ROODE STER Hl| is e* wfefl van* Onze grensbeveiliging wordt uitgebreid IEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag tl Februari 1939 ViSSCHERIJ-BERICHTEN Fa. VAN DER STOK, Breestr. 155 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Snellere mobilisatie is niet mogelijk Zwaar verzilverde Theelepels WEERBERICHT. 'n Moment geleden stak hij er zijn pijpje bij op - en hij is er wèg vanMeteen wèg van het hoogste rookgenot: Niemeijer's Roode Ster! 100 °/o Geur! De verdediging vanlndië AGENDA Weet U het antwoord? Van kwartjes guldens gemaakt Het geheim van de gele kaart VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt „Flamingo" IJm. 25. Totaal 1005 manden, be nevens 175 st. stijve kabeljauw; ..Maria v. Hat- tem" IJm. 1. Totaal 1010 manden, benevens 280 st. stijve kabeljauw; „Claesje" R.O. 46. Totaal 410 manden, benevens 100 st. stijve kabeljauw en 10 lengen; „Witte Zee" IJm. 167. Totaal 670 manden, benevens 200 st. stijve kabeljauw; „Ca roline" IJm. 26. Totaal 800 manden, benevens 200 st. ijs- en 220 st. stijve kabeljauw; „Maria R. Ommering" IJm. 7. Totaal 330 manden en 60 st. stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 11 Febr. Per Kg.: Tarbot 1.20—1; Tong 0.78—0.54. Per 50 Kg.: Griet 24—20; Groote schol 10—7.80; Middelschol 12—9.70; Zetschol 22—16.50; Klein- schol 21—8.40; Bot 7—3.60; Schar 10.50—4.70; Groote gul 9—8; KL gul 8.50—6; Wijting 8.50— 2.80. Per 125 Kg.: Kabeljauw 3615. Per koop: Rog 9. Besomming trawlers: ..Elie Cheneviere" IJM 161 f. 1540. Loggers: RO 1 f. 990; IJM 204 f. 700; KW 55 f. 510; KW 153 f. 690; KW 107 f. 260; KW 125 I. 630. met letters A. B. C„ enz. met bloemmotief met figuren 50 cent per lepeltje (Met MIDZA-bons) 8228 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 174. Hedenmiddag 2 uur: 776. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Frank rijk nam In zijn kern lets in beteekenis al. Het breidde zich echter nog verder naar het Noor den mt. Een breede strooming van warme t ochtige Oceanische luchtmassa s dringt steeds verder naar het Oosten door en verdrijft thans de koude lucht uit Scandinavië. Over geheel West-Kuiopa zijn de oehter.dtemperaturen ver boven normaal. In de bovenlucht is dr tempe ratuur zeer hoog. De nullsoterm ligt boven ons land op ongeveer drieduizend meter hoogte Ook de bergstatlons ln Duitschlsmd, Zwitser land en Zuid-Frankrijk melden weer hoogere temperaturen: Santls <2500 M. hoog) 4 gr C Jungfraujoch (3450 M. hoog) —5 gr C. en dé Mont Ventaux (1900 M.) +17 gr. C. Alleen ln Zuid-Frankrijk was de temperatuur tengevolge van nachtelijke uitstraling vrij laag. doch slechts op enkele stations onder het vriespunt. Op de Britsche eilanden en ln de omgeving van ons land blijft het weer over het algemeen zwaar bewolkt doch betrokken met tijdelijke opklaringen. Hier en daar valt nog lichte mot regen. terwijl zich plaatselijk mlstgebieden ge vormd hebben. Een nieuwe storing deed heden morgen in Ierland den barometer dalen, terwijl zich ver in het Zuid-Westen op den Oceaan een diepe depressie ontwikkelt. Het oude mini mum nadert thans IJsland en deed ook daar de temperatuur tot boven normaal stijgen. In de Poolzee steeg de luchtdruk zoodat de aan voer van arktische luchtmassas naar Noord- Scandinavië minder werden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: betrokken, matige Z.W. wind, temp. 7 gr. C.. min. 6 gr. C.. neerslag 0.1 mM. Missingen: mist, matige W.Z.W. wind. temp 7 gr. C., min. 6 gr. C.. neerslag 0.1 mM. De Bilt: motregen en mist. matige Z.W. wind, temp. 8 gr. C., min. 6 gr. C., neerslag 0,1 mM. Groningen: betrokken, matige W. wind, temp. 8 gr. C.. min. 8 gr. C., neerslag 0.1 mM. Maastricht: betrokken, matige W.Z.W. wind, temp. 9 gr. C., min. 9 gr. C., geen neerslag. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: W. wind, 9 gr. C., betrokken. Londen: Z.W. wind, 9 gr. C., motregen. Berlijn: W. wind. 10 gr. C., motregen. Nice: windstil. 10 gr. C., mooi. Stockholm: Z.Z.W. wind, 2 gr. C.. regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.' 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 's middags: 8 gr. C. (46 gr. F.) nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 8.39 uur; nam. te 9.15 uur. Voor Maandag. Voorm. te 9.56 uur; nam. te 10.41 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 5.34 uur nam. tot 6.54 uur v.m, Zondag van 5.37 uur nam. tot 6.53 uur v.m MAANS OP- EN ONDERGANG. 11 Febr.: op 1.25 uur; onder 10.48 uur. 12 Febr.: op 24.27 uur; onder 11.07 uur. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 FEBRUARI. Leiden Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. ten Gate. Lgiise Wallonne: dix heures et demie, Mr. Ch. Ie uornu, pasteur a Amsterdam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mak kink; m de consistorie, ds. C. Riemens van Den Haag. Geref. Kerk in H.V. (Patrimonium): Nam. 5 uur, de heer Boogaard. Rozekruisersgenootschap (Z.W.Singel 106): Voorm. halfelf. de heer M. A. Verhoog. Ver. van Vryz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf. dr. Boersema. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. half- één, dr. Boersema. Vrijz. Chr. Jeugddienst (Gerecht 10)Nam. 7 uur. ds. H. W. Meihuizen van Den Haag. Vrije Kath. Kerk Vreewijkstr. 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Dorp, voorm. 10 uur. ds. Y. Alkema en nam. 6 uur, ds. H. v, d. Linde. Oost. voorm. 10 uur, ds. G. H. v. d Waard van Purmerland en nam. 6 uur, ds. Y. Alkema. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. as. J. Knoppersen. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. C. v. d. Zaal van Den Haag. Aarlandervcen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. G. Th. v. Beu- jekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leendienst; nam. halfzeven, ds. Mooihulzen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk (Ju- lianastraat)Voorm. halftien, ds. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. Schurs. Hulpgebouw (Gouwsluis)Nam. halfzeven, de heer Godthelp. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Slager. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)Voorm. 10 uur, dr. Proost. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, as. Kleyne van Oud-Beijer- land. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 üur, leesdienst; nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)* Voorm. 10 uur. as. Bosch; nam. 6 uur. ds. Mulder. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. Lokaal van Mander^loostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk (verbeterde opgave)Voorm. halftien, ds. Kuilman van Leiden; nam. halfzeven, ds. Kiehl. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Chr. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk:: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Katwijk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. leesdienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. E. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half- drie, prof. dr. Aalders uit Hilversum. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Warmolts van Katwijk Rijn; nam. 5 uur, ds. Roth van Hilversum. Geref. Kerk Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Pons te in. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Oud Geref. Gem. :Voorm. halftien en nam. halfdrie, leeskerk. Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. H. Mool- huizen van Aarlanderveennam. halfzeven, leesdienst. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. halfzes. ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. B. Visser. NoordwUk-aan-Zce Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur, ds. N. J. Cupédo: nam. 5 uur (Jeugd dienst) ds. Fortgens van Voorschoten. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.)Voorm. 10 uur de heer Boogaard van Andijk; nam. 5 uur, leesdienst. Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van Noort. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Voorb. H. Avondmaal), ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half drie. ds'. v. d. Bos. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. de Wijs van Utrecht. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer P. de Hoop; nam. 5 uur, ds. Van Niftrik. Kerkzaal: Voorm. halftien. ds. Van Niftrik; nam. 5 uur, de heer De Hoop. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftfien. cand. Hordijk van Leiden; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, as. Van der Loo; nam. 6 uur, cand. Hordijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, leesdienst. Rijnzatcrwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. A. J. van Wijngaarden van Nieuw koop. ChCr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens; nam. vijf uur (Jeugd dienst), dr. J. H. Honders van Wassenaar. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Ver. der Vrijz. Herv.: (Eigen Gebouw. Leid- scheweg), Voorm. halfelf, de heer J. B. Schou- wink van Delft. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, de heer Albers, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam .halfzeven, dr. Woldendorp. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half zeven. leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien geen dienst; nam. halfzeven, ds. Zandt van Delft. Ver. van Vrijz. Herv.: Nam. halfzeven, ds. A. L. F. Junod te Wassenaar. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te IJzendoorn, F. de Gidts te As- peren. Bedankt: Voor Gouderak, J. W. v. d. Linden te Kootwijk. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Zwaagwesteinde. A. Zwiep te IJmulden. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. I Aangenomen: Naar Apeldoorn, M. v. d. Meu- len te Irnsum. NIEMEIJER'S Zeldzaam zacht en licht in de pijpl 8280 (Ingez. Med.) In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Defensiebegrootrng 1939 zegt minister van Dijk niet voldoening te hebben vernomen, dat ettelijke leden verklaarden, thans te erkennen, dat de Internationale toestand voor Nederland een weermacht van behoorlijken omvang en moderne uitrusting vordert. De meening, dat de waarschijnlijkheid uiterst gering Is, dat onze weermacht eenige preventieve werking zou kunnen uitoefenen, kan de minister niet deelen. Hij moge herinneren aan de preventieve werking, welke in de jaren 19141918 van onze weermacht ls uitgegaan. De minister is gaarne bereid het verslag omtrent de in September j.l. gedane erva ringen ook aan de Eerste Kamer over te Ieggen' Mobilisatie. Reeds is door de betrokken insrtanties nauwkeurig nagegaan ln hoeverre versnel ling van de mobilisatie in het algemeen en in het bijzonder van die troepen bestemd voor de uitwendige veiligheid, practisch mogelijk moet worden geacht. Op grond daarvan zijn ln het systeem enkele wijzigingen aangebracht, waardoor eenige versnelling kan worden verkregen. Van een aanmerkelijke versnelling van de mobilisatie zal echter bi] het huidige legerstelsel geen sprake kunnen zijn, wil niet de uitvoering van de mobilisatie in gevaar worden gebracht. Dit vindt ln hoofdzaak zijn oorzaak in de omstandig heid, dat van de te vormen oorlogsonder - deelen geen vredeskernen aanwezig zijn en het vormen van deze kernen en het treffen van voorbereidingen voor het op voet van oorlog brengen van de oorlogsonderdeelen een bepaalden tijd vorderen. Daarbij komt. dat een algeheele wijziging van het mobilisatiesysteem met alle des betreffende voorschriften en de doorvoe ring daarvan langen tijd zou vorderen, waaraan onder de huidige omstandigheden niet kan worden gedacht. Het ligt in de bedoeling voor zoover zulks nog niet is geschied het materieel, dat bestemd is voor de luchtverdediging van de groote centra, in de nabijheid van die centra op te leggen. Het is een voortdurende zorg de ver betering van de uitrusting van de land macht zooveel mogelijk te bespoedigen. Echter is daarvoor in aanmerking komende industrie zoodanig overbelast met orders, dat het veelal niet mogelijk blijkt korte leveringstijden te bedingen. Het totaal benoodigde aantal eerste en tweede luitenants der infanterie is aan wezig, zij het dan ook, dat dit aantal com pleet wordt gemaakt door daarvoor ge schikt geachte reserve-eerste-luitenants en reserve-tweede-luitenants tijdelijk vrijwil lig in werkelijken dienst te doen komen. Grensbeveiliging. De in September 1.1. opgedane erva ringen hebben aangetoond, dat het noodzakelijk is het aantal troepen voor de grensbeveiliging aanzienlijk uit te breiden. De noodige bevelen daartoe zijn ge geven. Met de versterking van het terrein, waarvoor reeds verschillende voorbe reidingen waren getroffen (gevechts dekkingen-versperringen-vernielingen), wordt voortgegaan. Het volkomen beletten van een plot selinge grensoverschrijding kan uit sluitend geschieden door het herme tisch afsluiten van de grens met een soort Maginot- of Siegfriedlinie, waar aan in onze verhoudingen niet kan worden gedacht. Maatregelen zijn getroffen om de batal jons welke niet in de nabijheid van hun oorlogsopstellingen garnizoen houden, met versnelde middelen van vervoer daarheen te brengen. Met de conclusies, waarin de gepen- sionneerde luitenant-generaal jhr. W. Röell zijn op 17 December 1.1. gehouden rede heeft geresumeerd, kan de minister niet instemmen, omdat geen rekening is gehouden met hetgeen onder de huidige omstandigheden en gelet op 's lands finan ciën bereikbaar is. Bouw van ondergrondsche hangars op militaire vliegvelden, welke meerendeels binnen de vesting Holland moeten zijn ge legen, is in verband met de grondgesteld- heid practisch niet mogelijk. Aan verdere vergrooting van het contin gent, zooals dcor enkele leden wordt ge- wenscht, kan voorshands niet worden gedacht. Ned.-Indië. Wat de maritieme verdediging van Ned.- Indië betreft, wijst minister van Dijk er op. dat degenen die de genomen maat regelen aan ernstige crltlek onderwerpen, zich niet altijd den omvang van den aan bouw, die voor de Marine plaats heeft, vol ledig voor oogen stellen. Het kan daarom zijn nut hebben er op te wijzen, dat na de groote mogendheden (Engeland, Frankrijk, Dultschland, Rusland, Italië. Amerika en Japan) Nederland verreweg de grootste tonnage aan nieuwbouw vertoont. Daar naast mag niet worden voorbijgezien, dat de marineluchtstrijdkrachten niet alleen op een hooger aantal eenheden worden ge bracht maar ook overigens vrijwel geheel worden vernieuwd. Het standpunt dat de regeering ten aan zien van den omvang der maritieme weer middelen heeft ingenomen, is geen ander dan dat in den kortst mogelijken tijd de achterstand in het aanbouw-programma moest worden ingehaald. Daarnaast is aan de aanschaffing van het lichtere mate rieel een belangrijke uitbreiding gegeven. Met de mogelijkheid om koopvaardij schepen In korten tijd geschikt te maken voor oorlogsdoeleinden, is en wordt gere kend. Evacuatie en voorraadvorming. Evacuatie van de bevolking der groote steden in oorlogstijd acht de minister, ge zien de groote bevolkingsdichtheid van het binnen de vesting Holland gelegen gebied van ons land en mede gelet op de geringe Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm, en 6% uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 61 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods. 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: 5de abonnementsvoorstelling. „Jeugd". 8 1/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. ..Bellamy". spr, J. Horsmeier. 8.15 uur nam. Dinsdag. Breestraat 19: Ledenverg. Ver. tot bev. v. d. bouw van Werkmanswoningen, 4^ uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking. 8 uur nam. N.V. Lcidsche Machinefabriek v.h. firma J. p, Janssen. 5 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Problemen der Jeugd". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Katja". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De gouden Kooi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Jantjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuRureele Films Zaterdag nam. 2 Vt uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Avonturen in Barcelona". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Verloren' in de Wildernis". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 t.m. Vrijdag 17 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Driessem. Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren De Graaff. Hovens Gréve, Kors en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, Tel 1916. 1. Welk beroep oefende mr. van de Sande Bakhuyzen uit voor hij werd benoemd tot burgemeester van Leiden? gemeentesecretaris advocaat voorzitter van den Raad van Arbeid diplomaat. 2. Tijdens den wereldoorlog was in ons land minister-president: Ruys de Beerenbrouck Colijn de Geer Heemskerk Cort van der Linden 3. De grootste rivier ter wereld is de: NIJ1 Donau Amazone Mississippi Rijn Antwoorden: pagina 2 van het Derde Blad. Heel Nederland staat thans in het teeken van de gele kaart. Wat de gele kaart is? Er zullen weinig lezers(essen) zijn, die dat nog niet weten. De post heeft haar kosteloos bij U thuis bezorgd: de gele kaart met 4 kan sen tegelijk op: 3 Jaar zonder zorgen f. 5000.een Studiebeurs f. 2000.Stof feering en Meubileering van Uw woning f. 1200.Centrale Verwarming f. 1000.—, enz. enz. U hebt dus 4 kansen in eigen hand! Ge bruik ze! U hebt 4 nummers in Uw bezit, die inderdaad Uw geluksnummers kunnen zijn. Gebruik ze! Maarde tijd dringt! Plak nü Uw kaart vol, want reeds op 28 Februari a.s. moet te Utrecht, ten over staan van Notaris A. J. P. Mertens, de be slissende trekking plaats vinden. Plak dus Uw kaart vol en verzend haar. Mocht U nog niet in het bezit zijn van een gele kaart.... U kunt ze op aanvraag kosteloos bekomen bij het Comité tot Ver zorging van Daklooze Vrouwen en Meisjes van alle Gezindten, Postbox 2004 te Utrecht. Alle deelnemers ontvangen binnen 14 dagen na de trekking kosteloos de officieele trek- kingslijst. Op verzoek wordt bericht van ont vangst der kaart gezonden. Winnaars van hoofdprijzen kunnen volgens „eigen keuze" handelen. 8286 (Ingez. Med.) uitgestrektheid van ons land, practisch zeer bezwaarlijk uitvoerbaar. De voedselopslagplaatsen liggen uiter aard in het hart des lands en dus in een gebied, dat mede uit anderen hoofde tegen aanvallen uit de lucht wordt be veiligd. Het wordt niet in 's lands belang geacht nadere mededeelingen te doen omtrent de wijze, waarop zal worden getracht onzen benzinevoorraad veilig te stellen tegen aanvallen uit de lucht. De graanvoorzlening voor de weermacn' vormt een onderdeel van de graanvoor zlening voor de geheele bevolking- DJ' vraagstuk is bij den minister van Econo mische Zaken in behandeling. 2—

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6