19sie Jaargang BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 13 Februari 1939 Vierde Blad No. 24198 SANOSTOL Huldiging Frank van der Goes Bestuurs- en accountants examens Een honderd-jarige viert haar verjaardag GEMENGD NIEUWS Alweer: de onbewaakte overweg Verdacht sterfgeval in Rotterdam Autobus contra de Delftsche tram li FAILLISSEMENTEN Ernstige treinbotsing in Catalonië ter gelegenheid van zijn tachtigsten verjaardag. Op hartelijke wijze is gistermiddag in ee.i der zalen van n.ra_napoisicy te Amster dam de neer Fiank van der Goes ter ge- leje.ineia van zun 8Usien verjaardag ge- hinaud als socialistisch leider, theoreticus en l.uraior. veie pekende f.guien u.t de socialistische beveg.ng waren onder oe aanwezigen. Wij me.Kien o.m. op ae neeren mr. M. ivlendeis, jan van Zu.pnen, J. Fortuin. A. H. Ger aaid en mevr Wioaut. Toen de heer en mevrouw van der Goes de zaal werden binnengeleid zongen de donderden aanwezigen, w.o. mijnwerkers li.t Limburg en wevers uit Twente, den juoilaris de Internationale toe. De voorzitter van het huldigingscomité, ie heer E. van Tijn. opende de Dijeengomst met een korte rede, waarin hil hun. die jezomen waren om van der Goes te huldi gen. een hartelijk welkom toeriep. De tijden zijn somber, zoo zeide de heer van Tijn. Wanneer de wet op vereeniging en vergadering worat aangenomen is het waarschijnlijk dat van der Goes tot een verboden partij zal behooren. Maar gij hebt s.eeds daar gestaan, waar de slagen vielen, gij hebt geholpen en gestreden en daarin hebt gij de schoonheid gevonden. Voor de duizenden behoeven wij uw pen, uw nan. uw werk. Vervolgens las spr. een groot aantal tele grammen voor o.a. van den heer Edo Tim- men, voorzitter van de I.T-F., van Fransche en Engelsche aroeidersorganisaties, van prol. Donkersloot, Lodewijk van Deyssel, brieven van mevr. Roland Holst-van der Schalk, van de federatie van anarchisten en van vele anderen. Namens den Twentschen arbeiders bond bood een wever een weefspoel aan den heer van der Goes aan. De heer J. Hilvers declameerde vervol gens Margot Vos' gedicht Aan Frank van oer Goes bii zijn 80sten verjaardag". Het dichtwerk, is door den kunstschilder Bleek rode op perkament geschilderd en van een teeken.ng voorzien. Dit exemplaar werd den jubilaris aangeboden. Na een duo voor cello en piano, uitge voerd door A. Krelage en Joep Vogt Schmidt declameerde mevrouw Annie Endenburg een tweetal gedichten van Herman Gorter, waarna het Hollandsch a capella koor, onder leiding van Joh. F. Keja eenige lie deren ten gehoore bracht. Vervolgens sprak de heer J. Hilvers over tan der Goes als literator. Na de pauze werd nog het woord ge toerd door de heren S. de Wolff en Jan Molenaar. DE wijziging der hooger onderwijs-wet. Het verslag van het afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van de Hooger Onderwijswet, welke wijziging beoogt o.m. aan de bestuurs- en accountantsexamens een wettelijken grondslag te geven, is thans verschenen. Deze aanvulling werd over het algemeen toegejuicht, al achtte men het minder juist, dat het academisch statuut ten dezen op het thans aanhangige wetsont werp is vooruitgeloopen, zij het voorshands alleen nog theoretisch. De verzekering werd gevraagd dat inwerkingtreding niet zal worden bevorderd alvorens de wets wijziging van kracht is geworden. Is, wat het accountantsexamen aangaat, althans duidelijk waarvoor het dient, al bestaat er voor het ambt van accountant nog geen wettelijke regeling, het bestuurs- examen hangt geheel in de lucht. Wat de strekking er van is, blijkt uit de stukken nergens. Om eenig houvast te hebben moet men b.v. de Amsterdamsche verordening nalezen. De bedoelde examens worden in Amsterdam, Rotterdam en Tilburg reeds afgenomen, kunnen reglementair daar al thans worden afgenomen. Het gewijzigde statuut voldoet ten aanzien van het be- stuursexamen in geenen deele aan het voorschrift van het nieuwe vierde lid van art. 131; van een regeling van den omvang van het bestuursexamen is daar in het geheel geen sprake. Men had er een ernstige bedenking fcgen. dat praktisch de regeling van den omvang van het bestuursexamen zou wor sen overgelaten aan de faculteit, te meer Jfóar ook ten aanzien van het accoun- «ntsexamen in het nieuwe statuut aan dle faculteit een te weinig bepaalde be voegdheid is toegekend. P°k is gevraagd op welken grond de minister van meening is, dat het bestuurs examen primair in de economische facul- thuis behoort en niet in de juridische, h n zou er in elk geval de voorkeur aan nebben gegeven, wanneer de vereeniging an de beide faculteiten imperatief was °orgeschreven en de eenigszins ongewone lar^f ^an een facultatieve vereeniging van aculteiten voor bepaalde examens, waar- J onzeker blijft wie daarover beslist, was meden. hP?et. aanhangige ontwerp bevestigde in algemeen de wenschelijkheid van een epiin stelselnaatige herziening van de re- i? van het hooger onderwijs in ae u-wet. sinaasappelen uit spanje. Naür w,j vernemen zullen u't Spanje aan. slnaa'aPPden in ons land worden -evoerd. Als eerste schip wordt het fauna" van de Kon Ned. Stoomb. a, ,md rirm -3^0 k^ten 0p 16 Fr ruarl w Ro.terdam verwacht. het autobuswetje zooacnaamdc autobusnoodwetje is «5? «"leren in w, erking getreden. groote belangstelling voor mevr. nelck-de rooy. Mevr. M. Nelck-de Rooy te Den Haag vierde gisteren haar honderdsten verjaar dag. Een groote vlag wapperde aan de pui van het perceel Obrechtstraat 298. Mevr, Nelck zat in de kamer in een ge- makkelijken stoel bij den haard, een stoel die rijk versierd was en getooid met een groote vergulde boog. waarop het cijfer 100 prijkte. De geheele kamer was vol bloemen, alle geschonken naar aanleiding van haar eeuwfeest. Het waren niet alleen familie leden en kennissen die haar hebben be zocht. ook vreemden, die het interessante nieuws uit de krant hadden vernomen en de honderdjarige een blijk van belang stelling niet hebben willen onthouden. Het begon al 's ochtends om half tien. toen eenige buren haar een bloemenhulde kwamen brengen. Even later meldde zich een deputatie van de coöperatieve vereeni ging .de Volharding", waar een kleinzoon van haar op de tandtechnische afdeeling werkt. De deputatie bracht een vorstelijke taart mee. waarop tien kaarsen prijkten, voor elk decennium een, want het was niet mogelijk alle honderd iaren in kaar sen uit te beelden. Ook de burgemeester van Den Haag heeft zijn belangstelling voor de honderd jarige getoond. Daar hij zelf verhinderd was. kwam namens mr. de Monchy de chef van zijn kabinet, jhr. mr W. C. Six. Deze bracht namens den burgemeester een prachtigen bloemenmand mee gevuld met seringen en tulpen, waarin het cijfer 100 in seringen was neergeschreven. Vrijwel de geheele familie van de oude. maar nog krasse mevrouw Nelck was bij een. Haar kinderen, kleinkinderen, achter kleinkinderen en achter-achterkleinkinde ren waarvan de jongste 2'/i laar telt. Of schoon het een vermoeiende dag voor haar was heeft mevrouw Nelck iederen bezoeker zelf begroet en met belangstelling de ge- lukwenschen in ontvangst genomen. Geen oogenblik verflauwde haar aandacht en dikwijls ging het Initiatief tot. vragen van haar uit. Zij heeft van dezen, voor haar zoo be langrijken dag, dan ook volop genoten. meisje te bunnik door locomotief gegrepen. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den onbewaakten overweg nabij „het Blauwe Huis" te Bunnik bij Utrecht een twintigjarig meisje, R. D. Haar, dat per fiets de rails overstak, aangereden door een losse locomotief, en hoogst ernstig ge wond. Het meisje op weg naar het internaat op het buiten Heemstede te Houten was alleen. Zij werd gevonden door een groep meisjes, die onder leiding van een zuster aan het wandelen was. Men vreest dat een zware regenbui aan het slachtoffer het uitzicht ontnomen heeft. Dokter j. f. G. Brevée uit Bunnik ver leende de eerste hulp. Het meisje, dat ver scheidene ernstige verwondingen en een zware hersenschudding had opgeloopen, is per ziekenauto in hoogst zorgwekkenden toestand naar het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Voor haar leven wordt gevreesd. De machinist van de locomotief, welke om 16.51 uur uit Utrecht was vertrokken in de richting 's-Hertogenbosch, heeft ver moedelijk door den neerslaanden rook van het ongeluk niets bemerkt en reed door. de vermiste heer de raad. Gisteren in den kring der zijnen teruggekeerd. Naar wij vernemen is de heer De Raad, lid van den Indischen Volksraad die ongeveer vier weken zoek was en Vrijdag middag j.l. ten huize van ds. Maaskant te Brussel werd opgenomen gistermorgen door zijn familie naar ons land terugge bracht. Daar mevrouw De Raad inmiddels Utrecht had verlaten (de familie De Raad was daar in pension gedurende haar ver blijf in Nederland), om zich tijdelijk in het Gooi te vestigen, heeft ook de heer De Raad zich naar die Gooische gemeente begeven, waar hij Zondagmorgen in den kring der zijnen is teruggekeerd. U. D. VERSPREIDE BERICHTEN. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot burgemeester der gemeente Valburg: mr. H. L. 's Jacob. kindje onder verdachte omstandigheden overleden. zeven personen licht gewond. Gisterochtend omstreeks tien uur is een autobus van het reisbureau Stoop op het Spui te Den Haag tegen een uit Delft ko mende tram gereden met het gevolg, dat bus en tram ernstig w»erden beschadigd en zeven personen licht werden gewond. De autobus had zich juist op weg be geven van haar standplaats met bestem ming naar Rotterdam en wilde daartoe linksaf de Houtmarkt inrijden. Van rechts kwam de tram uit Delft en blijkbaar heert de chauffeur afstand en snelheid onjuist geschat want nog vóór dat de bus van de tramrails af was. was de tram genaderd, die met een geweldigen klap tegen den zij kant van de bus reed. Aanvankelijk leek het er op, of er ern stige gevolgen zouden zijn. Zeven passa giers hadden kneus- en snijwonden opge loopen en werden door den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht. De verwondingen bie- ken evenwel mee te vallen. Nadat alle ge wonde passagiers verbonden waren, kon den zij naar huis worden gestuurd. Tram en bus waren vrij ernstig beschadigd Het verkeer op het Spui ondervond geruimen tijd vertraging. felle brand te hoogezand. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen twaalf uur ontdekten voorbijgangers brand in de woning van den heer D. Bosch aan den Oudeweg te Westerbroek, gemeen te Hoogezand. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met vier stralen, doch kon niet verhinderen dat de geheele woning een prooi der vlammen werd. Van den inboedel kon niets worden gered. De aangrenzende smederij van den heer Bosch, wist de brandweer echter te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De bewoners waren afwezig. Vrijdagavond is te Rotterdam in de Zout- ziederstraat, een kindje van zes maanden overleden, waarbij zich eenige verdachte omstandigheden hebben voorgedaan, zoo dat de politie een onderzoek instelt, in ver band waarmee de ouders voorloopig zijn aangehouden. In genoemde straat woont, op de derde étage van pand 26. sinds eenigen tijd een echtpaar, waarvan de vrouw 26 jaar oud is. Anderhalf jaar geleden heeft dit echtpaar een kindje verloren, dat in een teil water was gevallen en verdronken. Er was nu één kind, een jongetje van zes maanden, Willem geheeten. Omstreeks negen uur Vrijdagavond is de vrouw den huisarts'komen halen, omdat het kindje niet in orde was. Toen de dokter kort daarop in de woning kwam. kon hij slechts den dood constateeren. Het kind bleek door verstikking om het leven te zijn gekomen. De huisarts oordeelde dc omstandigheden van dien aard, dat hij de politie waar schuwde. De verhooren hebben in de woning tot diep in den nacht geduurd. Daarna achtte de politie termen aanwezig om het echt paar mee te nemen naar het bureau in de Oostervantstraat, waar Zaterdagmorgen het onderzoek is voortgezet. Het lijkjp van het kind is in beslag genomen Man en vrouw ontkennen, dat het kind een gewelddadigen dood zou zijn gestorven. De mogelijkheid bestaat, dat het kindje in bed heeft gewoeld en daardoor onder de dekens of met het gelaat op een kussen is komen te liggen, met het gevolg, dat het stikte. Zaterdag is op het lijkje sectie verricht. Bij het echtpaar wonen twee broers van den man in, die Vrijdagavond naar de bio scoop zijn geweest en tusschen 8 en 12 uur afwezig waren. Ook zij zijn door de politie gehoord, maar zij konden slechts weinig, dat voor het onderzoek van belang is, mede- deelen. Nadat Zaterdag het echtpaar nog nader was gehoord, is de man 's avonds vrijgela ten. De vrouw blijft voorloopig nog in het bureau in verzekerde bewaring, voor het verdere onderzoek. Dit onderzoek gaat zoo wel over de vraag, wat de doodsoorzaak is van het kindje als over het overlijden an derhalf jaar geleden van een kind. dat in een teil water was gevallen en verdronken. Destijds is hieromtrent door de politie reeds een onderzoek ingesteld, dat toen geen resultaat heeft opgeleverd. Het overlijden van het jongetje van zes maanden heeft op het gebeurde van anderhalf jaar geleden opnieuw de aandacht gevestigd Bij het onderzoek wordt niet alleen nage gaan of er hier sprake moet zijn van mis drijf, maar ook of de kinderen wellicht tengevolge van verregaande nalatigheid of zorgeloosheid zijn overleden. „Voor ikke" zegt de kleine meld blij, als moeder de flesch Sanostol voor den dag haalt Een uitkomst, dit levertraanproduct, zoo smake lijk gemaakt door het toegevoegde geconcentreerde sinaasappelsap (vitamine C). Zooveel waardevoller nog door het verwerkte diastase- houdend mout (vitamine B) Sanostol bevat dus de belangrijke vitaminen A, D, C en B Daarom is Sanostol ook aangewezen voor al die volwassenen, die zich niet 100% fit voelen Gewone flacon f. 1 40 Nieuwe „famllleverpakklng" (214 maal zooveel) f. 2.75. „Hel lékkere levertraan-product!" BROCADESSTHEEMAN PHARMACIA wegens oplichting aangehouden. Te Nieuw-Amsterdam (Dr.) is aange houden en aan de justitie te Middelburg voorgeleid zekere B., een uitjsver, die vroeger te Goes heeft gewoond en wiens eigenlijke verblijfplaats niet bekend ij. De man heeft in de laatste maanden verschil lende zakenlieden in Zeeland opgelicht. 7098 (Ingez. Med.) De Wolkenkrabber, door Rein Valkhoff - Uitgave v'/h Van Staal en Co., Rot terdam. Rein Valkhoff is een bekend en gewaardeerd maker van jongensboeken en heeft nu een ver haal geschreven, waaraan een leeftijdsgrens vastzit; het is namelijk bedoeld voor lezers boven de achttien jaar! Waarom dit kinderlijke, fris- sche boek nu juist voor groote menschen alleen geschreven is, is ons werkelijk niet recht dui delijk, want dit genre zal waarschijnlijk meer appreciatie vinden bh de jeugd dan bij ouderen en wij zouden het als jongensboek ook heel an ders beoordeelen. Daar is een pipsneuzlge, steedsche dichter, natuurlijk in een fluweelen jasje met een flod derdas. die met een rugzak vol worst, honing en appelstroop de wei langs trekt, op een zon- nigen lentedag en onderkomen vindt bij een eenvoudigen boerenjongen, alias schilder, die in een ouden watermolen huist, in gezelschap van allerhande dieren, want deze brave is nog groo- ter dierenvriend dan schilder. Zomer, herfst en winter maken we mee daar aan den water kant. Avonturen beleven we niet, ook niets wat belangrijk is. De dichter krijgt dikke, roode wangen en leert schilderen en de schilder gaat ervan rijmen. De dichter zocht er rust. de schilder vond er rust en ons arme hoofd tolt als we het boek uit hebben, want over deze landelijke sfeer ligt een opgewonden stemming. Het geheele boek is druk en roezig en schet terend. met een geforceerde dialoog. Het ge heel is voor ons nuchtere buitenstaanders boven de achttien zeer onwaarschijnlijk en niet. erg grappig. Alleen kinderen bekijken het leven 1102 van een minder critisch standpunt, al blijft het gevaar bestaan, dat zij na lezing óók in een ouden watermolen zouden willen wonen en er de werkelijkheid toch eenigszins anders zouden vinden! De teekeningen van Jaap Min zijn hupsch. De Rhvnmonders (De Hoogmoedisen), door Mia Bruyn—Ouwehand - Uitge vers-Mij. van Dishoeck. Bussum. Een heel goed geschreven verhaal, dat zich een 50 jaar geleden afspeelt in Katwijk a/Zee, al wordt, dat dan ook niet. met ronde woorden genoemd. E-?n boek vol lieve trekjes en vol wrangheid. Men zou zoggen, dat het meer door verbittering tegen het volk en hun gebruiken daar. dan door liefde voor mensch en dorp is Ingegeven! Streng verdeeld in visscher en reeders. waar naast de dominé en de burgemeester ieder voor zich een aparten, onbetwisten machtsstand ver tegenwoordigen. leven de Rhvnmonders van vijftig jaren terug hun sleurig leven van vier seizoenen, in verstarde vroomheid, in een dagelijkschen strijd om het bestaan, die mee- doogenloos zijn menschenoffers vraagt, in ge- nadelooze afstooting van alles en ieder die in breuk maakt op ingewortelde zeden en ge woonten. Op dezen dorren bodem groeit het zachte, zeer vrouwelijke Maertje op; eigengereid ree- derskind. wier typische Rhynmondtsche ka raktertrekken. veredeld en verzacht, haar een liefde brengen, die slechts in groote opoffering haar groote bestemming vindt. Het gegeven is niet nieuw. Ook niet de echtgenoot, die willens en wetens vernederd, als plaatsvervanger voor den geliefde moet dienen, met al het leed dat daaruit voortvloeit en dat voor naïeve, simpele zielen zeker zoo hevig is. Zeer scherp staat daarboven-uit de vader, de reeder. in zijn hoogmoedigen eigenwaan, die zich tenslotte buigt in zijn diepe genegenheid voor zijn eenig kind. De „hoogmoedigen" luidt de ondertitel van dit boek en terecht, hoogmoedig zijn ze im mers allen, in hun rijkdom, in hun geloof, in hun zonde en in de saamhoorigheid hunner verwantschappen. Het boek is uitstekend geconcepieerd en ver deeld. met een steeds groeienden climax, die hier en daar treffende hoogtepunten weet te bereiken. Wij zien het aangekondigde tweede deel onder den titel „De Vrijdenker", met be langstelling tegemoet. VEILIG VOOR GRIEP EN KEELPIJN De antiseptische tandpasta Ivorol zui vert den mond van bacteriën en vermindert daardoor besmettingsgevaar in tijden van griep en verkoudheden. (Ingez. Med.) 8349 Schip zonder Haven, door Willy Corsari - Omslagteekening van Sierk Schroder. Uitgave Leopold. Den Haag. Dit is een lijvig boek. met even zoovele voor treffelijke bladzijden als bladzijden, die zóó ge coupeerd zouden kunnen worden. Met alle slordigheid, alle oppervlakkigheid, met alle gebrek aan égards ook tegenover haar lezers, bezit Willy Corsari een aangeboren schrijvers talent, met een bruisende, tintelende en fan tasierijke pen. Het doet ons werkelijk genoegen, dit hier te kunnen plaatsen, doen het tevens in de hoop. dat deze auteur het „vertelen" voor taan aan anderen zal overlaten! Het verhaal speelt zich af vóór, tijdens en n& den wereldoorlog in Antwerpen, gedeeltelijk ook in Holland en het schip zonder haven is hier een Vlaamsch meisje, wier ongelukkige levens loop haar tenslotte tot het schip maakt, dat zijn veilige haven nimmer zal bereiken. Er is in dit boek intusschen veel onaannemelijks en veel zwaks. De verhouding van het heel fijne, aristocratische meisje Simone tot den matroos Lode Deels zou op zichzelf onaannemelijk zijn. wanneer de schrijfster het niet goedpraatte niet de onbekende. Engelsche afstamming van dezen Lode en zijn buitengewoon intellect en zoo. Dat is zwak. Onaannemelijk is ook de opname, later van Lode in het Rotterdamsche reedersmilieu, zonder dat men daar iets uit zijn verleden weet. Een schoonvader van dat soort geeft zijn eenige dochter niet zoo maar weg. Onverklaard blijft ons ook. na het lange voorspel, de omme keer in Lode's ziel. hoe en waarom laat hij Simone los. Met de simpele mededeeling, dat zooveel jaren oorlogvoeren dit bij hem bewerk stelligen. maakt de schrijfster er zich wel heel gemakkelijk af. Ook een figuur als de moe der is haast. niet. aanvaardbaar, of men moet haar als een pathologisch geval gaan zien. Daartegenover staat een verhouding tusschen vader en dochter, die verre gehouden is van alles wat men tegenwoordig met vadercom- plexen betitelt in de ongunstige beteekenis daarvan en die scherp en vaak ontroerend ge- teekend is. Ook de opbouw van het spionnage- proces. uit roddelarü. afgunst, intrige en val- sche getuigenis, is meesterlijk en handig in elkaar gezet. Het pleit verder voor Wülv Cor- sari's romantiek dat zij een boek van bijna zeshonderd bladzijden, uit een periode, die vooral door de huidige politieke beroeringen steeds minder belangstelling gaat genieten en meer en meer op den achtergrond geraakt, van het begin tot het einde weet te laten boeien en dat men terwille daarvan de fouten op den koop toeneemt. C. N. 8382 (Ingez. Med.) Advertenties, die op raambiljetten met aan kondigingen van voetbalwedstrijden zou den verschijnen, werden hem vooruit be taald. doch de biljetten zijn nooit versche nen en niet alleen de zakenlieden, maar ook verschillende voetbalclubs zijn de dupe geworden van B.'s handelingen. De man is naar het huis van bewaring overge bracht. lijk van vermiste vrouw gevonden? Voorbijgangers zagen te Zwolle een da mesfiets, ter hoogte van het kantoorgebouw der waterleidingmaatschappij Overijssel, onbeheerd langs den dijk van de Willems vaart liggen. Zij waarschuwden de politie, die in dit feit aanleiding vond om te gaan dreggen en na enkele uren het lijk op haalde van een omstreeks 30-jarige vrouw. Men vermoedt hier te doen te hebben met het stoffelijk overschot van mej. V. te Zalk, omtrent wie reeds de mededeeling was ont vangen, dat zij, terugkeerende van haar werk in Zwolle, eergisteravond niet in haar woning was aangekomen. Men neemt aan, dat het slachtoffer door de duisternis mis leid te water is geraakt en verdronken. BUITENLANDSCH GEMENGD. 53 dooden, honderd gewonden. Een van Terrasa komende trein is bij aankomst in het station Las Planas in Cataloni in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komenden trein. De schok was zeer hevig. De tweede trein gleed langs de helling terug tot het sta tion San Gervasio, waar hij tegen den. tunnelwand botste. Het aantal dooden bedraagt een-en-dertig, dat der gewonden ongeveer honderd. De reizigers waren allen burgers. Het dubbele ongeluk zou te wijten zijn aan het breken der remmen van den eersten trein, op het oogenblik. dat deze de helling begon af te dalen. Later zijn van de gewonden nog 22 over leden, zoodat het aantal dooden 53 be draagt. schending van beroepsgeheim en corruptie. Volgens de Brusselsche „Soir" had men sedert eenigen tijd opgemerkt, dat beslui ten, die in zekere gerechtelijke kringen genomen waren, ter kennis werden ge bracht van exploitanten van speelzalen, in het bijzonder van een zekeren t., die be langhebbende is bij de exploitatie van het casino te Namen. Zaterdagavond hebben de autoriteiten in verband hiermede in dit casino een inval gedaan. Zij constateer den. dat S., secretaris van het parket- gelTeraal van Brussel, zich in het. casino bevond, in gezelschap van de leiders der onderneming. S. erkende schuldig te zijn, waarop hij gearresteerd werd wegens schending van het beroepsgeheim en cor ruptie. De „Peuple" zegt, dat nog drie andere arrestaties zijn verricht. De aangehoude nen zijn de concessionaris, de directeur en de penningmeester van het casino van Namen, die beschuldigd worden van om- kooping van een ambtenaar en het ver bergen van documenten. De vier arres tanten zijn naar Brussel overgebracht. vliegtuig tegen een huis. In de week van 6 t/m. 11 Febr. weiden In Nederland 47 faillissementen uitgesproken. Vier dooden. Een militair vliegtuig is te Brighton (En geland 1 in volle vaart tegen een huls ge botst. De piloot werd op slag gedood Een vrouw en twee kinderen, die ir. het huis waren, zijn om het leven gekomen tijdens den brand, welke veroorzaakt werd door de ontploffing der benzinetank van het vliegtuig.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13