- -xnlrMtperen van motorriitnieen tot vervoer doen vervoeren van personen tegen beta ling" gewijzigd In: „het exploiteeren". Het nieuwe artikel 2 zal, voortaan lui den; a. het exploiteeren van autobussen in de uitoefening van een autobusdienst: b. het exploiteeren van autobussen tot het uitvoeren van toerwagenritten; c. het exploiteeren van taxi's; d. het exploiteeren van huurauto's." De woorden van het eerste lid van het bestaande artikel 2: „onverschillig of het vervoer al dan niet ten deele in het buiten land plaats vindt" zijn thans overgebracht exploiteeren van motorrijtuigen tot vervoer van personen over de wegen, onverschillig of het vervoer al dan niet ten deele in het buitenland wordt bewerkstelligd". Voorts is aan artikel 1 een derde lid toe gevoegd, waarin uitdrukkelijk wordt be paald, dat voor de toepassing van het reglement onder exploiteeren van een mo- I zonder chauffeur. ding gevonden de noodige voorziening neder te leggen in een speciaal ontwerp van wet. De voorgestelde nieuwe lezing van art. 35 stelt naar de M'nister van oordeel is. de wijze. waarop aan de beide vorenbedoelde bezwaren, tot welke de bestaande redactie aanleiding geeft, wordt tegemoet gekomen, ------ In duidelijk licht. Door de toevoeging van de toirijtuig tot vervoer van personen met be woorden „welken hij verricht" komt vast te repen is^het ^verhuren van personenauto s staan dat de niet-verzekeringsplicht uit- sluitend betreft dengene, die de werkzaam heden verricht, ter zake waarvan door het Rijk pensioen is verzekerd. In het boven gegeven voorbeeld is derhalve de vrouw ver zekeringsplichtig. uiteraard mits zij aan de aleemeene voorwaarden voor verzekerings- plicht voldoet De zinsnede, aanvangende met de woorden „tenzij het", heeft tot ge volg, dat het verrichten van bij-werkzaam heden, ter zake waarvan door het Rijk pen sioen is verzekerd aan degene, die de werk zaamheden verricht, van geen invloed meer is op het bestaan van verzekeringsplicht in gevolge de invaliditeitswet De 'n de artikelen 36 38 39 en 40 der Invaliditeitswet voorgestelde wijzigingen ztin de consequentie van het voorstel inzake artikel 35. GUNSTIGE RESULTATEN BEREIKT. In de gisteren te Maastricht gehouden vergadering van de commissie van bijstand van het economisch-technologisch instituut in Limburg, heeft de voorzitter van het instituut, den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. dr. W G. A. van Sonsbeeck, wat de resultaten bij de industrievestiging betreft, medegedeeld, dat vaststaat dat zich, tengevolge van het werk en de activiteit van het E. T. I. L. elf industrieele ondernemingen in Limburg vestigden, waarvan enkele nog in aanbouw zijn. Daaronder behoort er een, die zonder tusschenkomst van het instituut Limburg beslist zou hebben verlaten. Tengevolge daarvan is, laag geschat, werkgelegenheid ontstaan voor 700 personen (mannelijke en vrouwelijke) terwijl als de bedoelde in dustrieën geheel in bedrijf zullen zijn, zeker met het dubbele aantal kan gerekend wor den. Spr. berekent dat er aan werkloozen- steun een besparing voor de overheids kassen van minstens f. 150.000 is verkregen, terwijl In het gewest voor zeker f. 500.000 directe koopkracht ontstond. CONGRES VAN MARKTKOOPLIEDEN. Te Utrecht werd in hotel „Noord-Bra bant" de jaarvergadering van den Neder- landschen bond van Marktkoopliedenver- eenigingen gehouden. Uit alle deelen van het land waren af gevaardigden aanwezig, alsmede een ver tegenwoordiger van de zusterorganisatie uit België. De voorzitter, de heer H. Zoutendijk, sprak in zijn openingswoord de verwach ting uit, dat spoedig een wetsontwerp tot regeling van den markt- en straathandel het departement zal verlaten. De noodtoestand waarin de marktkoop lieden en venters, vooral in de provincie plaatsen en op hetp latteland verkeeren. maakt het noodig, dat alles in het werk gesteld wordt om betere hulpverleening te verkrijgen. Binnenkort zullen over dit vraagstuk belangrijke besprekingen worden gevoerd. De jaarverslagen van den secretaris penningmeester, den heer A. Peereboom toonden aan, dat de bond ln 1938 opnieuw in ledental is vooruitgegaan. Het aantal aangesloten vereenlgingen steeg tot 25. Het financieel verslag gaf over 1938 een winstcijfer aan van f. 423.28, het bezit steeg tot f. 1082.67. Bij de algemeene beschouwingen gaven de afgevaardigden blijk van waardeering voor het werk van het bestuur. De aftredende bestuursleden H. Zouten dijk, voorzitter, 's-Gravenhage; J. G. Was- sink. 2e secretaris, Enschede en Jos. Ver- r.aus, Maastricht, werden bij acclamatie herkozen. DE NOODWETTEN VAN 29 SEPTEMBER WORDEN TOT 1 JULI VERLENGD. De acht noodwetten, welke op 29 Sep tember van het vorig jaar door de beide Kamers der Staten-Generaal in verband met den toen bestaanden toestand van oorlogsgevaar zijn aangenomen en welke nog dienzelfden dag zijn afgekondigd, heb ben een geldingsduur tot 1 Maart as. Aangezien er niet voldoende tijd is om de definitieve wetten, welke na 1 Maart de noodwetten zouden moeten vervangen, rus tig in de Staten-Generaal vóór dien datum te behandelen, heeft de regeering thans bij wetsontwerp voorgesteld den geldingsduur der noodwetten tot 1 Juli a.s te verlengen. Verwacht wordt, dat op dien datum de definitieve wetten het Staatsblad zullen kunnen hebben bereikt. HET 125-JARIG BESTAAN VAN HET DERDE REGIMENT HUZAREN. Ter herdenking van het 125-jarig tg. staan van het derde regiment huzaren te Den Haag heeft de regimentscommandant luitenant-kolonel J. J van Dlepenbrugge gistermiddag gerecipieerd ln het vereen', gingslokaal der offic'eren van dat regiment in de Alexanderkazerne. Het aantal bezoe- kers was bijzonder groot. Onder hen merk ten wij o.m. oo den commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland jhr. mr dr. van Kamebeek en den chef van d<m generalen staf, luitenant-generaal I. H. Refjnders. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Donderdag 16 Februari e k. niet plaats hebben. Met Mijnhardtjes steeds goede ervaring. Doos 30 en 50 ct. 8378 (Ingez. Med.) Dit instituut heeft te 'sGtavenhage in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen zijn algemeene vergadering gehouden. Deze vergader,ng die buitengewoon druk door afgevaardigden en belangstellende leden uit alle deelen des lands was bezocht, heeft met volle instemming het voorstel van het algemeen bestuur aanvaard om den naam van het instituut te wijzigen in Ne derlandsch Instituut van Ingenieur- Technici Door deze naamsverandering heeft het corps van middelbaar gevormde technici u.(voering gegeven aan de resoluties van het in 1934 gehouden internationaal con- Door JOH. W. BROEDELET. Hij was nu vijf-en-twintig jaar aan het tooneel. Niemand had er ooit iets van ge merkt. Dat gaat zoo. Hij speelde den knecht, die in Fransche salonstukken den baron of de hertogin bin nen laat door de middendeur, of den poli- tie-agent of den „heer" onder aan het pro gramma of hoogstens het onbelangrijke familielid van de hoofdpersonen, die vrij wel zwijgend aan het begin en het eind van het stuk even over de planken wandelt. Dat kan per slot van rekening Iedereen en dus kende het publiek zelfs zijn naam niet. Toch was er met dat openen en sluiten van de middendeur, het arresteeren als dienaar der gerechtigheid en het rondkuieren in een nooit vernieuwden rok, een kwart eeuw heengegaan. Zoo vliegt de tijd! En het merkwaardigste was zeker wel, dat Vink met groote voldoening op zijn loopbaan te rug zag. Hij vóélde zich als knecht, als agent, als heer. In de vele woorden, zei hij, zat het 'm niet (gelukkig voor hemDe kleinste rol, wanneer ze maar op de juiste manier ge speeld werd, kon het lichtpunt van een ge gres voor technisch onderwijs, waarbij aan de technici, die den schakel vormen tus- schen de hoofdleiding en de uitvoering, de heele acte zijn. Daarom bestudeerde hij zijn benaming van „ingénieur-teehniclen" werd opkomsten en sorties met een nauwkeurig- verleend. daarbij bevest.gende de bestaande heid, alsof het om het succes van den avond verhoudingen o.m. in landen als Frankrijk ging en wanneer hij als Joseph de barones België Duitschland en Engeland de Boudaban annonceerde, deed hij dit zóó De naam van ingenieur-technicus dient gewichtig, dat een zitting van den Hoogen ter onderscheiding van de academisch ge- Raad er niets bij was. Voor alles had hij standaardgebaren. wei- vormde technici, welke categorie bij reso lutie van hetzelfde congres wordt aange duid als ingénieurs diplómés ke de collega's ln het dagelljksch leven voor de grap imiteerden. Schrik beeldde hij Het Is tevens de bedoeling en in over- uit door een hoekige beweging van den eenstemming met het gebru 1: in het bul- bovenarm, vreugde onderlijnde hij met een tenland bli vermeld'ng van den titel geen stuipachtig optrekken van de schouders, afkorting noch vóór noch achter den droefenis duidde hij aan door met de han- naam toe te passen den stevig op z'n hoofd te drukken. Dat Aan he. algemeen bestuur werd met klem alles wisten zijn medespelers van te voren en met algemeene .temmen oiaracht ge- en ze beleefden er menig vroolijk oogenblik geven al datgene te doen dat tot een van. Tot Vink drong dit echter niet door. spoedige invoering van den titel van Inge- Hij ging zoo geheel op in z'n kunst, dat, n eur-techn:eus zal leiden. wat er in werklijkheid om hem voorviel, zijn In zijn openingswoord wees de voorzitter, aandacht niet had. Hij was een gelukkig de heer E. W de Jong. op de toenemende man. beteekenis van het instituut, zijn steeds En zoo was het dan nu vljf-en-twlntlg verder strekkende bemoeiingen en zijn steeds slev ger verander ng in het corps de^niddelbaar gevormde echnici In het jaarverslag deed dp secretaris de heer J. A Sorel o.m medea.eling van den groe'. van het nstituut welks ledental het cijfer van 5353 heeft bereikt. De heer E. W de Jong werd bij accla matie als voorzitter herkozen, hetgeen ook met de overige aftredende leden van het algemeen bestuur de heeren W. Lands man J H. C. van de,* Lib A C Vreugden- hil G. J. van Mel ck en GAR. van Veen het °eva' wa In een u'teebrt.d referaat werd door den jaar geleden, dat Vink z'n eerste wankele schreden op de planken zette. Dit moment althans mocht niet onopgemerkt voorbij gaan. Zóóveel hardnekkigheid moest op een of andere manier beloond worden. Men polste hem al eens, of hij er iets voor voelde, een huldeblijk in stilte te ontvan gen. Hij keek verwonderd op. Wat bedoelde men eigenlijk? Het publiek zag hem toch graag? Toen begreep men, dat er weer niets anders op zat dan een jubileum. Het kostte eenige moeite, een commissie bij elkaar te trommelen. Wie was Vink? Wat had hij gepresteerd? Enfin, als het dan móést! En een bekende notaris en nog voorzitter namens het. bestuur de betee- eenige autoriteiten stelden een circulaire kenls van den titel Ingenieur-technicus saam. waarin de bijzondere qualiteiten van voor het corps m'ddelbaar gevormde tech- den bescheiden en conscientleuzen artist Herman Vink duidelijk werden ln het licht gesteld en men een dringend beroep deed op de medewerking van het publiek, om den feestdag van den verdienstelijken tooneel- speler, die tevens zoo'n braaf mensch was (dit laatste zou allicht eenige oudere, goed- geefsche dames vermurwen), tot een onver- getelijken voor hem te maken. De couran ten namen er het voornaamste van over en werkelijk, van rechts en links kwamen de rijksdaalders, zij het niet al te overvloedig, en zelfs een enkel muntblljetje binnen. Met een beetje goeden wil kwam het zaakje dus wel voor elkaar. De grootste moeilijkheid was echter: in welke rol moest Vink jubileeren? Men kon hem toch kwalijk op z'n feestavond de deur laten openen en sluiten of een inbreker doen arresteeren of als „een heer" voor het publiek ten toon stellen?! De directie peins de zich suf. Eindelijk vond men een stuk waarin een riet te onbelangrijke kolonelsrol voor kwam, welke desnoods eenigszins in Vink's lijn lag. Op een jubelavond was het publiek niet over-critisch gestemd en der halve kon men het er wel op wagen. Zoo geschiedde het, dat Vink een cahier van vierentwintig beschreven pagina's in han den kreeg, wat hem ln zijn leven nog niet gebeurd was. Van dit oogenblik begon de bescheiden artist aan een stillen aanval van hoog- moedsaandoening te lijden. Z'n knechtrol letjes speelde hij met een nonchalance, welke men van hem niet kende en eens ver gat hij zelfs de entrée van de Gravin de Die tot Dat te annonceeren. zoodat de actrice, die met deze opkomst altijd een bijzonder effect teweeg bracht, hem in de pauze voor buffel uitschold. Dit alles vond z'n oorzaak ln den „kolo nel", welke Vink's gedachten algeheel ln beslag nam. Die creatie liet 'm niet los. Tijdens de voorstelling overwoog hij tus- schen de coulissen z'n aanstaand Jubelspel tot in de geringste nuances. In de kleed kamer sprak hij tot niemand een woord, voortdurend bezig met de rol, welke de al gemeene aandacht zoo sterk op hem zou vestigen en op de repetities, terwijl hij naarstig zocht naar de juiste opvatting van de hem toevertrouwde figuur, bleek hij on genaakbaar voor alle scherts. Z'n collega's hadden zich in stilte nog nooit zoo geamu seerd. Vink kon als kolonel al z'n stan daardgebaren stuk voor stuk op het schoonst demonstreeren, wat een onuitput telijke bron opleverde van vermaak. En men Imiteerde reeds, hoe hij den reuzen- krans in ontvangst zou nemen, welken men niet zou nalaten hem aan te bieden. Toen kwam de ongedachte tegenslag. Drie dagen voor de groote gebeurtenis kreeg Vink het zóó hevig op z'n stembanden, dat hij, volgens den dokter, zeker ln geen twee weken een verstaanbaar woord kon uit brengen. De directie zat er mee. De tijden waren ongekend slecht en het gezelschap had z'n laatste hoop op het nieuwe stuk ge vestigd. Van uitstel kon dus geen sprake zijn. En om een ander den kolonel te laten spelen, bracht dit bezwaar mee, dat dan de jubileum-attractie er af was, wat allicht weer een slechten Invloed had op de ge woonlijk toch reeds zoo bedroevende recette. Men zat waarlijk ln een lastig parket. Tot men er na veel wikken en wegen en einde- looze onderhandelingen met Vink, het vol gende op vond: Een collega, die, evenals de jubilaris, tot het derde plan behoorde, zou hem vervan gen en men koos hiervoor den sympathie- ken en nederigen Bartels uit. Het publiek liet men echter van deze regeling onkundig. Het zou tóch niets bemerken, want de kolo nel was met een kaal hoofd, een paar ge weldige snorren en een sprekende voorgevel toegetakeld en zette daarbij een donderen de stem op, zoodat het zoowel de nooit op den voorgrond getreden Vink als de even roemlooze Bartels kon zijn, die zich achter deze markante figuur verschool. Op die ma nier werd de langverbeide avond tenminste gered en, wie wist. zou de kas eindelijk weer eens met een batig saldo sluiten. Het jubileum verliep op de gebruikelijke wijze: Bartels werd bij z'n opkomst met een vriendelijk applausje begroet, hij ontving ln den loop van de voorstelling verschillen de bloemstukken en aan het slot hield de notaris, die de onvermijdelijke enveloppe overreikte, een klinkende toespraak. Bartels bracht ln enkele welgekozen woorden z'n diepgevoelden dank uit, het scherm ging driemaal omhoog en de merkwaardige avond behoorde alweer tot het verleden. Vink, die, verdekt opgesteld, z'n eigen jubileum vanaf het balkon aanschouwd had was er niet minder dan kapot van. Wat werd hij gewaardeerd door het publiekHoe juist had de woordvoerder van het comité z'n talent gekenschetst! Het deed Je goed, van zooiets getuige te mogen zijn. En al was hij over het spel van Bartels maar matigjes tevreden hoe geheel an ders zou hij de groote scène ln het derde bedrijf gespeeld hebben! Zijn schoon wan hoopsgebaar zou daar prachtig aan te pas zijn gekomen! hij moest er den collega toch dankbaar voor zijn, dat die hem zoo belangeloos had willen remplaceeren en hij drukte hem dan ook hartelijk de hand. Zoo'n vriendendienst zou hij nooit verge ten! Helaas bleek het stuk met de fraaie kolo nelsrol echter al even weinig te trekken als het rommelige repertoire, dat er aan voor afging. De directie deed nog wanhopige po gingen, het ding te pousseeren. Daarop moest men de voorstellingen wel staken: men stond voor een onafwendbare débacle en het gezelschap werd tusschentljds ont bonden. De verschillende leden zochten zoo goed mogelijk een heenkomen. Bartels, die wat laksch was uitgevallen, stapte eerst na veertien dagen op den trein naar Amsterdam. De directie, bij wie hl) aanklopte, kon hem intusschen tot haar spijt niet meer gebruiken, daar het budget feitelijk reeds overschreden was. Ja, indien hij zich een paar dagen eerder had aange meld, had men hem misschien nog geno men. Doch Juist gister engageerde men Her man Vink. Men kende dien acteur wel wei nig, doch hij had zulke schitterende critie- ken overgelegd over zijn optreden als kolo nel, dat men daarop maar was afgegaan! Vink zond Bartels voor diens hulp, hem bij zijn jubileum bewezen, een kistje rook bare sigaren. (Nadruk verboden). .(Auteursrecht voorbehouden) WOENSDAG 15 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 en 301,5 M. - VARA-Uitzen- dlng, 10.00—10.20 voorm. VPRO. 11.00—1130 en 6.30—7.00 RVU, 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgel spel (Om 8.16 Berichten) 8.30 Gram.muziek 9.30 Causerie ..Onze keuken" 10.00 Mor genwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.00 Causerie „De waarde van lectuur voor onze kinderen" 11.30 Gram.muziek 11 40 Causerie voor de werkloozen 12.00 VARA-Orkest «Om 12.15 Berichten) 12 45 De Ramblers 1.15—1.45 Gram.muziek 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel G.00 „Es meralda" m.m.v. soliste 6.28 Berichten 6.30 Causerie „Traditie en idealen" - 7.00 VARA Kalender 7.05 Gelukwenschen 7.10 Vocaal concert 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Her haling S.O.S.-Berichten ANP., VARA-Varia - 8.20 Gram.muziek (In de pauze: Voordracht) 9.15 Radiotooneel met muziek 10.00 Be richten ANP. 10.10 Het VARA-Orkest mm.v. solist 11 00 Gram.muziek 11.30 „Esmeral da" 11.5512.00 Gram.muziek. Hilversum II, 415.5 M. NCR V-Uitzending, 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berich ten, Gram.muziek <9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten- 12.15 Gram.muziek 12.30 Orgelconcert 1.30 Ensemble v. d. Horst en Gram.muziek 250 Gram.muziek 3.00 Christelijke lectuur 333 Gram.muziek 3.45 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 4.30 Gram.muziek 4.45 Fe licitaties 5.00 Voor jongens en meisjes 5.45 Gram.muziek 6.00 Causerie „Vrijheid in gebondenheid of ongebonden vrijheid" 615 Gram.muziek, ber. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Voor postzegelverzamelaar; 7.45 Causerie „Leerbewerking" 8.00 Be richten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest. Toonkunstkoor Utrecht en solisten (9.00—9.20 Declamatie) - 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 Gram.muziek 10.45 Gvmnastiekles 11.00 Gram.muziek 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50: Piano voordracht 12.10 Alfred van Dam en zijn orkest 1.05 Gram.muziek 1.20 Uit Stock holm: Het Omroepdansorkest 2.00—2 20 De clamatie 3.10 Gram.muziek 3.50 Een sectie van het BBC-Northern-orkest en solist 4.205.10 Vesper 5.20 Hongaarsch Zigeu nerorkest 6.00 Gram.muziek 6.20 Berichten 6.40 Causerie over Yeats 7.00 Zang-voor dracht 7.20 Geraldo en zijn orkest 8 05 Politiek overzicht 8.35 Het BBC-Symphonie- orkest m.m.v. solist 9.30 Berichten 9i0 Vervolg concert 10.35 Benny Loban en zijn Band en solisten 11.15 Roland Powell and hls Rhythm Aces 11.20 Norm an Newman en zijn Band 11.5012.20 Swing-muziek (Gr.- platen). Radio Paris. 16*18 M. 9.05, 10.00 en 1120 Gram.muziek 12.30 Zang 1.10 Gram.muz. 1.25 Het Derveaux-orkest 1.55 Gram muziek 2.35 Zang 2.50 Gram.muziek 3.30 en 4 05 Gram.muziek 5.05 Vioolvoordracht - 5.25 Het Mailly-orkest 6.35 Zang 7.50 Het Bellangerdixtet 8.35 Viool en piano 850 Volksmuziek 10.50 en 11.2011.35 Gram.muz. Keulen, 456 M. 5.50 Het Rheinische Lan- desorkest 7.50 Gram.muziek 11.20 Mili tair Orkest 12.35 Omroepkleinorkest en so list 1.30 Populair concert 2.40 Gram.muz 3.20 Het Omroeporkest cn solist 4.50 Om roepkoor 6.00 Vioolvoordracht met piano begeleiding 6 35 Gram.muziek 7.35 Rijks zending: Jeugdconcert 8.35 Gram.muziek - 9.35 Het Kunkel-kwartet en leden van het Omroeporkest 10.2011.20 Gevarieerd con cert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Con cert 12.50 Gram.muziek 1.30—2.20 Gram.- muzek 5.20 Zang en Gram.muziek 5.50 en 6.50, 7.20 en 8.20 Gram.muziek 9.20 en 10.30 Het Omroepsymphonie-orkest 10.50—11.20: Gram.muziek. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.muziek - 5.20 Het Musette-ensemble Marceau Burton 6.05 Vervolg concert 6.35 Zang 7.05 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Militair orkest 9*2° Het Omroepsymphonie-orkest 10.30 Het Om roepdansorkest 11.0511.20 Gram.muziek. Deeutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keu len 8.20 Hoorberichten 9.20 Berichten 9.50 Cello cn piano 10.05 Berichten 102° —11.20 Zie Keulen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN 1>K R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 15 Februari. Ie Programma: lederen dag van 8—24 Ufit A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uuj K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3e Programma 8,00 Keulen 9.20 Parijs Radio 9,30 Radio PTT. N. of div. - J-jjJ Diversen 10,20 Radio PTT. N. of div. - 12/J Brussel VI. 2,20 R. Danmark of div. Radio PTT. N. of div. 3,20 Keulen - 4'° Radio PTT. N. of div. 4.45 London Reg* - 5.20 Brussel Fr. 5,35 Brussel VI. 6,05 RadlJ PTT. N. of div. 6.20 London Reg - Brussel VI, 7.50 Straatsburg 8.25 London Reg. 8,35 Keulen 10,20 Brusse l Vb 10,30 Weenen 11,20 R. Danmark of div. 4e Programma 8.00 Brussel VI Gramofoonmuziek GRD. of div. 10.35 London Reg. 1,15 Droitwich 2.00 London Rpg- 2,60 Diversen 3,20 Droitwich 6.40 Boeda pest of div. 7,20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Hier is het antivoor1 ■dl 1. Rembrandt. Leefde van 1606- 166? 2. Julius Caesar. Brutus was zijn aangt nomen zoon, die hem had verraden. 3. Sergeants-schrijvers. 23

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10