UR0D0NAL Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 Februari 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. UR0D0NAI verjaagd Uw pijnen VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt ..Hercules" IJm. 196: 60 m. schelvisch. 100 m. braadschelvisch, 130 m. radio. 130 m. gul en bl. koolvisch. 90 m. koolvisch. 35 m. rog en poon. Totaal 545 m., 110 st. stijve kabeljauw en 40 lengen. ..Mary" IJin. 189 20 m. tarbot. 15 m. schol, 25 m. schar en varia. Totaal 60 m. 600 st. ijs- kabeljauw en 550 st. stijve. KW. 78 IS WEGENS DEFECT TERUGGEKEERD. De motorlogger KW 78. die Donderdag naar zee was gegaan is gistermiddag te IJmuiden teruggekeerd wegens een defect aan het elec- trische licht. VERLENGING KW. 140. Op de werf van de fa. D. de Jong te Vlaar- dingen zal de motorlogger KW. 140 van de firma N. Haasnoot ruim 5 meter worden ver lengd en van een zwaarderen motor worden voorzien. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 13 Febr. Tarbot f. 1.08—0.76 per K.G.; Tong f. 0.82— 0.58 per K.G.; Heilbot f. 1—0.75 per K.G.; Griet f. 0.32—0.14 per 50 KG.: Groote schol f. 8.60—7 idem; Middelscholf. 129.60 idem; Zetschol f.20—13.50 idem; Kleinschol f. 19—8.40 idem; Bot f. 4.703.80 idem; Schar f.126.20 idem; Tongschar f.4419.50 idem; Poontjes f6.50 3.80 idem; Groote schelvisch f. 17.50—14.50 id.; Middel schelvisch f1612 idemKleinmiddel schelvisch f. 1510.50 idem; Kleine schelvisch f. 12.506.70 idem; Groote gul f.86.10 idem; Kleine gul f8.506 idem; Wyting f. 4.50—3.60 idem; Makreel f.64.10 idem: Versche haring f.65.50 idem; Kabeljauw f.3416 p. 125 KG.; Vleet f.31.50 per stuk; Leng f. 1.800.65 per stuk; Rog f. 1715.50 per koop. Besomming treilers: Adelante IJm. 19 f3130: Azimuth IJm. 195 f.2230; Claesje R.O. 46 f2590; Petten IJm. 49 f.3040; Witte Zee IJm. 167. f3000; Maria S. Ommering IJm. 7 f.1920; Fla mingo IJm. 25 f.3400; Zeehond IJm. 70 f.1590; Caroline IJm. 26 f.4200; Geziena Catharina IJm. 50 f. 1460; Maria van Hattem IJm. 1 f.3670; Maria Elisabeth IJm. 114 f.1750. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag trad een groote verandering in de algemeene luchtdrukverdeeling in. Het gecompliceerde depressie-systeem, dat zich bij IJsland en voor de Britsche eilanden bevond, trok naar Finland en werd gevolgd door zeer krachtige drukst ij gingen. Tegelijkertijd nam het gebied van hoogen luchtdruk over Frankrijk in beteekenis af en verplaatste zich Westwaarts. Een rug van hoogen luchtdruk ontwikkelde zich tot over IJsland. Het gevolg van deze ver andering in de luchtdrukverdeeling was. dat koude arctische luchtmassa's met groote snel heid Zuidwaarts gevoerd werden van het Pool gebied uit, hetgeen in geheel West- en Noord- Europa de temperatuur deed dalen. Aan den grond waren de dalingen gemiddeld ongeveer 2'-j gr. Celslus. In de bovenlucht waren de ver anderingen echter veel grooter. Zoo lag de nul- isoterm hedenmorgen boven ons land op zeven honderd meter hoogte, tegen Zaterdag op onge veer drieduizend meter. Op vierduizend meter hoogte daalde de temperatuur ongeveer 20 gra den Celsius en bedraagt daar 25 gr. Celsius onder nul. Het weer heeft thans over het alge meen een buiig karakter gekregen, waarbij plaatselijk hagelbuien voorkomen. Op den Oceaan beweegt zich een nieuwe storing in Noordoostelijke richting, welke op IJsland den luchtdruk al weer doet dalen. Het einde van de depressie-activiteit is dan ook Yoorloopig nog niet in zicht. HAARLEMMERMEER. Feestavond R.K. „De Hanze". De leden der R.K. Middenstandsver. Hanze. afd. Nieuw Vennep en Hoofddorp hielden een feestelijke bijeenkomst in „De Landbouw". Als spreker trad op de heer J. Mol uit Amsterdam met het onderwerp „Onze taak". De humorist Heilmann uit Lelden en de Nieuw-Vennepsche „Muziekmakers" zorg den voor de vroolijke noot. HILLEGOM. Gouden jubileum der Xooneclvcreeniging „rAmitié". De Hillegomsche Tooneelver. „rAmitié" gaf gisteravond een jubileum-uitvoering ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Op 2 Februari 1889 werd deze vereeni- ging opgericht; zij heette toen Jongelings- vereeniging en begon met zang. voordrach ten en kleine tooneelstukjes. Voorzitter en regisseur was bij de oprichting de heer Mart. Koek, die wegens ongesteldheid thans niet aanwezig kon zijn. In de loop der jaren zijn vele historische en dramatische stukken gespeeld; steeds uitsluitend door heeren. Thans nemen ook dames als gasten aan de uitvoeringen deel. Voor het jubileum ter eere van het gou den bestaan was de keuze gevallen op het blijspel „De Sabijnsche maagdenroof" van F. en P. van Schönthan, terwijl bovendien medewerking werd verleend door het Am- stevdamsehe cabaretgezelschap met Max van Laarhoven als humorist en conféren cier. Een aardige intermezzo kwam voor tus- schen het eerste en tweede bedrijf; toen klonken onverwacht de tonen van de R.K. Harmonie „Crescendo", welke een serenade kwam brengen. De voorzitter, die den avond met een korte toespraak geopend had, bedankte zeer hartelijk voor deze attentie. Het stuk is met eenige oud-leden als gasten zeer goed vertolkt. De vele aan wezigen de zaal van Flora was stamp vol waren zeer goed voldaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. BESPREKING OVER HET ARBEIDSCONTRACT. De minister zal arbiter aanwijzen. In de zaal Voorstraat vergaderden werk nemers en werkgevers om te spreken over een arbeidscontract voor het seizoen 1939- 1940. Een der hoofdbestuurders der arbei dersorganisatie had de leiding. De opgeko- menen waren uit Katwijk aan den Rijn, Katwijk aan Zee, Valkenburg en Rijns burg. Er was ditmaal aanmerkelijk meer belangstelling dan vorige malen. Na lang durige besprekingen bleek, dat men van werkgeverszijde principieel voelde voor het vastleggen der loonen in een arbeidsover eenkomst op den grondslag van f. 17 per week of los f.3 per dag. Evengoed waren echter allen van oordeel, dat de algemeene toestand in de tuinbouwbedrijven een der gelijke overeenkomst niet toelaten. Men is niet tot een bevredigend resultaat kunnen komen en dus zal. zooals ook vorig jaar geschiedde, de Minister een arbiter aan wijzen. aan wiens uitspraak beide partijen zich zullen hebben te onderwerpen Hierna volgde sluiting dezer zeer goed bezochte vergadering. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland 17 u. 20 voorm.) Den Helder: Bewolkt, krachtige W.N.W. wind. temp. 5 gr. C., minimum 5 gr. C., neerslag 1 m.M. Vlissingen: Betrokken, krachtige W.N.W. wind. temp. 6 gr. C.. minimum 5 gr. C. De Bilt: Zwaar bewolkt, matige W. wind; temp. 5 gr. C., minimum 4 gr. C., neerslag 1 m.M. Groningen: Bewolkt, matige W. wind; temp. 4 gr. C., minimum 3 gr. C.. neerslag 2 m.M. Maastricht: Regenbuien, matige W.Z.W. wind; temp. 4 gr. C., minimum 4 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.N.W., 5 gr. C.. half bewolkt. Londen: W.. 1 gr. C., zw. bewolkt. BerlijnW.Z.W., 4 gr. C., opklarend. Nice: Windstil, 8 gr. C., zw. bewolkt. Stockholm: N., 1 gr. C., sneeuwbuien. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 34 gr. C. '38 gr. F.). 12 uur 's midd.: 54 gr. C. (42 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm te 11 uur 23 min.; nam. te 12 uur 0.2 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 5,37 nam. tot 6.51 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 13 Febr. op: 3 uur 23; onder 11 uur 52. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der internationale be palingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Hendrik van Leeuwen, Piet van Duyn Rzn., Corn, de Vreugd Azn Arie v. Duyn, Arend Remmelzwaal Gzn.. Corn, v. Beelen Hzn., Corn, van Duyn, allen van hier, als mede Maart van Beelen, Corn. Varkevis.se* van Noordwijk aan Zee. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kap. E P. Ross, lid der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. De collecte voor de halfwezen en zie kenzorg heeft in de Herv. Kerk opgebracht f. 69.25; die voor de collecte voor „Israël" f. 39.81. LEIDSCHENDAM. Cabaretavond der E. H. B. O. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum had de pl. afd. van de Ned. Ver. E.H.B.O. een cabaretavond georganiseerd ln café Centraal hetwelk geheel bezet was. Onder de aanwezigen waren dr. Reyers en bur gemeester Keyzer Burgemeester Keyzer opende en wees in verband met de talrijke ongevallen op de groote werkzaamheid van E.H.B.O. en het Roode Kruis voor wier arbeid spr. dank bracht. De afdeeling is klein, doch van prima gehalte. Door onderlinge samenwer king is het gelukt in die vijf jaren het hoofd boven water te houden. De heer Kroon dankte burgemeester Keyzer voor zijn vriendelijke woorden, waarna de heer Overduyn. bestuurslid van de zusterafdeeling Voorschoten een terug blik gaf op de afgeloopen vijf jaren. Spr hoopte dat het bestuur er in zal slagen het aantal leden uit te breiden. Aan het feestelijke deel werkte met suc ces het duo Martron uit Den Haag mee. Onder leiding van den heer Overduyn van Voorschoten volgde een demonstratie, welke met aandacht werd gevolgd. Nadat burgemeester Keyzer de prijzen had getrokken van de georganiseerde lo terij, trad nogmaals het duo Martron op, waarna een bal volgde, dat tot diep in den nacht duurde. De avond werd opgeluisterd met uitste kende muziek van The Ragtime Players. De voorzitster, mevr Kroon is door de le den een fraaie bloemenmand overhan digd. De bekende watermolen ln den Mees- lauwerpolder verkeerde sinds lang ln bouw- valligen toestand. Thans zal de bekende molenbouwer Dekker uit Zoeterwoude, dezen molen restaureeren en van verdekkerde- of stroomlijnwieken voorzien. In de jaarvergadering der voetbalver. A.V.V. zijn tot bestuursleden herkozen de heeren W. Vader, voorzitter, Th. van der Meer en C. Arkesteyn. Als commissarissen werden gekozen de heeren W. J. de Jong, W. van den Meer en G. van Veen. Gedurende Januari schreef de Onder linge Ver. voor Zlekenhulsverpleging 50 nieuwe leden in, waardoor het totaal is ge stegen tot 12190. Verpleegd werden 56 iv.m. 38 leden. Gevonden; 1 gouden damesring. Adres bureau van politie. LISSE. DE TWEEDE HUISBROEI- TENTOONSTELLING. Thans tulpen in bloei. Zaterdagmiddag en -avond werd de 2e expositie gehouden van de Hujsbroeiten- toonstelling van de leerlingen der Geref. School aan de Schoolstraat. Eenige weken geleden werd een tentoonstelling gehouden van in de huiskamer gebroeide hyacinthen; thans was de afdeeling tulpen aan de beurt. En wederom mag bij deze tweede afdeeling van een mooi succes gesproken worden Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling in de school geopend. Namens de commis sie van Toezicht en controle werd een kort woord gesproken door den heer G. Baten burg. Deze spoorde de deelnemers aan om bij een volgenden wedstrijd in huisbroei met nog beter resultaat uit te komen en den moed niet te laten zakken als men thans niet voor een prijs in aanmerking kon komen. Een woord van dank sprak hij aan het adres van de firma's die de bloembollen belangloos ter beschikking hadden gesteld. Voorts dankte hij het schoolbestuur, dat de prijzen beschikbaar heeft willen stellen, hetgeen stimuleerend werkte en de onder wijzers, die hulp wilden verleenen. Daarna werd overgegaan tot het uitrei ken der 20 prijzen. De winnaars waren: le pr. A. Groeneveld; 2e pr. N. v. d. Lely; 3e pr. A. Imanse; 4e pr. M. Paauw; 5e pr. H. van Woerden; 6e pr. C. Dolleslager; 7e pr. F. Schalk; 8e pr. D. Vergunst; 9e pr. P. Slootweg; 10e pr. C. Vermey; 11 pr. B. van Woerden; 12e pr. T. v. d. Zaal; 13 pr. J. v. d. Neut; 14e pr. M. Scholte: 15e pr. J. v. Marsbergen; 16e pr. G. van 't Voort; 17e pr. G. Segers; 18e pr. C. Baartman; 19e pr. N. Koppenaal: 20 pr. J. Segers. De ouders maakten een druk gebruik van de gelegenheid de tentoonstelling te be zoeken Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling om in den a.s. winter wederom een tentoonstelling te organiseeren. doch dan hyaci'nthen en tulpen gelijktijdig. Reeds werden weer bloembollen aangeboden voor den volgenden wedstrijd. NOORDWIJKERHOUT. De Ontwikkelingscursus in „De Vonk". De ontwikkelingscursus voor jonge in- tellectueelen in huize „De Vonk" alhier, werd Zaterdag gesloten. Deze is gegeven door de Ver. voor Vrije Opvoedkunde in samenwerking met de School voor Gees teswetenschap. De groote sociale, •econo mische en geestelijke problemen van onzen tijd werden besproken. Verder werd een reeks van elementaire oefeningen in beel dende kunst boetseeren, teekenen en schilderen gehouden, alles onder lei ding van den heer K. Müller Fiirer. Mede werking aan dezen cursus verleenden o.a. mr. R. Baelde, dr. H. Hahn, mr.A. C.Hen- ny, mr. M. L. Stitte en dr. F. W. Zeijlmans van Emmichoven. Mr. R. Baelde had de hoofdleiding. De R.K. Muziekvereen. „St. Jeanne d'Arc gaf in samenwerking met de St. Bavo-tooneelclub onder groote belang stelling een liefdadigheids-uitvoering in het Parochie-huls van De Zllk. OEGSTGEEST. Vergadering Vrijwillige Burgerwacht. De in „Het Witte Huis" gehouden alg vergadering van de Vrijw. Burgerwacht was goed bezocht. O.m, was een der damesle den aanwezig. De voorzitter, de heer J M Pos sprak daarover zijn vreugde uit en hoopte dat de vergaderingen in het ver volg door alle damcsleden zullen worden bijgewoond. De notulen van den secretaris den heer B. J. v. d Meene, werden goedgekeurd. On der de ingekomen stukken was een schrij ven van den burgemeester waarin deze zijn bijzondere tevredenheid uitsprak over de groote onkomst en verdienstelijke mede werking van de Burgerwachtleden bij de j.l. gehouden verduLstering6oefening. Vervolgens werd medegedeeld, dat aan het Gemeentebestuur een extra subsidie is aangevraagd in verband met de gebleken noodzakelijke aanschaffing van benoodigd materiaal, daar het reeds door het Rijk verstrekte, absoluut onvoldoende is geble ken. In verband met de door de wet vastge stelde wijziging op de weerkorpsen, werden de voorgestelde wijzigingen in de statuten, het huishoudelijk reglement en het dienst reglement vastgesteld. üit het financieel verslag bleek, dat de penningmeester door een uiterst zuinig be heer met de beschikbare middelen een gunstig resultaat heeft weten te bereiken. Wij vermelden hiervan: Ontvangsten f. 670.51; uitgaven f. 669.33; batig saldo f. 1.18. De kascommissie bevond de bescheiden van den penningmeester in volkomen orde. De penningmeester werd om zijn uitste kend beheer gedechargeerd. De commandant, de heer H. W. G. Palm, bracht een uitvoerig verslag uit, waarin hij de reorganisatie der Burgerwacht besprak, die hij sinds zijn beëediging in Maart 1938 heeft doen voltrekken. Spr. dankte den voorzitter, den secretaris-penningmeester den burgemeester en den heer C. Kok voor den daarbij ontvangen steun. Door een spoedige vermeerdering van het aantal leden en het in werking treden van de Wet op dc Weerkorpsen enz., was ook noodzakelijk een wijziging van diverse functies. Van een terzake kundig persoon is de mededeeling ontvangen dat dc Oegstgees- ter Burgerwacht thans als een der best ge organiseerde Burgerwachten mag worden gerekend Tot behoud daarvan wekts de commandant met allen ernst op tot alge meene medewerking, daarbij inzonderheid den nadruk leggende op noodzakelijke uit breiding van het aantal damesleden. Met zeer veel succes en onder zeer aangename leiding van den sergeant-instructeur, den heer Hoogeveen, worden de diverse oefe ningen in de v.m. gemeenteschool aan de Geversstraat en in het gymnastieklokaal van de O. L. school aan den Terweeweg ge volgd. Reeds is door den commandant een ver zoek gedaan tot aanwijzing van een-exer citieterrein. In het tijdvak Maart 19381 Januari 1939 is het ledental gestegen van 128 tot 144 w.o. de adsplrantleden en 5 da mesleden. Na een uitvoerig overzicht van de be haalde succes bij wedstrijden, van het ma teriaal en het deelnemen aan marschwed- strijden, bij welk laatste een woord van hulde werd gebracht aan den heer A. van Breda Sr., beëindigde de commandant zijn verslag met de woorden: „Moge gestadige oefening, gesterkt door ons geloof aan God Vaderland en Koningin onze vereeniging tot nog meerderen bloei en voorspoed bren gen en leiden tot het met opgewektheid volvoeren van wat wij als taak op ons ge nomen hebben. De voorzitter dankte den commandant voor dit verslag waarna de per. aftr. be stuursleden de heeren G. Koelman en B. J. v. d. Meene werden herkozen. In de va catures ontstaan door het bedanken van de heeren J. G. Juffermans en A. W.Tim mermans werden als bestuursleden geko zen de heeren M. C, W. van Gent en W. Boer Jr. Na enkele mededeelingen betreffende het a.s. 20-jarig bestaan van de B.W. en rond vraag, volgde sluiting. Vastenavond-uitvoering der St, Josefs- gezellen. Voor een volle zaal van het Patronaats gebouw gaf de St. Josefsgezellenvereeni- ging gisteravond een Vastenavond-uitvoe ring met de opvoering van het tooneel- stuk „Adel in livrei" van Henk Bakker. De avond werd geopend met een harte lijk welkom door kapelaan Sanders. Het tooneelstuk „een symphonie van leugens met een slot-accoord" verwekte door den geestigen humor en tevens om het uitstekende spel van alle medewerkenden talrijke uitbundige toejuichingen. Het was een avond, waarop de leden met groote voldoening mogen terugzien! RIJNSBURG. Jaarvergadering Muziekver. „Wilhelmina" De muziekver. „Wilhelmina" vergaderde. Bij ontstentenis van den voorzitter, open de de secretaris, de heer N. van Delft. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd, evenals het door den secre taris uitgebrachte jaarverslag. De penning meester, de heer C. van Delft, gaf een overzicht van de financiën. Er is een klein batig saldo. Met alg. st. werd besloten zoo veel mogelijk te trachten donateurs te winnen. De minimum bijdrage werd ge steld op 10 ct. per maand. Naast het be staande corps zal een afdeeling voor jeug dige personen, zoogenaamde „adspirar.t"- leden worden opgericht. Na den directeur, den heer Smolders, dank gebracht te heb ben voor zijn voortreffelijke leiding, sloot de waarn. voorzitter de vergadering. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de O. L. School alhier heb ben zich 86 sollicitanten aangemeld. SASSENHEIM. Door ziekte van Weil aangetast. Bij de laatste verduisteringsproef ge raakte hier de onderwijzer L., door de duisternis misleid, te water Daar het een ondiepe sloot was, wist hij zich spoedig weer op het droge te brengen en kwam met den 'schrik vrij Eenige dagen geleden echter werd hij op school plotseling onwel en zijn toestand verergerde zoodanig, dat hij op medisch advies naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Daar bleek, dat de patiënt door de ziekte van Well was aan getast. Naar wij bij informatie vernamen, is zijn toestand thans naar omstandigheden goed te noemen. VOORHOUT. In de afgeloopen maand werd in de Ned. Herv. Gemeente alhier gecollecteerd voor de Kerk f. 37.827, en voor de Diaco nie f 23.38 WARMOND. Bijeenkomst „De Hanze". Ovder voorzitterschap van den heer F. Slager vergaderde de afd. Warmond der R.K. Middenstandsver. „De Hanze" in hotel „De Stad Rome". De voorzitter heette den spreker, den heer Burcksen welkom. De notulen van den secretaris, den heer S. G. van Stijn, werden vastgesteld. De heer Bucksen, hoofd der R.K. school sprak over „Het onderwijs voor onze kin deren". Spr. behandelde het gewone L.O., het U.L.O. en het M.U.L.O., het ambachts- en huisonderwijs en ten slotte het middel baar en hooger onderwijs. Nadrukkelijk wees spr. er op, dat de ouders zich er ter dege rekenschap van moeten geven, of hun kinderen wel aanleg hebben voor ver dere studie. Wie anders dan het onderwij zend personeel kan te dezer zake het beste van advies dienen? De voorzitter dankte den heer Burcksen voor zijn interessante lezing, waarna slui ting volgde. Schouwburg: 5de abonnementsvoorstelline „Jeugd". 81/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ver. ..Bellamy", gpr J. Horsmeier, 8.15 uur nam. Dinsdag. Breestraat 19: Ledenverg. Ver. tot bev. v. d bouw van Werkmanswoningen, 44 uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking. 8 uur nam. N.V. Leidsche Machinefabriek v.h. firma J. p Janssen, 5 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdaif. Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur. 8 uur nam. Gerecht 10: Theosofisch Genootschap. 81 4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Chr. Muziekvereenigine „Athalia". 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods 8 uur nam. Donderdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 u. nam Haagweg 4: Ledenverg. Ambachtsschool. 8 uur nam. Volkshuis: Spr. dr. Rouge over „Moeilijke Karakters". 8 1/4 uur nam. K a t w y k (Hotel du Rhin)Chr.-Dem. Unie Spr. J. Janze. 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags vaü 10—124 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie Eiken werkdag. 10—124 en 2—5 uur kosteloos.' Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari. November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, AprlL Mei en October van 10—4 uur en in Juni, Juli Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kcrstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 23. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. l(M uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 5 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 144 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen va" 10—3 uur u Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct 1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Problemen der Jeugd". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Katja". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De gouden Kooi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Jantjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 24 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuJIureela Films Zaterdag nam. 24 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Avonturen in Barcelona". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Verloren in de Wildernis". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 t-m* Vrijdag 17 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Driessem. Mare 110. tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, tel. 274. De kuur mef Urodonol is de meest, werkzome behondeling tegen rheu- mohek Zij ontlost Uw organen van hei urinezuur en verwijdert de achter gebleven gifstoffen, die de goede functioneer ingvonUworgonen belem merden. Wacht niet te long. Neem eiken avond een koffielepel Urodonol. Bij olie apothekers en drogisten. Het beste middel tegen rhernna. 8333 (Ingez. Med.) ZOETERWOUDE. Feestavond van het Patronaat. De commissie van het Patronaat aan den Schenkelweg bood haar donateurs den jaarlijkschen feestavond aan, geopend door den kapelaan Duyvesteijn. Deze me moreerde paus Pius XI. die den grooten stoot heeft gegeven om de jeugdbeweging in nieuwe banen te leiden. Spr. besloot met een gebed voor de zielerust van den over leden paus. Hierna werd door de leden van of Kruisvaart een leekenspel opgevoerd. D'J prachtige spel. dat aanspoort tot meer liefde voor elkander, werd vrij aardig voor het voetlicht gebracht. In het vervolg zal .echter een lan gere voorbereiding moeten plaats hebben om dergelijke spelen goed tot hun reen te laten komen. Na de pauze werd een mooie fllm,ve/n toond. Kapelaan Duijvesteijn sloot deze moolen avond wederom met een £eD€° voor den paus. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6