IBISSHAG SCHUDT UW LEVER WAKKER mAti™"itaM LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 13 Februari 193) KERK- EN SCHOOLNIEUWS hectehêancl Vereen. v.Nat. Veiligheid Na den sterrit naar Monte Carlo Prins Bernhard wint vierden prijs LAND- EN TUINBOUW Het a.s. zilveren jubileum der ver. „De Narcis" Leidsche Damvereeniging 387177 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. D.O.S. Ia wist een 62 overwinning te be halen op D.O.S. Ib. In dezen wedstrijd, welke voor de le kl. libre werd gespeeld, speelde H. Teske en J. V. een goede partij met gemiddel den van 8.07 en 5.38. H. Teske <a) 210 210 26 33 8.07 C. Hendriks (b) 165 107 26 28 4.11 E. Bakker 205 205 43 27 4.76 P. Horree 160 157 43 15 3.67 J. V. 140 140 26 41 5.38 G. Vermeer 140 93 26 13 3.57 N. N. 105 103 40 13 2,57 H C. Rietbergen 130 130 40 13 3.25 Het programma voor deze week luidt: Cadreklasse clublok. ,.P. v. Cl."): Woensdag 15 Febr. G. M. TeegelaarB. de Roo; W. F. KarstensB. Teegelaar; W. F. KarstensG. W. Teegelaar. lste kl. 1: Donderdag 16 Febr. TOP 1—DOS lb: DOS la—TOG 1. 2de kl. 1: Dinsdag 14 Febr. DOS 2b—TOP 2; TOG 2aDes Amie; Donderdag 16 Februari: P. v. Cleef—TOG 2b. AUTOMOBILISME. BIJEENKOMST VAN DE K.N.A.C. Gistermiddag zijn de Nederlandsche deelne mers aan den sterrit naar Monte Carlo bijeen geweest voor het laatste bedrijf van dit spor tieve gebeuren. De K.N.A.C. had namelijk een thé georgani seerd in hotel Wittebrug te Den Haag. waarbij alle Nederlandsche rijders en hun passagiers waren uitgenoodigd. Vrijwel allen hadden daar aan gevolg gegeven, temeer omdat eenige films van deelnemers zouden worden vertoond, welke nog eens herinneringen aan de sportieve Januari dagen zouden opwekken. De voorzitter van de sport commissie, de heer baron van der Goes van Dirxland. heette den aanwezigen welkom namens den voorzitter der club jhr. mr. Smits van Oven. die plotseling verhinderd was. Nadat een kort filmpje van den Fordrijder, den heer Gatsonides was vertoond, kreeg de DK.W.-rijder Cornelius gelegenheid om te loonen, dat hij niet alleen een goed automobi list is. maar ook een cineast, die met een groote dosis kunstzinnig gevoel en uitsteken den kijk op filmische contrasten, een film heeft weten te vervaardigen, welke de aanwezigen van begin tot eind heeft weten te boeien. En dat wil wat zeggen voor een rolprent welke ongeveer anderhalf uur duurde. Het was een levendig verhaal in beeld van de zware heenreis van Ne derland naar Athene over besneeuwde en bevro ren wegen, door landstreken waar men weinig of nooit auto's te zien krijgt, en waarvan men de vele moeilijkheden, waarmede de rijders te kampen hadden, waarlijk niet zoo ernstig had kunnen bevroeden, als thans door het niet over drijvende filmbeeld werd aangetoond. De heer Cornelius had na vertooning van deze film een warm en in alle opzichten verdiend applaus in ontvangst te nemen. Vervolgens reikte baron van der Goes aan de winnaars de vele speciale prijzen uit. welke zij in den sterrit hadden veroverd. Daarbij vond hij tevens gelegenheid den heer Gatsonides de me daille der K.NA..C. te overhandigen welke deze had veroverd door de tweede plaats te veroveren in den in den afgeloopen zomer gehouden. Luik RomeLuikrit. Namens alle deelnemers bracht jhr. Bod- daert ten slotte dank aan de K.N.A.C. voor de vele goede zorgen waarmede zij alle inschrij vers voor en tijdens den sterrit had omringd. Een hartelijk applaus onderstreepte deze woor den. PAARDENSPORT. IN EEN CROSS COUNTRY TE ZEIST. Zaterdagmorgen toonde het oude Slotplein te Zeist weer het vroolijke beeld van vroegere tijden. Daar toch verzamelden tegen 11 uur de leden der Utrechtsche Jachtvereeniging en overige deelnemers voor een slipjacht achter de meute van de K.N.J.V. Een 40-tal amazones en ruiters was bijeen en ook Prins Bernhard was van de partij. De Prins reed in de uniform van ritmeester der huzaren zijn fraaien appelschimmel „Bunny". In het Zeister Bosch werd de meute losge laten. Na ongeveer een uur werd de finish in het Kerckebosch bereikt. De Prins dankte hier met enkele woorden den jagermeester. res. len luitenant G. L. Kolff. 's Middags vertrok luitenant Van Leeuwen als eerste voor de cross, welke bijna 3000 meter lang was. Prins Bernhard, die als No. 13 startte met „Bunny", nam de verschillende hinder nissen voortreffelijk en maakte een fraaien tijd van 5.09 3/5 voor het zware parcours. Tijdens den rit van den Prins arriveerden HK.H. Prinses Juliana en Prinses Armgard, vergezeld van freule de Brauw. De hooge gasten bleven ongeveer een half uur op het terrein. Om ongeveer halfvijf had de laatste van de 28 deelnemers de finish bereikt, waarna men in hotel ..Hermitage" te Zeist bijeenkwam voor de prijsuitreiking. De uitslag van de cross luidt: 1. Luit. jhr. C. Röell op „Hurry On" 4 min. 46 4/5 sec. 2. Van Leeuwen op „Reinaerd" met 4 min. 514 5 sec. 3. Mevr. Van Eekelen op „Mike" 4 min. 57 4/5 sec. 4. Z.K.H. Prins Bernhard op „Bunny" 5 min. 9 3 5 sec. 5. mej. J. Gilissen op „Minto Sause" 5 min. 341/5 sec. 6. Lult. jhr. Beelaerts van Blokland 5 min. 40 4/5 sec. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal Jn Uw. ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam Is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zün. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.75. 2412 ungez. Med.) vier afgebroken partijen. Hiervan werden twee remise verklaard, één partij voor Leiderdorp ge wonnen (le bord) en één partij gewonnen voor de Stud. Fed. I (5e bord). Leiderdorp is van meening. dat laatstgenoemde partij remise is. vandaar het hoogere beroep. Volgens het reglement moet deze stand thans aan het oordeel van een arbiter buiten het dis trict worden onderworpen. Diens uitspraak is bindend voor beide partijen. In dit geval zal waarschijnlijk dr. M. Euwe te Amsterdam of mr. G. S. Fontein te 's Gravcnhage uitgenoodigd worden de einduitspraak te doen. De afgebroken stand is Zwart (H O. Thunissen, Stud.): Kf8, Td8, Ld6, pi d4. f6. g7 en h6. Zwart Wit (B. G. Corts, Leiderdorp): Kg2, Tel. Ld5. pi c6 en h3. Wit aan zet. DE COMPETITIE. Taveno IV wint van Oegstgeest II met 73. Deze wedstrijd werd gespeeld in het Gebouw voor Chr. Belangen aan den Oude Singel. Van Oegstgeest verschenen echter slechts vijf spelers, wat wel eenigszins zonderling was. Deze vijf spe lers wonnen van Taveno IV met 32 doch den wedstrijd verloren ze met 37 wegens niet op komen. Dit onvolledig verschijnen komt nog al eens voor in de laagste groepen. Hier volgt nog de uitslag der partijen van de 5 spelers: 1. F. Knotter (T.>Chr. v. Helden (O.) 10 2. D. BosmaL. Kantebeen 01 3. Joh. JonkJ. v. Niehof 10 4. C. de Vroedt—B. Sjouke01 5. J. Beekman—A. P. Kraay 01 Totaal 23 Leiderdorp I gaat in hooger beroep. De commissie van arbitrage voor de afgebro ken partijen der competitiewedstrijden van den Leidschen Bond. besliste tot dusver reeds over meer dan tachtig standen. De heeren W. Dem- mendal te Leiderdorp. W. H. v. d. Nat te Lei den en mr. C. J. Goudsmit te Oegstgeest heb ben welwillend deze taak op zich genomen en tot dusver teekende geen enkel bestuur hooger beroep aan tegen de beslissing, die meestal met groot eenstemmigheid en toch onafhankelijk van elkaar werd genomen. Van eenigen invloed is natuurlijk ook wel de bepaling, dat voor elk hooger beroep f. 2.50 moet worden gestort, welk bedrag alleen gerestitueerd wordt in geval van toewijzing van het beroep. Thans heeft echter het bestuur der Leider- dorpsche Schaakclub een protest ingediend. Op 24 Januari JJ. werd alhier de wedstrijd voor de eerste klasse L. Stud. Fed. I—Leiderdorp I ge speeld. De voorloopige eindstand was 3—3 en SCHAAKCLUB „L.S.C." (LISSE). De stand der onderlinge wedstrijden is: Groep I: J. Brauckmann gesp. 10. 7 pnt.; C. Markusse 9—6^. C. v. d. Lip 9—8, H. T. Lamers 94'i, G. Zeestraten 94, J. Eisenga 93, J. G. Snel 9—3. J. Th. Kappen 82. Groep II: F. v. Dijk 44. H. van Hamel 43, M. Bouma 52. J. Heykamp 31, M. J. Mans handen 1—0, H. van Diemen 30. Groep III: P. G. Meyland 6—4. P. Bouma 4—3, A. Krasschell 42\i, H. Giliams 52Vz, J. A. v. d. Velden 6—2V4, P. Wijnhout 5—*4. HERDENKING TE HAARLEM OP 20 FEBRUARI. Het 25-jarig bestaan van de voor dc Bloembollenstreek zoo nuttige en ijverige vereeniging „De Narcis" zal in een feeste lijke vergadering op Maandag 20 Februari te Haarlem in het gebouw St. Bavo worden herdacht. Deze f eestelij kh bijeenkomst vindt mede haar oorzaak in het verheu gende feit, dat de pogingen der vereeni ging met succes bekroond zijn en Amerika thans weer open is voor de narcissen, als mede de a.s. inschakeling van den Keu ringsdienst van de Narcis" bij de uit voering Van de Bloembollenziektewet 1937. In deze bijeenkomst zullen, naar het be stuur mededeelt, behalve de openingsrede van den voorzitter, den heer H. van Zon- neveld, toespraken worden gehouden door den vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken. mr. Wmtermans, door dr. A J. Verhage, het Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, ir. N. van Poeteren en den technischen adviseur der Vereeniging, prof. dr. E. v. Slogteren. Daarna zal een tweetal films vertoond worden, n.l. één betrekking hebbend op het bezoek van de Amerikaansche-Neder- lanrische Phytopathologische Commissie inzake den invoer van Narcissen in Amerika en een groote kleurenfilm van het bloem- bollenbedrijf. Deze films worden dan voor het eerst aan het vak getoond en zijn ver vaardigd door het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek. Over de Vereeniging zelve, vermelden wij de volgende bijzonderheden. Nadat een door Sassenhelmsche Narcis- senkweekers opgerichte vereeniging geen levensvatbaarheid bleek te hebben, werd in 1914 een nieuwe vereeniging opgericht, die een kwijnend bestaan had. Doch in 1923 werd zij tot nieuw leven geroepen» daar er behoefte bestond aan een orgaan, dat de technische cultuurbelangen der kweekers zou behartigen. Zij organiseerde pogingen om de dreigende sluiting van Amerika voor Narcissen te voorkomen. Zij 10 Januari werd besloten tot het instellen van den Keuringsdienst te velde en ving het omvangrijke werk van controle op de naleving der voorschriften aan. De Keu ringsdienst werd, in afwachting van een wettelijke regeling, vrijwillig ingesteld. Men was van oordeel, dat een wettelijk voorschrift te lang op zich zou laten wach ten en de tijd drong. Immers: de heeren Krelage en Warnaar, die naar Amerika waren geweest tot bijwoning van een con ferentie te Washington, deelden mede, dat daar de waarschijnlijkheid geopperd was, dat de Narcisseninvoer zou worden stop- gezel, als binnen 3 jaar de invoer van de narcisvlieg niet zou kunnen worden uitge sloten. Van toen af is men onvermoeid en met succes bekroonde actie begonnen tot algeheele ziektebestrijding: het aaltjesziek door de warmwaterbehandeling van prof. van Slogteren en van de vlieg door voor lichting en toepassing van sancties, bij niet gehoorgeven aan die voorlichting. Het is een verheugend feit, dat het zil veren jubileum zal samenvallen met de inwerkingtreding van de wettelijke basis van den ziektenbestrijdingsdienst der ver eeniging. De afgeloopen jaren zijn voor de narcissenkweekers zwaar geweest. Doch nu breekt er weer eenig licht door. Daarom zal het jubileum op bescheiden wijze wor den herdacht. DAMMEN. DE BORDEN-COMPETITIE. De uitslagen van de voor de bordencompe titie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: A. ter HaarJ. Kleer 11; P. v. d. Stel S. v. d. Wijngaard 11; J. KleerJoh. Klin kenberg 0—2; A. Sladek—W. Huisman 02; S. v. DuynB. Slegtenhorst 11; D. A. Eppinga A. Klinkenberg 02; W. HuismanM. Opten- drees 11; B. SlegtenhorstA. Sladek 20. De eindstand van het 1ste tiental is na 9 ronden 1. Joh. Klinkenberg 16 p.; 2. W. Huisman 14 p.; 3. A. ter Haar 13 p.; 4. B. Slegtenhorst 10 p.; 5. J. Kleer 8 p.; 6. M. Optendrees 8 p.; 7. S. v. d. Wijngaard 7 p.; 8. P. v. d. Stel 5 p.: 9. A. Sladek 5 p.; 10. S. van Duyn 4 p. 2e tiental: G. v. d. Wiel 12 p.; A. Klinken berg 11 p.; J. Hes 10 p.; I. Teleng 9 p.; H. de Water 8 p.; D. de Roode 7 p.; P. Wassenaar 6 p.; M. J. v. Houten 5 p.; D. A. Eppinga 4 p. <na 8 ronden). 3e tiental (na 9 ronden): W. Heemskerk 15 p.; P. v. Leeuwen 13 p.; F. Lardee 13 p.; A. J. v. d. Lelie 12 p.; W. de Roode 10 p.; B. de Kler 6 p.; H. Lambooy 6 p.; J. Dreef 6 p.; C. Teu- nissen 5 p.; C. Klinkenberg 4 p. 4e tiental: T. Uittenbogaard 7 gesp., 14 p.; W. v. d. Meer 7. 12; J. F. Stolwijk 8. 9; J. Ver meer 8. 9; J. J. v. Dijk 8, 8; H. la Rooy 8, 7; Th. Barthen 8, 5; G. P. Dille 8, 3; M. v. 't Zelfde 8. 3 p. Promotie en degradatie, le tiental: S. van Duyn 1 gesp. 2 p.; G. v. d. Wiel 0. 0; A. Sla dek 0, 0; A. Klinkenberg 1, 0. 2e tiental: W. Heemskerk 2 gesp., 4 p.; A. Blauw 2. 2; D. A. Eppinga 0. 0; P. v. Leeu wen 2. 0. 3e tiental: C. Klinkenberg 3 gesp., 4 p.; T. Uittenbogaard 1, 2; W. Harland 1. 2; W. v. d. Meer 1. 0: C. Teunissen 2, 0. PREDIKBEURTEN. Alphen-aan-den-RUn Chr. Geref. Kerk: Dinsdagnam. 7 uur, ds. Du Marchie van Voort- huizen van Urk. Waddinxveen Gebouw Centrum: Heden- nam. 7 uur. ds. De Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Groote Lindt (toez.), K. C. van Gorcom. cand. en hulppred. te Hoensbroek; te Voorthuizen. J. W. v. d. Linden te Kootwijk; te Wcesp (als hulppred.) J. v. Voorts Vader, cand. te Middelburg. Aangenomen: Naar Nieuw-Dordrecht. dr. K. E. H. Oppenheimer, cand. en hulppred. te Gro ningen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor-Ede en voor Oosterbeek, E. du Marchie v. Voorthuijsen te Urk. DS. M. MEIJERING. Ds. M. Meijering, G«ref. predikant te Delfzijl, is voornemens op de a.s. classis- vergadering in Mei eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Meertinus Meijering werd 27 Juli 1866 te 't Zand (Gr.) geboren en studeerde aan de Theol. School te Kampen. In 1890 can- didaat geworden, deed hij 30 Nov. van dat jaar intrede te Makkum. Vervolgens stond hij te Sexbierum. Nieuwe Pekela en Wil- dervank en dient sedert 11 Aug. 1918 de kerk van Delfzijl. Ds. Meijering. van wiens hand tal van geschriften het licht zagen, is vooral in het Noorden des lands een voor aanstaande persoonlijkheid. Ds. J. v. d. GUCHTE. Ds. J. v. d. Guchte te Laren (N. H.) em. predikant van de Geref. Kerk van Vcere. heeft zich aan de gemeenschap der Geref. Kerken onttrokken en in verband daar mede heeft de classis Middelburg dier ker ken aan alle classes in ons vaderland be richt dat zij dezen predikant het recht op 'net ambt en de eer van Dienaar des Woords in de Geref. Kerken heeft ontnomen. Ds. v. d. Guchte werd 4 Juli 1905 geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit waar hij in 1930 candidaat werd om 16 Aug. 1931 te Veere intrede te doen in zijn eerste en eenige gemeente. Een zenuwlijden was oorzaak dat hij in het voorjaar van 1938 zonder meer op een goeden dag uit zijn gemeente verdween. De classis Middelburg verleende hem daarop met ingang van 1 Juli 1938 eervol emeritaat waarna ds. v. d. Guchte zich metterwoon te Laren (N H.) vestigde. DE SOEMBA-ZENDING. Deputaten voor de Soembazending het zendingsveld van de Geref. Kerken van Groningen. Drenthe en Overijssel heb ben naast dr. J. Berg. geneesheer-direc teur van het zendingshospitaal te Waika- boebak, die op het punt staat naar zijn arbeidsveld terug te keeren, als tweede arts benoemd de heer G. J. Renes, semi-arts, studeerend aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Zoolang de heer Renes zijn arbeid nog niet zal kunnen aanvangen, zal als as sistent van dr. Berg optreden de heer J. Smijtegeld Bedet. semi-arts, die zijn stu dies aan de Leidsche universiteit weldra zal hebben voltooid. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HAZERSWOUDSCHE DAMCLUB. De stand van de onderlinge competitiewed strijden van de Hazerswoudsche Damclub H.D.C is als volgt: Klasse I. J. C. Windhorst8 2 4 2 6 A J. Tol 9 4 2 3 11 Jac. Hassefras9 1 7 1 3 D. v. Staveren6 4 1 1 9 Abr. Dorsman 6 4 0 2 10 L. Matze 5 3 117 K. J. Matze 4 3 1 0 6 M. Kroon 8 1 5 2 '4 J. de Gelder7 0 4 3 3 J. Wortman 4 3 0 1 7 Klasse II. A. J de Witte 4 1 1 2 4 P v. Wieringen 4 1 l 2 4 D. Hassefras 9 6 2 1 13 YS v. Of wegen 5 2 2 1 5 C.'v. Wieringen 8 4 3 1 9 L. Luiten 7 1 3 3 5 J. v. Rljsel 3 0 2 1 1 J. Wortman 2 0 1 1 1 STEUN AAN GROOTE GEZINNEN EN AAN DE BLINDEN. Waar ik overtuigd ben te spreken uit naam van de Nederlandsche Blinden in het algemeen, verzoek ik U beleefd onderstaande in Uw blad te willen opnemen. Gelezen hebbende de verslagen der Kamerzit tingen en daaruit vernomen hebbende, dat de Minister van Financiën en daarmede dus de geheele Ministerraad, van plan is tien millioen uit te trekken tot steun aan de groote gezinnen, ben ik zoo vrij den Minister langs dezen weg er opmerkzaam op te maken, dat al jaren lang door de blinden verzocht is een Staatsultkeering te verkrijgen tot leniging van den nood in de ge zinnen der blinden, door de financieele gevolgen uit deze blindheid voortkomende, waarop steeds door de Regeering werd geantwoord, dat de Staat hiervoor geen geld had. Waar thans de Regeering wel in staat blijkt te zijn, gezien de uitlating van den Minister van Financiën, om tien millioen te vinden tot steun aan de groote gezinnen, zou ik Z.Exc. willen ver zoeken, thans ook de paar millioen te willen vinden die noodig zijn om den nood der blinden te lenigen, als boven omschreven. Waar er, zoover mij bekend is. slechts ca. vier duizend blinden in Nederland zijn, kan dit vol gens mijn berekening, den Staat slechts drie A vier millioen per jaar kosten, hetgeen belangrijk minder is dan de tien millioen voor de groote gezinnen. Men vergete niet, dat in de groote gezinnen meerendeels, wanneer de kleinere kinderen naar school gaan, en dus het meeste geld gaan kosten, de grootere ln de meeste gevallen, normaal ge nomen natuurlijk, reeds geld inbrengen, terwijl de ouders, ook weder normaal genomen, het volle inkomen kunnen verdienen, naar gelang van hun geestelijke en physieke kracht, terwijl de blinden, door hun gemis van het gezichtsver mogen. nooit aan dat inkomen kunnen komen, hetwelk zij in zienden toestand, met hun geeste lijke en physieke kracht zouden kunnen verdie nen, zoodat, hoe zeer ik van meening ben, dat de groote gezinnen wel degelijk geholpen moeten worden, aan de hand van de werkelijke feiten als hierboven omschreven, zoodra er geld be schikbaar kan worden gesteld, de blinden daar toe in de allereerste plaats in aanmerking die nen te komen, en ik hoop dat het „Draagt el kanders lasten" waarop H. M. de Koningin, in haar rede over moreele en geestelijke herbewa pening zoo sterk den nadruk legde, door onze Regeering in deze aangelegenheid zal worden ten uitvoer gelegd. U dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, I Uw abonné X. Steant Luchtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag ten name van 8882 angez MedJ Mijn schoenen woeien uit, dat is niet overdreven i Maar d'lbis Shag is rustig in mijn pijp gebleven. ImWW VOORDE PIJP Dobbelmannlekker, man I 8348 (Ingez. Med.) „Hier heb ik nog een verrukkelijk model» mevrouw, dat u zeker precies zal Dassen!" DINSDAG 14 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 en 301 „5 M. AVRO-Ultzen- ding 8.00 Gr am. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Om roeporkest 11.00 Wenken voor de huishou ding 11.30 Omroeporkest (Om 12.15 Berich tten) 12.30 Gram.muziek 1.15 AVRO-Amu- sementsorkest 2.00 Omroeporkest 2.45: Kniples 3.45 Gram.muziek 4.00 Pianovoor dracht 4.30 Kinderkoor 5.00 Voor de kin deren 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en solist 'Om 6.25 Berichten) 6.30 Gram.muziek 7.00 Voor de kinderen 7.05 Cellovoordraoht 7.30 EngeLsche les 8.00 Berichten ANP., Radiojournaal, mededeelingen 8.20 Gram. muziek 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein - 10.00 Radiotooneel 10.20 Vocaal concert 10.45 Gram.muziek 11.00 Berichten ANP., Gram.muziek 11.3012.00 De AVRO-Dance Band. Hilversum II. 415,5 M. KRO-Uitzending - 8.009.15 Gram.muziek <ca. 8.15 Berichten) - 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig half uurtje 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melo- disten (1.001.20 Gram.muziek) 2 00 Vrou wenuurtje 3.00 Modecursus 4 00 Gram. muziek 5.00 KRO-Melodisten en solist <5.45 —6.05 Felicitatiebezoek) 6.35 Berichten, sportpraatje 7.00 Berichten 7.15 Cyclus ..Naar de nieuwe Gemeenschap" 7.45 Gram- muziek 8.00 Berichten ANP., mededeelingen 8.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste <9.009.20 Zang met piano en obli gaat-viool; opn.) 10.00 Gram.-muziek - 10 30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Bovs en solist <11.0011.10 Gram.-muziek) 11.30- 12.00 Gram.muziek. Droltwich. 1500 M. 11.40—11.45 Gram- muziek 12.20 Radiotooneel 12.30 Militair orkest 1.20 Doedelzakvoordracht 1.35—2.20 en 4.15 Gram.muziek 4.45 Cello en piano - 5.20 Het Leslie Bridgewater Harpkwintet 5.50 Orgelspel en zang 6.20 Berichten 6.45 Causerie „National Service" 7.05 Gram. muziek 7.20 Pianovoordracht 7.50 Cause rie „Town and country" 8.20 Jack Jackson's Band en solisten 9.20 Berichten 9.45 Cau serie over de pers 10.05 Het Kolisch Strijk kwartet 11.20 Fransche causerie „Lettre de Paris" 11.35 Billy Cotton en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek <gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 9.00. 10.00 en 1120 Gram.muziek 12.35 Zang 1.10 Militair or kest 2.35 Pianovoordracht 2.50 en 3.10: Gram.muziek 4.40 Zang 4.55 Gram.muziek 5.05 Viool voordracht 5.25 Het Giardlno- orkest 6.35 Viool en piano 7.25 Het Ellis* orkest 8.35 Kamermuziek 9.50—11.50 Ra diotooneel. Keulen, 456 M. 5.50 en 6.30 Gram.muziek 7.50 Omroepschrammelensemble U.20 Omroeporkest en solisten 1.30—2.20 Popu lair concert 3.20 Omroeporkest 6.S0 Win terhulp-programma 7.50—11.20 Omroepdans- orkest en solisten (Om 9.35 Gram.muziek). Brussel, 322 en 484 M. 322 M 12 20 Gr8* mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20. 6.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek - 8.20 en 9.50 Omroeporkest 10.3011.20 Gra- mofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1» Radio-orkest 1.502.20 Gram.muziek S-2" Radio-orkest 6.35 Gram.muziek 6.50 Pia novoordracht 8.20 Omroepsymphonie-orkest en -koor 9.30 Omroepsvmnhonie-orkest 10.3011.20 Gram.muziek. Deulschlandscnder, 1571 M. 6.55 Weensch Symphonie-orkest- en solist 7.35 Berichten, politiek dagblad-overzicht 8.05 Inleiding vol* eende uitzending 8.20—11.30 Uit Milaan: ..u» Traviata". opera <In de pauzen: Berichten en declamatie). GEM. RADTO-DISTRTBUTTEBEDRT.TF ES ',E R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEBOREN: Matthijs, Z. van P. Groenendijk en H. Redcl Marijke Maria, D. van F. de Haas en G. H. Mulder. ONDERTROUWD: A. v. Heusden jm. 22 j. en S. Brouwer jd. 20 jaar. OVERLEDEN: Nic. van Heukelom, Zoon 1 week. DE POSTVLUCHTEN. De „Buizerd" is gisteren om 6 uur op Schiphol geland. Voor Dinsdag 14 Februari, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 K**o. Ncrv enz. 3«» Programma 8 00 Keulen 020 pnL, Radio 9 30 Radio PTT. N. of. div. - Parijs Radio J 12.35 Brussel VI 2.20 Danmark of div. 2 Radio PTT N. o' a 3 20 Keulen 5.20 Brussel VI - 6 5J Bru^ sel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.50 Keulen 8.20 rvutschl.s. of div. rRome). rii. 4e Program*"? 8 00 Brussel VI 9 h verscn 10 ?5 Lonrton p»f 12 30 nrolt 2 20 London Ree 4 20 Droitwl^ JL, London Ree. 5.20 TVnlfwich 6.A° 7.05 Droltwich 7 50 straatsburg of - 8 20 Droitwich 11.20 London Reg- - 11 Droltwich. Wijzigingen voorbehouden. 4—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12