VANGE SALTS Zaterdag 11 Februari 1939 De begrafenis van Sir Henri Deterding ANUSOL De heer G. de Raad terecht Officieele (risispubücatie IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Tal van sprekers aan de groeve dambeisM Uit de Omstreken Zijn geheugen verloren? haarlemmermeer. Uit de Rijnstreek alphen. Werkzaamheden rond Gouwsluis bijna gereed koudekerk aan den rijn. nieuwkoop. ter aar. waddinxveen hillegom. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. WAAROM EEN VIJAND ALS RHEUMATIEK MET ÉÉN HAND BEVECHTEN, ALS GE ER TWÉÉ HEBT! leidschendam. lisse. 3—9 Het is hier niet de plaats daarover in bijzonderheden te treden, doch mij is ver zocht, in naam van de employees van de Koninklijke Shell groep, blijvende dank baarheid uit te spreken voor de belangstel ling, voor de warme toewijding, voor den steun van hun onvergetelijken chef en In aansluiting op hetgeen wij gisteren Vrj?nd- hebben bericht meldt men ons nog het .T?*' s'°' heeft spr. zich gericht tot de volgende over de uitvaart van Sir Henri kinderen en mevrouw Deterding. Deierding. De heer Agnew uit Londen sprak namens Op het landgoed Dobbin stond op een de Shell Transport and Trading Company, verhevenheid de kist met het stoffelijk schetste den overledene als een man overschot van Sir Henri Deterding. Twee v0' dynamische kracht en groote intelli- houtvesters hielden de eerewacht. Zes roode sen tie. Ondanks zijn drukke zaken is hij pylonen aan weerszijden straalden een steeds jong van hart gebleven Hij had al- gedempt licht uit. De plechtigheid begon met het ten ge- hoore brengen van den treurmarsch uit Beethoven's .JDroica". De bisschop van Schwerin, ds. Schultz, schetste in een herdenkingstoespraak de leiderseigenschappen van Deterding. die zoo zeide hU met den moed van een Napoleon en de geestkracht van een Crom well gestreden heeft tegen een geest van ondermijning en verlaging der mensche- lijke waardigheid, zooals die in het wereld- bolsjewisme tot uiting komt. De heer Kessler sprak, bij afwezigheid van den heer Kok, uit naam van directie en commissarissen van de Koninklijke Nederlandsche maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch- Indic en het employee-corps van de Koninklijke Shell, groep Wij staan hier. zeide spr., aan de laatste rustplaats van een groot Nederlander. Maar welk een ongewoon begrip is „rustplaats" voor een man als Deterding. Werk en In tense belangstelling waren waarop hij gedijde. Sinds twee j3ren had dr. Deterding rich teruggetrokken uit de directie van de Koninklijke Shell groep en deze overge dragen aan jongere handen. Het bestuur had nog slechts het voorrecht hem van tijd tot tijd op vergaderingen persoonlijk te ontmoeten. Zijn afwezigheid daar zal door ons allen, commissarissen en directie, als ven onherstelbare leemte worden gevoeld, doch de richtsnoer, door hem aan ons nogelaten, n.l. de creeeremde kracht van Internationalen goodwill en loyale samen werking In het belang van allen, zal nooit ter zijde gesteld worden. Integendeel, de verantwoordelijkheid voor den verderen groei en bloei van Deterding's zaak kan, wij allen voelen dit, slechts met blijvend succes vervuld worde, wanneer die interna tionale coöperatie ons richtsnoer blijft. In de Heilige Schrift Openbaringen 14, 13e vers. lezen wij .De dooden rusten van hun arbeid, maar hun werken volgen hen". Hoezeer slaan deze mooie woorden op ien vriend, dien wij nu de laatste eer be- I wijzen. Sir Henri Deterding Is gedurende den tijd dat hij de opperste leiding van de Konink lijke Shell groep in handen had. met een teer groot gedeelte van het employee-corps Van die zaak in geregelde aanraking ge weest. Zijn Invloed op hen was als die 'óp jongere collega's. Zijn belangstelling ln de velen, die aan hem hun werk en wei- Vaart te danken hebben, uitte zich op tal- tjjke milde wijzen. tfld een vriendelijk woord Staatsrat dr. Strau's uit Berlijn roemde Deterding met wien hij meer dan dertig jaar heeft samengewerkt als een mensch, die ou zeer gelukk'ge wijze groote men- schelijke en geestelijke gaven ln zich ver- eenigde. Spr. noemde Deterding een der eerste voorvechters tegen het bolsjewisme. De hoofdredacteur van de Waag", de heer Wigersma, zeide. dat het laatste levensdoel van Deterding nationale orde ning en internationale samenwerking van alle beschaafde staten geweest is. Namens den rector der Universiteit van Mecklenburg te Rostock sprak prof dr Brill woorden van afscheid tot .den vriend van het Dultsche geestelifke leven". Dr. Planeet, advocaat te Guestrow, sprak namens de Friedrich Heinrich land stichting, die dcor Sir Henri is opgericht. Na de rouwplechtigheid begaf de stoet zich naar de groeve van het landgoed. De baar werd door vier schimmels getrokken. Daarna volgde het lievelingspaard van Deterding. Achter de familieleden liepen Reichs- amtleider Hilgeiifeldt, die Rijkskanselier Hitler vertegenwoordigde en de Rijksstad houder en leider van den Gouw Schwerin, Hildebrandt. Baron van Boetzelaer van Oosterhout vertegenwoordigde het Nederlandsche ge zantschap te Berlijn. In den zeer langen stoet werden ver der opgemerkt directeuren van het Shell- concern en verschillende bevriende Euro- peesche maatschappijen Onder de klanken der Nederlandsche en Duitsche volksliederen daalde de kist in de groeve. Daarna trad Hilgenfeldt naar voren om „namens en in opdracht van den Fuehrer en Rijkskanselier Adolf Hitler in Henri Deterding den grooten vriend der Duit- schers te groeten". Bij deze woorden legde hij den krans van den Rijkskanselier op het graf. Vliegerofficieren brachten den laatsten groet van generaal Goering over, terwijl rijksstadhouder Hildebrandt eveneens een krans neerlegde. Voorts werd een krans gelegd namens de Nederlandsche regeering, welke krans een lint in de-nationale kleuren had. Sir Henri Deterding heeft in zijn testa ment zijn laïfdgoed Dobbin, met uitzonde ring van het woonhuis en het park ver maakt aan de „Friedrich Heinrich-stich- ting", die zich vooral de opleiding van jonge landbouwers ten doel stelt. met hun irrïleerende jeuk en nooit eindigende kwelling kunnen tenslotte Uw zenuwgestel schoden. Behandeling met Anusol Suppositoria brengt onmiddellijk verlichting. 8244 (Ingez Med.) VERGADERING DER A. R. K. A. De afd. Bloembollenstreek van de Alg. R.-K. Ambtenarenvereeniglng vergaderde in „Het Bruine Paard" onder voorzitter schap van den heer Meissen, van Voor hout. Deze wees op de groote activiteit, die in het afgeloopen jaar ontwikkeld was, al merkt de buitenwereld daar niet veel van. Door een „grenswijziging" zal voortaan j Warmond tot de afd. behooren. I Hierna werden eenige nieuwe leden ge ïnstalleerd. Besproken werd de benoeming van leden voor het scheidsgerecht voor de Ambtena ren bij het Electriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim. De rekening en verantwoording, alsmede de begrooting werden goedgekeurd. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. J. Lijclama van Hillegom en in de plaats van den heer Van Re ij en van Noordwijk, die wegens vertrek naar Raamsdonkveer bedankt had, de heer P. de Boer te Noord- wijk. De heer De Jong van Noordwijkerhout hield een inleiding over: „Vereenvoudiging in de Gemeen te-Administratie en de Ge- meente-financiën", waarop een uitgebreide gedachtenwisseling volgde. Na rondvraag volgde sluiting. De werkzaamheden na het gereedkomen van de Nieuwe-Grouwebntg zoo als het sloopen der oude bruggen, het verbreeden van den Gouwemond enz. zijn thans zoo goed als gereed. Nog rest het opruimen van *nig houtwerk der oude vloeren waarvoor Jtën een gedeelte van de Gouwe weer droog tod gemaakt. Nadat dit werk voltooid zal zijn. is men geheel gereed Bij het blootleg gen der oude vloeren, heeft men benevens gewone geldstukken, ook verschillende oude munten gevonden, waaronder nog datee- rende van het jaar 1630. EEUWFEEST LEIDSCH STUDENTEN CORPS. - Voor het vervaardigen der cos- tuums vraagt het Cosluumhuis „ERATO", Oude Singel 14, Tel. 889, KLEERMAKERS en NAAISTERS. 8311 flngez. Med.) Bij de verkiezing van een voorzitter van den Lagervaardsche- en Bruimaadsche polder is in die vacature, ontstaan wegens het bedanken van den heer J. Kaat geko zen de heer M. Maat. Uitgebracht waren 119 stemmen, waarvan 88 op den heer M. Maat. 23 op den heer W. Dorrepaal en 8 stemmen op den heer K. de Jong Bzn. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacob de Jong, oud 73 Jaar. Tuinbouwoverzicht. Het wisselvallige weer van dezen winter «?en ^langrijken invloed op de prij zen Alle producten werden aanmerkelijk eeurder en er bestaat reeds vrees voor een «Kart en een aanzienlijke verhooging der 'n het voorjaar. De tuinders hebben y dit voordeel van dat alles thans geld lui SI8'' 008 de tw€ede en berde soort. r9 aan nog iets goed maken De noteering *as voor roode kool in matige kwaliteit, van eerste kwaliteit kan moeilijk meer lm!J 11 w?rden, van f. 5.807.70 per ons i 011 hooi behoefde er. niet voor 1 (Li doen- integendeel, deze bracht 1*. u 0 °P Oo''c vo°r uien kwam weer viSf °e'anBsteUing en goede kwaliteit werd betaald (f. 8.90—8.301. Van prei was v aanvoer onbeteekenend. Waspeen werd aag gekocht voor f. 0.90—1.90 per kist n 20 Kg. ook voor kroten is nog steeds ewe vraag en ook hiervoor is de prijs in Wïaande richting. Betaald werd van f. 0.60 per kist van 20 Kg. Knolseldtrie be- ^««nongekenden prijs. Het zal weinigen rheugen dat voor eerste soort sel- he£,™Ü°"en van f. 14—18 10 per honderd tuirr werd- Maar het zijn maar weinige nm!?;ers dle van dezen abnormalen prijs kj"weren. De B-kwallteit bracht het zelfs iJJ tot f. 9.8013.90 per honderd. Ook "wrenkool staat in het teeken der belang- Mig. Ook hiermede is het als met de «nollen1 - Profiteert er van. Betaald werd de onge- f. 0,580,90 per kist van Kr ?riis van 1 toont Y® schijnt er ook niet veel JMb te zijn. De aanvoer is maar klein e Prijs best. Naar gelang van kwaliteit "1 van f. 10—17,60 per 100 KG-, betaald. Waarschuwing:. De burgemeester onzer gemeente geeft belanghebbenden in' overweging bij het in relatie treden met Hermanus Holtrust ge boren te Kampen 1 Februari 1902, zonder vaste woon- of verbij f plaats, de grootste voorzichtigheid in acht te nemen. Deze trad laatstelijk op als hoofdver tegenwoordiger van een voedingswaren- fabriek, doch het is niet onmogelijk, dat hii inmiddels als verkooper van een ander artikel optreedt. Loop der Bevolking. Gevestigd: Rut Akersloot, Vjjfhuizerdijk 189: Anthonius J. F. Bom. Esschenlaan 28; Jan Bruin. IJweg 13: Johanna Dekker. Schullhoeve laan 19; Johannes Dijs. Akerdijk 244; Johanna P. van der Hoeven. Eikenlaan 20; Johannes Hogers. Sloterweg 173; Tonny Jansen. Kruisweg 945; Geeske van der Kamp. Sloterweg 958; Cor nells Kerkhoff. Nieuwemeerdijk 244a; Douwe Klijn. Plesmanlaan 24; Grietje Kollen, Vijf- huizerdfjk 38; Corn. J. Kuijper. Venneperw. 515. Vertrokken: Benjamina P. Vercijs, n. 's Gra- venhage, Coenstraat 1; Gerrit v. Leeuwen, n. Amsterdam. Bloemgracht 35 hs; Roelof Hel- mers. n. Amsterdam, Ger. Schaepstraat 7IIh; Wed. W. L. Kalkman, n. Vlaardingen. West- havenkade 9: Hendrika Peisma. n. Ned. Indië; Adrian E. Timmers, n. Heemstede. Javalaan 71; Willem Yisberg. n. Amsterdam. John Franklin- straat" 74 Ilhy Neeltjè Been, n. Heemstede, Groenendaalkade. 4: Alida C. v. Leeuwen, n. Haarlejn, Siriusstraat 80, Burgerlijke Stand. Geboren: Arie. Z. van B. Roubos cn J. de Cloe Laura, D. van L. H. Hofland en A. Beenén Alida Maria, D. van G. C. va.n der Zwet en A. W. Zomer Elisabeth* Maria, D. v. P, van Bree en E. de Bonte Hendrik Cor nelia, Z. van J. J. van der Weele en A. den Daas Jenny, D. van M. van den Heuvel en J. van Wijk Elisabeth, D. van Th. Beukman en A. C. van der Helm Adriana. D. van A. de Vos en M. Slikboer Jacob,; Z. van Jb. Paape en A. Roubos Marina, D. van P. de Vries en J. Buis Cornelis, Z. van T. G. van Gulik en J. M. de Vos Cornelia, D. van A. Terlouw en S. PietElsje Francina, D. van Jb. de Ruiter en A. K. van den Heuvel. Ondertrouwd: Willem Bax 31 j. en Johanna van der Groef 30 J. Andries Stolk 30 j. en Lubbartha Frederika Elsa van der Linden 22 J Cornelis Hubertus Hermanus van Egmond 26 j. en Aartje Dolieslager 24 j. Arie Me te ster 21 j. en Teuntje Bloemer 20 j. Getrouwd: Johannes Zwetsloot 34 j. en Mar- garetha Groen in 't Woud 30 J. Geertrudus Johannes de Bruin 24 J. en Elisabeth Jacobs Noojj 26 j. Overleden: Abelius Wassenaar 58 j., echtg. v. F. Prosee. Hij vertoeft te Brussel. Het geval van de mysterieuze ver dwijning van den heer G. de Raad, voor zitter van de christelijke staatkundige partij in Indië, tijdelijk woonachtig te Utrecht, die gekozen is tot lid van den Volksraad, heeft thans een onverwachte wending genomen. Terwijl de politie en de familie vruchteloos de verblijfplaats trachtten te ontdekken van dezen sinds 14 Januari spoorloos verdwenen Indi- schen verlofganger, bracht gisteren een telegram uit Brussel de familie de mede- deeling. dat hij zich in goeden welstand aldaar ophield ten huize van een predi kant. De familie stelde hiervan de Utrechtsche recherche op de hoogte, die on haar beurt van deze mededeeling te Brussel een bevestiging verkreeg. De geheele familie heeft zich terstond naar Brussel begeven. Intusochen heeft een onzer medewerkers een gesprek gehad met den predikant, ds. Maaskant. Deze kende den heer De Raad hoege naamd niet. Het ligt voor de hand dat de heer De Raad zich tot hem wendde, aange zien de heer De Raad behoort tot de Geref. kerk en ds. Maaskant Geref. predikant is. Bij zijn aankomst ln de pastorie van ds. Maaskant bevond de heer De Raad zich in een toestand van groote vermoeidheid, uit geput als hy was door het vele weken rond zwerven. De heer De Raad verzekerde den predikant dat hij te Utrecht was overvallen door een toestand van absoluut geheugen verlies en in dien zonderlingen toestand aan het zwerven was geraakt. Hij is op die ma nier terecht gekomen in de bosschen bij Brussel, waar hij geruimen tijd heeft rond gezworven. Gelukkig had hij voldoende geld bij zich om voedsel te kunnen koopen. Ge leidelijk keerde zijn geheugen eenigszins terug en toen heeft hij zich tot den predi kant gewend aan wien hij een eenigszins samenhangende mededeeling kon doen van zijn lotgevallen in de laatste weken. Den predikant was de vermissing des heeren De Raad uit de dagbladen natuurlijk bekend. Kort na zijn komst in de woning van den Brusselschen predikant is de heer De Raad in deze woning te bed gebracht, omdat het dringend noodig bleek dat deze den eersten tijd gelegenheid zou hebben in volslagen rust zich eenigszins te herstellen van de geleden vermoeienis en geestelijke pijniging. Ds. Maaskant achtte het wel haast zeker dat de heer De Raad voorloopig nog eeni- gen tijd te zijnen huize zou blijven vertoe ven om weer op kracht te komen. De heer De Raad vertelde ons heden morgen nog te weten dat hij bij Eysden over de grens gekomen is en dat hij o.m. te Charleroi is geweest. Hij voelde zich vanmorgen, naar hij zelf verzekerde, uit stekend. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd van 6 tot en met 11 Februari 1939, zal bedragen f. 1.75 per 100 kg. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en n voldoende aan het standaardmonster van - I kwaliteitsklasse C, en f. 1.25 per 100 kg. vcor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze zelf hebben geteeld De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1933, welke in genoemd tijd vak door telers of handelaren zijn gedena tureerd en voldoen aan de kwaliteits- eischen, zal f. 2.15 per 100 kg. bedragen. 8285 Win terlezing. Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Jon- gelings-vereeniging „Jonathan" trad'in de Ned Herv. Kerk op ds. Leemans van Ede. Na het laten zingen van ps. 33 5 en ge bed bepaalde spr. zijn gehoor bij een ge deelte van Hand. 16. handelende over de bekeering van den stokbewaarder van Fi- iippi. Na uitvoerig te hebben stilgestaan bij de gevangenschap van Pa-ulus en Silas en' de aardbeving schetste spr. den stok bewaarder, die bevende voor Paulus en Silas nederviel met de vraag: „wat moet ik doen om zalig te worden"? Vooral deze vraag werd door den begaafden spreker nader ulteengewerkt en toegepast, waarop ds. Leemans met dankgebed deze vrij goed bezochte bijeenkomst sloot. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis. Z. van A. J. de Jong cn M. v. d. Spek Willem, Z. van A. den Ouden eri S. van Bergeijk Adriana, D. van J. v. ei. Kraats en G. Weerhefjn. Overleden: Theodora Dullemeijer, geb. SLra- ver 77 j. Elizabeth Verheul, geb. Plomp 80 j. Getrouwd: W. A. v. d. Bijl en A. B. Verspoor. Tegen den werklooze A. v. D is door de politie proces-vei'baal opgemaakt we gens oplichting van het Burgerlijk Arm bestuur. Burgclljke Stand Geboren: Renske Geziena, d. van P. J. Huis jes en B. v. d. Wolf: Lambertus Johannes An- tonius. z. van J. A. van Houten en M. E Prins; Jacobus Cornelis Blasius, z. van H. G. Wal raven en J. A. Koppert; Alida Sophia, d. van C. J. M. van Nobelen en H. W. van Stein; Ma ria Barbara, d. van G. van der Linden en H. C. Koop. Getrouwd: H. J. Voges en A. M. Rusman. Overleden: M. J. Zuiderduin-van der Kraan. 77 Jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: M. A. Willemsen. n. Bemmel, B 125'AN. v. d. Hulst. n. Bennebroek. Rijks straatweg 14; M. H. Schilpz&nd, n. Heemstede, Hugo de Grootlaan 14; A. J. Raamsveld. n. Voorhout. Hoofdstraat 67; A. Joren. n. Haar lemmermeer. Leimuiderdljk 267; Com. M. G. Brouwer, n. Heemstede, Havenstraat 21: H. den Ouden. n. Lekkerkerk, Schilwacht 200; R. Stok man. n. Heemskerk. Speellaantje 4. Gevestigd: S. Roode. Prins Hendrikstraat 2; Q. A. Rotteveel. Weeresteinstraat 85; W. Schou ten. Burg. Pontstraat 5: W. J. Turk. Weere steinstraat 126: P. van der Woude. v. d. Ende laan 34; A. Naber-Meulenberg, Leidschestr. 195. Lezing van den heer H. W. Tilanus. Op uitnoodiging van de Christ. Hist. Kiesvereeniging sprak de heer H. W. Tila nus, lid van de Tweede Kamer, over „De komende Staten- en Raadsverkiezingen". De waarn. voorzitter, de heer Jac. v. Elk opende met het lezen van Ps. 146 en ge bed, de heer Tilanus wees op het groote belang van de as. verkiezingen. Spr. her innerde aan de verkiezing van 1935 toen voor het eerst de N.S.B. optrad. Velen heb ben zich toen laten meesleuren, ongeveer lOVo. In 1937 zijn bij velen de oogen open gegaan en toen hebben nog 4°/o hun stem op deze groep uitgebracht Sommige par tijen trachten door mooie beloften de kiezers mee te sleepen. Spr. herinnerde aan Een gedeelte van den Kerkwegvaart, voor de woning van dr. Pols, wordt van gemeentewege gedempt. Hierdoor wordt de gevaarlijke bocht OranjelaanKerkweg zeer veel verbeterd. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over een gevonden auto-num merplaat. de Fransche overheerschlng in 1795. Ook toen is de massa door schoonschijnende leuzen ten slotte bedrogen uitgekomen. Spr wees op de zorgen op het gebied van Defensie; ook de werkloosheid baart groote zorg. Vaak ten onrechte wordt critiek uit geoefend op dë regeering,'die noodgedwon gen dikwijls Ingrijpende maatregelen moet nemen. Spr. wekte tenslotte op. vast te houden aan het Chr. Hist, beginsel, dat gegrond is op de Heilige Schrift. Na ge dachtenwisseling bedankte ds. Warmolts den heer Tilanus voor zijn leerzame rede en eindigde met dankgebed. Bij het bestuur der R.-K. Kiesvereeni ging zijn thans voor de gemeenteraadsver kiezingen de volgende candidatenlijsten in gediend: (alphabetisch) C. E. v. d. Berg, H. W. Grimbergen en G. A. Ouwerling. In de Kroon gaf de heer v. Kampen, voorzitter van den Ned. Tuindersbond voor een aandachtig gehoor een uiteenzetting van de Pachtwet. Het was voor de vele opgekomenen een mooie en leerzame avond. Jaarvergadering der Werkliedenvereeniging ,,De Eendracht". Deze vergadering werd gisteravond in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer G. Vooijs liet zingen ps. 119 17, ging voor in gebed en las den 91sten Psalm. Hij heette in het bijzonder welkom de heeren C. v. d. Wiel. D. Blok en T. Langmuur, de drie oudste leden, die van de oprichting af nu 56 jaar geleden, lid der vereeniglng zijn. Drie trouwe leden ziin ons op hoogen leef tijd door den dood ontvallen, drie scheep makers n.l. J. v. d. Kwaak. W. Ouwehand en P. Ouwehand. aldus spr. Vervolgens hield hij dan een beschouwing over het voor gelezen Schriftgedeelte en hoopte, dat een ieder een veilige schuilplaats gevonden had in Jezus Christus. De secretaris de heer G. v. d. Plas las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Het aantal leden verminderde met 9. n.l. 3 door overlijden, 3 wegens vertrek naar elders en 3 bedankten voor het lidmaat schap. Er traden geen nieuwe leden toe; het aantal bedraagt thans 187. Onder de bestuursleden heerschte steeds een goede verstandhouding. Er werden 2 bestuurs- en één ledenvergadering gehouden. De con tributie kwam trouw binnen. Het Ko ninklijk woord over geestelijke en moreele bewapening moet ook in onze vereeniging van Chr. arbeiders méér in vervulling gaan. Zij. die voor uitkeerlng tengevolge van de sociale wetten in, aanmerking komen, moesten geen uitkeerlng uit onze kas wil len hebben; dan zou er meer gedaan kun nen worden voor de oudere lieden, tot welke categorie men tegenwoordig al gauw behoort. Het Evangeliewoord .Draagt elkan ders lasten" moet meer in vervulling gaan. Dat deze gedachte, onder Gods zegen, meer ingang moge vinden ln onze vereeniging, aldus spr. Waarom een eenzijdig middel tegen rheu- matiek probeeren als ge Vange Salts, het nieuwe, krachtige middel met dubbele wer king ter beschikking hebt? Rheumatische pijnen vinden bijna steeds haar oorzaak in (1) een overzuring van het organisme en (2) een ophooping van schadelijke stoffen als urinezuur. Thans hebt ge echter een middel tot Uw beschikking, dat de beide oorzaken tegelijk bestrijdt, nJ. Vange Salts. De alkalische werking van Vange Salts is zoo sterk, dat het zelfs in staat is drie en een half maal zijn eigen gewicht aan zuivere azijn te neutraliseeren. En bovendien spoort Vange Salts lever, nieren en Ingewanden aan tot krachtige werking, waardoor scha delijke stoffen snel en radicaal uit het lichaam worden verwijderd. Zoo verdrijft Vange Salts beide oorzaken en zoo zullen ook bij regelmatig gebruik van dit probate middel de pijnen spoedig afnemen om ten slotte geheel te verdwijnen. Wacht er niet mee. de gevolgen van rheumatische pijnen zijn lang niet onschuldig. Pak 't kwaad met beide handen aan en begin nog heden Uw kuur met het middel met dubbele werking, Vange Salts. Prijs 85 cents, voldoende voor een lange kuur. Vange Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 8242 (Ingez. Med.) G. v. d. Plas, die 15 jaar de vereeniging trouw gediend heeft. Spr. dankte ook den bode den heer M, de Vreugd. Nadat de heer G. v. d. Plas bedankt had voor de medewerking, werd de Avondzang gezongen en eindigde het bestuurslid de heer B. v. d. Bent met dankgebed. Ook de tweede opvoering van het His torisch spel: „Willem Wijcherts". die gis teravond gehouden werd in de Zaal voor Prot. Belangen, was een groot succes. Vanwege de Geref. Evangelisatie onder de schippers werd in Irene de sprekendè film vertoond De roep van het water". Des middags om 5 uur werd deze film voor de kinderen gedraaid. Het Geref. Jeugdverband hield in het dienstgebouw van de Geref. Kerk een Zuid- Afrika-filmavond. De zaal was geheel be zet. toen ds. Boukema als verbandsvoor- zitter opende. Onmiddellijk hierop werd overgegaan tot vertoonine der films, aller eerst de film .Een tocht door Zuid-Afrika" waarna de film op het Paul Krugerpark. Nadat ds. Boukema den medewerkenden had dank gebracht, werd de bijeenkomst door den heer H. de Ruyter gesloten. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. Rijsdijk geb. van Bijl z.; C. H. Evers geb. van Nierop z.; M. K. van der Helm geb. Suidgeest z. Burgerlijke Stand. Geboren: Jasper Cornells z. van J. van der Laan en H. Swynenburg; Jacobus Hendrikus I Agatha z. van Chr. W. van der Salm en C. C. Afln het verslas van den nennimrmeesier Ond<?™'ater: Joanna Emerentia Maria d. van iawl.? X i J Lleverse en E M. Klein: Petronella Agnes Maria d van H. G. Rooljakkers en M. Ch. M. van der Voorn. Overleden: Jan Willemstein. weduwnaar van E Broekhuizen, 81 jaar; Arie de Kwaasteniet, weduwnaar van E. Vroman. 73 jaar; Cornelia van Riel, echtgenoote van H. A. Stokman, 81 j. den heer C Rijnsent ontleenen wij: in komsten f. 1467.77, w.o. aan contributie f.1211; uitgaven f 1262.35, w.o. uitkeer ng aan ziektegeld f. 980.80; batig saldo f. 204.92 waarin f. 200 begrepen uit de reservekas, die daar verleden jaar uitgenomen zijn. De kascommissie bestaande uit de heeren D. Blok en A. v. d Plas, verklaarde de boeken Jn orde. Tot leden der kascomnvssie 1939 werd benoemd de heeren Jac. Rem merswaal en Arie Nijgh. Aftredend waren de heeren Jac. Parle- vliet en G. v. d. Plas. Herkozen werd de eerste en gekozen de heer Jacob Ouwe hand. De voorzitter installeerde de nieuwe bestuursleden en dankte hartelijk den heer Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. Chr. Belderbos. Heereweg 10; J. A. van der Lans. Ie Poellaan 20; Mej. A. A. van Zeist, Kanaalstraat 273; J. H. Kerkhof. Kanaalstraat 28; Mej. J B. van der Tuin. Heereveg 275: J. H. Daudcy. Heereweg 202. Vertrokken; Mej. D. de Vljlder naar Doesburg. W. F. Schouten naar Velsen; H. W. van Beek naar Haarlem; W. H. van Beek naar Haarlem; J. C. Meijer naar Noordwykerhout; Mej. C. P. Langeveld naar Wassenaar.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7